Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42251) oxox válasza adrian360 (#42250) üzenetére


oxox
addikt

nekem csak anyahajoval sikerult a sh+corruptor+hydra sereget fognom....ill. dt-vel, de az overseer kifokuszalasa utan.

cloak nelkel a locustok durvan apritanak foldon.
Az anyahajot hatrebb vittem, hogy a hydra ne erje, a colok dolgoztak, a a corruptorok meg hullottak mire lotavra ertek....persze kell hozza, hogy sok overseer ne legyen.

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#42252) Tuco Ramirez válasza BeLucZ (#42236) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Na ne már...biztos hogy ugyanazt a meccset néztük? Stardust egész meccs alatt partiban volt Hyun-al, egészen addig, amíg 24:13-nál feleslegesen be nem ölette a seregét. Csak pár gondolat még:
- Az sh/infestor/BL lategame kombóig el is kellett jutnia Hyun-nak, azaz túl kellett élnie a midgame-et.
- Ahogy HD is mondta, ez a kombó nem elég mobilis, Stardust élt is a lehetőséggel és erős drop/zela harassokat csinált, aztán base race-re ment (az adott helyzetben ez volt a legjobb döntés részéről szvsz, bár kicsit korábban is megindulhatott volna).
- A jó unit control egy sh/infestor/BL sereg esetében messze nem olyan egyszerű mint a szokásos midgame roach-hydra seregnél, és akkor még finoman fogalmaztam. (Ha nem hiszed próbáld meg.)
- Éppen emiatt nem fogsz gyakran ilyen late game zerg sereggel gyakran találkozni az alsóbb ligákban (mondjuk platináig biztosan nem), szóval pánikra semmi ok. ;)

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#42253) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Én egyetleg egy dolgot hiányolok egyre jobban a Protoss seregből. Földi mobilis detektort. Terrannak ott van a ghost ami emp-vel detektálja a láthatatlan egységeket egy időre, ott van a raven, plusz ott van a scan. Zergnek ott van az Overseer meg a fungal. De Protossnál csak az Observer és az Oracle van.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#42254) adrian360 válasza Winner_hun (#42253) üzenetére


adrian360
őstag

High templar storm-ja is detektál. jó drága energiáért. én inkább az observernek adnék több hp-t, vagy lejjebb venni a prioritását, mert az az első ami megdöglik a seregből, ha van a másik oldalon is detektor.

(#42255) Winner_hun válasza adrian360 (#42254) üzenetére


Winner_hun
félisten

Igen? Mióta lesz tőle a láthatatlan egység látható hogy mindenki támadhassa?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#42256) sikalisk válasza Winner_hun (#42253) üzenetére


sikalisk
tag

Mi az, hogy csak, mitől nem elég?

univerzum < emberi hülyeség

(#42257) oxox válasza Winner_hun (#42255) üzenetére


oxox
addikt

sokat kell elszorni, mert akkor mar nem kell a tobbieknek foglalkoznia vele.
en nem erzem a foldi detector hianyat...inkabb egy observer mint egy overseer+fungal.
engem tossnal inkabb a tempest zavar...draga, es nem erzem hasznalhato egysegnek...persze lehet jo mikor a terran beteknosozi magat, de amennyibe kerul inkabb mast hozok....persze jo a range, de semmi mas, lassu es raadasul keveset is sebez. nem tetszik...oracle detectje viszont sokszor kisegitett minket mostanaban.

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#42258) Winner_hun válasza sikalisk (#42256) üzenetére


Winner_hun
félisten

Pl. scan+viking, aztán menekülhetek a ghostok EMP-i elől.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#42259) Winner_hun válasza oxox (#42257) üzenetére


Winner_hun
félisten

Többvétöbbe ha T van veled akkor nem is kell annyira:P

overseer+fungal

Nem és+ hanem vagy. Nem mindegy.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#42260) adrian360 válasza Winner_hun (#42255) üzenetére


adrian360
őstag

valóban más számára nem detektál, csak sebzi a cloakos unitokat, amolyan fél detection :)

(#42261) whitezo88 válasza oxox (#42257) üzenetére


whitezo88
nagyúr

tempest még akkor lenne jó, ha használnának még BC-t vagy Carriert, de ezek teljesen kikoptak, én legalábbis hots óta egyszer sem láttam használni. De bl az massive nem?

