Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37001) föccer válasza Formaster (#37000) üzenetére


föccer
nagyúr

Melóhelyen vagyok, most nem tudok trollkodni :( ;]

gl hf :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#37002) icons


icons
addikt

Ha már stream téma:
szívesen néznék protoss GMeket twitch-en, van erre valami jó szűrési lehetőség vagy ilyesmi?
A keresőbe, he beírom GM, akkor kidob párat, de a legtöbb GM csak Master igazából:D
Ami persze még mindig bőven felettem van, de most puckk streamjét nézem, és olyan hibákat vét, amiket még én is kivédenék néha:D (azt mondta, hogy elterelődött a figyelme, blaablaa:D, de akkor is para:D, bénázni én is tudok, azért nem akarok streamet nézni:) )

Esetleg van néhány protoss, akiket érdemes nézni és gyakran szoktak streamelni? (WhiteRa, Grubby, ??)

(#37003) sith7 válasza föccer (#37001) üzenetére


sith7
nagyúr

ilyenkor ? :Y :o

(#37004) föccer válasza sith7 (#37003) üzenetére


föccer
nagyúr

Lehetett volna tegnap is, csak tegnap még nagyon szarul voltam. Ma már legalább be mertem ülni a kocsiba :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#37005) Formaster válasza föccer (#37001) üzenetére


Formaster
addikt

Pedig már hiányoltam a tanácsokat ;]

(#37006) Montebá


Montebá
tag

wiki.teamliquid.net/starcraft2/ForGG_Hellion/Banshee_Opener_(vs._Zerg)

Ezt a bo-t szeretném megtanulni, de nem értem, hogy miután felszaturáltam a bázisomat, csak helliont hozzak, vagy vegyítve MMM-el?
+csak egy bansheet hozzak és azzal menjek is harrassolni?
Bocs a hülye kérdésekért, de még nem vagyok jó a BO-k megértésében.
Üdv!

(#37007) csuszi válasza Montebá (#37006) üzenetére


csuszi
aktív tag

én nem szoktam bo-zni mert szeretem magam összebénázni taktikákat, de amikor bansheezok, mindig tele vagyok minerallal inkább elbaszom ottthon rine-ba, jó az ha tömegben van, muta, ling, stb...
banshee harass és amikor már nagyon halálán van vagy betmáadja a bázisod minden mindegy alapon, supply mögött ott a marine meg pár helion horda, vagy annyira kivérzik hogy mehetsz hozzá a seregeddel...
de ez lehets zar így, nekem ez jött magamtól.

(#37008) Ybron válasza icons (#37002) üzenetére


Ybron
senior tag

Itt van néhány azok közül amiket nézek:
[link]
[link]
[link]
Akkor még szóba jön WhiteRa, Grubby és HuK.(csak az a baj hogy Whitera és HuK valamint incontrol ritkán streamel.
Ezek közül a legaktívabb: desrow, Hui és Grubby
desrow GM 7 hely most, ha minden igaz a Kanadain.

[ Szerkesztve ]

(#37009) icons válasza Ybron (#37008) üzenetére


icons
addikt

Köszi!
Igen, lehet hogy célravezetőbb az a megoldás, hogyha ezekhez berakok könyvjelzőt és mindig végignézem őket, köszi :)

(#37010) netpeti98


netpeti98
addikt

Az Unranked móddal mik a tapasztalatok. Gyakorolgatni jó?

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#37011) föccer válasza netpeti98 (#37010) üzenetére


föccer
nagyúr

[link]

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#37012) adrian360


adrian360
őstag

stream nézőknek, nem tudom hogy ismeritek-e ezt, én ezt használom, ha google chrome-ot használtok van egy ilyen bővitmény : SC2 LiveCenter. be lehet rajta állítani a kedvenc streameket amik a teamliquiden keresztül elérhetők, és így amikor valamelyik elindul, jelez neked hogy na most online van.

