Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5551) M3aN válasza Asbee (#5543) üzenetére


M3aN
senior tag

Pont ez merült fel bennem, mármint azon része, hogy szükséges-e figyelni a szaturációt itthoni körülmények között enyhe lefolyás esetén.
Úgy néz ki - holnap PCR és kiderül - hogy én is beleestem, miután én foglalkozok cégen belül a COVID elleni védekezéssel, és találkozok százszámra emberekkel egyébként nem is csodálkozok, az a furcsa hogy eddig kibírtam.
Igazán kíváncsi leszek. Tegnap este hőemelkedés, reggel is 37,5°C és délben nem éreztem a jóféle erdei gyümölcsös smoothie ízét már :D Szomorú így a vasárnap.

(#5552) Soulfly842 válasza Z.É.T. (#5550) üzenetére


Soulfly842
addikt

Igen, volt is kimutatás arra, hogy azok akik rá kerülnek nem a legsúlyosabb esetben, azok is nagyobb százalékban halnak meg úgy. Ezért is változott. Jobbak a túlélési esélyek, ha nem kerülnek odáig (inkább lélegeztetés rásegítést alkalmaznak).

(#5553) Parci válasza M3aN (#5551) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jobbulást!!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5554) M3aN válasza Parci (#5553) üzenetére


M3aN
senior tag

köszi :) egyenlőre csak diszkomfort, semmi komoly, maradjon is így :)

(#5555) kw3v865 válasza Kékes525 (#5534) üzenetére


kw3v865
senior tag

Köszi!

(#5556) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Vakcinák: Nagy újítások előtt áll a magyar oltási rendszer

"Kidolgozás alatt áll egy online oltásszervező program - árulta el a Magyar Nemzetnek Békássy Szabolcs, a háziorvosok országos kollegiális szakmai vezetője."

Hát... el is kellene végre egy 'kis' szervezettség ebben.

Kásler Miklós most május végi nyitásról beszélt

Nesze neked egységes kommunikáció :DDD

(#5557) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Védőoltások: Magyarország már az első helyen áll egész Európában

A vasárnapi állapotok szerint Magyarország került az uniós ranglista élére a felnőtt lakosság átoltottsága terén. Hosszú ideje álltunk Málta mögött a második helyen, azonban mostanra - hacsak hajszállal is, de - megelőztük a szigetországot.

Az Európai Betegségmegelőzési és Járványvédelmi Központ vasárnapi adatai szerint Magyarországon a felnőtt lakosság 21,6%-a kapta meg legalább az első oltását, míg a második helyen Málta áll 21,5%-os arányával. Ezzel hazánk a képzeletbeli dobogó második helyéről az első helyre lépett.

(#5558) seredy válasza Soulfly842 (#5556) üzenetére


seredy
tag

Orbán is azt mondta, hogy nyárra jön vissza a “szabadság”, nem? Kásler is erre gondolt, szerintem. Arra leszek kiváncsi, hogy az iskolákat tényleg nyitják-e április közepén.

(#5559) daneel_hu válasza seredy (#5558) üzenetére


daneel_hu
addikt

Biztos vagyok benne, hogy nyitják.

(#5560) Lauda válasza Soulfly842 (#5557) üzenetére


Lauda
félisten

Mondjuk ez vitathatatlanul siker. Nálunk jóval fejlettebb egészségüggyel rendelkező országok sehol sincsenek ebben az összehasonlításban.

(#5561) Soulfly842 válasza seredy (#5558) üzenetére


Soulfly842
addikt

Ó, neki a kommunikációs öngyöngyörködtető aktusai már nyitásként emlegeti a 'húsvét utánt is.

Általános nyájmorál nyugtató kommunikációjában a sokszínűség és a folyamatos vakító öngyönyör összemossa a tényeket és a vágyálmokat... :DDD

Nem azt mondom, hogy rossz, hiszen az átlag nyájmorálnak kell az ilyen odadobott kenyér. csak most a fő kommunikációs áramlat'csapásirányban' kicsit különvált itt Kasler.

Ha jól szervezik és az a mennyiség, ami előre van jelezve mindenhonnan - s ez beoltásra is kerül, akkor még a végén tényleg lehet 'relatíve' normális nyarunk.

