Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#79651) szumoo válasza Jinxb1rd (#79633) üzenetére


szumoo
senior tag

Szia.

Részemről a Patríciát ajánlom a Bokor utcában. Hozzá szoktuk vinni a nyuszinkat, eddig maximálisan elégedettek vagyunk vele. :)

Sz.

A nyúlon túl?

(#79652) macilaci78 válasza szumoo (#79651) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez valami kifőzde? ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#79653) szumoo válasza macilaci78 (#79652) üzenetére


szumoo
senior tag

Nem, állatorvosi rendelő.

Sz.

A nyúlon túl?

(#79654) SirRasor


SirRasor
őstag

Vegyetek nyomtatót olcsón, sok patronnal:
https://hardverapro.hu/apro/canon_pixma_ip4200_1

Make Love not war!

(#79655) SirRasor


SirRasor
őstag

Vegyetek akciós Xiaomi fejhallgatót:
https://hardverapro.hu/apro/xiaomi_fejhallgato_-_relaxed_version_-_comfort_ugyanaz_-_uj

Make Love not war!

(#79656) 4ron


4ron
senior tag

Nyertem a Délmagyarral egy karórát. Hol érdemes eladni Szegeden? Mármint ilyen zálogház, ékszerész, stb. dolgokra gondolok. Nincs kedvem várni vevőre apróhirdetés oldalon.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#79657) veze válasza szumoo (#79651) üzenetére


veze
őstag

Érdekes hogy az árlistáját szégyelli kiírni, nyilván olyan kevés
Pedig nem mindegy hogy huszezerért ivartalanít egy kocamacskát vagy nyolcezerért Ha a páciens tuléli akkor az elvégzett munka "minősége" ugyanolyan, vagyis sikeresnek mondható.
Persze lehet, olyan is van aki altatás nélkül háromezerért is megcsinálná, de azt azért már nem, adjuk meg a módját :D

[ Szerkesztve ]

(#79658) macilaci78 válasza 4ron (#79656) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha nincs az a kis pénz, amivel meg lehetne sérteni, akkor bárhol. Ha árán szeretnéd eladni, akkor marad az apró. Itt puhatolózz az árak után. Illetve kérdezd meg a Délmagyart, hogy a tárgynyeremény helyett lehet-e kp-t átvenni. Vagy másik, neked tetsző órára becserélni, aztán kap az asszony valami csecsét, vagy lesz ballagási ajándék belőle.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#79659) szumoo válasza veze (#79657) üzenetére


szumoo
senior tag

Sose néztem az árlistáját, ő az erősen ajánlott személy törpenyúl témában, oda mentünk.

Sz.

A nyúlon túl?

(#79660) fecus válasza Rick4 (#79647) üzenetére


fecus
őstag

Ezért kár volt a billentyűzetet leütnöd! :F
Honnan tudod mennyit kell nekem 15 rongyért dolgoznom?
Honnan veszed, hogy 4-5 napot fogok eltölteni ezzel?

És két feltételezés után a logikára hivatkozol...

Amúgy valamit megérteni az még csak nem is hobbi. Egyszerűen lehet szellemi igény. Mi van ha érdekel?

Ne kapd fel a vizet, de annyira lekezelő volt hogy nem bírtam megállni, hogy írjak.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#79661) 4ron válasza macilaci78 (#79658) üzenetére


4ron
senior tag

Ott már jártam :D Elvileg annyit ér, amennyiért eBayen, Amazonon lehet kapni, kb. 200$. Ennyit biztosan nem fog kifizetni érte senki.

