Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42501) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Na mikor van aramszunet? Mikor epp nyerek igen :W

(#42502) BeLucZ válasza whitezo88 (#42501) üzenetére


BeLucZ
addikt

uh az suck! nekem is volt már hogy pl kifagyott a gép akkor vagy kék halál driver miatt :D

(#42503) Alg válasza Tuco Ramirez (#42500) üzenetére


Alg
veterán

Fool me twice...
:P ;]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#42504) nepszter1


nepszter1
addikt

PvP -be ha az ellen 4gattel nyit mit tudok ellene tenni ? persze hoz még egy robot is ? Voidokat hozzak ?

(#42505) Eyesis válasza nepszter1 (#42504) üzenetére


Eyesis
őstag

3g vagy 3g robo vagy 3g sg

Eyesis

(#42506) BeLucZ válasza nepszter1 (#42504) üzenetére


BeLucZ
addikt

sentry,immo,void+ sok sok charge zela

(#42507) nepszter1 válasza BeLucZ (#42506) üzenetére


nepszter1
addikt

addigra szerintem nincs meg a fejlesztés .

(#42508) Tuco Ramirez válasza Alg (#42503) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Teljesen jogos. :B Azért egyszer sikerült nydussal egy kicsit átrendezni a mainjét, ha egy perccel korábban sikerült volna összehoznom, akár meg is lehetett volna a meccs. De hát ilyen ez a popszakma. :D

#42506 BeLucZ: Nem nagyon vágom a protosst, de szerintem ennyi gázigényes egység biztos nem fér bele ha 4 gate jön ellened.

[ Szerkesztve ]

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#42509) oxox válasza whitezo88 (#42501) üzenetére


oxox
addikt

mazlira en mar pont kileptem, de egesz vecsesen elment az aram...a jelzolampak is off...meg a lidl is

kovsol - akkor en meg maradjak csendben. 600x jatekom volt elozo szezonban, ugy latszik ez sem minosul aktivnak

BinLaden - es ez milyen kupa?

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#42510) oxox válasza nepszter1 (#42504) üzenetére


oxox
addikt

4gate-et foghatod 3gate roboval...csak legyen eleg sentryd. ha elvetted a kedvet a tamadastol, akkor celszeru betamadni, mert ha ugyesen csinalta akkor o mar kiexpelt, mig Te a mained feljarojan jatszottal vele.

4gate+robo nem taktika :D , csinalj Te is ezt es legyel jobb....korai game-ben a force field a jolly joker.

ma egy arany zerget mid game-ben is azzal oktattam (az elso ket expje a cannonok aldozata lett, rament roachra, es dupla expelt mashova, elso tamadasanal elvettem a kedvet ff-el+1coloval, majd szegenynek ugy esett el a ket "uj" expje, hogy nem fert a seregemhez sem :) . volt meg egy elvetelt tamadasfeleje, de belefutott a seregembe, es a hydrakkal kiegeszulve olyan felkort csinaltam a seregebol az ff-el, hogy hizott a majam

volt egy gusztusataln jatekom is...nem szoktam ilyet. plat zerg..deha mar 1v1 akkor miert ne.....ffe.
termeszetesen expelt, pylo a mineral moge. 7-szedot rahuzott, ket cannont leraktam...egyiket megettek, majd elkezdtek ragni a pylot...meg ket epulet (ugy emlekszem egy cannon, egy pylo), es a 7 drone be is zarva a mineral line moge :DDD elso cannon kesz :)) ...gg-zett, ezert minden tisztelet az ellenfele...

amugy 1v1-ben sablon jatekkal siman lehet jatszani...ha tukrozni probalok szinte mindig bukom valami figyelmetlenseg miatt..

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#42511) BeLucZ válasza Tuco Ramirez (#42508) üzenetére


BeLucZ
addikt

opcionálisan értettem, sentry-immo-chargelot pl

[ Szerkesztve ]

(#42512) whitezo88 válasza nepszter1 (#42507) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Gold Leage Ahead 2. videóban van egy 4gate, de simán fogja sentryvel, csak deríteni kell. ha 1gas+chronozott Cyber 1 basen az 4gate. ilyenkor FF-el fogod a támadást a rámpán, közbe bewarpolsz neki 2-3 egységet a mainhez (mivel a scout probe kint van) és GG is van mivel GW egységekkel nem tud mit csinálni a gazdaságát meg szétvered meg eleve hátrányba lesz mivel a 4g allin. de úgyis kilép ha tudod fogni és támadsz is.

