Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41351) whitezo88 válasza Tuco Ramirez (#41350) üzenetére


whitezo88
nagyúr

újoncként nagy csalódás lehet beleugrani a multiba, mivel 3 éve még szinte mindenki tapasztalatlan volt, most már egyáltalán nem. nyitások, taktikák nélkül sehova se jut az ember ha elkezdi. mivel úgyis megszívja a 6-10 poolokat, SH pusht (ha épp nem rushol), proxy 2gate zelát, 2-4raxot... és bronzban 80% ezek mennek.

[ Szerkesztve ]

(#41352) Tuco Ramirez válasza whitezo88 (#41351) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

3 éve még szinte mindenki tapasztalatlan volt

Ebben azért nem vagyok biztos, szerintem elég sokan kezdtek neki több éves SC1/BW tapasztalattal a hátuk mögött az SC2-nek (nem csak pro playerek).

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#41353) whitezo88 válasza Tuco Ramirez (#41352) üzenetére


whitezo88
nagyúr

akkor a többség. én totál noob voltam, 1 percet nem BW multiztam, a campaign felénél visszaváltottam normálra, és mégis pikpakk platina ligás voltam, csak mert kinéztem 1-2 taktikát és azokat használtam. most sokkal jobban játszanak az emberek. mehettem volna feljebb is csak abbahagytam. most ennél több kell a platinához is, pláne felfelé.

[ Szerkesztve ]

(#41354) Tuco Ramirez válasza whitezo88 (#41353) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Én is abszolút kezdőként indultam neki a multinak, és elég sokáig tartott amíg kijöttem silverből. Az SC2 multija a legtöbb kezdőnek tényleg kemény dió, sokaknak elveszi a kedvét a játéktól az első hetek vereségsorozata. Ezért lenne jó szerintem, ha lenne egy külön liga a friss (mondjuk 2 hónapnál nem régebbi) account-al belépőknek, ahol nem pofozózsáknak használják őket a rutinosabb gamerek.

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#41355) oxox válasza whitezo88 (#41351) üzenetére


oxox
addikt

tegnap DPetivel toltunk 3-2v2 meccset.

elsonek beadott egy silver-aranyligas parost. Mondtam a Petinek, hogy ezek azert gyanusak ezen a szinten, keszulhetunk a sajtra...PT volt az ellen....bazisukon egy depo-n, kivul nem epitettek semmit.
gate melle ment a forge egybol, peti meg rakta a bunkert (kulon platformon voltunk)
meg is erkeztek hozzam, de a ket cannon elvette a kedvuket keszult egy harmadik), mass marine+zea....esha mar forge, akkor legjobb vedekezes a. Segeny toss-t erzekenyen erintette a cannon a bazisan, nexust, es ezzel a gazdasagat bukta. vegul kellett volna meg otthonra is 2-3 cannon, mert bezuztak (nagyon nem tudtam techelni, mert kellett a penz a tamadashoz)...mindegy Peti probalt segiteni, kicsit ment a csiki-csuki, aztan mikor mar nalam is volt fent ket tank, akkor kileptek szo nelkul..egyebkent ha az idiota terran csinal 2-3reapert siman buktam korabban.

masodik meccs: ugyanaz a paros ellen :), csak a toss zerg lett. Jo szarul falaztam (elszoktunk mar kicsit), de fogtuk oket egy depo buktaval, majd bejottek hatul, expem pont keszult, kicsit feltartotta oket (cancelleztem a vegen), majd ment a fogocska koztuk, es Peti kozott...nem volt eldontve, hogy ki a fogo. Kozben a terran economy-jat nullara vertem egy oracle-el :D ,es amint biztosan megvetettuk a labunkat...vagy inkabb a tankok a talpukat, megint kileptek :) 9-10pool mass marine-t eroltettek.

harmadikra dupla terran. Korai gazt mutatta a scout (PETI is scoutolt!!! ezt le kellett irnom :) )
reaperek erkeztek elsokent. Peti gyalazta oket, aztan jott a drop is, ami kicsit fajt, de cserebe a reaperes kapott oracle-el. Kexpeltem, Peti beuzemelte a tankokat, es letelepedett a bazisuk elott (az expet gyarto scv-t ketszer ettem meg oracle-el...masodjara cancelezte is :) )....szoval peti a platformjuk kapujaban, obs-al vision....probalkoztak folyamatos droppal, de eleg benak voltak a medicel :D sakkmatt

ha nem megy a sajt sokaknal elfogy a tudas.

