Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42451) netpeti98


netpeti98
addikt

Érdekesek az új mapek, mondjuk már lehet, hogy sok lesz kicsit a hóból. :D
Mindenesetre a Star Station-t sajnálom, az egyik kedvenc pályám volt.

Üdv netpeti98

(#42452) oxox


oxox
addikt

kivancsi vagyok, hogy hova fog sorolni 1v1-ben...legutobb gyemant utan aranyba dobott, majd egy jatek utan fel platinaba...pedig akkor igencsak jo volt az aranyom (mar mastereket is adogatott)...most nem is ment. Mondjuk ha megint aranyba dob legalabb en leszek a "felszemu"

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#42453) Tuco Ramirez válasza BeLucZ (#42448) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

A kutya nem de én még igen. :D

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#42454) BeLucZ válasza Tuco Ramirez (#42453) üzenetére


BeLucZ
addikt

emlékszem, hogy filóztam rajta hogy meg vegyem e, de pont kifogtam egy viszonylag jó ajánlatot 7500-ért dobozos és ajándék óriás pószter is járt hozzá, ami a mai napig kinn virít a szobám falán. kihagyhatatlan ajánlat volt, főleg hogy akkor a digital version blizztől 12k lett volna, sok helyen meg 10-11, ennyit megér a kedvenc játékom

(#42455) Eyesis


Eyesis
őstag

Na vajon platina vagy diamond lesz rankig után? :D Talán ma este megtudom :)

Eyesis

(#42456) netpeti98


netpeti98
addikt

Maradtam gold. :)

Üdv netpeti98

(#42457) zuzu000 válasza netpeti98 (#42456) üzenetére


zuzu000
őstag

Én is T-T

(#42458) whitezo88


whitezo88
nagyúr

bronz :( T volt és bedroppolt mikor támadtam. 100 apmje volt, pont egál volt a végén :(

(#42459) Tuco Ramirez válasza BeLucZ (#42454) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

én is megvettem a hots-ot, de egy-két hónap játék után rájöttem hogy a wol multija jobban bejön. :) Hots-osok is, de inkább csak funnolásként.

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#42460) BeLucZ válasza Tuco Ramirez (#42459) üzenetére


BeLucZ
addikt

ja értem, ezek szerint a hotsos változtatások rád negatívan hatottak, nekem is kellett kis idő mire megszoktam, pl qurvára zavar hogy nem lehet felwarpolni és pylon hatóköre fentre semmit nem ér, tehát felülre nem lehet canonozni + pylon nélkül, de pl az ms core jól jött nagyon

(#42461) oxox válasza BeLucZ (#42460) üzenetére


oxox
addikt

lassuk be tosskent az op volt...marhogy a felwarpolas...viszont javitottak a prismen, szoval azert megoldhato.
a prism cannon drop meg igazi funop jatek ;]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#42462) BeLucZ válasza oxox (#42461) üzenetére


BeLucZ
addikt

OP vagy nem OP, nekem jól jött sokszor :D igaz hogy kellett hozzá egy observer is ,de hát akkor is, úgy lett volna amúgy az igazi a koncepció, ha totálisan fellát a pylon hatóköre , high ground ide vagy oda, illetve obi sem kell a felwarphoz :D majd irok a blizznek hogy hozzák vissza! :D

(#42463) Formaster válasza oxox (#42452) üzenetére


Formaster
addikt

Észre vehetné már a blizz hogy egy rakás sz@r lett az mmr mióta belenyúltak.

(#42464) Formaster válasza Tuco Ramirez (#42445) üzenetére


Formaster
addikt

Kizártnak? Ember, amikor a fociban egész teameket tudnak megbundázni? Ha a fődíj most x volt, tegyük fel 100k és azt mondják bukd el 500k-ért te nem tennél rá hogy 2. vagy első helyen végzel? Ugyan már... ahol fogadni lehet ott mindig lesz bunda.

(#42465) BeLucZ válasza Formaster (#42464) üzenetére


BeLucZ
addikt

szerintem nem volt bunda

(#42466) whitezo88


whitezo88
nagyúr

nem bírok nyerni, eddig 4ből egyet sikerült, bár mivel S volt felugrottam. itt van a legutóbbi, nagyon erős allint nyomott a Z. Mi volt a rossz? (azon kívül, hogy a végén elfelejtettem Nexusra lövést nyomni :U ) [link]
pontosan igyekeztem lekövetni a buildet, már épp menni akartam a főnixekkel.

