Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24651) martonx válasza maláj (#24625) üzenetére


martonx
veterán

A szélsőségeket nem szeretjük ;]
Egyrészt a politikusaink sosem lesznek olyan tökösek, hogy meglépjék, másrészt ha mégis, akkor úgyis kidolgozzák részletesen az eshetőségeket.
Én is tudok hozzá sorolni ötleteket, hogy milyen esetekre nem jó a 2-es ötletem pl. ha a gyerek X évesen meghal, ha a szülőknek nem is lehet gyerekük stb... Mégis az ötlet a népesség 99%-át lefedi, és náluk működne, a maradék 1%-ot kell valahogy megoldani, hogy ne érje hátrány e miatt.
És mennyivel jobb egy, a népesség 99%-ára működő modell, mint a mostani, ami garantáltan nem működik a népesség 100%-ára. Na jó, a nagy keresetű nagycsaládosok (és a nyugdíjasok, szoc. segélyesek, kamu rokkant nyugdíjasok) még úgy ahogy el is élnek, de ez vajon hány százaléka Mo. jelenlegi népességének? És mennyire biztosan roppan közben mindebbe bele az egész ország?

Én kérek elnézést!

(#24652) fecus válasza maláj (#24650) üzenetére


fecus
őstag

Az jó! ;)

Amire válaszoltál benyalta az elmaradt frissítéseket, így már 25,6GB.

Szűken lesztek! :N

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#24653) martonx válasza maláj (#24639) üzenetére


martonx
veterán

Nekem 64 bites win8, 40 gigás partíción 8,5Gb-nyi telepített programmal, 8,5Gb-nyi üres hely van. Azaz olyan 20-24Gb-t foglalhat. Bár az tény, hogy tényleg sokmindent telepítettem rá, és nem tudom mennyire pontos a windows telepített programok méretének kijelzése, igaziból keveslem a kijelzett 8,5Gb-t erre.

Én kérek elnézést!

(#24654) Luighi válasza lugosi (#24648) üzenetére


Luighi
aktív tag

Ott a cég székhelye (iroda, irattár egy szobában) is, meg az állandó lakcímem is ez.

Ezt az ingatlanadót csak így, szépen csöndben bevezethetik?

(#24655) fecus válasza martonx (#24653) üzenetére


fecus
őstag

Én sem hiszem el a 120MB-ot mivel fent van a Firefox és az Office 2010. De akkor is szűken lesznek később.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#24656) pilóta válasza Luighi (#24654) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem csöndben vezetik be, már 10 éve is volt ez, csak nem kötelező jelleggel, hanem az önkormányzat kiszabhatja. Eddig nem szabták ki, mert féltek, hogy meglincselik őket a népek, de most már annyira kevés a pénz, hogy egyre több helyen muszáj bevezetni. Szegeden évek óta van...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#24657) maláj válasza martonx (#24653) üzenetére


maláj
őstag

az okosság abban rejlik, hogy most találtam 1 HDD-t ami 40 GB :DDD
mostmár azért sem teszem fel újra ;]

(#24658) maláj


maláj
őstag

kinek is van itt a topikban 2 oldalas hővezető ragasztója ???
elfelejtettem :U

(#24659) lugosi válasza Luighi (#24654) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Akkor Sfalva is bevezeti amit Szegeden már megléptek, vállalkozási célú ingatlanhasználat, építményadós. Vigyázz mennyit írsz be vállalkozási célúnak az alapterületből, ott nem tudom hogy van, de Szegeden m2 alapján szabják ki. Mindenképp beszéld meg a könyvelőddel hogy hogy legyen kitöltve, mert úgy tudom (de erről inkább kérdezd a könyvelőt, én ehhez a részéhez nem értek igazán) hogy amekkora hányadát vállalkozási céllal használod, annyi m2 után fizetsz majd, de viszont amekkora részét használod vállalkozási célra, a rezsi akkora %-át tudod elszámolni költségként. Ismétlem, ha jól tudom.

(#24660) vizslakutya


vizslakutya
senior tag

Sikerült kimenteni a kártyáról az adatokat. :C
Lehetséges az,hogy egy elviekben 8 gigás kártyáról kijött 27.4 giga cucc ??

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#24661) Syl válasza vizslakutya (#24660) üzenetére


Syl
nagyúr

Simán! Nekem anno volt olyan 4 gigás vinyóm, ami formázás után 120 gigásnak mutatta magát :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#24662) PazsitZ válasza Syl (#24661) üzenetére


PazsitZ
addikt

Én anno 1.44es floppy-n találtam több száz MB adatot. Aranyos vírus volt. :)

- http://pazsitz.hu -

(#24663) lugosi válasza vizslakutya (#24660) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Lehet hogy igen, nem is kártya volt hanem kapu egy másik dimenzióba :DDD

(#24664) Rawulf


Rawulf
őstag

"Please state the nature of the medical emergency."

