Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48001) hash99 válasza Formaster (#48000) üzenetére


hash99
senior tag

Ha tényleg mass mine és minimális kíséret akkor csinálj pár swarmhostot és a locustokkal bedurrantod a mineokat aztán helló :)

Amúgy meg mindig menj előre 1-2 linggel durranjon azokon és legalább 3 overlord azokon is durranhat.

(#48002) Formaster válasza hash99 (#48001) üzenetére


Formaster
addikt

Terran ellen mindíg úgy megyek, de nem 1-2 widow volt hanem squadok... így nézett ki a game: először csinált barack-factory kombót, pár marinet, helliont láttam. Oké mondom hozok roach+bane+ling kombót, de nem akart jönni, ekkor már gyanús volt, leraktam egy spiret, mentem scoutolni láttam is a bc-ket. Közben elindultam a nem kis seregemmel, 3-4 lingel elöl, elkészült az első 5-6 corruptor és már be is portált a BC-kkel, ezeket könnyen fogtam is, gondoltam repül a GG :DD ha meglátja a kis seregemet, de meglepődve láttam hogy mielőtt odaértek volna kb 2db baneling maradt belőle. Na mondom ez szép... mire pislogtam mégegyet már kb 30 widow mine-t láttam az expem mellett lerakodni, hiába vittem a következő ling sereget, hiába vittem párat előre, ennyi wm-el semmit nem tudtak kezdeni. Valóban a swarm host lett volna megfelelő, de olyan gyorsan történt mindez, hogy erre már nem maradt időm.

Az ellen bénaságát mutatja, hogy innen még kb 40 percig húztam különféle trükkökkel mikrókkal, mondtam is neki h semmi gond, van időm, főzök közben egy teát, meg teleraktam a mapot gas mine-okkal :D Tudom troll megoldás, de legalább lesüllyedtem az ő szintjére :C büszke vagyok ;]

(#48003) hash99 válasza Formaster (#48002) üzenetére


hash99
senior tag

Az ilyen meg is érdemli hogy szopassák :D

(#48004) Formaster válasza hash99 (#48003) üzenetére


Formaster
addikt

Most beszéltük ki jokeph-el h talán a hydra a range miatt fogta volna, de így is jót nevettem a 0 skill emberünkön h mennyire megizzadt :C

(#48005) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Nah 1050 Ti remekül viszi a játékot WQHD felbontásban is, sokkal rosszabbra számítottam :)

A Nova pakkot érdemes megvenni? :) 14,99 euró most :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#48006) föccer válasza Scholes9 (#48005) üzenetére


föccer
nagyúr

Hat nem is tudom. Nem rossz de 15-ot nem er. 1 este le lehet tolni es nem igazan sokszor ujrajatszos. 5-ot barmikor vallalhat lenne 15 szerintem sok. Bar ez ugxe relativ kinek mi a sok.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#48007) Scholes9 válasza föccer (#48006) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Köszi, akkor majd egy komolyabb leárazásnál megveszem, amúgy is ráér :) :B

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#48008) Formaster válasza Scholes9 (#48005) üzenetére


Formaster
addikt

Ez jól hangzik, milyen beállítások mellett és milyen FPS értékekkel?

(#48009) Scholes9 válasza Formaster (#48008) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Ultrán vagyok, de csak a kampányt néztem eddig. WoL-ban most v-sync-kel játszom, ott fix 60 fps van. LotV-ban néztem pár pályán ott leesett 1-2 alkalommal 50 alá is, de 1070-nel is ugyanígy leesett :U :DDD :DDD

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#48010) Formaster válasza Scholes9 (#48009) üzenetére


Formaster
addikt

Engem a multi érdekel igazán, ott meg kb felejtős a V-sync a megugrott input lag miatt. Most 1060-al High beállítások mellett 200/200-as beállításokkal már sokszor a 60 sincs meg, főleg több-v-több multiban. Még az 1v1-el nincs sok bajom. Bár nem tudom, hogy vga vagy proci limit miatt. :U

[ Szerkesztve ]

(#48011) Scholes9 válasza Formaster (#48010) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Multit nem játszottam nagyon még :B :D Sajnos igen, proci terén nem elég neki semmi sem :U :(

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#48012) Formaster válasza Scholes9 (#48011) üzenetére


Formaster
addikt

Majd talán a Ryzen? ;]

(#48013) hash99 válasza Formaster (#48012) üzenetére


hash99
senior tag

Nem hinném :D amit eddig tudni lehet abból kiderül hogy egy szálon ha nem is sokkal de gyengébb egy kaby lakenél.

