Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7451) Lauda válasza bigdady (#7376) üzenetére


Lauda
félisten

Jól tették. Előbb kapják így meg azok, akiknek van egy cseppnyi esze is.

(#7452) szabi__memo válasza bigdady (#7376) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nehéz erre mit mondani. De ez alapján azért lehet elmélkedni az átlagos országos értelmi színvonalon..

(#7453) blakey válasza Lauda (#7451) üzenetére


blakey
titán

Egyébként igen, tanár házaspár ismerős, erősen oltásellenesek voltak, elképesztő amit egy kémia és egy biológia szakós tanár kitalál és nyomja a süket szöveget amit hónapokkal később teljesen megfordítanak és mégis bevállalják az oltást. Szóval tanár ide vagy oda, eléggé "birka" az ember diplomától függetlenül.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7454) zilazil


zilazil
senior tag

Berlinből kapott erős igent a Szputnyik V, de találtak egy szépséghibát

Karl Lauterbach szociáldemokrata (SPD) parlamenti (Bundestag-) képviselő, a bostoni Harvard Egyetem közegészségügyi intézetének (HSPH) docense hangsúlyozta, hogy az orosz vakcinát ugyanúgy kell kezelni, mint az összes többi oltóanyagot.

Támogatni kell a gyártókapacitás kiépítését és a szérum beszerzését is. Ugyanakkor a Szputnyik V-ről benyújtott dokumentációnak van egy "szépséghibája", mégpedig az, hogy "valószínűtlenül alacsony" a mellékhatások előfordulási aránya.

[ Szerkesztve ]

(#7455) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Anyósoméknál el kezdték lőni a Szputnyik második lövetet (bíróság, náluk mindenki azt kapott, ha nem indokolt kifejezetten Pfizer)

Aki elsőnek xarul volt kivétel nélkül duplázott szinte (ismét xarul van).

Akinél az elsőnél nem volt extra tünet, azoknál többeknél most lett :)
Anyós pár napon belül kapja a Pfzier második oltást.

(#7456) t72killer válasza zilazil (#7454) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Esetleg "hígabb" a cucc, vagy lassabban hat? Működni működik v1.0-ára és b117-re. Az mRNS jelenlegi adagolásában el tudom képzelni, hogy túl hatékony, túl gyors - ezzel rövid idő alatt terheli a szervezetet.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#7457) DonThomasino


DonThomasino
veterán

A Pfizer és a Moderna között van lényeges,
nem elhanyagolható különbség ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#7458) zilazil válasza t72killer (#7456) üzenetére


zilazil
senior tag

Itt szerintem arra akartak utalni, hogy vagy nem volt megfelelően alapos a vizsgálat, vagy elhallgatják a mellékhatások egy részét.

(#7459) szabi__memo válasza zilazil (#7458) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Igen, igazából semmi biztosat nem tudnak róla mit csináltak és pont ennyi a lényeg

(#7460) OPiiPO


OPiiPO
addikt

Érdemes hívogatnia háziorvost: ma sikerült elérnem, egyből kérdezte hogy Sputnik jöhet-e, mondtam persze, mert kaptak vagy 60 adagot de jópáran visszamondták, úgyhogy lassan én is direkt be leszek kötve Putinhoz :D

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#7462) Dare2Live válasza DonThomasino (#7457) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Van. De mindkettő mrns ha bármelyiket felkínálják pillanatig ne habozz az igennel.

@OPiiPO: Sok körzetben már hálóval fogdossák az embereket a Sputnik, Sinopharmra. (Más körzetekben meg sorbanállás van.)

@bigdady: Most a hosszú hétvégén kb keddig tuti volt moderna. De ha nincs komoly immun vagy más gondod ami indokolná HO nem téged fog vele leszúrni.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#7463) FіkuszKukіsz válasza DonThomasino (#7457) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

A Pfizernél 5 hétre a Modernánál 4 hétre adják a második shotot.

