Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6351) bigdady válasza Soulfly842 (#6350) üzenetére


bigdady
nagyúr

Első ha jól emlékszem mert másodikra nem is panaszkodott, de majd rákérdezek. Max izomfájdalom rémlik még, de nem volt durva azt mondta.

[ Szerkesztve ]

(#6352) Parci válasza bigdady (#6349) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a lényeg, hogy oltás után ugyanúgy kerülni kell a megfertőződést

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6353) Soulfly842 válasza bigdady (#6351) üzenetére


Soulfly842
addikt

Köszi! :)

(#6354) TA68 válasza Parci (#6348) üzenetére


TA68
senior tag

Kínairól van valami infó? Abból elég sokan kaptak.

(#6355) OPiiPO


OPiiPO
addikt

végre, hiánypótló:

Soron kívüli oltást kérnek a hazai lelkészek

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#6356) Kékes525 válasza Đusty (#6327) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem. 5 évente.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6357) TA68 válasza OPiiPO (#6355) üzenetére


TA68
senior tag

Valakinek fel kell adni az utolsó kenetet. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6358) M3aN


M3aN
senior tag

Páromtól és kislányomtól ma az OMSZ mintát vett PCR végett (gyorsteszt negatív) mert tegnap hőemelkedésük lett, míg én hétfő óta igazolt pozitív vagyok. A tünetek azóta elmúltak ugyan, de kérdés:
páromnak van ügyfélkapuja, gondolom ide fog érkezni az eredmény, de a gyermeké? :)

(#6359) Đusty válasza Kékes525 (#6356) üzenetére


Đusty
addikt

Köszi, akkor lehet jövőre benevezek.

(#6360) Kékes525 válasza Gothmog (#6312) üzenetére


Kékes525
félisten

"bár ember legyen a talpán, aki eligazodik a mindenféle hír között" "én 42 éves vagyok, krónikus betegség nélkül, mezei természettudományos (biológus) kutatóként"

Biológus kutatóként azért csak el kellene tudni igazodni. Alapvetően nem a bulvár médiából kell tájékozódni (mivel ott tényleg katyvasz van) egy biológusnak, hanem a szaklapokból. Egy átlagembert is kell, hogy érdekelje, mert a saját életét is befolyásolja. A biológusoknak pedig a szakmájuk miatt is. Szerintem akkor is, ha nem ez a szakterülete. Neked mi a kutatási területed?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6361) Kékes525 válasza Đusty (#6359) üzenetére


Kékes525
félisten

Érdemes. Nekem 2011-ben volt egy nagyon erős baloldali tüdőgyulladásom 40 fokos lázzal. Az nagyon kemény volt. Azóta 2 szer vettem fel az oltást.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6362) Đusty válasza Kékes525 (#6361) üzenetére


Đusty
addikt

:R
Egyébként ez valahány éves kor felett ajánlott vagy mindegy mikor? Úgy tudom valami baci okozza arra mik a veszélyeztetett területek, vagy bárhonnan jöhet, bármikor?

(#6363) dokee78 válasza Gothmog (#6312) üzenetére


dokee78
félisten

Én 43 leszek idén nyáron és Sputnik V-t kapok holnap.
Nincs krónikus betegségem,csak parlagfű allergiám,nem tudom ez befolyásolja-e,hogy mit kapok.

De az Astrát én is elutasítottam volna,bár lehet butaság.

(#6364) OPiiPO válasza TA68 (#6357) üzenetére


OPiiPO
addikt

jogos :DDD

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#6365) Kékes525 válasza Đusty (#6362) üzenetére


Kékes525
félisten

A pneumococcus (Streptococcus pneumoniae) okozza, ami egy baktérium. Az injekció annak 23 szerotípusának tokját tartalmazza. A pneumococcusok okozhatják a tüdő gyulladásos megbetegedését (különösen pneumóniát), az agyhártya vagy a gerincvelő gyulladásos megbetegedését (meningitis), illetve bejuthatnak a véráramba (bakteriémia vagy szeptikémia).

"Kinek javasolt a védőoltás?

2 éves kor alatt és 50 éves kor felett mindenkinek.
A krónikus betegeknek: tüdő (COPD, asztma)-, szív-, vese-, maj- és cukorbetegek, immunszupprimáltak.
Dohányosoknak-életkortól, betegségtől függetlenül.
Belsőfül műtéten átesetteknek és koponyasérülteknek.
Léphiányosoknak"

Mikor nem javasolt az oltás?

Lázas betegség esetén" Mint minden vakcina.

