Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5701) daneel_hu válasza Z.É.T. (#5697) üzenetére


daneel_hu
addikt

Jó kis hsz, elrakom. :)
Hát az a helyzet, hogy nekem az influenza is az emésztőrendszerre megy rá szinte mindig.
Totális émelygés napokig... + a magas láz.
Viszont köhögés attól sincs, covidtól se volt.

Covid után viszont pár hétig szar volt enni, nem sok mindenre volt gusztusom de muszáj volt táplálkozni. Hányás azért nem játszott, valahogy végig megmaradtam az undor és a durva émelygés között valahol.
Most 4 hónappal később is kb ugyanazok a kaják nem esnek jól mint korona előtt, pl sok tej. (gondolom laktózt nem bírom már annyira mint fiatalabban)
Vagy a túl sok mogyoró. :D Tejet nem véletlenül már nem iszom, csak sajt, és néha egy kis tejberizs.

Több zöldség kellene és csak hús. Kenyér, gyors felszívódású CH-t mellőzni.
Csak mivel sokat mozgok iszonyúan kívánom a tésztát. :(((

(#5702) Z.É.T. válasza daneel_hu (#5701) üzenetére


Z.É.T.
őstag

A másikba már hoztam, szerintem van pár hasznos tanács benne, érdemes megnézni.
(Béky László, korábbi tanárom és jó barátom, 5 diplomás természetgyógyász)
Kissé már kopik szellemileg, de a tudása még mindig nagyon komoly.

(#5703) daneel_hu válasza Z.É.T. (#5702) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nah... megnézem kösz!

(#5704) Z.É.T. válasza daneel_hu (#5703) üzenetére


Z.É.T.
őstag

:R

(#5706) Krinyo válasza Parci (#5680) üzenetére


Krinyo
senior tag

Azt én is felejtem, pedig nem voltam covidos. :D

(#5707) fatal` válasza Chesterfield (#5705) üzenetére


fatal`
titán

Ez jól hangzik, kár, hogy egyelőre még arról sincs adat, hogy az eredeti variáns ellen mennyire véd. :DDD

(#5708) Kékes525


Kékes525
félisten

A járványkezelés katasztrofális, de legalább az altokozásban elsők vagyunk az Unióban. Biztos, hogy elsők vagyunk? Igen, de hogyan:

1. Sok olyan oltópontunk van, amelyeken nagyon könnyen megfertőződhetnek az oltásra várakozok.

2. Nagyon sok idős ember még nem kapott 1 oltást sem. Ezt mutatja a magas halálozás is. Úgy gondolom az oltás NEM önmagáért van, hanem azért, hogy életeket, szenvedéseket mentsünk vele. Hát ez nagyon nem sikerült eddig.

3. Az oltási rendszerünk TELJES katyvasz.

3.1 Összevissza küldik a listákat a háziorvosoknak.

3.2 Nagyon sok ember regisztrációja nem sikerült, pedig megpróbálta.

3.3 Nagyon sok ember regisztrációját más háziorvosok kapják meg, nem azok, akiknek a körzetében tartoznak.

3.4 Olyanok is megkapják, akik a korcsoportjuk és az egészségi állapotuk most nem indokolná.

A Pfizert szidták sokan, hogy milyen gyorsan lett kifejlesztve, de vakon elfogadjuk azokat, amikről szinte semmit sem tudunk biztosat? Amelyeket 1 tollvonással, rendelettel "vizsgáltak" meg.

Az oltás nem verseny. Hiába vagyunk elől, ha a fentiek fennállnak, nem sokat ér az ilyen első hely.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#5709) Beldar


Beldar
tag

Arról tudni valamit, h a honvédségi oltóbuszok kit oltanak, mivel és mi alapján?
Holnap jön konkrétan a lakhelyemre ilyen busz, meg a napokban ide Kom.-Eszt. megyébe...

