Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42651) Alg válasza oxox (#42650) üzenetére


Alg
veterán

Nekem a legelső a Warcraft1 volt 486-oson :B

DOS-ból, valami csökkentett módú indítással ment csak, normál módban nem indult :DDD
Fater hazahozott egy gépet nyaranta a suliból ahol dolgozott.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#42652) oxox válasza Alg (#42651) üzenetére


oxox
addikt

Elso nekem egy commodore vc20 volt...mufater hozta nszkbol '86-ban, meg magnos, ill kazettas (nem floppys) ..volt hozza kb 2 jatek amit el tudtam inditani.

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#42653) execute93 válasza oxox (#42650) üzenetére


execute93
őstag

Az nem rossz:D Lassacskán én se leszek már ilyen aktív(tervezem:D)
Én ugye a gm-ért játszottam a kezdetektől, de mostanra már nem érdekel. SEA-n megvan, most kis leállás jön:D

[ Szerkesztve ]

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#42654) execute93


execute93
őstag

BBQ 1v1 ladder

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#42655) adrian360


adrian360
őstag

azért nem fogok soha feljebbjutni, mert mindig megtalálnak az ilyen full retard játékosok, hogy 50 percig csak mass raven-vikin-cloackbansheezik, hiába stormolom szét, után földön ott van 56034 db planetary fortress, meg 432525 db turrett. persze ő nem támad ki, csak ül még a 200/200 on is. és az ilyen játékokon annyira felkúrom magam idegileg, hogy utána még három meccset simán bukok idegből. fffff kivan :)

(#42656) Alg válasza adrian360 (#42655) üzenetére


Alg
veterán

aitoss > aiterran

Főnix, void ray.
Seeker missle-re kell csak figyelni

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#42657) adrian360 válasza Alg (#42656) üzenetére


adrian360
őstag

igen csak +10 raven mellett figyelj a seekerekre :) meg a probléma az hogy állandóan kisnipeolja az observereket, ezért kell a storm, hogy látatlanba is tudj sebezni. a ppd kiszedi a phonixet, a voiddal meg nem menekülsz el a seeker elöl szerintem.

(#42658) whitezo88 válasza adrian360 (#42657) üzenetére


whitezo88
nagyúr

amig ő 10 ravent legyárt te mit csinálsz? csak ez többezer gáz (3000 körül) akár Feedbackelheted is őket, utána csak papírnehezéknek jók. ha nem támadsz, harrassolsz, 200nál persze hogy nehéz dolgod lesz.

[ Szerkesztve ]

(#42659) adrian360 válasza whitezo88 (#42658) üzenetére


adrian360
őstag

nem mondtam hogy én tökéletesen játszottam :)
de mint mondottam teljesen teknősbékát játszott, már úgy expelt hogy a naturalra planetary-t tett. ennyit az korai harassról. de a seregét többször kiszedtem, jópár expet is , de mire a bázisához értem elfogytam a sok planetary+turrett erdőben.
mire feedbackkelem egyesével a raveneket megölnek a bansheek. teljesen más játszani pár banshee pár raven ellen, mint mass raven banshee ellen. próbáljátok ki :)

(#42660) Tuco Ramirez válasza adrian360 (#42655) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Tényleg idegesítő ilyen planetary fortress huszár ellen játszani. Nekem is volt már pár hasonlóhoz szerencsém...

[ Szerkesztve ]

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#42661) Lorden


Lorden
senior tag

Nekem valamelyik nap kb. 110-120 perces meccsem volt egy planetary fortress mágus ellen.
Rakta őket mintha ingyen lenne, meg a turretet is zsákszámra. Kb. 110 scv, pár tank+banshee a bázisokhoz és azzal szórakozott, hogy 4-5 ravennel repkedett ide-oda és dobálta az auto-turret-et.
Volt, hogy ült 200/200-on 8000-10000 ásvánnyal, pár napig elegem is lett utána a játékból.

[ Szerkesztve ]

(#42662) h.adam.92 válasza Lorden (#42661) üzenetére


h.adam.92
őstag

Ez olyan Dragon-os "játéknak" tűnik.

