Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25451) attilav2 válasza bitpork (#25450) üzenetére


attilav2
őstag

Meg próbálhatom de sok reményt nem fűznék hozzá. Ott is mindent szét privatizáltak, rengeteg csőd rengeteg új cég a gárda is sokszor cserélődött. Majd megpróbálom azt a villanyos céget ott.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#25452) bitpork válasza attilav2 (#25451) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ma vmikor bejössz, dobj egy privátot előtte mert apám egy barátja ott dolgozik és akkor rá tudunk kérdezni h van -e régi szakijuk. A privatizálásról meg annyir h a telep vezetői majd 40 éve ugyanazok :) Egy kumma számítógép nincs az irodájukban minden kézzel megy :DD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#25453) tixem


tixem
addikt

Válogassatok, igaz nem sok van :N

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#25454) sp3rhead válasza attilav2 (#25449) üzenetére


sp3rhead
csendes tag

ilyen engem is érdekelne. 2+2-es panel, és a nagyszobában nincs a konnektorokban áram, külső szobából van hosszabbítóval átműtve... És voltak eddig itt már 3-4-en, de senkinek tippje, ötlete nem volt... Tervrajz nélkül meg nagyon tudnak mit csinálni a pár éves villanyszerelők.. :D

Szeretem a Löwenbräu-t :) -- sp3rhead felhasználónak 13 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#25455) Polemius válasza attilav2 (#25449) üzenetére


Polemius
aktív tag

Ugyan kimondottan épületvillamossággal nem nagyon foglalkoznak, de megpróbálhatsz tanácsot kérni az ELSZO-ban. Vagy lesz olyan köztük aki maszekban elvállalja, vagy tudnak nevet mondani.

De rossz hírem van: mivel a panelekben előre gyártott mélyedésekben, vakolat alatti alu vezetékek vannak, igazán megbízható és biztonságos akkor lesz, ha az egészet kicserélteted. Az meg sok pénz vagy ronda (vezetékcsatornával).
A meglévő alu vezetékek újrakötése szerintem nem fog valódi megoldást hozni. Egyrészt nem biztos, hogy épp van elég hossz (és húzni nem lehet a vezetéken mert vakolat alatt fut), másrészt az új kötés is kilazul idővel (az alu képlékeny). Ráadásul az alu vezetékek összekötése (az új) rézzel mindig problémás, még a mostani modernebb kötőelemekkel is.

Egy ismerős az utóbbi években két panelt is újravezetékeztetett költözéskor. Ha gondolod megkérdezem, hogy kivel csináltatta.

[ Szerkesztve ]

(#25456) kispéé


kispéé
aktív tag

Sziasztok, nincs valakinek egy német szolgáltató függő mobiltelefon ? Típus mindegy, csak telefonálni lehessen rajta illetve nem ártana ha lehetne használni modemként is netezésre pl. laptopon. Vagy bármi más ötletet is meghallgatok, úgy néz ki szombaton utazom másfél hónapra hamburgba, valahogy meg kéne oldalnom a mobilnetet, jelenleg minél olcsóbban, mert most nem lesz rá pénzem, hogy vegyek kint egy USB stick-et kb. 40 euroért és plusz 15 euro 5 giga netet. (ilyen a Lidl net és az Aldi talk) Tanács, ötlet? :F

(#25457) tisn válasza Polemius (#25455) üzenetére


tisn
addikt

Ráadásul az alu vezetékek összekötése (az új) rézzel mindig problémás, még a mostani modernebb kötőelemekkel is.

Wago + paszta

(De nem procihuto pasztat kenni!!!)

Ja, panel draga / ronda, raadasul a vasbetont vesni jo moka.

(#25458) Agyasima válasza kispéé (#25456) üzenetére


Agyasima
senior tag

Szerintem a célra egy független telefon is megfelel.