(#5710) kw3v865 válasza Beldar (#5709) üzenetére


kw3v865
senior tag

Kiejezetten a legkisebb településekre koncentrálnak, napi 150 ember/busz és van ilyendőb 5 db. Ma Cecília a tájékoztatón elmondta az ütemtervet, hogy mely településekre mennek a héten. Sajnos nem jegyeztem meg, de Facebookon a Kormány oldalán vissza tudod nézni.

(#5711) Z.É.T. válasza kw3v865 (#5710) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Nőtincs, Szendehely és Tát tuti, meg Müller Cecília Komárom-Eszter(!) megyét is említette :D

(#5712) FіkuszKukіsz válasza Z.É.T. (#5711) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Meg Pajkaszeg és Pajkarét :DD

Romanes eunt domus

(#5713) Parci válasza Z.É.T. (#5711) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én elhiszem, hogy a banya ilyen országvigyázó nagymamának érzi magát (a szerepe mindenképp ez), de amit csinál, az bűn :(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5714) Braavos


Braavos
tag

A háziorvos mindenképpen kér pcr tesztet a betegek számára, ha már komolyabb tünetek vannak? Vagy külön kérni könyörögnie kell a betegnek, hogy teszteljék?

(#5715) Asbee válasza Braavos (#5714) üzenetére


Asbee
veterán

Nem kell semmit könyörögni. Akit bejelent a háziorvos tesztelik. Gyorsteszt, ha negatív akkor pcr

(#5717) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Vakcinák vs mutánsok - Ázsiában Szakadtam

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#5718) Micsurin válasza Ringman (#5716) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Meglepődtem ja várj, nem. :DDD

A Horvátok után ez várható volt mindenhol kb.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#5719) OPiiPO válasza Micsurin (#5718) üzenetére


OPiiPO
addikt

amilyen állapotban van a vendéglátás náluk/mindenhol európában csoda lett volna ha valamelyik szérumot is kizárják

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#5720) Ringman


Ringman
nagyúr

CDC: Pfizer, Moderna vaccines are 90% effective in real-world conditions

People who are fully vaccinated with the mRNA vaccines from Pfizer or Moderna are 90% less likely to get infected with COVID-19, according to a CDC study that tested nearly 4,000 health care workers and other essential workers for the virus weekly.

Why it matters: The data show how well the vaccine performs in non-clinical trial settings. During the mRNA clinical trials for both the Pfizer and Moderna vaccines, effectiveness from full vaccination was about 95%.
By the numbers: The vaccine was 90% against infections regardless of symptom status, the report says.
Vaccine effectiveness of partial immunization — greater than 14 days after first dose, but before second dose — was 80%.
The findings provide researchers with more evidence that vaccines reduce the risk of infections, including asymptomatic ones.

90%-os a hatékonysága a pfizernek és a modernának, már 14 nappal a beadás után is 80% volt.

(gondolom az eü-dolgozók vírussal szembeni kitettsége nagyobb is az átlagosnál)

(#5721) Krinyo válasza Ringman (#5720) üzenetére


Krinyo
senior tag

Kétségtelenül ez a két legjobb vakcina...

(#5722) Depression válasza Asbee (#5715) üzenetére


Depression
veterán

Akit meséltem, anyósom szomszédjának eltört a nyakcsigolyája, hazaengedték, majd ma ismét "rosszul lett". A háziorvost hiába hívták, hogy hívja ki a mentőt, mert nem veszi fel. A lánya bement hozzá személyesen kicsapni a hepajt, erre az orvos felhívta az anyját (a beteg feleségét), hogy fogja vissza a lányát.
Az igazi háziorvos nyugdíjba ment, és a kisváros kapott egy olyan háziorvost, aki az anyósomnak azért nem kezdeményezte a rokkantságot, mert az túl sok papírmunka, és a corona óta hermetikusan elbarikádozta magát, és elérhetetlen. De legalább ki kéri magának, ha valaki egy rossz szót is mer mondani rá.
Na, nála lehet próbálkozni teszt kérésével. :W

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#5723) Asbee válasza Depression (#5722) üzenetére


