Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5251) seredy


seredy
tag

Gulyás vitatta, hogy világelsők lennénk, szerinte ugyanis nem lehet összehasonlítani a halálozási adatokat, mivel minden országban másként regisztrálják az áldozatokat. Szerinte a többlethalálozást kell figyelni, és abban jól állunk, majd hivatkozott a KSH elnöke által is közölt, egyébként nem pont a kritikus időszakot jellemző számokra.

444

Gulyás érvelése itt legitim? A többlethalálozást illetően vannak összehasonlítható adatok?

(#5252) daneel_hu válasza kw3v865 (#5246) üzenetére


daneel_hu
addikt

Mint ahogy a köztudatban az van meg, hogy azért mert valaki túlsúlyos, nem beteg.
Faszt nem.
Ha így nézzük, akkor sajnos az egész ország 60%-a krónikus beteg 65 éves kor felett. De lehet optimista vagyok és már 50 felett. :(

Cukor, túlsúly, kardiológiai problémák, magas vérnyomás.
Az ország fele érintett 55-60 év felett, saccra.
És pont ezek a legdurvább rizikófaktorok covid esetén. Sajnos.

(#5253) Ringman válasza seredy (#5251) üzenetére


Ringman
nagyúr

Excess mortality during the COVID-19 pandemic

(jobbgomb -> kép megjelenítése)

szerk:
linket javítottam

[ Szerkesztve ]

(#5254) seredy válasza Ringman (#5253) üzenetére


seredy
tag

köszönöm, lekötelezel.

(#5255) mozso válasza Ringman (#5250) üzenetére


mozso
senior tag

Rosszul olvastad. Az eredeti covidhoz képest 252% és az angol verzióhoz képest 152%. Ahogy be is másoltad.

igen dúúúúúrva :-(

(#5256) Ringman válasza mozso (#5255) üzenetére


Ringman
nagyúr

it is 2.52x faster transmission that old wild common type of #SARSCoV2. That is 152% increase!

szóval 100% + 152% (1,52-szeres növekmény) = 252% az eredetihez képest (wild type), te meg +252%-ot írtál az 5244-es hszben :)

[ Szerkesztve ]

(#5257) mozso válasza Ringman (#5256) üzenetére


mozso
senior tag

Ok lehet te nyertél. Akkor is nagyon rossz hír.

(#5258) seredy válasza Ringman (#5253) üzenetére


seredy
tag

jól értelmezem, idehaza +13 ezer fővel számolnak, ami 10%-os növekedés? (más hazai cikkekben is hasonlót olvastam). Kérlek, javítsatok ki, de ez az adat Európában középmezőny végül is?

(#5259) Parci válasza mozso (#5255) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

elég zagyva maga a poszt, szerintem 152%, illetve, ami a lényeg, hogy ami a britnél +60%, az itt +152% és nem 252%. nem mintha a mostani brit cuccnál két és félszer fertőzőbb valami ne volna horror. :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5260) Parci válasza seredy (#5258) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:U

nézd, tavaly az év utolsó 3-4 hónapjában meghalt +20 ezer ember az akkor szokásoshoz képest. az év első 9 hónapjában meg jóval kevesebb, mert a sok lezárás miatt így alakult. igen, a növekmény az egész évre nézve +10% "csak", de mi értelme az egész évre nézni, amikor szeptember előtt gyakorlatilag nem is volt járvány?

