Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#72401) Ted_Beneky válasza veze (#72400) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Ha nem eszed meg a zabpelyhet előtte, akkor több krumpli fogyott volna?

Csillagkaput a Csillag térre!

(#72402) Rick4 válasza csoszogi (#72391) üzenetére


Rick4
félisten

Olyat írtunk már, Mars téri hal volt 2500-ért, +200Ft kókuszolaj, de az nem volt jó, mert a fritőzolajos, 4000ft-os hal jobb volt...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#72403) veze válasza Ted_Beneky (#72401) üzenetére


veze
őstag

a zabpelyhet leöntöm általában tejjel megvárom hogy megpuhuljon, eközben meg is dagad, aztán bekanalazom. Nem mondom hogy ellenállhatatlan csemege, ammit annyira szeretek, inkabb semleges izre és állagra is , de élettani hatásait tekintve a szervezetnek süksége van akár a rostokra ( ami böven van benne) akár a többi alkotóelemére.
Nyilván ez térfogatilag kitölt egy részt az ember gyomrában, mert nem egy evőkanálnyi megdagadva a 10-15 deka, és emiatt aztán hamarabb van teltség érzése az embernek ha eszik utána még valamit, Végső soron, igen, több krumpli fogyott volna.

(#72404) csoszogi válasza Rick4 (#72402) üzenetére


csoszogi
tag

Majd meglátjuk, igen követtem a párbeszédet. Összeszedek pár dolgot, nem nagy idő, és mazsolázgathat belőle. Összerakva pár dolgot, nekem inkább egy étkezési zavarnak tűnik ez az egész, megspékelve valami túlérzékenységgel, szóval inkább egy dieatatikus/pszichomókus kombó kellene, de én egyik se vagyok...

(#72405) csoszogi válasza veze (#72403) üzenetére


csoszogi
tag

ha szereted a fasírtot ahhoz is használhatod: hús+tojás+fűszer+zabpehely. És kész is a rostban gazdag fasírt :)

(#72406) proper válasza csoszogi (#72404) üzenetére


proper
őstag

az a baj hogy hiába
most miért mi keressünk neki recepteket mikor tele van a net vele
erre szerintem a hülye is képes
nem is értem hol a probléma, itt a tenni akarás hiányzik de nagyon keményen

a szakemberbe akivel beszélgethet abba beleadok én is ha úgy van, csak valaki akkor azt menedzselje

(#72407) tisn válasza kovaccss (#72389) üzenetére


tisn
addikt

Olyan kaja kell, ami jó minőségű, a Mars téren, vagy a közelében meg lehet venni az év bármely időszakában, meg tudom fizetni, nem drága, jóllakok vele (elég a mennyiség), meg tudom enni

fott krumpli + zsiros deszka vazze

(#72408) veze válasza csoszogi (#72405) üzenetére


veze
őstag

szeretem a fasírtot is és valóban lehet hozzáadni és laktató meg izletes.
a halról jut eszembe..A lidlben lehet kapni fagyasztott apróhalat (sprotni) 600Ft/kg
kb a sült keszeghez hasonlitanám az izét és a halsütödék illatához , amikor süti az ember. Nem kell nagy feneket keriteni neki, mivel apro hal, paprikás lisztbe rakok egykét marék félig kiolvadt kishalat, összerázom, ragad rá annyi amennyi kell és máris forro olajban lehet ropogósra sütni ( kb 2-4 perc) kiszed lecsöpögtet és már lehet is tolni befelé..
nyilván más mint az alaszkai tőkehal filé 1490Ft/kg áron, azt is szeretem meg ezt is. és ettől változatosabb az étrend is Szar lehet az amikor valaki csak és kizárolag 4000Ft/ kg os áron tudja a változatos étrendjét megoldani, ráadásul ugy hogy abbol két kilót kell megennie :DDD
a vízről : Szegeden nem a Tisza vizét isszuk, aki nem tudná esetleg, hanem 3-500 méter mélyről származó rétegvizet iszik a város ami kb 10 millió éve van oda bezárva, akkor lehetett felszini víz és standard a minősége, Emiatt ásványi anyagokban nyomelemekben gazdag és ssemmilyen vegyszereket nem adagolnak hozzá, csak klórt, azt is olyan mértékben ami elengedhetetlenül szükséges ahhoz a hogy a vezetékrendszerben ne keletkezhessenek oda nem valo egészségre káros dolgok. A világon mindenhol így működik ez ahol van vízellátás, mert enélkül nem lehet.
Ha van otthon egy fúrt vagy ásott kutad akkor abban nincs klór adagolva. de van ( lehet ) benne sok minden más, mert a talajvízrétegbe könnyen leszivárog, ami miatt azt tényleg nem innám.

