Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7101) fatal` válasza Parci (#7100) üzenetére


fatal`
titán

Ezt honnan lehet tudni? Volt már sputnik review a dél-afrikaira? Nem láttam még a topicban linkelve (de lehet csak elsiklottam felette).

Nekem ez azért furcsa laikusként, mert a bejutatott DNS után ugyanúgy mRNS lesz belőle, csak "lassabban", mintha direktben azt kapod. Persze biológiailag a különbség biztos indokolhatja, csak "IT-s logikával" gondolkodva furcsa.

(#7102) Parci válasza fatal` (#7101) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a két vektoroson például a gyári s-fehérje van, az mrns vakcinákon meg egy két ponton módosított s-2p fehérje. meg biztos még millió apróság van, amiben mégis mások. illetve a vektorosoknál mindig ott a rizikó, hogy immunis vagy a vektorra. az AZ-féle csimpivírusra mondjuk nem valószínű, a sputniknál nagyobb a kockázat (szerencse, hogy két különböző).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7103) Dr.NX válasza TA68 (#7097) üzenetére


Dr.NX
addikt

Szputyin vakcina, ez qrvajó, lopom! :)

Elfogadom a sütiket.

(#7104) zozek válasza Parci (#7096) üzenetére


zozek
tag

Na megkaptam a behívót hétfőre :D
Úgy nézki hogy gyors meglett a létszám, délben írt hogy van lehetőség és hogy 23:59-ig jelezzek vissza. 15:00-kor már meg is lett az időpont.
Силы, здоровья товарищи :)

(#7106) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Breaking:

Kint az EMA jelentése.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#7107) fatal` válasza Parci (#7102) üzenetére


fatal`
titán

"az mrns vakcinákon meg egy két ponton módosított s-2p fehérje."
Na, ezt pl. nem tudtam, köszi a kiigazítást.

(#7108) Parci válasza fatal` (#7107) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pár nappal ezelőtt volt téma, addig én sem figyeltem oda erre

jönnek majd s-6p vakcinák is (novavax, például), illetve érdekesség, hogy az AZ s-2p-vel (is?) dolgozott a fejlesztési fázisban, de végül mezei s-fehérje lett

az rmns-ek azért s-2p-znek, mert stabilabb

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7109) Sir Pocok válasza Sir Pocok (#7106) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Magyarul:

Európai Gyógyszerügynökség: Lehet kapcsolat a vérrögök és az AstraZeneca-vakcina között, de továbbra is megéri oltatni

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#7110) daneel_hu válasza fatal` (#7107) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ettől még nincs a Sputnikra olyan tanulmány amely a dél-afrikaira vizsgálta volna.
Majd kapunk rá egy koktéloltást... vagy káposztalevest.

Ahhoz, hogy a dél-afrikai elterjedjen, ahhoz kéne fertőzhető közeg + jelen pillanatban a B.1.1.7 mellett (szerintem) nem tud terjedni mert kevésbé fertőző. Vagy hülye vagyok? :)

(#7111) Dr.NX


Dr.NX
addikt

Oltsunk majomvírussal, mondták.
Ugyan mi baj történhet, mondták.

Elfogadom a sütiket.

(#7112) bigdady


bigdady
nagyúr

Két tanár ismerősöm is mellkasfájdalomra panaszkodik pfizer után. Levegővétel fáj. Hőemelkedés szombat óta. Volt ilyen mellékhatás pfizertől? Oltasnál se volt tömeg és 20 perc volt nekik és homeoffice

(#7113) Z.É.T. válasza bigdady (#7112) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Lehet szimpla pániktünet is.
Nekem két ismerősömnek volt ilyen, egyikük hónapokkal korábban esett át a covidon, másikuknak az oltás után 2-3 nappal derült ki, hogy már fertőzötten kapta meg az oltást.
Másik kb 50 Pfizer oltottnak nem volt ilyen.
(azaz "bármi" lehet, igazából nem segítettem egy hangyányit sem, bocs)

(#7114) daneel_hu válasza bigdady (#7112) üzenetére


daneel_hu
addikt

Bármi lehet, akár pánik is ahogy Z.É.T írja.
De lehet aktív covid-fertőzés is.
Konzultáljanak orvossal.

(#7115) fatal` válasza daneel_hu (#7110) üzenetére


fatal`
titán

Ha elég ember lesz beoltva, akkor a brit nem fog tudni terjedni és azonnal megjelenik a másik mutáció, amire kevésbé hatékonyak az oltások.

Reméljük, hogy mire ez bekövetkezne már "utánaigazítják" őket és jöhet majd a harmadik shot.

Ha nagyon problémáznék ezen, akkor nem fogadtam volna el a Sputnyikot. Bár még így is lehet, hogy lemaradok, egyelőre még nem jött reakció a háziorvostól.

