Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38701) r.levente75 válasza @tco@ (#38700) üzenetére


r.levente75
addikt

Az első opciód vettem nemrég.
Váltóhiba nekem előjött, orvosolták.
Szeretem nagyon az autót, de azért a japános patentsággal vitatkoznék, ez egy erős barokkos túlzás.

(#38702) @tco@ válasza r.levente75 (#38701) üzenetére


@tco@
aktív tag

Hidd el hogy a jelenlegihez képest egy űrhajó lenne számomra ez is :)
Ha nem titok, milyet vettél, és mennyiért? Én továbbra se nagyon tudok eligazodni a hírdetések között, mert a leírások szerint 900tól a csillagos égig mind olyan, hogy reggel még ő köszön nekem előre...és nincs kedvem 100 autót megnézni, 2-3 szimpi hírdetésre mennék el, reális árban. Nem csodára számítok persze, hiszen használt autóról beszélünk.

(#38703) r.levente75 válasza @tco@ (#38702) üzenetére


r.levente75
addikt

2008-as glx ac cd 138k km 1.15m volt az ára.
Három ajtós.
Csak magánszemélyt néztem, kereskedőt nem.
A csomagtartónál van a rozsdásodás hiba 2005-2007-ig ha jól emlékszem.
Mielőtt megveszed vidd el szakszervízbe állapotfelmérésre, nyomozd le rendszám alapján a távot és a tulajokat és ha ezután komoly a vételi szándék az eredetvizsgát is célszerű megcsináltatni.

(#38704) @tco@ válasza r.levente75 (#38703) üzenetére


@tco@
aktív tag

Én is ezt célzom meg, de már 5 ajtósat szeretnék. Van egy elég korrekt és lényegretörő listám a típushibákról és felszereltségekről (így esett ki pl a GC), az állapotfelmérésre keresek majd egy szakit vagy szervízt.

(#38705) r.levente75 válasza @tco@ (#38704) üzenetére


r.levente75
addikt

Én a szakszervízt javaslom...

(#38706) dnelb válasza @tco@ (#38704) üzenetére


dnelb
veterán

ha hasonló árban van mindenképp 2010 utánit vennék, egy szinttel komolyabb minőségű autó kívül belül.

(#38707) @tco@ válasza dnelb (#38706) üzenetére


@tco@
aktív tag

Határozottan drágább, durván a másfélszerese. Az ESP és az általad írtak miatt én is ezt preferálnám, meglátjuk lesz-e jó vétel.

(#38708) a_tesz válasza @tco@ (#38707) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Szüleimnek van egy 2007-es Swiftje, az ugye még M13, én meg két éve béreltem egy hosszú hétvégére egy akkor egy éveset, az pedig K12 motoros volt. Én nem éreztem a dinamizmus hiányát az eggyel azelőttihez képest, ellenben a tempomat nagyon jól esett, hogy volt benne. Ráadásul az újabbnak a fogyasztása is sokkal jobb, egyszerűen nem akart túl sokat enni (autópálya óra szerint 140-nel 6,1 körül jött ki a tankolásból számolva, a régi azért nekünk inkább 7-et evett olyan tempónál). Ha sokat használod városban, ott még jelentősebb a különbség, úgyhogy szép apránként visszahozza az árkülönbözetet, főleg, ha beleszalad mondjuk évente 20 000 km, és később is többért tudsz kiszállni belőle.

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#38709) Chrys_


Chrys_
addikt

Van valakinek ötlete, honnan eshetett ez le a GSX 650 FA-ról (2011)?
[link]

Mosás után találtam a földön mellette, de nem találom a helyét :)

[ Szerkesztve ]

(#38710) Drughi


Drughi
addikt

Üdv!

véleményeket szeretnék kérni: [link]

Németországi beszerzés, tényleg patent állapotba van élőbe is.
Mi lehet a buktatója, mit nézzek meg rajta tüzetesebben?

(#38711) Napfénysüti

Múlt héten kényszerből asszony 2005-ös 1.3-as Swiftjével kellett járkálnom. Jópofa kis autó de azért a Balenóba visszaülni más világ volt. Sportosságban mondjuk a Swift a nyerő az tény.

Més que un club!

(#38712) HKorn válasza Napfénysüti (#38711) üzenetére


HKorn
addikt

Én is így vagyok vele, asszony 2006-os 1.3-as Stiftje után a Vitara egy dimenzióugrás, pedig az sem egy Q8-as Audi.

