Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7651) Ringman válasza dokee78 (#7650) üzenetére


Ringman
nagyúr

15 millió dózist sikerült egy gyártói fuckup miatt kukázni, azóta annyi történt, hogy ezen felül 62 millió dózist kell megvizsgálni, hogy nem szennyeződött-e:

62 million doses of Johnson & Johnson's vaccine need to be checked for contamination and may need to be thrown out, The New York Times reports

nem egy álomkezdés.

(#7652) Ringman válasza Dare2Live (#7649) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez kellene, de nem lesz ilyen, mert épp nyerésre állunk

(#7653) kisninja válasza Parci (#7646) üzenetére


kisninja
őstag

Jah, odatett rendesen. Ha ennek a 10x lenne a korona akkor nagyon szarul lennék.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#7654) Z.É.T. válasza Dare2Live (#7649) üzenetére


Z.É.T.
őstag

+1
Mindkét felére.

(#7655) Dare2Live válasza Kékes525 (#7645) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

így számolva már rég messze napi 500 halott felett vagyunk.

Anno amikor kásler aki onkologus! bemondta a kamerába, hogy az, hogy nincs mamográfia nem gond nem fognak miatta többen meghallni... egyszerűen eldobtam az agyam. Tudja, hogy hazudik de mert a 90% megeszi akkor is bemondja a kamerába.

szerk: Pontosan: "Az emlőrák szűrését, a mammográfiát lehet, hogy halasztották, de ennek nincs következménye"

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#7656) Parci válasza kisninja (#7653) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

simán benne lenne a pakliban. 10x ilyen szarul és 10x ennyi ideig.

nekem a "levegőt veszel, mert légszomjad van, de csak olyan, mintha forró homok jönne be" volt elég szemléletes leírás, eléggé el is borzadtam tőle.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7657) Kékes525 válasza dokee78 (#7612) üzenetére


Kékes525
félisten

[Jövő héten befut az újfajta vakcina, az egyadagos koronavírus-oltás]

"Müller Cecília bejelentette: küszöbön áll a Janssen (a Johnson&Johnson gyógyszergyártó cége) egyoltásos vakcinájának az alkalmazása. Jövő hétre várják az első szállítmányt: 28 800 adagról van szó, ami a szakember elmondása szerint nem jelentős mennyiség, de ez lesz a hatodik itthon elérhető szer és további embereknek jelenthet védelmet.

Később sokkal több is érkezhet ebből az oltásból, amiről már számos dolgot tudunk:

a magyar kormány lekötött belőle 4,36 millió adagot az EU-s beszerzésen keresztül, és mivel egyadagos, ezért ugyanennyi, tehát 4,36 millió ember oltható vele"

Nemsokára Dunát lehet majd rekeszteni a vakcinákkal.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#7658) Rive válasza Dare2Live (#7655) üzenetére


Rive
veterán

Izé. A 'következmény' szónak nem csak egy értelmezése van, pláne átlagjózsi vs. pártcsicska viszonylatában.
Nincs következmény => nem ebbe fognak belebukni.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#7659) catroot


catroot
veterán

Tegnap szüleim jelezték a háziorvosuknak, hogy tipikus covid tüneteik vannak.

A háziorvos tegnap délutánra küldte a tesztelőket, akik végül nem mentek (amin szerintem senki sem lepődik meg). Viszont nem rég jött a telefon, hogy holnap 13:15-re mehetnek tesztelésre a szomszéd városba (pedig a nálunk lévő városban is végeznek tesztelést, ahova pl. két kollégám is elment).

Nyilván nem halnak bele a szüleim, ha autókázni kell a 25km-re lévő településre. Csak ilyenkor felmerül, hogy mi van akkor ha olyan valakinek kell mennie, akinek kizárólag tömegközlekedés a megoldás?

