Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39051) pjen válasza anorche1 (#39048) üzenetére


pjen
félisten

Nekem volt Skodám sport ülésekkel,vizsgán se szóltak soha.Persze ugyanazok voltak a padlón a rögzítési pontok és az öv sem változott.Soha rá sem néztek,de azért kérdezz utána,pl TC n.

(#39052) Szajo válasza anorche1 (#39048) üzenetére


Szajo
őstag

Nem beszólásképp de a klasszikus értelemben vett sport ülések közel sem kényelmesek...

(#39053) tboldi válasza Drughi (#39050) üzenetére


tboldi
nagyúr

Cseréltesd ki! :K

(#39054) Drughi válasza tboldi (#39053) üzenetére


Drughi
addikt

autolkatrészonline24 -től rendeltem, elvileg ma hozza a dhl, így azt max visszaküldeni tudom.

(#39055) Lalllerrr


Lalllerrr
tag

Üdv Suzukisok!

Szeretnék a 2006-os Swiftembe egy könyöklőt. Van ajánlott márka, típus?

[ Szerkesztve ]

(#39056) tboldi válasza Drughi (#39054) üzenetére


tboldi
nagyúr

Akkor meg ne vedd át! :D

(#39057) Drughi válasza tboldi (#39056) üzenetére


Drughi
addikt

Előre ki lett fizetve, meg hoz más alkatrészt is.

(#39058) tboldi válasza Drughi (#39057) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mennyi bajod van! ;]

(#39059) r.levente75 válasza @tco@ (#39049) üzenetére


r.levente75
addikt

Igazad van, lehet hogy leteszek róla.
Már kétszer megjártam, az egyik sajnos pénzbe is került.

(#39060) negroo


negroo
aktív tag

Sziasztok egy 98 suzika teljes fékcsö csere mennyibe fájhat szerelönél? előre is köszönöm a segitséget. Mind rozsdás és vizsgán durant ki a csö egyik, mely minden fék folyadék kifolyt.

(#39061) yanna válasza negroo (#39060) üzenetére


yanna
őstag

Második szülinap. Esetleg szülinapok.

(#39062) negroo válasza yanna (#39061) üzenetére


negroo
aktív tag

Köszönöm a biztatást, de mikor szerelöhöz viszem és a vizsgán jön elő. Ez szerintem nem szülinap, hanem hanyagság szerelö részéről. :) Érdekes 20 év alatt mennyi vizsgán esik át és senkinek nem tünt fel, de simán át ment. Biztos vagyok benne, hogy nem az elmúlt 2 évben korodált el. És amügy itt üneplik a szülinaposokat. :) szülinaposok

[ Szerkesztve ]

(#39063) #77646080 válasza negroo (#39062) üzenetére


#77646080
törölt tag

Félreértetted őt. :-) Ezt arra szokás mondani, amikor valaki túl van (megúszott) egy életveszélyes helyzetet, betegséget stb. Teljesen ide illő kifejezés volt. :K

(#39064) yanna válasza #77646080 (#39063) üzenetére


yanna
őstag

Igen, természetesen arra utaltam, hogy nem egy húzós forgalmi szituációban szállt el a fék.

(#39065) negroo válasza #77646080 (#39063) üzenetére


negroo
aktív tag

Ti nem értitek, hogy nem 2 év allatt rozsdásodott el a csö és most akkarja cserélni, de ez nekem mennyibe fog fájin? :) A további lehúzást illetöleg. Hogy résen legyek. :)

(#39066) Szajo


Szajo
őstag

Debrecen környékén van valakinek GLX Swift (legújabb)aki esetleg szivesen megmutatná? :D

(#39067) #77646080 válasza negroo (#39065) üzenetére


#77646080
törölt tag

Mi ketten értettük, amit írtál, te viszont azt nem érted (mivel valószínűleg nem ismered a kifejezés jelentését), hogy mi mit írtunk. Semmi gond, előfordul. :)

(#39068) JohnyBlue válasza Szajo (#39066) üzenetére


JohnyBlue
őstag

a két szalon közül valamelyik ? :B :U

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#39069) racerx


racerx
őstag

Hali. Használ valaki az Scross-on Michelin CC+ gumit? Egyre inkább gondolkodom rajta, kiváltani vele a téli-nyári váltást. Nem is igazán anyagilag, hanem praktikusság miatt. Megyek évi 12-15 ezret, télivel kb 3-4 ebből. Nos így kb 10 év alatt se kopik el a téli, 5+ évesen meg már azért nem bíznék benne annyira. (no meg a + szenzor, + felni ) S így 4-5 évesen újak lennének fent. És amilyen telek vannak, biztosabbnak érzem mondjuk a 20 fokos novemberben, vagy a 10 fokos áprilisban ezeket. Meg aztán van amikor reggel van 4 fok, nappal meg 20.

