Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42101) execute93 válasza xavix13 (#42100) üzenetére


execute93
őstag

Köszi:) Kiesett a gmből.

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#42102) whitezo88 válasza execute93 (#42101) üzenetére


whitezo88
nagyúr

hány magyar GM-es van? Onnan csak inaktivitással lehet kiesni nem?

(#42103) xavix13 válasza whitezo88 (#42102) üzenetére


xavix13
senior tag

Most így hogy Breach kiesett, 0. Amúgy én sem értem hogy eshetett ki, nem játszott eleget?

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

(#42104) föccer válasza xavix13 (#42103) üzenetére


föccer
nagyúr

Gondolom liga váltásnál vagy nem volt elég jó, vagy nem volt elég gyors.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#42105) execute93 válasza whitezo88 (#42102) üzenetére


execute93
őstag

Volt 100 bonus poolja, amit 1 gm nem engedhet meg magának. Inaktivitása miatt ledobta.

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#42106) painkillerx


painkillerx
tag

Sziasztok, pár honapja megvettem a SC2t, starter editiont nyomtuk elotte haverral 1v1be. Nagy gamer vagyok, wowban pvp magas ratingen jatszunk. Diabloztam is egy kicsit. De ez a jatek meg nehez szamomra :)

Mostanaban haverral 2v2zunk, bronze ligaba dobott persze mert 1-4 volt az elso 5meccs. Mostani stat is kb 3-10 (nemtudom pontosan). Mindig ugyerezzuk hogy jobbak vagyunk , de megse.

Kellene egy turelmes, jo lelku ember, aki jatszana velem 2v2 vagy haverommal 3v3 es mondaná hogy kozben mire figyeljunk, mit csinalunk rosszul. Vagy esetleg replayeket nezni egyutt es azokat kielemezni. Mit csinaljunk jobban.

Hogy mondjak meg pár számot az APMem nekem mindig magasabb, 70-80 is volt mar parszor. Havernak 20-30, 1v1ben ő jobb szokott lenni mint én. Nemtudom ez mennyit szamit. Ja es protoss terran párost jatszunk 2v2ben.

(#42107) whitezo88 válasza painkillerx (#42106) üzenetére


whitezo88
nagyúr

APMnél sokkal fontosabb pl a buildek haszálata, hogy az elején pontosan tudd a sorrendet a nyitáshoz. Úgy mint pl 1v1ben P-vel Z ellen gyors expand az elején, de ha scouttal látod a korai poolt akkor előbb kell a forge+cannon a rush miatt, ilyesmi. ebben a videóban pl direkt lassú apm-mel mutat be pár alap buildet P-nak [link]
aztán persze amit low ligába sose csinálnak a scout, anélkül csak vakon játszol. elején probe mindig később vagy observerekkel figyelni vagy sentryvel csinálni egy fantom főnixet és azzal. makrótippeket is érdemes nézni hogy gazdasági előnyöd lesz mert low ligában nem nagyon szoktak makrózni meg expelni, ill sok a rush is. pl: ha nem korai expelsz, 10. percnél már kellene expelni, ill 1 bázison 16 probe elég ilyenkor.
ja meg a hotkeyek használata hogy ne kattingassatok... 1-re pl teljes sereg (hogy f2-vel ne húzd be a kirakott obsokat meg a többit), külön gombra a gyártót, Nexust stb....

[ Szerkesztve ]

(#42108) sikalisk válasza painkillerx (#42106) üzenetére


sikalisk
tag

Szia, vegyetek fel sc2- ben friendsnek, sika a nevem, 923 a karakter kódom, megnézzük mi a baj. Alsó ligákban általában az alapokkal van gond, ami elsősorban nem a scout, hanem az optimális termelés, pénzköltés, támadás közben is, alapvető egység ismeret, ez részben kés papír olló játék, tudni érdemes mi ellen mit kell gyártani.

APM- hez annyit, hogy régebben nem használtam billentyűzetet, az APM- mem 50-60 körül volt, és így is bejutottam 1 v1 diamondba, most már használok hotkeyeket, sokat javult is a makrom, bár nem szoktam 1v1 ezni, az APM- em 80-90, tehát még mindig alacsony, de ezzel is diamond - master team ligákban vagyok. Nem ez a legfontosabb.