A csere eszembe se jutott. Szerintem az árát nem lehet elkérni, de cserélni talán. Ha kapok érte 15 ezret, már megérte.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#79662) macilaci78 válasza veze (#79657) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A macskaivartalanítás azért rossz példa, mert időről időre vannak kampányok, amikor pár ezerért, vagy olcsóbban vállalják.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#79663) macilaci78 válasza 4ron (#79661) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hát, nem hiszem, hogy ez pénzt érne. Réteg termék és aki ilyet hajlandó venni, az bizsu kategóriában gondolkodik.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#79664) pulutodurumo válasza macilaci78 (#79663) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ha boltban ilyeneket el lehet adni - márpedig el lehet - akkor ér pénzt. Az más kérdés, hogy aki ért hozzá az tudja hogy keveset. Minden divatmárka így működik. Ha az ember akar érte kapni 30-40 ezret, akkor feldobja vaterára, és várja a megfelelő gazdag, tájékozatlan vevőt. Ha meg nem akar ezzel szórakozni a fórumtárs, ami érthető, akkor beadja a zaciba tízezerért, és majd az ő gondjuk lesz.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#79665) ShadowX válasza fecus (#79660) üzenetére


ShadowX
őstag

Ajjajj.. Baj lesz ebbül. :)

(#79666) Rick4 válasza fecus (#79660) üzenetére


Rick4
félisten

Megérteni valamit, hogy az mennyibe kerül, és hol vehető meg, az szellemi igény? :D Legyen, nincs vele semmi baj, de egész más dolog, mint azon az úton elindulni, hogy gumivásárlási szándékkal szobafestőket, informatikusokat, gázszerelőket kérdezgetünk, mi a véleményük. Na jó, egy gázszerelőről tudok, aki erre is tudná a tutit, ahogy minden másra is, de jellemzően elfogadhatjuk, hogy a tapasztalat a gumivásárlással épp annyi, hogy 5 éve vett valaki egy gumiszettet, ami mostanra elkopott, azt se tudja, mennyiért vette, azt se tudja, az akkori gumiteszben hogy állt az a szett, és azt se tudja, most mennyi fejlesztés történt ugyanannál a márkánál, é mennyi a többinél. Nekem több autóm van, a 2 évvel ezelőtti eredmények alapján rávágtam volna, hogy ez vagy az, de nem helytálló, mert két évvel később vagyunk.
Ha egy picit bele akarunk látni a szövegbe, fogadjuk már el, hogy a kérdés azért jellemzően predesztinája a kérdezőt is valahova, nekem pont elég volt ennyi ahhoz, hogy ebből eldöntsem, mit írok ide. Ha nem úgy lenne, ahogy írtam, gondolom tényekkel jössz, és nem visszakérdezel. :D Vagy ez csak egy újabb ön-predesztináló kérdés volt? :D Nyilván az, hiszen a hozzászólás másik felét, ami egészen konkrétan neked is íródhatott volna, elegánsan figyelmen kívül hagytad, ami ismét csak predesztináló jellegű cselekedet, és ismét csak épp elég ok, hogy oda tegyelek vele, ahova magad is szerettél volna kerülni.

Félreértesz, nem szoktam felkapni a vizet, pont én vagyok az, aki egy vitában konkrétan érv- ütköztetéseket várna, és pont én vagyok az, aki ezt rendszerint nem szokta megkapni, cserébe ugye ehelyett rögtön jönnek a személyeskedések, ami sajnos nálam nem igazán ér célba, tehát a vita nyitott marad, ha tetszik, ha nem. :D Most is ez van, sok lehetőségem nem maradt, mint írtam, muszáj a kérdést több szempontból is elolvasni.
Nem szántam lekezelőnek, de ez kb olyan, mint ha a hajléktalantól kérnél befektetési tanácsot, és elvárod, hogy akik ezt látják, ne nevessenek ki.

Az már csak élc, ha már lehetőséget adsz ilyenre, hadd kérdezzem meg, hogy a billentyűzet- leütés az garázdaság lenne? :D A billentyűt le lehet ütni, a billentyűzetet nem.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#79667) tisn válasza Rick4 (#79666) üzenetére


tisn
addikt

nem ertem, min vitatkoztok, de en is ricky modszerevel dolgozom
fogom az adac tesztet es az elso harom helyezetbol azt veszem meg, ami a 15-20k/db aron megkaphato itthonrol, neten

egyedul eddig a dunloppal szivtam meg (nem volt jo, csuszott es gyorsan kopott)

de hogy konkret tipp is legyen: nekem a contik (eco) bevaltak teliben es nyariban is
gyarilag is azzal jott a verda, most is az van teli is nyari is (ha jol szamolom a 3. nyari es a 3. teli garituram)