Az oltási szervzettségen viszont tényleg javítani kell. A túlzó adminisztrációval szemben meg tényleg kellene az orvosoknak egy agyon egyszerűsített 2-3 pontos X-elgetős gyors keretprogram (sokszor látszódott, hogy nagy kavarodások vannak ekörül)

#5560Lauda
Igen, ez így van, s ha azt a hatalmas adagot, amit április-máj-ra várunk, tényleg be is tudják oltani - akkor emelni fogom a kalapomat is! Mondjuk valószínű, hogy úgy vannak vele, hogy: most még fáj (még ha emberéletek árán is), de akkor hirtelen ez mindenkiben átfordul, s visszaugrik majd a népszerűség is! A közeljövő szivárvány szemüvegén keresztül, a múltra visszanézve a szürkeség is 'üdébb színfolt' lesz.

S valahol az a legdurvább, hogy ez működni is fog szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#5562) Jablocskov válasza Lauda (#5560) üzenetére


Jablocskov
tag

"A védekezés sikerét emberéletekben mérjük."

Várjuk ki, hogy mire megyünk vele. A nálunk fejlettebb egészségüggyel rendelkező országok lehet, hogy másképp gondolkoztak. Következetes védekezés kombinálva egy lassabb, de szervezettebb vakcinázással könnyen lehet, hogy eredményesebb.

(#5563) Ringman válasza Soulfly842 (#5556) üzenetére


Ringman
nagyúr

kidolgozás alatt áll???
kb. tavaly nyárra kész kellett volna lennie

(#5564) fatal` válasza Soulfly842 (#5556) üzenetére


fatal`
titán

"Kidolgozás alatt áll egy online oltásszervező program - árulta el a Magyar Nemzetnek Békássy Szabolcs, a háziorvosok országos kollegiális szakmai vezetője."

Őőőő.. Jó reggelt kívánok?

(#5565) Lauda válasza Jablocskov (#5562) üzenetére


Lauda
félisten

Átoltottságról volt szó. Ha feltételezzük, hogy mindegyik vakcina véd a fertőzés súlyos lefolyása ellen, akkor ebből az következik logikusan, hogy minél több ember van beoltva, annál jobb.

(#5566) Ringman válasza fatal` (#5564) üzenetére


Ringman
nagyúr

amúgy ez lesz az?
[link]

(#5567) Kékes525 válasza Soulfly842 (#5557) üzenetére


Kékes525
félisten

:N

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#5568) Lauda válasza Kékes525 (#5567) üzenetére


Lauda
félisten

uniós ;)

(#5569) Kékes525 válasza Lauda (#5568) üzenetére


Kékes525
félisten

:N "Védőoltások: Magyarország már az első helyen áll egész Európában"

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#5570) daneel_hu válasza Kékes525 (#5567) üzenetére


daneel_hu
addikt

San Marino, Gibraltár, Málta.
Ebből még Málta úgy ahogy kilóg, de még ők is vicckategória Magyarországhoz képest a 400 000 állampolgárukkal.
2 nap alatt be lehetne oltani ott minden regisztráltat.

UK, Szerbia nem EU.

Ha van viszont megsüvegelendő állam közöttük akkor az az UK. :)

[ Szerkesztve ]

(#5571) Kékes525 válasza daneel_hu (#5570) üzenetére


Kékes525
félisten

A hír nem EU-ról szólt, hanem egész Európáról!

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#5572) daneel_hu válasza Kékes525 (#5571) üzenetére


daneel_hu
addikt

Egyébként végülis Máltáé is szép eredmény, kb 1 kórház van a nagyobbik szigeten. Igaz, az elég jó. :D

(#5573) Lauda válasza Kékes525 (#5569) üzenetére


Lauda
félisten

Kolléga átköltötte a címet. Európai Unióban. ;)

A lényeg egyébként, hogy az euban mi vagyunk az elsők átoltottság tekintetében.

[ Szerkesztve ]

(#5574) Kékes525 válasza Lauda (#5573) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem a cikkre, hanem a mondatra reagáltam.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#5575) Lauda válasza Kékes525 (#5574) üzenetére


Lauda
félisten

Nem tudom melyik mondatomra gondolsz.

(#5576) Vesa válasza Lauda (#5573) üzenetére


Vesa
veterán

MIután ide hoztak keleti vakcinákat is. Ami nem lenne baj, csak szeretnék már látni minimum akkora transzparenciát ezeknél is, mint a nygati verzióknál.

A tudomány a valóság költészete!

(#5577) Kékes525 válasza Lauda (#5575) üzenetére


Kékes525
félisten

Miért kell ezt még ragozni? Nem a te mondatodról van szó, én nem írtam, hogy a tied. Arról van szó, amiből ez a beszélgetés indult: "Védőoltások: Magyarország már az első helyen áll egész Európában" Ez így nem igaz. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#5578) Vesa válasza Kékes525 (#5577) üzenetére


Vesa
veterán

Egyébként sem ez számít, hanem az, hogy mennyien halnak meg, és mivel sajnos abban is az élen járunk, felesleges diadaljelentést készíteni 0,1% oltottsági előnyből, mert ez nem egy focimeccs ahol az aranyéremre hajtunk.

