Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41751) Eyesis válasza Winner_hun (#41750) üzenetére


Eyesis
őstag

na de mos is csak félmegoldás, hiszen ha beleböksz, akkor addig kb 8x sebesseggel ugy jatsza le hogy nem latod, es amikor odaer indul el...
ugy olyan mozgasokat es parancsokat tarol el, hogy x marin x,y helyen kapott move z,s aztan attack move f,g es ha kozben jott arra valami akkor csataztak etc.. szoval a game mechanik nincs benne a replayban, csak a parancsok, és pozíciók... pl a recover is olyan, hogy 1 orás meccs után a recover jó 15p ercig tölt :)
persze en tovabbra sem ertem, hogy egy jateknél a vizualis megjelenitest leszamitva miert csak kicsit gyorsabb kiszamolni mi is tortent...

Eyesis

(#41752) whitezo88 válasza Winner_hun (#41750) üzenetére


whitezo88
nagyúr

En meg azt nem ertem hogy a replay alatt foleg ha gyorsitom mert swappol a gepem ugy mintha 1gb ramom lenne. Elvezhetetlen folyton megakad. Eles game alatt semmi swap nincs.

(#41753) adrian360 válasza whitezo88 (#41752) üzenetére


adrian360
őstag

azért mert számol ezerrel. mint eyesis is irta a replay file úgy épül fel hogy elment minden interakciót amit a játékosok adnak, és az alapján játsza újra a meccset. tehát nem azt menti el hogy 10. percben van 10 marine-od x,y helyen. Szépen minden egérmozgást billentyű lenyomást elment, és abból építi fel újra.

(#41754) Dörmi


Dörmi
csendes tag

Hello lehet nem ez a legmegfelelőbb hely de hátha tud valaki segíteni olyan problémám lenne hogy játékközben folyamatosan jönnek a blackscreenek és igazából elég sok fórumot megnéztem de kb a háromnegyede értelmetlen aminek meg értelme volt az meg nem vált be így gondoltam bepróbálkozok itt is hát ha valaki tud valami megoldást előre is köszi. (amd videokártyám van és nem hardware probléma)

(#41755) adrian360 válasza Dörmi (#41754) üzenetére


adrian360
őstag

Tedd át a videóbeállításoknál full screen-ről -> windowed full screen-re, hátha.

(#41756) oxox válasza adrian360 (#41755) üzenetére


oxox
addikt

ohh...nekem mi ido kellett mire rajottem a fenyesseg beallitasra....szepen felhuztam max-ra, es meg mindig boszme sotet volt, ezert a windowsba vilagositottam...aztan rajottem, hogy ez az atallitas megoldja a dolgot.

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#41757) Formaster válasza Dörmi (#41754) üzenetére


Formaster
addikt

Windowedet nézd meg. Aztán Driver frissítések. Ha nem szoftveres akkor hardveres gond lesz... Kérdés más játékokkal próbáltad-e...

(#41758) Dörmi válasza Formaster (#41757) üzenetére


Dörmi
csendes tag

Mint írtam nem hardver probléma drivert frissítettem( más játékkal semmi probléma)

(#41759) Formaster válasza Dörmi (#41758) üzenetére


Formaster
addikt

options/graph/windowed full screen megvolt?

(#41760) 용 Bob válasza Dörmi (#41758) üzenetére


용 Bob
senior tag

Igaz nekem nem black screen volt, hanem graphic bug ami változott a kipróbált driverek alatt, végül teljes driver pucolás után nekem ezzel oldódott meg a problémám. Hátha segít neked is.

Ahogy írja a javítási napló, SC II-re 10% javulást ígér és érezhetően röccenés mentesebben megy nekem azóta.

[ Szerkesztve ]

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#41761) Dörmi válasza Formaster (#41759) üzenetére


Dörmi
csendes tag

" options/graph/windowed full screen megvolt? " igen megvolt

[ Szerkesztve ]

(#41762) Winner_hun válasza Eyesis (#41751) üzenetére


Winner_hun
félisten

Őszintén szólva ettől függetlenül nem értem hogy miért tart eddig. Minek neki kiszámolni, nincs olyan benne hogy x. időben mi volt az állás és onnan folytatni.. elég ókori megoldásnak tűnik ez még mindig.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#41763) Eyesis válasza Winner_hun (#41762) üzenetére


Eyesis
őstag

hát nézd :) Ha mindent eltárol, akkor többször ekkora lenne egy replay, a blizzék úgy találték ki, hogy elég csak azt eltárolni, hogy a játékosok milyne actionoket adtak ki...
amugy en sem ertem miert ilyen lassu :D

Eyesis

(#41764) rt06 válasza Eyesis (#41763) üzenetére


rt06
veterán

valoszinuleg van benne nemi korlatozas, azert lassu
bw-ben nem volt ilyen, ha azt mondtad x sebesseggel menjen, annyival ment, aztan lehet atugrott neha 1-2 frame-et, mert meglehetosen erdekes dolgok jottek ki (nem az nyert a replay-ben, mint a jatekban)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#41765) Eyesis válasza rt06 (#41764) üzenetére


Eyesis
őstag

igen ezt én is olvastam, hogy azért csak 8x-os mert ha gyorsabb lenne, akkor előfordulhatna, hogy akár a végeredmény is másképp alakulna :) De ez akkro is mókás :D

Eyesis

(#41766) Eyesis


Eyesis
őstag

http://starcraft2.hu/2013/07/26/egy-igaz-fuggetlen-activision-blizzard-avagy-a-reszvenyek-haboruja/

Mekkora jó lenne már, ha tényleg elkészülne valami starcraftos mmo játék :)

Eyesis

(#41767) whitezo88


whitezo88
nagyúr

ma késő du-este fele ráérek 2v2 vagy 3v3-ra ha valaki gondolja, kazuárkodni ladderen, szóljon.

