Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39851) HKorn válasza Benhill (#39849) üzenetére


HKorn
addikt

A vízhőfok mutató 5perc alatt beáll középre? Ebből gondolod, hogy felmelegszik hamar a víz?

Nekem kell mennem kb 5-6 km-t mire mutató szerint meleg a víz. Illetve nálam az alapjárat nem ingadozik, se hidegen, se melegen.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#39852) BigBlackDog válasza HKorn (#39851) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én 5 percet látok az eredeti hozzászólásban. :)

(#39853) HKorn válasza BigBlackDog (#39852) üzenetére


HKorn
addikt

Valóban, kicsit összemostan a 3mp-s alapjáratos kérdéssel :D

Run&Ride

(#39854) pjen válasza Benhill (#39849) üzenetére


pjen
félisten

Öt perc alatt,főleg ha mész vele simán meleg a víz 0 foknál.

(#39855) pjen válasza HKorn (#39851) üzenetére


pjen
félisten

5-6 kilómétert kb 5-6 perc alatt mész.

(#39856) HKorn válasza pjen (#39855) üzenetére


HKorn
addikt

J,a kb stimmel, szóval nem gond szerintem. Én kifejezetten szeretem ezt benne, hamar van meleg.

Run&Ride

(#39857) Viktoár


Viktoár
addikt

Múltkor ajánlottatok egy CTEK MXS 5.0 tipusú akkutöltőt. Elég nagy teljesítményű ez a töltő. Van belőle 3.8-as tipusú is, ez csak a teljesítményében tér el?

Az új akkut fel kell tenni töltőre mielőtt bedobjuk az autóba?

Üdv:Viktor

(#39858) villifog válasza Viktoár (#39857) üzenetére


villifog
tag

Szia!

Mivel nem sok a difi (árban), én inkább a CTEK MXS 5.0-át választanám. Nekünk 2db. is van belőle.
Természetesen fel lehet tölteni az új akksit is, de berakod az autóba és akár szivargyújtón keresztül is töltheted. Illetve funkcióba is többet tud (recond).
CTEK MXS 5.0

[ Szerkesztve ]

(#39859) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Sziasztok!
Kinéztem egy új 1.2-es CVT váltós Swiftet 4,5 millióért.
Borsodban van olyan Suzuki szalon, ahol tudnak ilyet rendelni? Mert eddig ahol voltunk, mindenhol azt mondják, hogy ilyet nem tudnak rendelni, legfeljebb szólnak, ha éppen gyártanak ilyet és lefoglalózzák, de erre nagyon kicsi az esély.

(#39860) BigBlackDog válasza gyenesmartin (#39859) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Hehe... :D Pont ugyanezzel küzdöttem én is pár héttel ezelőtt. Felhívtam vagy 10 szalont az országban, illetve személyesen is elmentem négy-öt helyre Budapest környékén. Legkorábban májusra ígérte egy szalon (de ők kihangsúlyozták, hogy elő szokott késés is fordulni elég sűrűn), többiek júniusi átvétellel riogattak. Feltéve, ha kb. január első felében megrendelem. Írtam a Magyar Suzukinak is, de ők csak megerősítették, hogy igen, létező lehetőség és lehet rendelni, de sajnos tényleg 5-6 hónap, mire át tudom venni. Ha esetleg hasznos, akkor pár héttel ezelőtt még volt egy szabad, ásványszürke 1.2 CVT Swift Csepelen, amire márciusi beérkezést jósoltak, ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#39861) ludsimon


ludsimon
veterán

Sziasztok!

Jól látom, hogy a Suzuki Swift Sport MK4-es 2004-2010 között gyártott 125 LE-s szíjas motor, míg az
MK5-ös 2010-2017 között gyártott 136 LE-s motor láncos? :(

Elég sok rémhíreket olvastam a láncos motorokról, kérdés lesz e olyan legendásan tartós a láncos motor, mint a szíjas.

undefined

(#39862) BigBlackDog válasza ludsimon (#39861) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Láncos motor nyűgökről eddig többnyire csak VAG/Opel esetén hallottam. Japánoknál tudomásom szerint nem szokott hátrány lenni.