(#7116) Parci válasza fatal` (#7115) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, a moderna most kezdi az 1. fázist a dél-afrikaira módosított oltással. várható befejezés 2022. ősz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7117) Z.É.T. válasza daneel_hu (#7114) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Anyósomat múlthéten hívták, hogy van Moderna, mehet. Hirtelen úgy emlékezett, hogy az a csimpánzos, meg amúgy is a pap azt mondta, hogy "csaka kínai", így nem kérte.
Utána 1 napig magasvérnyomás, szorítás a mellkasban, légszomj, fejfájás. Ő igazi hipochonder, de elképzeltem, hogy ha megkapja az oltást, egy hétig lehet majd nyugtatgatni. Egyszerűen van, aki ennyire fél tőle, mert fogalma sincs semmiről, de hozzá is leszivárognak normális életes agymenések...

(#7118) zsiga_667 válasza bigdady (#7112) üzenetére


zsiga_667
tag

Szerintem nem pánik. Egyrészt az nem emeli a testhőt, másrészt elmúlik magától relatíve gyorsan, órák alatt, nekem meg abból amit írsz az jön le hogy a fájdalmuk tartós, akár napok óta megvan.
Illetve a pánikrohamhoz társuló mellkasi panasz nyomó, szorító jellegű szokott lenni, nem légvételre fáj.

Inkább gondolnék fertőzésre mint pánikra. (Nem covidra első körben.)
Röntgen, labor, ekg.

(#7119) FіkuszKukіsz válasza Parci (#7116) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

2022 ősz? Addigra a kínaiak is legyártják a retro vakcinájukat. Nem arról volt szó, hogy ezek az mrns vakcinák pikk-pakk módosíthatók és mehet a gyártás?

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#7120) daneel_hu válasza Parci (#7116) üzenetére


daneel_hu
addikt

"hát, a moderna most kezdi az 1. fázist a dél-afrikaira módosított oltással. várható befejezés 2022. ősz."

:D
És ugye ez lenne a gyorsabb reagálás egy mutánsra.
2-3 hónap alatt szétterjed egy verzió ha nagyon beindul.

(#7121) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Szombaton én is megkaphatom a Szputnyik V-t. Arról egyelőre nem találok infót, h az első oltás milyen védettséget ad (mondjuk egy-két héten belül). Erről tudtok valamit? :R

[ Szerkesztve ]

(#7122) Soulfly842 válasza Parci (#7116) üzenetére


Soulfly842
addikt

Hogy, s mint? :) Ha nálad is hasonló lesz az időtartalom, mint daneel_Hu-nál és nálam, estére-éjszakára nálad is üthet.

Én még egyébként mindig nem vagyok százas. du. le kellett dőlnöm egy kicsit, kezeim, vállaim iszonyatosan fájnak, fejem is kótyagos, de már megmaradok. :D

(#7123) Parci válasza bulikavagyok (#7121) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

18. napig SEMMIT (mármint a fázis 3 alapján ott kezdett elválni az oltottak és a placebo csoport)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7124) Parci válasza Soulfly842 (#7122) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

picit ilyen tagfájós vagyok, enyhén, de amúgy semmi. az is inkább a vállam, ahova kaptam

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7125) daneel_hu válasza bulikavagyok (#7121) üzenetére


daneel_hu
addikt

90% felett.

(#7126) Parci válasza daneel_hu (#7120) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

meglátjuk, mert ez sok mindent jelenthet, lehet, hogy a tanulmány teljes lezárása az utókövetések miatt (az 1 év önmagában) később van, mint a piacra dobott vakcina. ma már bármi lehet...... :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7127) Parci válasza daneel_hu (#7125) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:N azt a második oltás után 14 nappal szerintem

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7128) daneel_hu válasza Parci (#7124) üzenetére


daneel_hu
addikt

Hajnali 4-5 körül indul a mandula, meglásd! :DD

(#7129) daneel_hu válasza Parci (#7127) üzenetére


daneel_hu
addikt

Sputniknál nem.
Ott az első is 90% felett van 2 hét alatt.

(#7130) Z.É.T. válasza bulikavagyok (#7121) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Így nem tudok százalékosat fejből - talán nincs is ilyen infó sehol - de a 21. napra ad már egész jót (a maximum 90%-át talán)
Bármely jelenlegi vakcinánál 2 héten belül inkább magasabb a kockázat, mint alacsonyabb (de 1 hétig biztosan), mivel könnyebb "megfertőződni".
Az első shot után minimum 1 hétig mindenki legyen különösen óvatos!

[ Szerkesztve ]

(#7131) mozso


mozso
senior tag

501Y.V1 -> Angol B.1.1.7 mutáció
501Y.V2 -> Dél Afrikai B.1.351 mutáció
501Y.V3 -> Brazil P1/P2 mutáció

A lenti képek a szekvenált mintákban talált arányokat mutatják (nem minden mintán végeznek ilyen elemzést!)

