Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42201) whitezo88 válasza föccer (#42200) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Van youtubeon desrownak bronze to master 0\5rol. Eleinte eleg lassan akarja feldobni de pl dian alig par meccs. 3 ora pikpakk, 2t vesztett: egy stream snipe es egyet mert nem akarta huzni es odaadta. Aztan megkapta megint es ugy nyert. Szerintem tobb dolgot nez az mmr passz...

(#42202) netpeti98 válasza whitezo88 (#42201) üzenetére


netpeti98
addikt

Múltkor BFactorral játszottunk pár meccset, még bronzban voltunk. Elkezdtünk gyakorolni egy új buildet és egy ötös win streak után feldobott silverbe annak ellenére, hogy 10/15 volt a w/l arány.
De engem is 1v1-ben egy 10-es win streak után dobott fel.
Szerintem már akkor dob fel amikor látja, hogy stabilan jobb vagy a te szintednél.

Üdv netpeti98

(#42203) föccer


föccer
nagyúr

Nézem Winner streamjét. 1 colossy 49 kill-el tudott hozzájárulni a meccshez. :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#42204) Winner_hun válasza föccer (#42203) üzenetére


Winner_hun
félisten

De hogy végre egyszer sikerült is nyerni hosszú idő elteltével... hihetetlen:D
Itt van a replay

Sajnos mikor ránéztem a probe-okra és láttam hogy 10-nél járok azt hittem sírva fakadok. Muszáj volt elnyomnom egy chrono-t a probe-okra, pedig jó lett volna ha előbb kész van a távolsági lövés a colo-hoz. Na mindegy. Jó meccs volt:)

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#42205) Winner_hun válasza Winner_hun (#42204) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hmm jó lett volna a colo-s piszkálódás közben az otthoni sereggel megmozdulni, előbb is véget érhetett volna a meccs.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#42206) BeLucZ válasza Winner_hun (#42205) üzenetére


BeLucZ
addikt

jó muri ez a colo drop, elég vicces tud lenni, 1 v 1 ben ha nem derítik, igencsak hatékony is :) mondjuk egyszer szórakoztam vele teamben is, és még ott is meglepődöttséget tapasztaltam gyors lereagálás helyett, pedig 1 nyomorult viking elég lett volna, ahelyett percekig ott ontotta magából a tüzet :)

(#42207) sikalisk válasza netpeti98 (#42202) üzenetére


sikalisk
tag

Igen, a stabilitást nézi, sőt azon sem lepődnék meg, ha a pontokat is számításba venné, ugyanis nekem volt már olyan, hogy egy nyerő széria után, végül egy magasabb ligás elleni vesztett meccs után dobott fel.

univerzum < emberi hülyeség

(#42208) Formaster válasza netpeti98 (#42202) üzenetére


Formaster
addikt

Persze, erről nem 1 cikket irt a blizz.

(#42209) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Valaki találkozott már olyannal hogy hiába nyomok alt+tab-ot, nem tudok kilépni a játékból, csak a tálca látszik. Ha azon rákattintok valamelyik programra akkor az nem jelenik meg:F

Játék bezárása majd ujraindítás megoldotta a problémát.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#42210) thomasvold


thomasvold
őstag

Sziasztok.

Valaki hajt esetleg a HOTS kampány részében az achievements-ekre? Miért van az,hogy a final mission-ben nem adja meg azt az achievements-et, ami a bónuszok megszerzéséért jár? A 3 pálya közül az 1. és 3.-ban van bónusz, a 2.-ban nincs. Megcsinálom és mégsem adja meg. Rohadt idegesítő.

(#42211) föccer válasza thomasvold (#42210) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha jól sejtem, akkor a Bonus objective: Final-ről van szó.

Planetfall, Death from the above; The Reconing küldetés is megvan?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#42212) thomasvold válasza föccer (#42211) üzenetére


thomasvold
őstag

Persze, mindhárom küldetés megvan, mindegyik pályán mindhárom achievements. Az első és harmadik pályán van bónuszküldetés, a Death from the above-nál nincs, legalábbis nekem nem jelzi ki. És nem adja meg a bónuszküldetések után járó achievements-et és mivel az nincs meg a 20 pontost sem adja meg, ami az, hogy mindegyik achievements-nek meg kell lennie.

Planetfall-ban az Augustgrad kapuit kell megsemmisíteni, hármat. A The Reconing-ben pedig Dehaka-t, Izsha-t és Stukov-ot kell szabadjára engedni. Death from Above-ben ha jól tudom, nincs semmi bónusz.

