Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7251) Parci válasza unclefucka (#7246) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tudom, hogy vérhigító is. orvos anyám szerint, ha valakin ott a kereszt és tényleg trombózist kapna, akkor az aspirin protect nem sokat ér. azt mondta, ha tényleg aggódunk, akkor clexane.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7252) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok!

Dél-Pest megyébe tudnátok ajánlani helyszínt ahol antitest vizsgálatot végeznek?

Volt már valaki ilyenen?

Live poor, die ritch.

(#7253) Parci válasza tboj (#7244) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tegnap 79 lett a pár esetből uk-ben és már ők maguk sem ajánlják 30 alatti nőknek, de még 40 alatt is érdemes megnézni a linkelt pro-kontra táblázatot, ott is elég magas a kontra, és a táblázatban nincs benne, amit írsz, hogy ha alacsony a kitettséged a vírusnak, az is befolyásoló tényező.

mivel a hivatalos álláspont is kezd szigorítani, valamint ez a normális topik, ezért leírom, hogy nekünk dr. prinz gyula mondta, hogy a feleségem esetében (aki szintén itthon van) inkább várjunk most picit. csak hogy ne az legyen, hogy "egy ismerős mondta", meg lebegtetek. ő is maximálisan oltáspárti.

a kockázat valós. nem nagy, tényleg nem nagy, de valós. férfiként valószínűleg így is beadattam volna, de jelen esetben mindegy, ruszki lett. ami mellesleg lehet épp ugyanilyen ebben a témában. tegnap már a j&j esetében is elhangzott, hogy volt 3 eset, de csak 3 a 20m beadottból (ennyit ellőttek már belőle?).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7254) daneel_hu válasza Parci (#7253) üzenetére


daneel_hu
addikt

Na mi a pálya mester. :) minden ok.

(#7255) Parci válasza daneel_hu (#7254) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

persze, nemtom mi volt ez a sok paráztatás, pici izomlázszerű érzés maximum, még az oltott vállamon is tudtam aludni.

viszont hívott putin az imént, hogy picit aggódnak a hatásosság miatt esetemben, ezért dpl-lel küldött nekem egy ad17-es köztes shotot is, just to be sure.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7256) FollowTheORI válasza Parci (#7253) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Jah, angoloknál is ezt mondják... ha alapból alacsony a kitettséged, pl home office, nincs gyerek aki hazahozza stb, akkor kb ez:

És azért ez még 40 körül is eléggé összemérhető... :)

No mindegy, erre a döntésre aludni kell még egyet... :D :(

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#7257) bigdady válasza t72killer (#7245) üzenetére


bigdady
nagyúr

Első 76% második 81%. Kínai talán 78 nem aggaszt? :)

[ Szerkesztve ]

(#7258) bigdady válasza FollowTheORI (#7256) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ha jól látom kb ugyanannyi 30 alatt a virus kockázata minden 100ezredik embernél mint a vakcinának.

Miért csökken (és pl hatoda 60vs30) kor előrehaladtával a vakcina kockázata? Ez milyen kockázat egyébként, kórház vagy halál vagy trombózis? :U

[ Szerkesztve ]

(#7259) daneel_hu válasza Parci (#7255) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nekem az oltott vállam 48 órával a beadás után kezdett fájni. Első nap még nem.
72 óránál járok és még mindig érzékeny.
Második este ismét nyomott voltam, de nem volt annyira kellemetlen mint előző nap.
Összességében símán bevállalható állapotok, a fertőzés ellenében. :)

(#7260) daneel_hu válasza bigdady (#7258) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Ha jól látom kb ugyanannyi 30 alatt a virus kockázata minden 100ezredik embernél mint a vakcinának. "

Igen, de ott a post-covid az összes szarságával együtt.
Szóval szerintem NEM.

(#7261) bigdady válasza daneel_hu (#7260) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem lenne benne a risk-ben?

[ Szerkesztve ]

(#7262) Drizzt válasza bigdady (#7258) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Hat mert fiatalabb korban nagyobb valoszinuseggel okoz trombozist. A mertekegyseg intenzivre kerulesek szama 100000 emberbol, qzok kozott, akik keves virusnak vannak kiteve. A halalos trombozis kialakulasanak eselye pedig 1:1000000-nak tunik.

