Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) oxox válasza Eagl3 (#16999) üzenetére


oxox
addikt

tiszteletteljesen repkedtel felettuk :)

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#17002) LinogeOW válasza iSonic (#16980) üzenetére


LinogeOW
aktív tag

Na, akkor kezdjük az elején: Kb egyszer, max 2× kaptam ki bunker rushtól, nem azért sírok.. hanem mert azt hiszed, hogy baromi skilles vagy. Másodszor: Ha Masterben vernél mindenkit, akkor rég átrakott volna, ergo hiába említed meg, mivel felesleges dolog, ami nem ide tartozik.
Más: Stim elnyomás, a hatalmas micró, ne ezen meghaltam :DD Mekkora Skill kell, ahhoz hoz egy gomb lenyomásával 20% pluszt kapjon a sereged.. úgy sajnállak tényleg.. :( A többi amit írtál, mind arra vonatkozik, hogy micrózz a seregeddel.. már bocs de ez silver felett már elég alap. Egyedül az EMPben lehet valami igazság, sosem próbáltam, mivel nem süllyedek Terran szintre :) Lehet, hogy nem húztad le a Zerget, de olyan hülyeséget állítasz, hogy a Terranhoz több APM/Skill kell, mint a Zerghez.. ezt még egy Terran is megmondja, hogy sokkal kevesebb kell neki. Másfelől Progamerek is állították már, hogy a Zerg mennyire gyenge [pl WhiteRa!] Lehet, hogy néztél Zerg BO-kat. És? Rohadtul más dolog nézni és megcsinálni. De, mint mondtam fentebb egy Terran a büdös életben nem fogja felfogni, hogy a Zergnek sokkal több feladata van a rendes Unit micrón, kívül amit nem mellesleg a Terran is csinál. De tényleg, gondolj már bele... ha a T simán micrózik /és ennyi!/, amit a Zerg ugyanúgy csinál, azon kívül lárva, creep, harass, mapcontrol akkor ebből már logikusan következik, hogy több mindenre figyel, ergo több az APM je is. Az, hogy a terran 1×2× droppol, az semmi.. milyen APM kell hozzá? Sima unit micró. Azokba a fincsi részletekbe pedig még bele se mentünk, hogy Ingyen Scan, Mule, Supply Dropp, mindössze szaros 150 mineralért.

(#17003) oxox válasza LinogeOW (#17002) üzenetére


oxox
addikt

ha jol ertem jatszottatok, es bunker rush-al szivatott.....

Mouz, azert ez nem nagy skill, es nem is mutat egy 200/200-as sereg amp kovetelmenyet......olyan mintha cannon rusholnek...jatszatok egy rendes partyt, es repet kerunk..... :R

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#17004) Eagl3 válasza oxox (#17001) üzenetére


Eagl3
veterán

Most kellett egy kis idő mire rájöttem, hogy ezt hogy érted? :DDD

(#17005) LinogeOW válasza oxox (#17003) üzenetére


LinogeOW
aktív tag

Nem, mi még egyszer sem játszottunk. :)

[ Szerkesztve ]

(#17006) Alg válasza LinogeOW (#17002) üzenetére


Alg
veterán

Most komolyan ezen vagytok felakadva?
Ki nem sz@rja le az APM-et,annyira sokadrendű dolog...
Majd master liga 2500 pont körül méricskélhetitek magatoknak, megy egymásnak... :(((

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#17007) LinogeOW válasza Alg (#17006) üzenetére


LinogeOW
aktív tag

Általánosságban írtam, nem magunkat nézve..facepalm

(#17008) iSonic válasza LinogeOW (#17002) üzenetére


iSonic
addikt

ez a master ligás kijelentésed egy vicc.. :D mert aki master ligásokat mind verné, olyan ember nincs.. :D max egy olyan A.I, ami alapból 200/200 sereggel indul el..

másrészt... zerg BO-kat nézed, akkor tudni fogod mikor mit csinál egyszóval, ha tudsz minimális szinten játszani a játékkal akkor képes vagy begyakorolni.. stim elnyomása és 8 felé sereg húzás kétlem menne neked :) láttam már master ligást is, aki nem képes ezt megcsinálni..