[A pneumococcus-fertőzés]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6366) Depression


Depression
veterán

Mi ma kaptuk 10.30-kor a sputnik v-t. Nekem 10 perccel az oltás után kicsit zsibbadt az arcom, párom úgy érezte magát egész nap, mintha részeg lenne. De se láz, se fejfájás, vagy ilyesmi eddig.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#6367) Gothmog válasza Kékes525 (#6360) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Én azért nem bújom éjjel-nappal a témát. Egyrészt szerintem mentálisan sem egészséges állandóan ezzel foglalkozni (szvsz bele lehet "hülyülni"), másrészt időm sem jutna rá. Elvileg pontosan arra szolgálnak a tudományos vonal felől érkező (tudománykommunikációval foglalkozó) újságírók vagy alkalmanként publikáló szakemberek, hogy a témában releváns friss publikációkat közérthető módon összefoglalják, és tálalják az olvasónak. Persze az eredeti cikk linkjével (amennyiben az szabadon elérhető), hogy ha érdekli az embert, akkor ránézhessen maga is.

Egyébként vegyük hozzá, hogy a szaklapok is gyakran egymásnak ellentmondó eredményeket közölnek. Nézzük pl. az AB0 vércsoport és a COVID-19 fertőzés lefolyásának súlyossága közötti kapcsolatot firtató cikkeket. Nem keresem ki, nem linkelek, de van olyan tudományos cikk, amely szerint a B vércsoport a legveszélyeztetettebb, meg van mondjuk három másik, amely szerint az A.

Egyébként az Astrazeneca esetében is összevissza beszélnek. Magánvéleményem, de jelen esetben nem azt kellene nézni, hogy az "átlagnépességben" mekkora az esély a trombózisra, majd erre alapozva nyugtatgatni az embereket, hanem korcsoportra és nemre, esetleg e mellé még földrajzi származásra szűrve azt kellene csekkolni csoportonként, hogy az egyéb vakcinával oltottak között mekkora arányban jelentkezett az oltást követő ~két héten belül hasonló probléma. (Ugyanis az AZ eseteknél arról van szó, hogy jellemzően az oltást követő egy-másfél héten belül jött elő érkatasztrófa, és ez lett gyanús sokfelé.) Egy korrekt vizsgálatnál annak az ellenőrzése lenne az elsődleges, hogy valóban számottevő (statisztikailag igazolható) különbség látható-e ebben a tekintetben az AZ és a Pfizer vagy az AZ és a Moderna között? (Meg persze a Sputnik V és a Sinopharm esetében is, de mivel ezek jelenleg nincsenek használatban a legtöbb európai országban, így összehasonlító mintát ezeknél problémás lenne összeállítani.)

Hogy az utolsó kérdésedre is válaszoljak: orvosbiológus-humánbiológus szakképesítésem van az általános biológuson belül, és kb. két évtizede csak történeti embertannal foglalkozom. Magyarán történelmi időkben élt, többnyire Kárpát-medencei népességeket reprezentáló temetők humán csontanyagának a vizsgálata: populációtörténet, populációszerkezet, betegségek és életmódra utaló elváltozások, anatómiai variációk, traumák, demográfia stb., no meg egy ideje archaikus DNS-vizsgálatok is (persze azt nem én csinálom, csak képben kell lenni), esetenként származásmegállapítás/személyazonosítás. (Nem, nem a nemzet onkológusának keresgélem éppen Mátyás király csontjait, ha valakinek esetleg ilyesmi gondolatai támadnának :DDD )

[ Szerkesztve ]

Endure. In enduring, grow strong.

(#6368) Jocy válasza Depression (#6366) üzenetére


Jocy
aktív tag

Én is ma kaptam 2-kor. Minden flottul ment, a papír leadása és a szuri beadása közt talán 2 perc telt el. Utána ugye negyed óra pihi. Doki mondta, hogy ma már ha lehet ne igyak alkoholt :) Óramű pontossággal zajlott az oltás, pedig folyamatosan jöttek az emberek.
Kicsit levertség érzésem van, olyan mintha nem aludtam volna már egy napja.

(#6369) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Kaptatok egyébként pontos időpontot, hogy mikorra menjetek oda? A dokinak már válaszoltam, hogy kérem a Szputnyikot, de egyelőre még nem írt a keddi oltás részleteivel kapcsolatban (hogy időpontra kell-e menni...)

(#6370) Parci válasza Soulfly842 (#6369) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

engem ma hívott, hogy szerdána 11-re kell mennem

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6372) Jocy válasza Soulfly842 (#6369) üzenetére


Jocy
aktív tag

Igen, én 2-re mentem, tegnap hívott a dokim. Itt 5 perces időközökre volt beosztva, mint kiderült. Gyakorlatilag a belépéstől számítva 2 percen belül megkaptam.
Keddre lett volna Astra, inkább az oroszt kértem.

