Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44001) ÁdiBá válasza nonsen5e (#44000) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Én meg most tanulom az 1v1 et felkerültem silverbe, azóta rendesen kapom a fájást. Pedig én is próbálok oda figyelni, több mint 4000 játszott parti után vagyok.
De olyanokat benézek 1v1-be hogy néha beleverném a fejem a falba!
Tombolok egyet majd mosolyogva beírom.: GG ! :)
Azt lépek.: ezt sem sikerült. ;]

Végig vittem az összes kampányt Brutálon, és a StarCraft2 30 Master Arcade kitüntetéseket is az összeset.
De még nagyon sokat kell tanulni...
Persze nem akarok én GM szinten játszani 1v1-et, csak ne röhögjenek ki mekkora noob állat ez is. :B

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#44002) kovsol válasza mcwolf79 (#43995) üzenetére


kovsol
titán

Mert aki ritkán játszik alacsony ligába rakja, hiába volt magasabb szinten.

May the Force be with you!

(#44003) adrian360


adrian360
őstag

Az a szar a rendszerben, hogy kurva nehezen dob fel... oké hogy besorol a bronzba. de most két nap alatt letoltam 20 meccset, 75% win rate, és még mindig bronzban csücsülök. ha hozzáveszem az alacsony aktivitású elmúlt 3 hónapomat, akkor 30 mecs 84% winrate.

OFF:

Másnál is szar a twitch.tv vagy csak nálam ? megint szarakodik a UPC ?

[ Szerkesztve ]

(#44004) netpeti98 válasza adrian360 (#44003) üzenetére


netpeti98
addikt

Nálam se jön be (T-Home)

Szerk.: lassan, de betölt

[ Szerkesztve ]

(#44005) rwin5 válasza adrian360 (#44003) üzenetére


rwin5
őstag

nagyon lassú napok óta + haverom még azt mondta, hogy a logolással is bajai voltak

(#44006) DarthPeeter válasza adrian360 (#44003) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Folyamatos win kell hozzá. Engem 10w-1l után dobott fel, asszem a 4. meccsem buktam el. Bronzban tényleg nevetséges ellenfeleket kaptam, silverben azért már akadt 1-2 ex gold-platina gamer.

(#44007) Sident96


Sident96
tag

Valaki esetleg tudna segíteni a fejlődésemben? .__. 3300+ meccset játszottam, elmúlt két hétben játszottam komolyan. Gold ligás Zerg játékos vagyok, emult két hétben 140 meccset játszottam(nem cheese), és nem érzem, hogy bármit fejlődtem volna :c Alap hibáim is vannak, mint supply block. Teljesen randomnak érzem a játékom :c

[ Szerkesztve ]

(#44008) adrian360 válasza DarthPeeter (#44006) üzenetére


adrian360
őstag

tudom hogy megy, jó párszor eljátszottam már :) nálam az a baj hogy tényleg van hogy 3 hónapig egy meccset se játszok, így állandóan bronzba kötök ki. aztán feljátszom magam goldig aztán megint elölről. csak azért +70% winrate 20 meccsből szerintem már bőven elegendő lenne a felpakoláshoz. annak idején a blizzard mondta hogy nincs fix winrate limit aminél feldob, de 60% körül már jó eséllyel feldob. ehhez képest most már ez van.

(#44009) DarthPeeter válasza adrian360 (#44008) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Igen ebben igazad van, régen sokkal könnyebben feldobott a rendszer.
Am én is ilyen vagyok, valamikor 1 szezonig csak besoroltatom magam 1v1-ben, valamikor meg megpróbálom a lehetetlen és küzdök a platináért :D

(#44010) Wolverine válasza mcwolf79 (#43995) üzenetére


Wolverine
félisten

Pl. azért, mert már nincs ennyi gyenge és/vagy kezdő játékos? :U Azok a profik, akik lazább játékra álltak át, szép lassan lecsúsztak a ranglétrán - és ennek ez az eredménye.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#44011) nonsen5e válasza Wolverine (#44010) üzenetére


nonsen5e
addikt

Itt vagyok mint élő példája a gyenge ÉS kezdő játékosnak. :P csak nem vagyok egyedül