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#7660) Kékes525 válasza Dare2Live (#7655) üzenetére


Kékes525
félisten

Másképp nem nagyon lehet számolni, mert az indirekt koronavírusos halál is pontosan olyan fájdalmas veszteség, mint a direkt koronavírusos halál. A szétválasztásnak kizárólag tudományos jelentősége van.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#7661) kisninja válasza Parci (#7656) üzenetére


kisninja
őstag

No most vettem be fejfájás csillapítót, a hőemelkedés stabil.
Eléggé durva nem szeretném átélni.... hallottam pár kovidos köhögést is nem szép.
Na de senkit nem rettentek el, nem olyan vészes kb mint egy közepes influenza (az oltás)

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#7663) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Sziaszto!

Kaptatok választ a NEAK-tól a háziorvoscserés emailetekre, vagy csak szimplán megtörtént?

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#7664) Ringman válasza Chesterfield (#7662) üzenetére


Ringman
nagyúr

Na végre egy jó hír.

(#7665) dokee78 válasza Ringman (#7664) üzenetére


dokee78
félisten

Aki COVID-19-on át esett mennyi idő múlva kaphat védő oltást?
Esetleg link a magyar cikkhez,ami erről szól?

(#7666) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Szerintetek van rá esély, hogy a közeljövőben érkező vakcina mennyiségek miatt a 12 hétre kitolt AZ 2. oltást előrébb hozzák? Vagy ha nem találnak rá "jelentkezőt" akkor az első körös oltottakból hívnak be valakit korábban? Jövő héten megyek AZ oltásra, a 2. kör Június elejére lenne esedékes.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#7667) Sir Pocok válasza Kékes525 (#7572) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Köszi!

Szerk:

Egyébként én is a gyógyszeres terápiákban látom a COVID helyzet megnyugtató megoldását. Tényleg nagyon sok fejlesztés van úton 2022 első negyedévében több gyógyszer is ki fog jönni.

[ Szerkesztve ]

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#7668) blakey válasza kisninja (#7661) üzenetére


blakey
titán

Mindenkinél más lehet a reakció, te valószínűleg eléggé hamar belázasodsz szinte bármitől, nekem enyhe hőemelkedésem volt, de maximum 38 lehetett, nem mértem, arra nyitottam ki a szemem, hogy izzadok. Fejfájás nem volt jellemző, inkább fáradság volt, lassú voltam, másnap már szinte semmi, a karomat az éreztem és még most 3 nap után is érzem, de persze ha nem kaptam volna oltást akkor ezekkel nem is számolnék viszont direkt odafigyelek így oltás után, hogy milyen tünetek vannak és azért én is megéreztem. Feleségem alapjáraton alig 36 fokos, neki max 37°C-ra mehetett fel, minden más hasonló volt mint nálam.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7669) kw3v865 válasza Chesterfield (#7662) üzenetére


kw3v865
senior tag

Jó döntés, most azért megkönnyebbültem :)

(#7670) Ringman válasza dokee78 (#7665) üzenetére


Ringman
nagyúr

3 hónap.

Kaphat-e oltást aki átesett COVID 19 betegségen?
Azon személyek is olthatók a vakcinával, akiknél 3 hónapon túli igazolt SARSCoV-2 fertőzés szerepel.

(#7671) Z.É.T. válasza Szakbarbár (#7666) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Arra kevés esélyt látok, hogy rövidítsék a időt - mivel jobb a hatásosság, ha később adják - arra nagyobbat, hogy esetleg másodikra mRNS-t kapjanak az első AZ shotosok.

[ Szerkesztve ]

(#7672) Ringman válasza Z.É.T. (#7671) üzenetére


Ringman
nagyúr

ha jön a j&j, akkor a további AZ dózisokat nem tudom mennyire lesz értelme lehívni, azok mehetnek majd más tagországoknak, vagy az eu-n kívülre.