Egyéb tanács/ötlet: beszélsz a szomszéddal és 10-20 ojróér' elkéred tőle a wifi jelszavát.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#25459) kispéé válasza Agyasima (#25458) üzenetére


kispéé
aktív tag

Szerintem a célra egy független telefon is megfelel.
Ú, tényleg, ez eszembe se jutott :W :DDD

(#25460) vizslakutya válasza attilav2 (#25449) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Tudok.Írj egy privit ha kell a száma.nagyon profi.(de megfizethető)

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#25461) Polemius válasza tisn (#25457) üzenetére


Polemius
aktív tag

A Wago sem tökéletes megoldás, paszta ide vagy oda. Viszont legalább nem olcsó.

(#25462) ent válasza ent (#25444) üzenetére


ent
őstag

Meg mindig surgos!
Danke...

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#25463) ALI_G válasza Syl (#25442) üzenetére


ALI_G
veterán

Köszi, jól hangzik!

(#25464) LÁZ válasza ent (#25462) üzenetére


LÁZ
addikt

hátha, illetve ahogy néztem ebayről max 5 fontért meg lehet csipni mindet ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#25465) Rick4


Rick4
félisten

Másnak is lassú a ph ff-szal? Chrome-mal megint gyors az oldalbetöltés..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#25466) Attix82 válasza Rick4 (#25465) üzenetére


Attix82
őstag

Igen, mostanság a PH marha lassú...szerintem leépítés történt net/server téren.

(#25467) tixem válasza Rick4 (#25465) üzenetére


tixem
addikt

nálam is iszonyat lassú, mobilon meg kb kezelhetetlen. Remélem mihamarabb orvosolják, mert rohadt idegesítő :(

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#25468) macilaci78 válasza kispéé (#25456) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Van egy függetlenített T-Mobile-os stick-em.
Én a Pannon hálózatán üzemelő Digis mobilnetet használtam rajta Battonyán (40km-re a lefedettségi határtól). Szakadt, de használható volt...

Írj privit, ha érdekel!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25469) macilaci78 válasza Attix82 (#25466) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Annak nyoma lenne a Hardveraprón is. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25470) FoxiestFox válasza macilaci78 (#25469) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nálam az is lassú legtöbbször.

(#25471) bitpork válasza FoxiestFox (#25470) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

És sokszor 503-at ad nekem is.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#25472) maláj válasza bitpork (#25471) üzenetére


maláj
őstag

lassú is, 503 is, minden is :DDD

(#25473) Rolly


Rolly
veterán

a legnagyobb szinvonal csökkenést a héten az indexnek sikerült elérnie

(#25474) bitpork válasza Rolly (#25473) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

a blogos kétódlalas xarra gondolsz? Engem is idegesít, de ez van. Majd jól átszokok valahova.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#25475) Rolly válasza bitpork (#25474) üzenetére


Rolly
veterán

hát pedig nekem még a win8-as wp-s dolog is bejön de et a kinagyírom jobbra slideols sikket keresek kattok másik cikket nyit meg ... kavarás kurva átláthatatlan ...

(#25476) Rawulf


Rawulf
őstag

Nekem sem tetszik az új index. Hülyeségeket találnak ki ők is azzal, hogy honlapot akarnak tablet/mobil kijelzőhöz igazítani. :(

"Please state the nature of the medical emergency."

(#25477) bitpork válasza Rawulf (#25476) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

NEkem pölö itt a fórumon megszűnt a helyesírás ellenőrzésem. Logouton, aprón van de itt nincs. Nem is értem én eztet.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#25478) Rolly válasza Rawulf (#25476) üzenetére


Rolly
veterán

a mobilos index régen jó volt, a böngészős régen jó volt, tabletre lehet jó ez de akkor csak azon jelenjen meg csak így vagy legyen külön app ...

(#25479) kispéé válasza macilaci78 (#25468) üzenetére


kispéé
aktív tag

És az szerinted működhet a német hálózatokkal is? Félek, hogy zsákbamacska lesz.

(#25480) Agyasima


Agyasima
senior tag

Szerintetek melyik akkut válasszam?

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#25481) proper válasza Agyasima (#25480) üzenetére


proper
őstag

amelyik olcsobb :DDD

(#25482) Rawulf


Rawulf
őstag

Varta Silver :DDD

"Please state the nature of the medical emergency."

