Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39001) oxox válasza quaddamage08 (#38999) üzenetére


oxox
addikt

és ezekből is lesz 3 példány mint legutóbb.....magunkak csinálják a legnagyobb negatív reklámot.

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#39002) netpeti98


netpeti98
addikt

Ha korai HT-ket akarok képezni Storm-al Terran ellen, akkor mi az ideális BO?

Üdv netpeti98

(#39003) Formaster válasza netpeti98 (#39002) üzenetére


Formaster
addikt

Úgy kezded, hogy 3 pilon :C

(#39004) nofi válasza Formaster (#39003) üzenetére


nofi
őstag

Várom már azt a döntőt ahol valaki p00captain builddel győz, BW ide vagy oda :DDD

Na szép... WoL-hoz hasonlóan ismét sikerült olyanokat kifognom 1v1 ranked besorolón, hogy goldig jutottam. Hol lehet leavelni? Érzem, hogy ismét indul a szívás :(((

Xbox GT: nozsolt

(#39005) netpeti98 válasza Formaster (#39003) üzenetére


netpeti98
addikt

Lehet egyszer kipróbálom az 3 pájlonos kezdést. :DDD
Leginkább egy ehhez hasonló taktikára gondoltam:[link], próbálgattam valami hasonlót összehozni AI ellen, de annak az eredményéről inkább ne is beszéljünk. :(

Üdv netpeti98

(#39006) rt06 válasza nofi (#39004) üzenetére


rt06
veterán

"Hol lehet leavelni?"
nem igazan lesz hatassal, ha leave-elsz
egyreszt az mmr-ed nem valtozik tole, masreszt a besorolasodnak semmilyen rahatasa nincs a matchmaking-re (igazabol semmire nincs, az csak egy designelem)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#39007) nofi válasza rt06 (#39006) üzenetére


nofi
őstag

Értem, köszi! Akkor marad a kitartás.

Xbox GT: nozsolt

(#39008) Klemice


Klemice
senior tag

kicsit off: :D
p00

(#39009) AxBattler válasza Klemice (#39008) üzenetére


AxBattler
félisten

Vótmá'! :D

...de akkor is jó! ;]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#39010) rt06 válasza Klemice (#39008) üzenetére


rt06
veterán

nem tudom eldonteni, hogy ez tenyleg ennyire ostoba, vagy csak azt hiszi, hogy vicces es azert csinalja amit...

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#39011) sh4d0w válasza rt06 (#39010) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem tökmindegy? Így is, úgy is szar...

https://www.coreinfinity.tech

(#39012) Klemice válasza sh4d0w (#39011) üzenetére


Klemice
senior tag

Szerintem hatalmas, és hiánypótló :D igazi novum :D az a kár, hogy új részek nincsenek

(#39013) rt06 válasza Klemice (#39012) üzenetére


rt06
veterán

majdnem annyira hianypotlo, mint egy aranyer
komolyan nem ertem, mi ebben a szorakoztato...

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#39014) Formaster válasza rt06 (#39013) üzenetére


Formaster
addikt

pwc kapitánynak elgurult a gyógyszere. a gond az hogy ő is tudja hogy nem vicces, mégis erölteti. de szerintem amúgy játszani sem tud, csak megtalálta ezt a játékot valahol.

(#39015) sith7 válasza Klemice (#39008) üzenetére


sith7
nagyúr

közönséges :( , saját magát minősíti ezzel a videóval

(#39016) sh4d0w válasza Klemice (#39012) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Amit ebben az univerzumban "hatalmasnak" titulálnék (a játékon kívül) az Day9 Funday Monday-e, meg a Starcrafts c. animációs sorozat. Ez szvsz nem az, csak egy szánalmas vergődés...

https://www.coreinfinity.tech

(#39017) icons válasza sh4d0w (#39016) üzenetére


icons
addikt

Érdemes még Husky Bronz League Heroes-ára is ránézni:D

(#39018) Alg válasza icons (#39017) üzenetére


Alg
veterán

Az nekem valahogy nem jött be, ugyanúgy ahogy a cheese fails sem... Bronzosokat ekézni nem valami humoros számomra, bármennyire is nem rosszindulatú.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#39019) Klemice válasza sh4d0w (#39016) üzenetére


Klemice
senior tag

Akkor maradjunk a magyar videósok között, a magyarsc2 csatornán kívül (ami megszűnt) ez az egyetlen "nézhető", ahol nem kappanhangú 12 évesek okoskodnak...