(#37013) Formaster válasza adrian360 (#37012) üzenetére


Formaster
addikt

Ez zsír csak nem tudom miért nem csinál ilyet a twitch is. Vagy egy külső klienset.

(#37014) föccer válasza adrian360 (#37012) üzenetére


föccer
nagyúr

Köszi, ezt fel is tettem :K

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#37015) föccer válasza Ybron (#37008) üzenetére


föccer
nagyúr

Talán az egyik legjobb non koreai P-t kihagytad: [link]. Bár elég ritkán látom online, de mindig szívesen nézem.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#37016) zuzu000 válasza föccer (#37015) üzenetére


zuzu000
őstag

Pont most online.
Nézze mindenki, legjobb toss!

(#37017) csuszi válasza adrian360 (#37012) üzenetére


csuszi
aktív tag

like

ez állat.

ph sokat is be lehet rakni, nagyon faja cucc

jól működik?

[ Szerkesztve ]

(#37018) sala válasza atidzsiforc (#36999) üzenetére


sala
csendes tag

Szokás szerint én voltam a balfasz....véletlenül az ENUS installerrel tettem fel....most ENGB-s installerrel - végigvárakozva míg a netemmel újra lejön 8,5 giga - már jó, újra látszik, hogy nem ma kezdtem (sajnos csak ebből)

(#37019) Formaster válasza sala (#37018) üzenetére


Formaster
addikt

Szívesen az ötletet :R :C

(#37020) icons válasza zuzu000 (#37016) üzenetére


icons
addikt

Ritkán látok FastExpandForge stratégiát:D
Nagyon furcsa, ahogy a Masterek játszanak, én már a 20%ánál is szétparáznám magam, hogy tuti lerusholnak. Ő pedig sima expel nyit, majd az első stalker-rel scoutol:S

(#37021) Winner_hun válasza icons (#37020) üzenetére


Winner_hun
félisten

Tán valamennyire ismeri az ellenfele játékát, tudja hogy nem szokott rush taktikával jönni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#37022) zuzu000 válasza icons (#37020) üzenetére


zuzu000
őstag

Zerg ellen? Csak azt.

(#37023) oxox válasza Winner_hun (#37021) üzenetére


oxox
addikt

miért nem tudok a szokásos oldalra replay-t feltölteni?
kiválasztom, majd no replay found

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#37024) Winner_hun válasza oxox (#37023) üzenetére


Winner_hun
félisten

Már csak linkelni kell megtanulni:P

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#37025) icons válasza oxox (#37023) üzenetére


icons
addikt

Nekem is ez volt pár napja... (azóta nem próbáltam)

(#37021) Winner_hun
Tán igen.. tán nem... többször is bekapta a ling rusht:) úgy hogy nem volt rá felkészülve eléggé, de nyilván eléggé tisztában van a timing-gal és minden egyéb hasznos dologgal. Ettől függetlenül nagyon fura, hogy milyen későn scoutol. A GMek is proba-bal szoktak Pylon vagy GW után.

(#37026) oxox válasza Winner_hun (#37024) üzenetére


oxox
addikt

linkeltem en, csakhogy nem azt, ezert toroltem a hozzaszolast...atneveztem direkt a jatekban, hogy megtalaljam...sc2 replays oldalon beillesztem, de nem ismeri fel mint replayt...nem tudom miert. lejatszani lejatsza a jatek

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#37027) icons


icons
addikt

Day9 daily videóban találtam ezt a részt. A zergeknek hasznos lehet.
Röviden: lingekkel és 2queen-nel védekezés hellbat ellen.