I am having fun staying poor.

(#7263) FollowTheORI válasza bigdady (#7258) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Közben megtaláltam az eredetit is az MHRA oldalán.

MHRA issues new advice, concluding a possible link between COVID-19 Vaccine AstraZeneca and extremely rare, unlikely to occur blood clots - GOV.UK (www.gov.uk)

PowerPoint Presentation (publishing.service.gov.uk)

Ott sem írják miért. Csak hogy az adott korosztályban jelentett mellékhatásokat statisztikai eloszlással számolták ki. Tehát, "fiataloknál", több problémát jelentettek.

"Potential harms:
• Very few cases of severe allergic reaction (anaphylaxis) have been reported for the Astra-Zeneca vaccine in the UK – too few to illustrate. This may be because precautions have been taken to protect those likely to suffer such a reaction. The harms illustrated are therefore only the blood clots.
• Numbers of cases of the blood clot reactions provided by MHRA up to March 31st in five-year age-bands. Observed rates smoothed using a Poisson regression on age, with log-link."

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#7264) daneel_hu válasza bigdady (#7261) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem tudom, de a mondatodból ítélve a vakcinának a kockázatával hasonlítod a betegségét.
Szerintem ez nem számszerüsíthető. :)
A halálozásra lehet, hogy igaz - de post-covidra aligha mert a vakcinánál nincs post-covid.

(#7265) Parci válasza daneel_hu (#7259) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én egy hét lázat is bevállalok (nem szeretnék, de bevállalok). voltam már beteg párszor, onnantól, hogy nincs benne a pakliban, hogy az életedért aggódhatsz, fekszel, meggyógyulsz, mész a dolgodra.

jó, a trombocitopéniát nem kérném azért :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7266) Ringman


Ringman
nagyúr

Nagyon úgy néz ki, teljesül Orbán Viktor álma április 13-áról
Nagypénteken ugyanis arra a napra jósolta a hárommillió beoltott magyart. Az elmúlt időszak statisztikáit nézve ez reális.

Továbbra is öt különböző védőoltás áll a háziorvosok és az oltópontok rendelkezésére, és a hazánkba érkezett vakcinák közül
az 1,45 millió adag Pfizer/BioNTech 99 százalékát,
az 1,1 millió adag Sinopharm 80 százalékát,
a 216 ezer dózis Moderna 69 százalékát,
a 667 ezer dózis AstraZeneca 63 százalékát
és a 830 ezer dózis Szputynik V 47 százalékát használtuk fel.

Bár csupán a vakcinák háromnegyedét adták be a regisztráltaknak, muszáj tartalékolni is, mert egyre több embernél esedékes a második oltás. Éppen ezért fontos hír az, hogy az eddigieken felül szerdán újabb 250 ezer Pfizer-védőoltás érkezett.

elég sok adat/grafikon van a cikkben, szerintem érdemes átfutni. úgy nézem az eu-s statból dolgozik, mert a kormány adatai szerint már 1,1 m szputnyik érkezett, azonban mindet nem vizsgálták át, nem jelentették le.

szputnyiknál jó lenne látni a beadott 1. és 2. dózisok eloszlását, mert ott nem csereszabatosak az dózisok.
a sino szabad kapacitása vsz teljesen a 2. oltásokra kell majd.

(#7268) szabi__memo válasza Soulfly842 (#7267) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem értem a németeknek mi szükségük erre mikor ott van nekik a sokkal jobb, helyben gyártott mrns vakcina. Oké, most nincs elég (mert szétosztják), de kb mire ebből lesz valami addigra lesz. 2,5M meg sokat nem oszt/szoroz. Pár nap alatt legyártják.
Szóval érdekes ez a legyártom de eladom helyette veszek szarabbat

[ Szerkesztve ]

(#7269) bigdady válasza daneel_hu (#7264) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem én ők :D

(#7270) Soulfly842 válasza szabi__memo (#7268) üzenetére


Soulfly842
addikt

A németek nem fognak EU-s beszerzésből jelentős többletet csak maguknak termelni. A teljes EU beszerzés fő koncepciója, egységesen aláírt törekvései pont az igazságos elosztás volt EU szerte. Egy Németországnak ebben reprezentánsnak kell lennie, vagy a legjelentősebb szereplőként ő tesz magasan az EU-ra - ez a teljes EU bizalmi alapjait kockáztatná, veszélyeztatné.

