Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28001) mcwolf79 válasza kovsol (#27997) üzenetére


mcwolf79
veterán

Simán másolható,és még repair sem kell.
Én már kb. 10-szer másoltam ide-oda, és működik rendesen.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#28002) Eagl3


Eagl3
veterán

Az jutott eszembe, hogy akadhat azért a játék miközben streamelek mert nincs fent megfelelő codec?
Az a gond, hogy azt sem tudom, hogy a stream mennyire lassítja be a gépet. Szabad lenne-e egyáltalán, hogy kicsit is lassuljon tőle a játék.

(#28003) kovsol válasza Eagl3 (#28002) üzenetére


kovsol
titán

procid real time csinálja a videót, de egy négymagos procival főleg i5 el nem hiszem, hogy számottevően észre kellene venned romlást a teljesítményben, azt nézd meg, hogy feladatkezelőben 100% on jár-e a proci ha igen akkor valamennyire visszafogja a játékot, ha így sincs maxon akkor szerintem semmit nem fog rajta

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#28004) Eagl3 válasza kovsol (#28003) üzenetére


Eagl3
veterán

Pedig érezhetően lassul a játék...

(#28005) Winner_hun válasza Eagl3 (#28002) üzenetére


Winner_hun
félisten

Régen is lassult? Egyedül a Gom playert tettem fel lejátszónak, hogy abban milyen codecek vannak azt passzolom.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28006) Lavad válasza kovsol (#27997) üzenetére


Lavad
tag

nálam müködött, másolás,és repair-el. hiba nélkül fut.

(#28007) Alg válasza Eagl3 (#28004) üzenetére


Alg
veterán

Affinitást állítottál?

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#28008) Eagl3 válasza Alg (#28007) üzenetére


Eagl3
veterán

Nem tudom mi az...
No, közben megnéztem és max. 70-80% volt a proci kihasználás ha max. grafikán volt a játék és tényleg lehet érezni, hogy kicsit húzza gépet, nem nagyon, játszható, de lehet érezni.
Ha néztem a saját streamem játék közben, akkor már 100% volt a proci és szaggatott is rendesen.

Winner: igen, emlékszem, hogy régebben is lassult stream közben a játék.

[ Szerkesztve ]

(#28009) Winner_hun válasza Eagl3 (#28008) üzenetére


Winner_hun
félisten

Xsplitben az fps mennyire van beállítva?
View / Frame rate - nálam 25-ön van.
A scale viewport 10%-on van

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28010) Eagl3 válasza Winner_hun (#28009) üzenetére


Eagl3
veterán

30\10%

(#28011) Winner_hun válasza Eagl3 (#28010) üzenetére


Winner_hun
félisten

Próbáld ki 25-ön is, hátha javul. Ha nem akkor esetleg itt nézz körbe. Jobb ötletem hirtelen nincs. Esetleg vedd vissza a játékban a processzort nyúzó dolgokat.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28012) rt06 válasza Eagl3 (#28008) üzenetére


rt06
veterán

taskmanager-ben (elvileg*) meg tudod mondani, hogy egy-egy process mely magokat/cpu-kat hasznalhatja
jobbklikk a process-en, majd set affinity
allisd be ugy, hogy az sc2 es a videotomorites ne hasznalja ugyanazt a magot, magokat
megeshet, hogy igy valamivel rosszabb minosegu lesz a stream, viszont nem fogja lassitani a jatekot

*: nekem valamiert most hianyzik ez a mnupont, mondjuk lehet amiatt, hogy egy cpu es egy mag van csak

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#28013) Eagl3 válasza rt06 (#28012) üzenetére


Eagl3
veterán

Kösz, megnézem.

(#28014) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Na azért a platinások éreztették Velem,hogy hol a helyem a ligákban :U
Eddig csak buktam, bár ezekből kb. 50 %-a büdös sajtos volt :P

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#28015) Winner_hun


Winner_hun
félisten

RT 3v3 stream megy, nem akad?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28016) sith7 válasza Winner_hun (#28015) üzenetére


sith7
nagyúr

nem

(#28017) Winner_hun válasza kovsol (#27999) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem lehet hogy a monitor / tv keretét nézted alul s felül fekete csíknak?;]:P
Amúgy Ghoostynál nem volt full screen-en feketeség 1080-on. 720p-be megy a stream, én 1080-on játszok. Nem tudom olvasdtad-e ott.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28018) kovsol válasza Winner_hun (#28017) üzenetére


kovsol
titán

alig pár centis a keret, nehéz lenne összetéveszteni vele :) nem vágom miért de volt fent és lent is vagy 2-3 centis fekete sáv, nem mintha annyira zavart volna így is szép nagy volt a kép :B a minőség is jó volt, egyedül nagy csatában látszott, hogy akad, gondolom azt nem bírja már a gépet stream közben

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#28019) Winner_hun válasza kovsol (#28018) üzenetére


Winner_hun
félisten

3v3-ban ha nagy összecsapás van akkor stream nélkül is diavetítés. Amúgy nem vettem észre stream-mel teljesítménycsökkenést még 3v3-ban sem.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28020) _OldBoy_


_OldBoy_
tag

Friss nemzetközi és koreai winrate statisztikák.