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#44012) hobizoli


hobizoli
nagyúr

elobb jatszottunk egy 3v3-t, 5percnel annyi zergling-l jottek, hogy a vedo sziklafalat siman lebontottak....onnan vege is volt a game-nek :U

több drón kell ;P

(#44013) hobizoli válasza hobizoli (#44012) üzenetére


hobizoli
nagyúr

harom ijen master szintu muki, vmi kis 90-s volt a portejuk mellett betolteskor
megneztema profiljukat, a WOL meg a HOTS-t brutal fokozaton vegigtoltak
szevasz :Y

több drón kell ;P

(#44014) Ghoosty válasza hobizoli (#44013) üzenetére


Ghoosty
őstag

Az, hogy valaki végigtolja brutálon, nem jelent semmit.
Mikor megjelent a WOL, én is végigtoltam brutálon, de multiban, sokat kellett szenvednem, hogy kiverekedjem magam az ezüst ligából, pedig akkoriban as sokkal gyengébb volt.

(#44015) hobizoli válasza Ghoosty (#44014) üzenetére


hobizoli
nagyúr

igen, hat gondolom azert a profiljaikban az a 12315, 6961, 5285 jatek vmire megis csak eleg volt... nem veletlen lehetnek 3v3-ben Master-k

na meg visszanezve tegnap 2 ora alatt jatszottak 12(!) jatekot
gondolhatod mennyire voltak gyors meccseik masokal is :U

több drón kell ;P

(#44016) Tuco Ramirez


Tuco Ramirez
őstag

Három hónap WoT-ozás után készülök visszatérni az SC2-be. Ahogy olvasom itt a frissebb topic bejegyzéseket, semmi jóra nem számíthatok. :D Sebaj, irány a bronzliga. ;)

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#44017) mcwolf79 válasza Tuco Ramirez (#44016) üzenetére


mcwolf79
veterán

Nem is volna baj a bronzzal, ha nem gyémánt és platina játékosokkal lenne tele :))

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#44018) Ghoosty válasza hobizoli (#44015) üzenetére


Ghoosty
őstag

A sok meccs az megint más, az inkább számít, bár láttam már kivételt.

Én csak azt írtam, hogy a brutál kampánynak nincs semmi jelentősége.

(#44019) Foxmulder89 válasza hobizoli (#44015) üzenetére


Foxmulder89
senior tag

A sok meccs sem feltétlenül számít, van aki nem tanul a hibáiból, vagy valami borzasztó "sebességgel". 1200 körüli meccsem van eddig, utóbbi 50-60 az elmúlt két hétben, a többi jóval régebbről. Nem sokára feldob gold ligába, ami nem nagy szám, de játszottam olyan ellen akinek 12000 meccse volt és simán nyertem ellene. Nem sajtoltam és nem is dupla expanddal kezdett, viszonylag hosszúra sikerült és aktív volt mostanában :K
Ugyanez igaz jópár 5-6-8000 meccses emberkére is.

[ Szerkesztve ]

A parasztvakítás fényereje ezek szerint nem állandó, a retina idővel hozzászokik az ingerhez és erősebb stimulust igényel. by Totalcar

(#44020) Tuco Ramirez válasza Foxmulder89 (#44019) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Szerintem sem mond el a lejátszott meccsek száma mindent valakinek a játéktudásáról. A gyakorlás, a rendszeres játék sokat számít, de előbb-utóbb mindenki eléri a képességei határait. Én 2010 októbere óta a múlt év októberéig nagyobb kihagyások nélkül toltam a multit, és kb. 1500 meccs után értem el a stabil gold szintet 1v1-ben. Azóta újabb 1500 meccsel a hátam mögött sem tudtam feljebb jutni (egyszer ugyan sikerült feljutnom platinába, de nem tudtam megkapaszkodni). Bár szvsz a mai gold szint messze nem egyenlő a két évvel ezelőttivel, úgyhogy talán azért ebben az időszakban is volt némi fejlődés. Egyébként nem mindenki veszi véresen komolyan a játékot. Van aki szinte csak teamben tolja, és ha néha játszik 1v1-et ott sokkal gyengébben muzsikál. Szóval sok mindentől függ ez.