Mind a németeknek, mind az osztákoknak, s másoknak is.

[ Szerkesztve ]

(#7271) Dr.NX válasza szabi__memo (#7268) üzenetére


Dr.NX
addikt

Én ezt a cikket nem úgy értelmezem, hogy Németország Sputnikot akar oltatni maguknál, hanem gyártani akarják.

Elfogadom a sütiket.

(#7272) szabi__memo válasza Soulfly842 (#7270) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ezt én értem. Viszont lehet azért tenni hogy a másoknak ígért meglegyen és nekik több legyen..
Vagy ha másnak 'veszik' a 2,5M kétest akkor nekik marad 2,5M nem kétes.
Na meg a ruszkiknak nagyobb gond a gyártás mint nekik.. ezért a realitása sem nagy hogy előbb legyen mint saját.
Ilyesmikre gondoltam

A Pfizer csak Magyarországra képes ebben a hónapban 1,25M-t küldeni, míg a ruszkiknak (akiknek mintaország vagyunk az EUban) sem sikerül időre leszállítani amit ígértek....

[ Szerkesztve ]

(#7273) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

na, egy régi témára lehet kitenni a pontot végre: "Az amerikai járványügyi hivatal, a CDC is megadta magát a tudósoknak: már nem szerepel az ajánlások között a beltéri felületek és tárgyak gyakori fertőtlenítése. A felületi fertőzés esélye kutatások szerint kevesebb mint 0,05 százalék, de a maszk helyes viselése és alapos kézmosás mellett szinte lehetetlen ilyen úton megfertőződni."

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7274) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Nagyon jo osszefoglalo az AZ oltasrol

Azt irjak, hogy mivel autoimmun alapu a verrogkepzodes, ha megtortenik, ezert az ilyan verhigitok szedesenek megelozesi cellal semmi ertelme sincs, inkabb extra kockazatot hordoznak.

Should people take aspirin after the vaccine?
There has been no advice that anyone should take medication to prevent rare clotting events. Hunt cautioned against taking aspirin, stressing it is thought the clotting problems are down to an immune response.

“So taking aspirin is not going to be helpful. Taking an anticoagulant probably isn’t going to be helpful, especially if you are going to get a low platelet count, it will increase your risk of bleeding,” she said. “And we know if you take aspirin and you don’t need to take aspirin the benefits aren’t very good and there is a risk that you can bleed spontaneously.”

I am having fun staying poor.

(#7275) Lauda válasza Dr.NX (#7271) üzenetére


Lauda
félisten

Gyártanák és alkalmaznák is, amennyiben az EMA rábólint. [link]

(#7276) Kékes525 válasza unclefucka (#7246) üzenetére


Kékes525
félisten

Egy kis gyógyszerhatástan és biológia. :)

"Az Aspirin Protect tartalmaz vérhigító összetevőket."

Semmilyen vérhígító összetevőket sem tartalmaz. Kizárólag csak 1 hatóanyaga van, ez az acetilszalicilsav. Az a vérzéscsillapítás második szakaszára hat, ez a vérlemezkék (thrombocyták) kitapadása, a fehér vérrög képződésére. Ez nem a véralvadás, mert arra az aszpirin egyáltalán nem hat. Amúgy a kifejezés sem pontos, mert szó sincs vérhígításról, azt legfeljebb a fiziológiás oldattal történő infúzió hatása lenne.

Tegyünk tisztába a köznyelvben vérhígításnak nevezett folyamatot, ami a valóságban a vérzéscsillapítás folyamatának valamilyen lépésére való hatást jelenti. [Vérzéscsillapodás (haemostasis)]

Ha sérülés éri a szöveteket (külső, vagy belső), amelynek során egy ér megsérül, akkor beindul a vérzéscsillapítás folyamata, annak 3 lépése.