(#7673) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Öcsémnek irgalmatlan nagy szerencséje van. Most hívta a háziorvosa, hogy a délelőtti etapból nem jött el egy ember a Pfizerre és aki előtte volt meggondolta magát. (Nem akar DNS manipuláló védőoltást... Mi francnak jelentkezik ilyen??) Szóval délre be kellett rohannia kórházba. Irigylem. :)

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#7674) Z.É.T. válasza Ringman (#7672) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Várjuk még ki, mi lesz a tömeges oltások alatt, mennyire lesz működőképes, lesz-e még vele valami gond, stb...

(#7675) dokee78 válasza Ringman (#7670) üzenetére


dokee78
félisten

Köszi

(#7676) Dr.NX válasza Sir Pocok (#7673) üzenetére


Dr.NX
addikt

"People who believe vaccination alters DNA should view this as an opportunity." :DDD

Elfogadom a sütiket.

(#7677) Croft-21 válasza sarkanyolo2 (#7663) üzenetére


Croft-21
őstag

Én kaptam választ, hogy átírták a címet. Ez volt pár hete, ennek ellenére ma az otthoni háziorvosom hívott fel az oltás miatt, hogy jövő héten tudna oltani az Astràval. Mondtam neki, hogy de én kértem az át jelentkezést Pestre. Azt mondja erről ő nem tud, mert rajta vagyok a listáján. Lehet felhívom ma a 1818-at ennek tisztázása érdekében.

(#7678) FіkuszKukіsz válasza Dr.NX (#7676) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Ez jó, ezt lopom :)

Romanes eunt domus

(#7679) Soulfly842 válasza kisninja (#7643) üzenetére


Soulfly842
addikt

Nekem hasonló volt a reakcióm, de a lázamat nem nagyon méregettem, úgy voltam vele, hogy menjen, aminek mennie kell.

adott nap megkaptam 14:10 körül.

Után kis riadalom, mert a felső ajkam zsibbadt utána fél órával, hogy ne legyen túl heves reakció. Hívtam a körzeti orvost, mivel nem akartam már visszamenni, nem vette fel írtam neki e-mailt 15 (!) perccel később válaszolt, hogy:

"Amennyiben a nyelve bedagadna, vagy fulladás, nehézlégzés jelentkezne, mindenképpen jelentkezzen a Sürgősségi osztályon.Ha a panaszai múlnak, akkor semmilyen teendője sincs. Bő folyadék, C és D vitamin szedése javasolt!"

Folyamatosan múlt elfele, de még egy órával később is olyan volt, mintha a fogorvos utáni érzéstelenítés után lettem volna.

Gyorsan robbant a szervezetembe a szputnyik, mivel este 9-10 körül már volt hidegrázás is, a vállaim húztak előre, mindkét kezem, lapockástól az ujjamig fájt, erőtlen volt, s mint akit fejbe vágtak.

Egész hajnalban forgolódás, félálom, ágy olyan instabil volt, rossz közérzet. párom időnként a homlokomra tette a kezét (tudta, hogy én szinte semmi gyógyszert sem szívesen veszek be :D ) s akkor mondta, hogy na most már aztán azonnal vegyek be egy panadolt, mert rohadt lázas vagyok (nem szoktam egyébként lázas lenni, és a másfél hetes betegség is ~2-3 nap alatt lerendeződik nálam) Bevettem, másnap délelőtt jobb volt valamennyivel, de délután már erőtlen voltam fél órára ledőltem.

Este egy kis hidegrázás (gyengébb, mint előtte való nap), de aludtam, mint a mormota. Párom hajnalban ugyanúgy checkolt és hajnalban megint mondta, hogy lázas vagyok (elmondásából tudom, úgy vettem be a panadolt, hogy nem is emlékeztem rá :D ). Elmondása szerint az nap éjszaka is forgolódtam (pedig nem szoktam és jól aludtam).

