Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#85301) macilaci78 válasza csoszogi (#85299) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azért nem elég széles a fiók, mert a forgácslaptábla szélesebb fiókkal nem tenné lehetővé a gazdaságos kihozatalt, vagy a 80×120 cm EUR raklapról már nagyon lelógna és drágulna a logisztika. Már a referenciaképen is látszik, hogy a fiókelőlapokon nem fut a minta, pedig azt úgy illik.
Félreértés ne essék, nálam sem fut, pedig a szín kb ugyanez és csak 3 fiókom van a csináltatott konyhában. Az asztalos azt mondta, a lapszabászatban nem figyeltek.
A linken lévő anyag táblája kb 72 kg, négyzetmétere kb 12,4 kg. A vásárolt asztalhoz a fedlap 125×60 cm, a négy függőleges lap, ami a fiókos, polcos rész oldala, kb 50×73 cm, a front kb 35×50 cm (mindegy, hogy a fiókokét felvágták), van alul és hátul egy-egy összekötő elem, ami 10-20 cm magas, ezek összesen kb 2,75 m2 anyagot jelentenek, összesen 34,1 kg. És még nincs fióktest, hátfal, fiókcsúszka és egyéb vasalat.
Csodák nincsenek. Ezzel együtt nem azt mondom, hogy a Jysk szar, de abban értsünk már egyet, hogy a jó nem ilyen. :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#85302) csoszogi válasza macilaci78 (#85301) üzenetére


csoszogi
tag

Egyetértünk. Azért is írtam, kicsit kellett volna odafigyelni a tervezésnél. És igazából drágább se lenne... A baj: a fiók kihúzható részének az oldalfala ugyanabból az anyagból van mint az egész asztal-fiók előlap. Vagyis 2cm-es. Ha keskenyebb lapból van a kihúzható fiók oldalfala, akkor oké. Majd összerakom és kitalálok valamit.

Erről a gagyi tervezésről, spórolásról rengeteget tudnék írni a munkámmal kapcsolatban. Legjobb: 2millás készülék, egy kb 3cm-es fogaskerék, bronz helyett műanyagból...szerinted? Persze fél évet sem bírt. Szakszervíz: kiszállási díj, alkatrész azt mondja 200 ezer :D .... háromezerért esztergáltattunk párat....bronzból...
na mindegy nem akarok offolni tovább, melóznom is kell.

(#85303) macilaci78 válasza csoszogi (#85302) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azt írja, teljes kihúzású a fiók. Ha valami ilyesmi, akkor azt előszeretettel marják be a fióktest oldalába, hogy ne legyen olyan ormótlan nagy hézag a fióktest és a korpusz között. Ehhez persze kell anyagvastagság.
Na meg nem minden dekorból vannak vékonyabb bútorlapok, és ha színazonos fiókot akarsz sorozatgyártásban, akkor a favágó módszer szerint azonos anyaggal dolgozol mindennél.

Mérd le a korpusz belső szélességét, Blum fiókvasalatok az algyői Sevrolandnál nagyon jó áron vannak, a fióktestet nem oldalról fogja, hanem alulról, nyersz vele pár milimétert. A fém fióktest is kevesebb helyet igényel. A jelenlegi frontot pedig megtartod és belülről felcsavarozod. Szemből a fogantyúk helyén hátrafúrsz és egy hosszabb M4 csavarral felrakod a fogantyút is. Küllemben semmi nem változik, funkcionalitásban viszont előre lépsz.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#85304) csoszogi válasza macilaci78 (#85303) üzenetére


csoszogi
tag

köszi a tippet, meglesem milyen megoldás van.

(#85305) SharpSA


SharpSA
veterán

Van-e valakinek olyan polca, ami elvihető akár jelképes összegért? Garázsba kellene valami egyszerű, 30-40 cm mély, kb 1 méter széles és mondjuk 5 polc legyen rajta, amelyek között van 30-40 cm.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#85306) vizslakutya válasza 4ron (#85300) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Sajnálom,mert tényleg nagyon jól dolgoznak, ámbár itt nyugodtan ott hagyhatod a kocsit,semmi gond nem ők lesz vele.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#85307) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Van bárkinek ilyen eladó teremtménye? Egy hölgyeménynek lenne holnapi névnapjára. Nagyon szeretett volna egy ilyet csak nem jött össze. :(

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#85308) 4ron válasza vizslakutya (#85306) üzenetére


4ron
senior tag

Igen, mondták is, hogy dobjam be a slusszkulcsot a postaládába, de azt nem szívesen tenném. Kár, mert még közel is van hozzám, nem kellett volna messzire menni.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#85309) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Sziasztok!