[ Szerkesztve ]

(#72409) Rick4


Rick4
félisten

Mai reggeli tortilla kissé saját szájíz szerit, magyarosan.
A belevalók:
tortilla lap, (eredeti olasz, állati eredetű zsír nélkül, olivaolajjal készítve) 400ft/3 db (30X25 cm kinyitva, 110 gramm/db üresen, ketten kettőt ettünk meg belőle, tehát 266Ft a kettő, 133Ft egy főre)
ami bele került a kettőbe:
főtt tojás összesen egy fél 20ft
3 karika házikolbász 50ft
a főtt sonkából egy szeletke szétszedve 50ft
fél paprika, 5 centi hosszú darab felszeletelt uborka, negyed paradicsom, összesen 100ft
sajt 2 féle 100ft
majonéz 20ft
megpakolva 369 gramm volt darabja, 1.5 tuti elég egy komoly fizikai munkát végző embernek is, tehát ha valakivel baj van, és kettő helyett eszik, akkor is megvan 600ft-ból. Mivel én nem tudom ezt megoldani, 1 db mellé eszek egy banánt, így a reggelim ezen része 300Ft volt, a banán ( héjastól 193 gramm, árban 73Ft, de héj nélkül nettó 129 gramm jó kis szénhidrát, növényi rost, és vitamin)
Tehát a reggeli ma 373ft volt.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#72410) veze válasza Rick4 (#72409) üzenetére


veze
őstag

Ird még hozzá a konyhalány köccségét :- :DDD
aki elmegy bevásárolni. ( ne adj isten a mars tértől 300méternél messzebre is) és elkészítve elé teszi.
mert ez jár..alanyi jogon
nehogy már én dolgozzak vele

(#72411) csoszogi válasza veze (#72408) üzenetére


csoszogi
tag

Én is sütöttem, van is a hűtőben a Metro-ba vettem par eve. Ott is vannak jo cuccok.:) Nem is merek kimenni, csak ritkan...:) A tokehal nekem szetesett, mintha tul vizes lett volna..A csalad jobban szereti az edesvizi halakat, inkabb azt eszunk.

Ha valaki utana akar menni a szegedi viz milyensegenek itt van minden: [link]

Amugy nem a vizzel van baj, hanem a regi eloregedett lekoszolodott csovekkel.
Egy regi hazban barmi elofordulhat. Ezzel nincs egyedul, sok ember nem birja inni a szegedi vizet, raadasul varosreszenkent mas az ize egyesek szerint, ami pont ebbol adodhat. Aki nem bírja vagy szűrőt tesz fel, vagy ásványvizet iszik. Anyosómék, tősgyökeres szegediek, mégis ásványvizet isznak, de csapvízzel főznek.. :F

Ha Csongrádon jár valamelyikőtök, itt van egy kút ártézi nem tudom mióta de már 30-40 éve biztos folyik belőle a víz. A mellékelt térképrészleten is folyik. Na annak van aztán szuper íze:

[link]
A Körös-torokhoz közel van.