A tudomány a valóság költészete!

(#5579) Soulfly842 válasza Lauda (#5573) üzenetére


Soulfly842
addikt

Egyazer nem másolom a címet, hanem csak gyorsan gépelem, s így járok :D

Kékes525

Az összevetésként nem használható, hiszen a fenti -általad linkellt- 100 emberre jutó dózisok számára kimutatás, a fenti cikk meg a 'legalább első dózist megkapók számára vonatkotik :)

[ Szerkesztve ]

(#5580) Kékes525 válasza Vesa (#5578) üzenetére


Kékes525
félisten

Egyetértek. :K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#5581) Soulfly842 válasza Vesa (#5578) üzenetére


Soulfly842
addikt

Nem a 0,1% számít, hanem hogy, időt nyerjünk. Ha röbb hét, vagy hónap amit nyerünk, akkor az viszont számít.. nem is keveset. Brutálisan sok vakcinának kellene érkeznie a azerződések szerint az elkövetkezö hetekben. Ehhez viszont rendszer, s komolyabb struktúráltság kell az oltások leszervezésébe. Az jó hír, ha próbálnak is ezért végre tenni valamit. Ha ezt megcsinálják az lesz igazán fontos... s nem csak egy görbülő azám, vagy tized...

[ Szerkesztve ]

(#5582) Ringman válasza Soulfly842 (#5581) üzenetére


Ringman
nagyúr

már most is elvileg több százezer vakcina van raktáron (eu-s oldalon sinoból még mindig csak 650k lett lejelentve)

valamelyik nap 130k beadott vakcinát jelentettek hivatalosan, az már bizakodásra ad okot.

(#5583) Parci válasza Soulfly842 (#5556) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, ha olyan sikeres lesz, mint a szuriregisztrációs oldal, meg a szuriregisztráció-ellenőrző oldal...................... :DDD :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5584) Ringman válasza Parci (#5583) üzenetére


Ringman
nagyúr

itt a hiánypótló ellenőrzőoldal: [link]

mkkp;)

(#5585) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

Véleményetekre lennék kíváncsi. Édesanyám 18 napja kapta meg a Pfizer-ből az első vakcinát. Én még egyet sem kaptam. Azt kérdezném, hogy szerintetek találkozhatok vele? Természetesen mindkettőnkön lesz maszk.

Köszönöm

battletag: bossi#2666

(#5586) daneel_hu válasza bajtokarpi (#5585) üzenetére


daneel_hu
addikt

Koronás vagy?

(#5587) Parci válasza bajtokarpi (#5585) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hol? lakásban, sok óráig? várnék vele a második oltás utánig. a szabadban? nyugodtan.
valami védettsége van már egyébként, de ha kibírtatok egy évet, most már semmi sem múlik két héten. ja, és ha fertőzött vagy, esetleg kontaktáltál mostanában fertőzött userrel, akkor semmiképp.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5588) Soulfly842 válasza Ringman (#5582) üzenetére


Soulfly842
addikt

Azt is figyelembe kell venni, hogy több százezerről beszélt korábban Gulyás G. (pontosan a számát hirtelen nem tudom, de sok százezres nagyságrend), ami a második oltásra várakozóknak van félrerakva.

Az nem lehet egyébként (a bevizsgálásokon túl), hogy ez is okozhat eltéréseket?

(#5589) bajtokarpi válasza daneel_hu (#5586) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Szia!
Nem tudok róla. Az lennék, eszembe se jutna kontaktálni senkivel.

Parci igen szabadban. Baromira sok ez már, hogy egy éve nem tudjuk megölelni egymást, konkrétan annyira, hogy a járvány kezdete óta nem találkoztam édesanyámmal, testvéremmel, keresztlányommal (és ezt úgy, hogy mi heti szinten találkoztunk). Én azt vallom, hogy így tudjuk védeni egymást, de nagyon nehéz. Azt viszont nem tudom, hogy élném túl, ha esetlegesen miattam fertőződnének meg. Inkább ezt az utat választottam, de már vége lehetne.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

battletag: bossi#2666

(#5590) Ringman válasza Soulfly842 (#5588) üzenetére


Ringman
nagyúr

sinoból 550k jött elsőre, 450k+100k jött 2. ütemben, ezzel oltják azokat másodjára, akiket az első szállítmányból oltottak. (ezért is kellett a 100k-s "különjárat")

ha félre is van rakva, le kellene jelenteni ha már bevizsgálták, mert felhasználható. (szerintem a számok kozmetikázása miatt nincs a statban)

pfizerből minimálisat kell félrerakni, mert hetente 100+k jön már most is, modernát meg szinte 100%-ban felhasználták, gyak. elfogyott.