(#79668) Rick4 válasza tisn (#79667) üzenetére


Rick4
félisten

Nem vita ez, ahhoz mindkét oldalról érvek kellenek. És pont ennyi, kb 10 perc alatt le lehet zongorázni, és képtelenség több időt rászánni, ugyanis csak szedett- vedett infók vannak a teszten túl. De persze félreértés ne essék, tőlem mindenki úgy választ gumit, ahogy akar.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#79669) fecus válasza tisn (#79667) üzenetére


fecus
őstag

Köszi. Rákerestem az adac teszt szavakra. 2017-ből találtam anyagot.

(#79665) ShadowX: ne félj! ;) Csak nem kellene állandóan attól rettegni egy csomó topiklakónak, hogy nem írhatja meg a véleményét mert fél valakitől! Ez egy beszélgetős levlista. Csak mint régen a 23-as számú vendéglátóipari egységben.

(#79668) Rick4: egyetértek, vitának nyoma sem volt. Értelme se lenne.
És hogy tények is legyenek, igen, nekem megéri (még tisztán gazdaságossági alapon is) internetezni 3 teljes órát nettó 15 000 Ft-ért. És ebből már elhasználtam 72 percet, de már a célegyenesben vagyok. :DD

Ez tűnik elérhetőnek és jónak: Goodyear EfficientGrip Performance

Azt is megállapítottam, hogy az öregedésről nem esik szó (természetesen labor mesterséges öregítésről beszélek), pedig az én esetemben ez is számítana.

Amúgy a gumis topikban 4 évszakos gumit javasolnak a kis futásteljesítmény miatt, csak nem tudom télen mi van a fékezésnél egy olyannal. Az mégse érné meg, ha utolérek valakit.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#79670) Rick4 válasza tisn (#79667) üzenetére


Rick4
félisten

Amúőgy ami alapján én válaszok, az az adat teszt, de nekem tapasztalati alapon a gyárinál épp eggyel nagyobb méretek jönnek be, pl 215/55R16 helyett 215/60-at veszek, kell legalább 4 széles hosszborda a jó egyenesfutás miatt, meg hogy ne legyen kopottabb állapotban sem aquaplanning, és a wear level inkább 500 körülinél jó, a 360-as pirelli gyorsan kopott. Ugyan se méretet nem tudunk, se terhelési, sebességindexet, de találomra mondva most én magamnak egy jó Conti (nekem azok beváltak nagyon, pedig 6 éve vettem utoljára új gumit, és az is Michelin volt. :D)

Amúgy a német ebay-en árul egy fehérorosz csóka fehérorosz gyártmányú gumikat, teljesen korrekt áron, ha az ár számít, és mégis újat akar az ember, lehet egy próbát megér, max elrettentő példa lesz a tévében. :D [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#79671) Rick4 válasza fecus (#79669) üzenetére


Rick4
félisten

Na alakul már, bár méretet, terhelési indexet, stb stb még mindig nem tudunk, pedig más méret más tulajdonsággal is jár, a tesztekben sem ugyanazok győznek.
A négyévszakossal nem lenne semmi baj, idén télen is egy 5mm körüli garnitúra volt fent az egyik autómon, tehát ez már utolsó teles volt,. ami most a nyáron már lekoptatósnak marad fent, és meglepően jó volt, még a friss, meg a letaposott hóban is tette szépen a dolgát. A négyévszakos se télen, se nyáron nem az igazi, az az angoloknál lenne jó, ahol se meleg, se hideg nincs. Arra mindenképp figyelj, hogy a wear level index 400- fölött maradjon, és akkor tartós is lesz, a nyári még 6-7 évesen is teszi a dolgát, ha keveset mész, annyi idő alatt se fog elkopni.

Amúgy ha itt valaki fél valakitől, akkor már tényleg nagy a baj. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#79672) fecus válasza Rick4 (#79671) üzenetére


fecus
őstag

"Kommersz" kocsi Peugeot 308: 195/65 R15.
Azt nem értem mi a terhelési index. Kb. 1,8t a kocsi ha tele van.
A sebességet értem. Életembe nem fogok 200-al menni.
A wear level index-et nem tudom mi és nem is találtam a Neten.

