Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) R.Zoli válasza HJ.Henry (#1594) üzenetére


R.Zoli
őstag

Jah amit ehhez a TT szivattyúhoz még eddig senki sem mondott el azért nem árt tudni ,hogy a Bigwater-ben is a szivattyúk sorozatosan mentek tönkre...Volt ott mindenféle probléma...Elkezdett kattogni a szivattyú aztán megállt, volt aminek a tartálya repedt szét stb... Nem véletlen olyan olcsó...

Egyébként csak ,hogy tiszta vizet öntsünk a pohárba... Egy XboX GPU-ja és a CPU-ja kb. 95-100 wattot temel ha max leterheled...Azért 8 centis ventinél ha jobbat akarsz elérni mint a léghűtés akkor kell egy 2000 RPM-es venti....Ez azért nem éppen a legjobb megoldás...12 centis ventiből meg egy 600 RPM-es jobb hőmérsékleteket adna és közelében sincsen zajban a 8 centis ventihez...

(#1602) qpakcovboy válasza R.Zoli (#1601) üzenetére


qpakcovboy
őstag

szerencsére a vízpumoát lehet cserélni, ha beszarik veszek egy komolyabbat, és beleteszem a trible dobozába, azért az is szempont a csend és az olcsóság mellett, hogy valahogy kinézzan, mert ha a csajom meglátja a kábelrengeteget..... :)
Szerencsére a trible 12-es ventivel van szerelve. :R

(#1603) R.Zoli válasza qpakcovboy (#1602) üzenetére


R.Zoli
őstag

Mindent lehet cserélni de ha egyszer elönt valamit a víz akkor szó szerint mindent cserélhetsz :D Hát nem tudom...A TT cuccai rettenetesen gagyik ami a vízhűtéseiket illeti, nem véletlen ,hogy hyper olcsó áron szabadulni akar tőle minden bolt...

(#1604) shteer válasza ttt1 (#1597) üzenetére


shteer
titán

elég lapos borda van rajta... ha léggel nem izzik akkor vízzel sem fog szvsz

..szerintem jónak tűnik

(#1605) Játékos válasza shteer (#1590) üzenetére


Játékos
addikt

Ööööö..., ha anya mást mond, akkor ő hazudik... :DD
Írom a PÜ-t.
:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1606) Finwe


Finwe
őstag

Hali!

Tudtok nekem mondani core 2-es mag/cpu hőmérsékleteket? Megint nagyon alacsonynak érzem a saját értékeimet :D kéne vmi viszonyítási alap.

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#1607) Dante999


Dante999
csendes tag

Mi a véleményetek a Thermaltake CL-20020D vizhűtésről? Elég nagy brutális kinézete van, de milyen lehet? Van valakinek ilyen? Esetleg megtudjátok mondani hogy jobb e mondjuk mint egy erős passzív / léghűtés? Q6600 ra lenne...

(#1608) Dante999


Dante999
csendes tag

Az előbb rosszul írtam a típusát : CL-W0020D

(#1609) ftmf


ftmf
tag

#1587-re valaki??? PLS

(#1610) shteer válasza Dante999 (#1608) üzenetére


shteer
titán

szvsz szép külső, gyenge blokk, gyenge hőleadó és hangos ventillátor, macerás külső egység

inkább nézz szét az aprók között és rakj össze egy kezdő rendszert. szükséged lesz egy szivattyúra, egy blokkra, egy radira és hozzá ventire - némi ügyességgel sokkal jobb, bővíthető rendszert rakhatsz össze

..szerintem jónak tűnik

(#1611) shteer válasza ftmf (#1587) üzenetére


shteer
titán

gyári nem létezik és egy saját készítésnek sem adok sok esélyt... hogy akarod rögzíteni?

NP alatt nem tom mit értesz, de a déli hídra lehet blokkot csinálni 10/8-as csövezéssel is - gyári megoldásról nem tudok :(

..szerintem jónak tűnik

(#1612) ftmf válasza shteer (#1611) üzenetére


ftmf
tag

SB-t akartam írni. :) Bocs.

