Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) oxox


oxox
addikt

híres lettem!!!! :DD
[link]
harmadik képen fogom a mappámat :)

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#26002) Winner_hun válasza oxox (#26001) üzenetére


Winner_hun
félisten

SC2 taktikákat elemeztél?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#26003) oxox válasza Winner_hun (#26002) üzenetére


oxox
addikt

:K az overlord fedélzetén

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#26004) iSonic válasza killerjohn (#25994) üzenetére


iSonic
addikt

diamond=aki elakarja érni a silber/gold tudású masteres-t :DD

(#26005) killerjohn válasza oxox (#26001) üzenetére


killerjohn
addikt

kár hogy nem látunk belőled semmit :)

iSonic: értem én az iróniát ;)

de most komolyan:

diamond vagyok, és amikor diamondokkal játszom, 2 nappal ezelőttig szinte mindig top8-asokat adott ellennek, társnak is, teljesen kiegyensúlyozottak, jók a meccsek, mindenki ügyes, okos szép, a jobbik nyer.

újabban viszont a társam is szinte mindig master, és az ellenfél is, és itt viszont a noobságtól szakad le az arcom. komolyan, link ellen immot csinál, vagy látja hogy az ellenfél timing pusholni fog mert szarja a unitokat erre feltechelne stormra, csak amikor jön az ellen, akkor van 1 db ht-je, az is energy nélkül... és ilyenek. De nem csak a társ, hanem replay-eket nézve ellenfélnél is vannak olyanok hogy kettészakad az arcom. Ja és megnéztem, a többség olyan "master", hogy 2v2-ben van 3-5 db nyert meccse, 1v1-ben meg platina. Létezik, hogy valami mákos placement sorozatuk volt aztán bekerültek masterbe? :F

Föccerrel platinában vagyunk, minden második meccsen izomból nyomják le a torkunkon a sajtossütit, amit már borzalmasan unok, és nem, nem kívánom megtanulni hogy hogyan lehet fogni a 3 rax mass proxy zealotot...

PS: most 2v2-ről beszélek, és nem cryolni akarok, csak beszélni róla ;)

[ Szerkesztve ]

(#26006) killerjohn


killerjohn
addikt

most b*zmeg, szintén master társ, mass chargelot, 12. percben még nyomatja a zeákat, amikor 20 muta harrasolja a bázisunkat. mindjárt leverem a monitorokat...

(#26007) sith7 válasza killerjohn (#26006) üzenetére


sith7
nagyúr

az komoly ... :C

(#26008) killerjohn


killerjohn
addikt

nos, most egy master és gold (preset team) ellen kaptam egy mid-diamond társat aki marauder mutalisk ellen fosta a... na mit? na mit? a roachot. egymás után a 4. vesztett meccsem.

(#26009) föccer válasza killerjohn (#26008) üzenetére


föccer
nagyúr

Én már többször kaptam ki mass roach-tól, amikor muta techet csináltam. Igaz az 1v1-ben volt. Biztos úgy volt vele a társad, hogy majd te countereled a marákat és a mutákat, amíg ő legyalulja az ellent :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#26010) killerjohn válasza föccer (#26009) üzenetére


killerjohn
addikt

yepp a toss arról híres, hogy zealottal és stalkerrel counterezi a mara muta ellenfelet :)

(#26011) föccer válasza killerjohn (#26010) üzenetére


föccer
nagyúr

Imortal+phonix? És elmész a bankba és kérsz percenként +2000 gázt, hogy bírd a termelést :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#26012) Alg válasza föccer (#26011) üzenetére


Alg
veterán

Mass archon ;)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#26013) sith7 válasza Alg (#26012) üzenetére


sith7
nagyúr

még olcsóbb ... :DDD

(#26014) Alg válasza sith7 (#26013) üzenetére


Alg
veterán

Zealot-archon egy teljesen játszható dolog, és még jó is muta-mara ellen, ha a társ nem segít (főleg ha pár HT-t vagy DT-t is hagyunk) ;]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#26015) sith7 válasza Alg (#26014) üzenetére


sith7
nagyúr

ez ok, csak Föccer bankos dolgára reagáltam :R

mod:
Volt olyan meccs, ahol archon - t, charge zea-t, meg immortal - t toltam ... illetve a vége felé archon helyett void - ot ... büntető volt ... ;]

[ Szerkesztve ]

(#26016) killerjohn


killerjohn
addikt

Föccer, vagy?

