Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30001) Winner_hun


Winner_hun
félisten

5. percnél mik azok a tuning bunkerek? Hogy lehet olyat csinálni? Eddig egyszer láttam ilyet 3v3-ban, de azóta se.

ps: 17. perc hatalmas poén:DDD

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#30002) Winner_hun válasza oxox (#29999) üzenetére


Winner_hun
félisten

Na így se cseszte még el valaki a nicknevem:D
Az a 10 gate éppenséggel el lett rontva, ne is nézd a replay-t. Nem jobb:) Ezzel HA sietek (és nem cseszem el) akkor 5:30-ra kész a warp. Általában nem sietek így egy harcoló egységet is szoktam chronózni. Írtam hogy dt, aztán 2-3 perccel később föccer is írta hogy dt..:DDD szerintem az első beírásnál nem esett le neki:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#30003) Ghoosty válasza Winner_hun (#30001) üzenetére


Ghoosty
őstag

Nem néztem a videót (cégtől nem tudom), de szerintem a bunker upgrade volt, amit szinte senki se fejleszt ki soha. Annyit csinál, hogy +2 összesen 6 kockányi egység fér be.

A másik lehetőség, hogy campaign videó, ott lehet rá rakni automata golyószórót.

[ Szerkesztve ]

(#30004) Winner_hun válasza Ghoosty (#30003) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ladder volt. Akkor fejlesztés lesz. Nem tudtam hogy van hozzá fejlesztés.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#30005) Eyesis


Eyesis
őstag

direkt lossoltam 12ot
aztan gondoltam na most nyerek... es nem platinas protoss volt?!
mikor dob mar lejjebb?!?!!?

Eyesis

(#30006) oxox válasza Winner_hun (#30002) üzenetére


oxox
addikt

lehet kicsit sokat foglalkozok a tronok harca sorozattal/konyvel ...sry :DDD ..."winter is coming"... :DDD

oks akkor majd jol nem nezem...igen...ra is mozdultam a dark sh-ra, csak kozben lattam, hogy a masik oldalon megjelentek....lattam mindkettotok dt beirasat is :D ...Foccer szegeny egyedul volt, gondolom kisebb gondja is nagyobb volt...de ezert jo ha van beszed kozben, mert akkor hamarabb lerakja a detector kopkodo vackot....ill. a robombol mar jott volna az obs csak el kezdte csapkodni....ff-el probaltam elzarni tole, de nem sikerult sajna....

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#30007) rt06 válasza oxox (#30006) üzenetére


rt06
veterán

"winter is coming"

jon a winter? hun? (a.k.a. hunnvan-e a winter?)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#30008) mcwolf79


mcwolf79
veterán

na van eredménye,hopgy az elmúlt 2-3 napban megnéztem kb. 30-40 replay-t P játékról.
Az elmúlt 8-10 meccsből már kb. 3-4-et tudtam hozni :B
A T mix kompozícióval (MMM+Tank & Thor) továbbra sem tudok mit kezdeni. Bár ezzel Zergként is meggyűlt a bajom.
Most már legalább bátrabban expelek, csak még a speckó egységeket (HT, Sentry) nem tudom igazán mikrózni.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#30009) Eyesis válasza mcwolf79 (#30008) üzenetére


Eyesis
őstag

mikro? protossal?

Annyi csak, hogy kijelölöd az egész sereged, és nyomogatod spec gombokat, pl g a pajzsért, feket a forcefieldekért és t betüt a stormnak, a colokat mindig a lehető legtávolabb tartsd, és ha látod, hogy fókuszálja a terran, akkor hátra lépegetsz vele, vagy fel valami magaslatra.
a lényeg, hogy 200/200ig ne öless be. a protss egy kempelős, helyezkedős faj.. ha kifogytak a stormok akkor generálhatsz archonokat a templarokból.

