Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41651) AlyArkhon


AlyArkhon
őstag

Ki nyerte a DH-t ?? Aludnom kellett nem bírtam megnézni . :R

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#41652) adrian360 válasza AlyArkhon (#41651) üzenetére


adrian360
őstag

Spoiler nélkül :
itt a tegnapi közvetítés videója, 12:40-től van a döntő

(#41653) föccer


föccer
nagyúr

Valaki egy kis 2v2-re? van kb 1-1,5 órám játszani.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#41654) sh4d0w válasza AlyArkhon (#41651) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

HyuN, a döntőben Jaedongot verte.

https://www.coreinfinity.tech

(#41655) Tuco Ramirez válasza sh4d0w (#41654) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Az első meccsük után nem hittem volna hogy ez lesz a vége.

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#41656) sh4d0w válasza Tuco Ramirez (#41655) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Én sem, de számomra megdöbbentő volt látni, hogy még ilyen magas szinten is megy a korai lingrush...

https://www.coreinfinity.tech

(#41657) Alg válasza sh4d0w (#41656) üzenetére


Alg
veterán

...és hogy mennyire visszaállt RoachCraft-ra a ZvZ...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#41658) föccer válasza Alg (#41657) üzenetére


föccer
nagyúr

A spore buff-al gyakorlatilag megölték a spire techet. Onnantól meg nem sok mindenre van lehetőség. Ling/bling kezdés, majd roach infestor ling orrvérzésig. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#41659) BeLucZ válasza föccer (#41658) üzenetére


BeLucZ
addikt

vagy roach hydra, tény hogy elég unalmas, nekem a kedvenc matchupom a pvz

(#41660) föccer válasza BeLucZ (#41659) üzenetére


föccer
nagyúr

Roach hydrát csak akkor használom, ha az elején a ling/blin mikróban nyertem és előnyben vagyok. Azzal gyorsabban be lehet verni az ellenfelet, viszont infestorral biztonságosabban lehet a midgamet végig lavírozni, ha nem dominálsz a meccsen.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#41661) BeLucZ válasza föccer (#41660) üzenetére


BeLucZ
addikt

megmondom őszintén elég sok meccset megnéztem már twitchen amióta kijött a HOTS de én infestort alig láttam a játékban, anno wolban nem volt olyan meccs hogy ne szerepelt volna, most valamiért nem erőltetik annyira, de lehet csak én nyúltam bele olyan meccsekbe, nem néztem végig az egész DH-t, de jó pár Z-s meccset láttam és infestor nem volt, míg wolban tényleg agybafőbe használták

(#41662) Alg válasza föccer (#41660) üzenetére


Alg
veterán

infestor nerf+hydra buff miatt inkább már hydrát hoznak a roach mellé

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#41663) sh4d0w válasza Alg (#41657) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Igen. Mondjuk ha jól emléxem, Goswser infestorral verte egyszer Hyunt. Nem értettem, miért nincsenek muták, de most, hogy olvasom a spore buffot, már tiszta.

https://www.coreinfinity.tech

(#41664) whitezo88


whitezo88
nagyúr

ezt nézve nem csoda hogy kellett idő :) első években gyakorilatilag egy felpofozott sc1 volt 2008-től kezdett sc2 kinézete lenni. [link] bár biztos láttátok már páran.

itt meg látszik hogy eleinte a Pyloné volt a Mothership (Core) képe: [link] 6:10

[ Szerkesztve ]

(#41665) BeLucZ


BeLucZ
addikt

ez a bnet akkora egy fos, hogy azt kimondani nem lehet már :D előbb egy sima wint minek ír match historyban? lossnak :D egy bug és laghalmaz az egész, kajak nem hiszem el, hogy 3 év alatt nem sikerült rendesen megcsinálni és a net tökéletes, mert más multiban no hiba, de ezek totál felkúrnak, nem volt laghack sem mert kiirta hogy victory azt utána score screent baszik betölteni, azt nézem match historyban hogy loss, mondom anyád, komolytalan az egész rendszer

(#41666) Alg válasza BeLucZ (#41665) üzenetére


Alg
veterán

Reportoltad már?

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#41667) Alg válasza BeLucZ (#41665) üzenetére


Alg
veterán

Tudnak róla, tegnapi kék:

Hello,

As said above, this is something we've isolated and we are working to implement the fix into a future build.

Sorry for the inconvenience this causes at the moment.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#41668) föccer


föccer
nagyúr

Nekem az egyik tegnapi meccsen volt, hogy leszedtem egy Destructible Rock-ot és az ahelyett, hogy elzárta volna az átjárót, teljesen megsemmisült, szabadon hagyva az átjárót...