(#26018) rt06 válasza sith7 (#26017) üzenetére


rt06
veterán

bakker, bejott a transformers-es tipp

amugy meg repulo defiler ftw

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#26019) iSonic


iSonic
addikt

veszélyes :D ennyit tudok erre a kiegészítőre mondani.... a World of ChinaCraft meg vicces lett, mintha a Kung Fu Panda 3-at látnám :)

Diablo 3 trailer mágikusan epik volt ^^.

(#26020) sith7 válasza rt06 (#26018) üzenetére


sith7
nagyúr

igen ... az a másik meg a góliat az első részből ... gondolom

csak azt nem tudom, hogy minden egység marad ? ... mert akkor levegőben a P durva lenne 2 féle csatahajóval
vagy csere lesz ? :F

(#26021) adrian360 válasza sith7 (#26020) üzenetére


adrian360
őstag

http://www.teamliquid.net/forum/viewmessage.php?topic_id=277762

elvileg eltűnik a carrier, és eltűnik a mothership. érdekes lesz így az biztos

(#26022) rt06 válasza sith7 (#26020) üzenetére


rt06
veterán

nem tudom, mennyire lesz goliath utod, merthogy az foldre nagyon tre volt, csak levegore volt hasznalhato, de oda meg igencsak utott (viszont, ha jol emlekszem, a foldi lovegek prioritast elveztek, igy ha mindenhol jott ellenfel, erosen kellett kuzdeni a mikroval, hogy jofele lojjon)

toss-nal, ha a capital ship azt jelenti, amit gondolok (es szerintem te is), akkor lehet ugy lesz megoldva, hogy vagy az egyik, vagy a masik lesz csak engedve, a ketto egyszerre nem (mint ahogyan most sem lehet csak 1 ms)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#26023) sith7 válasza rt06 (#26022) üzenetére


sith7
nagyúr

na igen, a stim - es marine szintjét nem hozta az tuti

az se lenne rossz , ha választani lehetne ... fú, mennyi új taktika lesz megint , ha megjelennek ezek az új egységek :))

adrian360
Meglátjuk

(#26024) iSonic válasza sith7 (#26023) üzenetére


iSonic
addikt

hát inkább a mid és az end game fog megváltozni..

(#26025) sith7 válasza iSonic (#26024) üzenetére


sith7
nagyúr

Meglátjuk

(#26026) LinogeOW


LinogeOW
aktív tag

Viper <3 -Dark Swarm; Mozgó Burrow baneling ; Hydra speed :R

(#26027) killerjohn


killerjohn
addikt

milyen komoly már a crystal shield, meg az hogy az ultralist föld alatt chargeol?
sajnos (vajon miért?) pont valahogy úgy vágták, hogy egyik unitnak sem látjuk mennyire hatásos a többi ellen, de gondolom majd a béta, meg addig úgyis 100 pro fogja finomítgatni a paramétereket, hogy legyen balance.

pl borzasztó érdekes, mi lesz a 6pool-al, ha a toss tud a saját nexusa köré fegyvert varázsolni?

meg elég érdekes, hogy az az új terran lépegető a colo-k ellen megy a videóban. biztos nem lesz gyenge :)

phoenix, carrier, mothership egyébként nyugodtan mehet toss arzenálból, nagyon, nagyon ritkán használom őket.

izgalmas lesz, na :)

(#26028) Winner_hun válasza killerjohn (#26027) üzenetére


Winner_hun
félisten

A fegyver varázsolás szerinted a legelején meglesz? Ennyi erővel elmész az ellenhez, televarázsolod a pool elkészülte elején -> freewin. Biztos nem a legelején lesz..
Amúgy valaki leírhatná hogy az új egységek mire jók, mit tudnak majd. Tudom, angolul le van írva.. de az nem magyar.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#26029) föccer


föccer
nagyúr

Jelentem megvan a 100. solo győzelmem Z-vel :DDD Jobb későn, mint soha!