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#41356) Tuco Ramirez válasza oxox (#41355) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Egy-két sajtos buildet könnyebb megtanulni, mint a makro játékot. Egyébként az a legviccesebb, ha engem nooboznak le miután bebukják a csízt. :D

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#41357) oxox válasza Tuco Ramirez (#41356) üzenetére


oxox
addikt

igen vannak ilyen sajthuszarok, akiknek meg feljebb all miutan elbuktak...

mondjuk tegnap mikor megkaptuk oket masodjara, azert kaptak az ivet tolem az elejetol. A terran siman lebunkozta a csapattarsat, hogy o cseszte el...klantarsak, tehat nem a veletlen muve volt, de remelem osztotta a lebunkozott miutan nullaztam a terran gazdasagat :DDD ...gondoltam rajuk irok, de egybol nem voltak on-line :DD

mondjuk ugy sajtolassal arany toppig fellehet jutni (talan platinaig szerencsevel), de a platina stabilan, es a gyemant csak makro+sajtfogassal mehet...szerintem. en arany top 1-ig jutottam anno cannonal...aztan jol ott is ragadtam hosszu idore (gyakorlatilag el is ment a kedvem akkor az 1v1-tol)

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#41358) Ghoosty válasza Tuco Ramirez (#41354) üzenetére


Ghoosty
őstag

WOL-ban még volt a practice "liga". Lassabb sebesség + kővel elzárt bejárat a rush-ok ellen.

(#41359) Tuco Ramirez válasza Ghoosty (#41358) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Tudom, én is ott kezdtem a multit. :B Lenyomtam benne vagy 20-25 meccset, szerintem jó felvezető volt a ladderhez.

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#41360) BeLucZ válasza oxox (#41357) üzenetére


BeLucZ
addikt

jó a sajt, csak tényleg uncsi tud lenni, illetve hát jah, játszani nem tanul meg vele az ember, mert ha nem jön be akkor gg, az az igazi aki csak dacból sajtol néha de ha nem is jön be utána is tud villantani gyors macro játékkal

más: kezdem egyre jobban megszeretni a photon overcharge bácsit , nagyon jó szolgálatot tesz a korai pushok megfogásánál, nagyon hiányzott ez a wolban a protossnál, úgyhogy jó dolog ez az ms core vagy takonylaszti :D ugye mikromanus ? :P

(#41361) Ghoosty válasza Tuco Ramirez (#41359) üzenetére


Ghoosty
őstag

Ok, de te írtad:

"Ezért lenne jó szerintem, ha lenne egy külön liga a friss (mondjuk 2 hónapnál nem régebbi) account-al belépőknek, ahol nem pofozózsáknak használják őket a rutinosabb gamerek."

(szerintem nem vették ki HOTS-ból sem)

(#41362) Eyesis


Eyesis
őstag

Winnerhun: megyunk erre? 2v2 verseny
szombat 14tol lesz..
más csapat is indul innen?

[ Szerkesztve ]

Eyesis

(#41363) Winner_hun válasza Eyesis (#41362) üzenetére


Winner_hun
félisten

Épp az előbb néztem, szeirntem szakítok rá időt:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#41364) Ghoosty válasza Winner_hun (#41363) üzenetére


Ghoosty
őstag

Ha mentek, dobjatok egy emlékeztetőt, mielőtt ti jöttök és megyek szurkolni.

(#41365) Eyesis válasza Winner_hun (#41363) üzenetére


Eyesis
őstag

elvileg azt irja jelentkeztunk, de megsem latom a csapatok kozott

Eyesis

(#41366) Winner_hun válasza Eyesis (#41365) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kreáltál csapatot? Vagy nem kell? Elég rég volt hogy ezzel szórakoztam, nem tudom már hogy hogy volt de mintha kellett volna..