(#42467) oxox válasza whitezo88 (#42466) üzenetére


oxox
addikt

replayt csak otthon tudom megnezni...grafikonokbol amit kivettem, hogy 4phonexiet csinaltal, pedig expelve meg nem nagyon expelt. mar egy de leginkabb ket phonixel erdemes berepulni...ha latod, hogy mass roach, akkor maris void, +sentryre kell menni. otthon megnezem.
4phoenix felesleges mass roach ellen

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#42468) whitezo88 válasza oxox (#42467) üzenetére


whitezo88
nagyúr

hát ezekkel a pályákkal is muszáj ismerkedni, most nyertem egyet proxy VR-rel de azt hittem nem fog menni mert leküldtem a Stalkereket közbe meg szikla volt és csak a vr-ekkel voltam kénytelen megindulni. cannonozott is de végül legyűrtem...

(#42469) oxox válasza whitezo88 (#42468) üzenetére


oxox
addikt

kivacsni vagyok a mapokra..ffe-nel baromi fontos a scout, a scoutolo probe-al egyreszt celszeru az expeleset hatraltatni (pylo cancelezessel), ill. ha van hozza apm-ed, akkor move-al. En cannonal is szoktam.

volt egy gyemant elleni jatekom, akinek cancelleztettem az expjet, majd gyanus volt, hogy sehova sem expel (nekem mar kint volt a nexus), a kikuldott probe-t (akivel checkoltam az expeket) visszakuldtem, es lattam, hogy 1 base roach lesz. egybol jott a void, + leraktam meg egy cannont, es sentry gyartas...csaknem indult meg a roachokkal, a derito probe-ot kint szoktam hagyni, hogy lassam, ha megindulnak...techeltem colora, es kozben bealdoztam a probe-t, mert nydusra szamitottam...latni nem lattam, de meg is jelent egy overlord a mainem szelen, es jott is a nydus (le is szedtem mielott megnyilt volna)...innen mar bukta volt neki a gazdasagi hatrany miatt. Mondjuk eleg massziv roach+hydra sereget csinal, dehat overseer nelkul indult meg (lattam mire keszul), es amint kesz volt a mothership ra is ugrottam :P
kb 2unitot buktam, neki meg az egesz serege elfustolt

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#42470) nepszter1


nepszter1
addikt

Mondjuk egy ezüst/gold szintes BO hol találok PVZ hez ? Mert egyszerűen nem tudok boldogulni a zergek ellen..

(#42471) netpeti98 válasza nepszter1 (#42470) üzenetére


netpeti98
addikt

Én ezt ajánlom:[link], szezon zárás előtt egész jó volt goldban.

Üdv netpeti98

(#42472) Eyesis válasza Formaster (#42464) üzenetére


Eyesis
őstag

Szerintem nemhogy bunda volt, hanem egyenesen a nagy zerg összeesküvés része volt.
Komolyan olyan érzés volt nézni JD "küzdelmét", mintha direkt ki akart volna kapni. Meg sem próbálta értelmesen kihasználni, hogy Boxer ezt a wm marin tankot hozza... Nyilván nem a ling/baneling/muta kombó a jó választás... Minden zerg sír mindig, hogy jajj milyen op a terran.. Hát én meg azért sírok, hogy a picsának nem lehet normálisan ésszel játszani zerg fajjal is... JD basszus... 400 apm, mi a francra megy el 400 apm? Miért Muta volt a legnagyobb tech, amit kihozott? Boxer amugy mondhatni tökéletesen játszott. Nem tisztem megítélni a balance-ot, de azt jól láttam, hogy Boxer a terranból közel 100%ot hozott, JD a zergból meg messze nem...

Eyesis

(#42473) BeLucZ válasza Eyesis (#42472) üzenetére


BeLucZ
addikt

BOMBER :D nem volt bunda, egyszerűen jobb volt a T és kész, te milyen kombót választottál volna ? :) vedd figyelembe az időt is! Bomber buzi agresszíven játszott, minden kis hibát könyörtelenül kihasznált, egyszerűen nem hagyta érvényesülni JD-t, az őt megelőző játékosok mintha asszisztáltak volna JD-nek hogy nyerjen, annyira nevetségesen könnyen ment át rajtuk.