Érzésre viszont nem megy jobban a Vitara, viszont Swift többet fogyaszt.

Run&Ride

(#38713) Szajo válasza HKorn (#38712) üzenetére


Szajo
őstag

Baleno 1.2 is fogyaszt olyan jól mint az uj swift 1.2? Vagy valamivrl sulyosabb a kocsi?

(#38714) HKorn válasza Szajo (#38713) üzenetére


HKorn
addikt

Nem tudom, Napfénysüti kollégának van Baleno-ja, ő jobban tudná.

Ugyanazt a motort használják, gondolom váltó áttételezés és súly is hasonló, szóval nem gondolnék nagy különbségre.

Run&Ride

(#38715) Napfénysüti válasza Szajo (#38713) üzenetére

Ha jól tudom akkor a motor meg a váltó ugyanaz és tömegben sincs jelentős eltérés a Swift meg a Baleno között. Szerintem hasonlóan fogyaszthatnak.
Nálam elég sok rövid városi úttal olyan 5,2 litert kér, apóséknak meg elvan bőven ilyen 4,5 literrel de ők hosszabb utakat szoktak menni.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#38716) Szajo válasza Napfénysüti (#38715) üzenetére


Szajo
őstag

És minőségben? Balenot ugye indiában szerelik... persze ettől lehet jó.

(#38717) Napfénysüti válasza Szajo (#38716) üzenetére

Egy dolgot olvastam ami előjöhet a Balenóknál gyakrabban: a kuplung kinyomócsapágy gond. De elég random hogy kinél fordult elő. Nálam 10.000 km után semmi gond, apóséknak bő 30.000 km-nél még szintén semmi. A két autó között gyártásban meg majdnem 1 év van. Akinél előjött ez a dolog annál garanciában javították.

Én erről is csak a típus FB csoportjában olvastam, nélam semmi minőségbeli gond nem lépett fel. A fényezése elég vékony még az kényes de ez általában egyik Suzukinak se erőssége. A beltér anyagai kb olyanok mint a többi új Suzukinak, kapcsolók, kormány például tök azonos a Vitarával.
Nyilván a műszerfal nem szűz Connolly marha bőrével van bevonva de azt nem is ennél a márkánál kell keresni. :D

Én speciel bő 1 év után nagyon elégedett vagyok vele. Pedig egy Honda Civic VTi-ről váltottam de a sportosságot leszámítva egyáltalán nem hiányzik (8 évig volt meg és nagyon szerettem). Két dolog nagyon kellemes meglepetés volt a Balenónál: rendkívül jól fogyaszt és méretéhez képest nagyon tág a beltere. Konkrétan nagyobb a hely benne mint az egyel nagyobb méretű Vitarában. Persze a csomagtartója kisebb. :K
Ezen kívül a kis önsúly miatt viszonylag fürge. Megpakolva mondjuk erősen romlik a dinamikája de persze ez nem meglepő egy 1.2-es szívó motortól.

Amúgy épp most kezdem családi autóként tesztelni mert 1 hónapja született meg a kislányom. Kíváncsi vagyok hogy fogunk elférni így.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#38718) BigBlackDog válasza Szajo (#38716) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem kb. egy kutya. Elviselhető bőven szvsz. És a kopogós műanyagnak annyi előnyét látom, hogy lehet normálisan tisztítani, illetve 10 év múlva is ugyanolyan kopogós műanyag lesz, nem pedig valami foltos, esetleg máló felület.

[ Szerkesztve ]

(#38719) Szajo válasza BigBlackDog (#38718) üzenetére


Szajo
őstag

Ez igaz,most is swiftem van csak a regi 2002es.
Egyébként ebben is megvan a téli hidegben recsegő kopogó műanyag vagy az nem annyira durva mint az 1es swiftnél?

(#38720) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Helló Urak!

2005 - ös swift balra kitekert kormány esetén EGY erőteljes kattanás vagy koppanás hallható a jobb első oldal felől. Legtöbbször Y hátramenet után, jobbra hátratolatás után balra előre indulásnál vagy ma reggel produkálta asszony kiszállt balra elindulás koppanás.
Szerelő két hete átnézte szerinte a futómű ok. Ma elvittem hozzá, kicseréltük a jobb első szilentet, hazaérek Y fordulás és koppanás ismét.

Mi lehet a hiba oka, hol keressük?