Pontosan ezt néztem:
Goodyear EfficientGrip Performance 195 / 65 R 15 91H

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#79673) tisn válasza fecus (#79672) üzenetére


tisn
addikt

Teljesen jó

(#79674) finest


finest
őstag

LOL, az új orosz gumikról a youtube russin roads/drivers keresőszavakkal találni tapasztalatokat.

A gumiról annyit, h amikor kinéztem 5 éve az ADAC teszt alapján az az éppen legmenőbb, prémium kategóriás Vredestein gumit, kiderült, h a nagykernél 4 éves raktárkészletek vannak az én méretemben...

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#79675) ritkaság


ritkaság
tag

Sziasztok!

Valaki segítene megcsinálni a Dell6400-as laptopomat, hogy tudjak rajta digi tv-t nézni. :R Az oldalt betölti, de a tv képet nem és nem ír hibát sem. :W :W :W

(#79676) quailstorm válasza fecus (#79672) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Tavaly volt részletes teszt 4 évszakos témában.

Nem akarlak rábeszélni, meg autóm sincs, viszont az idei tél is olyan volt, hogy igazi téligumis idő az csak 1 hét volt kb. Itt meg az jött ki, hogy száraz, de hideg aszfaltra, nem jobb, sőt, rosszabb a téli. El is koptatod hamar, meg a fékút is nagyobb és ott a szubjektív vezetési érzet.

Kis futásteljesítményre tényleg egy komolyabb 4 évszakos való, amit egyben kukázol a végén. Ugyanis ha váltogatsz, akkor lesz két szett nem kopott, de öreg gumid.

Korábbi teszteknek meg az volt a tanulsága, hogy a minőség jobban számít, mint a profilmélység. Valamint a kor tényleg nem tesz jót a guminak.
Ergo egy új legolcsóbb fos rosszabb lesz, mint a profilmélység határértékénél lévő használt prémium.

[ Szerkesztve ]

(#79677) veze


veze
őstag

én Michelin Pilot vagy Metzeler gumit veszek oszt' jó az, csak ne kerülne 35-40k-ba darabja :U

(#79678) SirRasor


SirRasor
őstag

Vegyetek kis monitort olcsón!

Make Love not war!

(#79679) Ted_Beneky válasza SirRasor (#79678) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Nekem 15"-os van négyezerért eladó, gondoltam hátha érdekel! :P

Csillagkaput a Csillag térre!

(#79680) SirRasor válasza Ted_Beneky (#79679) üzenetére


SirRasor
őstag

Áááá így is próbálok minden régi dologtól megszabadulni, hogy ne foglalják a helyet. Aztán ha véletlen kelleni fog, akkor veszek egyet.

Make Love not war!

(#79681) Ted_Beneky válasza SirRasor (#79680) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Szerintem nagyon hasznos egy kicsi segédmonitor a nagy mellett, én sokat használom! Nyilván nem azt amit el akarok adni :)

Csillagkaput a Csillag térre!

(#79682) SirRasor válasza Ted_Beneky (#79681) üzenetére


SirRasor
őstag

Érdekes, nekem sose volt hosszú távon. Többször is kipróbáltam otthon és munkahelyen is, de végül is mindig maradtam 1-nél.

Make Love not war!

(#79683) martonx válasza fecus (#79669) üzenetére


martonx
veterán

Előrebocsátom, teljesen off lesz, nem is kimondottan neked címzem, de valahol a témádhoz kapcsolódik, hagy írjam ki magamból :B

És hol fog kijönni a nettó 15.000 különbség (árukeresőn a létező legdrágább ajánlathoz viszonyítva? :D vagy a valóságban?)? Vajon tényleg érezhetően jobb lesz a gumi bármilyen élethelyzetben, mint ha valami tök ugyanilyen méretet, csak más márkát vennél ugyanennyiért (benchmarkos faszméregetésen kívül)?

