Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6451) Đusty válasza Kékes525 (#6449) üzenetére


Đusty
addikt

Nem gondolom, úgy kezdtem az első mondatom, akkor nem kevés lenne egy vakcinától.

(#6452) kw3v865 válasza Đusty (#6448) üzenetére


kw3v865
senior tag

A tizedesvesszőt 2-vel eltévesztettem, megzavart a sok 0. Köszi, hogy jelezted. Helyesen: 0,00016%.
De a lényegen nem változtat: ez továbbra is a kerekítési hiba kategóriája, gyakorlatilag semmi. A családjukat persze nem vigasztalja, de nincs jelentősége, mivel sokkal-sokkal több ember életét lehet megmenteni vele (és akkor a long covidosokról még nem is beszéltünk). Világjárvány van, társadalmi szinten kell nézni, nem egyéni szinten.

(#6453) daneel_hu válasza TA68 (#6446) üzenetére


daneel_hu
addikt

Kurva jó cikk, tényleg ilyen ez a fos betegség.
(már akinek mázlija volt) :(((

(#6454) Kékes525 válasza Gothmog (#6450) üzenetére


Kékes525
félisten

Az negatív információk a bulvármédiából származnak, amit a politikusok átvettek. A bulvármédia pedig a clickbait miatt ír ilyeneket. A félelem az AZ-tól irracionális, mert a sajtó gerjeszti, amihez hozzájárult az AstraZeneca kezdeti bénázása is, de ez a biztonságát nem befolyásolta.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6455) bigdady válasza Gothmog (#6450) üzenetére


bigdady
nagyúr

Astra első oltástól magasabb mint a másodiktól én úgy tudom. Az meg hogy 70% nekem elég hogy aki elkapta oltva annak 70%-a tünetmentes volt, 100%-uk (maradék 30) pedig kórházat is elkerüli mert az sem súlyos

[ Szerkesztve ]

(#6456) Kékes525 válasza Đusty (#6451) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha nem gondolod, akkor ne írj ilyeneket: "Az a néhány meg a családja meg baromira örül, hogy csak ők haltak meg egy olyan oltástól ami nélkül vígan élhettek volna tovább", mert ez nem igaz.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6457) attiati válasza balojazz (#6437) üzenetére


attiati
veterán

Igazából miért tartottad fontosnak megosztani a történetedet?
Úgy mondod, mintha irányítani tudnád, amit per pillanat nálad tapasztaltabb emberek sem tudnak irányítani.

(#6458) TA68 válasza daneel_hu (#6453) üzenetére


TA68
senior tag

Egyik ismerősöm sajnos pont ebben a cipőben jár. :(

(#6459) Ra3 válasza Gothmog (#6450) üzenetére


Ra3
őstag

Az astránál ez a 12 hetes második dózis infó honnan van? Ezt már megkaptad infóként mikor felajánlották?
A gov.hu-s oldalon ez a hivatalos tájékoztató:

"Hány adag szükséges a védettséghez?
A védettség kialakulásához 2 adag, 4-12 hét különbséggel beadott vakcina szükséges.
Magyarországon 4 hét különbséggel alkalmazzuk a vakcinát, a mielőbbi védettség kialakulása
érdekében."

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#6460) Krinyo válasza attiati (#6457) üzenetére


Krinyo
senior tag

Mert büszke az ostobaságára, ennyi.

Épeszű ember elkerüli ezt a szart, nem direkt lefertőzi magát, meg a családját. Ismerőst tegnap kellett nyüstölni, hogy hívjon már mentőt, 80 százalékos szaturációval még otthon üldögélt, stikában szerzett oxigénpalackkal, ami persze az ünnepekre kifogyott. Örüljünk, ha nem romlik tovább és elkerüli a lélegeztetőt.

(#6461) Z.É.T. válasza Ra3 (#6459) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Március elejétől 12 hét után kapod a másodikat

"Márciustól a Pfizer-BionTech második adagját a korábbi 21 nap helyett 35 napos különbséggel, az AstraZeneca második adagját a korábbi 4 hét helyett 12 hetes különbséggel adják be."

[ Szerkesztve ]

(#6463) Ringman válasza Z.É.T. (#6461) üzenetére


Ringman
nagyúr

na ott tartunk, hogy a hivatalos oldalon hazudnak arról, hogy mennyi vakcina érkezett.