A vérzéscsillapítás (hemosztázis), mint a homeosztázis(belső környezet állandóságára való törekvés) része, a következő lépéseket takarja:

1. Egy axon reflexen alapuló érösszehúzódás. Ez a legkisebb sérülések kivédésére szolgál. Ilyenkor nincs szivárgás a sérült érszakaszon. Például papírral elvágjuk a kezünket.

2. Fehér vérrög képződése. Ez a a vérlemezkék (thrombocyták) kitapadása a sérülés helyén. Az aszpirin erre hat. Ez már nagyobb sérülések kivédését is lehetővé teszi. Azonban ha a sérülés kivédésére ez sem elég, akkor a 3. folyamat is elindul. Ez a véralvadás.

3. Véralvadás(koaguláció) a vörös vérrög képződése. Az alvadás végeredményeként a vérplazma oldott fibrinogénje a sérülés helyén oldhatatlan fibrinné alakul át, és ez zárja el az érsérülés helyét. A vérsejtek és a fibrinhálózat együttesen képezik a sérült eret biztonságosan és tartósan záró alvadékot (vörös thrombus, koagulum). Ez rendkívül bonyolult sok lépcsős folyamat. Erre hatnak a véralvadás gátlók, például CLEXANE, heparin, Pradaxa, kumarinok [A véralvadásgátló gyógyszerek típusai]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#7277) Parci válasza Drizzt (#7274) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

világos beszéd! :R

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7278) forceberg válasza Parci (#7273) üzenetére


forceberg
veterán

Nálunk meg fújják az iskolákat, vagy mit csíptem el múltkor a híradóban, mielőtt továbbkapcsoltam.
Minek? Ami be van zárva pár napra(vagy hétre), ott a vírus gyakorlatilag kipusztul. Vagy vannak friss kutatások, hogy meddig marad fertőzőképes különféle felületeken?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#7279) Soulfly842 válasza szabi__memo (#7268) üzenetére


Soulfly842
addikt

Mégegyszer: tök mindegy, hogy mennyit gyártanak pl. egy pfizer-ből, azt saját többletként nem fogják felhasználni. Ellentmondana az EU-s közbeszerz. fő törekvéseinek. ebben most a szputnyik menekülő útvonalat jelent. A hatásosságra rájönnek, hogy mégis jó, s attól függetlnül, h. a dokumentációkat lexarták az oroszok - egyre inkább úgy néz ki, hogy minden területen bizonyít az orosz vakcina. Na, ebből bevásárolhatnak dögivel, hiszen nem mondana ellent a korábbi szerződéseknek.

Nem eladják - ezt már közösen megvásárolták - hanem legyártják, hogy ezzel is előremozdítsák az EU-s beszerzéseket.

(#7280) Parci válasza forceberg (#7278) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

dehogy vannak, ezek ilyen fölösleges vágóképek a híradóba :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7281) szabi__memo válasza Dr.NX (#7271) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mondjuk az logikusabb is lenne.
Bár a gyártás miértjét nem tudom mikor van egy gyártástechnológia alapján könnyebben és gyorsabban gyártható. Akkor minek a régi, lassú és kevésbé hatással foglalkozni.
Na mindegy, én kevés vagyok átlátni. Max úgy tudom egyedül feldolgozni, hogy engedik hogy gyártsa aki azt akar gyártani és ezt akarják elérni. Mert kifejezetten ennek a gyártását erőltetni semmi értelme

