Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#72751) ritkaság válasza pmheros (#72749) üzenetére


ritkaság
tag

PÜ ment! :R

(#72752) _Petya_


_Petya_
őstag

Valaki meg tudja mondani, hol lehet Szegeden normális hangszórókábelt venni?

Nincsenek nagy igényeim, csak annyi, hogy rézből legyen, de úgy tűnik ez is kihívás az általam ismert szegedi boltoknak. Ebben a kategóriában is terjed a rézzel futtatott alu/acél, mint régebben az UTP kábeleknél, és persze mindenhol ezt a sz@rt árulják... ne már hogy ezt is rendelnem kelljen Bp/külföldről... :(

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#72753) pulutodurumo válasza _Petya_ (#72752) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Nekem a Műszaki pince a tippem a Lófaránál. Ha már nézted akkor nem szóltam.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#72754) DarkByte válasza _Petya_ (#72752) üzenetére


DarkByte
addikt

Én legutóbb bb0t-től vettem a Petőfi sgt.-on tesómnak az 5.1-es set-je bekábelezéséhez a falba kábelt. Neki is olyan futtatott kábel volt előtte, és pár év alatt teljesen megszűnt a vezetőképessége. Azóta nem panaszkodott. Esetleg kérdezz rá :)

[ Szerkesztve ]

(#72755) mimi82 válasza _Petya_ (#72752) üzenetére


mimi82
tag

(#72756) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Keresek kölcsönbe pár hétre egy SATA vinyót, vagy akár megvételre is ha pici pénzért van.
Egy gépet kéne leteszteljek aztán csak ezer éves IDE vinyóim vannak.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#72757) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Mégegy dolog, nincs valakinél a munkahelyén egy minimál tárgyaló amit ki lehetne bérelni pár ezresért 1-2 órára havonta?
Rendes internet is kéne a vizsgához.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#72758) johnny82 válasza kraftxld (#72756) üzenetére


johnny82
őstag

Hali!

Ezt fel tudom ajánlani, eladó is, ha érdekel.

Üdv!

(#72759) kraftxld válasza johnny82 (#72758) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Köszi, de közben már lett egy kölcsönbe :R

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#72760) johnny82 válasza kraftxld (#72759) üzenetére


johnny82
őstag

Ok!

(#72761) lorcsi


lorcsi
veterán

Szegeden iylen izzót keresek
Nagyfeszültségű halogén izzó 12 V GU5.3 20 W Ezüst EEK, 37*37mm

[ Szerkesztve ]

(#72762) Doggy dog válasza tixem (#72747) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Szerintem árul is!
De írj rá,segíteni fog.
Bocs,hogy kicsit megkéstem a válasszal!

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#72763) castiels


castiels
addikt

Sziasztok!

Salétromos fallal mit lehet kezdeni?

Csak az alja pár centi. Előszoba és konyha.

Földszint, alatta pince.. A vìzet megtartja.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#72764) csoszogi válasza kraftxld (#72757) üzenetére


csoszogi
tag

Könytárak nem jók? Vagy az ami az Ady téren van komplexum? Ott szokott lenni internet. Ha van eduroamod ([link]) akkor tudod használni bárhol ahol van wifi az egyetem területén.

(#72765) _Petya_ válasza csoszogi (#72764) üzenetére


_Petya_
őstag

Nem jó neki, szerintem online proctored vizsgát akar csinálni.

Kell egy szoba, ahol van internet, telefon, és nincsenek zavaró körülmények, és közben webcamen néznek, hogy ne csalj. Ha bárki benyit, odamegy, beszélsz valakivel, akkor bukó a vizsga.

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#72766) kraftxld válasza _Petya_ (#72765) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jaja, ezt akarom csinálni, és ehhez kellene egy mittomén 2x2m-es zárt tárgyaló egy kis asztallal + nettel.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#72767) martonx válasza kraftxld (#72766) üzenetére


martonx
veterán

Vannak inkubátor házak kezdő vállalkozásoknak, azokban tudsz tárgyalót esetileg kibérelni. Egy ilyenről tudok a nagyállomás háta mögött valahol a paprikagyár, teherpályaudvar között.

Én kérek elnézést!