(#25483) Agyasima válasza proper (#25481) üzenetére


Agyasima
senior tag

Ezt vehetem szakmai véleménynek? :) Amúgy csak 500 Ft van köztük a Varta javára, de ha van köztük minőségbeli különbség, akkor inkább az alapján döntenék. Vagy a kettő egykutya?

Rawulf: Ma mindenki tréfarépát vacsorázott? :)

[ Szerkesztve ]

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#25484) Rick4 válasza Rolly (#25475) üzenetére


Rick4
félisten

Még a gépelést is elrontja a W8? :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#25485) Rawulf válasza Agyasima (#25483) üzenetére


Rawulf
őstag

Áh nem, csak hagytam magam rábeszélni a Varta Silver-re tavaly. :)

Ha furán fogalmazom, ne csodálkozz, mert egyedi tabletet kell gyártatnom Kínában és ettől már idegileg megviselt vagyok. :)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#25486) Rolly válasza Rick4 (#25484) üzenetére


Rolly
veterán

nem azt nekem sikerült bár másodpercenként két-három betűnél már néha előfordul :) de evvan ha nem tetszik nem kell elolvasni :)

(#25487) Agyasima válasza Rawulf (#25485) üzenetére


Agyasima
senior tag

Már azt hittem. Csak azért mert a Bosch az Silver, a Varta meg Black. Gondoltam, kombináltad. :)

Rawulf #25488: igen, közben rájöttem én is.

[ Szerkesztve ]

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#25488) Rawulf válasza Agyasima (#25487) üzenetére


Rawulf
őstag

Varta Silver

"Please state the nature of the medical emergency."

(#25489) proper válasza Agyasima (#25487) üzenetére


proper
őstag

varta akksim volt már az jól birta

ird meg pü-ben mennyi az annyi mert lehet tudok olcsobban is akár

(#25490) vizslakutya válasza ALI_G (#25433) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Mától a hülyeazértnemvagyok-ban 100 rugó a Packard Bell Win 8 op rendszerrel.
[link]

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#25491) tixem válasza Agyasima (#25480) üzenetére


tixem
addikt

Varta a kettő közül

Perion is jó legalábbis a miénk egész jól tűri a nyüstölést és jóval olcsóbbak is.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#25492) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mi a hiba a termékkel? :DD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#25493) Agyasima válasza proper (#25489) üzenetére


Agyasima
senior tag

A kapkodás, ugye-ugye. 19,5-ért megvettem a Bosch-t. Mivel már csak 2 volt belőle, nem kockáztattam. Legközelebb - remélhetőleg nagyon sok év múlva - majd okosabb leszek.

tixem: Guglizás után, a Bosch tűnt szimpatikusabbnak. Azé' remélem nem nyúltam nagyon mellé.

Más: kondizni voltatok-e már idén?

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#25494) tisn válasza Agyasima (#25480) üzenetére


tisn
addikt

En bosch s3-at vettem a ronyomba :)

(#25495) tisn válasza Agyasima (#25493) üzenetére


tisn
addikt

Más: kondizni voltatok-e már idén?

Meg nem, de a berci nem egeszen igy nez ki :)