(#24665) hodigy


hodigy
csendes tag

Keresek netbook-ot, tudtok ajánlani valamit? Páromnak lesz, csak lakáson belül használná, és win-t kellene futtatnia. (Szép állapotú használt is szóba jöhet...)

Írj emailt, a privátot sokszor nem látom...

(#24666) Rawulf


Rawulf
őstag

Luighi-t kérdezd Hodigy!

[ Szerkesztve ]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#24667) trout


trout
csendes tag

2 x 1 GB DDR2 800 RAMja volna valakinek eladó jó árban?

Üdv

(#24668) Rick4 válasza trout (#24667) üzenetére


Rick4
félisten

2X 2GB Kingmax 800-as van. Sok?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#24669) trout válasza Rick4 (#24668) üzenetére


trout
csendes tag

Ment pü.

(#24670) szumoo


szumoo
senior tag

Köszi az infókat! :R

Sz.

A nyúlon túl?

(#24671) maláj válasza trout (#24667) üzenetére


maláj
őstag

2x1 GB + 2x512 akad :K

(#24672) ebegab92


ebegab92
senior tag

Valakinek nem kell egy jóféle táp? :))

[ Szerkesztve ]

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#24673) trout válasza trout (#24667) üzenetére


trout
csendes tag

Köszi mindenkinek, már meg is van a jelölt a DDR2-re.
Üdv

(#24674) pschio


pschio
őstag

Mi a teendőm?

Tegnap este a Kálvária sgt-on belecsúsztam egy Audi A3-ba. A kár nagyon minimális. Kb 5 centi hosszan lehorzsoltam a hátsó lökhárítóját középen. Nem horpadt be, nem repedt meg. Apró horzsolás, de látszik. Az enyémnek semmi baja. Éppen hogy csak pont belecsúsztam. Tegnap nem töltöttünk ki semmit csak telefonszámot cseréltünk. A barátaim, azt mondják hogy az elmondottak alapján sima polírral megoldható. Max 5rugóért. A csávó valami ismerőséhez akarja vinni és azt mondja szerinte egy 20-as, meg festeni is kell de ma délután a szaki majd megmondja. Lehúzás szagot érzek.

Másik kérdés, hogy ha a biztosítómmal rendezteti a kárt. KGFB keretein belül. Akkor az évi 16 rugós biztosítási díjamat miképpen érintheti a dolog?

A történethez hozzá tartozik, hogy az autómat 1 hónapja vettem. A KGFB-om pedig 1 hónapja él kb. És ez az első ami a nevemen van. :DDD Bonus fokozatom: A00

Mit tegyek, mit ne tegyek? Mit javasoltok?

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#24675) proper válasza pschio (#24674) üzenetére


proper
őstag

intézd el zsebből mert ha maluszba vágnak onnan hosszu az ut vissza a0-ba meg bonusba

nézessétek meg másik szervizben is hogy ott mennyit mondanak rá

(#24676) Rick4 válasza trout (#24673) üzenetére


Rick4
félisten

Csak épp a vevő nem sietős fajta. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#24677) vizslakutya válasza pschio (#24674) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Ha festett volt a löki (márpedig azt hiszem ezeknél az van),akkor valszeg nem elég a polírozás,egy picit rá is kell "ködölni" festékkel.
Így viszont a 20-as nem oly sok.
Ki kell számolni melyik a jobb,1 kár esetén Malus 2-be vág a rendszer,azt már neked kell megnézned ennek mennyi a vonzata,de ne feledd,ha letelik az 1 év,akkor még mindig csak Malus 1-be kerülsz vissza,tehát azt is számold hozzá + nem kapod meg a Bonus kedvezményed!
Persze megcsinálhatod azt is,hogy csináltassa meg és a számla alapján eldöntöd kifizeted a biztosítónak vagy vállalod a Malust.
De gyanítom ,ebben az esetben a hivatalos számla jóval több lesz,mint 20 ropi.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#24678) Rolly válasza pschio (#24674) üzenetére


Rolly
veterán

2 fokozatot esel vissza azaz m2-be kerülsz elvileg ez biztosító függő, hogy mennyivel nagyobb díjat jelent. évi díjban szerintem évi 5000-et jelenthet ... de ugye 3 év múlva lesz kb a0-as biztosításod ... tehát ezt még jó ideig fogod fizetni, szóval én azt mondom, hogy fizesd ki. Ha tényleg festeni kell akkor én a 20-at keveselleném, polírozásért viszont meg sok ...

(#24679) johnny82 válasza pschio (#24674) üzenetére


johnny82
őstag

Hali!

Én a helyedben elmennék a sérült autót megmutatni itt és itt, ezek normálisnak tűnnek (személyes tapasztalatom nincs velük), aztán valőszínűleg meg is csináltatnám az olcsóbbnál. Malusba inkább nem mennék.

Üdv!

(#24680) ent


ent
őstag

GYORS HELP kellene!