(#48014) Formaster válasza hash99 (#48013) üzenetére


Formaster
addikt

Hát szerintem nem is kicsit lesz az... A 7700K-t akár 5Ghz-en is tudod járatni egy jó lap+hűtő kombóval, aminek a turbó órajele 4.5Ghz, ehhez képest a Ryzen turbója 4-4.1Ghz. A 8 mag miatt meg főleg nem tudod úgy hajtani, mert 8 mag jobban fűt. Igaz alacsony TDP, de majd meglátjuk. Várom már a teszteket.

Végre egy normális terran player ;] Most nem azé me elvertem, csak egy értelmes ZvT-t gameltünk. Meg is dícsértük egymást, ő hozott marin-maru-medi-tank-viking kombót én meg muta-ultra-ling-bane-swarmhost kombót. Leszedett egy bázis, én is egyet, hol neki, hol nekem volt több egysége, viszont én többet upgradeltem, így nyertem. Mikrója is volt, merem mondani h picit jobb mint nekem :DD szóval jó látni h vannak még értelmes skilles emberek.

(#48015) jokeph válasza Formaster (#48000) üzenetére


jokeph
nagyúr

Biztos sokan utálnak, mostanában szinte mindig zerglin/sppedling rush-al indítok... belefáradtam a sok szivatásba. kb 10-ből 7-8 szor be is jön, győzelem (persze ez csak kb. gold ligáig helytálló). ha bukom is a rusht, pár linget mindig ott tartok hogy lássam mivel próbálkozik és rá tudjak reagálni.
Aztán helyzettől függően váltok roach/ravager és/vagy hydra/lurker kompozicóba. Egy két overseer kötelező a DT meg a Mine-ok miatt.
ha belefér és szükséges akkor még infestor/swarm host. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#48016) Formaster válasza jokeph (#48015) üzenetére


Formaster
addikt

Ne is mondd, most nyertem párat végre. Bár a megtoszós tossal még mindig nem tudok mit kezdeni... Canon rush aztán zealot harass+oracle aztán már jönnek is a carrierek :C Természetesen örülsz ha néha tudsz közben scoutolni, mert végig azzal vagy elfoglalva hogy az a-move harassokat kivédd, meg lárvázz, meg azért valami economit is fenntarts. Sajnos itt még a baneling droppot is scoutolta, természetesen 60 playes gold ligás toss, 120-as apm-el :W Ez a másik... Ezek a lelki nyomoroncok abban lelik örömüket, hogy új accountal vagy 0-ázott ligával szétpicsáznak mindenkit diaként a bronztól újra a dia ligáig. Hát nem tudom, kívánom neki hogy ez legyen a legnagyobb boldogság az életében ;]

[ Szerkesztve ]

(#48017) jokeph válasza Formaster (#48016) üzenetére


jokeph
nagyúr

Tegnap nagyon rápacsáltam ZvT meccsben.... :(

Felelőtlen módon expeltem, rendes scout nélkül, így nem bírtam elég egységet kitolni.
Ugyanis előszőr megjelent 1 reaper, aztán 2, majd 4, oszt. kb. az 5 percben vagy 10... innentől kapufa. :)) :((( :W

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#48018) hash99 válasza jokeph (#48017) üzenetére


hash99
senior tag

3 rax reaper :) megesik.. Én se scoutolom drone-al és mire az ovie odaér egy nagyobb mappen már lehet késő.

Az a biztos ha hatch - gas - pool -al nyitsz úgy meg lehet fogni az ilyeneket és ecoban se rossz.

Jobban utálom a mostanában divatba jött hellbat+cyclone pushokat...

[ Szerkesztve ]

(#48019) Formaster válasza jokeph (#48017) üzenetére


Formaster
addikt

Én szinte sosem küldök drone scoutot lotv óta, ahogy azt a pro-k tanácsolják(multiban azért jó lenne :DDD ) Terran ellen viszont non-stop queen 6-8-ig és fontosabb az elején a creep, mint a larva injekt kb, jó ez map függő. Lehet az első larva injekt, de most valamelyik mapon dupla creep spreadet csináltam mindkét queenel és csak utána larva injekt.

