Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25501) Rolly válasza tixem (#25500) üzenetére


Rolly
veterán

illetve a panelokat ha jól tudom 1 emberöltőre tervezték (azaz lassan cserére érettek ...)

nagyon jók és hasznosak a panelok felújításai, de csak úgy lehetne ha MINDENT felújítanának... s a 40 éve álló esetleg becsomagolt panelek közül egyszer szerintem eljön az is, hogy össze fog 1-2 csuklani ...

még jó aluminium vezetéken sem szerencsés 10 ampernál nagyobb fogyasztást áttolni... egy sima klima indulásnál 10 amper közeli áramerősséget vesz fel ...

[ Szerkesztve ]

(#25502) tixem válasza Rolly (#25501) üzenetére


tixem
addikt

Na ja, szerkezeti újítás se ártana.

az kissé durca lenne ha a fejemre szakadna a födém :Y egy emberöltő azért még odébb van, számoljunk 80 évvel, az egy 1960-ban épített tömbnél 2040. Addig meg csak fejlődik ez az ország valahova, hogy a tömegeknek új lakhatósági lehetőséget találjanak.

Bár ajjaj bele se merek gondolni mi lesz itt 2040-ig. Meg úgy egyáltalán világszinten 2040-ig. :(((

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#25503) Rick4 válasza Rolly (#25501) üzenetére


Rick4
félisten

egy sima klima indulásnál 10 amper közeli áramerősséget vesz fel

Vagy nagyon mellélőttél, mert csak tippeltél, vagy az a klíma amit Te láttál, egy igen rossz darab volt. A miénk egy nem túl márkás, de szerelősimerős javaslatára megvett 5 éves darab, de Panasonic kompresszoros hűtő- fűtős, régebben direkt néztem, egy hosszabbítón van a gépemmel, (ami 200W körül eszik monitorral) és a fogyasztásmérő 5A-nél még sosem ment feljebb azon az ágon. Most bekacsoltam, sima venti üzemmód 16W, 18°C-os hűtésre állítva 500W-ot mutatott most a fogyasztásmérő, nyáron csúcsban 4A ami kb 1KW. És mi van még, aminek ennyi kell? Mosógép, porszívó, hűtő, mikró, meg max 2 számtógép. Az egész nincs 10A, az ugye konstans 2400W-nyi fogyasztás....

A szüleim az Űrhajós utcában laknak, volt panelprogram, ablak és szigetelés, rendben van az épület szerkezetileg, állapotilag is, páramérő náluk az új ablakokkal is 35-40°-on áll, távfűtéssel 24°C-nál nem szokott kevesebb lenni.
Náluk egy 3.5KW-os (ne tévessszen meg, ez hűtési teljesítmény) klíma van fent, azt is mértem, pontos értéket hadd ne mondjak, talán az volt 1200W körül...
Szóval akár tetszik, akár nem, összességében egy 40 éves panel ma jobb állapotban van, (pedig arra se költöttek sokat) mint egy 40 éves családi ház, a technológia időtállóbb, mint az akkor használt építőanyagok többsége.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#25504) Frenky89 válasza tixem (#25502) üzenetére


Frenky89
őstag

Nem vagyok egy nagy etimológus, de egy emberöltő az nem arról szól, hogy egy generáció felnő és testet ölt a következő, azaz olyan 25-30 év?

(#25505) tixem válasza Frenky89 (#25504) üzenetére


tixem
addikt

Igazad van :K De akkor is, ha 30 év akkor a mi tömbünknek nem is olyan soká össze kéne rogynia :F Szerintem bírni kell nekik legalább két emberöltőt is

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#25506) Frenky89 válasza tixem (#25505) üzenetére


Frenky89
őstag

Építész meg aztán végképp nem vagyok. :)

Do not feed the troll please.

[ Szerkesztve ]

(#25507) Ted_Beneky válasza tixem (#25505) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Szerintem nem tervezték ezt úgy el konkrétan, hogy 1 emberöltő és kész. Egyrészt ez nem is műszaki fogalom, másrészt csak saccolni tudtak volna, mert nem volt konkrét hosszútávú tapasztalat.