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#41669) BeLucZ válasza Alg (#41667) üzenetére


BeLucZ
addikt

nocsak-nocsak :) bugzik-lagzik, de azért az ember egy blizztől nem várna ilyen szarvashibákat :) ha a blizztől nem lehet minőséget várni akkor kitől ? :D melyik játékfejlesztő cégtől :)?!

(#41670) föccer válasza föccer (#41668) üzenetére


föccer
nagyúr

De hülye vagyok, ez egy sima rock volt. Most néztem vissza. Teljesen eltévedtem :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#41671) oxox válasza Winner_hun (#41526) üzenetére


oxox
addikt

ez 1base vagy ffe???
(mondjuk 1base-el, hogy meg sentryre is legyen gaz.....)

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#41672) Winner_hun válasza oxox (#41671) üzenetére


Winner_hun
félisten

ffe

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#41673) netpeti98 válasza Winner_hun (#41672) üzenetére


netpeti98
addikt

Az első sentry-t kb mikor hozod le?

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#41674) Winner_hun válasza netpeti98 (#41673) üzenetére


Winner_hun
félisten

Attól függ hogy mikor hogy figyelek a dolgokra. Próbálom viszonylag az elején, de van hogy csak a warpgate elkészülte után.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#41675) Iginotus


Iginotus
őstag

Kérdés, hol a legolcsóbb most a zerg kieg?

Plug and Pray... :)

(#41676) adrian360 válasza Iginotus (#41675) üzenetére


adrian360
őstag

nem tudom hogy ez e a legolcsóbb, de még mindig az egyik legjobb ajánlat

http://www.konzolokszervize.hu/pc/starcraft-ii-heart-of-the-swarm-pc-starcraft-2-kiegeszito-pc

(#41677) Iginotus válasza adrian360 (#41676) üzenetére


Iginotus
őstag

Köcce még egy ezressel olcsóbb és már veszem is meg.

Plug and Pray... :)

(#41678) Lokids


Lokids
addikt

Ezt hogyan kellett volna nyerni? Az ok, hogy colo helyett immot hozok, de akkor hoz pár hydrát és akkor megint szopó ágon vagyok.
A Legrosszabb az, hogy nem tudok mit csinálni a zerg makróval. Leírtom a teljes seregét és még úgyis fölöttem marad supplyban. És ez egy sima platina zerg. Semmi különöset nem csinál.

Szokták mondani, hogy az elején basztatni kell a zerget. De hogy? mire legyártok 8 1 weapos zeát, addigra van roach.
Eddig minden meccsem buktam z ellen ahol nem sikerült lekannáznom az első expet. Képtelen vagyok a makrójával felvenni a versenyt. Pedig P-ként ott a chronom. :P De nem tudom túlprobozni. :P

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#41679) whitezo88 válasza Lokids (#41678) üzenetére


whitezo88
nagyúr

meglesem bár nem vagyok pro, de épp ma néztem meg ezt igaz ez gm [link] érdemes meglesni, a kulcs az volt hogy ment WP-vel ninja warpolgatni zelákat, amúgy Z ellen storm imba, de ezt biztos tudod :) 1on1 macroban nem tudod felvenni vele a versenyt, muszáj harrassolni a gazdaságát.

[ Szerkesztve ]

(#41680) 용 Bob


용 Bob
senior tag

Mai nap összes zerg elvert, persze mind mutával. Még a ligám alatti silver-esek is. ^^
Ideje fajt váltani.

[ Szerkesztve ]

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#41681) Winner_hun válasza 용 Bob (#41680) üzenetére


Winner_hun
félisten

Aztán majd jól meglepődsz ha senki ellen nem tudsz nyerni zerggel, hirtelen a másik 2 faj lesz OP:P

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#41682) Lokids válasza 용 Bob (#41680) üzenetére


Lokids
addikt

Engem már jó ideje...
Most meg swarm host alázott meg.
Egyszerűe nem tudok mit hozni a zerg ellen, amit nem tud azonnal counterelni 2x nagyobb sereggel. :(
Azonos szinten képtelen vagyok elverni a zerget. Pedig ma egy t vagy p sem tudott elverni. Csak a zerg. de az 100%-osan.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#41683) 용 Bob válasza Winner_hun (#41681) üzenetére


용 Bob
senior tag

:D meglehet. De egyszerűen idegbeteg vagyok a PvZ-től hosszú ideje. WoL-ban sem volt egyszerű, de most viszont baromi nehéz, nekem legalább is. Képtelen vagyok nyerni PvZ-ben.