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#44021) Foxmulder89 válasza Tuco Ramirez (#44020) üzenetére


Foxmulder89
senior tag

Hát az ilyen, mint akit említettem, 12000 meccsel.. valószínűleg elég komolyan veszi különben nem játszana ennyit. Szóval vagy irtó béna, vagy részegen tolja, nem tudom.. :)

A parasztvakítás fényereje ezek szerint nem állandó, a retina idővel hozzászokik az ingerhez és erősebb stimulust igényel. by Totalcar

(#44022) hobizoli


hobizoli
nagyúr

elobb jatszottam egyet, 2perc utan nem sokkal mar bekopogtattak a zerglingek

több drón kell ;P

(#44023) zuzu000 válasza hobizoli (#44022) üzenetére


zuzu000
őstag

Orulunk, hogy leirtad a legalapabb starcraft taktikat, ami ellen baromi egyszeru vedekezni. :R

(#44024) hobizoli válasza zuzu000 (#44023) üzenetére


hobizoli
nagyúr

hat eddig ennyire koraival meg nem talalkoztam
pont kesz volt a fal meg lett katona is

több drón kell ;P

(#44025) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Mostanában egyébkénz (EU szerver) mindenki áttért Zergre???Ennyire OP faj lett?
10 meccsből minimum 6-7-szer Zerg ellenfelet ad :o
Nincs semmi bajom vele, csak útálatos dolog a ZvsZ. (mint minden tükörmeccs) Ennél gusztustalanabb más csak a TvsT lehet.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#44026) execute93 válasza mcwolf79 (#44025) üzenetére


execute93
őstag

Én csak PvP-t játszom:D:D

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#44027) #75376384 válasza mcwolf79 (#44025) üzenetére


#75376384
törölt tag

tudom én vagyok az amatőr de, hogy lehet egy ilyen meccs "gusztustalan"? :D
Taeja vs. Innovation
Pár napja játszott Bomber egy szintén brutál jó meccset EGXeno ellen. a twitch linket sajnos nem tudom mellékelni, mert nem vagyok jogosult a megtekintésére... az lehet, hogy nem szereti gmailes címeket? mert nem kapom meg a kiküldött megerősítő levelet, pedig egy ideje már rendszeren kérek.

[ Szerkesztve ]

(#44028) sh4d0w válasza mcwolf79 (#44025) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

TvT-knél unalmasabbat nemigen láttam eddig...

https://www.coreinfinity.tech

(#44029) #75376384


#75376384
törölt tag

alig 50, 1v1 játékkal a hátam mögött volt platina és hasonló ligás ellenfeleket ad a bronz ligában. sok esélyem van az ilyenek ellen. :U persze erősebb ellenfél ellen fejlődik az ember, de ez egy kicsit túlzás.

[ Szerkesztve ]

(#44030) föccer válasza #75376384 (#44029) üzenetére


föccer
nagyúr

Üdv a klubban :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#44031) #75376384 válasza föccer (#44030) üzenetére


#75376384
törölt tag

szerintem felhagyok ezzel a játékkal is. legalább több idő marad tanulásra. :D
bármennyire szeretnék megtanulni játszani, ennek így semmi értelme. elég sokat olvasgatom külföldi fórumokat is és csak nevettem magamban, hogy ennyien "sírnak" a tré ladder system ellen. hát most már elhiszem mire fel a nagy hiszti. a kezdő játékosoknak konkrétan esélyük sincs így.

(#44032) --Rawlings-- válasza #75376384 (#44031) üzenetére


--Rawlings--
tag

Hát tele van a battle.net fórum ezzel. Én az utóbbi hetekben összeszedtem magam nagyon, és így azért már alakulok, nagyjából többet nyerek picivel mint amennyit vesztek, de nagyon erős ellenfeleket kapok, nem az én ligám tény és való. Szerintem casual gémerek rég itthagyták és csak a keménymag maradt bent, aki esetleg most kezdené szerintem iszonyú nehéz dolga van.

PvP-ben találkozott már valaki 5gate zealot 6:00 rushal?