(#42262) adrian360 válasza whitezo88 (#42261) üzenetére


adrian360
őstag

elvileg BL ellen lett kitalálva. illetve a colossusok ellen jó, ha nem colo vs colo harcot akarsz, az ellen is kap bonusz sebzést.

[ Szerkesztve ]

(#42263) Winner_hun válasza adrian360 (#42262) üzenetére


Winner_hun
félisten

Először még muta ellen volt bemutatva. Splash damage nagyon hiányzik neki.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#42264) netpeti98 válasza oxox (#42257) üzenetére


netpeti98
addikt

A Tempest ellen meg kihoz egy adag vikinge-t+raven-t és már annyi is nekik. PErsze a stalkeres és a templarok még levadászhatják, de ők nem mindig tarthatóak ott.

zuzu és whitezo: kösz a tippeket. :R

Amúgy a gazdasági játékot, hogy érdemes gyakorolni? 1v1-ben nem szoktam megvárni, még az ellenfél terjeszkedik, így hamar támadok. De egy hosszabb teamgame-ben sokszor maradok le a csapatáshoz képest. :(

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#42265) whitezo88 válasza netpeti98 (#42264) üzenetére


whitezo88
nagyúr

max unranked 1v1. Én mikor legutóbb játszottam hármat (3w, TPT voltak) direkt makróztam, be is jött. korai exp, 16nál átküldés + rally. Zerg ellen P úgyis szinte mindig FFE-vel nyit (forge, nex, vagy fordítva - desrow szerint forge akkor előbb, ha 1:50 körül már lemegy a pool), szóval első lépés meg is van oldva. T ellen is 1gate expand az átlagos szerintem ha nem allinezel vagy valami. Szerintem hamar be lehet szokni, 5-re (pl) összes nexus, így egybe tudsz rallizni az új expre 16nál. (azaz 22 gázzal). P nem a legnagyobb makró faj, 3baseből már sokat lehet kihozni, ha elhúzódik akkor meg muszáj többet csinálni.

a fentiek nem egy profi szavai szóval majd kijavítanak :D

[ Szerkesztve ]

(#42266) adrian360 válasza netpeti98 (#42264) üzenetére


adrian360
őstag

játsz pár unranked meccset vagy custom gamet úgy hogy nem a sereg építésre figyelsz, hanem a folyamatos szedő és suply gyártásra, ha tele a bázis lerakni a következő expet.
a másik megoldás hogy csinálsz custom-ot very easy ellen, és kitűzöd magad elé mondjuk hogy 8 percnél 2 bázison 12 percnél 3 bázison kell lenned saturálva. aztán elindítod a játékot csinálod, eljutsz a 12 perchez megnézed hogy állsz , kilépsz és újra. párszor megcsinálod, látod hogy mennnyire megy miben vagy elmaradva, aztán szép lassan automatikusan megy majd magadtól makró játék. A lényeg tényleg a folyamatos szedő és suply gyártás, és onnan már érzed hogy mikor növöd ki a meglévő bázisokat.

(#42267) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Ha eléri az 1000 nézőt, kisorsol egy steam játékot, gyertek :) (regisztráltnak kell lenni és követőnek)
[link]
most 975

[ Szerkesztve ]

(#42268) Tuco Ramirez válasza adrian360 (#42266) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Ehhez annyit még hozzátennék, hogy éles meccsen erősen ajánlott szorgalmasan scoutolni makrózás közben. Ha az ellenfél nem expel viszonylag korán, akkor 90%, hogy all-in jön (vagy cheese) és sima bukó a meccs, a makróelőny mit sem fog számítani.

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#42269) adrian360 válasza Tuco Ramirez (#42268) üzenetére


adrian360
őstag

persze most nem azt írtam le hogy hogyan kell játszani, hanem hogy hogyan gyakorolja a makró építést.

(#42270) oxox válasza Tuco Ramirez (#42268) üzenetére


oxox
addikt

zergnel az 1base azer scoutolhato, tossnal sem remenytelen, ha mineralra kuldod a scout egyseget (terran ugye akar scanelhet is, bar ott fajo meg a mule kiesese gondolom), es ha tudod mire megy, akkor a korai exp nem feltetlen buko.

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#42271) whitezo88


whitezo88
nagyúr

a bonus pool gondolom szezon elején nullázódik?

(#42272) adrian360 válasza whitezo88 (#42271) üzenetére


adrian360
őstag

igen, új szezonban mindig nulláról indul

(#42273) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Mire jó a *bonusz pol?