(#39070) BigBlackDog válasza racerx (#39069) üzenetére


BigBlackDog
veterán

CC+-t használok (S60-on), de van egy S-Cross is a közelemben, amin Kleber Quadraxer 2 van. A CC+ egy éves, a Kleber kb. fél éve van fent. Eddig nincs panasz egyikre sem.

[ Szerkesztve ]

(#39071) tboldi válasza racerx (#39069) üzenetére


tboldi
nagyúr

Tom1939 lesz a Te embered! :)

Amúgy én is CC+-ozok, csak egy Honda Jazzen. Március óta vannak fent, nem volt eddig különösebb gondom velük, száraz és nedves úton, valamint a nyári ~40 és a mostani ~5 fokban is konzisztensen viselkednek. Havas/jeges tapasztalat még nincs, de inkább ne is legyen, mert gumitól függetlenül utálom mindkettőt. :D
Egyedül a nedves úton való kanyarodás lehetne egy fokkal jobb szerintem, olyankor hajlamosabb alulkormányzottá válni. Elvileg a Bridgestone A005 pont ebben jobb, úgyhogy valószínűleg azt választanám most, de ennek ellenére egyáltalán nem bántam meg a Michelint sem, és szerintem Te sem fogod, ha a CC+-t választod. :)

[ Szerkesztve ]

(#39072) racerx


racerx
őstag

Köszi mindenkinek. Jeges viselkedés kb semennyire se érdekel, jégen kb mindegy mi van (a szöges kivételével), hóban is amennyit megy az ember a vároban...

(#39073) Szajo válasza JohnyBlue (#39068) üzenetére


Szajo
őstag

Gl+ van mindkettőnek.

(#39074) Mecy_Lacee


Mecy_Lacee
aktív tag

Sziasztok!
Segítségeteket kérem, főleg szakiktól.
Az autó tünete: a motor menetközben leáll. Konkrétan például autópálya tempónál egyszerűen semmi gázadásra nem reagál, konkrétan leáll. Csak a kulcs kivétele, majd berakása segít, ezt vettem észre. Mi lehet ez? Remélem érthető voltam.
Az autó: Swift, 2005 GLX 1.3

Az alkohol nem oldja meg a problémákat - bár a tej sem....

(#39075) rbalint88 válasza Mecy_Lacee (#39074) üzenetére


rbalint88
addikt

szerviz, azonnal. de minimum egy hibatároló olvasás. hibakód nélkül semmire se megyünk így.

(#39076) jézusom


jézusom
addikt

Hali!

Régebben vettem téligumit felnivel. Most fel akartam rakni (2002swift), sajnos úgy tűnik kisebb az osztás rajta :W Melyik típusra lehet jó?

(#39077) dnelb válasza Mecy_Lacee (#39074) üzenetére


dnelb
veterán

gyújtás, ecu, traffó, generátor, pumpa, immo bármi lehet, nem itt fogjuk kitalalni

(#39078) pjen válasza jézusom (#39076) üzenetére


pjen
félisten

Vidd el egy gumishoz,lehet meg lehet oldani.Eltéréstől függő.

(#39079) Tom1939 válasza racerx (#39069) üzenetére


Tom1939
őstag

Nekem 1.4t allgrip automata scrosson CC+ van. Múlt augusztus óta van rajta, évi 16-17 ezret megyek. Múlt télen azért volt hideg/hó/jég és semmi bajom nem volt, elégedett vagyok (zuglói vagyok, és hegyekben nem járok). Ha van kérdés csak nyugodtan :)

(#39080) Mecy_Lacee válasza dnelb (#39077) üzenetére


Mecy_Lacee
aktív tag

Köszönöm mindenkinek, de így péntek este, hétvégén esélytelen elvinnem.
Budapest, XIX kerület körül tud valaki valamilyen megbízható szervízt?

