Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#71201) fecus válasza Agyasima (#71176) üzenetére


fecus
őstag

Ezt!

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#71202) kispéé válasza martonx (#71199) üzenetére


kispéé
aktív tag

Elméletileg, hangsúlyozom elméletileg azok is emelkednek, emelkedniük kell, mert akkor meg azokról a területekről indul meg az elvándorlás, ott alakul ki hiány

Már kialakult, mondj egy ágazatot ahol nincs hiány. Nem fogsz tudni.:N
Munkahelyemen is megy a bérfejlesztés ezerrel, de mégse találnak megfelelő embert bizonyos pozíciókra. Akik jelentkeznek, azok olyanok, hogy inkább ne jelentkeztek volna...

(#71203) martonx válasza kispéé (#71200) üzenetére


martonx
veterán

"Másik megoldás a vendégmunkások azaz a betelepülők beengedése,lásd mint anglia, de a kormány pont hogy kitiltani szeretnék őket, így marad a bérfejlesztés."

A migránsok nem egyenlőek a vendégmunkásokkal. Elnézve a cégemet, ahol egy rakás ukrán, orosz dolgozik, a vendégmunkásokat magyarország is tárt karokkal várja. Honnan veszed, hogy magyarország ki akarja tiltani a vendégmunkásokat?

Én kérek elnézést!

(#71204) pschio


pschio
őstag

Valakinek egy Samsung 850 EVO 120GB ?

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#71205) kispéé válasza martonx (#71203) üzenetére


kispéé
aktív tag

Pár hete épp azt hangoztatták, hogy a migránsokkal akarják feltölteni a üres helyeket, amit persze egyből cáfoltak. Én erre gondoltam. Akikre Te gondolsz, mint vendégmunkások, gondolom nincsenek annyian, hogy betöltsenek 250.000 állást, mert többségük, tovább megy nyugatabbra...

(#71206) tisn válasza kispéé (#71205) üzenetére


tisn
addikt

mert a migrancsok aztan nem :)
miert is maradnanak itt

(#71207) kraftxld válasza kispéé (#71200) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A kormánynak aztán mi köze van ahhoz, hogy te mekkora fizuban egyezel meg a munkáltatóddal? :F

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#71208) bb0t válasza Rick4 (#71197) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Nézegettem tegnap az értékeléseit, elég gyatra.

Erről jut eszembe Hungi svédasztalát ki próbálta már, mik a vélemények?

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#71209) macilaci78 válasza martonx (#71199) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Igen, amikor valaki bölcsészkarról nem pénztárosnak megy, hanem mondjuk burkolónak... :N

kispéé: a nagy multiknak megvan a maguk baja. Kínában megindult a munkaerővándorlás. Vagyis elfogyott a szabad kéz, árverseny van a munkaerőpiacon is...
A migráns és a vendégmunkás nem ugyanaz. Az egyik pénzt keresni, dolgozni jön, a másik csak jobb életkörülmények miatt.
Ne keverd össze a hiányszakmákat a meg nem fizetett szakmákkal. Az, hogy nincs szakember nem egyenlő azzal, hogy nincs olyan balek, aki az adott munkát azért a kis pénzért elvállalná, amit kínálnak neki. (Gyáli Tesco logisztikai központ raktárosainak esete...)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#71210) kispéé válasza kraftxld (#71207) üzenetére


kispéé
aktív tag

Hol írtam ilyet? :F

(#71211) CSorBA válasza bb0t (#71208) üzenetére


CSorBA
őstag

Ha korán mész, akkor jut is :D Fél1-kor már esélytelen, és nem is töltik fel a kínálatot. Fél12-re érdemes menni, maguk az ételek pedig tipikus "rendezvényi" svéd asztalos kaják, semmi különös.

(#71212) bb0t válasza CSorBA (#71211) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Én már egyszer voltam 13 óra után, volt még kétféle főétel, de az finom volt, nem rosszabb mint bármelyik menüs helyen. Persze 2 kajából nehéz leszűrni de egyelőre jónak tűnt. Főleg mert végül el sem fogadták a teljes árat csak a felét. Csak kíváncsi voltam van-e másnak véleménye. Mondjuk az furcsa volt, hogy nincs mélytányér. :D

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#71213) Gergello válasza Luighi (#71187) üzenetére


Gergello
addikt

Említett pénztárosi állásnál olvastad azt is, hogy főpénztáros állásról volt szó (csak ezt a címbe elfelejtették beleírni) ? Nem kasszást kerestek 300k fizuért.