Én egyedül műszaki cuccokat (fényképező, számítógép) tudok hosszasan válogatni, mert az nekem valahol hobbi. Számomra az összes többi szimpla időpocsékolás, és mindig rácsodálkozok emberekre, amikor a vasalójuktól kezdve az autógumijukon át, minden szir-szart a legnagyobb gondossággal választanak ki, időt és energiát nem kímélve. Pont ugyanígy vagyok a piacon vásárlással is. Apukám imád többször végigmenni, alkudni, válogatni, hogy aztán 2 óra múlva hazajöjjön boldogan, egy rakás félfonnyadt izével, amit másnap ki is lehet dobni, de a lényeg, hogy keresett egy ezrest. Én meg kimegyek 15 perc alatt mindent megveszek 1 ezressel drágábban összességében, és még két nap múlva is ehető minőségben.

Én kérek elnézést!

(#79684) tisn válasza martonx (#79683) üzenetére


tisn
addikt

hat, ha vasalot nem is, de a mosogatogep, suto/fozolap vagy legutobb a porszivo kivalasztasaval en eltoltottem par orat
sokat fogom hasznalni, lenyeges, hogy jo legyen (mivel a haztartasi robotgepem lelepett, az ujnak meg ezeket a funkcioit meg nem hasznalom :D)

pl. mosogatogepnel mikor az elso elromlott egy masik aeg-et vettunk; a felso talcat atalakitottak hasznalhatatlanra, szerencsere vitte a nember, igy egy jot vettem

(#79685) chaosmonger válasza martonx (#79683) üzenetére


chaosmonger
tag

Ha valahol, akkor az autógumiknál érdemes válogatni, mert arra konkrétan az életedet bízod. És óriási különbség van a márkák között.
Magam példáján tudom, évekig jártam valamilyen olcsóbb Bridgestone téli gumival, és nagyon kellemetlen volt hideg, nedves időben, folyamatosan azt éreztem hogy csúszik, de betudtam annak, hogy biztos fóbiás vagyok a nedves utakra.
Aztán mikor eljött az ideje a cserének, az Indexre épp felrakták valamelyik német autósmagazin téligumitesztjének eredményeit, és poénból rákerestem a győztes (Continental Wintercontact T-860) árára, és meglepetésre egész jó áron be lehetett szerezni. meg is vettem és ég és föld a különbség. Gyakorlatilag télen is olyan érzés, mintha gokarttal közlekednék, nagyon jól tapad az aszfalthoz.

(#79686) Rick4 válasza quailstorm (#79676) üzenetére


Rick4
félisten

Gumitesztre ajánlom mindenkinek a régi 5-ös úton a nagybani és az auchan közötti körforgalmat, ami Dorozsma felé is elvisz, ha megérkezel az auchan felől, és nincs senki, tekered be, majd ki a nagybani felé, és mikor gyorsítanál, plusz a kormányt is tekered, tehát átteszed a terhelést a balos gumikra, egy közepes gumi úgy megcsúszik ott, mint a huzat, ahogy a sok kamion fordul, a hátsó kerekeik lesimítják a kifelé tartó ívet, mondhatni már tükörsima. Nem egyszer sikerült úgy csusszanni ott, mint sehol máshol. Ha valahol, hát ott kiderül, mi a tapadáshatára a fent lévő gumiknak. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#79687) Rick4 válasza fecus (#79672) üzenetére