[ Szerkesztve ]

(#42474) Eyesis válasza BeLucZ (#42473) üzenetére


Eyesis
őstag

Ha valaki, akkor JD az, akinek lett volna APM kezelni a wm-okat. Én úgy éreztem, hogy tanácstalnul, terv nélkül játszott. Sajnáltam, és a 4. meccsen már nagyon neki szurkoltam, de ott is inkább kapzsiskodott, pedig már a bunker rush próbálkozás is azt sugallta, hogy Boxer ismét aggresszív játékot akar...

Eyesis

(#42475) nepszter1


nepszter1
addikt

[link] Esetleg valaki ráér az elmondja mik voltak a hibáim ? Köszönöm

(#42476) Formaster válasza BeLucZ (#42473) üzenetére


Formaster
addikt

Jah, végigverte a fél világot, de erre nem tudott volna kombót. Nem tudom mit választottam volna, mert nem is néztem, de hallottam eleget. És ez már nem az első lehetetlen nyerés, ahol valahogy pont a fináléban játszik az esélyes tiszta noob szinten, ahhoz képest amit addig végigvitt.

(#42477) whitezo88 válasza nepszter1 (#42475) üzenetére


whitezo88
nagyúr

én 1-2 Colot hoztam volna (robo a gw után nem ilyen későn) minimum. begyűrted volna. csomó marineja volt, pár mara (azokat lelövik a stalkerek) mása meg nem volt és épp expelt szóval gyors ellentámadás utána és gg.
több derítés kéne persze én se csinálom úgy ahogy kéne de így tudod mire számíts.

[ Szerkesztve ]

(#42478) nepszter1


nepszter1
addikt

Ezeket a területi hot keyet mire érdemes rakni vagy hogy kellene beállítani? Hogy 1. 2. base 3. base stb.

(#42479) whitezo88 válasza nepszter1 (#42478) üzenetére


whitezo88
nagyúr

camera locationt állítsd ctrl f2 ctrl f3 stb és aztán f2 meg f3 stb vel odaugrasz. az alap f2 kiesik ami a full army kijelőlése, de az úgyse kell. (1-2-3at használj)
proxy pylon locationra is érdemes egyet tenni.

(#42480) AlyArkhon válasza Formaster (#42476) üzenetére


AlyArkhon
őstag

Így van. Én végig néztem és pláne fura hogy 3 szor ugyan azt játszották el . Nah egyszer még azt mondom hogy benyalta oké , de 3 szor ugyan azt ??? Nem egy gold ligás játékosról van szó hanem JD-ről . FOrdítva is ugyígy fura lett volna ha BOmber játsza el ugyan ezt ...

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#42481) Formaster válasza AlyArkhon (#42480) üzenetére


Formaster
addikt

Én goldos vagyok, de ha valami nem jön be akkor nem erőltetem. Jó pénzért persze bármit :C

(#42482) AlyArkhon válasza Formaster (#42481) üzenetére


AlyArkhon
őstag

Mennyit kapsz azokért a meccsekért amiket elbukunk ? :DDD Gyanús is volt már nekem hogy régóta gold ligában vagyunk :D

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#42483) Formaster válasza AlyArkhon (#42482) üzenetére


Formaster
addikt

Nálad kevesebbet :DDD De majd megpróbálok kevesebb unitot hozni :C

(#42484) BeLucZ válasza AlyArkhon (#42482) üzenetére


BeLucZ
addikt

titeket is lebundáztak mi ? :D BUNDAAAAA

(#42485) Formaster válasza BeLucZ (#42484) üzenetére


Formaster
addikt

Jah, csak mindig Aly szakít nagyot ;] Én háttérbundás vagyok :W

(#42486) AlyArkhon válasza Formaster (#42485) üzenetére


AlyArkhon
őstag

Max idegben . :DDD Te kis bundás :DDD

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#42487) Tuco Ramirez válasza Eyesis (#42472) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

a nagy zerg összeesküvés része volt

:C Megalol, a mai nap postja. :)) Légyszi mesélj már erről a nagy zerg összeesküvésről nekünk tudatlanoknak...