Más nap reggel már gyakorlatilag semmi tünet nem volt :) (ez volt tegnap, azóta is minden OK)

Korábban írtam itt, nem tudom hogy olvastad-e: Anyósoméknál nagyobb számú Szputnyikot lőttek (megyei, nagyobb bíróság). 2. oltás lement náluk: Fiatalabbak, akiket szinte kivétel nélkül kiütött 1-3 napra a szputnyik első is: ugyanúgy kiütötte őket. Idősebbeknél, akiknél nem volt semmi extra reakció, zömében azért többüknél lett a második oltásra, többen otthon is maradtak láz, egyebek miatt ~ 2napra.

(#7680) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

feleségemet most hívta a védőnő, hogy a gyereknek jövőhéten státuszvizsgálat.

nem érdekli, hogy asszony nincs oltva és veszélyeztetett, vinni kell

engem meg nem érdekel, hogy mit mond, nincs vizsgálat és kész

jól fel@@sztak

(#7681) Soulfly842 válasza dokee78 (#7665) üzenetére


Soulfly842
addikt

Ha csendben maradsz és nem dokumentált/jól X-elsz bármikor (gyártók szerint is lehet utána ~ 2 héttel és így sokkal nagyobb számban jelenik meg az antitest), ha nem, vagy dokumentált, akkor a gyógyultnak minősítéstől 3 hónap (a magyar oltási protokoll ezt a három hónapot határozta meg).

(gondolom ez azért van, hogy minél nagyobb darabszám jöjjön ki matekban, akinek van egyfajta védettsége, így hamarabb lehet meg a globális védettség/átoltottság).

[ Szerkesztve ]

(#7682) sarkanyolo2 válasza Croft-21 (#7677) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Az igen! :D Nagyon köszi, kíváncsi leszek.

[ Szerkesztve ]

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#7683) #86564352 válasza Soulfly842 (#7605) üzenetére


#86564352
törölt tag

Pár napja került kórházba, ma pedig ez a hír. Sokkoló lehet a családnak így egyik napról a másikra.

Én ezt a hírt most linkelni fogom a hasonló korú rendőr, tanár esetleges láz miatt Pfizert is visszamondott vagány ismerősnek. A cigis dobozon rákos tüdő elvével én engedném a médiát a kórházakba és engedném nyilatkozni az orvosokat, ne csak az elhadart statisztikát lássa a nép. 1,1 millió beoltottnál még nem nyitnék ki újra, egy szurira nem osztogatnék gagyi ótási igazóványt, főleg húsvéti országjárás után. Ingyen tesztet és hatósági áras FFP2 maszkot, hatékonyabb regisztrációt és normális korrekt tájékoztatást, háziorvosoktól inkább oltópontokra terelni az embereket. És még pár intézkedés. De ez csak én vagyok. Akin múlik, annak fontosabb a győzelmi jelentés, a bullshit dicshimnuszok.

(#7684) sipi700 válasza dokee78 (#7665) üzenetére


sipi700
tag

Elvileg 14 nappal a betegség után már adható, csak a plazmával kezelteknél van szigorú 3 hónap. 3 hónap igazolt fertőzöttekre vonatkozik, ők nem kapnak. Egyrészt ne vegye el az oltást olyantól, aki nem esett át rajta, másrészt eséllyel védett valaki. 2 hónapnál tartok, beadatnám, ha most azt mondja valaki, hogy menjek. De mire sorra kerülök lesz 4 hónap is :)
Sajnos magyar cikket nem találtam :( Pfizer oldalán olvastam, ha jól emlékszem.