(#7282) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Még mindig az Aspirin. Hadd mondjak el egy megtörtént esetet, ami megmutatja, hogy mi a bajom azzal, ha orvosok "lazán" acetilszalicilsavat javasolnak az oltandóknak vagy oltottaknak. Egy kolléganőm mesélte nemrégiben, hogy a gyógyszertárába betért egy beteg. A fenti célból Aspirin Protect-et kért, és Ő, a gyógyszerész derítette ki, hogy az illető még egy klopidogrel nevű véralvadásgátlót is szed….Kolléganőnk akár az életét is megmenthette azzal, hogy figyelmeztette. Az alábbiakban felsorolok a teljesség nélkül 15 esettanulmányt a szakirodalomból, amelyben olyan betegek eseteit mutatják be, akiknél az alacsony dózisú acetilszalicilsav-klopidogrel kombináció különféle súlyos vérzéseket okozott. És ez csak egy kölcsönhatás a több egyéb lehetséges mellett. Vajon hány hasonló eset történt és történik még az országban nap mint nap? Minél több, annál nagyobb az esélye annak, hogy bekövetkezhetnek súlyos vérzések és úgy kerülhet kórházba vagy úgy halhat meg valaki, hogy senki se gondol arra, mi volt ennek az oka. És mindezt miért? Szakmai tévedések sorozata miatt, egy értelmetlen célú gyógyszerajánlás, ismeretlen vagy nem azonosított gyógyszerkölcsönhatások miatt? Megéri? Semelyik gyógyszer sem bonbon. A terápiás szabadság pedig nem azonos a sarlatánsággal. Gondolkozzunk el ezen.

Jelentős szakirodalom került feltüntetésre az íráshoz:
Koronavírus vakcináció - szakirodalmi tallózó

(#7283) Lauda válasza forceberg (#7278) üzenetére


Lauda
félisten

Cirkusz a népnek, más értelme nincsen.

(#7284) forceberg válasza Parci (#7280) üzenetére


forceberg
veterán

[link]
Ez volt az... Minek?

(#7283) Lauda : jaja, a nem gondolkodó réteg azt látja, hogy csinálnak valamit. :W

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#7285) Parci válasza Soulfly842 (#7282) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért az már darwin-díjas, hogy valaki kétféle véralvadásgátlót/-higítót szed, csak a biztonság kedvéért

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7286) Parci válasza forceberg (#7284) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pontosan ezekért a képekért. hogy lássa a nép, hogy mi itten rohadtul komolyan vesszük a helyzetet, képben vagyunk, profik vagyunk.

(hogy ne egy lefingott kórházat lássanak, meg napi 300 halottat, egy kifosztott országot stb.)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7287) Ringman válasza forceberg (#7284) üzenetére


Ringman
nagyúr

ugyanazért, amiért tányérsapkásokkal van tele az optörzs, meg az a fontos, hogy hány intézkedés történt naponta.

(#7288) Soulfly842 válasza Parci (#7285) üzenetére


Soulfly842
addikt

Nagyon sok olyan ember van, aki nem tudja, hogy pontosan melyik, mire való - de az orvos felírta. A nevét úgy, ahogy megjegyzi, de annyit mond csak rá, hogy az a három pl. a szívére van és kész. Mást nem jegyez meg.

(#7289) bigdady válasza Soulfly842 (#7288) üzenetére


bigdady
nagyúr

Azért itt a fórumban is dögivel nyomta mindenki hogy aspirint protectet kell szedni csak úgy...

(#7290) Parci válasza Soulfly842 (#7288) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez így van, de egy ponton túl a tudatlanság öl. tájékozódni kell.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7291) Parci válasza bigdady (#7289) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

itt a fórumon is volt ajánlva, de baromira senki, soha, semmi szín alatt sem ajánlotta, hogy ha már szedsz vérhigítót, szedjél rá aspirint. nem véletlenül. az aspirinről is el voltak mondva a mellékhatásai százszor, ráadásul mindenkinek joga és kötelessége ezekről tájékozódni, nem pedig nyaklóra szedni, mert "a fórumon mondták".

szóval nem szeretném, ha elmenne a topik a kollektív felelőtlenség irányába. senki se mutogasson másra, ha beszed valamit, ez egy topik, beszélgetünk, gondolunk, ajánlunk, de a felelősség, az a tiéd, csak a tiéd, egészben a tiéd.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7292) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Igen én is az aspirin szöveget nyomtam... De ennek fényében valóban nincs értelme.

Mentségemre szóljon március közepén ezt a szöveget tolták az oltóponton a dokik.

Mondjuk ahogy írtam is anno a háziorvosom felírt Clexane-t, hogy ha bármit érzek szúrjak.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#7294) t72killer válasza bigdady (#7257) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az igazi kérdés, hány% a D-Afrikaira, New York-ira, Román-Japánra, a már kis példányszámban köztünk lévő mutánsokra. Ezek adják majd ugyanis a következő őszi hullám derékhadát, aki még mindíg az első dózisára vár (pl mi), annak ezeket kell fejben tartani, nem a hamarosan úgyis lecsengő v1.0+b1.1.7-et.