Csehek:
alt="" title=""
alt="" title=""

Szlovákok:
alt="" title=""

alt="" title=""

Osztrákok (itt narancs színnel a dél-afrikai is látszik már):
alt="" title="" alt="" title=""

Idehaza elég kevés minta kerül elemzésre (pöttyök száma), azok is inkább csak 2020 március, október és 2021 februári időpontokban. Ennyire nem vagyunk kiváncsiak mekkora az angol verzió aránya? Vagy más gond van?
alt="" title=""

Európa:
alt="" title=""

Forrás: [link]

[ Szerkesztve ]

(#7132) Z.É.T. válasza daneel_hu (#7129) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Tudsz linket esetleg? :R
(eltenném a jegyzetek közé)

(#7133) KAMELOT válasza Sir Pocok (#7074) üzenetére


KAMELOT
titán

Nem jönnek, hanem már van! Szlovákiában súlyos volt, hála túléltuk nagynehezen, de sokat elvitt!
Az a gond, hogy nem veszik komolyan, csak amikor már úgy köhög az illető, hogy fáj!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#7134) daneel_hu válasza mozso (#7131) üzenetére


daneel_hu
addikt

Úgy tűnik az angol elnyomja a többit.
Pedig állítólag a brazil is szépen terjed.

(#7135) TA68 válasza Dr.NX (#7103) üzenetére


TA68
senior tag

:)

(#7136) daneel_hu válasza Z.É.T. (#7132) üzenetére


daneel_hu
addikt

Valaki itt linkelte nemrég. (vagy a másik topikban)
De lehet csak tényleg 3 hét alatt alakul ki ennyi, a második shot előtt.

(#7137) bulikavagyok válasza Parci (#7123) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

daneel_hu és Z.É.T.: Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#7138) fatal` válasza Parci (#7116) üzenetére


fatal`
titán

1,5 év? Az jó...

Ez így lassabb, mint az eredeti volt és addigra újabb mutációk lesznek. Örök körforgás...

(#7139) Z.É.T. válasza daneel_hu (#7136) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Köszi, nekem a 3 hét rémlik, de ha valakinek van pontosabb, akkor megköszönném.
(addig egyszerűbb volt, amíg nem kellett számokat, heteket, százalékokat és mutációs kódokat megjegyezni :D )

(#7140) Lauda válasza Krinyo (#7090) üzenetére


Lauda
félisten

Ez jó hír! :K

(#7141) mozso válasza daneel_hu (#7134) üzenetére


mozso
senior tag

Bízom benne, hogy Ausztria meg tudja fogni a dél-afrikait a tiroli sok hetes lezárással. Persze lehet ez hiú ábránd. Romániában van már Brazil is.

(#7142) daneel_hu válasza fatal` (#7138) üzenetére


daneel_hu
addikt

Igen, de nem tudjuk, hogy aki egy korábbit elkapta vagy kapott oltást az tuti beszop egy dél-afrikait vagy brazílt. Szerintem ez sem feltétlenül törvényszerű, sőt.
Vagyis ha nincs elég fertőzhető személy, és nagy az átoltottság akkor nagyon durván fertőző mutánsnak kell jönnie ahhoz, hogy folyamatosan járvány legyen.

(#7143) Parci válasza daneel_hu (#7129) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

(#7144) andor80 válasza Z.É.T. (#7132) üzenetére


andor80
senior tag

Hitelességét nem tudom bizonyítani:

"A Szputnyik V hatásossága
Az orosz Szputnyik V elnevezésű vakcina hatásossága a klinikai vizsgálatok szerint már az első dózis beadása után 14 nappal 87,6%, ez a 21. napra 91,6%-ra emelkedik (a 60 év feletti populációban 91,8%). A második dózis beadására azért van szükség, mert ez a vakcina egy ún. vektorvakcina, amelynek a két dózisában két különböző adenovírust használnak vektorként, így, ha az egyik adenovírus esetleg immunválaszt váltana ki a szervezetből, a vakcina hatásossága akkor sem csökken. A vakcina variánsokkal szembeni hatásáról egyelőre sajnos nem áll rendelkezésünkre elegendő adat."

[link]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#7145) Parci válasza daneel_hu (#7142) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

amit tudunk, amit néztek, azok alapján a vektor-vakcinák esetében a semlegesítő antitestek száma kb. a kilenced részére esik. és ugyan elég markáns mennyiségben vannak jelen az oltástól, ez azért nem megnyugtató

emvy linkelt erről számokat az elmúlt hétben

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7146) Lauda válasza Parci (#7143) üzenetére


Lauda
félisten

From 21 days after the first dose of vaccine (the day of dose 2), 16 (0·1%) of 14 964 participants in the vaccine group and 62 (1·3%) of 4902 in the placebo group were confirmed to have COVID-19; vaccine efficacy was 91·6% (95% CI 85·6–95·2). ;)

(#7149) #86564352


#86564352
törölt tag

A gagyi tájékoztatás és gagyi honlapok után következetesen az ótási igazóvány is gagyi lett.

(#7150) daneel_hu válasza Parci (#7145) üzenetére


daneel_hu
addikt

"amit tudunk, amit néztek, azok alapján a vektor-vakcinák esetében a semlegesítő antitestek száma kb. a kilenced részére esik. és ugyan elég markáns mennyiségben vannak jelen az oltástól, ez azért nem megnyugtató"

De mikor esik a kilenced részére és mitől?
OK egyet tudok... az idő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.