(#39863) tboldi válasza ludsimon (#39861) üzenetére


tboldi
nagyúr

Dafuq

Az M16A mindig is láncos volt, és igenis sokkal tartósabb, mint a szíjas. Nincs is megadva rá csereperiódus.

(#39864) tboy93 válasza ludsimon (#39861) üzenetére


tboy93
nagyúr

Suzuki, mazda, toyota, honda tud láncos motort gyártani ;)

vw, bmw, opel fronton szokott nyűg lenni bőven

(#39865) ludsimon


ludsimon
veterán

Okés, köszi az infót! :)

undefined

(#39866) tboldi válasza BigBlackDog (#39862) üzenetére


tboldi
nagyúr

és tboy93:

Csak meg kell nézni, hogy az említett Suzuki motorban milyen komoly lánc van, a németekben meg majdnem olyan, mint egy biciklilánc. :D

[ Szerkesztve ]

(#39867) Zoleee83 válasza tboldi (#39866) üzenetére


Zoleee83
addikt

Láttam benzinkúton 700.000km-t futott Swift 2-t, tulaj szerint a futómű már komplett cserés volt többször is a magyar utaknak hála, viszont a motorblokk nem volt bontva soha!
Kutas srác is csak pislogott, tartós kis szerkezet! :K

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#39868) tboy93 válasza Zoleee83 (#39867) üzenetére


tboy93
nagyúr

Megfelelo olaj legyen benne, meg ne legyen hidegen szetrugva es kis tulzassal orok elet :K

[ Szerkesztve ]

(#39869) HKorn válasza tboldi (#39863) üzenetére


HKorn
addikt

Sőt, az M13A is láncos és igen jól bírja.

Hiába na, TC-n is megmondták, hogy a Suzuki a motorgyártás Mozartja. :D

Run&Ride

(#39870) tboldi válasza HKorn (#39869) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az összes M-szérias motor láncos. :K

Emlékszem erre. Hiányzik a Stump Bandi.

(#39871) dnelb válasza tboldi (#39870) üzenetére


dnelb
veterán

nem tudom ti hogy vagytok vele de engem minden Ledes vitara meg s cross vakit mint állat.. Mintha valami gagyi utólagos xenon lenne bennük :D

(#39872) tboldi válasza dnelb (#39871) üzenetére


tboldi
nagyúr

Engem nem, pedig egy "ültetett szarral" járok. ;]

(#39873) gubisadam válasza dnelb (#39871) üzenetére


gubisadam
aktív tag

Pedig benne ülve brutál jó a fény :)

-= Suzuki SX4 S-cross 1.4T 6aut - i5-13500 / MSI PRO B760 / GW 2060S =-=-

(#39874) Tamoo válasza gubisadam (#39873) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Mindenki dicséri, hogy milyen jól lát vele, nekem valahogy annyira mégsem adja ez a hideg fehér fény. A szemem nem ehhez van kalibrálva. :D

(#39875) Napfénysüti válasza Tamoo (#39874) üzenetére

Én se szeretem ha ilyen ledes csodalámpás kocsi jön szembe.

Més que un club!

(#39876) Zoleee83 válasza dnelb (#39871) üzenetére


Zoleee83
addikt

Ne is mondd, legutóbb országúton jött egy Vitara mögöttem 20km-en keresztül, szemben folyamatos forgalom, végül inkább lehúzódtam, csak menjen már el, olyan szinten vakított mindhárom tükörben.
Ráadásul mivel magas/terepjárós így pont szemmagasságban vakít el, utálom az összes ilyen magas autót mikor beáll az ember mögé 2 méterre.. :(

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#39877) #77646080 válasza Zoleee83 (#39876) üzenetére


#77646080
törölt tag

A három tükörből egynél van hatékony védelem ilyen helyzetre: a belső visszapillantó másik pozícióba döntése (ún. éjszakai módba). Nyilván a két külsőn ez nem segít akkor sem, ha éppen belülről állíthatóak, elektromosan (túl veszélyes lenne menet közben).

