Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38251) pjen válasza r.levente75 (#38250) üzenetére


pjen
félisten

Nem,mondta is a szerelő,hogy nem a sz@r japánt,hanem angolt tesz bele.

(#38252) Tom1939 válasza dobost (#38246) üzenetére


Tom1939
őstag

Az automatára az igényt egyszerűen alábecsüli a suzuki szerintem. Nekem is várnom kellett rendesen múlt évben, pedig akkor csak allgrippel együtt volt 1.4t automata. Mondjuk legalább gyártási időm volt.

Most azért is rosszabb a helyzet mert volt a nyári átállás, és gondolom sokan kivártak és maradtak az scross mellett

+ szerintem a vitara facelift magyar szempontból nem nyerő (hátulja megosztó, csak turbós, felszereltség továbbra is markánsan rosszabb a legnépszerűbb gl+ szinten), lehet hogy ettől is nő az scross rendelés

+ van az új fogyasztási ciklus szabály amivel mindenki szív (golf pl. nincs éppen ha jól tudom).

Szóval szerintem teljesen hihető hogy a márkakereskedés sem tudja mikor lesz autó, át kell állni az új realitásokra.

(#38253) dobost válasza Tom1939 (#38252) üzenetére


dobost
senior tag

Én arra számítok, hogy a Vitara népszerűsége az Scrossal szemben kicsit kiegyenlítődik. Eddig azért vitték jobban, mert jóval olcsóbb volt és szívó benzin. Most 50e Ft különbség van közöttük és az scross nagyobb és jobban felszerelt.
Az orra meg persze egyéni preferencia, nekem jobban tetszik az Scross.

(#38254) Tom1939 válasza dobost (#38253) üzenetére


Tom1939
őstag

Ja, de most már a vitara hátulja is egyéni preferencia lett.. Nekem az scross mindig jobban tetszett hátulról, most már pláne. Elölről meg kicsit jobb a vitara de nem lényegesen. Végső döntés persze a méret volt, családi autónak szerintem jobb az scross.

(#38255) dReFiX válasza dobost (#38246) üzenetére


dReFiX
senior tag

Jövőhéten töltik fel a novemberi gyártási tervet. Aki ebben a hónapban nem rendel az éven már nem lesz sx4 tulajdonos.

(#38256) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

sziasztok a balenonak a felni osztókör milyen? 4x100?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#38257) dobost válasza dReFiX (#38255) üzenetére


dobost
senior tag

Köszönöm, ez mindent megmagyaráz. Kicsit elhavazódott a gyár gondolom most a gyártás újraindítása után. :R

(#38258) Napfénysüti válasza kisza25 (#38256) üzenetére

Láttam csoportban is a kérdésed, A Fiat kiesett?

Més que un club!

(#38259) r.levente75


r.levente75
addikt

Utánajárást követően ma bejelentkeztem jövő hét csütörtökre a szakszervízbe.
A 70k-s lesz a befutó. 26 éve működő Suzuki szalon és szakszervíz szimpatikusabb volt mint valamilyen ismeretlen sufnitunning.
Ez anyag és munkadíj mindent cserélnek. Kuplungot szoktak még ilyenkor cserélni, nálam azt szerencsére még nem kell. 40k plusz lett volna.
Pecsétes szervízkönyves szakszervízes csere lesz, talán ez lesz a legjobb, még ha pár ezerrel többe is kerül mintha valaki más csinálná.

(#38260) adam_454


adam_454
tag

Sziasztok!

Az új S-Crossnak milyen rendszerű az automata váltója? Főleg az első kerekes érdekelne, ha van különbség köztük.

(#38261) tboldi válasza adam_454 (#38260) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ha jól rémlik, hagyományos bolygóműves.

(#38262) @tco@ válasza r.levente75 (#38259) üzenetére


@tco@
aktív tag

Ha én szakszervízes lennék, csak a hibát orvosolnám. Ha preventív jelleggel cserélnék alkatrészt ahogy a másik szervíz javasolta számodra, azzal elismernék egy eddig be nem vallott típushibát.

[ Szerkesztve ]

(#38263) pjen válasza r.levente75 (#38259) üzenetére


pjen
félisten

Nekem sem kellett volna még. Szerelő szerint még volt benne kB 30000km, de akkor megint a munkadij. Így +20000 és passz.

(#38264) kisza25 válasza Napfénysüti (#38258) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nem ez a kettő van versenyben, a tesztvezetés dönt, de addig is mindkettőről ki akarok deríteni mindent:)
Pro kontra mindegyiknek van előnye-hátránya
Fiatot pénteken tudom kipróbálni, suzukit még nem tudom, eddig 4 kereskedéssel beszéltem, de még nem kaptam visszajelzést

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#38265) Doki16 válasza adam_454 (#38260) üzenetére


Doki16
addikt

Ezt találtam:
Míg korábban CVT-t használt a Suzuki, itt hatfokozatú, bolygóműves automataváltó kapcsolódik a motorhoz (a dízelhez duplakuplungos jár).