Hmmm.. akkor valmilyen passzív és könnyű bordát kellene néznem, amit megfog a paszta vagy némi ragasztó.

Déli hídra találtam 2 szóba jöhető blokkot, amiknek a kivezetése nem középen, felül van.
[L:http://www.subcooling.hu/eshop/product_info.php?cPath=21_30_55_76&products_id=181][/L]
[L:http://www.subcooling.hu/eshop/product_info.php?cPath=21_30_55_76&products_id=63][/L]

Nem tudom még melyik lesz, de remélem valamelyik el fog férni.

(#1613) UnConnecteD


UnConnecteD
senior tag

ma hozott egy ilyet a postas :

http://kepfeltoltes.hu/070926/DSC00057_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

ha lesz MOSFET blokk is, akkor beleteszem a gepbe, addig meg gyari intel huto :(

(#1614) P00By válasza UnConnecteD (#1613) üzenetére


P00By
nagyúr

Inkább így

(#1615) UnConnecteD válasza P00By (#1614) üzenetére


UnConnecteD
senior tag

nekem nem mukodott a link gomb, probaltam 3x, de ugy nezett ki, mint az elozo hozzaszolasnal

(#1616) tsar válasza UnConnecteD (#1615) üzenetére


tsar
aktív tag

Kijelölsz egy szót vagy többet majd link gomb. Megadod a linket, így a hozzászólásban arra a szóra vagy szavakra kattintva jön be a másik oldal.

(#1617) HJ.Henry


HJ.Henry
tag

Én meg irtam 2 embernek is privit,de az elküldés után 404-re dobott :(
Na most nem tudom hogy egyálltalán elküldte? :F

(#1618) P00By válasza HJ.Henry (#1617) üzenetére


P00By
nagyúr

Kérdezd meg püben ;]

(#1619) UnConnecteD válasza tsar (#1616) üzenetére


UnConnecteD
senior tag

pontosan igy csinaltam, de ugy nezett ki, mint a sracnak a 1612. hozzaszolasban, mind, latjatok az a lenyeg

(#1620) HJ.Henry válasza ftmf (#1612) üzenetére


HJ.Henry
tag

Keresd meg Tody56-ot!
Az apróhirdetésben van topicja a "Vízhűtéses blokkok gyártása"
Ö le tud gyártani szinte mindent,és nem is rossz minöségű :)
Nem egy sufni tuningos,otthon két kalapácsal és egy fogóval dolgozik,hanem komoly maró és esztergálógépen dolgozik

(#1621) HJ.Henry válasza P00By (#1618) üzenetére


HJ.Henry
tag

:DD

(#1622) #72042496 válasza HJ.Henry (#1620) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hamarosan az én Tody cuccaim is megérkeznek, kíváncsian várom őket! :)

(#1623) HJ.Henry válasza #72042496 (#1622) üzenetére


HJ.Henry
tag

:C Megkérdezhetem hogy ez az elosztó mennyibe fáj?

(#1624) Samanbacsii válasza zekm (#1571) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Fabory. Váci útnál...

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#1625) flegos


flegos
senior tag

Üdv Emberek!

Egy konkrét tapasztalatból származó válaszla lenne szükségem, már sokszor volt erről szö de nem tudom kihámozni én melyiket válasszam a blokkok bekötési sorrendjére lennék kíváncsi :F tehát a szivattyú után milyen sorrendben érdemes kötni a dolgokat?

Köszönöm!

R.Zoli: jöttek-e már derékszögü G1/4 10/8 csatik?