A villanyszereléshez: Több fajta panel elrendezés létezik és időben és technológiában is eltérően épültek fel az egyes városrészek paneljei. Nehéz elképzelni, hogy olyan szakit lehet találni aki ott volt mindnél és tudja emlékezetből, hogy hol vannak a kötésdobozok. Általánosságban minden villanykapcsoló felett függőlegesen a plafon alatt nem sokkal és a csillároknál merőlegesen az oldalfalon. Ha kopogtatod más a hangja, mert ott a dobozfedél alatt "üreg" van a betonfalban. A vezetékek vagy a falban kiképzett vályúban ( ha tapéta van a falon, a vezeték cseréhez le kell szedni az adott részt) vagy falon kívül vezetékcsatornában futnak vízszintesen vagy függőlegesen. A vizesblokk általában alacsonyabb, mint a többi rész és fölötte és a plafon között van valamennyi hely, itt is szoktak vezetékek futni. A lenti konnektorok vezetékei a padló és a fal találkozásánál futnak a falban (ezt nem tudod mozgatni) és csak az adott helyen bukkannak elő. Szereléskor a Délépes villszerelő levágta a kilógó vezetéket annyira, hogy még elérjen a bekötésekhez. Hosszabbra csak éppen-éppen tudja hagyni, mert nem fér el a konnektor házában a merev és vastag szigetelésű tömör aluvezetékből plussz. Ezek a vezetékvégek kicsúszhatnak a helyükről. (Ne adj isten, ha rövidebbre vágta, akkor nem bontották ki a falat, hanem a konnektoron belül toldotta meg, nyilván szabálytalanul).
Én szakközép gyakorlaton dolgoztam a Délépnél. És -tisztelet a kivételnek- tényleg olyan "leszarom, csak addig működjön amíg át nem veszik" + "én jól csináltam, csak a többiek b@szták el" hozzáállás volt a jellemző a melósoknál.

Csillagkaput a Csillag térre!

(#25508) Syl válasza Rolly (#25501) üzenetére


Syl
nagyúr

Öööö, az a 200 000 voltos tyúkbél, ami a vértói út végénél érkezik szegedre, szerinted miből van?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#25509) Syl válasza ALI_G (#25463) üzenetére


Syl
nagyúr

Mivel a privát folyton 503-at dobál, ide írom: Lenovo G575

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#25510) Rolly válasza Rick4 (#25503) üzenetére


Rolly
veterán

eddig már több klímát láttam és ezek közül kettőt mértem le én ha hűtött 2KW-ot fogyasztott, a másik "csak" 1KW-ot ... Persze láttam már inverteres szuper klímát ami indulásnál 600 W utána ha csak tartania kell a hőfokot akkor (kollégám állítása szerint) 250W körül eszik ...

Viszont az is tény, hogy láttam, hogy ki tud gyulladni egy konnektor (panelban sorba kötött konnektoroknál) ha egy helyiségben be van dugva
1 klima (1KW-ot fogyaszt mérés alapján)
2 aszali gép (egyik monitor nélkül ... szerver) 300 W
1 router (20W)
2 laptop (120W)
1 monitor (60W)

azaz összesen 1500 W-nyi fogyasztó volt MAX rajta és kigyulladt ... ha nem vagyunk ott akkor valszeg lett volna egy szép kis tűz a panelban (csomagolt panel 1-2 lakás leéghetett volna)

De pl van egy porszívó ami szintén 1-1,5 KW-ot is fogyaszthat ... vagy egy mosógép fűtő szála ami kb 1 KW ... pc 200 W, tv 200W .... szóval szaporodhat az erősen ...

"Szóval akár tetszik, akár nem, összességében egy 40 éves panel ma jobb állapotban van, (pedig arra se költöttek sokat) mint egy 40 éves családi ház, a technológia időtállóbb, mint az akkor használt építőanyagok többsége." - ezzel nem igazán értek egyet, mert ha valaki felújította és rendszeresen karban tartotta, akkor nem igaz. És azért egy családi házat kívülről belülről min 10 évente újra festenek. 40 éves házakban azért már egy nyílászáró csere / vezeték csere aktuális lehetett... Arról nem is beszélve, hogy az egyik szegedi panelben ahol az irodánk volt a csodásan felújított lift leszakadt (a fékeknek köszönhetően nem lett halálos baleset belőle ... - ezt nem tudom mennyire igaz de több ott lakó mondta )

a nagyfeszültségű vezetékkel meg nem kéne összehasonlítani mivel gondolom annak az nem 1,5 alukábelből van :)

(#25511) macilaci78 válasza FoxiestFox (#25470) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Úgy értettem, az alkatrészek felbukkantak volna... ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25512) macilaci78 válasza kispéé (#25479) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Független, a progiban egy rakat opcióval.
Erővarázslótól van, ő jobban ért hozzá. :B

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25513) macilaci78


macilaci78
nagyúr

A panelokat az EU lassan lakhatatlanná akarja nyilvánítani, nem is olyan régen volt ennek okán felhördülés.