Adott egy Synology NAS DS211j szerver, egy PlayON Medialejátszó, LG LED TV. Nincs internet!
Meg lehet oldani, hogy a nason lévő filmeket a külön lévő médialejátszóval vagy a tv médialejátszójával meg tudjam nézni tv-n?
Switchem is van, de hangsúlyozom, net nincs.
Ja meg egy imac gép!

A nason csak hálózati kivezetés, a tévén és medialejátszón van hálózati és hdmi lehetőség is!

Köszi vmelyik gurunak!

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#24681) maláj


maláj
őstag

FSP400-60APN Active PFC 80+ OEM tápot akarok most de leginkább azonnal 9k-ért :DDD
bolti, "x" év gar. miegymás, a szokásos felállás :D

(#24682) Rick4 válasza ent (#24680) üzenetére


Rick4
félisten

Belső hálón megy a nas és a playon között, netnek lényege nincs. Mondjuk a playon-t nem ismerem, de ha a nason nincs médiaszerver (pl plex, vagy a gyári) akkor is megy nfs-sel, vagy sima belső hálós kereséssel, itt majd username/ pass kell. Switch vagy router kell közéjük és kész.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#24683) bitpork válasza lugosi (#24663) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Hát...csak nem szóltál...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#24684) pschio válasza johnny82 (#24679) üzenetére


pschio
őstag

20-ast odaadtam a csávónak. A karosszériás ennyiért vállalta. Inkább nem rontom a bónuszomat. Így gyorsan le is van tudva. Mondjuk kurvára nem hiányzott most ez nekem :(

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#24685) pschio válasza johnny82 (#24679) üzenetére


pschio
őstag

A Fehér Lajosnál voltunk :D A másikat pedig felhívtam érdeklődni. Ott is 20-at mondtak festésre. :DDD

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#24686) bitpork válasza pschio (#24684) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ilyenkor az első kis utcába el kell vele gurulni, hogy ne akadályozzátok a forgalmat, majd ha éppen gyér a forgalom, a vonóhorogra fel kell akasztani az embert szájánál fogva, és menni egy gyors kört. Utána nem fogja kérdezni hogy hol a zsé.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#24687) Rhino666


Rhino666
őstag

Motorola HT820 Stereo Bluetooth headset (használt, hibátlan) 5k
Logitech Performance Mouse MX wireless egér (1 éves, lejárt gari) 12k

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#24688) pschio válasza bitpork (#24686) üzenetére


pschio
őstag

Semmi baj nem volt a sráccal. Teljesen korrekt volt. Nem pattogott. Sikerült civilizáltan intézni. Ez van. 20-ba fájt. Én voltam a hibás. Még azt is mondhatom, hogy olcsón megúsztam.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#24689) johnny82 válasza pschio (#24688) üzenetére


johnny82
őstag

Ha tudom, hogy én voltam a hibás én is így csináltam volna. :K

(#24690) Luighi


Luighi
aktív tag

Ha valakinek kell még noti karácsony előtt v a két ünnep között, ajánlom magamat :)

Ezeken kívül van még pl HP 6910p 48k-ért (14.1" WXGA, T7300, 2G, 120G, DVDRW, n WIFI, jó akku,,,)

(#24691) hodigy


hodigy
csendes tag

Ha valaki holnap Kecskemétről vagy szombaton Csongrádról el tudna nekem hozni egy kütyüt, szóljon! Természetesen nem ingyen kellene.

Írj emailt, a privátot sokszor nem látom...

(#24692) lugosi válasza bitpork (#24683) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Be kellett mennem dolgozni :((

A holnapod hogy alakulna?

(#24693) bitpork válasza pilóta (#24656) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Vki mintha említette volna hogy nincs semmi jele a katalán szakadásnak :D

lugosi: Olyan 13-14 közöttig foglalt vagyok, de utána ráérek. A számom elérhető, dobj egy sms-t hogy mikor és hol.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#24694) lugosi válasza bitpork (#24693) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az szerintem nekem is pont jó, kereslek telefonon!

(#24695) bitpork válasza lugosi (#24694) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Csak számkijelzett legyen :) Vagy ha nem akkor egy sms-t dobj és hívlak.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#24696) lugosi válasza bitpork (#24695) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Persze kírja a számom.

(#24697) Rick4 válasza bitpork (#24695) üzenetére


Rick4
félisten

Szám nélkül nem veszed fel?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#24698) Syl válasza Rick4 (#24697) üzenetére


Syl
nagyúr

Rendes embernél ki sem csörög a szám nélküli hívás ;)
Köcsögszűrő :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#24699) bitpork válasza Rick4 (#24697) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem. Ha én megtisztelek mindenkit hogy előre kopogok a telefonján, megadva neki a lehetőséget hogy lerázzon vagy ne vegye fel, akkor ezt el is várom. Fene tudja, ez olyan bitporkos marhaság :)

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#24700) FoxiestFox válasza bitpork (#24699) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én sem veszek fel magánszámot.
A legtöbb ismeretlen mobilt sem, hangulattól függ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.