Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) Alg válasza rt06 (#10000) üzenetére


Alg
veterán

Igazából mivel a ling az egyetlen harcoló egység ami nem kerül gázba, (és végjátékban inkább a gáz a limitáló faktor, nem a lárva vagy a mineral) ezért gázhiányos időszakban bármilyen seregbe jó lehet...

Szerk: 10K :C

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10002) rt06 válasza Alg (#10001) üzenetére


rt06
veterán

uhh, kerem az achievement-emet ^^

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#10003) sith7 válasza aDM|RaL^ (#9987) üzenetére


sith7
nagyúr

Nem teljesen normális, mert kis mikróval kijátszható a zea, főleg 3 marine - nel, de elképzelhető :K

(#10004) rt06 válasza sith7 (#10003) üzenetére


rt06
veterán

megneztem unit tester-rel, sima scanmove-val egymasnak kuldtem oket, a zea 7 elettel tulelte

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#10005) iSonic válasza rt06 (#9996) üzenetére


iSonic
addikt

fel lesz tüntetve :)

csak újítunk és visszük fel a jelentkezőket ;)

[ Szerkesztve ]

(#10006) rt06 válasza rt06 (#10004) üzenetére


rt06
veterán

minden 3-asra fejlesztve (marine sebzes, pancel - zea sebzes pancel pajzs) szinten a zea gyozott, most 5 hp-je maradt

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#10007) sith7 válasza rt06 (#10006) üzenetére


sith7
nagyúr

Elhiszem, de ha nem scanmove - val megy, hanem lő - hátrál - lő - hátrál ... :F

(#10008) Alg


Alg
veterán

Hmm ez érdekes: szarakodott az egerem az asztalon, úgyhogy raktam alá egy QcK-t - és még rosszabb lett, megakad,szaggat (optikai, nem lézeres)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10009) rt06 válasza sith7 (#10007) üzenetére


rt06
veterán

foleg, ha nem csak hatralgat, hanem kulon kezeli a kettot, akkor eleg ketto is

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#10010) föccer válasza rt06 (#10009) üzenetére


föccer
nagyúr

Ezt az unit tesztert ellehet-e érni valahol? Vagy simán map editorban tolod?

Üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#10011) rt06 válasza föccer (#10010) üzenetére


rt06
veterán

csinalsz egy custom game-et, map kivalasztasnal keresobe beirod, hogy unit, es ott lesz nehany (mar nem is tudom, ki adta a tippet, talan Ghoosty volt az)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#10012) föccer válasza rt06 (#10011) üzenetére


föccer
nagyúr

Köszi, megnézem.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#10013) Arhquis


Arhquis
aktív tag

Feltöltöttem egy nagyon kész meccset.
[link]

A protoss beproxyzott a bázisom elé, és habár nagyon gyíkul játszott (se groupok, se gyorsaság, és túl is eröltette a dolgot, pedig kiszúrtam, és készültem rá, mindezt Goldban!) azért baromi élvezetes volt. Folyamatos nyomás alatt tartott, és minden apróságot ki kellett használnom a győzelemhez.

Előre bocsátom, elég sok dolgot én is elkúrtam, de szerintem mindentől függetlenül korrektül sikerült kezelnem a dolgot. Kár, hogy feladta, már jöttek volna a Muták, és lenn volt a nydus is! :)

[ Szerkesztve ]

(#10014) Winner_hun válasza iSonic (#9981) üzenetére


Winner_hun
félisten

Jól van látom ott vagyok, kösz:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10015) iSonic válasza Winner_hun (#10014) üzenetére


iSonic
addikt

szívesen ;)

(#10016) Ghoosty


Ghoosty
őstag

Tegnap gyakorlotam 1v1-et. A zergeket nem bírom megverni. Jönnek mutákkal, de azok olyan gyorsak, hogy nem tudok támadni miattuk. Ameddig otthon vagyok a seregemme, addig nincs gond, általában nagyobb vesztesége van az ellenfélnek, mint nekem, de a legjobb elenszere a thor drága és lassú is. Tehát, ha elviszem otthonról, még nem ér haza mire a muták kiírtanak mindent. Már natural expansion és a mainem között is iszonyat lassan érnek át, én meg nem győzöm menekíteni a parasztokat. Profi játékosok videóin alig látok mutákat, de mikor én játszom, már rögtön techelek thorra, mert úgy is jön egy raklappal.