[ Szerkesztve ]

(#71214) Rick4 válasza kraftxld (#71207) üzenetére


Rick4
félisten

Az csak egy dolog, hogy egy valamihez értő mennyiért (a minimálbér hányszorosáért) helyezkedik el, de még a minimálbérhez sincs közük, azt az országos érdekegyeztető tanácson döntik el, ahol a munkavállalók, és a munkaadók egyezkednek, és ugyan ott a kormány képviselője, de legfeljebb mint külső szemlélő vesz részt.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#71215) Agyasima


Agyasima
senior tag

Vegyetek SSD-t! 60 GB hibátlan, OCZ Agility, SATA3.

Ő meg tuti hogy hiába szereti a bacont, sokat nem eszik belőle!

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#71216) azbest válasza Agyasima (#71215) üzenetére


azbest
félisten

Nem a bacon hízlal, hanem a szénhidrát :DDD

(#71217) martonx válasza azbest (#71216) üzenetére


martonx
veterán

Azt meg elég ha evéskor kitolod a tányér szélére, nem?

Én kérek elnézést!

(#71218) FoxiestFox válasza martonx (#71217) üzenetére


FoxiestFox
félisten

lol

(#71219) Ted_Beneky válasza martonx (#71217) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Meg különben is, ki eszik vizes szenet? :-)

Csillagkaput a Csillag térre!

(#71220) Lacielvtárs válasza azbest (#71216) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C :C
ez milyen igaz már :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#71221) Rawulf válasza Ted_Beneky (#71219) üzenetére


Rawulf
őstag

széntabletta + pohár víz kombó

"Please state the nature of the medical emergency."

(#71222) Ted_Beneky válasza Rawulf (#71221) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Kb. 20 éve nem alkalmaztam ezt a kombót. Nem is vagyok kövér :-)

Csillagkaput a Csillag térre!

(#71223) bb0t


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Tudtok olyan szerelőt aki hajlandó ránézni Fagor kazánra?

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#71224) Rick4 válasza bb0t (#71223) üzenetére


Rick4
félisten

Nocsak, megint javítani kell?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#71225) bb0t válasza Rick4 (#71224) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Nem, nekünk Westen van, de ha bejönnek a hidegek akkor légkondival tervezünk fűteni. Ismerősnek kellene.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#71226) _Petya_


_Petya_
őstag

Raspberry Pi 3 rendelés érdekel valakit?

Ingyen lenne a posta, mivel többen rendelünk, és ugyanezért a 3+os áron tudom rendelni.

Akit érdekel, írjon privátot.

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#71227) Rick4 válasza _Petya_ (#71226) üzenetére


Rick4
félisten

10%-kal olcsóbban van egyesével is... ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#71228) csoszogi


csoszogi
tag

Ma láttam, hogy megkezdték a földmunkákat [link]

(#71229) bb0t válasza csoszogi (#71228) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Ez kell ide. :( Szeged annyira szerencsétlen hely, pl. minden Decathlon nagyobb mint a mienk, mindegyik különálló épület, a mienk beköltözött az Auchanba. Az árkád nevetséges, a Kikáért is kár, a napfényparki Tesco kb. már olyan mint egy sarki vegyesbolt, a zöldség-gyümölcs részleg már tényleg csak a legalapvetőbb dolgokra korlátozódik - a CBA prímában fele annyi helyen kétszer annyi cucc van. Valami átok ül a városon? :O

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#71230) martonx válasza bb0t (#71229) üzenetére


martonx
veterán

Nekem egyedül a Müller hiányzik Szegeden. Vicces, hogy még Hódmezővásárhelynek is van Müllere. Múltkor Ajkán voltam, nézem ott is van Müller.

Én kérek elnézést!

(#71231) bb0t válasza martonx (#71230) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Müller, Interspar, meg jóval nagyobb ruházati márka kínálat kellene. Keress pl. túracipőt Szegeden. :((

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#71232) kraftxld válasza csoszogi (#71228) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Annó nem ide akarták a Marx téri buszpályaudvart kirakni?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#71233) regvoltrossz válasza kraftxld (#71232) üzenetére


regvoltrossz
tag

Nem nagyon van már olyan hely a városban, ahova nem akarták volna elköltöztetni a buszpályaudvart :) Ez is egy volt a sok lehetséges hely közül.