aztán nézzük a te nehéz fajod, miért is olyan nehéz? ismered InasectSwarm gyereket?.. master ligába van és köbö 5 fajta rusht tanult meg a kölyke és csak azért játszik zerggel, mert earlybe iszonyat erős.. :) megnéznéd a játékát, látnád 10 perc után a srác halott.. miért is? mert begyakorolt nyomorék taktikákat.. ez terannal is mehet, de mondjuk toss ellen vagy másik terran ellen kell a mikro.. mert most őszintén zerglinghez mekkora mikro kell egy zealot ellen? ráküldöd és leütöd.. körbeveszi, hót mindegy utána... aztán nézzük a roach-ot, SHIFT+A és focus attack.. közbe elmehetsz teázni.. hydra.. na itt fontos a mikro, de ha nincs creep, a mikrod a hydrával a nulla közeli élmény.. baeling.. nekigurítod azt csókolom, vagy ha tehetségesebb vagy körbeveszed és robbantod.. amihez kell APM az a muta.. mivel azzal kell harrassolgatni.. infestor.. nem könnyű a "JÓ" fungal dobálás és a mindcontrol.. bloodlordhoz sem kell nagy mikro, mert iszonyat lassú és hát ultrához sem nagyon.. :)

de ezt azért írtam le, hogy legyen fogalmad arról, hogy neked ami mikrot eszi az a lárva managment, muta harass és a focus damagelés.. illetve a NAGY apm szükségletű creep terjesztés.. :)

baromi skilles dologra meg azért nem válaszolok, mert ezt a bnet rendszer bőven eldönti :)
De viszont én még mindig fenntartom, ha kell segítek gyakorolni.. de akinek ekkora a büszkesége annak nem kell tudom.. és ezt nem azért írom be, mert uu de nagy player.. hanem, mert van kedvem segíteni bárkinek..

[ Szerkesztve ]

(#17011) sith7 válasza iSonic (#17008) üzenetére


sith7
nagyúr

mert van kedvem segíteni bárkinek

ez igaz :K

Lehet itt lenne az ideje egy új PH - s bajnokságnak ? :U
Ott minden kiderülne ... :)) ... vagy nem ? :F

(#17012) iSonic válasza sith7 (#17011) üzenetére


iSonic
addikt

hát kiderülni sok minden kiderülne... de hát az embereknek erre nincs idejük és tiszteletbe tartom.. :)

[ Szerkesztve ]

(#17015) sith7 válasza iSonic (#17012) üzenetére


sith7
nagyúr

:R :R :R

(#17016) Alg


Alg
veterán

Én csak annyit szeretnék, hogy az ultrával csináljanak valamit, hogy használni is lehessen néha, és ne csak pénznyelő ágyútöltelék legyen... na jó, talán az infestor célpont-prioritását is lejjebb vehetnék :U

iSonic: hétvégén ha leszel majd tolhatnánk pár gyakorlómeccset (vagy bárki mással)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#17017) iSonic válasza Alg (#17016) üzenetére


iSonic
addikt

akár nyomhatunk én itt leszek..

(#17018) Alg


Alg
veterán

Egyébként észrevettétek, hogy a banelingek nem mennek neki épületeknek maguktól?
Volt egy gyenge T ellenfelem aki nem akart kilépni, úgyhogy beküldtem kb 80 banelinget a bázisa közepére A-move-al, és mikor elfogytak az egységek, csak megálltak az épületek között...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#17019) föccer válasza Alg (#17018) üzenetére


föccer
nagyúr

Attack move-nál nem támadta az épületeket? Hmm furcsa. Nem lehet, hogy túl távolt áltak meg a banánok?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#17020) kovsol válasza föccer (#17019) üzenetére


kovsol
titán

épületre nem futnak rá (ez nem újdonság amúgy), elég durva is lenne ha mindig hold positionnel lehetne csak leparkolni a banlingeket, ugye ha más egység támadja az épületet unalmában az nem öli meg magát, így a banling nem támad inkább

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#17021) Alg válasza föccer (#17019) üzenetére


Alg
veterán

attack move volt, volt hogy közvetlenül az épület mellett álltak, egyesével kellett ráküldenem őket minden depot-ra, pedig milyen szép lett volna ha egyszerre robban fel minden ;]

Lehet eddig is így volt, csak most tűnt fel (nem gyakran rombolok bázisokat bane-el :DDD )

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#17022) KrAt válasza LinogeOW (#17013) üzenetére


KrAt
veterán

Kicsit csiszolj a modorodon, majd 1 nap múlva újra itt...