Romanes eunt domus

(#7464) Soulfly842 válasza FіkuszKukіsz (#7463) üzenetére


Soulfly842
addikt

Majdnem belekötöttem, hogy nem is igaz: a pfizernél 35 nap! De aztán megtanultam számolni :DDD :DD :DDD

(#7465) t72killer válasza zilazil (#7458) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Simán. Ha annyiból állt a teszt, hogy beadták 20 és 50év közötti, egyébként orvosi alkalmasságin már túlesett 5000 katonának, akkor nem csoda, hogy nem sok érdemi mellékhatást tapasztaltak. Főleg, ha az esetleges hatásokat a tesztalany elintézte két kupica vodkával...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#7466) Nimda válasza Ezekiell (#7449) üzenetére


Nimda
addikt

Igazából azért is érdekes a kérdés, mert pl. az AstraZeneca vakcináját a WHO továbbra is biztonságosnak találta, mégis sokan tartanak tőle. Ez miért lehet? A média ferdít, vagy a WHO hazudik?

(#7467) Drizzt válasza Nimda (#7466) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Biztonsagos, de azert ha nagyon ritkan is, de van halalos mellekhatasa. Vakcinaknal az ilyesmit nagyon nem szeretjuk. Viszont amekkora jarvany epp van, meg ez a riziko is eltorpul a vart elonyok mellett, foleg 30 eves kortol felfele. Uk-ben annyit modositottak a felhasznalason, hogy 30 alatt mas vakcinat is fel kell kinalni. Hatasossaga is az errefele eppen dominans torzsek eseten jo.

I am having fun staying poor.

(#7468) Parci válasza Ezekiell (#7440) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

el fogok menni egy ellenanyag mérésre a 2. shot után 2 héttel, ennyit tudok tenni a topikért :)

húgomék cégénél mindenkit mérni fognak és ott van kínai, astra, sputnik és pfizer is. majd megírom.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7469) szabi__memo válasza Parci (#7468) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Huu, ez nagyon jó lesz. Várom. Köszi

(#7470) rednifegnar válasza Parci (#7468) üzenetére


rednifegnar
senior tag

en eltettem egy biosynexet ilyeten celbol.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#7471) bigdady válasza Parci (#7468) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kínairól és is tudok majd referálni eggyel kb egy-két hét múlva. Mi az elégséges antitest szint egyébként?

[ Szerkesztve ]

(#7472) Parci válasza szabi__memo (#7469) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért az immunválasz nagyon egyénfüggő, szóval ezek nem lesznek semmilyen szinten reprezentatív adatok, inkább topik-érdekesség

rednifegnar: az erre nem lesz jó, nem is biztos, hogy kimutatja és mennyiséget pláne nem mér, ehhez tényleg vérvétel és labor kell.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7473) szabi__memo válasza Parci (#7472) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Persze. De lehet itthonról ennyi infónk lesz csak :D

[ Szerkesztve ]

(#7474) Parci válasza szabi__memo (#7473) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

több, mint egy ogyéi ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7475) blakey válasza Dare2Live (#7462) üzenetére


blakey
titán

Péntektől szerdáig AZ-ra fogdosták az embereket és sokan el is mentek, a Szputnyik hamar "elkelt", most megint jött a dokitól egy körlevél Szputnyikra.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7476) Parci válasza blakey (#7475) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, hétfőtől-szerdáig sputnikolás lesz megint

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7477) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

(#7478) blakey válasza Parci (#7468) üzenetére


blakey
titán

Nálunk mind az 5 vakcina fellelhető, de biztos vagyok benne, hogy 2-3 emberen kívül nehezen tudnék rávenni bárkit is, hogy elmenjen egy ilyen tesztre. A nagyi Modernát kapott, 96 éves, nem megy sehova, a többiek meg szinte bizros, hogy nem, pedig érdekes lehetne.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7479) blakey válasza Parci (#7476) üzenetére


blakey
titán

Ezen a héten nálunk gyakorlatilag párhuzamosan ment a Szputnyik, AZ, utóbbit nehezebben tudta "eladni", de úgy tudom, hogy sikerült. 18-65 között mindenki mehetett aki akart.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7480) Parci válasza blakey (#7478) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

húgomék cégénél ilyen 30-40-es korosztályról van szó, én 42 vagyok. kíváncsi leszek. nyilván emvy-t le kell nyomnom, alap, ha tehát kevesebb lenne, akkor lövök egy pfizert a népligeten a föld alól is!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7481) Ringman válasza blakey (#7479) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem értem ezt, nálunk még mindig 50 felett járnak a háziorvosnál.