(#39020) Tuco Ramirez válasza Alg (#39018) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

A "when cheese fails"-ből legalább lehet tanulni. :)

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#39021) adrian360 válasza Tuco Ramirez (#39020) üzenetére


adrian360
őstag

Max annyit hogy hogyan röhögjünk idegesítően idióta módon 2 percen keresztül :)

(#39022) whitezo88 válasza Tuco Ramirez (#39020) üzenetére


whitezo88
nagyúr

BLH-ból is :)
Prooo tip of the daay ;]

(#39023) föccer válasza whitezo88 (#39022) üzenetére


föccer
nagyúr

Jah, mint pl mindig csinált orbital commandod és sose kezdj 3 supply depóval. Teljesen jó tanácsok...

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#39024) icons válasza föccer (#39023) üzenetére


icons
addikt

A legutóbbiból pl megtanulható volt, hogy X void ellen ne hozz X/2 Carrier-t.
Meg persze ne építsd 100 pixellel távolabb a Nexust a mineral line-tól:D

1v1-ben gold vagyok, és többet tanulok egyébként a Bronze League Heroes-ból és a Ladder Anxiety-ből mint a GM videókból. (előbbiből megtanulom, hogy mik azok a nagyon alap dolgok, amikre figyelni kell, utóbbiból pedig hogy gold szinten hogyan érdemes a cheese-eket kivédeni, stb).
De azért az kétségtelen, hogy BLH-t nem a tanulás miatt néz az ember:D De amikor benyögik, hogy "You can't not pool as zerg" (ez 6pool akart lenni), akkor azért az ember szája mosolyra húzódik:). (legalábbis az enyém)

(#39025) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Én inkább ladderen tanulok:P

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#39026) whitezo88 válasza icons (#39024) üzenetére


whitezo88
nagyúr

épp tegnap néztem meg egy 2011-es vidit ahol Husky meg egy társa kölcsön bronz accountokkal 2v2ztek, és úgy is nyertek hogy 2x nagyobb távra rakták a main basen az OC-t :) és eleve nem vették komolyan a játékot. bár manapság sztm skillesebbek a bronzosak mint wol első évében.

[ Szerkesztve ]

(#39027) rt06 válasza whitezo88 (#39022) üzenetére


rt06
veterán

az a problema, hopgy husky celja nem ez, hanem ket-ket kezdo nevetsegesse tetele, ami onmagaban is elitelendo, de husky-tol - akinek oinkabb epitenie kellene a scene-t - nem rombolnia, foleg

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#39028) Alg


Alg
veterán

nagy kihagyás után 3 meccs->diamond :DDD ajjajj mi lesz itt, ráadásul még az új egeret sem szoktam meg

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#39029) nofi


nofi
őstag

Szépen kapom a nagyobbnál nagyobb pofonokat 1v1 Goldban :)

ZvZ
Láttam már 10-nél Poolt építeni valakit, majd Gas és mire nekem egyáltalán megépül a Poolom már 4-6 Linggel be is támadt (akkor kezdeném gyártani a queent). Ez nyilván kis pályán esélyes, sőt ha elküldöm az overlordot simán egy crawlert is odaépít a creepem szélére...
A bajom, hogy ez a 10-es Pool annyira gyors, hogy kb mire odaérne az első drone-om szétnézni már nagyjából kész a Poolja és elkezdte gyártani az első lingjeit. :O

PvZ (én Z)
Early gameben eléggé megszivatott a mothership core és így az általam megszokott natural elleni roach/ling pushomnak sincs sok értelme. Talán a probe-ok levadászása egy gyors ling rushhal még megéri...

Midgameben többször jöttek már ellenem Immo/Stalker/Templar kombóval. Én ilyenkor Roach/Hydrával szoktam válaszolni, de utóbbi 1-2 stormmal csúnyán megkeseríti az életemet. :(

Xbox GT: nozsolt

(#39030) rt06 válasza nofi (#39029) üzenetére


rt06
veterán

esetleg megprobalhatsz 12pool-ozni, ha fel a 6-7-10pool-tol (double extractor trukkel)
elvileg, ha jol csinalod, ugyanugy allsz par perc utan, mintha 13-14 pool lett volna, viszont hamarabb lesz queen-ed es zerglingeket is hamarabb tudsz hozni, ha szukseges

