Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38951) tboldi válasza sigidi (#38950) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mérd le a meglévőket, az a legjobb kiindulópont. Ehhez képest 1-3 centi plusz általában bele szokott férni.

Ja, és a felfogatás módja is fontos, de nagy valószínűséggel kampós lesz (U alakban vissza van hajtva a kar vége), mint az autók jelentős részén.

Siriusb: Elhiszem, hogy jó a Lidl-ös, én még nem próbáltam, de van két bajom vele. Az egyik, hogy csak nagy ritkán kapni, a másik, hogy fémkeretes, ami nem túl esztétikus. :D

[ Szerkesztve ]

(#38952) Siriusb válasza sigidi (#38950) üzenetére


Siriusb
veterán

A Lidl többféle méretben árulja, viszont bizonyos méreteket hamar elkapkodnak. Mérd le ami most fent van, az a legegyszerűbb.

Géppuskaujjú józsi megelőzött. :D

Szerk.: még annyi adalék a Lidl változathoz, hogy a Valeo nálam nyikorgott, ennek pedig semmi hangja.

[ Szerkesztve ]

(#38953) sigidi


sigidi
tag

Köszi mégegyszer! Lemérni pont nem tudom most, szaladok lidl-be, de egy két oldal szerint 65/35 a két lapát mérete.

Expect the unexpected.

(#38954) Drughi válasza sigidi (#38953) üzenetére


Drughi
addikt

ha van időd nézd már meg milyen méretek vannak.
Nekem 48/45 kellene, de kizártnak tartom hogy pont így lenne dobozolva.

(#38955) tboldi válasza Drughi (#38954) üzenetére


tboldi
nagyúr

53/45 van, az imént vettem egy ilyet apum kérésére. Tippem szerint elférhet az Ignis-en is, nagyjából egyforma a szélvédő mérete a WagonR-ével.

(#38956) sigidi válasza Drughi (#38954) üzenetére


sigidi
tag

[kép] Ekkora méretek voltak (Bp. Béke tér).
A unix egyik üzlete ott volt 5 percre, végül ott vettem valeot, a mostaninál minden jobb, gyorsan kellett.

Expect the unexpected.

(#38957) Drughi válasza sigidi (#38956) üzenetére


Drughi
addikt

:R

Nekem az 530 nagy.

most valeo van fent és hiába új, nem az igazi

[ Szerkesztve ]

(#38958) Napfénysüti válasza sigidi (#38947) üzenetére

Másik márka csoportjában a Bosoko ablaktörlőket dícsérték nagyon.

Més que un club!

(#38959) Drughi válasza Napfénysüti (#38958) üzenetére


Drughi
addikt

Nekem az sem válz be anno a megane-on.

Igaz, hogy olcsó, de semmivel nem tud többent, mint amit a multikban kapsz.

A Bosh eco egész jó volt, de drága ahhoznképest.

(#38960) BigBlackDog válasza Drughi (#38959) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Legutóbb én Kaufferből vettem egy-egy pár SCT Aerotechet két autóra is. Mindkettőnél bevált. A jobb oldali külső széle nem teljesen fekszik fel (az elején kihagy egy 3-4 centis sávot), de szépen töröl, nem csíkoz, nem nyiszog. 600-800 Hufért szerintem jó vétel.

Bosokot is próbáltam régebben. Drágábbak voltak valamennyivel, mint az SCT, de annyira nem volt gondom velük. Viszont egy év után teljesen csíkosan töröltek már.

[ Szerkesztve ]

(#38961) Drughi válasza BigBlackDog (#38960) üzenetére


Drughi
addikt

nekem mivel kinnt áll azbautó télen, nyáron, van, hogy szezononként kell újat vennem. Anyum vw poloján pl 5 évig bírta a gyári, természetes, hogy nem lehet olyat venni.

(#38962) pjen válasza Drughi (#38961) üzenetére


pjen
félisten

Én Bosch-t veszek,két évet elszoktak menni.