(#37028) Tuco Ramirez


Tuco Ramirez
őstag

Érdekes, az új peccs óta a bukott meccs után először a bonus poolból vonja le a pontokat és csak akkor a ladder pontból, ha a bonus pool már lenullázódott. Van ebben is logika, de szerintem azért nyomósabb ok lehetett, hogy vonzóbbá tegyék a ladderezést a casual játékosoknak. Vagy a fene tudja. :)

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#37029) Winner_hun válasza oxox (#37026) üzenetére


Winner_hun
félisten

Valószínűleg az új peccs miatt. Majd cyla javítja.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#37030) sala válasza Formaster (#37019) üzenetére


sala
csendes tag

Bocs, neked is köszi

(#37031) icons


icons
addikt

Hát ezért szeretem ezt a játékot:DD (volt még előtte és utána is szöveg persze, de a lényeg az ez:D
Nicee

Mindezt azért kaptam, mert Protoss fuckin imba, és gay vagyok, és csak a nyomi spellekkel tudok nyerni (ami a Stormot jelenti, amiből egyet használtam egész játék alatt: D)

[ Szerkesztve ]

(#37032) Ybron válasza icons (#37031) üzenetére


Ybron
senior tag

replay hadd nézzem :D

[ Szerkesztve ]

(#37033) Tuco Ramirez válasza icons (#37031) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

A következő hasonló kaliberű tahónak írd be hogy "Don't forget to take a breath" :D

[ Szerkesztve ]

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#37034) föccer válasza icons (#37031) üzenetére


föccer
nagyúr

Az ilyenre szó nélkül lehet nyomni a reportot. Takarodjon a játékból az ilyen tahó. :K

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#37035) Ybron


Ybron
senior tag

[link]
Láttátok már? Ezen besírtam :D
Tornádó Tomi video után ez lett a másik kedvenc.

(#37036) adrian360 válasza Ybron (#37035) üzenetére


adrian360
őstag

annyira szánalmas mikor valaki azt hiszi magáról hogy vicces pedig nem ...

(#37037) icons válasza Ybron (#37032) üzenetére


icons
addikt

Remélem így is működik, jmk nem működik nekem se.

Utána chaten még hosszasan beszélgettünk. Mármint én végig nevettem, ő pedig angolul mindenhova kívánt, utána franciául is:D Kiderült, hogy ugye buzi vagyok, noob, nincsen microm (sok tényleg nem volt sajnos: D) és neki 300as APMe van, míg nekem csak 100, tehát protoss inba. Storm inba (fuckin spell), bár csak egyet használtam:D
Amikor megemlítettem, hogy szinte az összes tournamentet Zerg nyeri, tehát aaanyira nem lehet UP a zerg, megkaptam, hogy jó de nekik van annyi microjuk, hogy le tudják győzni a protosst: D.

Jaigen, és elég laggos volt a játék, ezért nem húztam hátra pl a colokat többször se. Mármint én megtettem, csak a játék nem... én is éreztem most némi szerver-válasz laggot egyébként:S (amiről talán Belucz írt).

Chaten végig nevettem, miközben ő bizonygatta, hogy semmit nem érek: D (bár megkérdeztem, hogy ki nyert, még úgy is, hogy harmadannyi lejátszott játékom volt mint neki)

Szerk.: többször is írtam, hogy BM. csak a tisztánlátás kedvéért: Bad Manner-t jelent, azaz... helytelen viselkedés talán...

(#37038) zuzu000
úúú, azokat én is utálom. általában nem szoktam őket inzultálni, hanem addig bent maradok a játék, amíg tudok, stb. Utána pedig mehet a report (hogyha inzultált:D amit szoktak)

[ Szerkesztve ]

(#37038) zuzu000 válasza icons (#37031) üzenetére


zuzu000
őstag

Ilyet én is szoktam csinálni. De szigorúan az után, hogy cannon rusholt, six poolozott, proxy raxolt, és beírta, hogy gg.

(#37039) execute93


execute93
őstag

Valakinek nincs kedve 1v1-et gyakorolni? BBQ#161

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#37040) Ybron válasza adrian360 (#37036) üzenetére


Ybron
senior tag

Szerintem jó, pont ez a jó benne, hogy szar de még is jó.

icons kösz, megnézem

[ Szerkesztve ]

(#37041) icons válasza icons (#37037) üzenetére


icons
addikt

Megvan, Rossz Modor!! csak eszembe jutott:D

(#37040) Ybron
Főleg a vége élvezetes, de bármilyen tanács jól jön a játékkal kapcsolatban:)
Nem költekeztem eléggé, ezt tudom. Illetve nem scoutoltam eleget.

