Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#85901) quailstorm válasza macilaci78 (#85900) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nekem aktuális lesz, a jó kis LG íróm 2010-ből így járt, alig indul meg az ajtaja...
Biztos hogy a sok állás, mert ez már nem írta ipari mennyiségben a lemezt.

Szóval ha a külső író olyasmi, mint a laptop meghajtók, nem pedig szíj hajtotta tálcás, akkor az nehezebben megy tönkre, az biztos.

(#85902) ritkaság


ritkaság
tag

Ezt nem értem: a 24+5 polusú és a 24+1 polusú csatlakozót is DVI-nak hívják és sehol nem írják ki, hogy melyik van a vidkarin. Most vettem egy használt rx570-et és természetesen 24+1 polusú, amikor nekem 24+5 polusú átalakítom van D-Subról. Persze most szervízben a kocsi, most jöttem haza és nem tudom tesztelni a kártyát pedig lenne időm. Fáradt vagyok a kutyagoláshoz, már lejártam a lábam a mai napon az asszonnyal vásárolni voltunk. :W :W
Marhára idegesítő. Mi a fenének ennyi szabvány vazzze. :W :W :W

(#85903) pilóta


pilóta
nagyúr

Van két ilyen ramom. Kell valakinek?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#85904) ritkaság válasza ritkaság (#85902) üzenetére


ritkaság
tag

Sziasztok!
Valakinek nincs véletlen elfekvőben egy D-sub digitális átalakítója? Lehet HDMI vagy DVI. :R

(#85905) Rhino666 válasza ritkaság (#85904) üzenetére


Rhino666
őstag

CRT monitort akarsz az RX570-re kötni? ;]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#85906) tisn válasza ritkaság (#85904) üzenetére


tisn
addikt

van itt minden sz@r a sublotban

(#85907) ritkaság válasza Rhino666 (#85905) üzenetére


ritkaság
tag

Nem. Samu 2243sn

(#85908) GrotESC


GrotESC
aktív tag

Sziasztok!

Elektromos fogkeféből most mi ami ajánlott? Illetve van valami ilyesmi topic (nem találtam)?
Oral-B -ket nézegettem, meg a [link] Xiaomi-t. 2 db kellene, úgyhogy a páros ajánlatok előnyben.

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#85909) vizslakutya válasza GrotESC (#85908) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Szia!
Mi [ezt] használjuk a családban másfél éve,kb havonta kell tölteni, többféle mosási üzemmódja van, félperces ütemekben,pótkefe hozzá kb 500 forint. Tökéletesen megérte az árát, kész élmény vele a fogmosás!
Kicsit szokni kell a forgófejeshez után.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#85910) macilaci78 válasza quailstorm (#85901) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem hagyományos 5,25-ös méretű, külső tápos. De mondom, ettől a szíjtól nem félek.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#85911) macilaci78 válasza ritkaság (#85902) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ugyanez volt nekem is. Szüleimnek vettünk a nyáron egy gépet valami rx kártyával, 24+1 tűs DVI, D-Sub monitor. A fórumon megerősítették, hogy nincs épkézláb átalakító, ami hosszú távon működne és mindhez kell táp is (USB).
Szóval elengedtem, megkapták a régi Ti730 GT-t, LP, 1 GB DDR5, az is nagy ugrás az integrálthoz képest, a monitor is csak 1440×900 körüli felbontású 17".

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#85912) Rhino666 válasza GrotESC (#85908) üzenetére


Rhino666
őstag

Oral-B Vitality nekünk bevált, 5k ha jó helyen veszed. Van belőle sok fajta, de csak fejek között van különbség amit adnak hozzá.

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#85913) martonx válasza GrotESC (#85908) üzenetére


martonx
veterán

Bármilyen megteszi, sima olcsó forgó fejes is ugyanolyan jó.

Én kérek elnézést!

(#85914) ritkaság


ritkaság
tag

Ebben kellene a segítség! :R
[link] :W

(#85915) ShadowX válasza GrotESC (#85908) üzenetére


ShadowX
őstag

Én a Lidl-ben vettem az enyémet, szokott lenni 5990-ért (férfi és női színben is :D). Kompatibilis az Oral B pótfejekkel.