Nem tudom milyen gyors meccs volt nálad, de ha van 4-5 queened plusz egy marék linged lehet megfogod. Terran ellen mindenképp kell a sok queen az elején (meg a lingek is), mert nem kerül lárvába, csak pool kell hozzá és air/ground sebzése is van. Most ezzel fogom a helion/banshee korai harasszokat, bár még a cyclone-t nem kaptam be azóta, hogy így indítok, de ha a queeneken mana is van akkor tudod őket gyógyítani ugye :R

Most azon gondolkodom, hogy toss ellen is hasonlóan 6-8 quennel indítok és akkor nem kell 4.percben spore-ra költeni az oracle miatt, illetve fogni tudom elvileg a korai 3-4 viodos 0 skill playereket.

Unit testerben sikerült rájönnöm, hogyan fogható a mass carrier. ;] Természetesen sok corruptorral és valóban kell a hydra, csak mikró kérdése a dolog. A corruptorok mennek előre tankozni a carriereket és a hydrák hátulról szedik az interceptorokat. Ezzel csak egy a "baj" ha van Templar is. Szerintem erre a megoldásra lehetne jó a hydra helyett a mass queen és mass creep spread, mert a queen armored, kevésbé olvasztja a Templar és tud gyógyítani is, illetve gyors a sebzése, mint a hydrának. Vagy kell egy adag roach még a hydrák elé. Ettől jobb nem jut eszembe, így hasonló értékű/supply sereggel, jó micróval behúzhatom a carrier felhőt. Persze ha van Mothership, azt el kell venni :C

Mikor jössz ma embör? Csak mert én este nem leszek sokáig, kellene már élnem egy kis családi életet, mert kikapok :C

(#48020) jokeph válasza Formaster (#48019) üzenetére


jokeph
nagyúr

na ezt kipróbálom. kb. 5. percnél végem volt, tehát belefért volna. :D
Buktam az exp hatchery-t, az 350 mineral+a queent 150 mineral meg durván csak az expen 10 speedlinget az 250 mineral... azaz 750 mineralt biztosan így az elején, ez akkora kiesés, hogy ajajjajjajajajajjj....... :( :W

Az a baj hogy csak overlord scoutot küldtem, a drone előbb odaért volna, minthogy az első reaper kijön.... az overlord kb fél pályán járt, mikor megjelent az expemen az első reaper...

Ha drone-val észrevettem volna, szedtem volna még 2 Queen-t, meg lerakok 2-2 crawlert, kezdésnek megfogta volna őket...

Na mindegy, ha öreganyámnak kereke lett volna, akkor gurulva közlekedik nem lépésben. :D :)) :DDD :DD ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#48021) Formaster


Formaster
addikt

:C ez biztos. Csak 1 bajom van 1v1 drone scoutal h ezt egy 4 spawn palyan akkor is csak 1:4-hez eséllyel scoutolod. Ezért kell a mass queen az elején. A terran bejön mert ez az első gondolata h te ugyse tudsz falazni meg amugy is ott a reaper ami korai mass esetén elég op. Persze 6-8 queen kb 1000 mineral de nem kidobott pénz mert kesőbb a droppokat is visszatartja ami szinte biztosan várható és nyomod a creepet is ami szintén nagy előny.

De mostmár ezt hozom zvp-ben sőt zvz-ben is mert szépen fogja az early szenyákat. Amúgy zvz-ben beválik a korai bloodlord + ground mert kb nem keszül rá. Groundnak a BL mellé legjobb hydra+ling kombó ezzel fogod a mutat meg a corruptort is.

(#48022) jokeph válasza Formaster (#48021) üzenetére


jokeph
nagyúr

A map amin buktam, a PALADINO LE, kis map, 2 személyes. Ilyen mapokon működhet a drone scout. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#48023) Formaster válasza jokeph (#48022) üzenetére


Formaster
addikt

Ez biztos, nem mondom én h nem működik az. :DDD Viszont én ettől függetlenül maradok a mass quennél, akkor viszont kb az sem kell, mehet az az 1 drone is az ecoba. Mondjuk kérdés, hogy mikor kerüljön le a pool ugye, több esélyed van fogni, ha előbb poolozol aztán expelsz, ez tény.