(#7685) pit stop válasza dokee78 (#7665) üzenetére


pit stop
addikt

Ha volt pozitív pcr-ed, akkor jelenleg az a kommunikáció, és nyilatkozni is kell, hogy 3 hónap (amit a kolléga írt). Nekünk erre azt mondta háziorvos, hogy hamarosan változik...
Amúgy a gyártók ezeket adják meg:
Pfizer: 2 hét tünetmentesség után adható
Sputnyik: 2-4 hét tünetmentesség után adható.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#7686) Ringman válasza #86564352 (#7683) üzenetére


Ringman
nagyúr

(#7687) Atlantis


Atlantis
veterán

Asszony is és én is vasárnap megkapjuk a SzPutyint...kíváncsi vagyok, melyikünk viseli majd jobban. :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#7688) Soulfly842 válasza Atlantis (#7687) üzenetére


Soulfly842
addikt

Verseny? :D

(#7689) Parci válasza Chesterfield (#7662) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

helyes

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7690) rednifegnar válasza Atlantis (#7687) üzenetére


rednifegnar
senior tag

mi 5-en kaptuk szinte egyszerre, mind hasonlo koruak, eleg valtozo kinel mit okoz, van akit 2 napra kiut van akinel enyhe, van akinel szinte semmi.
kollegam ma kapja az astrat, felesegenek nem ajanlotta fel a doki a cirkusz miatt ezert o meg var.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#7691) kisninja válasza Soulfly842 (#7679) üzenetére


kisninja
őstag

Olvastam, mindet szeretek informálódni. Ezért sem parázom, azért reménykedtem kevesebb tünet de ez is simán bírható. Én 35 vagyok fiatal.... hát ez nézőpont kérdése. Eddig nálam is ugyan ezek a tünetek voltak kivéve a zsibbadás. Akkor még egy lázas éjszaka lehet. :)

blakey:
Eddig nem nagyon volt jellemző a láz, van egy kis allergiám ezért a léguit nyavaják szeretnek betalálni (poratka). Tavaly januárban a lányomtól elkaptam az influenzát neki is majd 41 fokos láza volt nekem is, na az durva volt. Kb mint amiket írtak a kovid első variánsáról hol jobban hol rosszabbul voltam de csak egy hétig.

Most két hétig extrán vigyáznom kell sajnos a munkából kifolyólag rengeteg emberrel találkozom. Az utóbb időben egyre több koronás van a környezetemben.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#7692) Soulfly842 válasza kisninja (#7691) üzenetére


Soulfly842
addikt

Hasonló korban is vagyunk, én 37 leszek nyáron és én sem szoktam lázas lenni, ahogy fent is írtam. :)

(#7693) Peat;) válasza Chesterfield (#7680) üzenetére


Peat;)
veterán

Nálunk is túltolja, 12 hetesen kijött és be kellett jönnie a házba körülnézni, kb fél percet kapott és teraszra kivittük. De aki lakásban van?

Minden eredmény szép, de egyik nem nulla, hanem 0.3 (0.6-tól jelezne csak be!), azt mondja legyen mégegy teszt mert a 0 jobb szám mint a 0.3. Persze, majd lesz mégegy teszt. Majd.

Egyébként ezt még meglobogtathatod, én nem mertem így hogy sikerült teraszra kimenni és remélem nem lesz szükség rá, de az ajánlás elég egyértelmű, maga Cecília asszonyság írta alá!:
[link]

(#7694) Joker88


Joker88
őstag

A kérdésem az lenne,hogy ha esetleg , én ugye hétfőn délután kapnám az AZ-t , állandó délelőttös vagyok a munkahelyen, 'kiütne' a cucc ,akkor a doki felvesz táppénzre,vagy what ? :U

In loving memory of Garrett Lockhart

(#7695) Atlantis válasza Soulfly842 (#7688) üzenetére


Atlantis
veterán

Extra motiváció, azér'is én leszek az acélosabb. :)

Nem mintha bármi ráhatásom lenne, ráadásul alapból is az a fajta vagyok, hogy ha úgy alakul, könnyen lázasodok és akkor megpakolom a kazánt akár 40°-ig is.