1 318 705 ennyi van beírva az eu-n keresztüli beszerzésnél (az+moderna+pfizer), miközben csak pfizerből 1,45M érkezett, összesen meg kb 2,2 millió. (eu-s oldalon AZ-ből 448k van lejelentve, de valójában az is több, csak még nem írták be)

b verzió az, hogy mancika rossz adatokat másolt ki valahonnan.

(#6464) attiati válasza Krinyo (#6460) üzenetére


attiati
veterán

Azon gondolkodom, hogy manapság már lázadás van abból, ha a szülők kiteszik fb-re a kisbabájukról készült pucér képet. Hogy majd ebből hátránya lehet felnőtt korában.

Hol van ez ahhoz képest, hogy valaki szándékosan életveszélynek teszi ki a gyerekét?

Önmagát oké. De a gyereknek nincs önálló, felnőtt mérlegelési képessége.

(#6465) TA68 válasza attiati (#6464) üzenetére


TA68
senior tag

És ha valami visszamarad a gyermekeinél, ami esetleg csak hónapok múlva fog kiderülni, akkor hogyan fog elszámolni a lelkiismeretével? :(((

(#6467) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

infó: 5 immunizált pfizeres vagy kórházban per pillanat a híreim szerint.

azt nem tudjátok, hogy mióta oltanak sputnikkal?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6469) attiati válasza TA68 (#6465) üzenetére


attiati
veterán

Ha magabiztosan meg van róla győződve, hogy a mostani infók alapján jól döntött, akkor mindegy is az ő lelkiismerete.

Csakhogy nem egy 50 éve ismert dologról van szó.
Járja mindenki az ismeretlent.
Szerintem is felelőtlenség felkiálltani félúton, hogy tudja a tutit.

Parci: dupla oltásost értesz immunizált alatt?

[ Szerkesztve ]

(#6471) Lauda válasza Parci (#6467) üzenetére


Lauda
félisten

Magyarországon február 11 óta: [link]

#6470 Parci :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6472) Parci válasza Lauda (#6471) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

köszi. viszont rémlik, hogy nagyon sokáig alig oltottak vele, hogy több százezer oltásból csak ilyen huszonezret adtak be. erről nem tudsz valamit, hogy mikor kezdték el érdemben ellőni?

azért kérdezem egyébként, mert sputnikos beteg nincs a (rálátott) kórházakban egy sem :DDD

illetve van anyámnak egy teóriája is, mivel érdekes, megírom: a pfizer shotnál is ugye lényeges, hogy izomszövetbe adják, mert ahhoz kötnek a lipikrészecskék. na most, ha odamegy valaki hájas vállal és nem figyelnek az oltásnál, akár lehet hatástalan... (kínainál is volt ezzel polémia, hogy rövid a tű)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6473) Parci válasza TA68 (#6446) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nagyon jó cikk!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6474) Parci válasza Jablocskov (#6427) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezek alapján az astrának - a nyugati világban legalábbis - annyi...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6475) TA68 válasza Parci (#6472) üzenetére


TA68
senior tag

"na most, ha odamegy valaki hájas vállal és nem figyelnek az oltásnál, akár lehet hatástalan... (kínainál is volt ezzel polémia, hogy rövid a tű)"

Akkor most vezírünk szarban van. :D

(#6476) Lauda válasza Parci (#6472) üzenetére


Lauda
félisten

Szívesen! Ezt így szerintem nem nagyon tudjuk kideríteni, lassan indult be az oltása, még február vége felé is, mikor érkezett 100 ezer adag vakcina, ilyeneket lehetett olvasni: Szijjártó azt mondta, az oltóanyagokat a Nemzeti Népegészségügyi Központba viszik, és azokat az ottani szakmai döntés után fel is lehet használni. [link] :)

Érdekesség a cikkből: A koronavirus.gov.hu hétfőn azt írta: eddig 453 457 embert oltottak be

Azóta, 40 nap alatt beoltottak közel 2 millió embert. Szerintem ez egy pozitív dolog. :K

Indexes cikkből is érdekesség:

Édesanyám kórházban dolgozik. Nagyjából mindennap betekintésem van, mi zajlik most az egészségügyben. Ő már hetekkel ezelőtt megkapta a Pfizer-vakcina mind a két adagját. Sőt a vakcinaigazolványát is postázták már. Mondom neki, mi a helyzet. Mivel ő oltástpárti, támogatta a döntést. Ráadásul megnyugtatott, hogy szerinte és az orvoskollégái szerint is
A SZPUTNYIK A LEGJOBB VAKCINA. [link]

[ Szerkesztve ]

(#6477) Parci válasza Lauda (#6476) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

látják, hogy pfizeres, astrás van kórházban, sputnikos meg nincs. de ennek szerintem nagyságrendi okai vannak, majd lesz sputnikos is, ha már elég vállban ott figyel.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6478) daneel_hu válasza Parci (#6477) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ezt hallottam orvostól még a harmadik hullám komolyabb emelkedése előtt is. Mármint dícsérték az orosz oltóanyagot.
Bár ez nem jelent semmit. :)

Az orfis barátnőnk is megerősítette amit írtatok, hogy mindenféle vakcinás (első shotos!) kerül kórházba, annyira fertőző a brit stuff.