(#39878) Szilágyi84


Szilágyi84
senior tag

Sziasztok hőfokmérőm úgy tűnik beragadt reggel óta -6. Volt már valakinek ilyen és mit tudok vele csinálni? 10 éves Swift.

(#39879) pjen válasza Szilágyi84 (#39878) üzenetére


pjen
félisten

Enyém sokszor beragad, aztán megint jó.

(#39880) szaniszlokar válasza Szilágyi84 (#39878) üzenetére


szaniszlokar
aktív tag

Nálam is szokott, hogy beragad, aztán majd csak egyszer jó lesz újra.

Minden ellenállás hasztalan.

(#39881) Szilágyi84


Szilágyi84
senior tag

Nálam nem volt még ilyen most először ezek szerint ez is Suzuki sajátosság. Most néztem nincs változás pedig +6 már. Kicsit zavar mert jó pontos volt. Nem lehet ezt javítani esetleg valahogy most ezután lehet 2 napig nem lesz 2 napig igen szórakoztat majd?

(#39882) HKorn válasza Szilágyi84 (#39881) üzenetére


HKorn
addikt

Nálunk 2006-os Stiftnél olyat is csinált egyszer, hogy totál nem mutatott semmit,azt hittem gallyra ment, mikoris kb 1 hónap után magától helyrejött és azóta is frankón működik.

Run&Ride

(#39883) Zoleee83 válasza HKorn (#39882) üzenetére


Zoleee83
addikt

Nálunk 2005-ös Swift 2 csinál nyáron olyat, hogy néha nem mér a kilóméteróra, aztán mikor visszahül a motorháztető megjavul magától. :DDD

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#39884) eami válasza Zoleee83 (#39883) üzenetére


eami
addikt

hidegben meg visszafele teker? :DDD ;]

(#39885) Zoleee83 válasza eami (#39884) üzenetére


Zoleee83
addikt

Nem írtam le érthetően, az alső digitális számláló az mér, ellenben a mutató leakad, az nullát mutat 90-nél is. :DD

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#39886) pjen válasza Zoleee83 (#39885) üzenetére


pjen
félisten

Nekem a fordulat szám mérő is abbahagyja néha.

(#39887) Szilágyi84


Szilágyi84
senior tag

Az enyém megjavult fél nap után szerencsére.

(#39888) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

45-ezres szervíz—>45k.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#39889) domojko válasza Zoleee83 (#39885) üzenetére


domojko
senior tag

Ezeket a jelenségeket általában egy gyujtás le majd gyujtás vissza meg szokta oldani. Akár menet közben is.
Nekem csinált már olyat is hogy a vízhőfok mérő nem ment vissza alaphelyzetbe. Következő indításnál innen folytatta a mérést. Műszer szerint persze h pillanatok alatt felforrt a vizem. De gyujtás le gyujtás vissza, indítasz és helyreáll a rend.
A km mutató is több ízben megtréfált már.

[ Szerkesztve ]

(#39890) napey válasza domojko (#39889) üzenetére


napey
csendes tag

Hát menet közben inkább ne. Ha véletlenül eggyel visszább fordul a slusszkulcs, beakadhat a kormányzár.

(#39891) noorbertt válasza Zoleee83 (#39885) üzenetére


noorbertt
őstag

Dettó xd

(#39892) domojko válasza napey (#39890) üzenetére


domojko
senior tag

Ha nem veszed ki a kulcsot akkor nem fog bekattanni a kormányzár, de egyébként sem szerpentinen kell gyakorolni ezt a műveletet. Ha egyenes útszakaszon leállítod az autót majd visszaindítod, az égvilágon semmi bajod sem lesz.