(#42513) mikromanus


mikromanus
veterán

Mi történt az SC2 streamekkel? Már elég sok napja egy sincs belőlük elérhető a teamliquiden?

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#42514) oxox válasza whitezo88 (#42512) üzenetére


oxox
addikt

azt azert el kell mondani, hogy 3sentry kell a folyamatos lent tartashoz...es baromira kell figyelni.

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#42515) rt06 válasza mikromanus (#42513) üzenetére


rt06
veterán

csak a kiemelt stream-ek kozt van 9, alatta megtobb

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#42516) nepszter1 válasza whitezo88 (#42512) üzenetére


nepszter1
addikt

atom jó tatika köszi ki is problálom majd az este folyamán :)

(#42517) mikromanus válasza rt06 (#42515) üzenetére


mikromanus
veterán

Ezdegáz... Opera alól csak pár eltévedt dota, meg sc1 látszik. Internet Explorerben megvan minden. Szerintem valahogy nagyon nem kezeli jól az Operát, vagy nem frissül a tartalom. No, törlök pár "sütit", meg előzményt :D

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#42518) mikromanus válasza mikromanus (#42517) üzenetére


mikromanus
veterán

Ja megvan. A filternél valamikor rákattintottam fent a menüsorban az SC2-re, így azokat kiszedte a találatokból. De szar. Én meg már lassan újratelepítésen agyaltam :DD

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#42519) rt06 válasza mikromanus (#42517) üzenetére


rt06
veterán

erdekes, en is operaval neztem, nekem jonak tunt
nincs esetleg adblock-od, esetleg olyan beallitassal, ami kiuti az sc2-es dobozokat?

szerk.: lehet elobb el kellene olvasnom mindent, mielott irok

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#42520) AlyArkhon


AlyArkhon
őstag

Aki szokott "Desert Strike Hots" arcadot játszani az tudja ez egy ritka meccs egyike volt . :R

[win][bázisom][csapattárs zerg][csapattárs terran]

Szoktak lenni hosszú meccsek , de ez epic volt. Oda vissza 1 órán keresztül. :C

[ Szerkesztve ]

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#42521) whitezo88 válasza AlyArkhon (#42520) üzenetére


whitezo88
nagyúr

én szoktam de mindig vesztünk :( valahogy az ellenfél mindig jobb kompozícióval jön.

amúgy mikor érdemes pl Mineokat építeni és fejleszteni? Amint lehet vagy később?

(#42522) AlyArkhon válasza whitezo88 (#42521) üzenetére


AlyArkhon
őstag

Szerintem függ attól is mit játszik a 3 ellenfél, de leginkább attól hogy te mit akarsz játszani. Én most javarészt infestorra alapozok ezért egyből induláskor teszem is az első gázt aztán rövidesen a másodikat is szinte ahogy lejár a cd-je. De a második gáz azért már függ attól is mit hoz az ellen. Mert ha pl gáz nélküli bunker killre mennek ( ami egyébként elég komoly problémákat tud okozni már mid gamebe is ha közületek valaki egyből ugrani akar tier 2-re és elfelejt egységeket hozni ) akkor a "sok lúd disznót győz elv" hamar tud már érvényesülni pláne hogy emelkedett az income is, ilyenkor tolom kifelé a queenek mellé a roachokat massolás esetén kötelezően a banelingeket. Ha már érzem hogy az egységeim fogják a wavet akkor tier ugrás és jöhetnek az infestorok.
Ha protossal vagy terrannal tolom akkor ha látom hogy a csapattársak nem hoznak gázt és bunker kill van akkor csak miután pusztult a bunker utánna megy egyből a gáz .

remélem tudtam segíteni . :DDD

Egyébként ugyan az mint sima sc2 mindig próbálj konter egységeket kihozni közben figyeld az ellenfelet aki veled szembe van, ha látod hogy nem fejlesztett vagy nem hozott plussz egységet akkor tudod hogy tekkelt, akkor go te is tekk. Egyébként az utolsó előtti frissítéssel elég nagyot fordítottak a játék meneten mert a HT-nak elvették a kezdő energia upgrade lehetőségét, ezzel valamilyen szinten korlátozták a pályavégi brutalitásukat.