(#7482) t72killer válasza Parci (#7477) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Amennyiben ez a helyi alkotmányba vagy egyéb szabályokba nem ütközik...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#7483) Z.É.T. válasza t72killer (#7482) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Nálunk már tavaly megágyaztak a lehetőségnek egy jogszabálymódosítással

(#7484) #22743424 válasza Ringman (#7481) üzenetére


#22743424
törölt tag

Nagyon de nagyon sok múlik a haziorvoson is. :)

(#7485) Ringman válasza #22743424 (#7484) üzenetére


Ringman
nagyúr

meg a kormányhivatalon is, hogy mennyit kap az adott praxis.

(#7486) #22743424 válasza Ringman (#7485) üzenetére


#22743424
törölt tag

Persze de csak egy példát említsek az én orvosom már február 11.- én elkezdett oltani a mellette lévő orvos csak egy hónapra rá. Édesanyám csak tegnap kapta meg a második kínai oltást.

(#7487) Joker88 válasza Ringman (#7481) üzenetére


Joker88
őstag

hát nálunk, mint ugye írtam, engemet tegnap hívtak, 33 évesen olthatnak ha kérem, míg szüleimet (66 és 60 évesek ) mégcsak meg se keresték.. összevissza ugrálnak a neveken szerintem. a jóval fiatalabb szomszédasszony meg már régen megkapta az első adagot :U

In loving memory of Garrett Lockhart

(#7488) koncsik válasza Z.É.T. (#7483) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Az oltások kötelezővé tételének lehetősége több a kezdetektől benne van a több, mint 20 éves egészségügyi törvényben. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#7489) kw3v865 válasza Joker88 (#7487) üzenetére


kw3v865
senior tag

Én 30 vagyok, ma kaptam volna oltást (ha nem fáztam volna meg a hétvégén), de a 28 éves öcsém ma ténylegesen meg is kapta, azt mondta nála fiatalabbat is látott az oltóponton.
Nagyon sok múlik a háziorvos szervezőképességén, hozzáállásán, illetve a betegeinek kor- és egészségügyi összetételén.

[ Szerkesztve ]

(#7490) Z.É.T. válasza koncsik (#7488) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Már vagy 6 hónapja volt a módosítás, így nem emlékszem a pontos megfogalmazásra, de egyértelműnek tűnt, hogy kifejezetten a covid vakcinákra lett szabva. Talán az volt a lényeg, hogy pandémia esetén a veszélyhelyzeti engedéllyel rendelkező vakcinát is kötelezővé lehessen tenni.

[ Szerkesztve ]

(#7491) Parci válasza kw3v865 (#7489) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én is korombeliekkel voltam sputnikolni szemre, semmiképp sem az volt, hogy csupa idős, meg én :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7492) koncsik válasza Z.É.T. (#7490) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Ja arra gondolsz, valóban, igazad van. :R
Ez 2008 óta van benne: (6) * Védőoltás kizárólag az egészségügyi államigazgatási szerv által engedélyezett oltóanyaggal és az engedélyező okiratban szereplő céllal és feltételekkel végezhető.
Gondolom ezt erősítették meg azzal, amit írtál

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#7493) kisninja


kisninja
őstag

Ma én is megkaptam a sputnikot ezt is szerettem volna erről nem tudni semmit. :D Lehetőségem lett volna Astrára más helyen jövő heten (mvm külsös) de inkább ez, nem tetszik a 3 hónapos türelmi idő. Itt 3 hétre rá jön az utcsó adag, eeszt ben 29-e van míg papíron 30... de most a papírnak jobban hiszek.