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#71234) azbest válasza Rick4 (#71227) üzenetére


azbest
félisten

Olcsóbban, mint a gyártó nagykerek? Azt hogyan? :)

rs componentsnél a pi talán 2-300 huffal olcsóbb, de a táp és ház meg drágább, szóval ott sem jobb.

[ Szerkesztve ]

(#71235) Rick4 válasza azbest (#71234) üzenetére


Rick4
félisten

Ne tőlem kérdezd. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#71236) Rick4 válasza azbest (#71234) üzenetére


Rick4
félisten

Egy RPI3 12 ezres. Pont.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#71237) csoszogi válasza kraftxld (#71232) üzenetére


csoszogi
tag

passz, nem tudom csak feltűntek a gépek, meg a hatalmas földhalmok....ekkora halmokat utoljára Svédorszagban láttam, csak hóból :D akkor is rémísztő volt..

bb0t : igen van benne igazsag. Butorbolt viszont tenyleg igen sok van Szegeden elszortan, igaz a legtobb kis termekpalettaval specializalva, de van valasztek. Az elmult evekben nezelodtunk tobbfele fajta butort, sikerult is megtalalni, igaz idobe telt. Ja meg varni kellett mire legyartjak.. :) 4-6 het..Kecskemeten van ilyen bolt, aki jart ott az Ikeahoz hasonlitotta, kinalatban.
Ma lattam, hogy a Reno lehuzta a rolot a Napfeny parkban, a Jysk helyere se megy semmi, no meg az a Tesco.... multkor: az iskolacuccok, csak lazan kidobalva, mintha epp szezon vege lenne, pakolnanak ossze...aztan mikor kesobb visszamegyunk, par het mulva, ugyanaz, igaz lehet a tisztelt vasarlok turtak bontottak ki jo magyar szokas szerint.
DE: ebbe az uzletbe kerulnek a learazott, kifuto cuccok, igen ertekes dolgokat, foleg ruhanemut, kifuto szezonalis termekeket, stb. iskolataskat (20000 helyett 8800 ft) lehet kifogni, tobbszor tapasztaltuk, emiatt erdemes neha benezni.
A zoldseg/gyumolcs resszel egyetertek, ma se volt szinte semmi csak par dolog mutatoba. Viszont ami jo, az az Euro Family, a Napfenyparkban, tisztalkodasi termekek igen kedvezo aron, kb fele aron vanank.

Masreszt az van, amit par hozaszolassal ezelott irtam: erre van igeny, ez kell nekunk. Lasd: Szilleri sgt vege volt Plus ami Spar most meg Hada mint hasznaltruhabolt...pedig szembe is van egy. Igaz nyitas elott ott mindig sor van, 10-20 ember...de tenyleg minden nap... :F

[ Szerkesztve ]

(#71238) bb0t válasza csoszogi (#71237) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Igen, de pl az euro family Veszprémben 3x nagyobb mint itt. Reno, CCC, ezek telepszenek meg nálunk de ezek se bírják sokáig. Elkeserítő a helyzet, sokkal kisebb városoknak sokkal nagyobb választék jut.

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#71239) csoszogi válasza bb0t (#71238) üzenetére


csoszogi
tag

talan a hatar kozelsege es atjarogatnak az emberek? Mondjuk ebben az evben barmikor mentem, barmilyen boltba, nemigazan ereztem azt a tomegnyomort mint mondjuk ugy 5-10 eve... meg unnepek kozeledtevel sem..Egyedul a Mars teri piacon, tobbszor is, na az durva volt. Szegeden az EuroFamily-hez hasonlo boltokbol is tobb-tobbfele van szetszorva a varosban foleg a kozpontban. Lehet azert nem eri meg nagyobbat-tobbet uzemeltetni. Olyan ez mint a gyumolcsfa: sok termes de kisebb meret, vagy kevesebb de nagyobb... :)
Tobben irnak itt a forumon is elkeserito viszonyokat kiskereskedelem/szolgaltatas/szakipar teren, amit en sem igazan ertek. Majd 200 ezres varos, de valahogy en se latom az eloremutatao fejlodes nyomait. :F

[ Szerkesztve ]

(#71240) bb0t válasza csoszogi (#71239) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Szerintem az ország déli része a legelmaradottabb.