Tegnap játszottam egy ZvP-t Entombed Valley-n, kiváncsi lennék Z véleményekre hogy mit csináltok ezen a mapon FFE ellen. Én második queen előtt kimentem harmadikra, 8 percig drónoztam mint egy őrült, aztán mikor a GW timing jött átmentem roach-ling gyártásba, de a köveket kiszedni már nem volt időm. Meg tudtam menteni a harmadikat de az ott lévő queent és drone-okat lekapta, és kb ezen el is ment a meccs.

---> http://silver2master.com/ <--- OldBoy #863

(#28021) kovsol válasza _OldBoy_ (#28020) üzenetére


kovsol
titán

nem bírom az ilyen grafikonokat ahol pár % eltérést is úgy mutat mintha dupla érték lenne, aki csak felületesen nézi át tök rosszul is értelmezheti

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#28022) _OldBoy_ válasza kovsol (#28021) üzenetére


_OldBoy_
tag

Hát aki nem tud grafikont értelmezni, nem nézi a tengelyeket meg skálákat az megérdemli :) Ezek tény adatok TL adatbázis alapján, szerintem érdekesek.

Ami nekem lejött hogy most vesztette el először nemzetközi szinten a T a dominanciáját. Koreát még érdekesebb nézni, ott szinte együtt van mindhárom faj, és P>T>Z>P

[ Szerkesztve ]

---> http://silver2master.com/ <--- OldBoy #863

(#28023) rt06 válasza kovsol (#28021) üzenetére


rt06
veterán

es ehhez meg adjuk hozza, hogy a grafikonok kicsik, a betuk, szamok elmosodottak, mikor lehetne szep svg-t is csinalni

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#28024) oxox válasza _OldBoy_ (#28022) üzenetére


oxox
addikt

nemzetkozin viszont toss szepen leszallo agban van :O

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#28025) Winner_hun válasza oxox (#28024) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az OP Aklikk már csak ilyen..

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28026) oxox válasza Winner_hun (#28025) üzenetére


oxox
addikt

most a terranra gondolsz? :B ;]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#28027) Alg válasza _OldBoy_ (#28020) üzenetére


Alg
veterán

Nem szabad beengedni a 3.-ra. (egyébként én pont ezért szoktam Shakurason a harmadikat a main alatt lévő helyre tenni, és nem a másik naturalra, ahol simán bezárja maga mögött, és/vagy bewarpol fentről a main helyről)
Sziklák: én az ilyen pályákon, ahol követ kell bontani minél hamarabb (Shattered pl...) az első 4 ling helyett 6ot szoktam hozni, ebből 2 scout, a maradék 4 meg azonnal elkezd követ bontani.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#28028) _OldBoy_ válasza Alg (#28027) üzenetére


_OldBoy_
tag

Thx, megprobalom.

kovsol,

Mast is zavart a grafikon, megcsinaltak 0-100-as skalaval is.

---> http://silver2master.com/ <--- OldBoy #863

(#28029) _OldBoy_


_OldBoy_
tag

Zerg taktika FFE ellen

---> http://silver2master.com/ <--- OldBoy #863

(#28030) Winner_hun válasza _OldBoy_ (#28029) üzenetére


Winner_hun
félisten

Igen ez is egy módszer. Pár hónapja már kaptam hasonlót, bár ott a hatch meg lett szüntetve és gyorsan egy evo chamber lett lerakva a helyére.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28031) killerjohn válasza _OldBoy_ (#28029) üzenetére


killerjohn
addikt

nem értem miért nem csinált némi késéssel egy 4gate-et, vagy 3 gate robot. vagy miért nem menti ki a thirdre, vagy még inkább egy sunyi ninja expre... zerg röhögött volna a markába aztán kap egy 8 gate allint 2 bázisról +1+1-el.

(#28032) _OldBoy_ válasza killerjohn (#28031) üzenetére


_OldBoy_
tag

3rd-et mondja force a kozvetitesbe h nehezen vedheto, 4gw szerintem is jobb valasz lett volna, de a ketbazisos allinrol mar barmit csinalt volna, lekesett

---> http://silver2master.com/ <--- OldBoy #863

(#28033) kovsol válasza Winner_hun (#28030) üzenetére


kovsol
titán

a kép amit mondtam chaten: [link] 2v2 replay 1080p ultra végső csata ahol volt HT és minden finomság, 30fps körüli értékek, csatán kívül 50fps
kíváncsi vagyok ha meglesz majd az új vga kártyám is mennyit fog változni a cpu terhelés
4v4 -t nem fogja bírni ultran ez a szegény kártya, de mediumon biztos
viszont nem vágom miért ha az asztalon vagyok akkor 1080p ben elcsúszik a kép és a start menü félig kilóg, arra kell még valamit kitalálnom, hogy miért van :F

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#28034) Alg válasza _OldBoy_ (#28029) üzenetére


Alg
veterán

Ha már ZvP akkor érdemes lenne ezt a muta-ling buildet is kipróbálni :) Nem is tudom mikor használtam utoljára hydrát ZvZ-n kívül.