Asbee
veterán

De miért a háziorvosnak kell kihívni a mentőt? Nekem barátom apukáját éjjel vitte be a mentő. Lázas volt, gyenge és zavart. Szépen kijöttek hozzá, bevitték, letesztelték megvizsgálták. Pozitív és mivel van egy enyhe tüdő gyulladás, benttartották. Ettől függetlenül sajnos vannak háziorvosok, akik szerint ez az egész egy semmi, teszt sem olyan fontos, aki rosszul van pihenjen otthon. Favipiravirt nem ír , antibiotikumot nem ad, semmi gyógyszeres javaslat vagy ilyesmi. Nem csoda sokan rossz állapotban utolsó pillanatokban kerülnek be.

(#5724) Parci válasza Asbee (#5723) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egyébként egy ilyen háziorvos (no teszt, no gyógyszer stb.) megérdemelne egy qrva nagy pert a nyakába. nem játék ez, ahol bármilyen hülye, pallérozhatja magát és istent játszhat :(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5725) Asbee válasza Parci (#5724) üzenetére


Asbee
veterán

Az tuti. Valahol biztos szerencse, de az én hàziorvosom tök büszke rá pl, hogy 2 elég beteg covidos halt meg a praxisában, és hogy azonnal adja a gyógyszereket stb, és szépen gyógyulnak fel az emberek. Tesztre is szépen küldi a legkisebb tünetekkel is az embereket, sokszor kontaktkkat is.

(#5726) UberMutant válasza Parci (#5724) üzenetére


UberMutant
őstag

azért érdemes lenne meghallgatni a másik oldalt is. nem sok feljelentett és el is ítélt háziorvosról hallottam...
feljelentés meg minden napra esik 1 - 1...

(#5727) Depression válasza Asbee (#5723) üzenetére


Depression
veterán

Ez nem covid tagadó doki, sokkal inkább rettegő, és lassan egy éve nem fogad senkit, nehogy megfertőződjön. Jobb, ha 100 mások hal meg, mint ő maga. Volt tavaly olyan, hogy valaki összeesett szïvrohammal ott a közelben, és hiába csengettek hozzá, ki se jött, csak amikor már ott volt a mentő a rendelő előtt.
A páromnak szerencséje volt, mert át tudott jelentkezni ide Miskolcra, az anyósom sajnos nem.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#5729) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Parom találkozott egy emberrel akiről kiderült hogy COVID-os. Holnap lesz 5 napja, nincs tüntetünk.
Szerintetek elég ha ő le teszteli magát, ha ő negatív akkor én se lehetek pozitív?!

Koszi :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#5730) bigdady válasza bugizozi (#5729) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ez alapján ha ő nem akkor elvileg te nem

[ Szerkesztve ]

(#5731) Ringman válasza Krinyo (#5721) üzenetére


Ringman
nagyúr

nagyon úgy néz ki és jó is, hogy itthon is elkezdik oltani a terheseket/szoptató anyákat

Study says Covid-19 vaccines provide protection for pregnant and lactating women -- and their newborns

(CNN)The Pfizer/BioNTech and Moderna Covid-19 vaccines are effective in pregnant and lactating women, who can pass protective antibodies to newborns, according to research published Thursday in the American Journal of Obstetrics and Gynecology.

(#5732) Parci válasza UberMutant (#5726) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a perben meghallgatják

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5733) fatal` válasza Depression (#5727) üzenetére


fatal`
titán

Gondolom a vállában azért ott a dupla pfizer...