(#44033) föccer válasza --Rawlings-- (#44032) üzenetére


föccer
nagyúr

Egyetértek.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#44034) #75376384 válasza --Rawlings-- (#44032) üzenetére


#75376384
törölt tag

tudom, hogy tele van. ahogy team liquid forumán is nagyon sokan írják. elhittem eddig is, de nem gondoltam volna, hogy ennyire rossz a helyzet. lehet én is elmegyek lolozni, ahhoz úgy se kell akkora skill. :D
mint tök kezdő mondom, hogy irgalmatlanul nehéz. törzsgyökeres egyetemistaként megszoktam, hogy néha a több heti tanulás se elég, hogy az ember átmenjen egy vizsgán, mert a tanárnak rossz napja volt. kb, ilyen a játék is. egyelőre kitartok, hátha lesz javulás, aztán úgy is jön a titanfall. :D

(#44035) föccer válasza #75376384 (#44034) üzenetére


föccer
nagyúr

Játssz 2v2-t csapattárssal. Az funny :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#44036) Foxmulder89 válasza #75376384 (#44029) üzenetére


Foxmulder89
senior tag

Ha tetszik a játék csak emiatt ne hagyd abba, minél többet játszol annál inkább neked való ellenfeleket tud válogatni a játék. Na meg most fognak változtatni a ladderen. 50 játék egyébként is semmi, akkor is ha sokat olvasol/videót nézel róla ;)

A parasztvakítás fényereje ezek szerint nem állandó, a retina idővel hozzászokik az ingerhez és erősebb stimulust igényel. by Totalcar

(#44037) #75376384 válasza Foxmulder89 (#44036) üzenetére


#75376384
törölt tag

igen tudom, hogy semmi. nem is azt vártam el, hogy már valami bazi magas ligában legyek, hanem a normális ellenfeleket. ne valami platinából idepottyant ürge legyen, aki földbe döngöl.

(#44038) föccer válasza #75376384 (#44037) üzenetére


föccer
nagyúr

Én letoltam már több mint 3000 meccset, de hidd el ez már csak ilyen. :)

Mondom, játsz csapattal. Ott ritkábbak az ilyenek. Bár ott is volt, hogy léptünk kifele a picsba, mert olyan ellent kaptunk :D

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#44040) --Rawlings-- válasza föccer (#44038) üzenetére


--Rawlings--
tag

Arról nem is beszélve, hogy mennyire szarul van optimalizálva, ma játszok van 100 fps-em 200/200 deathball.jön egy netlag.leesik 20-30 ra. Gépem 20%-n. 4670k+16Gb+78702gb. Megy jól, vmi beakad, aztán el is vesztem a 30perces makró pvzt. Rászoktam erre a kurvajátékra, és nem tudom abbahagyni, pedig már nagyon régóta nem élvezem, rosszabb mintha cigiznék. :D

+Jah és a netlag az nem nálam van. Nálam stabil 40/40 net van 5ms pingel.

[ Szerkesztve ]

(#44041) föccer válasza --Rawlings-- (#44040) üzenetére


föccer
nagyúr

Az, hogy a speedtest mit ír ki ne vedd alapul. Az a baj, hogy a játéknál nem lehet gyorsító tárazni az adatokat. Nem lehet előtölteni. Mindent frissen, ropogósan kell kapj. És nem biztos, hogy a te és a szolgáltatód közötti kapcsolattal van a gond. Lehet a mások néhány ezer kilométernyi forgalmi út bármelyik pontján. Bár az egész hálózatban valószínűleg a szolgáltatóddal való kapcsolat a legszűkebb keresztmetszet. A blizz szervereinél sok-sok gigabites sávszélekről történik a kiszolgálás. Maga a játék alig forgalmaz adatot, tényleges sávszél igénye nem több mint párszáz kilobit/sec. A multi játékok röcögése nem csak az SC2-t érinti, hanem a legtöbb ilyen játékot.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#44042) nonsen5e válasza --Rawlings-- (#44040) üzenetére


nonsen5e
addikt

WoWban is hasonló dolgok vannak, ott is úgy szaggat a játék/van kevés fps, hogy a gépem félig üresjáratban megy... EVGA Precision X szoftver k-boost opciója nekem segített valamelyest.