(#41768) rt06 válasza Eyesis (#41766) üzenetére


rt06
veterán

"Ezzel végre teljesen független kiadóvá válik az Activision Blizzard, szóval egyre jobban bízhatunk a Starcraft: Ghost mihamarabbi megjelenésében vagy legalább a bejelentésében."

ez igy netto hulyeseg, sosem a vivendi volt az oka, hogy a ghost-ot elkaszaltak (foleg, hogy a ghost-ot meg evekkel a vivendi elott elkaszaltak), vagy hogy az sc mmo fel sem merult

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#41769) Eyesis válasza rt06 (#41768) üzenetére


Eyesis
őstag

Nem teljesen hülyeség, csak spekuláció. A Ghost sosem volt elkaszálva, csak jegelve, volt, hogy majd valamikor lehet hogy egyszer talán folytatják. Mivel a vivendi sokait 61%ban tulaj volt ennek a folytatasa toluk is fuggot volna ami miatt lenyegesen tobb valtozo miatt valszeg nehezebb lett volna elindulnia. most mar nincs semmi kulso befolyas, ha az actblizz akarja, akkor elinditja.. es mivel jegelve van, es ezt mindenutt kulon hangsulyoztak hogy nem cancel, nem kuka, csak jegeles, akkor barmikor felolvaszthatjak :)

Eyesis

(#41770) rt06 válasza Eyesis (#41769) üzenetére


rt06
veterán

" Mivel a vivendi sokait 61%ban tulaj volt ennek a folytatasa toluk is fuggot volna ami miatt lenyegesen tobb valtozo miatt valszeg nehezebb lett volna elindulnia"

a blizzard legalabb annyira (sot!) hangsulyozta, hogy teljesen onallo vezetessel rendelkezik, a donteseik a sajatjaik, nem a vivendie, mint azt, hogy a ghost nincs elkaszalva (leginkabb az elsot hangsulyoztak, amkasodikat meg neha egy legyintes mellett elszortak)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#41771) whitezo88


whitezo88
nagyúr

7től ladder csoportban?

Amúgy van valami különbség a régiók közt? nehézségben pl.

(#41772) adrian360 válasza whitezo88 (#41771) üzenetére


adrian360
őstag

régebben azt mondták hogy az európaihoz képest a koreai egy szintel nehezzebb, az amerikai pedig egyel könnyebb( NA platina = Eu gold = Koreai silver ). nem tudom hogy most is valós-e a helyzet. az biztos hogy a koreai a legerősebb

(#41773) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Már látom, hogy terran ellen sok gondom lesz, egyszerűen nem tudom megfogni őket - mármint WOL-ban. Zerg AI nem jelent gondot, protoss-t meg olyan ritkán ad, amilyen gyakran fehér hollót látni...

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#41774) dejaris


dejaris
addikt

Mindig is izgatta a fantaziam a SC2, ha mar nincs WC4, igy mikor meglattam, hogy ki lehet probalni ingyen, gondoltam, hajra. Elkezdtem letoltenei a battlenetrol. Szolt a program, hogy aktivalni kell a termeket, es behozott egy honlapot, amin bepotyoghettem volna a kodot. De honnan kapom meg a kodot? Probaltam kodot keresni a neten, de hat csak ilyen teljesverzos kulcsokat gyarto hackprogramokat talaltam. Igy nem is foglalkoztam vele. Aztan feltelepult szepen, de nem tudok bejelentkezni a nickemmel. Probaltam siman is beleirni, meg a szamkoddal a vegen is, de semmikor sem gyullad fel a connect gomb. Mit rontottam el?

(#41775) zuzu000 válasza dejaris (#41774) üzenetére


zuzu000
őstag

emaillel jelentkezz be..

(#41776) dejaris válasza zuzu000 (#41775) üzenetére


dejaris
addikt

Hat franc se gondolta, hogy a battle.net name helyere emailcimet kell irni :W

(#41778) föccer válasza netpeti98 (#41777) üzenetére


föccer
nagyúr

Szegény mutákokat bántják :O

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#41779) föccer


föccer
nagyúr

Teamplay valaki?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#41780) whitezo88 válasza föccer (#41779) üzenetére


whitezo88
nagyúr

még bő 1,5 órát dolgozom :O

(#41781) execute93


execute93
őstag

Na sziasztok.
Aktuális helyzetjelentés:D

HMC-n megszereztem a 3. helyet, aminek igencsak örülök:) Bár én szerintem a 2. hely is meglehetett volna, ha várok és techelek. Ezek szerint MO3.-a vagyok?:D Upper bracketen StuntR megvert 2-1re. Majd lekerültem Low bracketbe ott megkaptam Horazont (Z) 1-0 levertem, ezután ismételten StuntR-el kerültem össze, itt viszont megvertem 1-0-ra. RobbyG végül levert, de nem éreztem jobbnak. Szerintem nekem sokkal több előnyöm volt mind2 meccsben. A grafikonokat megnéztem és engem igazolt mind a kétszer.