(#25496) attilav2 válasza sp3rhead (#25454) üzenetére


attilav2
őstag

Hát elég furcsa ez a panel, nálunk az elszállt áramkör első konnektorát a beépített szekrény padlólemeze félig takarja, na de ez nem a házgyár hibája hanem mi helyeztük át a beépített szekrényt még a 90-es években a szobámba, és akkoriban nem gondoltuk hogy ennyire szar lenne a hálózat, és arról sem tudtunk hogy a konnektorok sorba vannak kötve. Egyszer csak észleltük hogy nem működik az a konnektor, és ráhagytuk, a többiben persze volt áram, addig amíg most karácsonykor el nem szállt az egész áramkör egy nagyobb terheléstől. Most ki jött a cégtől egy tmk-s aki végzett már villanyszerelési segédmunkákat, és fázisceruzával megnézte az ominózus konnektort megmozgatta a burkolatot és volt benne áram, csak mivel a burkolat mozog ezért dugvilla nem talált bele. Na ha ebben van akkor a sorbakötött többiben miért nincs? Ez egy érdekes kérdés, de azt hiszem dekopir fűrésszel ki kell bányászni azt a konnektort hogy meg kapjuk a választ.
Persze vezeték csatornában újra kábelezzük azt a két szobát, de a kiváncsiság hajt hogy milyen állapotban lehet a régi áramkör, és egy újfajta panel konnektort a másik szobából át szereltetnék oda ideiglenesen hogy hátha a többi konnektorba is visszajön az áram, és akkor szigetelésvizsgálóval rámérne egy szaki az áramkör összes konnektorára, és lehetne következtetni milyen állapotban van az a kör.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#25497) Rolly válasza attilav2 (#25496) üzenetére


Rolly
veterán

40 éves panelokat nem akkora áramfelvételre tervezték amiket manapság ki kell bírniuk. A kötések a melegedés / lehűlés hatására meglazulnak (zárlatot / szikrákat okozva). pl nálunk tavaly a melóhelyen a légkondi miatt az egyik (tök másik sorba kötött) konektor lángra kapott... Ha éppen nincs ott a kolléga akkor szépen leégett volna a lakás (s lehet, hogy másik pár lakás is)

Erre lehet mondani, hogy nem kell klimát használni - ez jogos is lehet, de ha az alattad lakó használ és az ő lakása miatt ég le a lakásod akkor mindegy is lesz neked hogy mi történt ... Panelokba szerintem emiatt korlátozni kellene a fogyasztókat, mert a vezetékek állapota évről évre rosszabb lesz és egyre több probléma lesz belőle ....

(#25498) tixem válasza Rolly (#25497) üzenetére


tixem
addikt

ez is megoldás lehet, de némelyik, még nem felújított lakásban nyáron meg lehet pusztulni. Nem túlzok, nyáron hiába van nyitva ablak még rosszabb. A mi ablakaink kivétel nélkül déli fekvésűek, napkeltétől napnyugtáig ömlik a hőség, amire a falak hőelnyelése plusz a zárószint is rátesz egy lapáttal. Bár most már az ablakok cserélve lettek, tavasszal meg komplett felújítás, viszont előtte nem volt egyszerű. Naphosszat szobánként állóventi, számítógépben az összes lapát maxon hogy mozogjon benne valami levegő. Klíma igenis sokat segít hálózat elavultsága ide vagy oda.

Szerintem ott a baj, hogy kókány a munka, vacak alapanyagok stb. Bár a panelek olcsó néplakásoknak lettek csinálva miért is lenne bennük igazi jó anyag. Meg aztán a munkások hozzáállása is fene tudja milyen volt. Lehet valahol rendesen megcsinálták, de lehet nem is egynél elintézték azzal, hogy "jóvan Jóska haggyad a pics*ba jóaz"

Rengeteg lakást felújítottak Szegeden, miénkre is napelem lesz rakva meg fittyfene, de a hálózat marad ugyanaz a kivénhedt tyúkbél ami volt. Ezt kéne legelsőre rendbe hozni, aztán jöhet a többi. Iszonyatos költség lenne, de egy lakástűz is :U

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#25499) Polemius


Polemius
aktív tag

Alapvetően az alumínium vezeték és az elöregedett, elhasználódott szerelvények, amelyek eleve többnyire ócskák voltak, ez az oka a problémáknak.
Az alumínium puha, képlékeny, idővel kilazulnak a kötések (a hőmérséklet-változás igazából nem is nagyon számít). Rossz érintkezés, nem működő dugaljak, kapcsolók, melegedés, tűz.

(#25500) tixem válasza Polemius (#25499) üzenetére


tixem
addikt

olcsó húsnak híg a leve tipikus példája, de hát csökkenteni kellett a költségeket, hogy minél nagyobb haszonnal adják tovább a lakóknak, úgy hogy nekik se legyen drága. Olcsó tömegcuccok lépfenéje :(

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.