[ Szerkesztve ]

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#42523) whitezo88 válasza AlyArkhon (#42522) üzenetére


whitezo88
nagyúr

most nyomtam egyet, gyors bányák meg 2/2/2 és mass zela mscvel, meg pár HTval de mivel egyik ally csak repülőt hozott a földi ellenfelek bedarálták végül a Nexust. Amúgy jó volt, majdnem 2 teljes hullámot fogtak.

(#42524) BinLaden válasza Eyesis (#42499) üzenetére


BinLaden
tag

köszi
addigra ez a topic sehol sem lesz :D
többet nem szándékozom ide írni, (kivéve ha C- -os leszek :DDD ) mert lassan éledezik a starcraft topic

oxox:- ez nem is kupa inkább sima ladderezés, nincs pénznyeremény csak pontokat kapsz, így jutsz feljebb vagy lejjebb :D

[ Szerkesztve ]

Sürgős hívásom volt. A fiamért kell mennem. Az iskolába, ugye Torrente? Figyelj! Te dobjál be valamit.. Egy whisky-t vagy a f@szom tudja mit, csak ne lábatlankodj itt ...

(#42525) kovsol


kovsol
titán

Besorolt RT 3vs3 -ban bronz ligába :DDD Korábban master ligás is voltam itt. Olyan társaim voltak, hogy a protoss nem csinál wharp gate fejlesztést xD ehh

Tolok párat zerggel, hogy gyorsan feljebb jussak. :B

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#42526) Eyesis válasza BinLaden (#42524) üzenetére


Eyesis
őstag

jajj nem azert írtam :)

Eyesis

(#42527) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Hu ilyen failt én még nem nyomtam. Leraktam az első pylon-t, gatewayt, majd raknám a cybert de nem tudom lerakni, nincs hozzá terület:Y Vagy a gateway, vagy a mineralok útban vannak. Probe-ok közé a mineral line-ra lett volna esélyem learkni, de akkor hellószia inkám. F10n

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#42528) föccer válasza Winner_hun (#42527) üzenetére


föccer
nagyúr

:C

kár, hogy lemaradtam róla :D Legjobb öröm a következő söröm :))

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#42529) Alg


Alg
veterán

Marhajó a legújabb StarCrafts, csak most láttam de régóta nem tetszett ennyire :C

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#42530) sith7 válasza Ghoosty (#42490) üzenetére


sith7
nagyúr

Megnéztem

Én kb. 5x - ször kiléptem volna, jól toltad nagyon, végre volt fejlesztésed is, nagyon agresszíven expeltél, a végén többször a semmiből hoztad vissza, a banshee - k jó döntés volt

GG :C

(#42531) kovsol


kovsol
titán

Unranked mérkőzésnél is figyel arra, hogy velem egy szintű embereket adjon be?
Ha ott nyerek akkor azt a wint gondolom nem adja hozzá a portréhoz szükséges győzelmekhez.

May the Force be with you!

(#42532) oxox válasza kovsol (#42531) üzenetére


oxox
addikt

jo kerdes...az achik joresze unranked+ranked...szoval nem kizart, hogy hozzaadja. Focceling mindjart megmondja, O az achi vadasz minden titkot tudoja :DDD

amugy a 3v3 bronzal jol kitolt veled a rendszer...nehezebb onnan felkerulni platinaba, mint platinabol masterbe (az idiota tarsak miatt)

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#42533) netpeti98 válasza kovsol (#42531) üzenetére


netpeti98
addikt

Ott is megkapod a portrékat.

Üdv netpeti98

(#42534) netpeti98


netpeti98
addikt

Elvertem egy volt diamondos terrant! :C

Üdv netpeti98

(#42535) oxox válasza netpeti98 (#42534) üzenetére


oxox
addikt

grat :K marha nem cannon rush-al :B

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#42536) netpeti98 válasza oxox (#42535) üzenetére


netpeti98
addikt

Blink stalker+colo mix. Mid gameban elég hatásos. :)

Üdv netpeti98

(#42537) whitezo88 válasza netpeti98 (#42534) üzenetére


whitezo88
nagyúr

grat, bár én meg volt Plat vagyok aztán sehol se vagyok tőle most :D

(#42538) Ghoosty válasza netpeti98 (#42534) üzenetére


Ghoosty
őstag

Grat, de azért ne bízd el magad. :)

(#42537) whitezo88

Én is voltam már magasabb ligában (gyémánt volt a csúcs rövid ideig), de most egy jobb silveres képes megverni. Mikor hosszú kihagyás után elkezdtem játszani. Jött is meccs után a pm, hogy tényleg platinás vagyok. Aztán mondtam neki nézzen rá az 1v1-es match historyra. 1 évvel korábbi volt az utolsó meccsem. :)

[ Szerkesztve ]

(#42539) oxox válasza netpeti98 (#42536) üzenetére


oxox
addikt

stalker+colo nekem platinaban hasznalhatatlan mid game-ben...ht nelkul eselytelen vagyok.