Sípol a fűtéscső ilyen magasfrekvenciás hangos, aztán nem bírok megmaradni a nappaliban. Mit gondoltok mit kéne csinálni? Nem a radiátor sípol. Mivel mi vagyunk a zárószint, lehet ide nem jön fel elég víz, vagy túlnyomás van... olvastam már mindent.

Elvileg auto légtelenítő van a tetején.

Bármilyen ötletre vevő vagyok.

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#85310) solena válasza sarkanyolo2 (#85309) üzenetére


solena
tag

Eddig volt fűtés? Ha nem, akkor valószínűleg most légtelenítik a rendszert, és indítják a szezont.

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#85311) sarkanyolo2 válasza solena (#85310) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

2 hete már tolják, olyan 2 napja sípol kb. Fú, szörnyű.

Panel, távhő, ezt nem is írtam.

[ Szerkesztve ]

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#85312) solena válasza sarkanyolo2 (#85311) üzenetére


solena
tag

Valószínűleg légtelenítik a rendszert indítás előtt, és indul a szezon. Általában október közepén szokták.

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#85313) tisn válasza sarkanyolo2 (#85309) üzenetére


tisn
addikt

Bármilyen ötletre vevő vagyok.

most jo aron mennek a panelek, vegyel egy egyedi futesu teglat :D

(#85314) sarkanyolo2 válasza solena (#85312) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

De basszus, lassan kettélexelem... :D

(#85313) tisn
Béreljük.. :DDD

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#85315) solena válasza sarkanyolo2 (#85314) üzenetére


solena
tag

Jóidő van, menj ki a ződbe:D

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#85316) sarkanyolo2 válasza solena (#85315) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Az a baj, ha elzárom akkor is sípol... :'( Mondjuk a széchenyi térig nem hallatszik el, jogos.. :D

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#85317) solena válasza sarkanyolo2 (#85316) üzenetére


solena
tag

Naugye:D Tipli van kifele, ha megteheted, úgyis nemsokára jön a rosszidő, egy kis D-vitamin meg sosem árt:D

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#85318) nap válasza sarkanyolo2 (#85309) üzenetére


nap
addikt

Tömd körbe a csövet büdös zoknival! Az elvileg elég sokat csillapít, meg kezdd el tanulmányozni a szelepet (esetleg burkolat nélkül is), hogy az elfordításával változik-e a sípolás frekvenciája.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#85319) csoszogi válasza sarkanyolo2 (#85311) üzenetére


csoszogi
tag

No nálunk akkor jött elő, miután leszigetelték az épületet, és a fűtést is korszerűsítették. Thermoszelep, lapradiátor, hőmennyiség mérő, plombázva ahogy kell a radiátor. Lakásfüggő kinek mennyire sípol. Az ok a keringető szivattyú, legalábbis nekünk ezt mondták az egyik lakógyűlésen. Lehet nálatok a tetőrészen van a szivattyú, ennek utána lehet járni, azért nálad a leghangosabb.

Más-más az intenzitása, napszak nap meg a f**sz tudja mitől függő. Kurva zavaró. A megoldás az lett, hogy attól függően mennyire nyitottuk ki az elzárócsapot a sípolás is változott. Ezt néha naponta kell állítani.

[ Szerkesztve ]

(#85320) sarkanyolo2 válasza nap (#85318) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

(#85318) nap &&& (#85319) csoszogi
Az automata(?) légtelenítő alatt van egy pici elforgatható csap, de már tűréshatáron túli erővel próbálkoztam nyitni rajta, hátha, de akkor lehet rápróbálok még.