(#42663) Tuco Ramirez válasza Lorden (#42661) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Ha időben észreveszed, hogy erre játszik, könnyen lehet fogni. Ilyenkor az a legfontosabb, hogy nem szabad három bázisnál többre kiengedni. Ha mégis sikerül neki, akkor nálam a mass ultra + corruptor vált be ez ellen leginkább (az ultrák szépen eltakarítják a planetarykat, a corruptorok meg védik a levegőből őket a bansheek ellen), a legutóbbi két ilyen stílusú meccsemet ezzel a kombóval simán hoztam.

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#42664) Lorden


Lorden
senior tag

A 8. perc körüli 4 gate-t rusht, hogy fenébe fogjam T-vel WOL-ban ?
Ma 3x szopattak meg vele, meg úgy általában is szoktak, goldban mániájuk

[ Szerkesztve ]

(#42665) Tuco Ramirez válasza Lorden (#42664) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Dupla bunker a rámpánál, SCV-kel javítsd őket és folyamatosan gyártsd a marine-okat és maraudereket.

[ Szerkesztve ]

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#42666) BeLucZ válasza Lorden (#42664) üzenetére


BeLucZ
addikt

bunker+siege+marines

(#42667) oxox válasza BeLucZ (#42666) üzenetére


oxox
addikt

jo 4gate-nel meg nem nagyon van siege tank.....wol-rol beszelunk...dupla bunker, scv-k, MM.

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#42668) Tuco Ramirez válasza oxox (#42667) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Egy marine vagy scv sem árt ha kicsit előrébb van állítva, így látja hogy mikor jön a push és van idő a bunkerekhez vinni a javító scv-ket.

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#42669) adrian360


adrian360
őstag

az egész azon múlik hogy tudod-e javítani a bunkereket. ha időben ráhúzod az scv-ket, akkor megfogod, ha kiforcefieldezi akkor nagyon nehéz. ha "kezdő" vagy és "lassú" építhetsz három bunkert is, ha nem kell úgyis mehet rá a salvage, nem veszítesz vele sokat.

(#42670) sh4d0w válasza adrian360 (#42669) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

4 gate-nél nem hiszem, hogy lenne ff... de javítsatok ki, ha tévedek.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#42671) Winner_hun válasza sh4d0w (#42670) üzenetére


Winner_hun
félisten

Arany ligában bármi lehetséges:P

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#42672) oxox válasza sh4d0w (#42670) üzenetére


oxox
addikt

bunker ellen nem rossz az ff...nem hiszem, hogy van arany szabaly, hogy lehet-e benne sentry vagy sem....ill. ha menekulnek akkor is hasznos az ff

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#42673) sh4d0w válasza oxox (#42672) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nyilván nincs aranyszabály, csak a 4gate nem más, mint korai rush, igen gyakran nem is csinál más épületet az ilyen játékos - még a gázt sem termeli ki, anélkül meg nem lesz sentry-je.

https://www.coreinfinity.tech

(#42674) oxox válasza sh4d0w (#42673) üzenetére


oxox
addikt

ez wolra sem igaz...hots-ban meg az mc azert igen hasznos tud lenni a 4gate melle....1gaz mindenkeppen benne van a 4gate-ben, warphoz kell az 50gaz...

1v1-ban ezust talan arany also szintjen vagyok terrannal...BBQ 4gatejet is siman megfogom, ha gaznelkul csinalja....az nem 4gate az mass zea. arra meg kell 2scv fogni...onnan meg bukta a terran.... proxyval van meg eselye, de ott sem sok, foleg, hogy szoktam scoutolni mindennel.

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#42675) adrian360 válasza sh4d0w (#42673) üzenetére


adrian360
őstag

hogyne lenne gáz ? 3 probe bányászik folyamatosan a klasszikus 4 gateben, mivel eleve a reasearchöz kell a gáz. nem lesz sok sentry, elég kettő három, az elején kell három jó forcefield és kész. Én annak idején sokat 4gate-eztem, belefér a sentry. 2 db zealot és 1 db senty kerül annyiba mint 2 darab stalker és ha nem csak a-moveozol, többet ér a zealot sentry.