Az Oral B-vel csak annyi volt a bajom, higy szerintem szándékosan gyenge akkut tesznek bele, hogy miután tönkrement, vegyél újat. 3-ból 3 megadta magát egy éven belül. Ez a Lidl-ös lassan 2 éve bírja és még mindig 7-10 napot megy egy töltéssel.

Fejjel kapcsolatban viszont csakis a gyárit javaslom, az utángyártottak borzalmas minőségűek. :(

[ Szerkesztve ]

(#85916) tisn válasza GrotESC (#85908) üzenetére


tisn
addikt

nekem sima oral-b volt, aztan lecsereltem egy ilyenre

[link]

eloszor fura volt, de most mar sokkal jobban szeretem, mint a regi, simat

(#85917) quailstorm válasza ShadowX (#85915) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nekem is ez volt az Oral B-vel, az az akku nagyon halovány. Ráadásul ha egy picit merül, már kevesebbet forog a fej.
Én a "klasszik" megoldásra tértem át, a Philips Sonicare-re. Tény, hogy nem olcsó, viszont egyelőre az akku az igen jól bírja, és az akkuszint nem érződik a teljesítményen. Plusz ez legalább szól, hogy töltsem, nem csak úgy érzésre.

(#85918) GrotESC válasza tisn (#85916) üzenetére


GrotESC
aktív tag

Mindenkinek köszönöm, hogy megosztotta tapasztalatait, véleményét az elektromos fogkefékről.
Oral-B esetén én is annyit látok, hogy van a sima (Vitality), a PRO -n már van töltöttség jelző, a drágábbakban bluetooth. Illetve a drágábbakban LiION akku. És igen, a fejek kompatibilisek mindegyikkel.

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#85919) quailstorm válasza GrotESC (#85918) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én még a régit vettem két éve, az még Ni-MH volt. Olyat ne vegyél, csak a Li-ion.

[ Szerkesztve ]

(#85920) ritkaság


ritkaság
tag

[link]
Valakinek kell-e?



A vonalas teló alkatrésznek! :R

(#85921) SirRasor


SirRasor
őstag

Van itt kompetens a témában?
Elektromos borotvát keresek édesapámnak...

Make Love not war!

(#85922) Rhino666 válasza SirRasor (#85921) üzenetére


Rhino666
őstag

Én már két Philipset is használtam az elmúlt 18 évben, soha semmi nyűgjük nem volt.

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#85923) SirRasor válasza Rhino666 (#85922) üzenetére


SirRasor
őstag

Ok, de a 10k-s vagy 80k-s kategóriát mondod? Az utóbbinál elhiszem, hogy nem volt gondod :D

Make Love not war!

(#85924) csoszogi válasza SirRasor (#85923) üzenetére


csoszogi
tag

Használt előtte elektromos borotvát? Vagy eddig csak pengés borotvát? Sokaknak nem jön be a hagyományos után az elektromos.

(#85925) sarkanyolo2 válasza csoszogi (#85924) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

+ Normál emberes szakálla van és szereti ha van borosta, vagy csupasz pofi minden nap? Mert szakállvágó vagy borotva sem mindegy. :)

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#85926) macilaci78 válasza SirRasor (#85921) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tegnap este a Lidl-ben láttam körkéses SilverCast márkájú borotvát.

Én nemrég vettem egy Braun Series7-et, bevált. Érzékeny a bőröm, a megelőző 20 évben Gilette Mach3 volt. A nyakamon az arcszőrzet határán kicsit piros, illetve a sok forgó miatt hagy el egy-egy szálat, rá kell menni még párszor, de az orr, pajesz környékén szépen dolgozik.
Az olcsóbbak nagyon irritáltak.

Szvsz ennyire személyes használatú dolgot az ember magának választ. Olyan ez, mint amikor még az embert az anyja öltöztette, ő döntötte el a méretet, mi áll jól, stb...

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#85927) Rhino666 válasza SirRasor (#85923) üzenetére


Rhino666
őstag

18 éve valami 6-8k körül vehettem az elsőt, amit a mai napig használok. A másikat 10k körül olyan 6-8 éve. Mindig a legolcsóbbat vettem és tökéletesen működnek.