#42476 euzsolt: Akkor javaslom, nézd meg a négy meccset (a harmadikat nem muszáj, az csíz volt). Utána jöhetnek az reálisan kivitelezhető alternatív stratégiák, amit JD csinálhatott volna, úgy hogy közben életben marad a korán megkezdett és folyamatos mass marine+tank+wm nyomás alatt... Mert mindenki csak kritizálja JD-t hogy szarul játszott, de azzal kapcsolatban, hogyan lehetett volna ezt a jól kitalált terran BO-t jobban counterelni, arról nagy a csend... :U

[ Szerkesztve ]

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#42488) whitezo88 válasza Tuco Ramirez (#42487) üzenetére


whitezo88
nagyúr

az ott kezdődik, hogy a háttérhatalom, a HAARP meg az Echelon, nem beszélve az irányított elektrosokkokról... (...) ;]

(#42489) Eyesis válasza Tuco Ramirez (#42487) üzenetére


Eyesis
őstag

direkt rosszul jatszott, hogy buffolják a zerget, és a következő patchig még több pénzt nyerjenek össze :D
Mikor megtudtam, a zergek lefizettek egy ferrarival, hogy ne mondjam el senkinek, csak azt nem tudták, hogy én már a GM streamemmel összekerestem magamnak egy ferrarit, és nem kell még egy :)

ja :) platina lettem :) tvt volt modnom proxy reaper.. deritette es jol bevedte.. aztan megfogtam a tamadasat majd a 10 hajos droppot nem :) platina volt gold lett pedig nyert, en meg diamond voltam platina lettem, pedig vesztettem :D

[ Szerkesztve ]

Eyesis

(#42490) Ghoosty


Ghoosty
őstag

Volt egy jó kis TvZ-m. Hiába kezdtem cc first-tel, nem tudtam kihasználni az extra bevételt, mert béna vagyok. Sok jó része volt a meccsnek, de sok várakozós rész is, de nagyon élveztem. Kicsit hosszú, de akit érdekel, annak linkelem: [link]

(#42491) AlyArkhon válasza Tuco Ramirez (#42487) üzenetére


AlyArkhon
őstag

Pedig valószínűleg lehet konterelni különben mindenki csak marine +tank + wm et tolna . :R és láthatnánk sok-sok t.v t.-t De izgalmas is volna :DDD Egyébként én leginkább terran jatékos nem vagyok , inkabb mainem zerg és azért nem értem látva már JD sok meccsét, hogy miért tudta ellene lehozni 3 szor ugyan ezt a buildet. Sehol egy infestor sehol egy viper , tudva hogy Bomber tolja ellene ugyanezt már sokadjára ő duplaexpel stb.
Akkor most tényleg Bomber volt annyira kegyetlen azzal a marine tank wm pussal hogy innentől kezdve senki sem tudja megállítani vagy valóban JD játékában volt valami galiba ? ( ideg , feszültség , fáradtság akármi , s nem az említett lefizetés )

Nem a kritizálásról van itt szó , hanem arról hogy a Bomber által jól felépített taktikáját JD 3 jára sem tudta megfogni . Ez ami szerintem fura.

[ Szerkesztve ]

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#42492) Tuco Ramirez válasza AlyArkhon (#42491) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Az fix, hogy Bomber jól kitalálta ezt a BO-t és mintaszerűen kivitelezte is. Biztosan lehet ezt is fogni, de mégis mivel...? :F A viper semmire sem jó mass marine ellen. Az infestor lassította volna a melee attack és defense fejlesztéseket és elvette volna a gázt a mutáktól (és akkor Bomber medivacjei szabadon repkedhettek volna). Bomber marine splitje a legtöbbször amúgy is szinte tankönyvbe illő volt, tehát a fungalok sem valószínű, hogy átbillentették volna a mérleget JD javára. Hive techre (azaz ultrára) JD a folyamatos erős nyomás miatt nem tudott kitechelni. Esetleg egy korai erős roach/bane push működhetett volna ez ellen a BO ellen, de kíváncsian várom a nálam hozzáértőbb zergek véleményét. :R