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#38266) Tom1939 válasza adam_454 (#38260) üzenetére


Tom1939
őstag

Hagyományos az automata ahogy előttem írták (ez szerintem komoly előny). De az 1.0t-ben a vitara 1,6 váltója van ami nem bírja a 170-es nyomatékot, ezért ott 160-ra van visszavéve. Tesztekben is jobban szerepel ahogy én olvastam az 1.4t automatája. Nekem az van, szerintem szuper.

(#38267) Darksiders84


Darksiders84
aktív tag

10 éves Swiftbe milyen olajat szoktak cserélni a váltóba? Csak hogy képben legyek mert pénteken megyek nehogy levegyenek valami gyenge minőségű gagyival drága áron. Lesz motorolaj csere is az 5w40 vagy inkább 30?

[ Szerkesztve ]

(#38268) tboldi válasza Darksiders84 (#38267) üzenetére


tboldi
nagyúr

Tulajdonképpen bármilyen 75W90 GL-4 jó. Sokan a Castrolt szeretik, de más nagyobb márka termékével sem lehet mellényúlni. Apum WagonR-ében most Motul van, egyelőre még nem esett szét. :D

Motorolajból inkább 5W30, mert az a gyári ajánlás, de a 40-nel sincs semmi baj, az is mehet nyugodtan. Inkább az ACEA és az API jelölések legyen megegyezőek vagy jobbak, mint az előírás.

[ Szerkesztve ]

(#38269) Siriusb válasza Darksiders84 (#38267) üzenetére


Siriusb
veterán

A 15 éves WagonR váltójába idén Eneost vettem, azóta gyönyörűen simán jár.
Motorba szintén Eneos-t, 5w40-et szoktam rakni.

(#38270) adam_454 válasza Tom1939 (#38266) üzenetére


adam_454
tag

Köszi mindenkinek!

Csoportban van valakinek automata sx4-e? Érzésre milyen, hogy működik? Hogy sikerült a programozása? Életemben eddig csak egy automata váltós autót vezettem, az is egy dsg-s golf volt. Megbízhatóságról vannak hosszabb távú tapasztalatok? Illetve hol szereti tartani a fordulatot? Ez is alapjárat közelében?

Inkább olyan iskola híve vagyok, hogy alapjárat közelében nem terhelem a motort, pedig a mostani egy TD, szóval van ott is ereje, simán tartaná a sebességet sík úton városban.

Érdekel, mert (túl) sokat járok városban, és már kezdek lenyugodni, ellustulni, de ha sokszor hibásan választ fokozatot, akkor inkább maradok a kézi váltónál.

(#38271) tm5 válasza adam_454 (#38270) üzenetére


tm5
tag

Nekem is 1.4T automata van, mondjuk nekem is AllGrip-es. Ugye tavaly csak úgy volt elérhető.
Nekem ez már a 3. automata váltós autóm és 19 éve mindig az a család első számú autója.
Szerintem elég finoman vált és nekem elég gyors is, ha épp vissza kell váltani pl. egy előzés miatt.

Erős emelkedőn, lejtőn ritkán bele kell nyúlni. Ott előfordul, hogy rosszul választja meg a fokozatot. Általában egyel tovább kell lökni, mert bőg a motor.

Városban, részterhelésnél elég alacsonyan tartja a fordulatot.

Megbízhatóságról majd 10 év múlva referálok. :)
Én megbízhatóbbnak gondolom, mint egy DSG-t vagy egy CVT-t. Ha tudod, hogy hogyan kell kezelni az automatát, hogy neki is jó legyen akkor nem kellene gondnak lennie.

(#38272) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!

Volna egy kérdésem, ha úgy érzitek válaszolhattok privátban, mert lehet, hogy nem teljesen legális a megoldás.

Szóval, hogyan lehetséges az, hogy eladnak egy autót, konkrétan swiftet de minden papír nélkül simán bontják? Vagy egyben adják tökmindegy, de nuku papír, pedig az eladónak le kell adni az autót, nem?

Köszi!

(#38273) Darksiders84 válasza jézusom (#38272) üzenetére


Darksiders84
aktív tag

Szerintem csak a rendszámot kell leadni ezért javasoltam hogy a régiből pedig felhasználnád az alkatrészeket vagy eladnád de pontosan nem tudom biztosra ennek a menetét vagy hogyan szokták ezt kivitelezni.