ÁdiBá

(#42274) whitezo88 válasza ÁdiBá (#42273) üzenetére


whitezo88
nagyúr

ha nyersz akkor több pontot kapsz így gyorsabban haladsz a ladderen pontban.

(#42275) adrian360 válasza ÁdiBá (#42273) üzenetére


adrian360
őstag

ha nyersz, akkor bónuszból kapsz hozzá ugyanannyit, tehát dupla pontot kapsz, ha vesztesz, és van még bonuspool-od, akkor abból von le pontot, így nem vesztesz ladder pontot

(#42276) Winner_hun válasza ÁdiBá (#42273) üzenetére


Winner_hun
félisten

Arra jó hogyha bizonyos ideig nem játszottál és lemaradtál a pontokban akkor könnyebb legyen a "helyedre" visszajönni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#42277) oxox


oxox
addikt

tehat ha nem erdekel a helyezesed adott ligan belul /hogy van a plecsnided csillag....akkor semmire :DDD

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#42278) oxox


oxox
addikt

nem nagyon szoktam ffa-zni, de tegnap vartam a partyra, es gondoltam tolok egyet.
altalaban az a bajom, hogy engem tamadnak tobben, akiket vagy fogok, vagy nem, ha igen akkor meg akit nem molesztaltak az felmakrozza magat....TTPP volt (random voltam, de tosst dobott...fo a valtozatossag)
pylo utan raktam a nexust, az egyik terran le is scoutol (8-as map volt, es persze mindket oldalamon 1-1 terran...mig a masik toss a palya masik oldalan.

tankal meg is is jelent az egyik..lebontva az egyik cannonom...blink mar fejlesztes alatt...leszedte a cannont, meg is indult nehany marine....megkerulve oket tankokra blink /volt vagy negy letalpalt tank, de a marinok keson ertek vissza/. serege nullazva, bemasirozva a bazisara, erre megjelenik a tuloldalon a masik terran szinten tank+marine....ohh....ugyanez eljatszva, csak a bazisara beblinkelve elfogytam pikk-pakk /tank+thor+marine/...nem expelt a bazisa ele, ezert lent letelepedtem, majd exp, majd meg egy...de meglett a masodik terran sunyi expe...leszedve, majd amint kitamadt immar stormokkal nullazva.
nahh itt ereztem, hogy bukta lesz, mert sokat kivettek belollem. agresszivan expeltem tovabb, es mint kiderult a toss 1expel nyomja (nekem mar 4lent...). ment a fejlesztes, es 200/200-on vagy 30probe-t bealdoztam...ereztem, hogy talan megsem bukta...legire ment (barmilyen meglepo)..mass archon, ht, stalker..ugy elovadt az anyahajo, es az alatta levo csapata, hogy orom volt nezni :DD 3-bol 3 leptetve :))

bevetelem valami 46k volt a masodiknak (toss) 25k :DD

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#42279) BeLucZ válasza oxox (#42278) üzenetére


BeLucZ
addikt

izgin hangzik ez amit leírtál :D FFA-nak tényleg nincs sok értelme és talán az összes játékmód közül a legigazságtalanabb...
általában mass void-carrierrről szól MS-el kombinálva :D mondjuk egyszer terrannal csináltam egy nagyon vadorzó sereget, mass tank-thor-BC és mindegyik 3/3/3-ra techelve és vagy 5 CC-ből muleokkal megtámogatva autorepair gyanánt, hát mondanom se kell, elolvadt mindenki aki az utamba került :D

szerk: és ez még wolban volt 4 armoryval....

[ Szerkesztve ]

(#42280) whitezo88 válasza oxox (#42278) üzenetére


whitezo88
nagyúr

én egyszer FFA-ztam de még wol elején, azt nyertem is, elején be kell kicsit védekezni mert ha kitámadsz azonnal tarolnak, allin se jó pont emiatt.