Természetesen ezzel nem azt szerettem volna sugallni hogy ezt menet közben kell csinálni.
Az a biztonságosabb ha félreállva csináljuk.

[ Szerkesztve ]

(#39893) M_AND_Ms válasza domojko (#39892) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nem is tudom, miért kéne ezt menet közben csinálni. Nekem ez eszembe se jutott volna, még opcióként sem.
(még jó,hogy nem azt írtad, ki kell szállni. Egyesek azt is menet közben próbálták volna)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#39894) domojko válasza M_AND_Ms (#39893) üzenetére


domojko
senior tag

Például ha egy álmos reggelen beülsz az autódba, nem biztos hogy azt figyeled hogyan áll a vízhőfok mérőd, és csak menet közben veszed észre hogy nem stimmel valami?
Vagy pl a km óra mutatót is csak menet közben veszed eszre hogy nem mozdul a nulláról?
Természetesen mindenki úgy csinálja ahogy akarja, felőlem ki is szállhat ( bár ez sztem nagyon nem egy kategória azzal amit én mondtam), de az ilyen egyesek inkább ne üljenek autóba, csak utasként.

Kicsit túlbonyolítjátok a mondandómat. Persze lehet okoskodni.

Ezek szerint itt soha senki nem került meg olyan élethelyzetbe hogy valamilyen oknál fogva teszem azt leállt a motor, menet közben újra indította.

Részemről itt befejezném a témát. Mondtam egy javaslatot hogyan lehet ezt a hibát gyorsan orvosolni.

Mindenki úgy csinálja ahogy akarja.

[ Szerkesztve ]

(#39895) BigBlackDog válasza domojko (#39894) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Kiegészítésképpen még annyi jutott eszembe, hogy leállított motor mellett fékrásegítés, illetve szervó sincs többek között, ami azért okozhat meglepetéseket (jó, mondjuk zárt, egyenes útszakaszon kibírható :D ).

(#39896) domojko válasza BigBlackDog (#39895) üzenetére


domojko
senior tag

“Viszont leállított motor nem fogyaszt üzemanyagot” ;)

Persze ez csak tréfa. ;]

Egy szóval sem mondtam hogy így kell csinálni.

A lényeg annyi lett volna hogy ha a feltételek adottak, akkor ez a művelet menet közben is végrehajtható.
Nyilván nem csúcsforgalomban vagy olyan útszakaszon kell ezzel foglalkozni amikor halmozottan balesetveszélyes.

Maga az élet is szül meglepetéseket. Sőt az autóvezetés egy oroszrulett.
Főleg mostanában amennyi agyhalott van az utakon.

De tényleg túlbeszéltük ezt a témát sztem. :)

(#39897) dethroner


dethroner
veterán

Délelőtt voltam Suzukiéknál és ott mondta a szalon vezetője, hogy a Baleno nagyon rövid időn belül, a sima szívó 1.2-es pedig szintén ki lesz vezetve. A miértre a válasz: Baleno nem elég nyereséges, a szívó motor régi konstrukció, nem fog megfelelni az eu. előírásoknak.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#39898) HKorn válasza dethroner (#39897) üzenetére


HKorn
addikt

Pedig szerintem egy pofás facelift kellene csak a Balenonak kívül-belül, hogy jobban nézzen ki és sikeres lehetne, hiszen az árazása teljesen oké most is.

Motorból akkor lesz Suzukiéknak 3 összvissz, 1.0, 1.0T, meg 1.4T?

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#39899) dethroner válasza HKorn (#39898) üzenetére


dethroner
veterán

Mihez van ezres szívó? :U

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#39900) Napfénysüti válasza dethroner (#39897) üzenetére

Ez az infó a csoportjában már terjed egy ideje. Amúgy pont idén jönne FL hozzá. Kár hogy megszüntetik a forgalmazását mert ahogy nézem a tulajok imádják.

Més que un club!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.