Az alkohol nem oldja meg a problémákat - bár a tej sem....

(#39081) pjen válasza Mecy_Lacee (#39080) üzenetére


pjen
félisten

Hengersor út?Egyszer voltam ott,igaz évekkel ezelőtt,de nem volt panaszom.

(#39082) Mecy_Lacee válasza pjen (#39081) üzenetére


Mecy_Lacee
aktív tag

Rajta vagyok, köszi.
A fejleményekről, végeredményről majd beszámolok... :O

Az alkohol nem oldja meg a problémákat - bár a tej sem....

(#39083) MaTTeS válasza Lalllerrr (#39055) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Hello,

Egy jó, masszív könyöklő engem is érdekelne a gombóc Swift-hez. Van valakinek ajánlott?
A csavarozós módszer nem túl szimpatikus és stabil hosszútávon..

Köszi!

(#39084) nandow


nandow
aktív tag

Sziasztok!

Szüleim autóvásárlás előtt állnak, és próbálok nekik segíteni. Szóba került az új Scross is.
Igazából a negatívumokra lennék kíváncsi. Olvasgattam a topikot, láttam szóba került egy kis műszerfal zörgés, nem túl jó zajszigetelés. Van még valami más? :)
Viszonyítási alap egy mk1 focus 1.4 kombi, ezt szeretnék lecserélni.

Egyik ismerősömnek pár hónapja van egy ilyen autója, és negatívumként ezt írta:
"A lábtér bal felső részét sikerült olyan b.zi módon kialakítani, hogy kuplungolásnál a cipő orra beakad!!! Csak a cipő orrával kuplungolva nem akad, ha már a talppárna környékével nyomod a pedált, akkor akad."

Ezt más is tapasztalta esetleg?

(#39085) eami válasza nandow (#39084) üzenetére


eami
addikt

nekem nem az van, viszont a gumiszőnyeg ami van az opelemben most (nem gyári) néha csúszkál annyit előre, hogy nekem is beakad a cipő orra. lehet ott is a szőnyeg mászik/nyúlik túl előre.

(#39086) IreN!CuS válasza nandow (#39084) üzenetére


IreN!CuS
őstag

42/43-as cipővel én nem tapasztaltam ilyet.

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#39087) BigBlackDog válasza nandow (#39084) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Műszerfal zörgés nálunk nincs (fél évesen), a zajszigetelés meg tényleg volt már jobb is más autóban, de egy 10-15 éves kompaktból átülve szerintem kifejezetten csendes.

Kuplungolási problémát mi még nem tapasztaltuk, illetve még nem is hallottam róla (persze, attól még lehet).

(#39088) nandow válasza BigBlackDog (#39087) üzenetére


nandow
aktív tag

Nah akkor úgy látom, egyedi dolog ismerősömnél ez a kuplungolási láb beakadós dolog. :D
Mondjuk apumnak 47-es lába van, majd mondom, hogy tesztvezetésnél erre figyeljen azért oda, ki tudja...

Én is azt sejtem, hogy a 19 éves focusból átülve minden téren jobb lenne az Scross. Csak engem pl. bosszantana, hogy egy új autón zörög a műszerfal...

(#39089) roti86 válasza nandow (#39084) üzenetére


roti86
őstag

Zajszint Qashqai S-Cross

Alapjárat: 39 dB 38.5 dB

100 km/h-nál: 64.5 dB 65.5 dB

130 km/h-nál: 67.5 dB 68.5 dB

Zajszint Golf vii Peugeot 308 Mazda 3

Alapjárat: 39.6 dB 40.6 dB 37.9 dB

100 km/h-nál: 64 dB 63.3 dB 65.5 dB

130 km/h-nál: 66.9 dB 66.2 dB 68.5 dB

Forrás: autopult.hu mérések. Az S-CROSS mérései még a fl előttről valók az 1.6 szívó motorral. Az 1.4 T még valamivel kevesebbet is forog 130 nál, így valószínűleg csendesebb picivel. A táblázatból látható, hogy kb. A Mazda 3 al egyforma a zajszintje, de nem nagyon van elmaradva a többi kompakttol..

[ Szerkesztve ]

(#39090) Tamoo válasza nandow (#39084) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én is mk1 focusból ültem át. :DDD De most szívesen visszaülnék egy mk4-be, :D csak sajnos az a számomra tetsző felszereltséggel már igen drága.