(#17023) föccer válasza Alg (#17021) üzenetére


föccer
nagyúr

Aham, vágom. Kovi érvelése jogosnak hangzik :)

Egyébként az előbb toltunk alyarchonnal és kislekivel egy nagyon jó kis 3v3. ZZP vs PZT felállásban. Egy nagyon jó kis 25 perces meccs kerekedett ki belőle. Az elejétől erős nyomás alatt tartottuk az ellent. Aly-val szépen leöltük a P és a Z ellen probjait. Erre a P az addigi zelotokkal betámadott, amit 3-an fogtunk. Amire kezdtek volna talpra állni, addigra volt akkora roach seregünk, hogy leütöttük a P-t. A Z feltechelt mutára, ami ellen per pill nem volt semmink, de túl sok roach volt ahhoz, hogy ne tudjuk leverni a bázisát. Közben a T mass marin medick sereg épített, amivel egy kicsit későn támadott, így pont rendezni tudtuk a sorainkat, és együttes erővel védeni ismételten védni tudtuk. A mass muta ellen meg belöktem 21-22 hydrát, ami rövidre zárta a meccs kimenetelét :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#17024) iSonic válasza föccer (#17023) üzenetére


iSonic
addikt

majd replay-t kérünk ;)

(#17025) föccer válasza iSonic (#17024) üzenetére


föccer
nagyúr

Parancsolj. Jó szórakozást. :)

üdv, föccer

mod: link kimaradt :)

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#17026) iSonic válasza föccer (#17025) üzenetére


iSonic
addikt

köcce :)

[ Szerkesztve ]

(#17027) Arhquis válasza Alg (#17021) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Sziasztok, tudom, régen volt, meg bla bla. :D

Ha megnézed, azért nem robbant épületet, mert az spec skill, és nem attack.
[link]

Használd a C hotkey-t, és minden rendben lesz. :)

(#17028) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Sziasztok Srácok,

tudnátok tippet adni, hol érdemes SC2-t venni? Elektronikusan akarom, nem fontos a lemez...

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#17029) Alg válasza Arhquis (#17027) üzenetére


Alg
veterán

C-vel sem gurul rá magától a legközelebbi épületre (vagy igen?), én arra gondoltam :B

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#17030) iSonic válasza horvathkrisz (#17028) üzenetére


iSonic
addikt

Elektronikusan a bnet rendszerén keresztül..

http://eu.battle.net

1. regisztrálsz egy accountot
2. megveszed a játékot :)

(#17031) Arhquis válasza Alg (#17029) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Na kipróbáltam.

Ha C-t nyomsz, akkor ki kell jelölnöd előtte egy épületet! Üres terület nem jelölhető.
Viszont lehet jobb klicket nyomni a Attack Structure-on, és akkor automatikusan nekimegy az épületnek, ha a közelében van.
Amúgy érdekes, hogy sok spellnek van autocastja, asszem a Stimnek is! :D:P Ráadásul kimondottan intelligensen van megoldva, csak akkor castolja, ha támadni indul az egység.

(#17032) föccer válasza Arhquis (#17031) üzenetére


föccer
nagyúr

Auto stim? :Y

Jeahhh, indulhat a trollkodás :C

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#17033) Arhquis válasza föccer (#17032) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Az autostimet visszavonom.