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#26030) Alg


Alg
veterán

I am the swarm

Várós :C

Ha a Viper bekerül a multiba, az elég durva lenne, berángatni a colo-kat a roach-ok közé és hasonlók...

Mondjuk az Oracle is dutvának tűnik, és ahogy nézem a mutalingezés igencsak megnehezül majd :U

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#26031) föccer válasza Alg (#26030) üzenetére


föccer
nagyúr

Végre, ki mertek írni egy olyat, hogy május.... :C

Tényleg elég durva játékbeli bevágások vannak benne. Eléggé fel fog borulni az eddigi balansz :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#26032) Winner_hun válasza föccer (#26031) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hmm májusban lesz itt? Nem láttam még a kiírást.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#26033) föccer válasza Winner_hun (#26032) üzenetére


föccer
nagyúr

A Videó leírásában van egy ilyen mondat: Since we originally unveiled Heart of the Swarm back in May

Ez nekem már ezt sugallja. :K

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#26034) adrian360


adrian360
őstag

http://us.battle.net/blizzcon/en/blog/3768748/StarCraft_II_Multiplayer_Panel_at_BlizzCon_2011-10_21_2011

A nexusból elérhető védelem meg szerintem azért nem lesz jelentős a játék elején, mert az energiát muszáj chrono boostra költeni az elején, különben nagy gazdasági hátrányba kerülsz.

(#26035) Alg válasza föccer (#26033) üzenetére


Alg
veterán

Nem, az azt mondja, hogy Májusban jelentették be

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#26036) sith7 válasza föccer (#26031) üzenetére


sith7
nagyúr

Eléggé fel fog borulni az eddigi balansz

:K

(#26037) föccer válasza Alg (#26035) üzenetére


föccer
nagyúr

:O

Meg kellene tanulnom angolul :o

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#26038) Alg


Alg
veterán

Még több érdekesség

Ezek alapján a Thor helyett egy gyengébb Warhound, Thor megy super-lategame-be, és csak egy lehet, mint a MS.

Ultralisk charge :Y
Overseer kuka, helyette Viper - Blinding cloud (leírás alapján kb. Dark Swarm megfelelője), meg a korábbi videoban látható rángatós trükk.
Swarm host - egyfajta Lurker-szerűség, elássa magát és broodlingeket köpköd. (mass BL-SH vicces lehet ;] )

P-nek kell némi "raiding" opció, ez gondolom harass lenne.
AOE anti-air kell (gondolom muták ellen...)
Carrier kuka, helyette Tempest. AOE air-to-air, és sima air-to-ground
Replicant - bármilyen nem-masszív egységet leklónoz, nagyon drága, siege tank és infestor ellen mind controlja is van, még nincs kész.
Oracle - harass caster, sebzést nem ad, de leállíthatja a bányászást, építést
MS kuka.

Reaper: regent kap, gránátokat elveszik tőle
BC "nitro"-t kap - időleges gyorsulás, cooldown-al
Baneling: late-game BURROW MOVE!!!! :Y
Hydra: off-creep SPEED UPGRADE!!! :C
Corruptor: tud épületet sebezni, és eközben még mineralt is kap a játékos érte :F (ez nagyon nem starcraftos szvsz)
Nexus kapja a recall-t (azaz csak saját bázisra lehet recall-olni) és egy defenz jkv képességet: épületeknek plusz armor, és egy cannon-szerűség, időlegesen

Persze mind kezdeti stádiumban van még.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#26039) Alg válasza Alg (#26038) üzenetére