Köszi!

(#38721) kisza25 válasza Szajo (#38719) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Én csak kipróbáltam a baleno-t elég jól megy és elég jól rugózik, a belső anyagok elég spórolóssak. Én inkább rendeltem egy fiat tipo-t, ami jóval nagyobb ês beleveszem azt, hogy 5év ingyen szerviz jár hozzá, ugyanannyiba is kerül.
A belseje meg egy kategóriával feljebb van, na meg a méretei is
Az viszont biztos, hogy a legendássan jól fogyasztó balenonál vagy 2literrel többet eszik

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#38722) t1 válasza Drughi (#38710) üzenetére


t1
addikt

Rozsda , rozsda és rozsda, valamit figyelni a váltót kuplungot.

(#38723) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Gyors kérdések;

- 2018-as S-Cross gyári mankókerék mérete micsoda? Előfordulhat, hogy a gyári 17-es kerekek ellenére, a mankókerék csak 16-os (egész pontosan D16 van ráírva)?
- Jól gondolom, hogy mankókeréknél nem kell TPMS szeleppel szórakozni?

:R

[ Szerkesztve ]

(#38724) Szajo


Szajo
őstag

Van vkinek glx új swift ?
Tükrök zárásra behajlanak vagy csak bentrol lehe?

(#38725) Drughi válasza t1 (#38722) üzenetére


Drughi
addikt

Hol jellemző a rozsda? Küszöb, ajtók élei?

Olvastam, hogy láncos a motor, ezekben kell vezérlést cserélni, vagy miben merül ki egy nagyszervíz?
Nyilván egy átviszgálásra elviszem, ha meg megveszem az olajcsere az első, de sose volt még suzukim, ez lenne a második kocsim egy megane utan.

(#38726) bigdigit válasza Szajo (#38724) üzenetére


bigdigit
addikt

Bentről lehet csak gyárilag.De kihajtani lehet automatizálni ha leállítod az autót és vissza nyomod a vezérlőgombját újboli motorindításra magától is kihajtja őket. :)

(#38727) r.levente75 válasza ElGatto (#38720) üzenetére


r.levente75
addikt

Nekem 2008-as van szintén ez a hiba.
Szakszervízben nem találtak semmit, autószerelő sem.
Ugyanez az irány, ugyanez a hiba.
Mintha olvastam volna valahol, hogy motortartó bak.

(#38728) v13 válasza BigBlackDog (#38723) üzenetére


v13
csendes tag

Igen 16-os,nincs tpms szelep

[ Szerkesztve ]

(#38729) t1 válasza Drughi (#38725) üzenetére


t1
addikt

Láncos nem kell cserélni ha nem zörög (Suzukinál nem szokás) ezzel nem lesz bajod. Rozsda küszöbökön műanyag alatt: [link]

(#38730) eami válasza v13 (#38728) üzenetére


eami
addikt

dafuq... 17" kerekek mellé is 16" mankót adnak? o,O

(#38731) v13 válasza eami (#38730) üzenetére


v13
csendes tag

nem adnak meg lehet venni, egy komplett szett ára [link]

(#38732) eami válasza v13 (#38731) üzenetére


eami
addikt

akkor máshogy teszem fel a kérdést, mert nem ez volt a lényeg... 17" kerekek mellé nem lehet 17" mankót venni?

(#38733) bajaki


bajaki
őstag

Sziasztok!

Megvettem végül a fentebb tárgyalt 2006-os, 1.3-as Swiftet. Majd beszámolok róla részletesebben is, most viszont lenne egy gyors kérdésem. Eddig 10W40-es olajjal volt használva (205k km van benne), én 5W40-re szeretnék cserélni. Eneos Premium Hyper 5W40 jó választás lesz bele? A Sustinát az adatlapja alapján már nem merem bevállani, nehogy nagyon csipegesse.

(#38734) pjen válasza bajaki (#38733) üzenetére


pjen
félisten

Ha eddig jó volt,a 10/40 most mért nem?

eami:mért nem veszel akkor inkább egy normális kereket.Egyszer mentem 70 kilómétert a gyári mankóval és el lehetett dobni.Pedig vadi új volt.

[ Szerkesztve ]

(#38735) blakey válasza eami (#38732) üzenetére


blakey
titán

Miért, mi a gond a 16-ossal? Váltóméret

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#38736) eami válasza blakey (#38735) üzenetére


eami
addikt

sx4 s-cross nézegetem. 17" kerekekkel adják. azok mellé nem kicsi a 16" mankónak?