(#5734) Vesa válasza Lauda (#5613) üzenetére


Vesa
veterán

Átoltottság, részben keleti vakcinákkal, amiről közel sem tudunk annyit, mint a nyugai társaikról, pl. a kínai esetén a hatásfok is kérdéses, mert nincs publikáció, az egyik ország jelent valamilyen számot, a másik egy másik számot, majd most már a gyártó is azt nyilatkozza, megvizsgálja, kell-e harmadi dózis, mivel egyes hírek szerint olyan alacsony a hatásfok, hogy nem volt elég kettő. Szerinted baj, ha a kínaival oltottakat én nem számítóm bele a csoda-statisztikába? Örülök, ha számodra ez az egész egy foci meccs szintjén van ahol csak az számít, ki az első, csak kár, hogy a vírus nem annak alapján fog ölni, hogy a listán ki az első. Ezért írtam, hogy a halálozás számít, elvégre az egész hajcihőnek az lenne az értelme, hogy az emberek életét megvédjük, de az itthon egyelőre eléggé rossz hatásfokkal sikerül! Ez nem politika, ez szakmai kérdés. Ha most egy másik párt lenne hatalmon és az kavarna a kínai vackokkal, akkor pont úgy leírnám ezt a véleményemet.

A tudomány a valóság költészete!

(#5735) Kékes525 válasza Vesa (#5734) üzenetére


Kékes525
félisten

Egyetértek. Az előző hozzászólásomban megpróbáltam az oltakozási rendszerünkben lévő anomáliákat összefoglalni, amiből kihagytam a regisztrációs honlapokat, amik katasztrofálisan rosszak. Egy kezdő programozó sokkal jobbat tudna ennyi idő alatt csinálni.

[Hiába regisztráltak: több tanárnál is azt jelezte a központi rendszer, hogy nem jelentkeztek védőoltásra]

Ilyen körülmények között pillanatnyilag hajunkra kenhetjük az oltakozásban az Uniós első helyünket.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#5736) bugizozi válasza bigdady (#5730) üzenetére


bugizozi
őstag

Köszi :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#5737) Kékes525


Kékes525
félisten

[Az előző hétnél rosszabb víruskoncentráció a szennyvizekben]

"A városok közül Salgótarjánban, Székesfehérváron, Szegeden, Zalaegerszegen, valamint az öt vizsgált Budapest környéki település (Tököl, Biatorbágy, Szigetszentmiklós, Budakeszi, Százhalombatta​) közös mintája esetében volt mérhető koncentráció növekedés, míg csökkenés Miskolc és Szekszárd esetében volt tapasztalható.Összesen 13 város szennyvízmintájában emelkedett kategóriában, 9 város mintájában pedig a mérsékelt kategóriában van a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja."

[Szlávik: a mostani számok mellett nagyon szigorúnak kell lenni]

"A Dél-pesti Centrumkórház infektológus főorvosa elmondta, hogy egyelőre nem lehet szó nyitásról."

[Sok 65 év felettinek nem jut lélegeztetőgép, az orvosok nem értik miért beszél a kormány nyitásról]

"A Magyar Orvosok Szakszervezetének alelnöke szerint a 60-65 százalékos átoltottság helyett 75-80 százalékos kell, annyira ijesztően fertőz a brit vírusmutáció."

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#5738) Lauda válasza Vesa (#5734) üzenetére


Lauda
félisten

Ebbe csak szánt szándékkal lehet belekötni, keresni okot a belekötésre.

Neked ez sikerült. Összekeverted az oltásokat a halálozásokkal.

Ezért írtam, hogy a halálozás számít, elvégre az egész hajcihőnek az lenne az értelme, hogy az emberek életét megvédjük,

Nem az oltottak halnak, ezért semmi köze a kettőnek még mindig egymáshoz.

Mindegy, leírtuk mindketten amit gondolunk erről. :)

(#5739) Ricardo válasza Vesa (#5734) üzenetére


Ricardo
félisten

" pl. a kínai esetén a hatásfok is kérdéses, mert nincs publikáció, az egyik ország jelent valamilyen számot, a másik egy másik számot, majd most már a gyártó is azt nyilatkozza, megvizsgálja, kell-e harmadi dózis, mivel egyes hírek szerint olyan alacsony a hatásfok, hogy nem volt elég kettő. "

Már tesztelik a Pfizer háromdózisos vakcináját, a harmadik adag 20-szorosára is növelheti az antitestek számát

:U

(#5740) Kékes525 válasza Lauda (#5738) üzenetére


Kékes525
félisten

"Összekeverted az oltásokat a halálozásokkal."