Eyesis

(#30010) Winner_hun válasza Eyesis (#30005) üzenetére


Winner_hun
félisten

Miért akarsz lejjebb kerülni? 12 az édeskevés.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#30011) Winner_hun válasza Eyesis (#30009) üzenetére


Winner_hun
félisten

Aha kijelölöd az egész sereget. Ha van benne HT akkor aztán nyomkodhatja a G-t, semmi se fog történni... Blink májkró?:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#30012) Alg válasza Eyesis (#30009) üzenetére


Alg
veterán

Tudtommal nincs "smartcast", azaz közben a tab-ot is nyomkodhatja bőszen, amíg bele nem kavarodik hogy most éppen melyik egységnél jár ;]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#30013) Ghoosty válasza mcwolf79 (#30008) üzenetére


Ghoosty
őstag

Ezt néhány Immortal plusz egy valag zealot(charege)-nak fognia kell. Ha sok az MMM, akkor kell HT is. Thor-t is lehet feedbackelni is. Nem kellemes fél életről indulva harcolni. Medivacnak, ha sok energiája van, akkor el is pukkan egy feedbacktől.

(#30014) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Hát nem igaz,hogy itt silver-ben minden kecseg P csak Zela rush-t játszik!!!

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#30015) mikromanus válasza mcwolf79 (#30014) üzenetére


mikromanus
veterán

Ej a régi szép idők még az első vagy második ladderban amikor ilyesmivel próbálkoztak ellenem a protik (Akkrotájt nyomultam silverben).... Emlékszem volt egy rakat elképzelés zerg BO-ra, én meg úgy éreztem, hogy a gyors expelés olyan stresszes. Kidolgoztam az extrém agresszív ling massolós taktikát: pool után ment a "macro" hatchery a mainre kapásból. Emlékszem, hogy jön deríteni a proti és látszik rajta, hogy totál tanácstalan, hogy erre most mit lépjen, vagy egyáltalán mi a fenét akarhatok. Azért nyomatta nyugodtan a 2 gw zela rusht, de lenyomtam majd mindig. Nagy kedvenc volt. Tipikusan ott áll nagy tanácstalanul a deritő probe. Képregényben ott virított volna felette a "???" vagy a "wtf" felirat :DD

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#30016) föccer válasza Winner_hun (#30002) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem vettem észre/elbambultam/bepunnyadtam/elálmosodtam. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#30017) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Na már bronzosok ruháznak. Hátha visszadob engem is végre!

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#30018) BeLucZ válasza mcwolf79 (#30014) üzenetére


BeLucZ
addikt

egyébként szinte tényleg az összes seggfej zealot rushhal próbálkozik silverben, nekem is hasonló tapasztalatom van, de hogy ebben mi olyan jó???
főleg ha van pár photon canonod meg 1-2 légi mire odaér az ostoba zealotjaival....

(#30019) föccer válasza BeLucZ (#30018) üzenetére


föccer
nagyúr

Hát, ha olyan jól tolja a zea rush-t, hogy amire oda ér, addigra neked van pár cannonod, meg néhány légi egységed, akkor meg is érdemli, hogy kikapjon :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#30020) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Mit csinálok rosszul, ha very hard AI esetén nem tudom megfogni az első támadást 4-gate-tel?
Persze azon kívül hogy csökkentsem a holtidőt. :))

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#30021) föccer válasza fi:zi'k (#30020) üzenetére


föccer
nagyúr

Dobj fel egy replayt és a P játékosok pillanatok alatt megmondják :)

Vagy játssz zerggel... :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#30022) fi:zi'k válasza föccer (#30021) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Hova és hogy? :D

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#30023) föccer válasza fi:zi'k (#30022) üzenetére


föccer
nagyúr

Pl: [link]

Gondolom a többi egyértelmű :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#30024) mikromanus válasza fi:zi'k (#30022) üzenetére


mikromanus
veterán

Zergnél viszonylag egyszerű. Én mindig a lusta megoldást alkalmazom. 1 bázis - veszett sok ling speed fejlesztéssel, aztán mikor kimozdulna betámadom a bázisát, erre visszajön, a lingekkel körbeszaladok a bázisán és eliszkolok, aztán mikor megint kitámadna megint bespurizok, közben meg folyamatosan küldöm valami sötét ellenhez közeli sarokba a lingeket a következő körhöz. Az AI olyan butuska. 4-5 kör és elhal mindene. Először a munkásai, majd az épületei is. Csak nem szabad összecsapni a seregével mert az eleinte sokkal erősebb. Volt olyan, hogy végig erősebb volt a serege mégis elpusztítottam az összes épületét a csaló-gyökér-ainek :DD (Very hard már elég erős előnyöket kap)

Protoss és terran ellen többnyire bejön.