Gondoltam arra, hogy otthon hagyom a thorokat, de akkor meg a csapatom marad fedezet nélkül. Próbálkoztam azzal, hogy sok mariskát vittem magammal, azt meg beszívatták banelingekkel.

Eddig ami leginkább bejött, az egy valagnyi AA turret(+armor+range), de relatív drága, így nem maradt pénzem rendes seregre.

Valami hasznos tanács egy tapasztaltabb terrantól?
Seeker missilenek mennyi esélye lenne? Valaki próbálta már aktívan használni?

U.i.:

A tegnapi egyik zerggel folytatott játszmámban több mint 20k értékben öltem, míg nekem kb 10k veszteségem volt, csak sajnos lemakróztak mint a sz..t.

(#10017) Djuree válasza Ghoosty (#10016) üzenetére


Djuree
félisten

engem is a muták idegesítenek de nagyon :W nem nagyon van rájuk ellenszar. illetve van, hogyne lenne, de én még nem vagyok azon a szinten, nagyon nem :DD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#10018) Alg válasza Djuree (#10017) üzenetére


Alg
veterán

Stim shield marine - banelingek ellen kicsit mikrózni kell, de tudjuk, olyat a terran nem szeret ;]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10019) Ptech válasza Djuree (#10017) üzenetére


Ptech
őstag

Missile Turretet lerakni nehéz-e? ;]

(#10020) Alg


Alg
veterán

Egyébként ez a ZvT nagyon úgy néz ki, hogy egy muta-ling-baneling vs MMM+ esetleg pár tank irányba fajult el, és azon dől el, hogy mennyi marine-t tud életben tartani a terran amíg elfogynak a banelingek...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10021) Djuree válasza Ptech (#10019) üzenetére


Djuree
félisten

azt kikerüli, körberakni a bázisom meg csak nem kéne :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#10022) kovsol válasza Djuree (#10021) üzenetére


kovsol
titán

hidd el pedig leraksz egy 5db -t belőle az már elég, és marin az iszonyat darálja a mutákat ennyi a nagy csoda ellenszer

May the Force be with you!

(#10023) Ghoosty válasza kovsol (#10022) üzenetére


Ghoosty
őstag

5 turret a main egyik felére 5 a másikra 5 a natural expre és el is ment rengeteg mineralod és még nincs sereged. Ha nem elég közel rakod a tornyokat, simán szedi a muta is, úgy, hogy nem veszít egységet.
Én, ha rakok tornyot, akkor rögtön 3-at is, a mineralok mögé, de sokszor kevének bizonyul, vagy simán talál egy olyan pontot a bázison, ahova nem ér el a hatása, így leszedheti az ott lévő épületeket.

Megfogni meg tudom a mutát, de ha kimegyek támadni, akkor már nincs mivel, baserace-be belemenni meg eddig nem mertem zerg ellen.

Gyakorolni kell, mert lassan kezdődik a liga, azt jó helyet kéne megcsípni. :)

Szerintem, engem nagyon feljebb akar rakni a ladder rendszer, mert tegnap az első ellenfelem platina volt a többi mind gyémánt.

(#10024) Djuree válasza kovsol (#10022) üzenetére


Djuree
félisten

ja csak mire a marinokkal odaérsz ahova becsap a muta, addigra már a bázisod meg is kerülték és máshol csapnak le. marin lőtávja majdnem egyenlő a nullával, légi egységekkel bárki kimikrózza őket...főleg ha még gyorsak is...mint a muta...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#10025) Arhquis válasza Djuree (#10024) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Na ezért kéne kicsit többet játszanod, hogy ilyeneket ne írj.

Stimes marine-ekkel röhögve szeded le a mutákat, nem elég gyorsak, hogy elmenjenek.