ügyes a politika, majd hülye lett volna nem összemosni a két számot.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5261) GypsFulvus2


GypsFulvus2
őstag

Ez csodálatos. Az újonnan nyitott regisztráció ellenőrző oldal szerint nem regisztráltam oltásra. Miközben azt már hónapokkal ezelőtt megtettem. A vakcinainfo.gov-hu oldalon meg azt írja, nem regisztrálhatok, mert ezzel a mail címmel már regisztráltak egyszer. Tényleg elmennek ezek a jó édes q...
Jó, majd holnap regelek valami mail címet és regisztrálok még egyszer, de ugyan mi a garancia arra, hogy ezúttal eljut ez a megfelelő helyre? Nem az állandó lakcímemmel regisztráltam, mivel nem ott lakok, vajon ez okozhatja a zavart? Elvileg nem kéne.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#5262) Ringman válasza seredy (#5258) üzenetére


Ringman
nagyúr

a számok ezek:
Red number: excess mortality starting from the first officially reported Covid-19 death.- többlethalálozás az első hivatalosan jelentett covid-19-es haláltól
Gray number: excess mortality as a % of the annual baseline deaths. - a többlethalálozás aránya az éves halálozáshoz képest
Black number: excess mortality per 100,000 population. -többlethalálozás népességarányosan (100k lakosra vetítve)
Blue number: ratio to the daily reported Covid-19 deaths over the same period (sourced from JHU). a többlethalálozás aránya a covid-halálokhoz képest.

a piros függvény a 2020-as, a lila a 2021-es
---
nehéz összehasonlítani az egyes országokat, a baj, hogy az excess death is torzíthat, mert a védekezés járulékos pozitív hatásait is tartalmazza (kevesebben halnak meg influenzában, kevesebb közlekedési baleset, stb), ez megint eltérő mértékű országonként.
az egy évre való vetítés szintén fontos infó és emiatt félrevezető lehet.

[ Szerkesztve ]

(#5263) Parci válasza Ringman (#5262) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem ha valaki megnézi a negyedik negyedév statisztikáit az elmúlt 5 évre átlagosan, majd a legutóbbi évre, az a járvány. a többi mese.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5264) Ringman válasza Parci (#5260) üzenetére


Ringman
nagyúr

igen, meg kell nézni az éven belüli eloszlást is.

(#5265) Ringman válasza Parci (#5263) üzenetére


Ringman
nagyúr

pontosan, ott is van a piros kiugrás az ábrán.

(#5266) mozso válasza Parci (#5259) üzenetére


mozso
senior tag

szerkezd át az eredeti írásomat (2db) please, mert nekem már lejárt az időkorlát. Fáradt vagyok vszínű benéztem az adatot.

Mondjuk "majdnem mind1", mert a +152% is HORROR magas.

(#5267) daneel_hu válasza GypsFulvus2 (#5261) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Nem az állandó lakcímemmel regisztráltam, mivel nem ott lakok, vajon ez okozhatja a zavart? Elvileg nem kéne."

Símán lehet.
Én benne vagyok a rendszerben, elvileg. Megnéztem.
(december 15-ei reg)

(#5268) Parci válasza mozso (#5266) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, ez elég cudarul hangzik. daneel_hu még örülhet, hogy a vuhan klasszik 1.0-t pipálta ki :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5269) daneel_hu válasza Parci (#5268) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem a második hullámban már inkább a D614G terjedt Európában.
Amolyan 1.1-es verzió. :)

(#5270) Parci válasza daneel_hu (#5269) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

1.01 az... a brit az 1.1, ez a brazil (meg az oltáskikerülő dél-afrikai) meg esélyes az 1.2-re.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5271) mozso válasza Parci (#5268) üzenetére


mozso
senior tag

Most már nekem is vannak ismerősök - mint itt többen - akiknek az angol verzió okozott nagyon komoly betegséget, vagy halált a 40 alatti korosztályban. Olyanok is érintettek akik szeptemberben igazoltan covidosak voltak.

No comment. :(((

(#5272) daneel_hu válasza Parci (#5270) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem vitatkozom. :) Legyen 1.01.
Nincs a tágabb környezetemben olyan aki duplázott volna, főleg aki beteg volt tavaly. (nem tünetmentesen átesett, hanem BETEG)

(#5273) Ezekiell válasza GypsFulvus2 (#5261) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ne új mail címet regelj, hanem írj egy mailt az adatvedelem@neak.gov -ra, add meg minden adatod, és kérd hogy vegyenek fel, mert a regisztrációd nem sikerült.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#5274) mozso


mozso
senior tag

Másnak is vicces az új weboldal. Lekérdezés szerint nem regisztrált az oltásra (pedig megtette), ezért ismét regisztrálni akart a weboldal javaslata alapján, ahol kiderült, hogy már regisztrált, azért nem tud regisztrálni.