A konstrukció szar, példának okáért az első emelet falai ugyanarra a terhelésre készültek, mint a zárószinté... Stb...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25514) Attix82 válasza macilaci78 (#25513) üzenetére


Attix82
őstag

Persze, hogy ugyan arra, mivel így volt egyszerűbb . Minek csinálnának 5 fajta terhelésre, biztos vannak kivételek (100 emeletes), de egy panel nem. Viszont építész ismerősöm azt mondta, hogy akár 100 évig is simán jók ezek.

[ Szerkesztve ]

(#25515) FoxiestFox válasza Attix82 (#25514) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Tény, hogy nem nagyon látni leomlott panelokat.
Én csak azért nyilvánítanám lakhatatlannak őket, mert lelkileg nyomasztó ilyenben élni.
De pl kollégiumnak, melósszállónak, motelnak ideálisak lehetnének :)

(#25516) pschio


pschio
őstag

Keresek emberkét weboldal készítéshez! Egy hotel honlapját kéne megcsinálni. Várom a jelentkezőket privátban a referenciáikkal. :)

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#25517) Rawulf válasza FoxiestFox (#25515) üzenetére


Rawulf
őstag

Bármikor megtörténhet, csak idő kérdése:
http://videa.hu/videok/nagyvilag/romba-dolt-panelhaz-baleset-gazrobbanas-katasztrofa-lxJxdMc5beRmmad2

"Please state the nature of the medical emergency."

(#25518) tixem válasza FoxiestFox (#25515) üzenetére


tixem
addikt

Szerintem annyira nem nyomasztó. Ha az ember szépen belakja nincs vele semmi baj. Jó nem egy családi ház ahol az ember azt csinál a saját portáján amit akar, de ha ló nincs jó a szamár is. Plusz ha a szomszédokkal is jóban van jókat lehet szórakozni :P

annyi egyetemista / melós vagy turista nincs az országban hogy akár a pesti panelokat is betöltsék szerintem. Mi se vagyunk eleresztve anyagilag, de amikor pl nyáron elmegyünk valahova igyekszünk valami kis házat kibérelni, mert a "tömegnyomor"-ból eleget kapni egész évben :DDD

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#25519) tixem válasza Rawulf (#25517) üzenetére


tixem
addikt

hát ha berobbantják a gázt nem csodálom.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#25520) Rawulf válasza tixem (#25519) üzenetére


Rawulf
őstag

Azért Zsákfalva stabilabbnak tűnik. :D

"Please state the nature of the medical emergency."

(#25521) ebegab92


ebegab92
senior tag

Valakit érdekelne ilyen?Ilyet keresek helyette :))

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#25522) Rawulf válasza ebegab92 (#25521) üzenetére


Rawulf
őstag

Nekem is volt ilyen alaplapom. Kicsit trükközni kellett a south bridge driverrel, hogy AHCI-ben stabil legyen. :)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#25523) ebegab92 válasza ebegab92 (#25521) üzenetére


ebegab92
senior tag

Meg Pentium 4-es szörnyeteg is eladó! :)

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#25524) GrotESC


GrotESC
aktív tag

Nem könnyű a hangmérnökök élete.

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#25525) boba6


boba6
aktív tag

ha már a "hülyeazértnemvagyok" féle 100k-s oprendszeres géppel versenyezni:

B6M55EA HP650, Intel C B820, 2GB, 320GB, Intel® HD Graphics, LINUX, Grey, 1Y+1YCp, NO Case
77 100 Ft

B6M62EA HP655, AMD Brazos E1-1200, 2GB, 320GB, RadHD7310M DCL, LINUX, Grey, 1Y+1YCp, NO Case
77 100 Ft

B6N59EA HP650, Intel C B820, 2GB, 500GB, Intel® HD Graphics, LINUX, Grey, 1Y+1YCp, Case
80 900 Ft

B6M63EA HP655, AMD Brazos E1-1200, 2GB, 320GB, RadHD7310M DCL, WIN7PRM, Grey, 1Y+1YCp, NO Case
96 300 Ft