(#6481) Jocy válasza Parci (#6472) üzenetére


Jocy
aktív tag

Most már vágom, hogy miért ilyen hosszú a tű. Tegnap voltam Szputnyikon, csak pislogtam mikor megláttam mekkora, és tövig be is nyomták..Azt hittem kijön a hónam alatt. :D

[ Szerkesztve ]

(#6483) Depression válasza Lauda (#6476) üzenetére


Depression
veterán

Miskolcon, a megyei kórházban szerintem nagyon profin volt tervezve maga az oltás, viszont a 15 perces várakozásnál 6-8m²-en voltunk 5-en, akik közben cserélődtek.
Amikor megérkeztünk legalább 150m-es sor várt, de olyan gyorsan haladt, hogy szinte egy lassú sétának volt mondható, nem sornak. Ráadásul ez 3 etapban történt.
Megérkezéstől számítva egy háromnegyed órán belül már kint is voltunk.
Nekem úgy fáj a helye, mintha egy lila foltom lenne, azaz alig észrevehető. A párom hajnalra belázasodott, neki elmondása szerint nagyon fáj, és az egész testében érez fájdalmat. De nem döntötte ágynak.

#Sputnik

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#6484) Con Troll válasza Parci (#6472) üzenetére


Con Troll
senior tag

Van alapja a teóriának, rajtam is van felesleg, amikor az orvos megnyomogatta a vállamat oltás előtt, azt mondta, hogy biztonság kedvéért cserél egy nagyobb tűt az előre kimért/előkészített fecskendőn. Mondván, hogy biztos oda menjen az oltás, ahova mennie kell.

(#6486) Jocy válasza Depression (#6483) üzenetére


Jocy
aktív tag

Estére engem is ledöntött, olyan érzés volt mintha egy úthenger ment volna át rajtam. :D
Ma már semmi extra, talán egy kisebb fáradtság érzés. A vállam nem fáj.

(#6487) daneel_hu válasza Jocy (#6481) üzenetére


daneel_hu
addikt

Bassz... nekem nulla zsír van a vállamon, remélem nem nyomják csontig. :D

(#6488) M3aN válasza bulikavagyok (#6479) üzenetére


M3aN
senior tag

Miután simán létezik vakcinaellenes orvos (vagy laposföldhívő légiutaskísérő), illetve vírustagadó személy akinek a közeli családjában volt megbetegedés, azok után biztos vagyok benne, hogy az illető büszke és a legnagyobb okosnak hiszi magát. Ne kételkedj, szent meggyőződésből cselekszenek ezek az emberek.

(#6490) Jocy válasza daneel_hu (#6487) üzenetére


Jocy
aktív tag

Nekem sem zsíros. :) Nyugi, én meg sem éreztem mikor beszúrta. Mire odanéztem már tövig bent volt.Nyilván nem kell csontig nyomni, gondolom azért hosszabb alapból ,hogy ne kelljen cserélgetni. Annyit mondott, hogy 2 napig ne sújzózzak, mert mélyen az izomba lett bökve.

[ Szerkesztve ]

(#6491) dokee78 válasza daneel_hu (#6453) üzenetére


dokee78
félisten

Sputnik V oltás után 1 órával gépkocsit vezetni lehet?

(#6492) emvy válasza dokee78 (#6491) üzenetére


emvy
nagyúr

Persze

while (!sleep) sheep++;

(#6498) Parci válasza daneel_hu (#6487) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem mótvá olyan, koppant :DDD, ráadásul anyám adta, kamasz voltam, pötit kiabáltam :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6500) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Egyébként az emberek tűrési szintje is a béke segge alatt nagy általánosságban.

Én amióta tart a COVID nem károgok amiatt, hogy nem tudtam utazni, pedig a COVID előtt egy évben mindig volt egy európai és egy Japán/USA utam. Szóval viszonylag elég sokat megyek és imádok utazni. Viszont amikor fegyelemre van szükség akkor fegyelem kell akár tetszik akár nem.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.