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#1626) Játékos válasza flegos (#1625) üzenetére


Játékos
addikt

Azért nem tudod kihámozni, mert általában az lett a vége, hogy tök mindegy a sorrend. Leginkább tartály, pumpa, radi, blokkok, tartály...
Nincs igazán különbség, ha más a sorrend, legalábbis eddig erről volt szó. Saját konkrét tapasztalat alapján meg pláne, mert nekem már volt mindenféle sorrendben, és az égvilágon semmi különbséget nem tapasztaltam.
Mások egyéni tapasztalatát nem fogom megvétózni. :DDD
:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1627) Muréna válasza flegos (#1625) üzenetére


Muréna
őstag

ugy kösd be h szépen el tudd vezetni a csöveket /izlés szerint/
pumpa elött legyen a tartály, ennyi a lényeg, többi sorrendet a saját izlésed határozza meg :)

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#1628) Játékos válasza Muréna (#1627) üzenetére


Játékos
addikt

:C

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1629) flegos


flegos
senior tag

Köszi a válaszokat mindannyiótoknak!
valami majd kisül belöle:)

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#1630) Ati007


Ati007
őstag

bocsi hogy megkérdezem de nem müxik a keresö: Mivel érdemes kimosni a rendszert?

(#1631) R.Zoli válasza Ati007 (#1630) üzenetére


R.Zoli
őstag

Sysclean...

[L:http://www.subcooling.hu/eshop/product_info.php?products_id=112][/L]

(#1632) qpakcovboy válasza R.Zoli (#1631) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Van neked átalakítód ehez a két cucchoz:

[L:http://www.zalman.co.kr/eng/product/view.asp?idx=90&code=021][/L]

[L:http://www.thermaltake.com/product/Liguid/Upgrade/cl-w0088/cl-w0088.asp#specification][/L]

Össze szeretném kötni a kettőt. Maga a rendszer 1/4-es csővekkel van szerelve, de a Zalmann blokja ha minden igaz 3/8-os (ebben nem vagyok 100%-osan biztos) Kérlek segíts megoldani ezt a gondot!

Illetve neked van olyan blokkod, ami 11 mm-nél nem magasabb, és oldalt van a cső kivezetése?

(#1633) qpakcovboy válasza R.Zoli (#1631) üzenetére


qpakcovboy
őstag

A Zalmannak az oldalán ezt írják: Silicone Tubing (12 X 8, 13 X 9 mm)

Ezt szeretném összehozni az 1/4-essel.

(#1634) MR_Joe


MR_Joe
aktív tag

Nagy gyártók radijai között én maradtam a házi gyártmányú cuccoknál és kikaptam a törött toyotából a radit :DD tökjól megy és egy fillérembe se került. Igaz nem szép, de legalább ronda! UP a jó topicnak!

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#1635) Hack3er válasza qpakcovboy (#1632) üzenetére


Hack3er
őstag

Tanuljatok már meg linkelni ;]

1.beirod amit szeretnél (pl amit én irtam: linkelni) utánna kijelölöd.
2.ráboksz a link gombra és beirod az url cimet.

Ennyire egyszerű :)

(#1636) ftmf


ftmf
tag

Üdv!

Csináltatok fet blokkot, vagy valami ilyesmit a lapomra.

PLS nézzétek meg, hogy mit érdemes hűteni a színessel bekeretezett cuccok közül!
piros/zöld/kék

"Bármilyen" blokk kivitelezhető, ezért kérdem.

Ha valakinek még (nem a képen szereplő) 965P-DS3 lapja van, és esetleg érdekel valakit, akkor szóljon!

THX

szerk: link lemaradt:
[L:http://dangerous.fw.hu/masina/lap.html][/L]

(#1637) flegos válasza Hack3er (#1635) üzenetére


flegos
senior tag

szerintem kevesn vannak itt akik ne tudnának linkelni csak az a baj, hogy nem jól müködik :F

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#1638) flegos válasza ftmf (#1636) üzenetére


flegos
senior tag

nem egészen értem mit is akarsz hüteni...a Mosfetek ok de a kondikat minek?

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#1639) Hack3er válasza flegos (#1637) üzenetére


Hack3er
őstag

Müxik az rendesen a (#1635) hsz-embe leirtam hogy kell linkelni, meg a "linkelni" szó meg maga a link

(#1640) ftmf válasza flegos (#1638) üzenetére


ftmf
tag

OK. Piros kilőve. Marad a zöld meg a kék.