B6N07EA HP650, Intel C B820, 2GB, 320GB, Intel® HD Graphics, WIN7PRM, Grey, 1Y+1YCp, NO Case
96 300 Ft

B6N09EA HP650, Intel P B970, 2GB, 320GB, Intel® HD Graphics, LINUX, Grey, 1Y+1YCp, NO Case
91 500 Ft

C1M13EA HP630, Intel Core i3 2310, 2GB+ 2GB ajándék, 500GB, UMA, LINUX, Grey, 1Y+1YCp, NO Case
106 000 Ft

C1M15EA HP630, Intel Core i3 2310, 4GB, 500GB, UMA, WIN7PRM, Grey, 1Y+1YCp, NO Case
130 000 Ft

C1N24EA HP650, Intel Core i3 2308, 4GB, 500GB, Intel® HD Graphics, LINUX, Grey, 1Y+1YCp, NO Case
110 800 Ft

C1N10EA HP650, Intel Core i3 2308, 4GB, 500GB, Intel® HD Graphics, WIN8, Grey, 1Y+1YCp, NO Case
137 800 Ft

[ Szerkesztve ]

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#25526) Rick4 válasza Rolly (#25510) üzenetére


Rick4
félisten

Szívesen levideozom neked a mi 2.5-ösünket, és a szülők 3.5-ösét, hidd el, nem kajálnak ennyit. Azzal se értek egyet, hogy mindenhol csináltak nyílászárócserét, a fenéket csináltak, ezzel ellenben egy csomó panelben volt szigetelés is, és ami fontos, amikor egy házban törtnik valami, sokszor a hivatalos megoldás helyett a jóskapista bt alakítja a kazánt, szereli a fűtést, stb stb, amíg egy háznál azért legalább az esély megvan rá, hogy hivatalos, papíros szerelő csinálja, más ha papír mellett hozzáértés nélkül is, de legalább konvergál a jóhoz.

Szóval lehet egy 40 éves kertes ház olyan elavult technológiás, kevésbé karbantartott, himihumi emberekkel átalakíttatott, hogy lazán megvan az esély, a panel jobb állapotban van. De persze ez sem örökérvényű, én mint mondtam, a közösség és a közös képviselő miatt látom biztosítottabbnak az állagmegóvást.

Ráadásul azt írják több helyen, hogy a mai elvárásoknak nem felel meg a régi vezetékhálózat, stb stb... Holott pont az alényeg, hogy a mai cuccok harmadannyit fogyasztanak, mint a 10 évesek, egy sima képcsöves tévé bekajálta a 200-250W-ot, a mai laposak meg 0-100W körül esznek, és sorolhatnám pl CRT monitor vs lcd.... Úgyhogy azért annyira nem egyértelmű ez sem.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#25527) ebegab92 válasza Rolly (#25510) üzenetére


ebegab92
senior tag

Nálunk meg a közös képviselő azt mondta,hogy még kész csoda,hogy az xy nevű szerelő még működésben tudja tartani a liftet.Még mindig ugyanaz a régi van :D A ház nem nem volt felújítva még...Az ablakom kezd szétesni (a nagyobb része),így azt inkább ki se nyitom...Egyszer szülők szobájában is megadta magát az egyik konnektor,megolvadt,füstszag,de hamar észrevették este.Plusz szikrázik egyet minden,amikor bedugok valamit :U

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#25528) tixem válasza ebegab92 (#25527) üzenetére


tixem
addikt

Kb ez volt itt is :K szobám nagy ablaka bele volt rohadva a keretébe, és a 2 üveg közt be volt párásodva így ki se lehetett látni konkrétan. Fasza :DDD konyhaablak bukója egyszer nem úgy működött ahogy kellett volna, még szerencse hogy el tudtuk kapni, különben szarrá törte volna a zsírt új konyhabútort.
De most már frankó kis ablakaink lettek, 3 rétegű üveg meg 5 vagy nemtom hány cellás keret :D

Valamint az előszobában a wc és a fürdő közt egy villanydoboz felújítás közben kigyulladt. gyorsa mindent lekapcsol, szomszéd villanyszerelő (micsoda mázli :)) gyors megcsinálta. Még jó hogy így csinálta,ha nem vagyunk otthon leég a zárószint :((( ugyanígy felújítás közben az előszobában valami miatt a plafont megbontották, és konkrétan ki lehetett látni a tetőre, vagyis az szép kék égre :D Egy jó célzóérzékkel megáldott madár akár be is küldhetett volna egy csomagot ha akar, akkora rés volt körbe a fal mentén :D