(#72768) ShadowX válasza martonx (#72767) üzenetére


ShadowX
őstag

Ilyen inkubátorház azt hiszem van az ipari parkban is a cba prímánál. Nem tudom működik -e.

Egyébként valaki említette itt a múltkor, hogy lehetne közösségi irodát nyitni. Az sem egy rossz ötlet, olyan még úgy sincs. Nyilván erre a célra nem megfelelő.

(#72769) martonx válasza ShadowX (#72768) üzenetére


martonx
veterán

Hú, hogy nekem is mennyire kellene egy közösségi iroda. Komolyan. Vessük fel újra a témát, valakinek hátha van itt jó ötlete valami kiadó pár személyes irodához, amibe valami jelképes napidíjért be lehetne menni dolgozni, amikor valakinek olyanja van.
Egy szoba kellene 4-5 embernek jó internettel, víz, villany, WC-vel, és egy kis tárgyaló, ahova félre lehetne húzódni, ha olyan megbeszélnivaló van.

Én kérek elnézést!

(#72770) csoszogi


csoszogi
tag

sziasztok

Azt szeretném kérdezni, hogy Szegeden, vagy akár máshol hol lehet kapni piros illetve zöld-en világító, vagyis piros vagy zöld ledet tartalmazó, E14 vagy E27 foglalatú izzót.

(#72771) vizslakutya válasza csoszogi (#72770) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Pulcz utcában van egy Led-bolt, azt hiszem 40 szám alatt meg a Szilléri elején, ezeknél próbáld meg.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#72772) csoszogi válasza vizslakutya (#72771) üzenetére


csoszogi
tag

Köszönöm, megnézem. A neten nézelődtem, de nem volt világos számomra, hogy csak piros búra, vagy a led is piros, azért nem mertem rendelni.

(#72773) kovaccss


kovaccss
tag

Van valakinek néhány kiló kimaradt kőzetgyapot, vagy hasonló? Üveggyapot nem jó, mert szúr. A lényeg hogy tűzálló legyen és melegen ne bocsásson ki szagokat.

(#72774) tisn válasza martonx (#72769) üzenetére


tisn
addikt

+1

nekem is jo lenne neha, van amikor itthon megorulok a meloban, inkabb zabalok meg baszakodok helyette, irodaban nem tudnek mit csinalni :)

(#72775) Krogoth


Krogoth
senior tag

Hy.

Garázsba szerelőaknára kellene kb 1*1 méteres rács. Ezt hol érdemes legyártatni? :R

(#72776) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Hello!

Szoktam látni hogy vannak, akik vállalnak pénzért fuvart Budapestről Szegedre. Lenne egy postázási probléma, kifizetném, mert nagyon nem fűlik a fogam a postához, futárhoz. Túl sok cucc gyűlt össze.

A méret legnagyobb komponense kettő darab retro, érintetlen és korhű 2000 környéki Abit számítógép. Szóval egyrészt nem örülnék ha szét lenne verve, másrészt iszonyatosan nagy. Egyik a classic toronyházban van, másik normális kb mATX méret.

Ezen kívül lesznek apróságok, mint TP-Link routerek, meg VHS digitalizáló USB key, Nokia 5230 és amit még én se tudok.

Nem pont Budapesten van a csomag, Alsónémedire kell menni érte, annyira azért nem esik ki az útból szerencsére. Ha jól emlékszek Macilaci vagy Vesztor fuvarozott.

Aki tud segíteni, legyen szíves írjon privátot, többi részletet természetesen ott írom meg. Valamint az árát is a történetnek. Én olyan 2-3 ezer Ft-ra gondoltam. Aztán ha röhögségesen kevés, hát ennyit értek hozzá :DDD

(#72777) quailstorm válasza quailstorm (#72776) üzenetére


quailstorm
nagyúr

MOD: Pesten is megoldható az átadás.

(#72778) macilaci78 válasza quailstorm (#72776) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tudomásom szerint macilacinak nincs kocsija.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#72779) quailstorm válasza macilaci78 (#72778) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Akkor bocs, azokat a hsz-eket csak átgörgettem.