[ Szerkesztve ]

univerzum < emberi hülyeség

(#42109) Ghoosty válasza painkillerx (#42106) üzenetére


Ghoosty
őstag

Az egyik legfontosabb dolog, hogy tudd, minek mi a countere. Hétköznapi nyelven, tudd, hogy mi, mit tud hatékonyan megölni. Ebben sokat segít a help menü, de sajnos nem 100%-ban mond igazat. Sok esetben létezik hard counter is. Ez azt jelenti, hogy még ha az ellenfél túlerőben van, akkor is te nyersz. Ilyen pl hellbat vs zergling. Ha kételkedsz, teszteld le. Vannak arcade-ban unit test mappok, ott ingyen van minden és azonnal kész van, így azt raksz össze, amit akarsz. Vannak 2 személyesek is, hogy mindkét csapatot irányítsa valaki. Ne 1db vs 1db-ot próbálj, hanem mindig többet, de természetesen azonos food mennyiség mellett látod a valódi hatást.
Nézd meg, milyen serege van az ellenfélnek, és aszerint gyárts egységet, hogy jól countereld őt.
Javaslom, ha kikapsz és nem tudod miért, nézd vissza a replayt. Ha még ezután sem tudod, akkor tölts fel valahova, belinkeled ide és biztos lesz aki segít.

Az APM nem annyira fontos, fontosabb, hogy mire megy el a kattintás, de 20-30 azért nagyon kevés. Azt jelenti, hogy átlagban csak minden 2-3. másodpercben adott ki parancsot. Sokszor látom, hogy egyesek egy darab mozgást is legalább 4-5 egymás utáni gyors kattintással adják ki. Ezzel nő az APM-jük, de igazából nem ad pluszt a játékához.

(#42110) Eyesis válasza execute93 (#42099) üzenetére


Eyesis
őstag

wow, gratulálok! Ez már azért valami :)

Eyesis

(#42111) xavix13


xavix13
senior tag

Elmondaná valaki hogy mi ez a bug? :((

Próbálom megcsinálni azt az achit amikor 7 Elite AI.-t kell legyőzni FFA-ban.
Eddig 4/4-szer sikerült, de loss-ként könyveli el, sőt valamelyikről report sincs. Amiről meg van, arra azt írja hogy "You have left the game", miközben a játék végén kiírja, hogy victory... :W
Ezt a képernyőt kapom score screen helyett miután győztem. :((( Valaki tudja mi ez? :(

[ Szerkesztve ]

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

(#42112) Eyesis válasza xavix13 (#42111) üzenetére


Eyesis
őstag

túl gyorsan kattintgattál? Nekem akkor szokta kiírni, hogy három négy menüre kattintok viszonylag gyorsan egymás után..

Eyesis

(#42113) BeLucZ válasza xavix13 (#42111) üzenetére


BeLucZ
addikt

ez a battlenet.... jobb ha hozzászoksz, hogy egy bughalmaz az egész

[ Szerkesztve ]

(#42114) xavix13 válasza Eyesis (#42112) üzenetére


xavix13
senior tag

Nem, minden esetben ezt dobja be. Egyszer kattintok a score screenre a végén, és mégis sz@rakszik... :(

Még egyszer utoljára megpróbálom, hátha... azért vicces hogy egy nyavalyás bug miatt nem birom megcsinálni :U

[ Szerkesztve ]

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

(#42115) Eyesis válasza xavix13 (#42114) üzenetére


Eyesis
őstag

lehet, hogy osszefugg azzal az ismert hibaval, hogy 4v4 vegen nincs score screen :)

Eyesis

(#42116) painkillerx


painkillerx
tag

Köszönöm a tippeket, sika-t felvettem friendnek. Megnezzuk majd mit kene javitani :)

(#42117) netpeti98


netpeti98
addikt

Tegnap próbálgattam a desrow videóban látható 4gate+proxy stargate(->2Void ray) taktikát PvT-ben. Silver-ben nem volt aki meg tudta volna fogni, elég erős 1 base all-in.
De ez tényleg ilyen szemét taktika lenne? Miután leperzselődött a marine sereg, a többségük nem használt túl szép szavakat a chaten. Annak ellenére, hogy nem is egyszer körbenéztek bázisomon és ha látják az 1 pylon, akkor gyanakodhattak volna proxy-ra.

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#42118) whitezo88 válasza netpeti98 (#42117) üzenetére


whitezo88
nagyúr

tegnap rakott fel MB egy videót ahol egy GM-et ver meg proxy SG-vel, P ellen igazán erős mivel a VR darálja a Stalkert, korai gameben meg nem tudja mivel leszedni.... [link] szép munka ez is.

T ellen már nehezebb, Z ellen meg ott a queen meg pikpak ledob sporet. de oda FFE kell úgyis.

[ Szerkesztve ]

(#42119) Alg válasza netpeti98 (#42117) üzenetére


Alg
veterán

T ellen nem lenne jobb az oracle? (jobban komálja a marine-t)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#42120) Eyesis válasza Alg (#42119) üzenetére


Eyesis
őstag

jaja, t ellen az oracle nagyon jó, ha nem derítik, vagy nem rak vakon turretet.