(#38963) r.levente75 válasza pjen (#38962) üzenetére


r.levente75
addikt

+1 a Boschra, most vettem a hátsóra.
Elöl is azok vannak 2 éve, semmi baja.

(#38964) Drughi válasza pjen (#38962) üzenetére


Drughi
addikt

Bosch-ból is van sokféle, az ECO nem volt nagy eresztés...

(#38965) pjen válasza Drughi (#38964) üzenetére


pjen
félisten

És,ha lehet kerülöm ezeket a feliratokat.A környezet tudatosság oltárán mindíg feláldoznak valamit a használhatóságból.

(#38966) Drughi válasza pjen (#38965) üzenetére


Drughi
addikt

Talán az ECO jelölés nem a környezettudatosságot, hanem a "budget"' kategóriát jelöli.

(#38967) #77646080 válasza Drughi (#38966) üzenetére


#77646080
törölt tag

Pontosan.

Ez a jelző nem a környezet védelmére utal, hanem a termék olcsóságára. Economy. Gazdaságos, budget, olcsó.

(#38968) Tom5


Tom5
addikt

Székesfehérváron hova érdemes egy SX4-et szoftver frissitésre vinni? (2009)
Melyik márkaszervíz ajánlott?

(#38969) M_AND_Ms válasza Tom5 (#38968) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Suzuki Barta

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#38970) Tom5 válasza M_AND_Ms (#38969) üzenetére


Tom5
addikt

Igen, utánanézve több helyen is mindenki őket ajánlja. :R

(#38971) SirKero válasza Tom5 (#38970) üzenetére


SirKero
őstag

+1 Suzuki Barta ( én is ott vettem a masinát :) )

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#38972) Tamoo válasza Tom5 (#38970) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én 200km-ről is oda vittem. :D

(#38973) gubisadam


gubisadam
aktív tag

Sziasztok,

Párommal készülünk egy vásárolni egy S-Cross 1.4T automata GL+-os autót, ha nem forumozok többet és beszélem le róla magam :)

Olvasgatva több forumot a kérdésem az lenne hogy a fedélzeti kijelzőt nem lehet változtatni menett közben?
Valahol írták hogy menüpontot szeretne az ember váltani rajta akkor meg kell állni?

Androidos telefonnal még mindig vannak kapcsolódási gondok a multimédiás fejegységhez?
Írták hogy amikor majd jön (jött) az AndoidAuto az elvileg sok problémát orvosolt. Van erről pozitívabb tapasztalat?

Illetve azt kérdezném még hogy a gyári kiterjsztett garancia (3+7 év) akkor áll fent ha évente vagy 15000km-enként szervizelve van. Ez tényleg így van? Tudom hogy a gyakori revízió fontos, de azért ennyire?
Milyen költségek szoktak lenni ilyen átnézések és szervizelések során?

köszi! :R

-= Suzuki SX4 S-cross 1.4T 6aut - i5-13500 / MSI PRO B760 / GW 2060S =-=-

(#38974) BigBlackDog válasza gubisadam (#38973) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Igazából szerintem 10e kilométerenként vagy évente (amelyik előbb összejön) illik egy olajcserét és szűrőcserét megejteni. Szóval a 15e kilométerenkénti revízió inkább már ritkának számít nálam. :D

(#38975) Tom5


Tom5
addikt

Srácok.

Kulcs tanítás téma. Sx4-nél. Olyan cégnél doglozom ahol anno gyártottunk ehhez a típushoz is kulcsot.
Most beszéltem a srácokkal, gyártanak le nekem két kulcsot. A hozzátanítás rész az mitől függ és hogy megy?
Valami olyant mondanak, hogy három fajta belső volt ezen tipusnál és függ h milyen vevő egység van a kocsiban. :F