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#30025) BeLucZ


BeLucZ
addikt

tegnap toltam egy nagyon fun 4 v 4 meccset!
ugye jó ideje pihentettem már a mass voidos témát, de most vmiért a megérzéseim azt sugallták hogy játszam be, hát jól tettem, mert az egyik protoss srác deathball-al jött , a terran meg mass marine és tankkal minimális mediveccel, gyakorlatilag egyedül lehoztam az egész meccset mert mindenki félrecounterelt :D derítés 0, megkapták a magukét, jó volt látni ahogy a sok colo megy a lecsóba :D kevés stalkert hozott a gyerek

próbáltak főnixeket meg vikingeket hozni de már késő volt nagyon, főnixxel próbált mikrózni a gyerek csak elfelejtette hogy a void az nem mutalisk :D

link

[ Szerkesztve ]

(#30026) fi:zi'k válasza mikromanus (#30024) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

P-vel tolom. ;)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#30027) Ghoosty válasza mikromanus (#30024) üzenetére


Ghoosty
őstag

(Very hard már elég erős előnyöket kap)

Ez érdekelne, hogy mi, mert ismereteim szerint csak az insane csal.

Amúgy, amit csinálsz, az egy AI hiba kihasználása. Korábbi verziókban nyugodtan rakhattál cannon-t a parasztok közé, hozzá se nyúlt. Zergnél simán hagyta, hogy elkészüljön a spine a saját bázisán. Így nem érdem megverni.

(#30028) Eyesis válasza Winner_hun (#30010) üzenetére


Eyesis
őstag

Hallod e Winnerhun, nem tolunk egy olyan meccset, hogy semmi spec tulajdonsagot nem hasznalunk csak a move-ot? kivancsi vagyok ki nyer :) van egy tippem :)

amugy azert, mert allandoan kikapok, es nem jatszok sokat es mindig azt varja tolem a rendszer hogy toppon legyek..

Eyesis

(#30029) föccer válasza Eyesis (#30028) üzenetére


föccer
nagyúr

Az aki erősebb makrót épít és jobban költi a pénzét.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#30030) hajsza válasza Ghoosty (#30027) üzenetére


hajsza
aktív tag

Én is úgy tudom, hogy már a very hard is csal. Két téren van "kisegítve": a gyűjtői egy fordulóval több kristályt szednek be, illetve felderítés nélkül is tudja, hogy mid és hol van (gyakorlatilag maphack).

(#30031) mikromanus válasza hajsza (#30030) üzenetére


mikromanus
veterán

A very hard csak "maphacket" nyom (mindent észlel rólad derítés nélkül is) . Meg némi extra termelése is van, mert ugyanannyi idő alatt nagyobb sereget és több nyersanyagot szerez. EZ meg nem vezethető vissza arra, hogy esetleg termelésnél mindent optimálisan csinál én meg nem. Több nyersanyag azonos vagy kevesebb SVC-vel - több gyár - több egység azonos idő alatt. Az Insane-nál ez még inkább igaz. Mennyit kap az? 75% bónuszt termelésre?

Az ellen hibájának kihasználása (még ha AI is) alap. Az AI viszonylag hülye. Ez van. Ezért játszok inkább humán erőforrás ellen :D

[ Szerkesztve ]

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#30032) mikromanus válasza mikromanus (#30031) üzenetére


mikromanus
veterán

Az insane 5 helyett 7-et termel "Körönként". Hm. Lehet akkor mégis csak a maximális kihasználtság miatt kemény a very hard és nem is sumákol mással (a automata derítésen kívül)?
amikor jobban benne voltam párszor sikerült lemakroznom-lemassolnom a very hard compot, így lehet tényleg nem kap olyan kirívó előnyöket... Persze az régen volt. Azóta lehet picit javítottak az AI-n. 2 very hard, vagy 3 hard compot is sikerült régebben lenyomnom mutákkal, de pár hónapja már nem ment. Mondjuk el is lustultam...