Az elméletem a következő: mindegy mit kapsz z-p-t ha te nem harassolsz majd ő fog. P-T esetén többnyire nem is tudsz. A korai queen mass ugye nem olcsó, de a bukott harass sem :)) és ha jól fogom jó eséllyel csak 1-2 queen bukok, míg ő az egész harassot. Innentől fogva nálad a léc, gyepálhatsz, mert te közben economiztál és még te okoztál neki kárt, ha kidobta a pénzt az ablakon. Innentől csak jó scout és megfelelő counter attack kell, meg map control. :R Nem is érdemes játszani, már megnyertrem az összeset előre ;] :C :DDD

[ Szerkesztve ]

(#48024) hash99 válasza Formaster (#48023) üzenetére


hash99
senior tag

:D :D :D :D

"Nem is érdemes játszani, már megnyertrem az összeset előre"

:D :D :D :D

Amúgy közben megy az IEM ha valakit érdekel. :) Asszem vasárnap lesz a döntő.

(#48025) Formaster válasza hash99 (#48024) üzenetére


Formaster
addikt

Ahh most kaptam egy brutál skill terrant, jelenleg platina de volt már idén dia is. Beszéltem vele main zerg, csak nemrég terranra váltott, gondolom ezért esett egyet vissza. Viszont majdnem megfogtam, csak gyökér voltam és nem hoztam a helionra roachot, gondoltam gizda leszek fogom queen ling kombóval. Hát nem voltam az de így is megizzasztottam :D Viszont erre azt mondom szép játék volt, de csak azért mert egy darab WM-se hozott :C

[ Szerkesztve ]

(#48026) Gery9112


Gery9112
őstag

3.11 patchben jön egy új coop küldetés, aminek a left 2 die arcade mód az alapja. Egész jónak tűnik :R

forrás

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#48027) Formaster válasza jokeph (#48022) üzenetére


Formaster
addikt

Mikor leszel ma?

(#48028) jokeph válasza Formaster (#48027) üzenetére


jokeph
nagyúr

majd csak 8 körül....

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#48029) Formaster válasza jokeph (#48028) üzenetére


Formaster
addikt

Várok :DDD

(#48030) föccer válasza Formaster (#48029) üzenetére


föccer
nagyúr

Milyen néven vagy fent?

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#48031) Formaster válasza föccer (#48030) üzenetére


Formaster
addikt

rádírtam... elvileg formaster vagy PeekaBoo... Váltottam a Formasterről, de itt ott még ez a név jelenik meg. :R

(#48032) jokeph válasza Formaster (#48029) üzenetére


jokeph
nagyúr

lassan... :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#48033) trialboj


trialboj
őstag

Nem tudom nézte-e valaki az IEM Katowiceben, valamiért azt hittem hogy ez világbajnokság... az máskor van, vagy egyáltalán nincs?

Az elődöntőktől kezdve ott ülnek az aréna közepén egy belső fülessel, és egy nagy fejhallgatóval, miközben a kommentátor ordibál... Hogy nem hallják mit mond? Nem lehet úgy feltenni azt a fejhallgatót hogy beszűrődjön mit mond a kommentátor?

Más:

Én általában nem zavarok át nagyobb adag probeot a 2. bázisra, hanem mikor az első megtelt, akkor a 2. illetve 3. ra irányítom őket... Sokan vannak akik átküldenek 10et. Most hallottam valami olyasmit, hogy én így sok munkaidőt veszítek... Ez tényleg lényeges mennyiség, érdemes kb 10 probeot egyből átdobni mikor kész a 2. bázis?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#48034) jokeph válasza trialboj (#48033) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nem, nem VB. :)

Más: Ezen sosem filóztam még....mondjuk én alapjáraton zerg játékos vagyok, kicsit mások a lehetőségek, ugye szimultán ki tudok szedni x drone-t, lárvafüggő elsősorban.
A korai expelésről leszoktam(tattak), ha az ellen terran vagy toss nem falaz be, már rohanom is le, ehhez legtöbbször nem kell az exp, úgy 3-10 perc között eldől a meccs, általában a javamra. :D ;]
Ha bizonytalannak ítélem meg (folyamatos scout overlord, zerglin, drone) a rushot, akkor viszont kötelezően erősen ajánlott expelés következik. :) :))

Szerintem arra gondolhattak, hogy a main base-en ha a játékmenet és a gazdaság megengedi, akkor nem x dolgozó szedi a mineralt, hanem x+10.
Így valóban reális az előny ahhoz képest, hogy ha az expeken egyesével szednéd őket ki, szerintem így érthették. ;) :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#48035) hash99 válasza trialboj (#48033) üzenetére


hash99
senior tag

Van világbajnokság minden évben a blizzconon november vége december eleje.