[ Szerkesztve ]

(#6373) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Az e-mailben, amit ma küldött még nem volt időpont. Csak visszajelzésre várt, hogy megfelel-e a kedd és a Szputnyik. Valószínűleg akkor majd azt is jelzi keddig. Van még idő :)

[ Szerkesztve ]

(#6374) Lauda válasza Ringman (#6371) üzenetére


Lauda
félisten

Erről írtam múltkor, hogy gyakorlatilag a háziorvos maga döntheti el kit, mivel, mikor oltanak. Ennyit arról, hogy fake newst terjesztek (akinek szól, érteni fogja).

[ Szerkesztve ]

(#6375) daneel_hu válasza Ringman (#6371) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Sputnyik a legelutasítottabb vakcina"...
Hát eddig 1 ilyen tagról sem hallottam, bezzeg kínai vagy AZ.
Ki ez a csóka, ez a dékás fószer?

(#6376) Kékes525 válasza Gothmog (#6367) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha magas szintű ismeretterjesztést akarsz a témában, akkor érdemes ezeket olvasgatni:

1. ["The Coronavirus Outbreak" - Scientific American]

2. [koronavírus - Qubit]

3. [Kemenesi Gábor - Google keresés]

4. [Kemenesi Gábor - videók]

5. [KOVIDŐK- YouTube] [Facebook- kovidők]

6. [Miérted]

7. [Ezek közül a karanténnapló]

8. [Duda Ernő videók]

9. [Rusvai Miklós - videók]

10. [Jakab Ferenc videoók]

Itt minden fontosat, szakszerűen megtalálsz.

Az AZ-ről a sajtó és a politika beszélt összevissza. A tudomány nem:

[link]

"Sokan még mindig bizonytalanok abban, elfogadják-e az AstraZeneca COVID-vakcináját, mert az elmúlt hetek hírei nyomán félnek a vérrögképződéstől, pedig a tényleges kockázat elenyésző (250 000 ezer oltott közül legfeljebb 1-nél fordult elő), és az sem egyértelmű, hogy valóban összefüggés lenne az oltás és az azt követő 14 napban kialakult trombózis között. "

A vércsoportról kezdetben voltak ellentmondásos eredmények, de már csak a tudomány ilyen. Kezdetben nagyon sok vita van. Ma már egyértelmű az hogy az A vércsoport antigének kissé módosult formában vannak a tüdő hámsejtjein, amihez hozzá tud kapcsolódni a vírus, így nagyobb támadási felületet ad.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6377) Asbee válasza Lauda (#6374) üzenetére


Asbee
veterán

Továbbra is fake news ez , hogy maga dönti el kit mivel mikor oltanak. Ilyen a cikkben sincs. Vagy nem tudod értelmezni ezt az egész oltási rendszert, vagy nem akarod és terjeszted a fake newst. Igen Áprilisra már kaptak teljes listákat, de ez sem jelenti azt bármivel bárkit. Az, hogy valaki kiskapukkal, haver, barát vagy a háziorvos éppen vállalja, hogy saját felelősségre mást olt, által hozzájutottak előbb mint kellett volna, ez nem azt jelenti, hogy ez az általános.

(#6378) Ringman válasza daneel_hu (#6375) üzenetére


Ringman
nagyúr

azt passzolom, de ezt a saját tapasztalata/praxisa alapján írja, szóval lokálisan lehet ez a helyzet.

(#6379) attiati


attiati
veterán

Modernáról mit tudunk?
Alig tudok vele személyes tapasztalatot.
Vinnétek?
Mondjuk szinte költői a kérdés.

(#6380) daneel_hu válasza Ringman (#6378) üzenetére


daneel_hu
addikt

Országosan aligha.... nézd csak meg itt a topikot.
Sputniknak örülünk, még ugyahogy az AZ-nak is... pedig azon ment rendesen a pörgés. :)
+ a kínain is pörgünk.

[ Szerkesztve ]

(#6381) daneel_hu válasza attiati (#6379) üzenetére


daneel_hu
addikt

Persze.

(#6382) balojazz


balojazz
aktív tag

Csak egy érdekesség. Mi meguntuk a vakcinával való szüttyögést, legjobb védekezés a támadás alapon előremenekülve megfertőződtünk. Kb. egyhetes nagyon könnyű nátha (néha orrfújás) és közben illat/ízvesztéssel kipipáltuk az egész problémát: gyerekek kvázi tünetmentesen, nálam vége, párom még nem érez ízeket. Ennyike. Pár nap vagy hét múlva beoltatjuk magunkat pfizerrel vagy modernával, és hurrá, nyaralunk. Bejött.

[ Szerkesztve ]

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#6383) Lauda válasza Asbee (#6377) üzenetére


Lauda
félisten

Dehogy az, csak a szokásos nulla a szövegértésed.