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#41684) Lokids válasza 용 Bob (#41683) üzenetére


Lokids
addikt

Üdv a klubban...
A legnagyobb baj, hogy sehogy sem tudom megakadályozni az expelésben. Mert a 2. expet ha kirakja, esélytelen megtörni a makrót, max 200/200-as ballal. De azt hülye lesz megvárni. :P

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#41685) 용 Bob válasza Lokids (#41682) üzenetére


용 Bob
senior tag

Winner_hun: :D meglehet. De egyszerűen idegbeteg vagyok a PvZ-től hosszú ideje. WoL-ban sem volt egyszerű, de most viszont baromi nehéz, nekem legalább is. Képtelen vagyok nyerni PvZ-ben.

Eyesis írta egyszer, hogy koncepciós baja van a zerg fajjal, hát csatlakozom..

Kifejtve:
Zergnek a legerősebb a mapcontrolja, melleltte gyorsan tud hozni nagy army-t és könnyen vállt army compositiont.
Zerg=gerilla hadviselés :) és meg lehet nézni a történelemben, mennyire hatásos ez a harcmodor.
Szóval próba, cseresznye ;)

[ Szerkesztve ]

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#41686) Winner_hun válasza Lokids (#41684) üzenetére


Winner_hun
félisten

4 gate..

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#41687) sh4d0w válasza Winner_hun (#41686) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Azért van abban vmi, amit a többiek mondanak. A DH-n az utolsó 4-ből 3 zerg volt és a maradék protoss játékos sem jutott be a döntőbe.

https://www.coreinfinity.tech

(#41688) föccer válasza Winner_hun (#41686) üzenetére


föccer
nagyúr

Még platinában is van aki benyalja. :K Én 64%-on vagyok vele úgy, hogy 90%-ban 4G-t tolok ha P-vel játszom.

Egyébként meg Z ellen blokk a naturalra, és már ki is kényszerítetted a pool first játékot, onnantól meg FFE-vel kb előnyben is vagy. A 2. helyre letett hacheryt pedigen le lehet cannonozni és utána 7 gate robo és kb vége is a Znek. A korai forge miatt korán meglesz a +1 A a zeáknak, ha nagyon roachozni akar, akkor meg cronozni 3 immot és a többi mikro kérdése. A lényeg az, hogy ki kell kényszeríteni tőle a korai poolt. Ha szépen falazol, akkor sokan korai lair-re mennek nydusozni, amit muszáj időben észrevenni. Ha sikerül időben lecsapni, akkor már nyerték is, akkora előnyben vagy Pként.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#41689) 용 Bob válasza sh4d0w (#41687) üzenetére


용 Bob
senior tag

Évek óta így van.. Csak WoL-ban egy kicsit erősebb volt balance tekintetében a P a Terran-nál, most szerintem kiegyenlített HoTS-ban. A zerg meg továbbra is üt mindent az alapjátékban és a HoTS-ban is.

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#41690) Winner_hun válasza sh4d0w (#41687) üzenetére


Winner_hun
félisten

Top játékosoknál más a helyzet, ott ha piszkálod is, valószínűleg a lárvázás nem nagyon fog elmaradni. Alacsonyabb ligában ez lehetséges, sőt.. így akkora serege se lesz mint amekkora lehetne.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#41691) netpeti98


netpeti98
addikt

Én most a Winner által ajánlott buildet használom Z ellen. Néha vagyok olyan gonosz, hogy a saját expem után az ő második expje mögé berakok 1-2 cannont (ezzel késleltetem egy kicsit, mert ha le is veri addig se fog ott termelni). Egyedül a korai banelingekkel van bajom, mert későn jön le nálam az első sentry.

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#41692) Winner_hun válasza netpeti98 (#41691) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha hozol az elején Mothership Core-t akkor azt kirepteted és látod ha jönnek a zöldek:) Bár én nem szoktam hozni mert másra kell a gáz.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#41693) whitezo88 válasza Lokids (#41684) üzenetére


whitezo88
nagyúr

amúgy replayban a vége felé látszik hogy ő se volt hu de pro makrós. 3000 / 1000on volt és mass rocsozott csak. és csak 1/1 ha jól láttam. HT-hez megvolt az épületed de nem csináltál. de légvédelme nem volt, szóval érdemes tényleg warp droppolni.