[ Szerkesztve ]

(#37042) Dzsabba


Dzsabba
aktív tag

Sziasztok.

Elég régen nem játszottam már. Viszont tegnap újra elő vettem és fel is rakott egy elég nagy patch-et.
Azóta állandóan ledobál a szerverről 8/8 surrender. Azt is észre vettem,hogy ha ott ledob,akkor a skype is szakad amíg nem nyomok a surrender-re és innen is kiléptet. Ellenben a battlefield,cod,bombermine hiba nélkül fut alacsony ping-el.
Esetleg ha tudjátok a hiba okát és nem tartjátok meg magatoknak,akkor a segítséget előre is köszönöm.

(#37043) föccer válasza Dzsabba (#37042) üzenetére


föccer
nagyúr

Sokan panaszkodnak így az új pachre, de nálam pl nem jelentkezett ez a hiba.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#37044) Ybron válasza icons (#37041) üzenetére


Ybron
senior tag

Milyen ligába vagy?
Én nem vagyok annyira jó hogy megmondjam mit hogy kell, majd a jobbak elemzik neked ha megnézik.
Összességében szépen csináltad, az már az ellenfél hibája hogy nem tudta mit kéne tenni, főleg annyi minerálból amit beszedett...

[ Szerkesztve ]

(#37045) Dzsabba válasza föccer (#37043) üzenetére


Dzsabba
aktív tag

Nagyon jó.Remélem mihamarabb megoldják.

(#37046) Alg


Alg
veterán

Vótmá?

Hát eze?

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#37047) Ybron válasza Alg (#37046) üzenetére


Ybron
senior tag

Mégnemvót, majd lesz :DDD

(#37048) netpeti98


netpeti98
addikt

A derítést hogy szoktátok megoldani? Addig OK hogy a kezdeti játékban egy bátrabb probet elküldök körülnézni. Ezek után hogy szoktátok folytatni? Szétszórtok a pályán pár derítő egységet (lehetőleg távolabb a detektoroktól)+a watch towerek?

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#37049) föccer válasza netpeti98 (#37048) üzenetére


föccer
nagyúr

Zerggel viszpnylag könnyen. Intenzív creep terjesztés, illetve a drop útvonalakra overlord. A tornyokat értelemszerűen lehetőség szerint foglalni.

P-vel kb observerrel lehet csak. Nemrég figyeltem fel rá, hogy 75 gázba kerül. Mintha úgy emlékeztem volna, hogy csak 25-be fáj. Így azért már nem lehet ész nélkül gyárani őket. E mellett pár pylo-t kell szétpakolni a térképen. Warpra is használható, mapkontrollra is. Csak figyelni kell arra, hogy ha megindul az ellen, akkor nagyon gyorsan supply block lehet belőle.

T-vel viszonylag nehéz a jó map kontroll. Nagyban függ az machuptól. Z ellen starport után vikingel kell csipegetni az overlordokat, az ad némi scoutot. Azon kívül néhány marint kell kizavarni táborozni a pusztára. Szendót ne felejtsen el csomagolni magának. :) Ezen kívül 1-1 jól pozícionált scan van a segítségükre.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#37050) Formaster válasza netpeti98 (#37048) üzenetére


Formaster
addikt

Mapcontrol, tehát Towerek tartása, 1-2 egységgel shift+move-al körözni a pályán, megnézni az exp helyeket, fontos útvonalakat. Ezen kívül minden fajnak van lehetősége: T - scan, P - observer, Z - overlord/overseer/changeling.

Ezen felül át is repülhetsz bármivel a bázisa felett, Viking - Muta - Phoenix, bármilyen olcsóbb egységgel. Nem nagy ördöngősség, a lényeg hogy minden percben tisztában legyél a fontosabb dolgokkal, tehát expelt-e, mire techel, mikor indulhat stb ...

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.