Továbbá a marine-okat megtámogatod 3-5 turrettel, és máris váltania kell a zergnek.

(#10026) WayneGace válasza Djuree (#10024) üzenetére


WayneGace
őstag

LOL! Marine 5-ös range, muta 3-as.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#10027) Ghoosty válasza Djuree (#10024) üzenetére


Ghoosty
őstag

Nem mondanak hülyeséget, tényleg simán lehet szedni a mutát marinennel, főleg ha drogozva rohannak és ahhoz, hogy kikerülje az ellenfél 100%-ig a mikróra kell figyelnie nem annyira egyszerű az, tegnap tapasztaltam t oldalról. Ha csak rohangál, akkor meg nem tud kárt okozni. Egy dolog kell, legyen 1-2 medivac, aki visszagyógyítja a stimet.

(#10028) Alg válasza Ghoosty (#10023) üzenetére


Alg
veterán

4-5 turret a bázison jól elhelyezve, meg 10-15 marine egy vagy 2 medevac-el.

Amíg a mutáka turret-et ütik, odaér a marine csapat.

Persze ahogy egyre több lesz a muta egyre több marine is kell, de azért lehet tartani a lépést.

Támadáshoz meg lehet vinni 3-4 thor-t, vagy a marine-okkal megpróbálni kimikrózni a banelingeket.

Szerk: plusz 1 thor-t a bázison tartva, 9range-el -> elég nehéz a mutákkal kerülgetni

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10029) WayneGace válasza Alg (#10028) üzenetére


WayneGace
őstag

Thor air range 10.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#10030) Alg válasza WayneGace (#10029) üzenetére


Alg
veterán

Valóban a viking a 9... akkor méginkább :))

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10031) Djuree válasza Arhquis (#10025) üzenetére


Djuree
félisten

ja lehet igazad van, én általában nem tudom őket visszaverni ha okos az ellen, de én nem is vagyok olyan jó játékos :)) turretek ok, de akkor sok kell, akkor meg seregre nem marad :(

WayneGace: marin messzebbre lő? :Y eddig nem úgy tűnt :DD
thor az valóban jó légvédelemre :K

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#10032) WayneGace válasza Djuree (#10031) üzenetére


WayneGace
őstag

Igen marine messzebbre lő.

[ Szerkesztve ]

BestSecret invitációt privátban adok.

(#10033) Ghoosty válasza WayneGace (#10029) üzenetére


Ghoosty
őstag

Tegnap láttam az előnyét és a hátrányát is a nagy rangenek. Az előnye védelemnél mutatkozott meg, a hátránya meg akkor amikor attack moveval küldtem előre a csapatot, a thorrok meg nekiálltak overlordot lőni, így lemaradtak. Én meg későn vettem észre és megették a turbólingek.

Reméltem, hogy kevesebb foodnyi egység hátrahagyásával is lehetne védeni a bázist. :(

Legközelebb, majd gyorsan massolom az elején az MM-et, aztán nem lesz ideje mutára. :)

(#10034) WayneGace válasza Ghoosty (#10033) üzenetére


WayneGace
őstag

Ez nem a nagy range hátránya, hanem a megfelelő mikro hiánya. Nehogy már az legyen a gond egy egységnél, hogy fél pályát átlövő range van.

[ Szerkesztve ]

BestSecret invitációt privátban adok.

(#10035) iSonic válasza WayneGace (#10034) üzenetére


iSonic
addikt

ott a pont ;)

(#10036) kovsol válasza Djuree (#10031) üzenetére


kovsol
titán

amúgy profilod szerint nem is játszol akkor hol tapasztaltad meg ezt a sok dolgot amiket írsz ? :B

May the Force be with you!

(#10037) Arhquis válasza Djuree (#10031) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Nem, félreérted.

Nem kell mass turret. Max 4-5 ahogy írtam.