(#42281) BeLucZ válasza whitezo88 (#42280) üzenetére


BeLucZ
addikt

rusholni őrültség FFA-ban, stabil erős macro kell és jó derítés, meg türelmes ellenfelek, ha nyerni szeretnél :D
volt egyszer hogy mass vikinggel szivattam ki egy dia zerget FFA-ban, szerencsétlennek mindig lelődöztem az összes overlordját és nem tudott normális sereget csinálni a végén, azt bedaráltam, de ez már csak az én perverzióm :D

[ Szerkesztve ]

(#42282) Eyesis


Eyesis
őstag

Na vasárnap a Barcraft döntőjére én is kimegyek, előtte meg streamelek egy kis 1v1 terrant :)
Innen ki jön még a BarCraftra? (Én inni nem fogok alkoholt :( )

Eyesis

(#42283) Winner_hun válasza Eyesis (#42282) üzenetére


Winner_hun
félisten

Látom délelőtt 10-kor kezdődik, az jó. Vajon meddig fog tartani? Vasárnap úgyis Bp-n járok, max. ehhez igazítom a többi programom:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#42284) PuffySite válasza Eyesis (#42282) üzenetére


PuffySite
tag

én valszeg megyek. :)

(#42285) zuzu000


zuzu000
őstag

srácok én kicsit felizgultam..
aki nem nézi rosszul teszi
rain vs the dong hamarosan

(#42286) Eyesis válasza Winner_hun (#42283) üzenetére


Eyesis
őstag

én szerintem nem megyek ki 10re az biztos, de a dontore mar kinn leszek :)

Eyesis

(#42287) whitezo88 válasza zuzu000 (#42285) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Jaedong 93%-os Z elleni nyerése eléggé imba.

(#42288) zuzu000 válasza whitezo88 (#42287) üzenetére


zuzu000
őstag

szegény, csak 1 zerg van az egész döntőben..pvz-je meg nem a legerősebb.

(#42289) whitezo88 válasza zuzu000 (#42288) üzenetére


whitezo88
nagyúr

de első meccs GG lesz Rainnek...

mod: így is lett.

[ Szerkesztve ]

(#42290) zuzu000 válasza whitezo88 (#42289) üzenetére


zuzu000
őstag

jaedong pont jókor kapta el, rain serege szétesve, 1 colo egyedül. szép kis timing volt, a muta switch még szebb.

(#42291) BeLucZ válasza zuzu000 (#42290) üzenetére


BeLucZ
addikt

a legutóbbi meccs is egy vicc volt, 3 colo berántva a seregbe, el is olvadtak azonnal, lemassolta hydrával, esélye nem volt rainnek, kb nincs is értelme ezen a szinten a colo játéknak, viperrel beráncigálják az összeset azt csókolom, oda a sok nyersanyag a semmiért

(#42292) h.adam.92 válasza BeLucZ (#42291) üzenetére


h.adam.92
őstag

Templar archives nélkül nehéz viper ellen játszani, egyszerű BO win volt mind a két játék.

(#42293) BeLucZ válasza h.adam.92 (#42292) üzenetére


BeLucZ
addikt

nah MC mindjárt durvábban tolja, méltóbb ellenfél

(#42294) zuzu000 válasza BeLucZ (#42293) üzenetére


zuzu000
őstag

azért azt nem mondanám ;)
mc utolsó döntése katasztrófa volt..

(#42295) BeLucZ válasza zuzu000 (#42294) üzenetére


BeLucZ
addikt

ez a viper de kiba idegesítő ....

mc most nagyon küzd második meccsen, de megint el fog vérezni, úgy látszik ez a muták napja :D

Jaedongot meg lehet egyáltalán verni P-vel? :D talán stardust, de még ő sem

[ Szerkesztve ]

(#42296) BeLucZ válasza BeLucZ (#42295) üzenetére


BeLucZ
addikt

szerk: volt neki egy rahedli archonja még sem nyelték be a mutákat, oké hogy magicbox meg minden de én többet vártam abban a helyzetben

(#42297) whitezo88 válasza BeLucZ (#42295) üzenetére


whitezo88
nagyúr

ez nagyon brutál meccs... alig van bevételük meg egységük :D

na 50 perc alatt vége is lett.

[ Szerkesztve ]

(#42298) zuzu000 válasza BeLucZ (#42295) üzenetére


zuzu000
őstag

jd legrosszabb mu-ja a pvz, most viszont csak p ellen kellett készülnie nagyrészt, szóval érthető.

(#42299) BeLucZ


BeLucZ
addikt

lol és tévedtem :D MC nyert , de vért izzadva, kiélezett meccsen, hát meg nem mondtam volna annál a mutás résznél hogy nyerni fog

[ Szerkesztve ]

(#42300) whitezo88 válasza BeLucZ (#42299) üzenetére


whitezo88
nagyúr

az a pár ultra gyorsan meghalt az immoktól. aztán meg már sok pénz nem marad. meg egyet a zelák is szétkaptak.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.