Van rajta sapka, nincs rajta sapka hatás?!

(#5275) Parci válasza mozso (#5271) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Csatravihoz meg hozzád bármikor lehet fordulni rossz hírekért :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5276) Parci válasza daneel_hu (#5272) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én most picit elvesztem a mindenféle hírek tengerében, van, aki tutira mondja a duplázást, mások tutira mondják, hogy kizárt, úgyhogy úgy döntöttem, hogy a te verziódat hiszem el, mert csak :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5277) Vesa válasza Parci (#5171) üzenetére


Vesa
veterán

Dehogy, félreértettél, engem egyáltalán nem zavar, hiszen a vakcina beadás bizalmi kérdés, és mindenki maga dönti el, miben bízik és miben nem. Csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy a számok semmilyen szinten nem jelezik az említett vakcina veszélyességét!

Traszparencia: Ebben a nyugati világból származó vakcinák olyan előnyben vannak, hogy elemezgetni sem érdemes. Pl. a gyakorlatilag azonos elvű orosz szpunyikról az ég világon semmit nem tudunk. AstraZ esetén pont azért derülhetett ki az a néhány eset is -melyek esetén hangsúlyosan, ráadásul egyáltalán nem biznyított, hogy az oltásnak bármi köze lenne hozzájuk-, mert transzparencia van, és a hatóságok az első gyanús jelre léptek. Oroszoknál meg olyan a helyzet, hogy onnan minden cenzúrázva megy ki, brutál politikai nyomás minden tudóson. Részemről pl. ebben sokkal kevésbé bízom. Főleg, mert pár hónapja még többszáz egyetemi tanár, kutató és tudós fogalmazott meg és írt alá nyílt levelet az oltóanyaggal kapcsolatban, amiben aggályaikat fejezték ki. Csak azt nem kapta fel a sajtó.

Ez nálam sokkal inkább problémás, mint egy olyan hír, amit csak a bulvármédia futtatott meg, szakmai körökben az AZ nem volt ilyen szinten kritizálva. Ez természetesen csak az én véleményem, amivel semmi más célom nincs, mint segíteni, és esetleg más kontextusba helyezni a kérdést.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#5278) mozso válasza Parci (#5275) üzenetére


mozso
senior tag

Szerintem vannak még páran.

Emlékszem miket meséltem neked szeptemberben és meglepődtél. Most már mindannyian meglepődünk. :-(

(#5279) daneel_hu válasza Parci (#5276) üzenetére


daneel_hu
addikt

"én most picit elvesztem a mindenféle hírek tengerében, van, aki tutira mondja a duplázást, mások tutira mondják, hogy kizárt, úgyhogy úgy döntöttem, hogy a te verziódat hiszem el, mert csak :DDD"

Azon az állásponton vagyok, hogy van duplázás. Kérdés milyen gyakori... és kik azok akiknél előfordulhat.
Arra vannak tanulmányok, hogy 6-8 hónapon belül nem nagyon fordult elő.

Lehet én is bekaptam most februárban, max nem vettem észre? Ki tudja... :)

(#5280) Parci válasza Vesa (#5277) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha nekem azt mondja egy (virtuális) ismerős orvos, hogy 3 encephalitises betegük lett az AZ oltás után 5-6 nappal és semmilyen más okot nem tudnak, csak az oltást, akkor én óvatos leszek. és a roppant transzparenciában ezekkel az esetekkel nem találkoztunk még.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5281) Parci válasza mozso (#5278) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem hiszek a tömeges duplázásban