Mivel rohadt nagyot sebeznek a turretek, első körben azzal lesz elfoglalva, hgoy egy biztonságos helyet keressen a mutái számára -> nállad az előny.
Ha nekimegy a turreteknek, garantáltan meghal pár muta, ráadásul addig te odaérsz, és a marine-ek nem lesznek első körben támadva -> előny a tied.
Ha massív muta csapata van, hogy bőven neki mer menni ennek a 4-5 turretnek, akkor biztosan azoknak megy neki előbb, mert nem akar veszteni egyésget, hiszen a tornyok lőnek. Megint van elég időd a marine-ekkel odaérni -> nállad az előny.

További fontos dolog, hogy ha bemegy a mutákkal torony lőtávba, és beérnek a marine-ek, akkor igen nagy bajban van, hiszen döntenie kell, a két célpont közül melyiket lövi. És habár nagyon kevésnek tűnik az az 5 turret, de mire a mariskákat kiszedi, azok tutira megölnek vagy 10 mutát!!! Nem a mass mennyiség a lényeg, hanem a kényszerítés.

(#10038) kovsol válasza Arhquis (#10037) üzenetére


kovsol
titán

szerintem meg ne oktassuk ki őket muta ellen zerg barátom :U

ha nem akarnak gyártani turretet majd gyárt SCV -t nekem az a jobb, ennyi

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#10039) Arhquis válasza kovsol (#10038) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Hehe! :D

Mondjuk mostanában kezdek leszokni a mutákról, mert mindenki azzal megy, és mindenki egyből a counterre megy rá. Ennek köszönhetően tegnap meg is volt a 5 hot streak! :D

(#10040) Alg


Alg
veterán

Naszóval...

Mivel a Ladder rendszer most nem igazán működik (nem ad pontot) lenne kedve valakinek 1v1 gyakorló meccshez?

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10041) Djuree válasza kovsol (#10036) üzenetére


Djuree
félisten

leginkább SC1. ezzel nem játszok olyan sokat, az utóbbi pár hétben nem is játszottam, minden régi haver SC1-ezik, meg ha együtt játszottunk az meg lan volt, nekem ez a netes dolog nem az igazi rts-ben, így nem lehet jól 4v4-ezni, kellene a személyes kontaktus a tökéletes taktikához, anélkül értelmetlen :(
1v1 meg nem az én világon, az ökör iszik magában mondást favorizálom :DDD :C

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#10042) Arhquis válasza Alg (#10040) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Még pár óra, és hazaérek, utána tolhatjuk. Akár XvX-et is.

Ts3 van ;)

(#10043) iSonic válasza Arhquis (#10042) üzenetére


iSonic
addikt

attól félek, hogy sokáig fog tartani míg te hazaérsz hehe ;]

(#10044) Arhquis válasza iSonic (#10043) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Vazze, valakinek termelnie is kell a GDP-t! :D

(#10045) iSonic válasza Arhquis (#10044) üzenetére


iSonic
addikt

hát sok sikert hozzá :D

(#10046) kovsol válasza Djuree (#10041) üzenetére


kovsol
titán

értem akkor meg: go to [link] ;] ;)

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#10047) Alg


Alg
veterán

ooooké, azt hiszem nem fogok ezután mass roach-al nekimenni a mass thor-nak...
Na de akkor mivel? Brood lordra tippelek. (+, ha megvan a második exp mehet a hive tech)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10048) kovsol válasza Alg (#10047) üzenetére


kovsol
titán

eszméletlen sok ling a thorok ellen nyerő lehet, mivel lassan lőnek mire kiszedi mindet lemegy a nap

May the Force be with you!

(#10049) Iginotus


Iginotus
őstag

Hol tudom megnézni hogy kinek mi a neve? Hogy felvegyem sc2 re?

Plug and Pray... :)

(#10050) Alg válasza kovsol (#10048) üzenetére


Alg
veterán

De körbe kell venni őket, és ha már van 8-10 thor az elég nehézkes... (+ ling kis sebzése vs nagy páncél...)

Ultra talán, bár az sem az igazi... brood lord kell, meg ling tankolni

szerk2:eszméletlen milyen hülye vereségeim vannak ma... rossz helyre rakott spine, void ray, mass thor... nem baj, ezekből lehet tanulni :K

Iginotus: aláírásokba sokan berakták

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.