Részemről lezártam.

(#6384) Asbee válasza Lauda (#6383) üzenetére


Asbee
veterán

Hol van az leírva azt oltanak akit akarnak, amivel, amikor? Ezt csak te költöd hozzá. Én is lezárnám, ennyi mese után az tuti.

(#6385) attiati válasza daneel_hu (#6381) üzenetére


attiati
veterán

tudunk valakit, akinek van modernával személyes tapasztalata?

(#6386) Chesterfield válasza balojazz (#6382) üzenetére


Chesterfield
senior tag

ez most valami vicc?

(#6387) Ringman válasza balojazz (#6382) üzenetére


Ringman
nagyúr

Pár nap vagy hét múlva beoltatjuk magunkat pfizerrel vagy modernával, és hurrá, nyaralunk

mármint minimum 3 hónap után.

(#6388) bigdady válasza balojazz (#6382) üzenetére


bigdady
nagyúr

Végignyaltátok a bkv kapaszkodót vagy mi?
Pár nap hét pont erre a kettő vakcinára? Na persze :DDD
Az a baj hogy tunetmentesen nem biztos lesz elég antitest szóval kb felesleges volt

[ Szerkesztve ]

(#6389) UberMutant válasza Ringman (#6387) üzenetére


UberMutant
őstag

nyilván nem mondják meg, hogy fertőzöttek voltak

(#6390) Ringman válasza attiati (#6385) üzenetére


Ringman
nagyúr

moderna az kb a pfizer számait tudja, nagyon kevés volt/van belőle és főleg a +89-esek és a sportolók kapták.

(#6391) balojazz válasza Ringman (#6387) üzenetére


balojazz
aktív tag

Nem. Hamarabb. Nincs tesztünk, nem lesz kártyánk. Mi a tényleges védettségre utaztunk.

[ Szerkesztve ]

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#6392) Parci válasza attiati (#6385) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egy ismerősöm már megkapta, egy másik hétfőn fogja. jó kis oltás, nagyon hasonlít a pfizerhez mindenben.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6393) balojazz válasza bigdady (#6388) üzenetére


balojazz
aktív tag

Karanténozottakkal is lehet sörözni...

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#6394) Sir Pocok válasza balojazz (#6382) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Gratulálok. Felelős emberek vagytok...

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#6395) Chesterfield válasza balojazz (#6393) üzenetére


Chesterfield
senior tag

ezt jól kifundáltátok
külön tetszik, hogy a gyerekekre is tekintettel voltatok

(#6396) bigdady válasza balojazz (#6393) üzenetére


bigdady
nagyúr

Tünetmentesség sanszos kevés antitestet jelent tehát kb felesleges volt, sőt bukta a sör íze :D . Pfizer moderna meg elég ritka per pillanat

[ Szerkesztve ]

(#6397) Parci válasza balojazz (#6382) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, izé :U

először is, van ám a kórházban immunizált pfizeres, astrás is. oké, ti könnyen megúsztátok, nem azért, mert ekkora okosak vagy f.szagyerekek vagytok, hanem azért, mert nem a kedvezőtlen genetikát hordozzátok. ha ez nem így lett volna, most a nagy előremenekülésből valami egészen más alakult volna.

de azt kéne megértenie mindenkinek, hogy az oltás az nem egy bérlet a régi életéhez, még csak meg sem véd mindentől, az egy sima "kontrollált körölmények között történő bemutatása a kórokozónak az immunrendszered számára". utána is megfertőződsz, beteg leszel, csak minden esélyed sokkal jobb lesz.

ezen felül friss betegségre nem oltunk, a 3 hónap nem azért van, hogy bárkit szivasson, hanem azért, hogy hatékonyan legyen felhasználva. neked is, meg másoknak is, mert nem pazarolsz el egy shotot előlük most, 3 hónap múlva meg profi immun booster lesz a shot.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6398) emvy válasza Ringman (#6390) üzenetére


emvy
nagyúr

Teljesen egeszseges ismeros, harmincX eves, most irt a haziorvosa, h van belole, lehet menni. IX. kerulet.

En ezt mar kurvara nem ertem :)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#6399) emvy


emvy
nagyúr

[link]

Itt van a Githubon a Pfizer es a Moderna is. Szinte tokugyanaz a ket vakcina.

while (!sleep) sheep++;

(#6400) Ringman válasza emvy (#6398) üzenetére


Ringman
nagyúr

szerintem rá van hagyva mindenkire, hogy oltsanak, akit érnek.

(közben ma anyámnak felajánlották az AZ-t, de már volt trombózisa, aztán visszakérdezett, hogy azért az orvost kérdezzék-e meg, hogy mennyire OK lenne ez neki, ha minden igaz holnapra lesz válasz is)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.