(#38274) jézusom válasza Darksiders84 (#38273) üzenetére


jézusom
addikt

Ezt a bontós leadásra érted? A kormányablaknál tudtommal csak fél évre lehet kivonni.

(#38275) jézusom


jézusom
addikt

Újabb kérdés merült fel. Az autó kinyírása előtt sikerült fullra tankolni az autót :) Ugyebár van egy mechanikai védelem, hogy ne lehessen leszívni az üzemanyagot, de én nem nagyon akarok bontásra adni autót teli tankkal. Van valami mód, hogy mégis le tudjam szedni a benzint?

Válaszolok magamnak előzőre. 20évet megélt autónál lehetséges kivonni az autót véglegesen, oldtimert gyártani, aztán az el is felejtődhet. Az enyém 2003as, így nem releváns.

[ Szerkesztve ]

(#38276) tboy93 válasza Tom1939 (#38207) üzenetére


tboy93
nagyúr

Muternak is produkál érdekes dolgokat az olasz (panda), néha kitekeri a kezéből a kormányt egy szar szenzor miatt, néha légzsák hibakódot villant, de amúgy teszi a dolgát, szereti, amikor éppen nem akarja megölni :DDD

(#38277) Benhill


Benhill
senior tag

Ilyet próbálkozott már valaki tenni vitarára?

[link]

Fekete színű kellene, milyet érdemes venni? Max 10 usd-t adnék érte

(#38278) blakey válasza Benhill (#38277) üzenetére


blakey
titán

Minek? Bát ha ráncfelvarrott akkor megértem de az előző szérián nem olyan hosszú az antenna. Egyébként csak olyat érdemes feltenni aminek van csatlakozója is vagy legalább a szár helyére becsavarható különben semmi értelme.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#38279) SirKero válasza Benhill (#38277) üzenetére


SirKero
őstag

A facebook Vitara csoportban van aki tett fel de nem ajánlott. Gyengébb vele a vétel.
Ha már volt fenn sorry :B

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#38280) Motion_Blur válasza SirKero (#38279) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Tegnap vezettem fater 1.6 szívó Vitaráját, közút-pálya-BP (~ 200km).

Szóval első kézből össze tudom hasonítani a saját autómmal (1.2 TSI 105 lóerő), és úgy érzetem hogy egy lefojtott auóval megyek. Pedig ugye a számok nem ezt mutatják. Nagyon tetszik az autó, imádom az M16A-t, de turbósból ha visszaülsz a szívóba, olyan mintha egy malomkövet húznál magad mögött. Szóval dinamikában az 1.0T is megeszi reggelire a 1.6 szívót ebben biztos vagyok, főleg mindennapi használatban, nem tiltásig való gyorsulásban.

Egyébként krva jó autó a Vitara, menetzajon kívül nem tudok másba belekötni.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#38281) Darksiders84


Darksiders84
aktív tag

Sziasztok 10 éves Swiftbe kérdezném hogy mennyibe kerülhet lecserélni a gyári cds magnót középen a sok gombbal nagy helyen elterülve ami nem nagyon tetszik vagyis jobban örülnék egy levehetős bluetooth usb magnónak ami kb 20 ezer. Az átalakítás szerelés vajon milyen árban lehet? Láttam már ilyet amikor vásárlás előtt álltam rengeteget néztem és volt csodálkoztam is szóval valószínűleg megoldható csak pénz kérdése.
Másik a fényszóró polirozása a mosóban 6 ezer lett volna a pár 2 db de érdekes módon soha nem érnek rá nem vállalják ezért találtam szélvédőjavítósnál jóval drágábban 14 ezerért a pár másfél óra és azt mondja 4-5 évig nem lesz gondom vele mert 3-4-5 rétegbe csinálja a dolgokat vagyis igen alaposan és mondom erre neki a mosóba 6-ért röhögött menjek nyugodtan 3 hét múlva megse látszik az ővé mintha újjá csinálná. Szerintem pofára csak úgy benyögte a 14-et vagy tényleg ennyiért csinálják normálisan?

(#38282) tboldi válasza Darksiders84 (#38281) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szerintem az autóhifis topikban nagyobb sikerrel jársz. :)

(#38283) bajaki


bajaki
őstag

Sziasztok!

Gombóc Swift vásárlásán gondolkozom, nagyjából 1-2 hónap múlva lenne aktuális a téma csak előre elkezdtem gyűjteni az információkat.

Amiket eddig megtudtam:
- váltóban a csapágycserével számolni kell/lehet
- ABS kocka is valószínűleg cserés lehet, kívéve ha 2-3 évente rendben cserélve volt a fékfolyadék
- a széria eleji példányoknál rohadhat a pótkeréktartó környéke

Egyéb gyakori betegség van?

1M környékén szerintetek ki lehet fogni szép, megkímélt darabot, vagy inkább kicsit feljebb érdemes nézelődni?