(#42676) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Okés, megadom magam, nagyobb a rutinotok ebben a játékban :R

https://www.coreinfinity.tech

(#42677) oxox válasza oxox (#42674) üzenetére


oxox
addikt

bukta a toss nem terran termeszetesen....de gondolom zerg is siman megfog nehany crawlerrel, lingel vagy roachal egy mass zea rusht 4gatebol.

(#42676) sh4d0w - a 4gate lenyege, hogy koran indulsz ebben igazad van, de a toss legnagyobb (vagy egyik legnagyobb) elonyet is hasznalnia kell...ez nem mas minthogy barhova szulhet egyseget, csak egy pylo kell hozza...a mass zeat meg a terran siman fogja mert javitja a falat....hiaba kuldesz oda 10zeat...a marinok lovik oket, az scv-k javitjak a falat...szepen techel/epiti a sereget, amig te vered a falat.
vannak akkora palyak, hogy mire a masodik hullam odaerne mar el is buktad.....

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#42678) --Rawlings--


--Rawlings--
tag

Srácok, mivel lehet mass carriert legyőzni zergként?

(#42679) Alg válasza --Rawlings-- (#42678) üzenetére


Alg
veterán

Corruptor.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#42680) adrian360 válasza --Rawlings-- (#42678) üzenetére


adrian360
őstag

corruptor. használni kell a corruption skilljét, és fókuszálni kell a carriereket, hogy magát a hajót löjjék, ne az interceptorokat.

(#42681) --Rawlings-- válasza adrian360 (#42680) üzenetére


--Rawlings--
tag

Értem, köszi a választ. Akkor mindenki jól csinálta eddig ellenem, de valahogy még se sikerült legyőzniük. 3/3/3 mass carriert csinálok újabban, de csak zerg ellen, és 5 baseről 4 SG-n építem őket. Egyszerűen nem tud zerg így legyőzni. Persze nem is platina league, de akkor is. Jöttek ellenem infestorokkal (de azok oda se érnek, mass corruptorral) a bliding cloud meg a viper talán amit eltudnék képzelni, de szerintem azokkal nem tudnak olyan közel jönni.

(#42682) Tuco Ramirez válasza --Rawlings-- (#42681) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

5 baseről azért illik is hozni tossal a meccset egy zerg ellen. A zerg meg is érdemli ha ezt hagyja.

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#42683) --Rawlings-- válasza Tuco Ramirez (#42682) üzenetére


--Rawlings--
tag

kb 10. zerget verem így. Támad az elejétől fogva, de mivel nagyon agresszívan expandolok és be is ásom őket, hiába van neki több bázisa semmit nem ér. Érdekes, de szerintem magasbb ligákban ez a taktika nem lesz jó. :)

(#42684) Tuco Ramirez válasza --Rawlings-- (#42683) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

3-4 carrier még nem gond, 8-10 már szerintem is gyakorlatilag foghatatlan. Milyen ligában játszol?

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#42685) föccer válasza --Rawlings-- (#42681) üzenetére


föccer
nagyúr

Hülye volt a Z, hogy idáig hagyott techelni. És igen, viper, corruptor kell hozzá. És közben pár speedlinggel/nydussal szépen leépíteni a bázist. Ha lefogynak a corruptorok, akkor 6-7 bázisról újrahúzni 200/200-ra őketha esetleg nem fogytak el a carrierek. Ha már nem sok van és nincs utánpótlás (ling overrun ofc), akkor meg lehozni 10 BL-t és azzal elintézni a maradékot.

PS: 1-1-ben lehet, hogy nem lehet megverni, de azért a Z nem arról híres, hogy megveri a P-t face-to-face meccsen. Szét kell szedni a sereget, és kihasználni az, hogy (late game) 1 perc alatt újrahúzza a seregét.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#42686) BeLucZ válasza Tuco Ramirez (#42684) üzenetére


BeLucZ
addikt

foghatatlan? viccelsz? :D mire a P-nek mass carriere van, addigra a Z-nek nagyon nagyon mass corruptora, simán be lehet darálni mass corruptorral 3/3-assal és szépen fókuszálgatni ( corruption már csak ráadás, ha valaki nagyon ki akarja hozni a maxot a helyzetből), jól betankolni és ha esetleg így is elfogy akkor újra kimaxolni a sereget, persze hive tech legyen meg a greater spirel, azt hadd szóljon, mass carrier minden csak nem überelhetetlen :)