Egyébként most a Szabadkai úton tatarozták a Lidl-t. mondja meg nekem valaki, hogy a parkolót minek kellett újrabetonozni???

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#71241) Rick4 válasza bb0t (#71240) üzenetére


Rick4
félisten

Majd egyszer juss el a Miskolc fölötti részre, Ózd- Putnok- Sajókaza és tsai, borzalom, ami arrafelé van.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#71242) ShadowX válasza csoszogi (#71237) üzenetére


ShadowX
őstag

Jysk helyére pont bútorbolt megy ha jól olvasom a táblákat :D (mintha Bella Italia lenne).

Amúgy tényleg az lehet a baj, hogy szétszórtan van sok kicsi bolt (ami a helyieknek nem biztos hogy baj, mert annyi helyi vállalkozó is lehet akár) de mire egy szerb vagy román megérteti ott magát....márpedig elég sok lett belőlük az elmúlt években.

Ami engem zavar az a "putris" környezet. Írtátok többen is a szabadkai úti tescot, ami ennek az iskolapéldája számomra. Csak azért, hogy a tacskó elmondhassa, hogy két hiper van Szegeden, kár ezt fenntartani. Ez a Kika is akkora cserepes sor feeling lett ezzel a volt media marktos hellyel (elég megnézni a tőbbit Kikát).

A másik ami zavar, hogy az Auchan, Praktiker, Metro, stb. túl messze van.

[ Szerkesztve ]

(#71243) bb0t válasza Rick4 (#71241) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Ózd 30egynéhányezres fős város, a többi még kisebb. Szeged többszázezres megyeszékhely, méltatlan ami itt van.

ShadowX: a putri valóban szembeötlő, a napfény park a cserepessor közelsége miatt, a nagy Tesco pedig mert egy lakótelep közepén van. Borzasztó embereket lehet látni arra. A legszembeötlőbb különbség akkor látszik, mikor hazajössz mondjuk Ausztriából vagy bármelyik nyugatibb országból. :(

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#71244) FoxiestFox válasza bb0t (#71243) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Elmaradottak vagyunk, mert nincs elég pláza, vagy nincs elég pláza, mert elmaradottak vagyunk? :))

(#71245) Rick4 válasza bb0t (#71243) üzenetére


Rick4
félisten

Valóban méltatlan, de a rendszeres szavazók megerősítik a városvezetést abban, hogy amit csinál, azt jól csinálja.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#71246) Rolly válasza Rick4 (#71236) üzenetére


Rolly
veterán

hol?

(#71247) lorcsi válasza Rick4 (#71245) üzenetére


lorcsi
veterán

he-he..ez nagyon jó :)
és sajnos mennyire igaz is :(

(#71248) ShadowX válasza Rick4 (#71245) üzenetére


ShadowX
őstag

Nem hinném, hogy a politikától független kereskedelmi egységek kinézete és kínálata a városvezetéstől függene. Pl. a Lidl is most újítja fel a cserkó melletti üzletét, míg a tacskó sz@rik a móravárosi üzletére, az Obival ellentétben.

Egyébként meg tudod, ami egy valakinek jó lenne, az a másiknak szúrja a szemét....(és nem csak a politikusokról van szó) lásd Cserepes sor. Én már "piacostól" mindenestől a sárga földig dózeroltattam volna ott mindent. Míg más meg rinyál, hogy hol tud majd nyugta nélkül olcsó fazekat venni.

[ Szerkesztve ]

(#71249) Rick4 válasza ShadowX (#71248) üzenetére


Rick4
félisten

Amennyiben tudod, hogy egy ilyen egység létesítésekor mikre van szükség ahhoz, hogy az érdemben megvalósuljon, mellé legyenek megfelelő kedvezmények, garanciák, akkor nem állítod ezt. ;)

Az más, hogy nyitsz egy üzlethelyiségben egy festélboltot, de azért a jó kapcoslat ott is gyorsabban tolja a szekeret...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#71250) lorcsi válasza ShadowX (#71248) üzenetére


lorcsi
veterán

szerintem a tesco extra is bazi nagy putri :(

régi cora-hoz képest összehasonlíthatatlan :(
(és itt lehet kapni az alkalmon végig gondolni miért is hagyta el a cora az országot...)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.