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#41367) Eyesis válasza Winner_hun (#41366) üzenetére


Eyesis
őstag

már látszunk.. csak lassu volt :)

Jó lenne elotte párat tolni ladderon is :)ma este pl leszek

Eyesis

(#41368) Lokids


Lokids
addikt

Elég érdekes 2v2 csííz taktikával zúztak be minket.
PTvsTT. Elején derítek probbal, semmi gyanús, még azt is láttam, hogy kihozzák az első rin-t. MAjd utána mit sem sejtve techelünk, 3g expre készültem, mikoris besétál a bázisomra egy mine. Néztem, mint hal a szatyorban, de 1 prob halt csak bele. Majd jön a következő+banshee. Mondom ilyen nincs. Kicsit arrébb néztünk, mert gyanús volt, hát a pofánkba (kettőnk közé, az árnyékba Graystone Ravine mapon) raktak 1 faktoryt meg egy starportot. Erre nem számítottunk. Kivédtük. De sajna a makrót bebuktuk, és emiatt a meccset is. Ellenfelek nemcsak 2v2-ben, de 1v1-ben is masteresek voltak.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#41369) Eyesis válasza Lokids (#41368) üzenetére


Eyesis
őstag

ez még wolban is vicces volt, factory a main melle vagy a mainre, aztan berepteted, es 4 helliont keszitesz :)

Eyesis

(#41370) whitezo88


whitezo88
nagyúr

már csak azért is furcsa néha a liga, mert ez sem tűnt master skillnek (az ellen az volt nem? vagy dia?), sima 1 base volt, a 2. base mind2-nek csak dísz volt kb. [link] a DT meg az archonok húzósak voltak, de ennyi.

Husky se 200 apm-el dolgozik láthatóan (talán 100 lehet?). sima 3gate robo, pár coloval.

[ Szerkesztve ]

(#41371) adrian360 válasza whitezo88 (#41370) üzenetére


adrian360
őstag

PvP-ben mindig is vállalható az egy base-es játék, master szinten is. nem attól vagy pro hogy leexpelsz az elején :)

(#41372) Eyesis válasza whitezo88 (#41370) üzenetére


Eyesis
őstag

eleve az apm semmit nem jelent, a 2v2 es a tobb v tobb teljesen mas skilleket igenyel, persze nyilvan elony ha 1v1 master valaki, de nem jelent instant wint..

Eyesis

(#41373) DarthPeeter


DarthPeeter
aktív tag

Valaki teamgame? Hátha ma több lesz a jelentkezők száma :D

(#41374) föccer válasza DarthPeeter (#41373) üzenetére


föccer
nagyúr

[link]

Most annyival nehezebb a scenarió, hogy itt van anyós.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#41375) DarthPeeter válasza föccer (#41374) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

De mégsem jöttél, szóval ph-ról csak oxox jött :D

Soha ne azt nézd, legalább skillesedsz, na gyere toljunk pár papír ligás fun gamet :)

(#41376) whitezo88 válasza DarthPeeter (#41373) üzenetére


whitezo88
nagyúr

én várhatóan leszek este majd. 10 után. ha későn is jó...

(#41377) DarthPeeter válasza whitezo88 (#41376) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Nekem akkor már lövik a pizsit, reggel go melo.. :(

(#41378) AlyArkhon válasza DarthPeeter (#41377) üzenetére


AlyArkhon
őstag

Ne tünj még el , gyere game , ráérsz reggel felkelni :DDD

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#41379) whitezo88 válasza DarthPeeter (#41377) üzenetére


whitezo88
nagyúr

én is hatkor kelek, de szoktam éjfélig játszani.

(#41380) DarthPeeter válasza whitezo88 (#41379) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Á, így is zombi vagyok, nem hogy még ha csak 6 órát aludnék... :D

(#41381) oxox válasza DarthPeeter (#41380) üzenetére


oxox
addikt

meglassuk most vegzek meloban...meglatjuk a cenzura milyen kedveben van :))

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#41382) DarthPeeter válasza oxox (#41381) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Fél10 -10-ig elérhető vagyok! :)

(#41383) Winner_hun válasza Eyesis (#41367) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem vettelek észre, de legalább 7 win 2 loss lett a mai nap (vagy 8 win, már nem tudom, de mindegy is), most szépen zöldül a statisztika 1v1-re:D:P

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#41384) whitezo88


whitezo88
nagyúr

azért mi ismivel 2v2ztünk, placement még, 2 win simán, 3.ra T droppolt (én készültem de társam késett a turrettel) amit összekaptuk magukat és mentünk addigra meg már elfejlődtek. Z Muta/Roach sereget gyűjtött, jobb map controljuk is volt.