szputnyikból meg nem kell félrerakni, mert ott a dózisok különböznek, AZ-nél meg 12 hétre adják a 2. dózist, szóval ott sem raknak félre szerintem semmit.
---
az hogy melyik nap épp mit mond gulyás arra nem kell figyelni, felolvassa, amit diktálnak neki, ennyi.

(#5591) Parci válasza bajtokarpi (#5589) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ne hülyéskedj, jó idő van, mozog a levegő (szél van), egész nyugodtan találkozzatok! maszkban pláne nulla a kockázat odakint. százszor találkoztam már a szüleimmel így. amikor itthon voltunk már elég ideje (például most, suli ugye nincs egy ideje), ergo tudhattuk, hogy nem vagyunk koronásak, akkor lakásban is, ebédeltünk is.

az ölelgetést nem erőltettük, de közös kirándulás maszk nélkül is volt sokszor.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5592) Ringman


Ringman
nagyúr

mexikó utólag korrigálta a covid-ban elhunytak számát:
201k -> 321k, ezzel minket is előznek, kb a csehek szintjén vannak így :(

Mexico’s real COVID-19 death toll now stands at over 321,000

Mexico’s government acknowledged Saturday that the country’s true death toll from the coronavirus pandemic now stands above 321,000, almost 60% more than the official test-confirmed number of 201,429.
Mexico does little testing, and because hospitals were overwhelmed, many Mexicans died at home without getting a test. The only way to get a clear picture is to review “excess deaths” and review death certificates.

(#5593) Đusty válasza Ringman (#5592) üzenetére


Đusty
addikt

Ők most bevallották azt ami nekünk még hátra van.

(#5594) Ringman válasza Đusty (#5593) üzenetére


Ringman
nagyúr

a jelenlegi kormánytól hiába vársz beismerést.

(#5595) Đusty válasza Ringman (#5594) üzenetére


Đusty
addikt

Ezt tudom.

(#5596) Depression válasza bajtokarpi (#5589) üzenetére


Depression
veterán

Nekem ennek már 15 éve... :O

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#5597) attiati


attiati
veterán

Szerintem az összes közalkalmazott előre jött a sorban.
Közlekedési vállalatnál, irodai területen H/O-ban dolgozó fiatal ismerősnek is felajánlották az oltást.

(#5598) Ringman válasza attiati (#5597) üzenetére


Ringman
nagyúr

ne keresd a logikát, a mávnak 850 dózist ajánlottak fel, miközben 36 ezren dolgoznak, sokan egy csomó emberrel találkoznak naponta, hómoffiszos irodistákat nem kellene előre venni.

(#5599) volandy


volandy
senior tag

Sziasztok! Párom az egyik korházban ápolónő és most írja nekem, hogy az egyik osztályon az egyik dokinő aki 30 éves, 2 Pfizeres oltás után 16ezres ellenanyagszinttel pozitív lett a tesztje. Azért ment tesztelni, mert nagyon rosszul kezdte érezte magát. Lázas, köhög! A második oltást három hete kapta meg! Azt mondja, hogy a betegség után 800-1000 között van az ellenanyag szint. Az oltás után a többszöröse. ennek ellenére 30 évesen pozitív lett 16ezres ellenanyagszinttel!

A másik nagy probléma, hogy akinek a pcr kimutatja a covidos tüdőgyulladást annak is lett negatív tesztje.

(#5600) Asbee válasza volandy (#5599) üzenetére


Asbee
veterán

Azért mert az oltás mellett, ugyanúgy elkapod, ugyanúgy pozitív leszel, és ugyanúgy lehetnek tüneteid, akár kicsit komolyabbak is. Elvileg a súlyos és halálos kimeneteltől védenek meg. Tévedés azt hinni, hogy aki 2x oltva van és kialakult a védettség, onnantól lepattan róla a covid. Sajnos nálunk az egész kommunikáció az oltásokról hasonló tévhitet erősít.

A másik nagy probléma, hogy akinek a pcr kimutatja a covidos tüdőgyulladást annak is lett negatív tesztje.

Tessék? A pcr nem mutat ki semmilyen tüdőgyulladást.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.