#42489 Eyesis: Akkor ezek a gonosz zergek már inkább David Kimnek, a Blizz balance-ért felelős designerének küldték volna azt a Ferrarit. :D

[ Szerkesztve ]

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#42493) oxox


oxox
addikt

érdekes a besorolás megint....mint írtam két szezonnal korábban kb 60% winrattel gyémánt után lerakott aranyba?!?...egy játék után visszasorsolt platinába...aztán előző szezonban nem ment kb 40% winrate-em volt (inkább unrankedeztem), gondoltam akkor most megint arany, ott legalább rajoskodhatok...buktam is a besorolót (terran ellen, de amarőr hiba miatt.) erre visszasorsolt platinába...kapom is platina/master/arany játékosokat. aranyat okítom, platina ellen szenvedek.

3v3-ban dia top1 voltam szintén 60-70%körüli winrate-el (2v2-ben szintén dia top voltam)...mindkettőbe platinába rakott.

senkit nem rak alapban platina fölé mostmár, vagy csak engem szivat? (3v3 platinába szenvedős volt a kezdés, mert homár társakat kaptam....szerencsére a gyenge kezdés után most volt 4 win zsinórban, és fel is dobott diába)

3v3-ban az utóbbi 20 játékból 16win ha jól számolom...erre platina top1 dia után...buzik

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#42494) BeLucZ válasza Tuco Ramirez (#42492) üzenetére


BeLucZ
addikt

én amit nagyon hiányoltam JD játékából Bomber ellen az a roach, roach ling banes infestor szerintem helyrerakhatta volna a dolgokat, utólag egy kis ultra kiegészítéssel, a gond ott kezdődik, hogy ilyen agresszív játékkal nehéz mit kezdeni, nem hagyta JD-t nyugodtan makrózni, egy pillanatra nem hagyta nyugiban játszani, ilyen agresszív letámadó játékkal rohadt nehéz mit kezdeni még 400-as APM-el is, főleg hogy mass marinenak brutális dpse van főleg stimmelve villámgyorsak és mivel sok a medivec mindez ingyen van, jól csinálta Bomber, a legjobb védekezés a támadás :) amúgy szerintem egy jó kis ultra-Bl-Corruptor kombóval lehetett volna szétszedni sok-sok overseerrel megtámogatva, csak ugye a meccseknek esélye sem volt eljutni erre a szintre

(#42495) kovsol válasza oxox (#42493) üzenetére


kovsol
titán

Engem előző szezon elején a diamondból 50% feletti winrate mellett silverbe rakott!

May the Force be with you!

(#42496) Winner_hun válasza kovsol (#42495) üzenetére


Winner_hun
félisten

Azigen. Én maradtam gyémántban.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#42497) Ghoosty


Ghoosty
őstag

Szerintem attól függően pakolja az embereket visszább, hogy mennyire volt aktív az adott ligában. Én is inaktív voltam, így silverbe kerültem. Mondjuk jelenleg nem is játszom jobban, mint silver. :B

(#42498) BinLaden


BinLaden
tag

Hi all!!!

nagy örömmel jelentem be hogy az ICCup ladderen D+-os lettem 2019 ponttal :C

17 győzelem 8 vereség protossal :-

elvertem 3 zerget, 5 protosst és 9 terrant

kikaptam 3 protostól és 5 terrantól

Sürgős hívásom volt. A fiamért kell mennem. Az iskolába, ugye Torrente? Figyelj! Te dobjál be valamit.. Egy whisky-t vagy a f@szom tudja mit, csak ne lábatlankodj itt ...

(#42499) Eyesis válasza BinLaden (#42498) üzenetére


Eyesis
őstag

ICCup-on nincs Starcraft 2 :) Na persze nem köcsögösködök, de ez Sc2 topic :D
amúgy grat, majd akkor szólj, ha A-s leszel :D

Eyesis

(#42500) Tuco Ramirez


Tuco Ramirez
őstag

Újra gold. Szar sorozattal indítottam a szezont, vagy kétszer annyit buktam mint nyertem. Igaz ebben az is benne volt, hogy 3x is beadott egy Gaulzi-szerű cannon-rusher zsokét. Amikor harmadjára láttam a betöltőképernyőn a pali nevét, már rögtön a plafonon lett a vérnyomásom. :D

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.