Eyesis

(#42121) netpeti98 válasza Alg (#42119) üzenetére


netpeti98
addikt

Érdekes kérdés, általában 4-8 stalkerrel szoktam kombinálni, ellenük a marauder jó, azokat gyorsan elintézi a void és a bunkereket is gyorsabban bontja, de ha nem falaz és mass marine, akkor tényleg jobb lehet az oracle. Este kipróbálom mindkettőt.

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#42122) whitezo88


whitezo88
nagyúr

gondoltam lecserélem az egér+pad kombómat a sokat dícsért és ajánlott Goliathus Control + Abyssusra.

-hogy lehet a padot tisztán tartani, takarítani?
-mennyiért menne el egy gyári állapotú icemat 2 egérpad? mivel üveg ugye, nem kopott meg picit sem, tökéletes állapotú.
-az Abyssusról le tud hámlani a gumifedés? mx518 undorítóan néz ki már emiatt elég hamar elkezdett lejönni.

már elég volt a kemény padból meg hogy folyton összeszedi a skatez a retket a pad is vonzza a mocskot mintha muszáj lenne és folyton romlik emiatt az egérmozgatási tulajdonság.

mod: felteszem az egérpadosban is, csak itt többen használtok ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#42123) oxox


oxox
addikt

1v1-ben ellenem altalaban deritenek egy reaperrel....nagyon nem lehet ellene tenni.
ha latjak a stargate-t akkor rakjak is a factoryt a wm-nak meg egy loves az oracle...talan a void is, erre nem emlekszem.

mondjuk volt mar, hogy deritette a keszulo stargate-t, cancelleztem amint nem latta, ment le a robo, es siman megettem :DDD

oracle 4marine-t eszik meg mikrozas nelkul..ill. megeszik tobbet is, de egy negyes gombocot elintez egyszerre...5mar megeszi

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#42124) pincehely válasza netpeti98 (#42117) üzenetére


pincehely
addikt

Bejött már 2X :DD

http://kefetemap.deviantart.com/

(#42125) netpeti98


netpeti98
addikt

Végre gold HotS-ban is! :C

Üdv netpeti98

(#42126) whitezo88 válasza netpeti98 (#42125) üzenetére


whitezo88
nagyúr

látod, csak a jó build és nyitás kell! :) amúgy master ligába se kell 200nál több apm, de akár átlag 150 is elég (Pnek, de az noskill A-move faj ugye :U ). multitask, build, (meg harrassos multi prong) kell.

(#42127) netpeti98 válasza whitezo88 (#42126) üzenetére


netpeti98
addikt

Így van! :K
Sajnos a buildel még vannak apró gondok, például van, hogy 1-2 percet késik az egész a 1 későn lerakott Assmilator miatt, de ez a a kevés gyakorlás miatt van. A másik problémám, hogy nagyon rászoktam az F2-re. :)
Az APM nálam olyan 70-90 körül mozog.

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#42128) whitezo88 válasza netpeti98 (#42127) üzenetére


whitezo88
nagyúr

assim pedig magától jön pl 12g 14a 16c 18a2 (most hasracsapva mondtam)

f2 helyére meg képernyőpoziciókat rakj. f2 mb f3 natural f4 exp stb. mert behúzod a kirakott patrolt meg observert ami nem jó. a fősereg simán 1-esre. meg gyártókat a többire.

pár buildet magamnak is leírtam pl T ellen exp nyitás:
12gas
14gate
18core
exp + MSC
utána 2. gáz
és így tovább. T ellen szinte kötelező a +1 armor pl.

mod: milyen utánpótlás? shift+1 tudod berakni az első csoportba az újakat ha arra gondolsz.

[ Szerkesztve ]

(#42129) netpeti98 válasza whitezo88 (#42128) üzenetére


netpeti98
addikt

Az utánpótlást, hogy lehet a leggyorsabban rárakni a gyorsbillre? Shift?

Üdv netpeti98

(#42130) whitezo88 válasza whitezo88 (#42128) üzenetére


whitezo88
nagyúr

gas meg gate fordítva...

én is desrowtól tanultam sok alapot. mennyire is jó 5-re rakni összes nexust így boostolni gyorsan lehet nagy poolból, meg új expre egyből nyomni egyszerre a probokat az összesből. meg jó tudni hogy 16 mineralszedőprobe kell egy bázisra nem 24.

[ Szerkesztve ]

(#42131) netpeti98 válasza whitezo88 (#42130) üzenetére


netpeti98
addikt

Ha gondolod valamelyik nap próbálgathatjuk ezeket az apró praktikákat valami custom game-ban. Felvettelek a Friend List-re :)

Szerk.: igen a seregre gondoltam.

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#42132) whitezo88 válasza netpeti98 (#42131) üzenetére


whitezo88
nagyúr

okés! holnap meglesz az Abyssus meg a Goliathus, szóval instant Master League! ;]

(j/k)

(#42133) execute93 válasza oxox (#42123) üzenetére


execute93
őstag

Mscore Stalker és nem derít le semmit. Meg ismerni kell a mapot hol tud felugrálni.