(#38976) M_AND_Ms válasza gubisadam (#38973) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A kijelzőn lehet váltani menet közben. A beállítások rész eléréséhez kell megállni. De ez érthető is.
A fejegység és a mobil kapcsolata AA-n keresztül, többnyire rendben. A problémák egy része a telefonokból jön. Alapból az egész AA kissé hektikus, ahogy az ML is. De ez nem Suzuki specifikus probléma és a frissítések egyre jobbá teszik.
A szervizt sokan eleve éves, vagy 10ezres periódusban végzik. Egy mai turbós, közvetlen befecskendezésű motornál ez szinte alap (különösen, ha a használat nagy rész rövid utakból áll. Erről a gyári előírás is így rendelkezik és a szervizek is így ajánlják)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#38977) gubisadam válasza M_AND_Ms (#38976) üzenetére


gubisadam
aktív tag

köszi a választ. Ahogy jobban belegondolok igaz ez a szervzintervallum, csak jelenleg egy faék 1.4-es benzinest hajtok ami gyakorlatilag igénytelen minden tekintetben.

A mobil meg majd úgyis kiderül.

-= Suzuki SX4 S-cross 1.4T 6aut - i5-13500 / MSI PRO B760 / GW 2060S =-=-

(#38978) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok,

Erről az autóról mi a véleményetek? Így a képek illetve a hirdetés szövege alapján, aki ismeri a típust. :)

Köszönettel,
Dani

[ Szerkesztve ]

(#38979) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Sziasztok!

Anyósom régebbi Ignisén cserére érett a kormányvédő, ezt cserélnénk le neki Karácsonykor. A kérdés, hogy mekkorát vegyek rá.
A Homasita van hozzám közel.
És az is lehet, hogy butaság a kérdés. :B

Köszi! :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#38980) tboldi válasza macilaci78 (#38979) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ha addig nem írja meg senki, este 6 után meg tudom mérni a kormányt.

Amúgy szvsz mellőzni kellene az ilyesmit, mert balesetveszélyes is lehet, ha elforog a karimán. Ráadásul nagyon jól bírja csupaszon is, a miénk ~143k km után is olyan, mint az új, de ha mégis ronda lenne, inkább rendesen bebőröztetném egy kárpitossal. :B

[ Szerkesztve ]

(#38981) macilaci78 válasza tboldi (#38980) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem akarok okosabb lenni, mint az elfogadott. :R
Azért kell, mert nyáron felforrósodik a gyári kormány, télen meg így is kesztyűben vezet. Az autóval kb 10 km-re járnak Budapesten belül dolgozni, kb 90k km van benne. A teteje, ahol fogja a kormányt, kb fényesre kopott a szövetborítás és hát ocsmány. Elforogni nem, rá van gyógyulva.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#38982) alphaville


alphaville
aktív tag

Sziasztok!
Powermax, illetve Nappars termékek minőségével kapcsolatban van tapasztalatotok?
Köszönet! :)

(#38983) @tco@ válasza hdanesz (#38978) üzenetére


@tco@
aktív tag

Meg kell nézni, ez még akármi is lehet. Ahhoz képest hogy kereskedő, igénytelenek a képet :) Koszos a hátsó ülés, xarok a fények...mivel nem facelift-es így még reális is lehet az ár. Ha nem laksz messze akkor nézd meg, az ingyen van. Az meg hogy szervizkönyves pl (én is főleg ilyet kerestem mielőtt meglett a mostani Swiftem) nem jelent kb semmit, ugyanúgy hamisítható.

Szerk.: én a kis esztétikai hibás autómra ami mechanikailag (főleg motor, váltó, futómű) patentnak tűnt, még ráköltöttem kb 100at, szűrő cserék, apró hibák, semmi tragikus, de számolj ezzel is.

[ Szerkesztve ]

(#38984) tboldi válasza macilaci78 (#38981) üzenetére


tboldi
nagyúr

38-38,5 cm az átmérője a WagonR-ünk kormányának, ami pont ugyanolyan, mint az Ignis-é.