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#85928) -Tsaba- válasza SirRasor (#85921) üzenetére


-Tsaba-
tag

Én Philips OneBlade-t használok, nekem nagyon bevált. Volt előtte 1 pengés klasszikus, sima Mach3, meg sokféle Gilette 1-4 pengés, de mindig kipirosodtam, irritáció lépett fel.
Utána áttértem a 3 körkéses Philips elektromosra, de az sem volt az igazi. Néha elhagyott, néha kipirosított, sokszor kellett bizonyos helyen átmenni vele. Plusz nem győztem takarítgatni.
Viszont ez az OneBlade penge egyrészt nagyon sokáig bírja (május óta használom, és csak most vettem csere pengét). Úgy lehet vele borotválkozni mint egy pengéssel kb. Egyedüli hátránya talán hogy azért annyira nem viszi le (nem "babapopó" simára), mint egy 3-4 pengés. De egyáltalán nem irritál, nem kell olyan sűrűn tisztítani, sokáig bírja a penge, és nagyon gyorsan lehet vele haladni, plusz formázni is lehet a szakállat...

[ Szerkesztve ]

(#85929) SirRasor válasza csoszogi (#85924) üzenetére


SirRasor
őstag

Használt 20 éve és akkor nem jött be neki, DE:
Nem ő használná, mert 2,5 stroke után édesanyám borotválná 1-2 naponta.

sarkanyolo2 csupasz pofi :D

macilaci78 olyat szerettem volna, de tegnap feleségem nem talált a Makkosházi Lidliben :U
3 napja láttam: onnan jött az ötlet, mert 8.5k nem olyan vészes.
Amúgy totál egyetértek veled, de lásd fentebb: nem tud magának választani.

Rhino666 10 éve vettem egy Remingtont, de azt magamnak: sorkéses. Akkor volt ~12k, ami most olyan 30-nak felel meg: olyan 90%-osan vitte csak le a szőrt, rengetegszer át kellett menni a pofámon rajta és pár hónap után tönkre is ment.
Viszont ez fontos infó, lehet kipróbáljuk a legolcsóbb li-ionos Philipset. Az olyan 24k körül van.

-Tsaba- Philips OneBlade-t néztem én is, de elvárás a babapopsi simaság :D Nekem még lehet, hogy jó is lenne, de én Wilkinson Classic-ra esküszöm :B ár/értékben egyszerűen nincs jobb. Sőt, ilyen téren picit mazochista vagyok, mert 1-3 hónapig használok egy pengét minőségtől függően.

Make Love not war!

(#85930) martonx válasza SirRasor (#85921) üzenetére


martonx
veterán

Én mióta borotválkozok (hm, olyan huszonpár éve) Braun elektromos borotvákat használok a tizenezres kategóriából. Teljesen jók, a szűrőjüket kell pár évente cserélni, a borotvák is olyan 10 évente kiörögszenek, és szétesnek. Jelenleg a harmadik borotvámnál tartok.

Én kérek elnézést!

(#85931) macilaci78 válasza SirRasor (#85929) üzenetére


macilaci78
nagyúr

nem tud magának választani - akkor nincs rá szüksége, te meg ne vállald át a felelősség terhét. Vegyél neki 3 flakon borotvahabot és aftershave-t, meg egy utazótokot a mostani borotvájához.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#85932) vizslakutya válasza macilaci78 (#85931) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Elolvastad rendesen?
STROKE!! után van az apuka. :((

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#85933) macilaci78 válasza vizslakutya (#85932) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem, nem olvastam el rendesen, csak a nekem címzett részt. Ez nyilván hiba, az enyém. Nem akartam tapintatlan lenni.
Btw a már linkelt borotva topik mellett az ebay topik is megér egy kérdést. Ha jól emlékszem, akkor a xiaominak is van villanyborotvája. Kuponok, kínai újév, hátha lesz bevált típus jó pénzért.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#85934) vizslakutya válasza macilaci78 (#85933) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Semmi gond. :R
[link] Ha már a Xiaomi lett említve. Habbal is működik, érzékeny bőrűekre gondolva.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#85935) macilaci78 válasza vizslakutya (#85934) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ami vízálló, az mind megy habbal, de a gélt szokták mondani a gyártók.
Én kipróbáltam a megszokott Nivea géllel, meg csak bevizezve és szárazon. Utóbbi vált be.