Rick4
félisten

A 91 a terhelési index, szerintem az a rávaló, bár az egy gumira írt számok megtévesztőek, de kalkuláld bele azt is, hogy a terhelés egy telerakott, kanyarban zúzó autónál sokkal nagyobb, mint 50-nel gurulva, ez is bele van számolva., a T a sebességindex, 190km/h, as gumi felépítésében a rá ható centrifugális erőnek is ellenálló szerkezet egy alacsonyabb sebességindexű guminál egyszerűbb, a nagyobb sebességindexnél erősebb.
Az üzemanyagtakarékos gumikeverék jellemzően rosszabb fékhatást eredményez, de ha nincs raccsing, ezeknek sok jelentősége amúgy sincs, ez nem egy rossz választás, bár tegnap még azt írtad, négyévszakost keresel a kevés km miatt. Amúgy én a good yeart nem érzem különösebben prémium guminak, a te méretedben a 17500-as árral számolva 70 rugóról beszélünk, a régebbiekkel nem is volt feltétlen jó tapasztalatom, legalábbis a conti- michelin kettőstől távolabb áll, és akkor inkább már egy barum brillantis 2-t vennék, a fő indok az, hogy ezeknek 13500/db az ára, tehát 54-ből megáll, viszont guminként 3 ezresért, azaz össz 12 ezerért kapsz mellé egy kátyúgarit is, ha tönkreteszed, cserélik, pl egy 6mm-esre kopott gumi esetén 50%-ot kell csak az új gumira kipengetni. Ha ezzel nem élsz, akkor meg is van az említett 15K (+1K :D ) és biztos vagyok benne, hogy nem fogod érezni a különbséget.

De minderről proper kollégát kérdezném meg én is, ha épp vennék valamit.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#79688) tisn válasza Rick4 (#79686) üzenetére


tisn
addikt

se a teli, se a nyari conti nem szokott ott megcsuszni, direkt szeretem ott nyomni, meg neha a kulsoben haladokat megelozni belul :)

(#79689) Rick4 válasza tisn (#79688) üzenetére


Rick4
félisten

Ja hát kérdés, mennyivel nyomod, én az olyan körforgalmat alapesetben is 35-tel veszem. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#79690) chaosmonger válasza Rick4 (#79686) üzenetére


chaosmonger
tag

Pontosan ott volt a legdurvább megcsúszásom a régi gumival, ráadásul nem is voltam egyetül, hanem a belső sávban előztem a külső sávban lassúzót amikor elkezdett keresztbe fordulni a kocsi. Jól megijedtünk mind a ketten, de szerencsére sikerült korrigálnom.

(#79691) veze válasza Rick4 (#79689) üzenetére


veze
őstag

a jó gumi terhelés alatt szinte ragad az aszfalthoz nyáron [link] :D

(#79692) csoszogi


csoszogi
tag

Azért jók vagytok körforgalomban, mert "lehetőség van rá" előzgetjük a "lassúzót"..... aztán persze megcsúszunk, de hála nem lett baj, ha meg igen lehet az óvatos szívja meg... Szüleim pont ilyen óvatosak, idősek, néha a szívbajt hozza rájuk egy-egy ilyen Fittipaldi :(
Ha jól tudom, pont a külső sávok zárnak be a belsőhöz...az is egy plusz rizikófaktor a tapasztalatlan vezetőnek... ha ott egyszer csak megjelenik valaki a szinte semmiből, mert "csapatja"

[ Szerkesztve ]

(#79693) Rick4 válasza csoszogi (#79692) üzenetére


Rick4
félisten

Az ott egy kétsávos körforgalom, előtte megszűnő sávval, utána pedig megszűnő másik sávval, ráadásul a sávok is extra szélesek, és betongolyók választják el egymástól a két sávot. A kevésbé gyakorlottak az egyik sávban mennek nagyobb ívben, az ügyesebbek meg a másikban, kisebb ívben. Nem előzgetés, hiszem párhozamos közlekedésre alkalmas úttesten közlekedünk, ott nincs lehetőség előzni a másikat, csak elhaladni mellette. :D

A megcsúszás az nem óriás- műlesiklás, és 60 m csikorgó gumikkal, itt 10-20 cm oldalirányú mozgásról van szó, ami a másikat semmiképp sem érinti. Amúgy meg az ott a városon kívüli szakasz, a behajtáskor 60km/h, a kihajtáskor már 90km/h a megengedett legnagyobb sebesség, ha a belső sávban megyek, akkor a megszűnő külső sávból besorolni is csak utánam lehet, mivel elsőbbségem van. Ja, és kevesen vannak, akik menet közben hasonló szinten tudják értelmezni a táblaerdő- közlekedési szituáció sok résztvevővel - felfestett jelzések összességét, szóval ha valaki defenzíven, és a közlekedési viszonyoknak megfelelően vezet, valamint a vezetni nem tudók, raccsingolók baromságait menteni szokta az jellemzően én vagyok...