Alg
veterán

Hoppsz, nem láttam lefelé. vótmá, bocsi :B

De most akkopr magyarul kb. megvolt

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#26040) sith7 válasza Alg (#26039) üzenetére


sith7
nagyúr

Hálás köszönet érte ! :R :K :C

Hááát ezek tényleg nem egyszerű változtatások ...komoly balanszírozás lesz itt ... :K

(#26041) rt06 válasza Alg (#26038) üzenetére


rt06
veterán

"Viper - Blinding cloud (leírás alapján kb. Dark Swarm megfelelője)"
eloszor en is ezt hittem (irtam is, hogy repulo defiler), de minel tobbet olvasok, annal inkabb tunik ugy, hoy ez inkabb a corsair disruption web-je lesz

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#26042) kovsol válasza sith7 (#26036) üzenetére


kovsol
titán

nem biztos, hogy minden új egység lesz multiban is, na meg ha azt nézzük, hogy pl wc3-roc és wc3-tft között is akkora nagy eltérés volt taktikákban, hogy kb az egység irányításon kívül mindent újra kellett gondolni a multis stratégiákban, újra kezdődhet a theorycraft :C mikor már nem mindenki zsigerből tolja a countereket

May the Force be with you!

(#26043) Winner_hun válasza kovsol (#26042) üzenetére


Winner_hun
félisten

Visszatérsz multizni?:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#26044) kovsol válasza Winner_hun (#26043) üzenetére


kovsol
titán

most BF3 lesz majd terítéken :D
de a kieget tuti megveszem, de az még odébb van, addigra egy asztalig gépet is be kellene szereznem ami elviszi akadás mentesen az sc2 -t

May the Force be with you!

(#26045) sith7 válasza kovsol (#26042) üzenetére


sith7
nagyúr

meglátjuk ... :))

(#26046) sith7


sith7
nagyúr

Most nézem ezeket a videókat , hát ez a replikátor nem semmi ...

Lesznek itt csúnya dolgok ... és a P még P - bb lesz :C

(#26047) oxox válasza kovsol (#26044) üzenetére


oxox
addikt

:) tehát most BF3 lesz, de olyan gép kéne ami viszi az SC2-t? nincs ebben ellentmondás? vagy milyen gépigénye lesz a kiegészítőnek ??? :DDD .

szerintem kb minden második egység lesz multiban....single-t sokat nem toltam, de ott is volt jópár egység ami multiba nem került bele (meg épület is) nem is értem, hogy miért nem....

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#26048) Alg válasza rt06 (#26041) üzenetére


Alg
veterán

Azt szerintem az Oracle kapta. (vicces lehet egy tucat főnix+2-3 oracleből álló csapat, félelmetes harass-kombónak tűnik)

Mellesleg nem igazán értem, miért kell a T-nak a Shredder, nem hinném hogy még jobban meg kell erősíteni a pozícióvédelmi képességeit a siege tank, bunker, Pf hármas mellett. Siege line+Shredder+1-2 bunker és kb. semmi nem jut át, ami a földön mozog, ráadásul a távoli expeket is "harass-biztossá" lehet tenni.

Az a lépegető meg nagyon Transformers feeling :U

#26046 Na látom, megint hozták a színvonalat, sikerült flottaszalonnának írniuk a Fleet Beacon-t (Bacon)

Replicant érdekes lehet, de nem félek tőle, nem igazán van olyan zerg egység ami nem massive, és megérne 200/200at, meg ZvZ-ben amúgy is jó vagyok ;]

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#26049) Alg válasza Alg (#26048) üzenetére


Alg
veterán

És a fordítás is elég gáz, legalábbis a Swarm Host-nál sikerült teljesen félreérteniük, nem 90et sebeznek (az durva lenne) hanem 90 hp-jük van

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#26050) iSonic válasza kovsol (#26044) üzenetére


iSonic
addikt

el lehet farolni BF3 topikba.. :D

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.