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#39031) Gausz


Gausz
aktív tag

Sziasztok,

most vettem meg együtt az alapjátékot és a HotS-t lemezen. Felment a WoL, telepítés közben regisztráltam, szépen fel is ment. Ezután fogadott egy ablak, hogy 24 frissítést szeretne feltenni, hát legyen. Közben persze nekiállt optimalizálni a játékot, ami elakadt 3,3%-nál és olyan hibát írt ki, hogy a szükséges adat nem olvasható, zárjak be minden más programot, az antivírust kapcsoljam ki és próbáljam újra. Ezek után elindítottam a HotS telepítőjét, és szintén telepítés közben regeltem. Azonban kb. 2% után nem volt hajlandó továbbmenni a telepítő, a DVD-meghajtó sem villogott, netről viszont már leszedett vagy 4 gigát...
Le akartam törölni mindent, hogy újrakezdjem, azonban az uninstall állandóan lefagyott... Szóval kézzel töröltem le mindent (persze elsőre alig akarta engedni, mindenre azt írta ki, hogy egy alkalmazás már használja, szóval el kellett találni a törlési sorrendet is), majd újra feltettem a WoL-t, megint sok peccs, Blizzard Downloader update, mint az előbb, és az optimalizáció megint leállt 3,3%nál, és leokézás után kilépett mindenből...
Ekkor ismét elindítottam a játékot, ami éppen netről tölt le 7 gigát. Ez normális? Ott a lemez a gépben, de nem is érdekli... Ennyire volt jó a lemeze? Hogy rájöjjön, hogy az semmit sem ér, és mindent netről telepít.
Elég furcsa ez a fajta eljárás. Akinek lassú nete, az 10 órát vár, hogy letöltse újra az egész játékot?
Kíváncsi leszek, hogy miután végzett, hajlandó lesz-e elindulni. Nem éppen ilyen kálváriára számítottam volna a Blizzardtól...

(#39032) PuffySite válasza Gausz (#39031) üzenetére


PuffySite
tag

a hotsban tudtommal teljesen megváltozott az adatstruktúra, úgyhogy a wol telpelítőlemez semmit nem ér, mert utána el fog vele piszmogni még jó sok időt.

én azt javaslom töltsd le a netről a rendes installert és azzal telepíts. nekem semmilyen gondom nem volt soha a telepítésekkel így..

(#39033) rt06 válasza Gausz (#39031) üzenetére


rt06
veterán

"Ekkor ismét elindítottam a játékot, ami éppen netről tölt le 7 gigát. Ez normális?"
igen, ugyanis a hots-ot nem a masodik lemezrol szerzi be, hanem az inkrementalis update-ekkel telepiti netrol

"Elég furcsa ez a fajta eljárás. Akinek lassú nete, az 10 órát vár, hogy letöltse újra az egész játékot?"
sajnos valoban nem a legjobb megoldas
azoknak kedvez, akiknek az elejetol megvan a jatek, es idovel minden frissitest letoltottek
uj telepitesnel sajnos varni kell

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#39034) Gausz válasza rt06 (#39033) üzenetére


Gausz
aktív tag

Köszi a nyugtatást fiúk, még 4GB vissza van belőle, bár azt konkrétan nem írja ki, hogy mit szed.

@PuffySite: Mindenféleképpen ilyen hosszú lett volna a telepítés? Értem ezalatt, ha nem regeltem volna be a HotS-t, amíg a WoL-t nem frissíti fel teljesen, akkor megúszhattam volna a hosszú várakozást? Vagy már akkor is előkészült volna a HotS-ra? HotS reg után újból leszedte volna a WoL-t is?
Hiába a sok kérdés, sokat nem változtat a helyzeten... :)

(#39035) rt06 válasza Gausz (#39034) üzenetére


rt06
veterán

a telepites mindig ugyanannyi, fuggetlenul attol, hogy hots-od, wol-od, vagy eppen starter edition-od van
annak eldontese ugyanis, hogy mely tartalmak erhetoek el, a bejelentkezeskor hasznalt adatoktol fuggenek, a kliens minden esetben pontosan ugyanaz

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#39036) föccer válasza Gausz (#39034) üzenetére


föccer
nagyúr

Jól mondja rt06: a játék kliens oldala mindig ugyan az lesz. Annyit tudsz tenni a legtöbbet a gyorsabb telepítésért, hogy a HotS-os dvd-ről telepítesz. Elvileg azon egy viszonylag friss telepítő verziónak kell lennie, bár annak lezárása óta is voltak jelentős frissítések is.