(#41385) oxox


oxox
addikt

reggel volt 1 egesz 2v2-re idom
random tars, dia top liga
a tars bronz 1v1 terran jatekos :W ...scoutoltam (termeszetesen egyedul), terrannal nem volt korai gaz, tossnal igen, majd 15-16 korul rakta a masodikat is....irtam is a csapattarsnak, hogy ket gaz....twilight is lekerult...irtam, hogy probably dt....a keringo probe-om nem zavarta (ekkor mar raktam a robot).
csapattarsam dupla banshee-re ment :F , ellennel mass marine....szoval kerinteg a probe-om a bazisan, le is rakta a darkshine-t....expeltem, s amint kesz volt meg is jottek...csapattarsamnak mar 1 vagy talan 2 bansheeje kesz is volt, persze cloak nelkul. hozza mentek be (szerencsere/sajnos...nalam volt sentry, szoval az volt a jarhatobb ut...foleg, hogy nem falazott). mentette az scv-it, de jol rahuzta a tossra, akinek a dt-it elriasztottam kozben kb 2stalkerrel 2 sentryvel, imoval+mc-vel.
Az expemmel sem foglalkoztak, mentek egybol a terranhoz....szoval a bronz-hero belehuzta a stalkerekbe es immar archonba az scv-it, majd szo nelkul kilepett (nem is csodalkoztam, mert koszonni sem tudott). lenyeg a lenyeg mentettem a bazisat 10-11svc-jet meg kitudtam huzni a daralobol, majd leszedtem a marine stalker archon sereget (nehany zeat meg lewarpoltam), a toss meg ajandekozott nekem 3 stalkert, majd a masodik sor marinnak hamar elment a kedve, mikor meglatott.. ment le meg 3gate (igy mar 6), kicsi macrogame...mule dobalgatas, +1 pajzs az egysegeimre, 1-1 cannon a bazisomra+expre, hatha erolteti a dt-t, + sereg gyartas.

gondolom elkonyveltek a gyozelmet, mert expelt mindketto (a toss a szedoi jo reszet le is huzta), hat a seregem kb 2x olyan eros volt mint nekik egyutt...zea+stalker+sentry+imokkal + MC ami nagy szolgalatott tett..spuriztak mindketten a mainre fel (mindket exp leszedve), majd fel a terranhoz mielott lehozza a mediceket, mert akkor meszeltek volna. kettot igy is lehozott, de ez mar keves lett...toss probalt meg valamit mikor utottem a terrant, de az idiotaja ugy tamadott meg, hogy a seregem fele kb a feljaron allt, igy a zeak eleg hatekonytalanok voltak, mert ugye keves volt a helyuk. Kicsit cidri voltam, mert egy turret leszedte az obsomat, es dt-vel megapritottak volna, de ok szerencsere ezt nem vettek eszre (ill. gyorsban gyartottam ket obsot, de visszakellett volna vonulnom, mert mire azok aternek a palyan kb semmim nem maradt volna)

jo meccs volt 1-1.5 gazdasaggal elverni ket jatekost :DD ...mondjuk a toss a dt kiscoutolassal igencsak nyilt lapos jatekot jatszott az elejen....idiota

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#41386) whitezo88 válasza oxox (#41385) üzenetére


whitezo88
nagyúr

oszd meg a replayt :D

mit keres low játékos diában?

(#41387) Eyesis válasza Winner_hun (#41383) üzenetére


Eyesis
őstag

Hulla voltam..

Eddig amúgy max másodikak lehetunk :D

Eyesis

(#41388) oxox válasza whitezo88 (#41386) üzenetére


oxox
addikt

majd elobb visszanezem, mertha csak az adrenalin miatt volt izgi, es benaztam azt nem osztom :)
ill. csak majd ha otthon leszek lesz lehetseges.

gondolom volt egy jo sorozata, kapott nehany ugyes tarsat, vagy tudja a jo eg...legjobb eredmenye 1v1-ben ezust volt eddig....sajna nem egyedi dolog ez ladderban.