(#42687) --Rawlings-- válasza Tuco Ramirez (#42684) üzenetére


--Rawlings--
tag

Ezüst ligában 1. vagy 2., bár nem értem miért ide sorolt be. Aranyban voltam előző seasonban top10-ben. De szeretnék feljebb jutni. Amúgy mindegyik esetben próbáltak leszedni, de minden bázist elbarikádoztam, így akárhányszor próbálták a bázist leszedni nem ment. A legjobb próbálkozásnál sikerült 6-ra levinni a carriereket, de mivel 4-esével gyártottam őket így elég hamar újratermeltem. Arról nem is beszélve, hogy a mothership miatt meg persze először mindig azt lövik mert én meg mindig a detectort szedem le elsőnek, így előnyben vagyok. Érdekes. Kíváncsi vagyok hogy magasabb ligákban hogy teljesít ez majd.

(#42688) BeLucZ válasza --Rawlings-- (#42687) üzenetére


BeLucZ
addikt

ki fogsz kapni rohadt hamar :) nem hiszem hogy sokan hagynak majd eljutni oda hogy mass carrierezzél, eleve counterelnek egyből, de előbb fognak szanaszét droppolni 3 felől :D P-vel is szanaszét lehet szedni void-tempesttel, de akár mass blink stalker-archonnal is, egy valag countert fel tudnék sorolni, fókuszálni kell a carriereket és fogynak mint a cukor :) T-nél és stimes mass marine+viking+ raeven, t-nél még fókuszálni se kell, mert ha nagyon sok stimes mediveces marine van, pillanatok alatt szétszedik az interceptorokat is, tehát oda elég az a-move is, azt ott fogsz állni egy csomó nafta nélküli carrierrel :D

[ Szerkesztve ]

(#42689) Tuco Ramirez válasza BeLucZ (#42686) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Nekem legutóbb hoztak voidokat is a carrierek mellé. Na azt nagyon nem szeretik a corruptorok...

[ Szerkesztve ]

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#42690) --Rawlings-- válasza BeLucZ (#42688) üzenetére


--Rawlings--
tag

De Épp ez az. Ezt csak zerg ellen tolom. T meg P ellen nem használom.

(#42691) BeLucZ válasza Tuco Ramirez (#42689) üzenetére


BeLucZ
addikt

jó erős corruptor-hydra kombó sztem megteheti, csak olyan háttér kell, hogy ha elfogynak, akkor utána azonnal remax, ha annyira elhúzódik a meccs

(#42692) Tuco Ramirez válasza BeLucZ (#42691) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Jaja, pont ilyen sereggel ugrottam neki. Másopercek alatt mindenem elfüstölt. :D

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#42693) Angelo69


Angelo69
senior tag

Nem tudom volt e már erről szó, de nem tudtam fölötte szó nélkül elsiklani... :))

Starcraft 2 Raynor Terran Space

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#42694) Tuco Ramirez


Tuco Ramirez
őstag

A Dreamhack csak nálam akadozik...?

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#42695) Winner_hun válasza Tuco Ramirez (#42694) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ránéztem, nálam most jó.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#42696) Tuco Ramirez válasza Winner_hun (#42695) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Most már nálam is oké. TvT döntő lesz... valamiért nem lep meg. :(

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#42697) oxox


oxox
addikt

amator kerdes: hogy tudom tancoltatni az egysegeimet?

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#42698) #24650752 válasza oxox (#42697) üzenetére


#24650752
törölt tag

Chatbe /dance, miközben az(ok) az egység(ek) legyen(ek) kiválasztva, ami(ke)t meg szeretnél táncoltatni.
Próbáld meg a /cheer-t is. A béta idején úgy emlékszem, még használható volt.

(#42699) oxox válasza #24650752 (#42698) üzenetére


oxox
addikt

thanks...most neztem egy idra videot, es miutan nullazta a zerget (ill. mar a nagyreszet), tancoltatott :)

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#42700) Ghoosty válasza #24650752 (#42698) üzenetére


Ghoosty
őstag

Bár nem érint, csak kíváncsiság. Ha van programozható billentyűm, akkor a /dance-et berakni maróra vajon tiltott dolog?

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.