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#42134) execute93 válasza whitezo88 (#42128) üzenetére


execute93
őstag

Neeee ez nagyon rossz:D
13 gateway
15 gáz
16 pylon
21 nexus
21 mscore
23 pylon
23 gas
23 stalker
majd +2gw+1robo ezután 2forge.

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#42135) execute93 válasza execute93 (#42134) üzenetére


execute93
őstag

13 gateway
15 gáz
16 pylon
18 cyber
21 nexus
21 mscore
23 warpgate
23 pylon
23 2.gas
23 Stalker
5.50 felé robo +2gw

Így pontos, de ha kértek adok repet.

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#42136) netpeti98 válasza execute93 (#42135) üzenetére


netpeti98
addikt

Jöhet!
Amúgy mi az oka, hogy régen a WoL-ban mindig 12-nél írták a Gatet, míg a HotS buildeknél 13?

Üdv netpeti98

(#42137) Alg válasza netpeti98 (#42136) üzenetére


Alg
veterán

Nagyobbak a pályák, és makró irányba ment a metagame

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#42138) Eyesis válasza Alg (#42137) üzenetére


Eyesis
őstag

dehogy, automatikus probe elkuldes az egyik...
a masik meg az msc mert nagyobb vedelmet lehet vele elerni

Eyesis

(#42139) zuzu000 válasza netpeti98 (#42136) üzenetére


zuzu000
őstag

Wol-ban is 13 volt szerintem a jó. 12. probe-t rally-zod ahova a GW-t akarod építeni és rögtön chrono a nexusra. Így folyamatos a chrono boost a nexuson és mining time is kevesebb ami elveszik a kirallyzott probe miatt.

(na ebben a 3 mondtatban majdnem több idegen szó volt mint magyar :D )

(#42140) execute93 válasza netpeti98 (#42136) üzenetére


execute93
őstag

Wolban is 13 nál volt a jó. Oka: Így egyfojtában tudod gyártani a probot, ha 12nél tenném kéne várni 1 kicsit.
1# PvT (gm ellen vagyok itt) 2napos
2# PvT (gm ellen) 2 napos

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#42141) whitezo88


whitezo88
nagyúr

[link] azonnal kézreáll teljesen kényelmes. az üveg után a szövet teljesen jó és jól csúszik, pontos. (Control) és jó könnyű, ugye ez 70g az 518 meg 105g volt. és nem csattog ha emelem és lerakom :D

(#42142) execute93 válasza whitezo88 (#42141) üzenetére


execute93
őstag

A legjobb. Nekem QCK van goliathus drága:D

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#42143) whitezo88 válasza execute93 (#42142) üzenetére


whitezo88
nagyúr

titkos tipp, hogy 1800 vagy 3500 dpi a jobb? mindegy?

a pad 5k volt, anno az icematet használtan vettem 10ért.. (kb 7-8 éve)

[ Szerkesztve ]

(#42144) execute93 válasza whitezo88 (#42143) üzenetére


execute93
őstag

Nekem:
1800DPI, játékban az egér 62% 100HZ.

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#42145) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Sziasztok.
Szerintetek fent áll még ez a hiba?
Nagyon úgy nézz ki nálam bugos a játék, ilyenkor mi a teendő?

Ahogy olvasom máshol is előfordul a jelenség

ÁdiBá

(#42146) netpeti98


netpeti98
addikt

Ma kikapcsoltam az F2-t, de egyenlőre nagyon furcsa. De midnenestre jobb, mert a az observereket nem rántom vissza folyamatosan. A 13-as Gateway trükk is működik. :K

Üdv netpeti98

(#42147) kovsol válasza execute93 (#42144) üzenetére


kovsol
titán

Én 4000dpi és 1000Hz -en használom az egeremet. Én amúgy az a fajta játékos vagyok aki nagyon pici csuklómozdulatokat használ.

May the Force be with you!

(#42148) föccer válasza kovsol (#42147) üzenetére


föccer
nagyúr

Én fogalmam sincs, hogy milyen dpi-vel és sebességen használom az egeremet. Én az a fajta játékos vagyok, aki leginkább vaktában kattintgat, hátha lesz belőle valami :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#42149) kovsol válasza föccer (#42148) üzenetére


kovsol
titán

Én is most néztem meg az egér driverében, eddig nem tudtam mi van beállítva xD
Most nézem az egerem azt is menti, hogy hányat kattintotta, görgettem, hány métert tett meg stb. :U

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#42150) föccer válasza kovsol (#42149) üzenetére


föccer
nagyúr

Én native driverrel használom. Működik, kész a Többit leszarom :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.