[ Szerkesztve ]

(#42213) pincehely


pincehely
addikt

Ma összedobott egy Platina Zerg játékossal.
Kamilláztam, hogy honnan hozott le ekkora sereget ennyi idő alatt ;]

http://kefetemap.deviantart.com/

(#42214) thomasvold válasza thomasvold (#42212) üzenetére


thomasvold
őstag

Megoldódott a probléma a mai 2.0.11-es frissítéssel. Szóval akinek achievements gondjai voltak, most már jónak kell lennie.

(#42215) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Idei év 4. szezonja tegnap lezáródott.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#42216) ÁdiBá válasza thomasvold (#42214) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Igen. Végre jó lett minden. :B

ÁdiBá

(#42217) SimS válasza föccer (#42194) üzenetére


SimS
senior tag

Nekem kifejezetten tetszett.
A deathball-t mikor megláttam, majdnem lefordultam a székről. Nagyon jó ötlet :D Meg ahogy a barack elszaladt :)

Legutóbb mondjuk, ami ennyire tetszett az a reaper-es volt, de az is azért, mert a hangokat tök jól rakta össze (a plot annyira nem volt szenzációs). :K

SimS

Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

(#42218) execute93


execute93
őstag

Kis off: Kijött a HearthStone. Miért nem játszhatnak vele EU-sok? :W

[ Szerkesztve ]

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#42219) whitezo88 válasza execute93 (#42218) üzenetére


whitezo88
nagyúr

(#42220) thomasvold válasza ÁdiBá (#42216) üzenetére


thomasvold
őstag

Nem tudod véletlenül, hogy ennél az achievements-nél mit kell csinálni? :

Nick of Time, a neve, ezzel a szöveggel : Complete "Back in the Saddle" with more than 40 seconds on each lock down on hard difficulty.

(#42221) thomasvold válasza thomasvold (#42220) üzenetére


thomasvold
őstag

Közben megvan, köszi :) Már nem tudtam szerkeszteni.

(#42222) föccer válasza thomasvold (#42220) üzenetére


föccer
nagyúr

A küldetés során a lezárások előtt legalább 40 másodperccel el kell érni az adott szakasz végét.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#42223) thomasvold válasza föccer (#42222) üzenetére


thomasvold
őstag

:R

(#42224) rt06 válasza execute93 (#42218) üzenetére


rt06
veterán

kijott?
en meg mindig betakent latom mindenhol

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#42225) execute93 válasza rt06 (#42224) üzenetére


execute93
őstag

Az is. De eusok nem bétázhatnak. Pedig elég régóta kérvényeztem..

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#42226) rt06 válasza execute93 (#42225) üzenetére


rt06
veterán

imho nem azon mulik, hogy eu, vagy us, hanem vakszerencse
vagy van errol valami hivatalos infod?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#42227) adrian360 válasza execute93 (#42225) üzenetére


adrian360
őstag

nekem kb 2008 óta van battle.net accountom azóta fent vagyok az összes játék béta invjén, meg van a diablo3 WoW cataclysm-ig, az sc2. Ennek ellenére soha nem kaptam béta invet egy játékra sem. Legutóbb mondjuk kaptam a desktop app-ra, de szerintem az eléggé bő keretnek osztogatták.

(#42228) execute93 válasza rt06 (#42226) üzenetére


execute93
őstag

EUn nem játszható a játék. [link]

(#42227) adrian360
Eddig mindig kaptam.

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#42229) zuzu000 válasza execute93 (#42228) üzenetére


zuzu000
őstag

Szepen leirjak, hogy most az amcsi szervereken van. Majd lesz eu is. Varj turelemmel.

(#42230) Winner_hun válasza adrian360 (#42227) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az asztali cucc mindenkinek letölthető.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#42231) adrian360 válasza Winner_hun (#42230) üzenetére


adrian360
őstag

mostmár igen, de elötte volt béta teszt (tudom most is béta, de az még bétább volt :) ) arra kaptam invet.

(#42232) netpeti98


netpeti98
addikt

Arra van valami trükk, hogy a gázra gyorsan tudjak egyszerre ráküldeni 3 munkást? Mintha valamelyik streamen láttam volna ilyesmit.

Üdv netpeti98

(#42233) zuzu000 válasza netpeti98 (#42232) üzenetére


zuzu000
őstag

kijelölsz lehetőleg 3-6 közötti munkást. ha 3 sikerült akkor egyértelmű mit csinálsz, ha több, akkor shift+bal click és akkor egyesével leválasztja a paraszokat. értelemszerűen 3-nál megállsz és ráküldöd.

