Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#79693) Rick4 válasza csoszogi (#79692) üzenetére


Rick4
félisten

Az ott egy kétsávos körforgalom, előtte megszűnő sávval, utána pedig megszűnő másik sávval, ráadásul a sávok is extra szélesek, és betongolyók választják el egymástól a két sávot. A kevésbé gyakorlottak az egyik sávban mennek nagyobb ívben, az ügyesebbek meg a másikban, kisebb ívben. Nem előzgetés, hiszem párhozamos közlekedésre alkalmas úttesten közlekedünk, ott nincs lehetőség előzni a másikat, csak elhaladni mellette. :D

A megcsúszás az nem óriás- műlesiklás, és 60 m csikorgó gumikkal, itt 10-20 cm oldalirányú mozgásról van szó, ami a másikat semmiképp sem érinti. Amúgy meg az ott a városon kívüli szakasz, a behajtáskor 60km/h, a kihajtáskor már 90km/h a megengedett legnagyobb sebesség, ha a belső sávban megyek, akkor a megszűnő külső sávból besorolni is csak utánam lehet, mivel elsőbbségem van. Ja, és kevesen vannak, akik menet közben hasonló szinten tudják értelmezni a táblaerdő- közlekedési szituáció sok résztvevővel - felfestett jelzések összességét, szóval ha valaki defenzíven, és a közlekedési viszonyoknak megfelelően vezet, valamint a vezetni nem tudók, raccsingolók baromságait menteni szokta az jellemzően én vagyok...

Tegnap megyek a Mars tár előtt, ahogy kell, a belsőből szépen lámpától lámpáig sorolok ki a külső felé, hogy az árkád felső parkolójához eljussak. Az árkád szélénél jön mögöttem egy piros transit, ő a jobb oldali, jobbra kanyarodós sávban egyenesen szeretett volna jönni, azonban oda én soroltam. Sokakkal ellentétben nem csak előre, hanem hátra is 3 tükrön keresztül figyelek, tudom, mi zajlik az úton. A jóember azt gondoltam, majd ő (Holott a transit be se mehet oda, mivel a behajtó elején a magasságkorlátozó megfogná) és a szép, hogy ez így 0.3 sec alatt átvillant az agyamon, szóval mivel emberünknek nem nagyon volt helye, az autója eleje az enyém hátsó kerekével volt egyvonalban, viszont fékezni nem volt kedve, így a lehető legjobbat tette, padkát fogott a jobb első kerékkel, azt hittem, fel is borítja a kocsit. Mielőtt félreértenénk a szituációt, a törvények és szabályok tengerében tökéletesen eligazodva egy ilyen alkalommal simán hagynám, hogy nekem jöjjön, én nem fogom "mentésből" elrántani a kormányt, hogy ne neki, hanem másnak menjek, nem, megyek szépen a sávomban, ha akar, nekem jön, és majd megkapja érte azt, ami jár, ha én beijeked, és másnak húzom a kormányt, de emitt nincs fizikai érintkezés, tetszik, vagy sem, én vagyok a hunyó. Szóval mentünk még előre 30 métert, majd az árkád bejárat előtt megálltam, ő is, hátramentem, kissé hangosan megkérdeztem, mi a jó francot csinál, fogalma sem volt, melyik bolygón van, mondtam neki, hogy öreg hiba volt a kanyarodósávból egyenesen jönni, kérdi, melyik az? Vissza kell sétálni, megnézni a felfestést... És ilyen minden napra jut bőven..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.