Ez sajna ilyen, ki kell várni amíg frissíti magát.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#39037) Gausz válasza föccer (#39036) üzenetére


Gausz
aktív tag

Sajnos mint írtam, DVD-ről nem volt hajlandó telepíteni. Egyébként a HotS-t szedte le, ami 7GB volt, ugyanis szépen elindult a játék Kerrigenes háttérrel.
A terran kampány simán elindult, a zergnél az első pálya töltőképernyőjére kiírta, hogy 40MB-t éppen streamel, majd amikor lejött, kilépett a Windowsba és bezárta a játékot, mivel hogy kevés a memória. 4GB-m van, szóval ez nem volt ésszerű. Esetleg le van korlátozva? Valahol fel lehet emelni a limitet? Lemezről megint nem tudtam telepíteni, ugyanis szerinte aktuális az állapota.
Második próbálkozásnál ismét letöltött valamit, megint kilépett, de itt már volt rá lehetőségem, hogy ne zárja be a programot, ugyanis már rá tudtam nyomni a mégsére.
Szóval mem.gondja van eddig, és úgy tűnik, hogy minden pályát az elkezdés előtt fog leszedni.

(#39038) nofi válasza rt06 (#39030) üzenetére


nofi
őstag

igen ez jól hangzik. :K A spore crawler mondjuk tényleg az én hülyeségem, az elején mindig a creep körül fogom tartani kis pályán az overlordot

Xbox GT: nozsolt

(#39039) #92888064 válasza Gausz (#39037) üzenetére


#92888064
törölt tag

állítsd vissza a virtuális memóriát.

(#39040) föccer válasza nofi (#39038) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem feltétlen kell az ovit ott tartani. Elég ha 1x körbe szaladsz egy dronnal, azzal tökéletesen lehet deríteni a clawer rusht.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#39041) Iginotus


Iginotus
őstag

Sziasztok kérdésem van ha nekem csak az alap sc van meg akkor tudok azokkal játszani akinek már a Zerges is megvan? Vagy velük nem dob össze multiban? És csak az alapjátékosokkal játszok olyankor?

Plug and Pray... :)

(#39042) rt06 válasza Iginotus (#39041) üzenetére


rt06
veterán

ha a zergesek ugy dontenek, hogy a zerg nelkuli modban inditjak a jatekot, akkor tudsz veluk is jatszani, maskent nem

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#39043) Iginotus válasza rt06 (#39042) üzenetére


Iginotus
őstag

Ez azért köcsögség mert az elején azt mondták, hogy az első rész azért drágább, mert a többi kiegnek csak Championchipben lenne értelme. Tehát multiban az alapjátékkal lehet majd játszani, na mind1 pénzsóvár népség...

Plug and Pray... :)

(#39044) JSaN válasza Iginotus (#39043) üzenetére


JSaN
addikt

Sose montak ezt, sose volt igy. SC1 es Brood War is kulon volt mindig is.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#39045) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Reaper OP

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#39046) rt06 válasza Winner_hun (#39045) üzenetére


rt06
veterán

ez komolyan egy master zerg volt?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#39047) Winner_hun válasza rt06 (#39046) üzenetére


Winner_hun
félisten

Lehet

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#39048) Ghoosty válasza rt06 (#39046) üzenetére


Ghoosty
őstag

Lehet, hogy túl sok pro vodot néztem mostanában, de nagyon bénának tűnt a zerg. Nem terjesztett creepet, látszólag nem reagált arra, hogy reaperek jönnek.
Szerintem ugyanezt eljátszhatta volna wol-ban is és ott még durvább lett volna a bombák miatt. (talán a fejlesztés miatt kicsit később jöttek volna)

(#39049) föccer


föccer
nagyúr

Csak nekem szakarokdik a játék? Rengeteget homokórázik, kattintok, de nem veszi észre, az utolsó jákaimba volt, hogy nem léptem be a játékba, hanem droppolt és azt írta, hogy elhagytam a játékot...

Most pl hiába nyomom meg a map preferences gombot, nem történik semmi. Ha rá nyomok a play a game-re, akkor inaktívvá válik, átvált waitingre a felirat és itt vége a dalnak... :-/

Találkozott már ilyennel valaki?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#39050) Winner_hun válasza föccer (#39049) üzenetére


Winner_hun
félisten

Menüben nekem minden tökéletesen működik.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.