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#42540) netpeti98 válasza oxox (#42539) üzenetére


netpeti98
addikt

Most buktam 2 meccset, egyszerűen nem bírok a droppokkal. :(

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#42541) oxox válasza netpeti98 (#42540) üzenetére


oxox
addikt

ht-ht-ht...a kovetkezo lepcsofok...hidd el az kell a gyemanthoz.
platinaig alig hasznaltam, ott, es a felett kotelezo...feedback-el fogod a droppot, fogod a banshee-t...es utalod a ghostot :DDD

hozzateszem en sem hasznalom tul jol meg.

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#42542) Tuco Ramirez válasza oxox (#42541) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

A HT MMM ellen tényleg tuti, de hogy fogod vele a medivac droppot és a banshee-t? Ritkán jönnek annyi energiával, hogy azonnal elfüstöljenek egy feedbacktől.

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#42543) netpeti98 válasza Tuco Ramirez (#42542) üzenetére


netpeti98
addikt

Most már egyre inkább gondolkozok, hogy beépítem a T elleni játékba is a főnixeket a főként a droppok ellen.

Üdv netpeti98

(#42544) oxox válasza Tuco Ramirez (#42542) üzenetére


oxox
addikt

bansheet nekem eddig szinte mindig sikerult...ha a medic tul is eli nem healel sok life-janem marad (energiat nem is tudom, hogy bukja-e a feedbackel, de mintha igen)

netpeti98 drop ellen obs a lenyeg...jobb ha elbukik egy eli medicet, mintha visszakergeted (meghat viking...fogja a colodat is)

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#42545) whitezo88 válasza netpeti98 (#42543) üzenetére


whitezo88
nagyúr

scout. ahonnan jönne oda 1-1 observer vagy pylon (pl pálya szélén középen) és látod ha jön, lesz időd odamenni, warpolni.a dropoknál mindig az a veszélyes hogy meglep. warp prismel te is tudsz, pl immortalt, colossust vagy zelát, dtt... esetleg kis mikróval HT-t a mineralhoz.

(#42546) netpeti98 válasza oxox (#42544) üzenetére


netpeti98
addikt

Az a probléma, hogy mire odaérek addigra mire odaérek a sereggel már olvadnak a probe-k. Próbálkoztam cannonnal is a mineral mögé, de erre nem mindig van pénz.
De a játékaimat megnézve nincs meg a megfelelő mapcontrol nálam és ezen bukok.

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#42547) oxox válasza whitezo88 (#42545) üzenetére


oxox
addikt

megkerdezhetem, hogy melyik net szolgaltatonal vagy? thome-nal tegnap este ota "globalis" rendszerhalal van...ergo nincs netem otthon.

netpeti98 -igen ezzel en is kuzdok, ill a legnagyobb hibam, hogy mindig probalom szinesiteni a jatekomat (drop, dt drop, sentry drop, aggressziv expeles, early oracle, stb)...es mig teamben ezek mukodnek, ill. ott siman fogom es akar meg segitek is a csapattarsaknak a sablon rush-okat/pushokat addig 1v1-ben a szaraz semmi sallangos jatekot kell jatszanom...tegnap reggel is kaptam egy 3gate+sg-et..es ahelyett, hogy mondjuk sima 4gate-et csinaltam volna, elkezdtem expelni, ramenni dt-re...meg a dt jo is lett volna, csakhat az oracle kidetectalta aztan megindult 1base-rol...

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#42548) whitezo88 válasza oxox (#42547) üzenetére


whitezo88
nagyúr

upc, nem volt nálam gond.

(#42549) Winner_hun válasza föccer (#42528) üzenetére


Winner_hun
félisten

Itt van a lenemaradj link

[Stream ON]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#42550) föccer válasza Winner_hun (#42549) üzenetére


föccer
nagyúr

:R

bár nemsokára megyek aludni, hajnali 4-kor kelés :(

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.