Megnéztem, azt nem lehet. Egy custom game-el kevertem össze. Bocsánat. Bár bele van programozva hozzá az intelligencia! XD

(#17034) rt06 válasza iSonic (#17030) üzenetére


rt06
veterán

az a baj, hogy itt meg mindig piszkosul draga
en is digitalis formaban akartam megvenni, mert CE nem erdekel, a lemez meg folosleges, ugyis elhagyom, eltorom, meg amugy sincs optikai meghajtom evek ota, de lenyegesen olcsobban usztam meg, hogy megrendeltem egy magyar webshop-bol (megjelenes utani masodik heten talan, 10500-ert)
a lemezt azota sem hasznaltam, account-hoz rendeles utan ugyanugy le lehet tolteni, mintha digitalis verziot venne meg az ember

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#17035) kovsol válasza rt06 (#17034) üzenetére


kovsol
titán

én se láttam még a lemezt, egy haverom BP-n megvette 9k ért nekem aztán odaadta a cd-kulcsot én meg letöltöttem

May the Force be with you!

(#17036) rt06 válasza Arhquis (#17033) üzenetére


rt06
veterán

elvileg az alabbiak mukdnek autocast funkcioval:
Attack Structure (banelings)
Build Interceptor (carriers)
Healing (medivac)
Repair (SCVs)
Unburrow (various zerg units)
Charge (Zealot)

az unburrow-ot nem tudom, mikent, sosem probaltam, de ha tippelnem kellene, mikor valami lotavolba er, elobujik es loni kezd

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#17037) iSonic válasza rt06 (#17034) üzenetére


iSonic
addikt

hát sajnos az euró miatt..

(#17038) rt06 válasza rt06 (#17036) üzenetére


rt06
veterán

kozben megneztem, az unburrow autocast ugy mukodik, ahogy sejtettem

iSonic: sajnos a fontban feltuntetett aron is dragabb, mint nalunk

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#17039) Alg válasza rt06 (#17036) üzenetére


Alg
veterán

jah az interceptor építés azért nem semmi...

OldBoy-al játszottunk pár ZvZ-t, főleg macro meccsek, meg build próbálgatások... mindjárt kersek párat feltölteni

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#17040) Alg válasza Alg (#17039) üzenetére


Alg
veterán

egyik
másik

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#17041) omani válasza Alg (#17040) üzenetére


omani
tag

Én a replayfu-t jobban szeretem, ha oda rakod fel a repet automatikusan befűzi a profilodhoz az sc2ranks.

rt06, a bling-en poen az unborrow autocast, ha ralepnek robban :)

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/diego_rivera/

(#17042) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Na, végül is itt vettem a játékot: [link]
40€ volt itt, a bneten 60 :))
Már regisztráltam is, működik.

(#17043) rt06 válasza omani (#17041) üzenetére


rt06
veterán

ahh, szerintem amit alg hasznal, az sokkal jobb

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#17044) föccer válasza rt06 (#17043) üzenetére


föccer
nagyúr

Elfogult vagy ;]

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#17045) rt06 válasza föccer (#17044) üzenetére


rt06
veterán

ugyan kerlek, ez alavalo ragalom
megyek is a modkerbe, toroltetem ezt a durva szemelyeskedest

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#17046) omani válasza rt06 (#17043) üzenetére


omani
tag

haha, akkor nem reklamozom tovabb a masikat :)

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/diego_rivera/

(#17047) rt06 válasza omani (#17046) üzenetére


rt06
veterán

egesz nyugodtan, nem azert mondtam

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#17048) sith7 válasza horvathkrisz (#17042) üzenetére


sith7
nagyúr

Üdv. a klubban ... :))

(#17049) omani


omani
tag

Ugy erzem ZvZ-ben meg mindig teljesen fogalmatlan vagyok, raadasul ilyen 40 jatekot jatszott kezdok vernek el, replay :( Ha valakinek van kedve gyakorolni szoljon.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/diego_rivera/

(#17050) Ybron válasza omani (#17049) üzenetére


Ybron
senior tag

replay-eket nem nézel ezzel kapcsolatban ? Szerintem azért azokból lehet meríteni. Én is láttam ma 2 dolgot toss-nál, majd ki is lesz próbálva, persze nálam úgy se úgy fog elsülni mint a prok-nál :D

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.