(#38734) pjen: persze de hova rakjam? gondolom nem lehet rögzíteni ha csak 16"ig terveztek ilyesmit. (szélesség elvileg nem gond, mert max extra helyet buksz vele)

(#38737) BigBlackDog válasza eami (#38736) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Kb. 0,7-0,9 cm a teljes átmérőben a különbség (ugyan "csak" 16-os, de ballonosabb).

(#38728) v13: :R

(#38738) HKorn válasza pjen (#38734) üzenetére


HKorn
addikt

Én is mankót veszek, mert a rendes kerék sokat elvenne a Vitara csomagtartójából, nem lehetne a legalacsonyabb szinten használni.

Run&Ride

(#38739) bajaki válasza pjen (#38734) üzenetére


bajaki
őstag

Nincs vele különösebben problémám, szépen jár vele a motor, szép hangja is van. Az előző tulaj többet használta hosszabb távokra az autót, kevesebb hidegindítással, nálam inkább az ellenkezője lesz, ezért gondoltam az 5W40-re. 5W30-at már nem akarok belerakni ennyi 10W40-es kilométer után.

(#38740) blakey válasza eami (#38736) üzenetére


blakey
titán

Nem kicsi, nekem is 17"-os kerékhez 16"-os mankó tartózik, nagyon minimáls a különbség.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#38741) pjen válasza blakey (#38740) üzenetére


pjen
félisten

A Swift nél pont annyi a különbség,hogy a normál kerék nem fér be a mankó helyére.Ki van ez találva.+ ha utána nézel a mankó egy vagyon.

(#38742) blakey válasza pjen (#38741) üzenetére


blakey
titán

Egyrészt 17"-os kerékről van szó, Vitara, S-Cross, mindkettő esetében elfér a mankókerék és a teljesértékű is. Utóbbi esetében az alsó szint nem használható, de ez logikus.
+ ha utána nézel a mankó egy vagyon. - 30e Ft-ot nem neveznék vagyonnak. + felni és gumi is a közelében lenne, sőt drágább és 17"-ról van szó továbbra is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#38743) pjen válasza blakey (#38742) üzenetére


pjen
félisten

Lehet,hogy 17" ról van szó,nem tudom mennyit használtad,én Hatvanból haza jöttem vele,és eldobhattam.Ennek fényében egy vagyon.

(#38744) tboldi válasza bajaki (#38739) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én mindenképp kibróbálnám az 5W40-et. :K
Másképp úgy sem tudod meg, hogy jó-e. :D

(#38745) Tamoo válasza pjen (#38743) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Egy mankó nem sokat bír. Én inkább bedobtam egy teljes értékű 16-os kereket, beáldoztam az alsó nyílást. Árban ez sem volt több a mankónál.

[ Szerkesztve ]

(#38746) pjen válasza Tamoo (#38745) üzenetére


pjen
félisten

Én is betennék egy teljes értékű kereket,de nem fér el.Átmérőbe.Csak két centivel kéne nagyobb kőr.Így ha vidékre megyek a hatalmas csomiba beteszek egy komplett kereket.

(#38747) bajaki


bajaki
őstag

Holnap megkapja a kocsi az új olajat. Eneos Premium Hyper 5W40 lesz, gyári olajszűrővel. :)

[ Szerkesztve ]

(#38748) hundai válasza hundai (#38660) üzenetére


hundai
aktív tag

Sziasztok!
Mai napon cserétlem újakra a gyertyákat valamint a 2 trafót kábelekkel együtt, de még most sem jó..
Ugyanúgy rángat, bedadog gázadásra, a kipufogógáz fehér, olajszagú, az 1 es és 3 as henger gyertyái kormolótnak. LPG vel annyira nem érezhető, sokkal egyenletesebb.
Főtengely holtpont jeladót kellene még hogy cseréljem? Más ötletem nincs...

[ Szerkesztve ]

-Wake up Neo!

(#38749) hundai válasza hundai (#38748) üzenetére


hundai
aktív tag

A hiba

-Wake up Neo!

(#38750) pjen válasza hundai (#38748) üzenetére


pjen
félisten

A hűtő víz tiszta nincs olaj a tetején?Kompressziót mérnék a hengerekben,esetleg olaj lehúzó gyűrű törés?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.