Ez csak egy wcs (world champion series) verseny volt. Ez annyit jelent hogy a versenyzők az ilyen versenyeken nem csak pénzt hanem wcs pontokat is nyernek illetve aki megnyer év közben egy ilyet az automatikusan bekerül a blizzconra. Koreában a gsl ilyen. Szval a rendes vb-re 16an jutnak ki ebből hatan automatikusan akik megnyerték ezeket a versenyeket a többiek pedig az összeszedett wcs pontok alapján. Tehát TY -nak már most megvan a blizzcon helye.

Elvileg minél több bázison vannak szétszórva a szedőid annál több anyagot szednek. Hiába 16 a mineral limit valamivel több jön ha pl. 12-12 van 2 bázisodon és nem 16-8. Illetve ha mindkét bázisodon hiányzik szedő a szaturációhoz akkor nincs transzfer idő mert nem az van hogy a main bázisodról a naturalra gyártod a szedőt hanem a main a mainre a natural a naturalra gyárt. A mi szintünkön ez nem oszt nem szoroz de a profik így csinálják.

Az arénás dolgot én se értettem eddig akárhány versenyt láttam a nagy színpadon mindig 1-1 üveg szobába zárták a versenyzőket nem pedig a színpad közepére egy asztalra. Ettől függetlenül elvileg a füles kizárja a kinti hangokat hogy mennyire azt csak a játékosok tudják.

(#48036) sh4d0w válasza trialboj (#48033) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

"...Az elődöntőktől kezdve ott ülnek az aréna közepén egy belső fülessel, és egy nagy fejhallgatóval, miközben a kommentátor ordibál... Hogy nem hallják mit mond? Nem lehet úgy feltenni azt a fejhallgatót hogy beszűrődjön mit mond a kommentátor?..."

Az a nagy, fejhallgató-szerű képződmény pont hangszigetelő. Ha hallanák, mit mond a kommentátor, tudnák, mit csinál az ellenfél.

https://www.coreinfinity.tech

(#48037) Formaster válasza trialboj (#48033) üzenetére


Formaster
addikt

Elvileg nem hallják. A dupla füles ezt már megakadályozza, sokszor én 1 fülessel sem hallom ha csengetnek.

Viszont... egyszer láttam már hasonló bajnokságot és olyan szitut, amiben valszeg hallott valamit az ellen, mert nagyon gyanúsan a bemondásra indult el a drop deffensre, amiről ő elvileg nem tudott. Viszont ez lehetett akár a véletlen műve, de asszem meg is jegyezték a kommentárok h talán hallott valamit :F

(#48038) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Sziasztok!

Nemrégiben vettem egy új laptopot, és gondoltam ismét felteszem az sc2-t. No, egyetlen problémám van csak ezzel: a játék mindenáron az integrált intel hd graphics kártyát akarja használni, holott van mellette egy radeon r5 430-as vga is. Az amd radeon beállítások nevű progiban fel is vettem az sc2-t, de mindenáron az integrálthoz ragaszkodik.

Hogyan bírhatom rá, hogy a radeont használja? Egyébként egy Inspiron 15-ös Dell notiról van szó, i5ös procival.

Galaxy S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#48039) wjbhbdux válasza Rigormortiis (#48038) üzenetére


wjbhbdux
veterán

nekem ebben a menüben vmelyik energiatakarékos beállítást kellett átállítani hogy ne használja az intelt játékokban

[ Szerkesztve ]

/s

(#48040) Rigormortiis válasza wjbhbdux (#48039) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Köszönöm. Sikerült is valamit állítanom, és már az amd-t használja. Viszont sokkal alacsonyabb játékbeállításokat ajánl, mint az intelnél. Konkrétan a videók felbontását lowon akarja tartani (7. gen. i5 van benne wtf?), és a felbontástól kezdve az élsimításon át az effektekig szinte mindent lowra vett le azóta, hogy felismerte az r5 m340-et. Azért nem hiszem, hogy ez ennyire alja vga lenne.