[ Szerkesztve ]

(#72412) Rick4 válasza veze (#72410) üzenetére


Rick4
félisten

A konyhalány ezzel kb 10 percet töltött, és a sajátját is elkészítette az ÉN költségemre. :D
Itt ugye ilyen költségeket nem számolunk, mert arról van szó, hogy ha más otthon, magának készítené, ő se fizetne magának ezért. :D Az áramot is számolhatnám, de gyanítom annyira elenyésző, mint a a doboz alján az a két kávéskanál tejföl, más már kidobná, én még kikaparom. :D

csoszogi: a vezetékes víz az vezetékes víz, a szolgáltató erre szerződött, nem ivóvízre. De mint írtam, az óra után egy mechanikus szűrő szépen kiszedi azt, amiben fürdenél, mosnál, mosogatnál, a víztisztító meg még kiszed ezt- azt, abból, amivel főznél, meg amit meginnál. A kettő együtt 20 ezer literre 20 ezer forint, igaz, eddig elképzelni se tudtam volna, de most már tudom, van olyan, aki az 1 Ft/liter felárat is sokallja. Én úgy számoltam, hogy napi 3 literből a főzés, a vízivás is megvan, tehát ez a dolog évente 1000Ft többletköltség, de nem vagyunk egyformák, van akinek vállalhatatlan.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#72413) veze válasza Rick4 (#72412) üzenetére


veze
őstag

Persze, a felvetés költői volt, én sem számolom, meg ha van időm szívesen meg is csinálom, akár még szórakoztat is. ( és nem vagyok ezzel egyedül itt, szerintem, ez normális is)
Csak a fórumtársunknak okoz ez akkora gondot, és mindent forintosít, ami meg nincs (elég)

(#72414) r0by


r0by
addikt

Ebben a jó időben kimentem egy kicsit a 20 méterre lévő kertbe.

3 féle paprika, kb. 2-3 kg: kisfaludi csipős, kápia és a hagyomos tv.
November elsején újkrumpli ;] Mindjárt sütöm is meg.

(#72415) Rick4 válasza r0by (#72414) üzenetére


Rick4
félisten

Újkrumpliból van 1-2 kiló eladó? :D De teljesen komoly a kérdés...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#72416) Agyasima


Agyasima
senior tag

Kéne nyitni egy külön topicot ennek a f@szságnak, ami itt megy már napok óta... kicsit uncsi. :)
Nő:

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#72417) Rick4 válasza Rawulf (#72351) üzenetére


Rick4
félisten

Megkérdezhetem újra, de látom, felesleges. Hol írtam, hogy használtat keresek? Azonnal átvehetőt kerestem. ;)

Agyasima: Szúrj ki azokkal akiket egyébként érdekel, hogy mi lesz a végkifejlet, ne olvasd. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#72418) r0by válasza Rick4 (#72415) üzenetére


r0by
addikt

Nincs sajna, csak ennyi volt már, ez volt az utolja :O

Szerk: de lehet, hogy a Mars téren árulnak ;]

[ Szerkesztve ]

(#72419) Rick4 válasza r0by (#72418) üzenetére


Rick4
félisten

Ott csak olyat árulnak, amit ők maguk sütnek fritőzolajban, és 2000 kilója, azt köszönöm nem kérem. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#72420) Doggy dog


Doggy dog
senior tag

Kicsit más téma:
Főnökúr 15 hónapos,jövőhéten kapja a következő kötelező oltását.
Utána jöhetne neki a bárányhimlő elleni,ez nem kötelező.
Ki az,aki beadatta és ki nem?Miért?

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#72421) DarkByte válasza Agyasima (#72416) üzenetére


DarkByte
addikt

Én csak csendben megfigyelek és sűrűn meglendítem a görgőt az egéren. :DDD

(#72422) csoszogi válasza Doggy dog (#72420) üzenetére


csoszogi
tag

mi beadadtuk mindket gyerkocnek.
Miert: ad1: ne vakarozzon (egyenyi erzkenysegtol fuggoen, igen csunyan el tudjak kaparni a gyerekek, szajban is kialakulhat akkor igen fajdalmas), ad2: a felnottkori kesobbi övsömör elkerulese vegett.

Az egyik gyerek mindkettot megkapta: nem lett baranyhimlos, a masik gyerkoc csak egy oltast kapott, a masik valami miatt kimaradt, neki nagyon enyhe lefolyasu volt a betegseg, mikor elkapta az ovodaban. Par potty kis viszketes. Ismeroseim is beoltottak a gyerkocoket pont ebbol az okokbol kifolyolag. Mellekhatasra nem emlekszem, esetleg a szokasos kis laz.