Tegnap megyek a Mars tár előtt, ahogy kell, a belsőből szépen lámpától lámpáig sorolok ki a külső felé, hogy az árkád felső parkolójához eljussak. Az árkád szélénél jön mögöttem egy piros transit, ő a jobb oldali, jobbra kanyarodós sávban egyenesen szeretett volna jönni, azonban oda én soroltam. Sokakkal ellentétben nem csak előre, hanem hátra is 3 tükrön keresztül figyelek, tudom, mi zajlik az úton. A jóember azt gondoltam, majd ő (Holott a transit be se mehet oda, mivel a behajtó elején a magasságkorlátozó megfogná) és a szép, hogy ez így 0.3 sec alatt átvillant az agyamon, szóval mivel emberünknek nem nagyon volt helye, az autója eleje az enyém hátsó kerekével volt egyvonalban, viszont fékezni nem volt kedve, így a lehető legjobbat tette, padkát fogott a jobb első kerékkel, azt hittem, fel is borítja a kocsit. Mielőtt félreértenénk a szituációt, a törvények és szabályok tengerében tökéletesen eligazodva egy ilyen alkalommal simán hagynám, hogy nekem jöjjön, én nem fogom "mentésből" elrántani a kormányt, hogy ne neki, hanem másnak menjek, nem, megyek szépen a sávomban, ha akar, nekem jön, és majd megkapja érte azt, ami jár, ha én beijeked, és másnak húzom a kormányt, de emitt nincs fizikai érintkezés, tetszik, vagy sem, én vagyok a hunyó. Szóval mentünk még előre 30 métert, majd az árkád bejárat előtt megálltam, ő is, hátramentem, kissé hangosan megkérdeztem, mi a jó francot csinál, fogalma sem volt, melyik bolygón van, mondtam neki, hogy öreg hiba volt a kanyarodósávból egyenesen jönni, kérdi, melyik az? Vissza kell sétálni, megnézni a felfestést... És ilyen minden napra jut bőven..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#79694) fradi81


fradi81
veterán

Intel Pentium proci eladó

moto g72, Ninebot d28e

(#79695) csoszogi válasza Rick4 (#79693) üzenetére


csoszogi
tag

oké tudom sokat vezetsz, láttam a videóidat is a neten, de akkor se jó, ha három kommentelő arról értekezik milyen fasza ott csapatni szerintem... Amúgy ott semmi sávelválasztó nincs, már ha egyről beszélünk.
Én erre a körforgalomra asszociáltam, itt lehet jobbra menni Dorozsma felé:

[link]

Én az óvatosság híve vagyok, nagyon kevésből megvan a baj...egyszer egy hölgy nem látta, hogy jövök a körforgalomban, be akart hajtani, aztán mikor észrevett, akkorára nyitotta a szemét-száját, mint bizonyos filmekben egy bizonyos, nagy méretű sötét színű testrész láttán... :D

[ Szerkesztve ]

(#79696) chaosmonger válasza Rick4 (#79693) üzenetére


chaosmonger
tag

Ilyen helyzetben én is voltam már ott, nekem a másik autó csak fél autóhossznyira volt hátrébb mint én, de már a lendületéből láttam, hogy ő ott ugyan nem fog jobbra lekanyrodni, úgyhogy szépen lassítottam és besoroltam mögé. Aztán láttam hogy külföldi úgyhogy nem voltam igazán mérges, elnézte, van ilyen.

Egyébként Szeged közlekedésszervezése szerintem katasztrofális, ha nézzük pl. az emlegetett körforgalmat, akkor szerintem nonszensz, hogy az 5-ös úton haladva és rajta maradva, a körforgalmon csak úgy lehet egyenesen áthaladni, hogy közben sávot kell váltani. Ennek mi értelme van? Ez tényleg csak arra jó, hogy az esetleg indokolatlanul lassú járműveket meg lehessen előzni, ezt valóban ki is szoktam használni, de meglennék nélküle.
Ugyanis 2 választásod van: maradsz a külső sávban, ami a körforgalom után megszűnik és beszorulhatsz ha nem engednek ki.
Vagy besorolsz a belső sávba, de ennek meg az a veszélye, hogy sokan meg nincsenek tisztában vele, hogy a körforgalomban is tartani kellene a sávot és a külsőből simán egyenesen akarják átvágni a körforgalmat.
Felesleges veszélyforrás.
Úgy lenne logikus, hogy a külső sávból csak egyenesen, a belsőből csak Dorozsma felé lehetne menni.