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5282) Z.É.T. válasza Parci (#5276) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Legjobb barátom volt osztálytársa (~40 éves) úgy duplázott, hogy másodszorra lélegeztetőn volt.
Tegnapelőtt engedték haza, öregebbnek néz ki, mint az apja.
(és a doki finoman közölte vele, hogy 3-4 hónap múlva mondhatja el, hogy túlélte :( )

(#5283) Parci válasza Z.É.T. (#5282) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

remekül tudjátok lelkesíteni az embert...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5284) Z.É.T. válasza Parci (#5283) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Bocsánat, de tényleg!
Már a háromnegyedét nem írom be ide, mert nem visz előre, de ez most téma volt...
Visszafogom magam, ígérem. :((

Ricardo: egyébként igen, mindenki hinni akarta, de kevesen számítottak rá!

[ Szerkesztve ]

(#5285) Ricardo válasza Parci (#5283) üzenetére


Ricardo
félisten

Lásd a pozitívumot. Lejött a lélegeztetőröl. ;)

Komolyra fordítva.
Elég durva a helyzet. :(

(#5286) seredy


seredy
tag

Koszonom a választ mindenkinek a többlethalálozással kapcsolatban, Ringman, neked külön koszonom a türelmet. Nem tudtam hovatenni Gulyás nyilatkozatát, meg a KSH közlései is zavarosak + ismerosi körben folyton visszatér ez a vélekedés, hogy idehaza boldog-boldogtalant covid-elhunytkent regisztrálnak, ezért magasak a számok. Tudom, wtf, de nehéz észnél lenni, amikor az ember környezetéből ilyeneket hallani folyamatosan. Nagyon hálás vagyok mindenkinek ebben a topikban, hogy segít picit tisztábban látni.

(#5287) Vesa válasza Parci (#5280) üzenetére


Vesa
veterán

Értelek persze. De akkor ezen az alapon sajnos a Pfizeren és a Modernán kívül gyakorlatilag mindent ki lehet húzni a listáról. Vagy ha a transzparenciában nem bízol, akkor az összeset, mert mi garantálja, hogy a Pfizer/Moderna esetén mindenről tudunk? Az orosz/kínai pedig így eleve nem játszik, mivel azokról senki nem tud semmit, kínainál még a klinikai tesztekről sem, nemhogy az esetleges komplikációktól. Utóbbiról az orosz esetén sincs semmi valid infó.

Nálam is gond ez, hogy a párom mit kapjon. Most az oroszt mondták, hogy az talán előbb lesz. Szívem szerint lebeszélném róla, de ilyet természetesen nem teszek, ő meg őrlődik mert szintén utálja az oroszt, de fertőződni sem akar.

A tudomány a valóság költészete!

(#5288) Braavos


Braavos
tag

Én igazából azt nem értem, hogy a kontaktkutatást miért tette ennyire parkolópályára a kormány..

Miért nincs széles körben elérhető, ingyenes, vagy legalább olcsó gyorstesztre lehetőség?
Miért nem tesztelik a teljes családot, hogyha már kijön házhoz a mentő?
Miért csak bizonyos feltételek esetén, napokkal később jön ki a mentő?

:N

(#5289) Vesa válasza Braavos (#5288) üzenetére


Vesa
veterán

Nincs már értelme, nincs rá kapacitás. Kontaktkutatni a járvány előtt érdemes, megfékezendő a fertőzési láncot. Ha már elszabadult, értelmetlen. Helyette tesztelni kéne ezerrel, ahogy minden értelmes országban csinálják, hogy látni lehessen a valós folyamatokat.

Azért nem tesztelik a családot, mert szintén semmi értelme. Mondjuk leteszteli de negatív, nem hordoz érdemi információt, mert együtt élnek, tehát holnap, meg azután is elkaphatja.