Kovsol: megkérdezhetem miért Llano lett, ha lesz diszkrét VGA is?

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#28035) kovsol válasza Alg (#28034) üzenetére


kovsol
titán

ez bulldozer proci, ebben nincs vga, most is van a gépben VGA, csak ez egy régi gépből való, amit majd pár hónapon bellül cserélni fogok

és azért nem SB, mert nagy felbontás mellett úgyis VGA számít, és ez a proci is kihajt egy jó vga karit is, meg ez olcsó is volt, nagykeráron vettem a cuccokat, na meg ahhoz, hogy a diablo3, sc2, LoL menjen még ez a proci is túlzás nem hogy egy SB

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#28036) Alg válasza Alg (#28034) üzenetére


Alg
veterán

Nem szóltam, FX...

Akkor a kérdés: miért nem Sandy? :B

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#28037) Winner_hun válasza kovsol (#28033) üzenetére


Winner_hun
félisten

Jó lesz ez.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28038) sith7 válasza Alg (#28036) üzenetére


sith7
nagyúr

mert sokkal többe kerül, és nem ér annyival többet

(#28039) _OldBoy_ válasza Alg (#28034) üzenetére


_OldBoy_
tag

Stephano KR replay packot elemeztem tegnap, hát egyáltalán nem bonyolítja túl a ZvP-t, sőt, a játéka alapján a legegyszerűbb MU ha FFE-re megy a P. Érdemes belenézni.

---> http://silver2master.com/ <--- OldBoy #863

(#28040) Winner_hun


Winner_hun
félisten

4 gate vs 3 gate

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28041) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Mi lett a vége? Összehalta magát a net, kicsit van aztán elmegy...
Remélem ~1 óra múlva már jó lesz a netem..
Látom win, helyes, grat:)

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28042) killerjohn válasza Winner_hun (#28041) üzenetére


killerjohn
addikt

rommá vertük őket. Föccer massolt, expelt, én meg vittem az armydat és eco-dat.
Átállítottam a warpgate-jeidet manuál módra, kifejlesztettem neked a charge-ot, én meg a saját armymmal mass zea és colo (akkor már volt számottevő stalkerem, sentrym, immom).
Plusz dobtam neked egy dark shrine-t, és 2-3 expjükről lekaptam a probe-okat 6 db dt-vel :)
Föccer abban a percben hogy megláttuk hogy BC-ket hoznak lehozott egy képernyőnyi mutát meg corruptort (addig meg tartottam a frontot a blink stalkerekkel)

Nemsemmi meló 2 armyt irányítani...

(#28043) Winner_hun válasza killerjohn (#28042) üzenetére


Winner_hun
félisten

Remek. Akor a nehezebb a 2 bázisra figyelni ha a másik fajt nem ismered eléggé. Most vagyok, jöhetsz. Hogy netem hogy lesz azt nem tudom, az előbb jött vissza. Elmentem bevásárolni, hazafelé jövet láttam hogy 1 utcával arrébb 2 t-home-os kocsi meg pár ember szerelgetett, lehet lesz még netkimaradásom..

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28044) killerjohn válasza Winner_hun (#28043) üzenetére


killerjohn
addikt

vagyok!

szerk: erre eltűntél :(

[ Szerkesztve ]

(#28045) sith7 válasza killerjohn (#28044) üzenetére


sith7
nagyúr

gondolom megint elment a nete :(

(#28046) Winner_hun válasza killerjohn (#28044) üzenetére


Winner_hun
félisten

Épp rokon jött, mire visszajöttem pont elment a net. Felhívtam a szolgáltatót, más is jelezte, területi probléma, csinálják. Nem tudom mikor lesz stabil, ha fél órát folyamatosan megy majd utána szólok, addig inkább nem. Sorry.
Előtte ment vagy 10 percet, azt hittem már megcsinálták, azért írtam.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28047) killerjohn válasza Winner_hun (#28046) üzenetére


killerjohn
addikt

no para :)

(#28048) Alg válasza _OldBoy_ (#28039) üzenetére


Alg
veterán

Stephanotol kérdezték valamikor, hogy hogyan nyer P ellen. A válasz kb. ennyi volt: 5SR

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#28049) Winner_hun válasza killerjohn (#28047) üzenetére


Winner_hun
félisten

No úgy néz ki hogy helyrehozták a hibát. Kopp-kopp.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28050) killerjohn válasza Winner_hun (#28049) üzenetére


killerjohn
addikt

:( már a családé vagyok... sajnálom!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.