Zörgés nem gáz, meg vannak praktikák a megszüntetésére. Én még nem foglalkoztam vele, nem érte el az ingerküszöbömet.
Hátsó futómű kicsit elpattogós, más volt a Focus után, de megszokható. Kormányzástól féltem, de azzal sincs bajom. Eddig igazán csak azzal van, hogy már háromszor voltam szervizben az ajtóbeázás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#39091) eami válasza nandow (#39088) üzenetére


eami
addikt

nekem 46.5 a lábam, de s-cross tesztvezetésnél nem észleltem ilyet :)

(#39092) rbalint88 válasza nandow (#39084) üzenetére


rbalint88
addikt

erre mondjuk egy automata váltó kitűnő megoldás, suzukiban nem félnék tőle, sőt, tuti azzal venném. 60ezrenként vagy 5 évente ledobjátok az olajat benne, akkor örök élet és egy napot elmegy kb.
ha ilyen gyakran cserélnek autót, akkor hosszú távon az árkülönbség se fog fájni.

(#39093) BigBlackDog válasza rbalint88 (#39092) üzenetére


BigBlackDog
veterán

+1! :K Ha már egyszer új autó, akkor legyen kövér. Itt legalább nem kell félni, hogy mikor romlik el.

(#39094) nandow


nandow
aktív tag

Köszi mindenkinek az infókat! :R
Automata nem rossz ötlet, apum munkahelyén szokott olyat vezetni. Anyum még szerintem életében nem vezetett automatát. :D De csak meg tudná szokni. :)
De ha nem okoz gondot a kuplungolás, lehet maradnának a manuálisnál. A ~5M-es határ így is jóval több már, mint az eredetileg 3-4M. Az automata meg úgy látom, 400e-rel több GL+ esetében.
Elmennek tesztvezetni, aztán meglátjuk, mi a véleményük az autóról. :)

szerk: ez az ajtóbeázás többeknél előjött, mennyire jellemző?

[ Szerkesztve ]

(#39095) Tamoo válasza nandow (#39094) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Szervizvezetőt kérdeztem, hogy szerinte hány autót érint az ajtós probléma. Azt mondta szerinte az összeset. Aki nem tudja hogy problémás, nem hallott még erről, az általában nem veszi észre hacsak nem a hangszórójából dől a víz.

(#39096) blakey válasza Tamoo (#39095) üzenetére


blakey
titán

Sikerült végre megoldani?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#39097) BigBlackDog válasza Tamoo (#39095) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Múltkor többször is megnéztem. Mosás és eső után is rálestem az ajtó aljára. A két gumi szigetelés közötti részen még találtam egy-egy csep vizet, de a belső szigeteléstől beljebb száraz volt teljesen. Direkt végigtapiztam a műanyag burkolat alját is (ahol felfekszik az ajtóra), meg-meg emelgettem, de száraz volt az is, nem akart víz csordogálni.

Hol kéne látnom a nem oda való vizet? Kissé idegesít és félek, hogy csak én nem keresem jó helyen.

[ Szerkesztve ]

(#39098) Tom1939


Tom1939
őstag

Valaki cserélt már scross vagy vitara hagyományos 6-os automata váltóban olajat? Lassan megyek köztes olajcserére és másik fórumon beszélgetésről jutott eszembe. Tafáknál kérdeztem múltkor láthatólag fogalmuk sem volt (jó lesz az 150 ezerig, nem tudjuk mennyi, senkinek nem csináltuk még). Én 60 ezernél cserélném, csak bekészíteném a tudástáramba :) Ők szimpatikusak, de suzuki nincs felsorolva náluk. Valami olyan hely kellene ahol jól megcsinálják, és van velük tapasztalat (nem az olcsóság a fő kritérium)?

(#39099) M_AND_Ms válasza BigBlackDog (#39097) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A műanyag ajtóburkolatot alul, a hangszóró alatt kicsit feszítsd meg, próbáld elhúzni az ajtó fém részétől. Ott szokott kijönni a víz.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#39100) BigBlackDog válasza M_AND_Ms (#39099) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Igen, úgy csináltam. Eddig semmi víz nem volt arrafelé, száraznak éreztem teljesen. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.