Mentő azért nem jön, mert így is teljesítőképességük határán vannak. Ha kimegy hozzád valami kis láz miatt, akkor lehet, hogy egy tényleg komoly beteg az életével fizet, mert oda már nem érnek ki.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#5290) Z.É.T. válasza Braavos (#5288) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Vsz: "túl sok" teszt, az túl sok karantén és túl lassú "természetes immunizálás" és túl sok betegállomány és túl sok olyan, aki záratná az iskolákat, egyebeket.
Ezen a vonalon haladva, szerintem ezért nincs odacsapva a Lenkei és tsai bétének sem.

A GAZDASÁGNAK MŰKÖDNI KELL! - különben zsebbe kell nyúlni és kevesebbet lehet szétosztani a haveroknak.

[ Szerkesztve ]

(#5291) attiati válasza Z.É.T. (#5290) üzenetére


attiati
veterán

Tökéletesen ki van feszítve a rendszer.
EÜ, gazdaság, lakosság türelme.

Szerintem is egyetlen cél van: 22 májusra időzíteni, hogy addigra az összes görbe jó irányba álljon (gdp, vírus, hangulat).
Hogy előtte mekkora gödröt csinálnak a cél érdekében, az nem számít. Abban reménykedve, hogy elfelejtik az emberek és 22 májusban a pár hónapos pozitív emlékek lesznek a döntőek.

(#5293) Csókolom válasza attiati (#5291) üzenetére


Csókolom
tag

ezert vesznek Orbanek mindenhonnan vakcinakat, ha igy haladna az atoltas 1,5 ev lenne a 60%-is atoltottsag. Nincs ennyi idejük 2022 tavaszaig. Ezert vesznek közpenzböl/hitelre akarhonnan vakcinakat ahonnan lehet, nem a lopas az elsödleges cel mar, hanem 2022 tavasz. Ott kell nyerni.

(#5294) kw3v865 válasza mozso (#5274) üzenetére


kw3v865
senior tag

Vajon hány ilyen ember lehet? Öcsém is pont ugyanígy járt. Ha ezek a regisztrációk nem látszanak a rendszerben (ami fura, mert az e-mail cím valahová bekerült), akkor esélyes, hogy nem 3.5 millió, hanem jóval több regisztráció történt eddig.

(#5295) bigdady válasza kw3v865 (#5294) üzenetére


bigdady
nagyúr

Írják a telexen hogy van akinek egyszer azt mondja sikeres aztán meg hogy nem ugyanarra az adatokra. Röhej

[ Szerkesztve ]

(#5296) Rive válasza seredy (#5251) üzenetére


Rive
veterán

Gulyás érvelése itt legitim?

Maximum annyit lehet kijelenteni, hogy a második hullám végéig nem álltunk túl rosszul.
Ami a harmadik hullámot (jelen idő használatát) illeti, arra vonatkozóan majd akkor fogunk tudni valamit ha kijönnek a releváns számok a KSH-tól.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#5297) GypsFulvus2 válasza mozso (#5274) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Pontosan ez a helyzet nálam is.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#5298) Krinyo válasza Rive (#5296) üzenetére


Krinyo
senior tag

Lesújtó lesz. Ha csak az ismerősi körömet nézem, armageddon van őszhöz képest.

(#5299) Kékes525 válasza Csókolom (#5293) üzenetére


Kékes525
félisten

Biztos vagy ebben? Nincs hiány vakcinában, sőt! Vakcina bőség van!

Ha a készlet 10% alatt lenne, akkor már lehetne vakcina hiányra panaszkodni, de 40%-nál NEM.

Forrás: [Koronavírus-járvány: vakcináció - 444]

A vakcina mennyiség NEM limitáló tényező Magyarországon! Az ábra bizonyítja, hogy nem volt lényegi szükség a keleti vakcinák beszerzésének, mert a nyugatiak lényegében elegendőek lettek volna ebben az oltási rendszerben. A jövőben pedig ez még fokozottabban igaz lesz.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#5300) bigdady válasza Kékes525 (#5299) üzenetére


bigdady
nagyúr

Viktor most mondta el a friss adatokat miből mennyi van és mennyi van félre rakva másodikra és mennyi áll ellenőrzés alatt

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.