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#41389) wandR


wandR
csendes tag

Sziasztok!
Nem annyira a témába vág sztem, de kaptam egy értesítést, hogy a blizz. resetelte a passw. és lépjek be az accountomhoz.
Most jön a probléma:"This e-mail/name combination does not exist." a mail cím biztos, hogy jó, valószínű rosszul emlékszem a reggelt névre.
Szerintetek hol lehet ennek utána nézni vagy van vmi megoldás? (Írtam már a blizz-nek, de nem válaszoltak)
Ez a profilom linkje: starcraft://profile/2/8201348512521125888
Köszönöm

sc2: MeTa#2245

(#41390) whitezo88 válasza wandR (#41389) üzenetére


whitezo88
nagyúr

rossz hírem van: valszeg szépen benyaltál egy phishinget. a megadott linken léptél át a blizz "oldalára"?

csak úgy nem szoktak ilyet csinálni.

(#41391) Eyesis válasza whitezo88 (#41390) üzenetére


Eyesis
őstag

ilyenkor gondol arra az ember, hogy a fenébe, miért nem használtam authenticatort :(

Eyesis

(#41392) whitezo88 válasza Eyesis (#41391) üzenetére


whitezo88
nagyúr

vagy csak simán óvatosnak kell lenni. nekem pár éve törték fel az accom, WoW volt. Leszedtem egy skinező filet, és érdekes mód utána azonnal feltörték... korábban is használtam ugyanazt, de nem volt gond akkor.

pár napra rá visszakaptam mindent mondjuk. azóta semmi. (van sc2, wow, d3 accom is)

(#41393) wandR válasza whitezo88 (#41390) üzenetére


wandR
csendes tag

nem, tegnap játszottam pár haverommal és ezt küldtem le nekik. A SC bejelentkezésnél már el sem fogadja a kódomat. Megnéztem egy videót a youtube-on [link](Why is my Battle.net account locked? (WoW SC2 D3 Bnet)reseteltem a passw. spam,vírus írtás megvolt és semmi baj nem lenne, de nem tudom a First/Last nevemet, így nem enged tovább

[ Szerkesztve ]

sc2: MeTa#2245

(#41394) Alg válasza wandR (#41389) üzenetére


Alg
veterán

Kamu email volt, ha az emailben linkelt oldalon beírtad a valós emailt meg jelszót és nincs rajta authenticator, akkor minden bizonnyal lenyúlták az accodat... Ha valós adatokkal regeltél akkor Blizz supportnak írsz ,és személyi/jogsi elküldése után visszaállítják.

Blizz SOHA nem kér személyes adatokat vagy megerősítést emailben

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#41395) wandR válasza Alg (#41394) üzenetére


wandR
csendes tag

aztajóókurvaeget!!!!!
még abban tudnátok segíteni, hogy hogyan és milyen mail címre tudom ezt elküldeni?!

sc2: MeTa#2245

(#41396) zuzu000 válasza wandR (#41395) üzenetére


zuzu000
őstag

Pw reset? Az emailt nem tudjak konnyen megvaltoztatni, ha csak nem a biztonsagi kodot is beirtad..

(#41397) Eyesis válasza zuzu000 (#41396) üzenetére


Eyesis
őstag

tudtommal emailt nem is lehet

Eyesis

(#41398) zuzu000 válasza Eyesis (#41397) üzenetére


zuzu000
őstag

De meg lehet, biztonsagi jelszoval.

(#41399) wandR válasza zuzu000 (#41396) üzenetére


wandR
csendes tag

password resetet még tegnap lenyomtam, ill mindent amit a javasoltak. AZ én problémám az az, hogy nem emlékszem, hogy az adott mailcímhez milyen nevet adtam (first,last) ezért nem enged tovább az oldal, hogy új passw. kérhessek. a régi kódómra emlékszem, a mail cím okés, de nem ugrik be a név és mindig visszadobja az oldal, hogy adott mailhez nem ez a név tartozik. Írtam a blizznek, hamarosan megmondják (jobb esetben) ha viszont feltörték, akkor több idő. Lehet, hogy most kicsit pihentetem az SC2-őt :S
Persze ha valakinek volt hasonló probléma és tudna még nekem segíteni, azt szívesen fogadom!
Köszi

sc2: MeTa#2245

(#41400) Winner_hun válasza wandR (#41399) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nevet könnyen kiderítheted, akinek real id-vel (e-mail cím alapján) vagy fent a barátlistáján ő megnézi és megmondja.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.