Kupáról infó.

Tegnap toltam Dragonnal ladderen. Az sem volt rossz, csak a 2 wm-re nem figyeltem :( Streamelte, akinek kell a link írjon)
:R

[ Szerkesztve ]

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#41782) Tuco Ramirez válasza execute93 (#41781) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Nagyon úgy tűnik. :) Grat! :C

Jöhet a link. ;)

[ Szerkesztve ]

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#41783) execute93


execute93
őstag

2 óra 20 perctől!:)

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#41784) BeLucZ válasza execute93 (#41781) üzenetére


BeLucZ
addikt

aztamindenit BBQ, grat :) még a végén te leszel Mo. vezető SC2-se és bejutsz a GM-be, ami igencsak tuti lenne, hajrá-hajrá, gyakoroljál sokat

(#41785) föccer válasza execute93 (#41781) üzenetére


föccer
nagyúr

Zsír. :C

Isonic játszott már WhiteRa ellen, valami seleztezőn. Igaz leverte az ukrán, mint vak a poharad, de az ilyenkor nem számít :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#41786) xavix13 válasza execute93 (#41781) üzenetére


xavix13
senior tag

Grat a 3. helyhez. ;) Mint P versenyző neked szurkoltam, kár hogy csak 3. lettél.
Mondjuk azért a grand final így sem volt rossz, az a proxy thor drop sztem breachet is meglepte rendesen. :DDD

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

(#41787) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Sziasztok!

A WoL kampányábán az In Utter Darkness (Zeratul emlékei) küldetésnél elakadtam nehéz fokozaton. Photon cannonal falazok de mindig áttörnek a zerg hordák és nincs annyi kristály, amilyen gyorsan pótolni kéne az egységeket. Tudnátok valami taktikát, amivel sikerülhetne. Eddig kicsivel több mint 800 zerget csináltam ki és 2000-et kell :DDD

(#41788) föccer válasza CsonkaImo (#41787) üzenetére


föccer
nagyúr

Amint elindul a pálya azonnal techelj DT-re. Ha nem kell a mellék küldetés, hogy megvéded a templar archivot, akkor minden egységgel fel a felső szintre és ott védekezz. Ha megvan a dark shire, akkor a feljáróba végig DT-ket kell tenni hold positionba, úgy, hogy a lingek se férjenek be. E után mass phonix és vadászni az összes közeledő overseert. Nem érhetnek oda a DT-khez, mert akkor szívás. A fennmaradó mineralból meg mindenhová cannont kell tenni, hogy a nydusokat leszedje. Ezzel meg lehet csinálni brutalon is.

üdv föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#41789) CsonkaImo válasza föccer (#41788) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Köszi, meg is próbálom.

(#41790) CsonkaImo válasza föccer (#41788) üzenetére


CsonkaImo
addikt

1700 felett estem el. Most már nem tűnik annyira lehetetlennek :) Késöbb még próbálkozom.

(#41791) BeLucZ


BeLucZ
addikt

vmiért a thor rohadtul nem annyira hatékony a void ellen HOTS-ban mint WOL-ban, legalábbis én ezt tapasztalom, mi ennek az oka? próbáltam a régi légvédelmi fegyverrel meg az újjal is, régen wolban mire odaért a void csorda a fele lepotyogott most meg simán bevertek... mintha nem működne az aoe

(#41792) execute93


execute93
őstag

Köszi mindenkinek!:) :R

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#41793) BeLucZ


BeLucZ
addikt

hogy nekem mennyire ki van a f@szom a bnettel, már megint kezdi a ledroppolásokat, ezeket sose fogják javítani? az még hagyján hogy a nyertes meccset lossként kezeli de bukom a sok-sok xpt is

(#41794) föccer válasza execute93 (#41783) üzenetére


föccer
nagyúr

A macska veled volt :C

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#41795) oxox


oxox
addikt

10-meccsből 8zerg.....lehet nerfelni kéne

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#41796) Alg válasza oxox (#41795) üzenetére


Alg
veterán

Kíváncsi lennék egy faj-eloszlás statira, mondjuk szerintem nem az imbalance miatt, hanem egyszerűen mert zerg kieg jött.

Talán 1-2 hónap és lecseng.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#41797) sikalisk válasza execute93 (#41781) üzenetére


sikalisk
tag

RobbyG nyert, tehát jobb volt, ezt a játékot nem arra játszák, hogy kinek van több pontja. Egyébként gratulálok.

univerzum < emberi hülyeség

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.