Mondjuk ezen semmilyen szövet nincs, műanyag az egész. :D

[ Szerkesztve ]

(#38985) buszos56


buszos56
újonc

1 3 suzuki 30inditás jo aztán nem indul lökésre indul milehet a baj 1996os

(#38986) buszos56


buszos56
újonc

3000 után nemakarmenni

(#38987) buszos56


buszos56
újonc

köszi havalaki tudna segiteni

(#38988) tboldi válasza buszos56 (#38985) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én a gyújtásra tippelnék, de ennél pontosabb diagnózist nem lehet felállítani egy fórumon keresztül. Kb. mintha a dokitól kérdeznéd meg, hogy miért fáj a lábad, de kivizsgálás nélkül ő sem tudja megmondani. Szóval irány a szerelő! :)

És amúgy 5 percen belül szerkesztheted a hozzászólásod, nem kell még újabb 2-t írni.

[ Szerkesztve ]

(#38989) @tco@ válasza tboldi (#38988) üzenetére


@tco@
aktív tag

Kent már valaki vezetőülést 2005-10 közötti swiftben? Minden bukkanónál nyikorog alattam, nem olyan zavaró, de minden apróságot rendbe szoktam rakni. Merre keresgéljek? A háttámlára gyanakszom.

[ Szerkesztve ]

(#38990) buszos56


buszos56
újonc

gyertyák ujak szikra brutális de köszi

(#38991) tboldi válasza buszos56 (#38990) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az előgyújtás beállítása attól még lehet rossz. ;)

(#38992) pjen válasza buszos56 (#38990) üzenetére


pjen
félisten

És benzines a gyertya mikor nem indul,és kiveszed megnézni a szikrát?

(#38993) hdanesz válasza @tco@ (#38983) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Megnéztem. Sok jó nem derült ki. Több eleme is fényezve volt. Motortartó bak is cserélve.
Elvileg semmi komoly baleset...csak koccanások. Ja, persze. :D

(#38994) #77646080 válasza hdanesz (#38993) üzenetére


#77646080
törölt tag

A koccanásnak is van több fokozata. :D

(#38995) *Mukeey* válasza @tco@ (#38989) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Nekem szintén, érdekelne vmi megoldás engem is!

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#38996) hdanesz válasza #77646080 (#38994) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Áá, értem. :D Viszont a kereskedő mentségére legyen mondva, hogy bevallotta a sérülést/javítást.
Volt olyan is, aki azt mondta, hogy az autó karambolmentes...amikor rákérdeztem, hogy gyári-e a fényezés.
Aztán kiderült, hogy félig igazat mondott, mert balesete tényleg nem volt az autónak, de rozsdásodás miatt javították és festették két elemét. :D

[ Szerkesztve ]

(#38997) zolnagy


zolnagy
őstag

Suzuki Győri vagy környéki szervízből mi ajánlott?

Korábban vki írta, hogy Stabil jó, de drága, Molnár olcsó, de sz@r minőség.
Most egyúttal új Swiftet is vennék, amihez a GL felszereltséghez kérdeztem itt is ott is, mennyi a tolatóradar. Stabil 70e, Molnár 50e. Ez még nem olyan nagy különbség. De az ülésfűtés kérdésemre Stabil 130e, Molnár oldalanként 25e volt. Ez már tetemes különbség, kérdés, hogy milyen minőségben szerelik ezt be itt és ott.

Móváron a Barta milyen? Vagy Pápán a Suzuki Marsal?

(#38998) tboldi válasza zolnagy (#38997) üzenetére


tboldi
nagyúr

Stabilt dicsérik, a többit nem tudom, igazából egyikkel sincs tapasztalatom...

...csak az óváriakkal, de őket csak feltételesen ajánlanám, az utóbbi években elindultak a lejtőn. Egy olajcserét azért még meg tudnak csinálni. :D

(#38999) racerx


racerx
őstag

Én a Stabilnál eléggé sokat tudtam alkudni az Scrossra, igaz nem elsőre nem is másodikra, de amikor mondtam hogy máshol mennyiért lenne, akkor sokadika ők is belementek (bár rohadtul nem voltak boldogok.. :) ). De az is igaz hogy ugy számoltak össze vissza a papíron, hogy nekem nem jött ki a matek, s végül nem is egyezkedtem velük. A Molnárnál nem lehetett sokat alkudni sehogyse.

(#39000) tboldi


tboldi
nagyúr

39000! ;] :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.