(#72423) ebegab92 válasza Doggy dog (#72420) üzenetére


ebegab92
senior tag

Célszerű oltatni ellene, ahogy írták előttem is az elkaparás miatt. Az is a baj, ha elkaparja, hogy bakteriálisan felül tud fertőződni a bőr, ami plusz nehézség ilyenkor.

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#72424) Rick4


Rick4
félisten

Na most eszem az ebédet, zöldbablesesből nettó 543 gramm, nyilván nem az egész kondérnyit eszem meg, hanem legfeljebb a harmadát, ebbe belement egy 450 grammos fagyasztott zöldbab 300Ft-ért, 2 db répa 100Ft-ért, 1 db zöldség 50ft, 1 db krumpli 20ft, kis db 59 grammnyi kolbász 100ft, 3 kanál tejföl 50ft, rántás kb 50ft. Ebből még holnapra is marad, pedig ketten ettünk belőle. Ha csak 4 adagnak számolom ezt is, és összesen 670ft, a rám eső egy adag 168ft. A 3 szelet kenyérke +40ft, ez is megvan alig több, mint 200Ft-ból. A főzőcske max fél óra két részletben.

A második káposztás tészta volt, a káposzta 150Ft, a tészta 132Ft volt. Ez két adag ára, tehát az egy főre eső költség 145Ft.

Tehát a mai ebédem cakk pakk 345Ft-ot vitt el a kasszából. Mivel ezzel estig nehezen húznám ki,

A vacsi almás pite lesz, dióval megszórva, az alma 2.5kg volt, 422Ft, a tészta még később derül ki, de ezt 3 napig fogom enni az tuti. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#72425) ShadowX válasza Rick4 (#72424) üzenetére


ShadowX
őstag

Nehéz hét lesz ez így. :)

(#72426) Rick4 válasza ShadowX (#72425) üzenetére


Rick4
félisten

Pénzben, vagy kalóriában? :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#72427) ShadowX válasza Rick4 (#72426) üzenetére


ShadowX
őstag

Nézésben. :DDD

(#72428) r0by válasza Rick4 (#72424) üzenetére


r0by
addikt

Környezetvédelmi adó? Olyan púzás lesz itt.. :D

(#72429) martonx válasza Doggy dog (#72420) üzenetére


martonx
veterán

A 4-ből egyiknek se adattuk be. Nem halálos, sőt kimondottan enyhe lefolyású betegség, elenyésző szövődményekkel. A védőoltások hatékonysága idővel csökken, szóval azért beadatni, hogy felnőtt korban is ez vagy az legyen nettó butaság.
Ellenben garantáltan gyengíti tök feleslegesen az immunrendszert, ha ugyan a beadás utáni pár évben bárányhimlős nem is lesz - dehogynem lesz pont ugyanúgy elkapja, elég csak szétnézni az óvodában, maximum a lefolyása enyhébb, és ezzel ismét adtunk egy pofont a gyerek természetes immunrendszerének.
Manapság már annyira túlestünk a ló túlsó oldalára, hogy azok a betegségek ellen is oltatunk, amik egy gyerek immunrendszerének "szükségesek" azokon szinte illik átesni, hogy a gyerek megerősödve kerüljön ki a betegségből.
Aztán meg csodálkozunk, amikor a gyereket minden kis nátha hetekre leveri a lábáról, akkor is ha az ellen is beoltatjuk minden évben :D

Én kérek elnézést!

(#72430) ebegab92 válasza martonx (#72429) üzenetére


ebegab92
senior tag

Ezek az oltások aktív immunizálások, pont arra hivatottak, hogy egy esetleges fertőzés ne legyen súlyos lefolyású. Az immunrendszere mindenkinek felejt, ezért szükséges időnként az emlékeztető oltás, pl.Hepatitis B ellen, ha olyan helyre megy az ember, vagy olyan környezetben dolgozik, ahol ennek van kitéve. Kórokozó függő, hogy meddig vagyunk védettek oltással vagy átsesett fertőzéssel szerzett védelem által.

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#72431) Doggy dog válasza csoszogi (#72422) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Pont az övsömör elkerülése a legnagyobb ütőkártya nálam!
Azért szeretek több helyről érdeklődni.Igazság szerint a hosszútávú mellékhatásoktól tartok!De lehet nincs is olyan.
martonx-nek is igaza van,mert nem biztos hogy az a jó,hogy mindennel beoltatjuk.Mi sem kaptunk anno ilyen oltásokat.