(#72780) cannibal


cannibal
senior tag

Sziasztok! Szegeden szállunk meg a hétvégére, tudnátok segíteni, hogy hova érdemes beülni kajálni? Illetve este hol van beülős, iszogatós hely ahová a 25+ emberkék járnak? Köszi előre is! :) Azt már most látjuk, hogy Szeged milyen szuper egy hely, pedig még csak délután óta vagyunk itt. :)

(#72781) ShadowX válasza cannibal (#72780) üzenetére


ShadowX
őstag

Hamburgeresek: Kapca, Cirmi gasztrokocsma, Maláta sörkert. Itt vannak jó sörök is. És a vendégkör többnyire a 30-35 alattiakból kerül ki. Mindegyiket megtalálod a facebookon.

[ Szerkesztve ]

(#72782) kraftxld válasza cannibal (#72780) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kajából milyet szeretnél, meg milyen árkategóriában?
Beülős-iszogatós helyek a kézműves sör vonalon: Cirmi [link], Kapca [link], Maláta: [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#72783) kraftxld válasza quailstorm (#72776) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mennyire sürgős? Szerintem dec. elején megyek majd kocsival BP-re, akkor el tudom hozni. De ez még nem 100%

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#72784) cannibal válasza kraftxld (#72782) üzenetére


cannibal
senior tag

Köszönöm a gyors válaszokat!
Kajálósból jó a hamburgeres is, de szeretnénk majd rendes laktató ebédet enni és természetesen a halászlevet se hagynánk ki! :)

[ Szerkesztve ]

(#72785) quailstorm válasza kraftxld (#72783) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Egyáltalán nem sürgős, csak az idén még meglegyen. Eddig egyvalaki írt privátot. Ha nem lesz senki, akkor majd írok.

(#72786) kraftxld válasza cannibal (#72784) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Halászléből az Algyői halászcsárda az etalon, épp ma voltunk ebédelni a Gulyáscsárdában, írtam is egy szösszenet blog-ot róla :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#72787) tisn válasza kraftxld (#72786) üzenetére


tisn
addikt

egyszer ettem, akkor rossz volt
kiskorosi, roosevelt teri, ahol altalaban jo a halaszle (szerintem)

(#72788) kispéé


kispéé
aktív tag

Ha már kaja, szegeden tudtok még olyan helyet a stüszi vadászon kívül ahol SZÉP szállással is tudok fizetni?

(#72789) kovaccss


kovaccss
tag

Van valakinek néhány kiló kimaradt kőzetgyapot, vagy hasonló? Üveggyapot nem jó, mert szúr. A lényeg hogy tűzálló legyen és melegen ne bocsásson ki szagokat.

(#72790) biomassza


biomassza
csendes tag

Hiba a mátrixban :DDD

(#72791) kovaccss válasza biomassza (#72790) üzenetére


kovaccss
tag

Olyan hiba, amitől láthatatlanok lesznek az üzijeim.

(#72792) pilóta válasza kovaccss (#72791) üzenetére


pilóta
nagyúr

Vagy csak senkinek nincs ilyesmi éppen. De szvsz bármelyik barkácsmultinál kapsz...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#72793) johnny82 válasza tisn (#72787) üzenetére


johnny82
őstag

Ha halászlé, akkor szerintem is inkább Kiskőrössy, vagy Jobb mint otthon.

(#72794) tisn válasza johnny82 (#72793) üzenetére


tisn
addikt

ja, jobb mint otthon se rossz, bar ott nem halaszlevet szoktam enni

(#72795) csoszogi válasza kovaccss (#72791) üzenetére


csoszogi
tag

nekem nincs kozetgyapot, de ha kitekersz Tarjánba, láttam fut pár panelprogram. Mikor nálunk csinálták, akkor volt hulladék, igaz azt körültekintően egy-egy nagy zsákba gyűjtötték, mert el kellet vinniük a nap végén. Biztos adnak, ha rákérdezel.

(#72796) biomassza válasza kovaccss (#72791) üzenetére


biomassza
csendes tag

Gyanítom, olvastuk páran. Csak - gondolom - nem várod minden erre tévedő fórumtagtól, hogy egyesével megvallja, nincs neki ilyen a sufniban. Písz.

Szerk: ha mégis, hát nekem, jelentem, nincs sajna.