Alapból asszonynak Astra lett volna tegnap, de végül is nem adatta be, nem a médiacirkusz miatt, hanem a 12 hetes 2. dózis miatt...reményeink szerint mi akkor nyaralni fogunk. :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#7696) Soulfly842 válasza #86564352 (#7683) üzenetére


Soulfly842
addikt

És akár ezt is megmutathatod.... ez csak az elmúlt pár napból néhány eset. Olyat viszont végeláthatatlan számban lehetne mutatni, ahol csak elhízás, vagy csak vérnyomás probléma van (Magyarországon ez az emberek nagy részét érinti).

[ Szerkesztve ]

(#7697) t72killer válasza Kékes525 (#7631) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ráhúznak még: az általánosok nyitásával igen jelentősen megnövelik a hatékony kontaktesemények számát, ha az eddigi változatok csak mérsékelten terjedtek gyerekek között, az újak már vastagon. Ebből nem szinten tartás lesz (amit alapban nem bír a magyar eü, lásd a lélegeztetőn lévők 90+%-os halandóságát), hanem valószínű romlik a helyzet.

Továbbra is lovagolnak az "oltottak számán", amibe szerintük az is beletartozik, aki ma reggel kapta az első adag kínait. Ezzel szemben ugye immunitás=második dózis+2hét (ezzel már esélyesen hordozó se lesz), so-so védettség = első dózis+2-3hét. Még az utóbbitól is messze vagyunk. Ráadásul sehol se látom, hogy a nagy hirtelen összeeresztett közösséget, a 10 alatti gyerekeket tömegével oltanák!!

Ez így minden járványvédelmi logikával szembemegy, ha nyitásban gondolkodunk, abban lenne ráció, hogy a már immunizált rétegek mozgását szabadítjuk fel. Immunizáció közelébe se ért emberek tömegbe küldésével a szinten tartás se fog menni és sajnos fiatal családok fognak tragédiákat elszenvedni.

További durvaság ebben a választásokra készülő víruslevesben, hogy itt kopogtat a D-Afrikai variáns, de mások is vannak: ha tömegeket kényszerítünk a betegségbe, akkor bizony simán el fognak terjedni a vakcinakerülő, vagy félig-meddig vakcinakerülő mutánsok.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#7698) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

picit olvasgattam variánsok vs. vakcinák témakörben, igazából alig van irodalom. oké, úgy sem érteném, ha lenne, akkor sem, de nincs is. :DDD

per pillanat úgy fest, hogy az S-fehérjét célzó vakcinák jóval nagyobbat esnek hatékonyságban a dél-afrikai joker ellenében, mint az S-2P. a J&J (ad26/s-2p egy shotos vektoros) kb. 20%-ot esik csak, míg az Astra/Sputnik a töredékére. ezek alapján a kínai sem lehet túl acélos, sőt. (amennyire értettem, minimális előnye van, hogy ott még a sejtfelszín fehérjét, meg a belső N-fehérjét is tartalmazza az oltás)

még tovább egyszerűsítve, az amerikai vakcina a "jó" vakcina

.

persze tegnap a kovidőkben szekanecz bácsi elmondta, hogy ez suta számháború, és ne azt nézzük, hogy egy vakcina 10, 30, 50 vagy 80%-ban hatásos valami ellen, hanem, hogy nem 0. úgyhogy all-in! :)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7699) Soulfly842 válasza Soulfly842 (#7696) üzenetére


Soulfly842
addikt

Ez egyébként ~4-5 napból...

Nekem egyébként egy 41 éves jó ismerősöm nem került be mind amai napig.

41 éves ffi, 'betegsége' egy volt csak: el volt hízva (március végén halt meg).

(#7700) Dr.NX válasza Chesterfield (#7662) üzenetére


Dr.NX
addikt

"A CanSino vakcináját a kínai hadsereg kutatóintézeteiben fejlesztették ki Csen Vej vezetésével."
Hát ez mekkora! :) A háttérben meghúzódó magyar szál. ;]

Elfogadom a sütiket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.