Galaxy S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#48041) hash99 válasza Rigormortiis (#48040) üzenetére


hash99
senior tag

Sajna az nem egy izom vga szerintem az igpu erősebb :/

(#48042) Rigormortiis válasza hash99 (#48041) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Ezt azért kétlem. Van valami funkció játékon belül, amihez írja, hogy vram kell neki. Nos, az 2gb van a radeonon, és mégis csak a low beállítást ajánlja.

Ati kártyáknál kell egyébként valami plusz programot feltenni, ami csekkolja a drivert, meg ilyenek? Nekem egyedül a Radeon beállítások van fennt, de ez nem csinál sok mindent.

Galaxy S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#48043) wjbhbdux válasza Rigormortiis (#48042) üzenetére


wjbhbdux
veterán

lehet hogy egyszerűen nincs arra a chipre alapértelmezett profil a játékban és csak lowra rakja. attól még gondolom át lehet állítani? A drivert rakd fel kézzel az AMD oldaláról.

Ahogy elnézem nagy teljesítménybeli különbség nincs az újabb intelhez képest, de előnye hogy nem a rendszer ramot használja.

[ Szerkesztve ]

/s

(#48044) Rigormortiis válasza wjbhbdux (#48043) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Igen, azóta néztem én is, hogy benchmarkokon csak minimális különbség van köztük, tényleg csak a vram, ami az r5 mellett szól. Viszont ennyi erővel a kártya helyett tehettek volna a notiba jobb kijelzőt :D

Galaxy S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#48045) Formaster válasza Rigormortiis (#48044) üzenetére


Formaster
addikt

Nézd meg teszteld ki mennyi bír. Azthiszem ctrl+f el tudod a beépített fps számlálót előhozni. Ha nem ez akkor keress ra a hotkeyekben vagy kapj le egy fraps-et. Sztem min azt a beállítást tudnia kell, mint igp-vel.

(#48046) Rigormortiis válasza Formaster (#48045) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Ha már benne van, azt fogom hajtani, ott rohadjon meg, még ha rosszabb is (amit egyébként kétlek) :D

Anno csak a Wings of Liberty volt meg, most megvettem mindhármat Battlechestben. Kíváncsi vagyok, játszanak-e még az emberek a coop móddal, azt imádtam.

Galaxy S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#48047) Formaster


Formaster
addikt

Zerg buff és Terran nerf... csak kérni kellett :DDD

(#48048) jokeph válasza Rigormortiis (#48046) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv.
Igen, fut a coop rendesen, legalább mint az 1v1. :)
pár hónap alatt meg is lett a LVL 90 Mastery. :)) ;] :P

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#48049) jokeph válasza Formaster (#48047) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ezeken kívül mi jöhetett még az új patch-ba?
Durván 400 MB-t szedett le tegnap és meglepő dolgot fedeztem fel.
Eddig az FPS-em (MSI Afterburnerrel kijelezve sok más mellett) max 62 volt, 2v2 felett pedig leesett 20 alá is nagyon nagy csata közben. :( :O
Tegnap óta meg úgy indul az 1v1 meg a 2v2 hogy reflexből 120-140 FPS, és legfeljebb 70-80-ig esik le. :)) :DDD ;]
Majd még meg kell próbáljam 3v3 meg 4v4 ben is. :P

Ötlet? :DD

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#48050) Formaster válasza jokeph (#48049) üzenetére


Formaster
addikt

Hujuj ez jó hír. Még nem néztem meg csak a balanced részt. De nagyon örülök h buffolták a corrupturt, így közel 10 év után tényleg a Phoenix countere lett. Eddig egy valamire való toss szétszedte úgy a corruptor sereged, h te 1 phoenixet sem tudtál leszedni...

Talán a terran nerfnek köszönhetően visszaszorul a 3rax reaper rush, főleg h épületeket nem lesz olyan egyszerű lebombázni.

A mine-okra meg főleg ráfért, nagyon OP volt eddig.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.