Még csak 8 óra telt el az oltástól semmi extra tünet az oltás helyét érzem és emiatt mintha gyengébb lenne közen csak a szúrás miatt van. Ugyan olyan erőben mint a másik.

Szekszárdon, oltóponton a lehetőségekhez képest jólmegy. A kórház területére oltási időpont elött 10 perce engednek fel. Mielőtt bemennél testhőmérés. Második csekk oltó épület előtt katonák megmondják melyik lépcsőház (mert sputnyik és pfizer oltás is ment). Lépcsőháznál már névsor ellenőrzés majd csoportokban beengednek. Ott kézfertőtlenítés papírkitöltés, várakozás.... Majd lift, oltószint újabb adatfelvétel testhőmérés kis papírozás. Majd újabb helyszín felvesznek a rendszerbe és eztán mehet is az oltás. Ezután irány a váró mindenki visszakapja az oltást igazoló papírt, az azon szereplő időponthoz adjunk hozzá fél órát aztán lehet hazamenni.
szerk: A korosztály vegyes, volt idős 60+ és volt pár fiatal is.
Azt látom mindenki fáradt elgyötört..... Az emberek meg olyanok amilyenek...gondolom nem kell bemutatnom.

Majd reggelre kiderül lesz e valami fáradtság láz....

[ Szerkesztve ]

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#7494) Sir Pocok válasza Kékes525 (#7366) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Lenne egy laikus és egyben egy költői kérdésem:

Ha egy ember be van oltva a V1.0-ás vírus ellen és megtámadja egy olyan mutáns ami képes kikerülni az oltást, akkor annak az embernek a szervezete gyorsabban reagálhat a fertőzésre mint aki nincsen oltva?

Arra lennék kíváncsi, hogy van-e így is előnye egy oltottnak egy oltatlannal szemben ha jön egy új vírus törzs.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#7495) szabi__memo válasza koncsik (#7492) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Erősítették?
Nem ez a higítás? :D

(#7496) #22743424


#22743424
törölt tag

Mi van már a magyar illetve a magyar- osztrák közös vakcinával, valaki tud valamit esetleg?

(#7497) szabi__memo válasza #22743424 (#7496) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Várják hozzá a vírusmintát Kínából;]

(#7498) Z.É.T. válasza Sir Pocok (#7494) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Egyelőre nincs olyan variáns, ami 100%-kal csökkentené a vakcinák hatásosságát, tehát jelenleg a válasz: igen.

A vektorvakcináknál macerás lesz a következő kör, mert a hordozó adenovirus-vektorok másodszorra már nem fognak (olyan mértékben) működni, mint elsőre.

Az inaktivált, teljes sars-cov-2 vírusalapúaknál - amennyiben kialakul egy olyan variáns, amely ellen nagyon kevés - gyakorlatilag újat kell gyártani.

Lehet ezzel vitatkozni - és nem vagyok szakember, csak igyekszem minden megjelenő tanulmányt elolvasni, minden kvalifikált szakembert meghallgatni, akit találok - szerintem, amelyik gyártó nem mRNS vakcinát gyárt a covid ellen, az csak azért van, mert nem rendelkezik a technológiával, vagy annak jogaival.

[ Szerkesztve ]

(#7499) Madwe válasza Z.É.T. (#7498) üzenetére


Madwe
nagyúr

Jól hangzik az mrns, igen. De azért nagyon új még, alig tudni róla valamit, pláne hosszú távon. Hányszor előfordult már az emberiségben xy új felfedezés esetén h először mindenre is jónak kiáltották majd szépen rendre derült ki hja de amúgy ez meg az nem is úgy van s a végén nem türtént érdemi előrelépés.
egyelőre bíztató, de azért ne felejtsük el h egy teljesen új terület széleskörű tesztelése zajlik éppen. Hosszabb távon lehet ez lesz a jobb (egyelőre úgy néz ki) de nem zárnám ki az előző geneseket se teljesen...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.