A ladder miatt keresek bronz, max silveres társakat 1v1ben ökörködni, gyakorolgatni random időpontokban.
Ex-grandmasterek kíméljenek. :DDD

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#44043) #75376384 válasza --Rawlings-- (#44040) üzenetére


#75376384
törölt tag

tudtommal az fps drop nem netlag miatt van. legalábbis más játékból kiindulva. nekem nagy segítséget jelentett, hogy ssd-re tettem a játékot. nincs egy brutál gépem, de mégis pillanatok alatt betölt és nem droppol fps. lagot úgy szoktam érzékelni, hogy kiadok egy parancsot, mondjuk gyártson le x scv-t és a gép szemmel láthatóan később teszi be a "gyártósorra". vagy kiadom a támadást és várni kell mire elindulnak...

Gertrius én jelentkeznék, mint bronzos terran. sajnos vizsgaidőszak miatt elég hülye időpontokban tudok csak jelen lenni.

(#44044) --Rawlings-- válasza #75376384 (#44043) üzenetére


--Rawlings--
tag

SSD-m van 256gb evo. Azt mondtam, hogy jött egy netlag bn server irányába, közben pingeltem google.ie-t, 4-5ms átlagban. Visszajött a játék, de már csak 20-30 fps-el. Más játékokban sosincs lag nekem. Én tartom magam amellett, hogy szarul van megírva ez a gém. :)

[ Szerkesztve ]

(#44045) #75376384 válasza --Rawlings-- (#44044) üzenetére


#75376384
törölt tag

nem vitatom, hogy nincs jól megírva, mert tény. én csak azt nem értem, hogy a netlag miért okozott bármilyen fps dropot? :) ettől függetlenül elhiszem, hogy van ilyen, csak nem értem. :D codban a két dolog egymástól független, ezt a "rendszert" pedig még nem ismerem.

(#44046) --Rawlings-- válasza #75376384 (#44045) üzenetére


--Rawlings--
tag

Én se tudom. FULLSCREEN-WINDOWED módban tolom, mindig alt-tabolok a buildek miatt. Más nem nagyon megy.

(#44047) #75376384 válasza --Rawlings-- (#44046) üzenetére


#75376384
törölt tag

én is sokat lépek ki-be, többnyire a zene miatt, de ilyet még nem tapasztaltam. mondjuk nálam böngésző (chrome) csak ritkán fut, akkor is minél kevesebb ablakkal.
korábban produkált olyat, hogy játszottam és egyszer csak beakadt a hang, pár másodpercre rá lefagyott a kép. így maradt közel fél percig, nagy ritkán egy percig is, majd ment tovább. ezt teljesen random időközönként csinálta, grafikai beállítástól függetlenül. azóta újítottam gépen (alaplap, proci, ssd, memória) és abbamaradt. holott a gépem simán vitte mindkét játékot. ez a bug(?) is hots telepítése után jött elő. a mai napig nem tudom mi okozta.
egyébként fapados módszer, de miért nem írod le a buildeket egy lapra? :D talán Scarlettnél láttam olyat tavaly, hogy a kezére volt írva és onnan olvasta le.

(#44048) adrian360 válasza --Rawlings-- (#44046) üzenetére


adrian360
őstag

ha nem windowedben tolod hanem rendes fullscreenben, több lesz az fps-ed. a netlag meg azért okoz mindkét oldalon lassulást, mert egymáshoz van szinkronizálva a játék. eleve úgy van felépítve a játék, hogy lineáris a vezetése, tehát nem az van leprogramozva hogy 5:45- nál van 3 marine-od x40:y35 pozicióban, hanem hogy 3:30-nál a játékos épít egy barackot, 5:00-nál kiad egy építés parancsot, 5:30 volt egy move command x40:y35 pozicióba. és mivel az ellenfél kliense is így kapja meg az adatokat, tökéletes szinkron kell a két kliens között.
mellesleg így igazságos, ha csak az egyik oldal lagolna, akkor olyan lag hackek lennének ladderen hogy csuda.

(#44049) netpeti98 válasza --Rawlings-- (#44046) üzenetére


netpeti98
addikt

A buildeket írd ki papírra, majd mindegyikkel menj pár kört easy ai ellen. Utána ladderen is nálad lehet a papír, de ha jól begyakorlod csak ritkán kell ránézni. :)
Mondjuk én is fullscreen windowed módban játszok, mert kényelmesebb.

[ Szerkesztve ]

(#44050) #75376384


#75376384
törölt tag

hát erre kíváncsi leszek:
[link]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.