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#30033) Eyesis válasza föccer (#30029) üzenetére


Eyesis
őstag

akkor finomitunk rajta, fixen 60 dolgozo mellet 140 suplys armyval amove az ellenfel bazisara :)

Eyesis

(#30034) Eyesis válasza mikromanus (#30032) üzenetére


Eyesis
őstag

insane gepet is meg lehet mokázni, pl hatalmas csata kozepen, de egy banshe lovi otthon az egyik epuletét akkor visszafordul, es moveban szedegetheted a main seregeddel :D

Eyesis

(#30035) föccer válasza fi:zi'k (#30020) üzenetére


föccer
nagyúr

Én P-vel very hard AI ellen...

Nem röhög, együtt érez :D

[link]

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#30036) Eyesis válasza föccer (#30035) üzenetére


Eyesis
őstag

meg lehet nézni vhol, mitől változik a nevünk alatti rang? HARDVERAPRÓD pl :)

Eyesis

(#30037) föccer válasza Eyesis (#30036) üzenetére


föccer
nagyúr

He? Ezt a kérdést most nem sikerült dekódolnom.... :-/

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#30038) killerjohn válasza föccer (#30035) üzenetére


killerjohn
addikt

úgy felcsigáztatok, megnézem majd ezt az AI dolgot :) sc1-ben 3 vagy 4 insane AI-ig vertem a gépet, most azért biztos rendesebben megcsinálták :) mondjuk, akkor még jobb volt a mikróm, nem voltam ilyen vén f@sz :DDD

(#30039) Eyesis válasza killerjohn (#30038) üzenetére


Eyesis
őstag

hát insane gép az komoly :) very hard még verhető, de leginkább arról szól a dolog, hogy ki kell védeni a támadásait :)

Eyesis

(#30040) Eyesis válasza föccer (#30037) üzenetére


Eyesis
őstag

én fanatikus tag vagyok, Te meg HARDVERAPRÓD, ez mitől változik? Van aki újonc

Eyesis

(#30041) Eagl3 válasza Eyesis (#30036) üzenetére


Eagl3
veterán

(#30042) h.adam.92 válasza Eyesis (#30040) üzenetére


h.adam.92
őstag

nagy OFF

| 0 - 49 | 0 | újonc |
| 50 - 99 | 15 | lelkes újonc |
| 100 - 199 | 30 | kvázi-tag |
| 200 - 399 | 60 | tag |
| 400 - 799 | 100 | fanatikus tag |
| 800 - 1749 | 180 | senior tag |
| 1750 - 3499 | 270 | őstag |
| 3500 - 5999 | 365 | PH! addikt |
| 6000 - 9999 | 450 | PH! kedvence |
| 10000 - 16999 | 600 | PH! nagyúr |
| 17000 - 24999 | 850 | PH! félisten |
| 25000 - ? | 1100 | Jómunkásember |

ezek szakmai hozzászólások

közösségi hsz-ek 0.5, piaci hsz-ek 0.1 szakmai hsz-t érnek. az ezeken kívüli rangokat a modik adják.

(#30043) föccer válasza Eyesis (#30040) üzenetére


föccer
nagyúr

Kiegészíteném ezzel a bejegyzéssel. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#30044) Winner_hun válasza Eyesis (#30036) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#30045) Eyesis válasza föccer (#30043) üzenetére


Eyesis
őstag

húú akkor Veled óvatosan kell bánni :)

és nincs valami aktuális számláló? Hamarosan senior leszek :D

[ Szerkesztve ]

Eyesis

(#30046) Winner_hun válasza Eyesis (#30045) üzenetére


Winner_hun
félisten

De van, ott vannak az adatlapodon a számok, számológéppel meg kiszámolod hogy mennyi az annyi:)

695 súlyozott hozzászólásod van.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#30047) Alg válasza Winner_hun (#30046) üzenetére


Alg
veterán

Én meg most nézem, közben addiktálódtam, észre sem vettem :DD

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#30048) föccer válasza Eyesis (#30045) üzenetére


föccer
nagyúr

Oké, akkor hogy most már minden világos, akkor le is zárhatnánk ezt a részét a dolgoknak.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#30049) Winner_hun válasza Eyesis (#30028) üzenetére


Winner_hun
félisten

Felőlem:)
Bár számít hogy miből mennyi van és hogy azok hogy helyezkednek el csata közben.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.