Köszi mindenkinek este nekiesek, aztán ha a szillérin elázott egy lakás nem csodálkozni! :DDD :DD

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#85321) macilaci78 válasza sarkanyolo2 (#85309) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mi is távhősök vagyunk, 6 emeletesben a 3. emeleten.
A hálószobában az ágy melletti radiátor termofejes szelepe sípol egy bizonyos álláson. Egyik évben szétszedtem, kipucoltam, ecetben áztattam, új gumigyűrűk, de ugyanúgy sípolt. Másik évben a komplett szelepet lecseréltem, de az is sípolt. Minden nyáron leengedik a vizet a radiátorokból, most elzártam alul-felül a szelepeket, így nyáron is volt víz abban a radiátorban, kíváncsi vagyok, sípolni fog-e. Már nagyon unom.
Nem hangos, általában csak akkor tűnik fel, amikor már sötét van és csend. Van, hogy lefekvéskor nincs is, csak valamikor éjjel 2-4 közt ébredek fel rá. :(((

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#85322) csoszogi válasza sarkanyolo2 (#85320) üzenetére


csoszogi
tag

nem én a termofejes szelepre gondoltam, amit beállítasz mennyire legyen meleg vagy ha nincs neked ilyen, akkor amivel elzárod meg kinyitod a fűtést, semmi erőlködés nem kell hozza. Amit macilaci78 írt én arra gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#85323) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Háttő így néz ki és alul sípoló mint állat. Fent nem csatlakozik be az autó szelepnél a további csőben természetesen.

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#85324) macilaci78 válasza sarkanyolo2 (#85323) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hát ez meg micsoda? Úgy értem, mi az a légtelenítő fölött menő cső, ami hozzáérne a légtelenítőhöz?
Ha el van zárva a légtelenítő golyóscsapja, akkor hogy lehetsz biztos abban, hogy nem levegős a rendszer?
A klíma kültérid nem sípolhat? Helyileg ott megy annak is a csöve. Nincs véletlenül az is beüzemelve?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#85325) sarkanyolo2 válasza macilaci78 (#85324) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Felmegy a plafonig, majd fent jobbra 7 m, ismét jobbra még 3 nálunk aztán megy át a szomszédba, de ugye víz nélkül. Én sem értem, olyan mintha bele kellett volna mennie... :D

El van zárva? :Y

Klíma nincs bedugva, nem gondolnám.

Breaking News: Most éppen nem sípol, de egész nap el volt zárva monnyuk

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#85326) pilóta válasza sarkanyolo2 (#85325) üzenetére


pilóta
nagyúr

El van. Legalábbis a képen úgy áll...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#85327) vizslakutya válasza sarkanyolo2 (#85323) üzenetére


vizslakutya
senior tag

1 próbát megérne,levenni a termoszelepet és megnézni, hogy nincsen e beragadva a radiátor szelepe? Egy kis tűszerű benyomható pöcök,ha szépen,rugózva jár,akkor jó.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#85328) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok,

A Szilléri sgt.-on a panelban ma voltak leolvasni a Brunata hőmennyiség mérőket.

Azt mondták a leolvasók, hogy ha elégedetlen vagyok az előttem a lakásban lakók fogyasztásával, mert én most költöztem ide és jobban tudnék spórolni, akkor lehetőségem van csökkenteni az úgynevezett HŐDÍJAT. Ez mit jelent?

köszönöm

(#85329) nap válasza Orionk (#85328) üzenetére


nap
addikt

Letekered a fűtést és kevésbé párolog a trutyi a csövekből?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#85330) macilaci78 válasza Orionk (#85328) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Beállítanak egy átalányt a korábbi fogyasztási adatok alapján, így az évenkénti egy ellenőrzéskor kiállításra kerülő elszámoló számla összege nem tér el látványosan a várható összegtől. Nem lesz több tízezres hátralékod, sem túlfogyasztásod.
Mivel te új lakó vagy, ezért az előzményeket az előző lakó fogyasztási szokásai alapján tudják megtippelni. Mondhatod, hogy te nem vagy olyan fázós és esetleg kapsz egy magasabb elszámoló számlát, vagy hagyod így és legfeljebb lesz túlfizetésed. Ha hosszú távra tervezel (évek), akkor a túlfizetés sem gond, a következő elszámolásnál már a te előzményeid alapján belövik a szükségletet és korrekt összeget számláznak, a túlfizetést meg lelakod.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#85331) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

Tudnátok ajánlani jó áron dolgozó kertészt szegedi munkára?

Köszi!

(#85332) sarkanyolo2 válasza vizslakutya (#85327) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Köszi köszi mindenkinek!

(#85326) pilóta A vízszintesen állót egyszerűen nem tudom kinyitni, félek hogy eltörik annyira nyúzom, de vízszintes, úgyhogy valóban zárva, lehet ez lesz a nyűgje. Amint zúg lekaratézom :D

(#85327) vizslakutya
Megcsekkolom, köszi!