(#1641) #72042496 válasza HJ.Henry (#1623) üzenetére


#72042496
törölt tag

A két darab kerül 2400 pénzbe, erre még rájön az utánvét költsége.
Alumíniumból készülnek, felületkezelés nélkül - Pesten fogom eloxáltatni. Úgy számolom, kb. 5-6K-ban lesznek, mire beépítem őket a gépbe.

flegos: Jól működik, bár való igaz, ha nem ír be szöveget az ember, megjelenhetne a régi [link] felirat. :D

(#1642) #72042496 válasza #72042496 (#1641) üzenetére


#72042496
törölt tag

Most vettem észre, hogy akár a :) is linkesíthető! Tök jó.

(#1643) zekm válasza Samanbacsii (#1624) üzenetére


zekm
tag

Shteer, Samanbacsii köszi:R
Sajnos nem járok pestre :(

(#1644) zekm válasza ftmf (#1640) üzenetére


zekm
tag

Én az induktivitásokat is hűtöm, oly módon, hogy fetblokk oldala és az induktivitások közé tettem hővezető párnát. Sokkal hűvösebbek lettek. Persze nem szükséges én is csak kipróbáltam de így is hagytam.

(#1645) HJ.Henry válasza #72042496 (#1641) üzenetére


HJ.Henry
tag

Fuha azért nem olcsó!
Tudom késő,bánat,de lehet rézböl olcsobb lett volna?
Azt nem kell se eloxálni utána,se semmilyen felületkezelést adni neki

(#1646) HJ.Henry válasza zekm (#1644) üzenetére


HJ.Henry
tag

Nem rossz ötklet!
Az én VGA-m is vizhűtéses,a GPU huzva sem melegszik nagyon(max olyan 45-50) de a kártya mégis riasztóan meleg tud lenni az induktivitások meg a kondik miatt :(
Ezeket nem szokták hűteni valahogy vízhütésnél?
Mert a kártyát léghütéshez tervezik,a levegö hüti is kicsit,de vizhűésnél semmi sem hűti.
Azért aggodom mert az elkók ugye nem nagyon szeretik a magas hőfokot.
Másnak is van ilyen tapasztalata?

(#1647) zekm válasza HJ.Henry (#1646) üzenetére


zekm
tag

A fet-eket tudod hűteni ha szerencséd van, a kondik nem melegszenek szerintem annyira csak átveszik a hőt.Én ma szereltem fel a homemade blokkot a 7900GS-re és szerencsére 4 fet-et is tudok hűteni vele.Még így is maradt 2 a hátoldalon és azok melegek, meg az induktivitások is.Nekem 1db 8cm-es venti hűti 4 volton.

(#1648) HJ.Henry válasza zekm (#1647) üzenetére


HJ.Henry
tag

Na jo nekem csak egy 7600GT-m van. Ezen szerintem nincsenek is nagy,kiemelkedően melegedö tranzisztorok,lagalább is én nem vettem észre.
Direkt most bebujtam a gépbe és kislámpával megvizslattam a kártyát.Lusta volta kikapcsolni a gépet és kivenni :D
Az a baj hogy ezen a kártyán 2 nagyobb teljesítményü,müanyag tokozásu induktivitás van,és közvetlenül a indukt melette van szorosan 2 nagyobb elkó.Lehet valójában nem is a kondi melegszik csak az indukt adja át a hőt.
Lehet nekem is kéne dirakt a videókártyára egy venti.
A házhütés ventijei(két 8as) ugylátszik nem hatnak a VGAra

(#1649) yakuza.tora válasza #72042496 (#1622) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Gratula! Szépen néz ki az elosztód! Nekem jönne rosszul egy-két ilyen.
Jól látom? Mindegyik ki-beömlő 1/4-es? Milyen csatival fogod használni? Sima vagy brutál 1/4-es lesz?

Alléz Olympique de Marseille!

(#1650) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Ilyen laktarészt vadászok, sajna a kolega csak hétfőre tuna nekem adni, de az még olyan messze van

Ezt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.