(#42234) whitezo88 válasza netpeti98 (#42232) üzenetére


whitezo88
nagyúr

pár trükk
ctrl+x x csoport ugye
shift+x kijelölés hozzáadása x csoporthoz
shift+klikk egyenkénti eltávolítás a kijelölésből - ide is ez kell
shift+ctrl+klikk az összes azonos unit eltávolítása a kijelölésből

(#42235) whitezo88


whitezo88
nagyúr

elég brutális endgame, folyamatosan kimaxolt supplyval
Stardust vs Hyun [link]

(#42236) BeLucZ válasza whitezo88 (#42235) üzenetére


BeLucZ
addikt

szegény stardustnak kb. esélye sem volt egész végig, pedig derekasan küzdött, de ez a broodlord-sh kombó megállíthatatlannak tűnik szárazföldön(infestorokkal megtámogatva), ez alapján a meccs alapján bivaly erősnek tűnik a zerg, pedig ha stardust nem tudott nyerni akkor itt melyik p nyert volna? :D szerintem ő a világ egyik legjobb P játékosa

(#42237) Alg válasza BeLucZ (#42236) üzenetére


Alg
veterán

Egy szó: Skytoss.

Stardust inkább early/midgame-ben erős

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#42238) BeLucZ válasza Alg (#42237) üzenetére


BeLucZ
addikt

asszondod ? :D

végülis egy mass carrier-void-phoenix-tempest kombó tökéletes kompozícióban lehet megfeküdte volna a zerg gyomrát, de nem nagyon szokták ezt hagyni, hogy idáig eljussanak az emberek, főleg nem ezen a szinten

[ Szerkesztve ]

(#42239) föccer válasza BeLucZ (#42238) üzenetére


föccer
nagyúr

Általában a zerget nem szokás endgamere hagyni eljutni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#42240) BeLucZ válasza föccer (#42239) üzenetére


BeLucZ
addikt

főleg ezen a szinten nem, kb lehet is írni a gg-t :(

(#42241) Eyesis


Eyesis
őstag

Tök jó, a nagy 1v1 elhatározásom eredmény 1 db 6pool :) kb 20 random 2v2 és CS GO :)
Kíváncsi vagyok, hogy diamondba tesz -e aug 26 után :D

Eyesis

(#42242) whitezo88 válasza BeLucZ (#42238) üzenetére


whitezo88
nagyúr

En azt nem ertem miert nem switchelt colokra es miert a stormot pazarolta a locustok ellen. Tempest v vr se arrott volna egymas utan hullottak szegeny archonok mint a legyek plane a stalkerek. Jo persze cirruptor ezeket megeszi de akkoris.

[ Szerkesztve ]

(#42243) sikalisk válasza föccer (#42239) üzenetére


sikalisk
tag

Általában senkit sem szokás hagyni endgémig eljutni, fajtól függetlenül, ahol a másik két fajra ugyanúgy igaz, hogy kőkemény egységkombókkal tud darálni. Véleményem szerint pont a protoss spellek miatt lehet vert helyzetből meccseket visszahozni endgame-ben amire volt pár példa.

Sose értettem egy- egy meccs alapján mitől tudtok messzemenő következtetéseket levonni.

univerzum < emberi hülyeség

(#42244) Alg válasza whitezo88 (#42242) üzenetére


Alg
veterán

HotS óta a corruptort röhögve darálja a void ray...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#42245) whitezo88 válasza Alg (#42244) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Akkor meg plane.

(#42246) sikalisk válasza Alg (#42244) üzenetére


sikalisk
tag

Aztán miért?

univerzum < emberi hülyeség

(#42247) BeLucZ válasza whitezo88 (#42245) üzenetére


BeLucZ
addikt

már wolban is darálta, most meg főleg a prismatic aligmentnek köszönhetően, csak azt nem szabad elfelejteni, hogy a corruptor kissé olcsóbb unit(250,150 vs 150,100)

(#42246) sikalisk : mert armored unit ? :) és benyomja a prismatic aligment gombocskát akkor még durvább sebzést ad ki armorednek

[ Szerkesztve ]

(#42248) sikalisk válasza BeLucZ (#42247) üzenetére


sikalisk
tag

Ok benéztem, azt hittem azt írta, hogy a corruptor darálja a vrt, ami netto hülyeségnek tűnt.

univerzum < emberi hülyeség

(#42249) föccer válasza sikalisk (#42248) üzenetére


föccer
nagyúr

Az is lett volna :DDD

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#42250) adrian360


adrian360
őstag

skytoss nagyon jó, csak egy baj van vele , hogy a locustot splash damage nélkül nem ölöd meg, közvetlen a swarm hostok fölé egyből nem jutsz mert harcolsz a rengeteg corruptorral (vagy adott esetben a hydrákkal), és addigra megeszik a locustok a bázisodat.
PvZ late gameből hiányzik a vortex, oké az archon toilett durva volt, de így most nagyon nehéz a maxolt zerg elleni játék. Ezért kell a két-három bázisos allin, ezért imbázzák a protoss mid gamet.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.