(#41694) oxox


oxox
addikt

tegnap probalgattam ezt a gw+sg+robo dolgot...igaz unrankeden, es igaz, hogy mindharom partyban sikerult szivatnom az expeleset, de nyertem is mindhatmat (mindharomszor platina top volt a zerg).
egyelore meg nem mondom, hogy ez tuti, mert akkor leszek batrabb, ha akkor is sikerul, ha nem sikerul expet zuznom az elejen.
amugy a vortex nagyon hianyzik p reszerol zerg ellen a kesoi jatekban. :U

ami vicces volt meg tegnap DPetivel megint jatszogattunk
elso jatek ZZ, masodik TT, harmadik PP ellen :DDD behuztuk mindharmat :DDD

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#41695) BeLucZ válasza whitezo88 (#41693) üzenetére


BeLucZ
addikt

zerg a legidegesítőbb faj szerintem :D legalábbis én sem szeretek játszani ellene, amúgy a basztatás tényleg hatékony tud lenni, egy jól helyezett és időzített DT harass is nagyon kellemetlen tud lenni meg sok sok drop
egyébként egy buzi erős deathballt azért a zerg sem tud könnyen leverni, kb majdhogynem mindig a broodlordok miatt nyernek nem? több stargate egység kell a deathballba talán, nincs ötletem, nincs op taktika mert minden counterelhető

(#41696) whitezo88 válasza BeLucZ (#41695) üzenetére


whitezo88
nagyúr

BL -ek ellen Archont vagy blinkstalkert szoktak hozni földinek ha jól tudom. archon nagyot sebez, stalkerrel meg beblinkelnek alá. ha van hely. BL elég drága meg sokat foglaló egység, olyan mint a Tempest. erős, de megfelelő counterrel gyorsan leszedhető.

bár az archon eleve "op" Z ellen mert minden egysége bio, meg az épületei is. HT meg eleve jó ellenük, ha elfogy az energy vagy már nem kell a dt, máris lehet csinálni a pewpew-t.

[ Szerkesztve ]

(#41697) BeLucZ válasza whitezo88 (#41696) üzenetére


BeLucZ
addikt

na igen csak a sok mocskos broodlingok miatt nem fér oda fizikailag az archon hozzájuk, ahhoz meg elég drága egység hogy csak úgy pazaroljon az ember, aláblinkelés jó is lenne csak ha alattuk van a z földi sereg akkor megint kampec , és bl-ek hátulról osztják a + durva dpst, igencsak patt helyzet, mindenképp kell valami légi szerintem

(#41698) whitezo88 válasza BeLucZ (#41697) üzenetére


whitezo88
nagyúr

ennyi erővel azt meg lelövik a hydrák. Tempestet tudom max elképzelni, az messziről lő és nagyot (levegőbe főleg).

(#41699) BeLucZ válasza whitezo88 (#41698) üzenetére


BeLucZ
addikt

ja tempest nem rossz, de azt meg lelövik a corruptorok :D és olcsóbbak is jóval
szar az egész, zerg op :D zerget ad gg ki kell lépni, nincs mese :D amúgy valami írtó nagy masteres megmondhatná, hogy zerg ellen hotsban mik a legtutibb taktikák protossként

(#41700) oxox válasza BeLucZ (#41695) üzenetére


oxox
addikt

zerg legnagyobb elonye szerintem, hogy gyorsan vallt csapatosszetetelt (mint ahogy fentebb is irtak), persze nem kell hagyni, de lategamben, nagyon nagy elony, hogy felpumpalja magat 1perc alatt ha leverik, csak masodjara mar counterrel. amugy bl-t mostanaban nem nagyon szoktak hozni...inkabb sh+corruptort.

tegnap az egyik 1v1-ben feltechelte magat mutara /roach volt elotte/, amint megjelent a bazisomon a mutasereg, elzavartam, mentettem a probe-okat, majd tamadtam...ha 10-nel tobb muta van meglatasom szerint kotelezo tamadni, mert lehetetlen veluk kergetozni, foleg, hogyha meg el is kergeti oket az ember, addig a zerg tovabb expeli magat zavartalanul

a tegnapi ZZ ellen en is dt-re mentem...egyiket leptettetuk is, DPeti kozben Bhelionnal fogocskazott, a masik massolta a roachokat, majd visszatamadt (ez kicsit cidri volt, buktam is az expet, Petinek is fel kellett emelnie, ill. kicsit izgult, hogy kitartson a fal a tankok elott, mert ugye nalam az exp bukasa utan az ff lent tartotta oket)

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.