Rick4 + gasztroblogger lesz ;]

tisn: köszi neked is! :R

[ Szerkesztve ]

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#72432) tisn válasza r0by (#72414) üzenetére


tisn
addikt

de jol nez ki az a paprika
ilyet veszek a piacon 790ft/kg aron (tudom ,ott csak ehetetlen cuccok vannak :P)

(#72433) tisn válasza Doggy dog (#72420) üzenetére


tisn
addikt

beadattam
ami miatt: szovodmenyek, elkapart hegek

(#72434) tisn válasza Rick4 (#72424) üzenetére


tisn
addikt

Rick, baszod, ne rakj be kepeket, allandoan ehes vagyok igy is :)

(#72435) tisn válasza martonx (#72429) üzenetére


tisn
addikt

hiba, olvasd el a lehetseges szovodmenyeket... ritkak, de igen csunyak tudnak lenni, nem eri meg kockaztatni

immunrendszer erosites: nem ezzel kell erositeni, nekem nagyon ritkan betegeke a gyerekek, a titka a rendszeres kemeny sport, 3 eves koruk ota... (kisebbikkel tavaly egesz telen vegig kinnt fociztunk, edzesre is megy mindketto esoben, hidegben is, nagyon ritkan betegek)

(#72436) Ted_Beneky válasza tisn (#72434) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Én birom a képeket, fejlesztik az akaraterőt, ha nem akarsz enni ☺
Ha meg akarsz, ott van előtted a példa, csak hozzá kéne látni végre sültgalamb várás helyett...

Csillagkaput a Csillag térre!

(#72437) Agyasima válasza martonx (#72429) üzenetére


Agyasima
senior tag

elenyésző szövődményekkel

Mint pl. terhes nőknél a vetélés kockázatának hatalmas növekedése. De vannak még egyéb finomságok. Én oltatnék inkább.

[ Szerkesztve ]

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#72438) Rick4 válasza tisn (#72434) üzenetére


Rick4
félisten

Gyere, ebből jut neked is:

Kb 1500ft-ból alma, vaniliáscukor, felesben teljes kiőrlésű és sima liszt, rama kocka rumaroma, szegfűszeg, dió, stb. Ami hiányzik a tepsiből az 500 gramm, tehát 3-4 napig meglesz a nasi, mára ez a vacsora. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#72439) tisn válasza Ted_Beneky (#72436) üzenetére


tisn
addikt

az nem en vagyok, aki csak a piacon tud ocska olajban sult halat enni :)

(#72440) martonx válasza tisn (#72435) üzenetére


martonx
veterán

Nem értek egyet, pont ugyanilyen ritkák, de ugyanilyen csúnyák a védőoltások szövődményei (noha a nagy cégeknek ezek bemutatása nagyon nem érdekük ellentétben a legelenyészőbb esetben is előjöhető betegség szövődményekkel). Arról nem is beszélve, hogy a tudatosan legyengített immunrendszer egy életen át elkíséri szerencsétlen gyereket.
Ettől még nem vagyok védőoltás ellenes, hiszem hogy egy csomó járványt megfékeztek a védőoltásokkal. Egyszerűen mára az egészségügy egy zseniális piac lett, ahol az emberek félelmeire (ismerős a politikai kampányokból? :D ) alapozva bármennyi pénzt el lehet kérni a kamu oltásokért (értsd lényegtelen betegségekre is oltassunk, hiszen ki tudhatja, ki ne félne attól, hogy mi van ha mégis majd pont az én gyerekem stb...), ráadásul ezzel folyamatos piacot teremtve az egészségügyi cégeknek, mert ezek a gyerekek lesznek utána a gyenge immunrendszerű felnőttek, akik olyan szarokat is el fognak kapni, amikről addig még csak nem is hallottunk, amit utána szintén jó pénzért kezelni lehet és a kör be is zárult.
Egy minimális védőoltás jó dolog - a kötelező oltások jelentős része ilyen, kisebb része teljesen felesleges, az eü cégek lobbiereje miatt került be az államilag finanszírozandó kötelezően beadandó körbe / történelmi okokból bent maradt mára kihalt vagy időközben simán antibiotikummal szövődménymentesen gyógyítható betegségek ellen szól.