(#79697) Rick4 válasza csoszogi (#79695) üzenetére


Rick4
félisten

Igazad van a betongolyó a nagybaninál van. Mióta nem járok az Auchanba, talán 5-6x jártam arra...

A csapatás az konkrétan mi? Ez lenne? [link] :D

Én is az óvatosság híve vagyok, talán az elmúlt 22 év igazol is ebből valamit, a többiek mozgásából sok kiderül, keresem a szemkontaktot, stb. De ez más dolog ahhoz képest, hogy sokan végig tudnak menni egy úton, és mások mentenek folyamatosan.. :D Utóbbi esetben is el lehet vezetni huszonévet balesetmentesen. :D

Amúgy van a dolgoknak egy másik fokmérője, hogy hány órát tudsz egyfolytában vezetni, volt már olyan, hogy reggel 6-kor indultam, 9-kor Budakeszin beültem egy autómentőbe, kimentem a svájci határ mellé, 6-kor ott voltam, felhúztam egy autót, másnap reggel 6-ra Szegeden voltam vele, aztán irány vissza Budakeszi, autó lead, majd jöttünk haza, délután 3-ra értünk haza, volt, hogy reggel 8-kor keltem London mellett, egész nap caplattunk, este 8-kor irány Dover, átkompoltunk, majd irány Párizs, és reggel 6-ig meg se álltunk. De a 24 órás vezetések szinte bármikor előfordulnak. az meg, hogy egy 900-1000 km-es körre kell mennem, és 16-18 órákat megyek, szinte minden hétre jut. Ha ez nem megy zsigerből, akkor 10-12 óra után már nem fogsz tudni koncentrálni, és hibázol. Még csak az se kell, hogy másik autó legyen a környéken, elég elnézni egy kanyartempót, lemenni az útról, kész a baj.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#79698) tisn válasza Rick4 (#79693) üzenetére


tisn
addikt

ott nincs kocici, az a lezerkozpontnal van szerintem
ott meg neha leroviditem a teglakon az utat :)

(#79699) tisn válasza csoszogi (#79695) üzenetére


tisn
addikt

defenziven vezetek, de neha kicsit megtolom, nem veszelyes az senkire

(#79700) csoszogi válasza tisn (#79699) üzenetére


csoszogi
tag

Lelked rajta, ha pont a körforgalom az, ahol szereted ezt kiélni (nem a defenzív vezetésre gondoltam) és ha úgy gondolod nem veszélyes senkire és nem hozod rá a szívbajt, mert rám már és szüleimre is hozta ez:

"direkt szeretem ott nyomni, meg neha a kulsoben haladokat megelozni belul ".

A körforgalom miatt a tükörben sokszor nem lehet rendesen látni, miközben a külső sáv megszűnik, hogy akkor most valaki berongyolt-e közben melléd vagy sem. De ez igaz akkor is ha a belsőben vagyok, külsőben előz, és rongyol be elém vissza a belsőbe, miközben megszűnik a külső. Mindössze néhány méteren elkövetve mindezt....mennyi, kb.: 5 kocsihoszz? Jó vezetést! részemről ennyi. Régebben többet jártam arra, mostanában inkább Sándorfalva felé megyek fel a pályára.

Rick4: nos ilyen az egyik ismerősöm is...az is képes annyit vezetni, hogy mikor meséli kettéáll a fülem.. :) Én keveset vezetek összeségiben. A feleségemmel a két gyerkőc mellett tanultuk meg, hogy pár óra alvás is elég, egészen jól fut a szervezet évekig is így...:) Van olyan ismerősöm nem is egy, akinek négy óra alvás kell slussz passz. Négy óra!! Semmi szunyóka ám délután... :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.