(#38284) Darksiders84


Darksiders84
aktív tag

Most cseréltettem váltó és motorolajat de valami csak lemaradt most olvasva jutott eszembe ez a fékfolyadék olaj vagy mi. Mennyi ennek az ára?

(#38285) pjen válasza bajaki (#38283) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem az ABS kockára nem GARANCIA az olaj csere. A váltóra is ezt mondták, aztán kiderült, hogy szar a csapágy

(#38286) bajaki


bajaki
őstag

Értem. Mindegy, a lényeg, hogy tisztában vagyok vele. Nyilván rosszul fog esni ha cserélni kell, de számolok vele előre, ahogy a váltóval is.

(#38287) r.levente75 válasza bajaki (#38286) üzenetére


r.levente75
addikt

Van még egy jól ismert típushibája a folyamatosan világító sárga check engine (katalizátor hatásfok alacsony) lámpa.

(#38288) tboldi válasza Darksiders84 (#38284) üzenetére


tboldi
nagyúr

Fékfolyadékból pár deci kell csak, az 1 literes Motul DOT4 3k Ft. Maga csere sem drága, 5k körül megvan szerintem.

(#38289) Darksiders84 válasza tboldi (#38288) üzenetére


Darksiders84
aktív tag

Kösz az tényleg nem drága. Ezt nem lehet megoldani otthon esetleg? Már megint időpont egyeztetés á most voltam na mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#38290) Motion_Blur válasza Darksiders84 (#38289) üzenetére


Motion_Blur
félisten

2 emberes, vagy gép kell hozzá.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#38291) Darksiders84


Darksiders84
aktív tag

Érdekesség vagy inkább kiváncsiság hogy a szerelő azt mondta 200 ezer km után felejtsem el az 5W40-es olajat és már nem emlékszem mit mondott helyette de teljesen mást. Van ennek értelme tényleg így szokás?

(#38292) Motion_Blur válasza Darksiders84 (#38291) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Milyen motor? M13A?

Miért kéne elfelejteni?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#38293) tboldi válasza Darksiders84 (#38291) üzenetére


tboldi
nagyúr

Azt a szerelőt, aki ilyet mond, hanyagolni kell. :))
————————
Más: Az imént cseréltem ki a WagonR-ben a 14,5 éves gyári hangszórókat és fejegységet. Meglepett, hogy a gyári hangszórók is kétutasok voltak. :D
Most kapott 4 db Blaupunkt BGX 402 Mk2-t, meg egy Pioneer MVH-S100UBA fejet.

[ Szerkesztve ]

(#38294) Darksiders84 válasza Motion_Blur (#38292) üzenetére


Darksiders84
aktív tag

1.3-as de hogy miért mondta nem kérdeztem vissza nem értek hozzá azért járok ide hogy kicsit többet tudjak és ne csak úgy bologassak a szerelőnek. Mondjuk én 160-nál járok csak rákérdeztem mit javasol mert eddig az 5W40 volt benne és erre ezután mondta.

(#38295) tboldi válasza Darksiders84 (#38294) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ha mindig az előírásnak megfelelő olajat kap/kapott az autó, nincs szükség az attól való eltérésre, bármennyit is mutat a km-számláló.

pjen: Khm... ;]

Amúgy meg attól, hogy valaki autószerelőként dolgozik, még közel sem biztos, hogy ért is hozzá. Sajnos...

[ Szerkesztve ]

(#38296) pjen válasza Darksiders84 (#38294) üzenetére


pjen
félisten

Ne feledd,itt nem szerelők vannak.Inkább kérdezd meg még másik szervíz ben is.

(#38297) Motion_Blur válasza Darksiders84 (#38294) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Az 5W40 tökéletes olaj bele a továbbiakra is, feltételezem hogy azért rakna bele a szaki 10W40-et, mert azt gondolja hogy a kopott motorba vastagabb olaj kell.

Ez egy általánosan elterjedt tévhit... főleg hogy ez Suzuki motorban a 200e km az semmi. Ha nem nyélen ment végig :)

sokan 5W30-at raknak M13A-ba, köztük én is azzal etettem

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#38298) pjen válasza Motion_Blur (#38297) üzenetére


pjen
félisten

Én 2006 ban vettem és mindhárom kötelező szervíznél 10/40 olajat öntöttek bele.

(#38299) tboldi válasza Motion_Blur (#38297) üzenetére


tboldi
nagyúr

+1

(#38300) pető bá' válasza Darksiders84 (#38291) üzenetére


pető bá'
őstag

Már öntöm is ki :D Eneos 5w40 van most benne, nem panaszkodik :)

[ Szerkesztve ]

"... and I hope you have a great day!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.