Én kérek elnézést!

(#72441) csoszogi


csoszogi
tag

az oltásokról: valóban mi nem kaptunk, de tabletünk se volt. :) Pont az a lényege a tudomány fejlődésének, hogy egyre több kórokozó ellen van oltás.
Ezek elölt kórokozók, vagyis szaporodni nem de immunválaszt képesek kiváltani. Mostanában a HPV oltás is ingyenes a lányoknak, mert ezzel csökkenteni lehet a méhnyakrák egyik formájának kialakulását. Szerinted ez jó, vagy nem?

Most olvastam és nem röhögni:[link].

És itt még lehetne írni igen sokat a különféle oltási szokások megváltozásáról Ny-Európában. Ez minket is érint, hiába jó nálunk az átoltottság bizonyos betegségekre, ha nincs Ny-Európában nyájimmunitás akkor szopóroller van :)

martonx: miért is gyengül az immunrendszer egy elölt kórokozótól? Ez nekem új.

Másrészt megkérdezel tiz embert, biztos lesz egy aki érzékeny az Aspirinre. Mérlegelni kell, mennyi az előny/hátrány. E szempont szerint a védőoltások messze több előnnyel járnak mint hátránnyal.

[ Szerkesztve ]

(#72442) tisn válasza martonx (#72440) üzenetére


tisn
addikt

a baranyhimlo virus, nem gyogyithato antibiotikummal :)

1:10-hez a szovodmenyek aranya, a korhazi kezelest igenyloeke 100 000:5-hoz.

(#72443) SirRasor


SirRasor
őstag

Nokia 3210-hez keresek akksit. Valakinek van elfekvőben?
Privi, ha igen.

Make Love not war!

(#72444) Ted_Beneky válasza tisn (#72439) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Tudom, persze :)

Csillagkaput a Csillag térre!

(#72445) kraftxld válasza fecus (#72282) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Na, ilyen kéne emberi csatlakozóval :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#72446) _Petya_ válasza kraftxld (#72445) üzenetére


_Petya_
őstag

Mivel 100-240V, elég hozzá egy passzív átalakító. Pl a műszaki pincében lehet kapni, de nekem is van egy, ha eljössz érte, megboltolhatjuk.

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#72447) kraftxld válasza _Petya_ (#72446) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem is van átalakítóm, de lötyögős, univerzális kínai fos.
A tied miféle, mennyiért? :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#72448) martonx válasza tisn (#72442) üzenetére


martonx
veterán

Ott már csak általánosságban írtam a védőoltásokról, nem konkrétan a bárányhimlőről, de sebaj.

Én kérek elnézést!

(#72449) tisn válasza martonx (#72448) üzenetére


tisn
addikt

okes :)

de a legyengiti az immunrendszert allitasod sem az igazi, a vedooltas pont egy felhozo meccs az eles kuzdelem elott :)

(#72450) martonx válasza csoszogi (#72441) üzenetére


martonx
veterán

"miért is gyengül az immunrendszer egy elölt kórokozótól? Ez nekem új." - nem ettől gyengül, hanem attól, hogy soha nem találkozik a betegség eredeti lefolyásával, ami miatt nem erősödik. Egy újszülött gyakorlatilag közel nulla (ám nagyon fejlődőképes) immunrendszerrel születik, és ahogy jönnek az egyes betegségek az életébe, úgy erősödik fokozatosan az immunrendszere. Na most, ha ebbe a természetes folyamatba belenyúlunk és biztos, ami biztos alapon inkább legyengített vírusokat küldünk neki, akkor nem fog úgy megerősödni, ahogy egyébként normális esetben tenné. Ergo gyenge marad, így a szülők hosszabb távon pont az ellenkező hatást váltják ki gyerekükből, amit szerettek volna a plusz védőoltásokkal.
Nem vagyok orvos, szóval részemről lezártnak tekintem a témát, csak ha már a topiktárs kérdezte a véleményeket, én is leírtam az enyémet.

Én kérek elnézést!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.