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#85333) pilóta válasza sarkanyolo2 (#85332) üzenetére


pilóta
nagyúr

Másik irányba se megy? :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#85334) sarkanyolo2 válasza pilóta (#85333) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Hmmm, nem egy rossz felvetés és általában bejön. :D Este csekk :D

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#85335) totya694 válasza sarkanyolo2 (#85334) üzenetére


totya694
őstag

"Minden csavar minden zár,
Balra nyit és jobbra zár"
(Kivételek azok amelyek fordítva működnek.De ezekből van kevesebb) :K

Üdv:Attila

(#85336) sarkanyolo2 válasza totya694 (#85335) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Szerintem tartottam magam az ősi mondáshoz. :D

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#85337) Rhino666


Rhino666
őstag

Üdv!

Valakinek van esetleg optikai kábel szerelő eszköze és hozzá való kábelvége (optikai csatlakozó)? Egy optikai modem áttelepítésről volna szó.

A privit hamarabb észreveszem. :R

Üdv:
Rhino666

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#85338) vizslakutya


vizslakutya
senior tag

Üdv!
Szegeden tud valaki olyan helyet,ahol VTN fóliát raknak fel pl műszerfal konzolra?
Köszi.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#85339) sarkanyolo2 válasza totya694 (#85335) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Sziasztok!

Na a fűtéslégtelenítőre visszatérve, 3 db ilyen van a lakásban. A WC-ben levő simán nyitható csukható, de a lakás 2 végében (nappali, háló) levő "csap" egyszerűen nem nyitható-zárható, mintha 10 éve hozzá se nyúltak volna és csavarlazító kéne neki feeling...

Ha lesz fejlemény azért majd jelzek. :D

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#85340) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Most, hogy a Laptopszalon összetojta magát, boba vajon tudja folytani a boltot valahol?

(#85341) Frenky89 válasza FoxiestFox (#85340) üzenetére


Frenky89
őstag

Le vagyok maradva. Mi történt?

(#85342) martonx válasza FoxiestFox (#85340) üzenetére


martonx
veterán

Nagyon remélem!

Én kérek elnézést!

(#85343) macilaci78 válasza sarkanyolo2 (#85339) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én anno gázcsap standard foganytúja helyett vettem hosszabb kart, mert a lányok a sarokban lévő csappal nehezen boldogultak. Lehet, neked is elég ennyi. Levettem az eredetit, megmutattam a szerelvényboltban, hogy ilyet keresek nagyobb erőkarral.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#85344) sarkanyolo2 válasza macilaci78 (#85343) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Ráfogok mindkét oldalán 1-1 Fogóval mintha egy hajókormány lenne, akkor szépen eloszlik az erő mindkét oldalon, jó ötlet! Aztán max tényleg csere. :D

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#85345) SirRasor válasza FoxiestFox (#85340) üzenetére


SirRasor
őstag

Gugli semmit se dob. Mi történt?

Make Love not war!

(#85346) sarkanyolo2 válasza SirRasor (#85345) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Ezt a pécsi 4 milliárdos telefonos bulit említik mint esetleges kapocs.

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#85347) Old fox


Old fox
tag

Tessék

[ Szerkesztve ]

Csörögj rám, mielőtt személyesen keresnél, vagy ha valami gondod van.

(#85348) martonx válasza sarkanyolo2 (#85346) üzenetére


martonx
veterán

Nem mint esetleges, hanem az a kapocs. Ami számomra még kérdés, hogy ez 100%-ban magával rántja a szegedi laptopszalont is, vagy némi brand váltás után menni tudnak a dolgok náluk tovább.
De ebben Boba, Totya tudna pontosabbat mondani.

Én kérek elnézést!

(#85349) macilaci78 válasza Old fox (#85347) üzenetére


macilaci78
nagyúr

És ezt a Laptopszalon követte el? Ha igen, akkor a cég tulajdonában lévő ingatlanokat is zárolták. Kérdés, hogy a szegedi üzlet saját tulajdonú, vagy bérlemény. De az ingóságok (az árukészlet mellett a berendezések is) bérlemény esetén is a Laptopszalon tulajdona és zárolt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#85350) macilaci78 válasza sarkanyolo2 (#85344) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Remélem, a légtelenítő működik, mert különben komoly gondban leszel.
Illetve ha szar a csap, a rengelyen lévő tömítés is lehet bajos és spriccelhet a víz, ha erőlteted.

Viszont társasházban ez a csőhálózat nem a tied, szóval vagy a társasházé, vagy távhőszolgáltatóé. Oldják meg ők.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.