Ez nem keverés. Nem az oltásért oltunk, hanem azért, hogy elkerüljük a halált, a szenvedést, a betegséget.

"Nem az oltottak halnak, ezért semmi köze a kettőnek még mindig egymáshoz."

De az oltásnak lenne a feladata ennek megelőzése. Azonban ha kimaradnak az idősek jó része, akkor az ilyen oltakozás már rossz. Olvasd el, amit az oltási rendszerünkről írtam. Az katasztrófális.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#5741) Lauda válasza Kékes525 (#5740) üzenetére


Lauda
félisten

Nem az oltásért oltunk, hanem azért, hogy elkerüljük a halált, a szenvedést, a betegséget.

Így van, ezért jó, hogy minél több ember van beoltva.

(#5742) Kékes525 válasza Ricardo (#5739) üzenetére


Kékes525
félisten

Minden védelmet lehet fokozni. Azok az orvosok akik koronavírusos betegekkel dolgoznak, azokra veszélyes lehet a koronavírus, mert sokkal nagyobb mennyiségű vírussal fertőződhetnek meg. Aztán ott vannak a mutánsok, amelyek csökkentik a vakcinák hatékonyságát. Nincs olyan védettség, amelynél a beoltott embert magas kórokozószámmal ne lehessen megfertőzni. Másrészt a Pfizer és a Sinopharm két különböző kategória.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#5743) Kékes525 válasza Lauda (#5741) üzenetére


Kékes525
félisten

"Így van, ezért jó, hogy minél több ember van beoltva."

Csak nem mindegy, hogy hogyan, mivel és milyen rendszerben.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#5744) Lauda válasza Kékes525 (#5743) üzenetére


Lauda
félisten

Ok, megbeszéltük.

(#5745) Kékes525


Kékes525
félisten

:K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#5746) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Johnson, Macron és Merkel közös cikkben sürget új összefogást a koronavírus-járvány utáni világban

Eső után köpönyeg.....

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#5747) Ricardo válasza Sir Pocok (#5746) üzenetére


Ricardo
félisten

:DDD

Még egy zárást sem tudnak összeegyeztetni. Amikor az egyik zár a másik nyit. Németeknek még országon belül sem megy az egységes intézkedés.

(#5748) Kékes525 válasza Sir Pocok (#5746) üzenetére


Kékes525
félisten

:N Jobb későn, mint soha. Magyarország még eddig sem jutott el.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#5749) Drizzt válasza Sir Pocok (#5746) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ha mar egyszer koponyeg nelkul ert az eso, nem art a kovetkezore kesziteni egyet...

I am having fun staying poor.

(#5750) kw3v865 válasza Kékes525 (#5740) üzenetére


kw3v865
senior tag

Nem maradnak ki az idősek, 1-2 héten belül mindegyik megkapja legalább az első adagját. Az idősotthonokban pedig aki kérte, megkapta, nincsenek is már gócpontok ott.
Azért megy lassabban az idősek oltása (ez is relaítv, mert az EU-n belül azért nem rossz az átoltottságuk), mert egy időben a krónikus 60 alattiakat is oltották tüömegesen, most pedig a kritikus infrastruktúrában dolgozókat, rendőröket, tanárokat, kismamákat részesítik előnyben, ami nagyon helyes szerintem. Igaz, hogy a nyugdíjasok legveszélyeztetettebek, azonban ők vannak legkevésbé kitéve a fertőzésnek (bezárkózhatnak, nem járnak dolgozni, max. boltba). Ha a vasutasok, rendőrök, tűzoltók, egyéb fontos infrastruktúrában dolgozók - ha nem is halnak meg, de nagy létszámban lebetegednek 2-3 hétre, megáll az élet, ráadásul komoly nemzetbiztonsági kockázatot jelent.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.