[ Szerkesztve ]

(#72797) regvoltrossz válasza castiels (#72763) üzenetére


regvoltrossz
tag

Javítsd ki falszárító vakolattal. Itt már írtam erről: [link]

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#72798) Rick4 válasza quailstorm (#72776) üzenetére


Rick4
félisten

Jövő hét szerdán is, meg utána héten is mennem kell Alsónémedibe, el tudom hozni. Privátozzunk.

Cannibal: Nem tudom, mennyit szerettek enni, a kastélykertben hét végén svédasztalos kaja van 2400-ért, azt eszel amit akarsz, annyit amennyit tudsz, mi holnap is megyünk, épp halászlé is lesz.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#72799) kovaccss válasza csoszogi (#72795) üzenetére


kovaccss
tag

Az Obi, stb. helyeken csak egész nagy tekercseket lehet kapni. Annyit meg nem ér az egész, hogy biciklivel járjam a várost 5-10 km-t tekerve, mire találok pár darabot.
Ezért kell. 2013. okt-ben vettem a régi lyukas, befüstölős FÉG helyett egy Lampart LB 50 konvektort 20e-ért, 1 telet se volt használva, kb. 2009-ben lett véve, az új ára 2013-ban 60e volt. Házhoz hozta a tulaj. Beszereltettem 17e-ért, de a szerelés közben derült ki, hogy hiányzik 1 alkatrész. 25-30 cm vastag falú épületben volt, így csak 1 füstcsőelem volt, de a lakásom főfala 50 cm vastag, kellett volna mindkét füstcsőelem. A szerelő a hiányzó alkatrészt a régi konvektorból alakította át ehhez flexszel, mert egyik cső se ment a másikba, egyforma átmérőjűek voltak. Az egyiket kívülről, a másikat belülről kellett berakni, a 2 találkozását rögzíteni, tömíteni lehetetlen, amúgy sincs értelme, mert akkor hogyan lesz később szétszedve?
Akkor nem vettem külön ehhez való füstcsőelemet, mert 30e körül lett volna, nem érte volna meg.
Akkor már jobban megérte volna 60e-ért egész új konvektort venni.
Most se éri meg külön füstcsőelemet venni, mert még az újabb szerelési díj is rájönne.
37e-et költöttem feleslegesen, hogy a régi füstölős konvektor helyett egy még jobban befüstölő legyen.
Pont azt nem értem el, amiért az egészet csináltam.

Ezért kéne a kőzetgyapot, betömködném a fal és a konvektor hátsó acéllemeze közé, hogy kifelé könnyebben menjen a füst, mint a szobába. Nem akarom purhabbal körbefújni a lemez tetejénél és a 2 oldalánál, mert ez is pénz, és ennek biztosan lesz szaga melegen. Meg amikor kifújom, meg kötés közben is jól megdagad, kifeszítené a lemezt, ez nem jó. Nem tudok oda acéllemezt csináltatni, mert pénzbe kerül, és mindig változik a fal és a lemez közötti távolság, meg amúgy is le kéne tömíteni a falnál és a lemeznél is szintén hő és tűzálló anyaggal, pl FBS-sel. De lehet ez se tömítene eléggé, mert ott a nagy hőtágulás is, az egész konvektor pattog ha melegszik, meg ha hűl. Nem engedhet el a tömítés 10 évalatt se.
Csak ingyenes, vagy olcsó megoldás érdekel, mert már eddig is túl sokat költöttem rá, 3 teljes telet töltöttem el a füsttel, meg előtte 2-3-at a másik konvektor füstjével. Nem akartam kókányolni, de csak ez maradt.
Nem tömködhetek rongyot oda, még meggyullad. Tűz és hőálló anyag kell.

[ Szerkesztve ]

(#72800) csoszogi válasza kovaccss (#72799) üzenetére


csoszogi
tag

oké, de én arra válaszoltam, hogy a környékünkön láttam panelhőszigetelést.
Tarján Pentelei sor/Zöldfa utca találkozása, azon a környéken, ahogy a térképet nézegetem...
Mondjuk személy szerint nem értek egyet a gázkészülékek házi barkácsával, mert egy CO mérgezés, vagy valami más (gázrobbanás) akár nagyobb gebasz is lehet. Nem értek hozzá, de bárki aki mókol ismerőseim közül az otthonában, a gázt és villanyt szakemberre bízza...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.