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#25529) vizslakutya válasza vizslakutya (#25460) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Ezt [link] olvasgatva ,arra jutottam,hogy inkább ne írj privit, :F
Nem tudok segíteni.Sorry.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#25530) PazsitZ válasza vizslakutya (#25529) üzenetére


PazsitZ
addikt

Elhiszem, probléma, hogy nincs áram, de ezt akkor sem értem:
"Ha nincs akkor a sajtóhoz fordulok mert végképp el vagyok keseredve."
Ekkor majd a "sajtó" kijön és megszereli a záramot? :))

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#25531) LordVader80


LordVader80
senior tag

most láttam a tv-ben, hogy a sparban megint ezres a vödör narancs :DD de lehet penny volt

May The Force Be With You!

(#25532) Attix82 válasza LordVader80 (#25531) üzenetére


Attix82
őstag

Végre, ezt vártam.

(#25533) sss válasza LordVader80 (#25531) üzenetére


sss
senior tag

Mi lesz itt. :))

(#25534) ST05 válasza vizslakutya (#25529) üzenetére


ST05
őstag

azigen az kemény, szánalmas : O

sss:narancs hajigálás mint a spanyoloknál : )

[ Szerkesztve ]

(#25535) tixem válasza LordVader80 (#25531) üzenetére


tixem
addikt

kb mint amikor szalámival ütötte egymást az akciós trappsitára kiéhezett tarjáni nyugdíjas nép a buszállomás mögötti Pennyben :DDD

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#25536) maláj válasza LordVader80 (#25531) üzenetére


maláj
őstag

rikárdó vs. Rolly

Round 5

:DDD

(#25537) Rolly válasza Attix82 (#25532) üzenetére


Rolly
veterán

nekünk most fogyott el a 150 Ft / kilós tesco akciós narancs :) asszem hétvégén veszünk 1 vödörrel :) ... ugyanit narancsosvödrök csokira cserélhetőek :D

(#25538) Rolly válasza maláj (#25536) üzenetére


Rolly
veterán

like :D

(#25539) kispéé válasza macilaci78 (#25512) üzenetére


kispéé
aktív tag

Ok! írok ha aktuális, most csúszik a dolog :(

(#25540) maláj


maláj
őstag

keresek olyan venti madzag izét ami 2 tűs cuccból alkot 3 tűs cuccot, hogy az alaplapra reá lehessen dugni a technikát gazdagon ...

15 db kellene :U

(#25541) azbest válasza maláj (#25540) üzenetére


azbest
félisten

ha jol emlekszem, akkor az egyik szelso vezetek a venti fordulatszam mero. Ugy tudom ra lehet kotni atalakito nelkul is, csak figyelni kell melyik szelehez kell igazodni.

(#25542) Rolly válasza maláj (#25540) üzenetére


Rolly
veterán

szélgépet készítesz? 15 darab ventiből? :)

(#25543) maláj válasza azbest (#25541) üzenetére


maláj
őstag

akkor olyan 3 pines csatlakozó kellene és majd valahogy beleteszem a 2 tűt :)
persze megfelelő polaritás mellett :D

Rolly: én már előre felkészülök a nyári hőségre :DDD

(#25544) Amarth


Amarth
aktív tag

Vennék 3-4 db 2 rétegű dvd-t,akinek van felesleges,dobjon egy pü-t!
Köszi!

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#25545) bitpork válasza Amarth (#25544) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Van 2 db verbatim DL + ha kő adom.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#25546) Syl válasza maláj (#25543) üzenetére


Syl
nagyúr

Jobban jársz egy szélgéppel :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#25547) macilaci78 válasza bitpork (#25545) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha kő, akkó nem DVD-DL, de ha DVD-DL, akkó kő! ;]

Szíp mádzsár ányánye'lvünk!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25548) maláj válasza Syl (#25546) üzenetére


maláj
őstag

ha már így előkerült a kérdés: sorosan kell vagy párhuzamosan bekötni a ventiket ??? :U

(#25549) bitpork válasza macilaci78 (#25547) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ej, máma mindenki helikopter :))

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#25550) Syl válasza maláj (#25548) üzenetére


Syl
nagyúr

Perszehogy párhuzamosan. Ha sorba kötöd őket, akkor a feszültség annyifelé osztódik, ahány kütyüt rákötsz.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.