2 naponta okés, 3 naponta már sokat hagy el, 4 napos borostával elbodogul, de megunon, mire a végére érek.

Egyik rokon egy körkéses Philips-et használ, neki az vált be.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#85936) Rhino666 válasza SirRasor (#85929) üzenetére


Rhino666
őstag

Az első Philips egy akkus körkéses pajeszvágós csoda volt, aztán amikor már sokadjára nagyon elkoptak a pengéi, rájöttem hogy nem sokkal drágább egy újat venni, mint egy szett penge ára. Csak azzal nem számoltam, hogy az új se nem pajeszvágós, se nem akkus. :D Szóval beleraktam az új pengéit a régibe, azt használom mindenesként továbbra is, amikor meg csak igazgatni kell, akkor az új is megteszi a csorba pengékkel. :DDD Kész csoda, hogy még bírja benne az akku akár egy kicsit is ennyi idő után... Na meg hogy még 20 év után is kompatibilisek a körkések...

:Y

Szerintem neki is az akkus volna jó, hogy ne kelljen a vezetékkel körbetáncolni. Pl. ez.

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#85937) sss


sss
senior tag

Hali,

Eladó cuccok:

Gigabyte GZ-M3 Micro Tower Black ház
Samsung 740N monitor
HP 2570p subnotebook
valami noname ház + ismeretlen állapotú chieftec táp + benne vmi nem induló félgép

(#85938) ritkaság


ritkaság
tag

Sziasztok!
Valakinek van Rx 570-es vidkarija. Dobjon pls egy PÜ-t. :R

(#85939) tisn válasza ritkaság (#85938) üzenetére


tisn
addikt

nekem 580 van, az nem jo? :)

(#85940) ritkaság válasza tisn (#85939) üzenetére


ritkaság
tag

Kösz, de most nem. :R

(#85941) Attix82


Attix82
őstag

Esetleg nincs valakinek SLI hídja? (Szalag kábel)

(#85942) martonx válasza ritkaság (#85938) üzenetére


martonx
veterán

Van, de egyelőre nem eladó.

Én kérek elnézést!

(#85943) ritkaság válasza martonx (#85942) üzenetére


ritkaság
tag

Nekem is van. :P

(#85944) tisn válasza ritkaság (#85943) üzenetére


tisn
addikt

nelem volt 4db :)

(#85945) Valkűr


Valkűr
őstag

Sziasztok! Nincs valakinek elado elektromos gitarja. Csak kelléknek kell, tehát optikailag szép legyen, es olcso. Vannak ulyan is 24 ezer ft környéken, de ha mod van rá meg olcsobban hasznaltat szerezni akkor az még jobb lenne.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#85946) ritkaság válasza tisn (#85944) üzenetére


ritkaság
tag

Bányászunk, bányászunk?!?!?!

(#85947) garga01


garga01
senior tag

Sziasztok!
Lehet kicsit furcsán hangzik, de szükségem lenne kölcsönbe egy XP vagy régebbi OS-el rendelkező laptopra LPT (nyomtató) porttal egy napra. Valamilyen jelképes összegért vagy ellenszolgálatásért (pl.forrasztás, kábel csere stb.) cserébe :) Van pár beltéri egység, amin csak lpt porton keresztüli programozóval tudok szoftvert cserélni, a program csak régi rendzeren fut, erre kellene egy régebbi gép.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#85948) tisn válasza ritkaság (#85946) üzenetére


tisn
addikt

mult ido. most az uj gepet megint azzal tesztelem, de aramkoltseg alatt van a bevetel.

(#85949) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok,

A Szegedi távhő fűtéséhez kapcsolódóan a radiátorokon levő BRUNATA hőmennyiség mérők leolvasásában van valakinek tapasztalata?

Azért kérdezem, mert szeretném tudni, hogy mit jelentenek a kijelzőjén a villogó, ismétlődő számok. Saját magam részére szeretném figyelni, hogy mennyi fogy egy-egy napon, amikor megy a fűtés. köszi

(#85950) macilaci78 válasza Orionk (#85949) üzenetére


macilaci78
nagyúr

[link]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.