#7293: ha csak annyira rossz, mint a német, az fantasztikusan jó hír...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#7295) szabi__memo válasza Soulfly842 (#7279) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ahogy írtam úgy is keletkezik többlet ha másoknak nem kell. Mert pl Szputnyikkal oltanak...
Na ha ez a németek célja akkor megértem.
Ahogy EU részről is többen jelezték, viszont elég felesleges mert olyan mennyiségű EUs vakcina gyártódik a következő hónapokban. A ruszkik meg nem voltak képesek azt a keveset se legyártani időre amit nekünk kellett volna.
Biztonsági övnek jó lebegtetni, de amúgy sok értelme nem látszik

(#7296) kw3v865 válasza bigdady (#7289) üzenetére


kw3v865
senior tag

Anyámnak konkrétan a háziorvosa mondta ezt az Aspirines dolgot az Astra után. Tehát sok a tévhit még szakmai körökben is, sajnos. Gondolom több fórumozó is ezért kapott ilyen infót. Tanulság: nem szabad készpénznek venni, amit az orvos mond.

(#7297) Soulfly842 válasza Parci (#7291) üzenetére


Soulfly842
addikt

Pont ezért raktam be én is ide ezt, hogy mindenki tudatosan nézzen körbe, gondolkozzon, mérlegeljen. :) Ne csak tömegcselekvés mintájára automatizáltan cselekedjen. :) Nem csak itt a fórumra vonatkozóan, de úgy általánosságban is: hallottam, hogy az orvosok azt ajánlják az Asztra mellé, akkor én is veszek, úgy is rágugliztam, vény nélküli. Ha vény nélküli, mi bajt okozhat?

Az átlag magyar ilyen :D

#7295szabi__memo

Az meg van, hogy pl. az olaszokkal már megállapodtak az oroszok, hogy azonnal kezdik a gyártást, amint kijön az engedély?

De talán más országról is olvastam már. A németek, az osztrákok is dolgoznak azon, hogy ez létrejöjjön. Ez nekik stratégiai előnyt jelenthet - hülyék lennének kihagyni.

A Pfizer, vagy más gyártó extravagáns nagy számai akkor lesznek valósak, ha már kiszállítatott. :D

Egyébként is, legyen csak egy dinamikus lánc, működjön a gépezet, mert nem tudjuk még biztosan, hogy a vakcina meddig lesz hatásos (jelenlegi tudomásunk szerint a 7-8 hónap a biztos, azon túl csak talán-ok vannak és feltehetőleg-ek).
S a mutációs ráta, a jelenlegi világszintű 'tenyészet' miatt is kell egy dinamikusabb lánc, ha újra kezdődne az egész...

Gondoljunk csak bele, az angol mutáció 3 hónap alatt, hogy felülírt sok mindent, hogy elszabadult több országban még a védelmi intézkedések mellett is.

Ha egy dél-afrikai mutáció kereszteződött volna az angol rendkívül gyorsan szinte teljes dominanciát szerző képességével akkor mi lett volna? Amilyen mutációs számok vannak, szükség van minden eszközre és kapacitásra. Legyen csak egy dinamikus ellátási lánc, az egyes már bevált vakcináknak több országban gyártása, többszörözött kapacitása - ez közös érdek.

[ Szerkesztve ]

(#7298) szabi__memo válasza kw3v865 (#7296) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Sosem volt szabad :D

(#7299) bigdady válasza Parci (#7291) üzenetére


bigdady
nagyúr

Teljesen egyetértek.
Igen ez pontosan olyan mint a bestbuy topik ha valaki linkkel és egyből veszik mint a cukrot :D majd utána kiderül máshol is ennyi ekézik a linkelőt holott mindenkinek magának kell utána járnia az tényleg megéri-e neki...

[ Szerkesztve ]

(#7300) Parci válasza bigdady (#7299) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kezeljük tippként, az a legprecízebb leírás talán. egy tipp lehet ad abszurdum rossz is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.