Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41901) oxox válasza Eyesis (#41900) üzenetére


oxox
addikt

ideje elkezdeni gyakorolni akkor 1v1-ben :)
szombaton bécsben melozok, de szerintem vasarnap ready leszek

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#41902) Alg válasza Eyesis (#41900) üzenetére


Alg
veterán

Hétvége felejtős, hétköznap este jó nekem inkább

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#41903) Eyesis válasza Alg (#41902) üzenetére


Eyesis
őstag

ez nem egy egy hetes verseny, ez egy fun házi banjokságsorozat...
biztos lesz olyan, amikor meg pont a hétvége lesz csak jó, ilyesmi...
nyugalom, a lényeg, hogy sokat 1v1ezzunk egymassal es porogjunk :) de legfontosabb hogy érezzuk jol magunkat :)

Eyesis

(#41904) LinogeOW válasza Eyesis (#41898) üzenetére


LinogeOW
aktív tag

Értem

(#41905) Eyesis válasza LinogeOW (#41904) üzenetére


Eyesis
őstag

és benne vagy a mókában, vagy sem? :)

Eyesis

(#41906) LinogeOW válasza Eyesis (#41905) üzenetére


LinogeOW
aktív tag

Ma lehet tolok 1-2 meccset, megnézem milyen a mostani helyzet aztán meglátjuk.
Nap végén majd jelzem ha addig ráér.

(#41907) oxox válasza Eyesis (#41905) üzenetére


oxox
addikt

szerintem ne eroltesd ;] :N

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#41908) LinogeOW válasza oxox (#41907) üzenetére


LinogeOW
aktív tag

ty

(#41909) Eyesis válasza oxox (#41907) üzenetére


Eyesis
őstag

Ez nem erőltetés. Miért vagy ilyen?
Linoge: ok, majd írd meg. Amíg nem jön vissza a formád, tolhatnánk egyet kettőt :)

Eyesis

(#41910) föccer válasza Eyesis (#41909) üzenetére


föccer
nagyúr

Hi!

Szerintem oxox arra akart célozni, hogy ne eröltesd, ne akarjon visszatérni a topikba. Nem lenne jó, hogy visszatérne a formája :N

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#41911) Eyesis válasza föccer (#41910) üzenetére


Eyesis
őstag

Egyszer mindenkinek benő a feje lágya.
Amúgy más egy olyan embernek felfogni, hogy az internetes fórumozás, chatelés is hús vér emberek közötti kommunikáció, akinek nem a szeme előtt épült ki a világháló.

Eyesis

(#41912) LinogeOW válasza Eyesis (#41911) üzenetére


LinogeOW
aktív tag

ja

(#41913) BeLucZ


BeLucZ
addikt

most ment fel a 2.0.10 patch, ugyanolyan bugos foshalmaz az egész ahogy volt, ugyanúgy ledroppolja az egész csapatot a győztes meccs végén és lossként mutatja historyban :) gratula blizz

amit észrevettem hogy máshogy néz ki pl a forge fejlesztéseknél a 3-as szint logója meg pár apróság, pár meccset toltam csak

(#41914) netpeti98 válasza BeLucZ (#41913) üzenetére


netpeti98
addikt

Hát kipróbáltam, ezeket az egyedi observer felületeket, hát elég bugos. Összelógó szövegek, kódnevek, stb.
1v1-ben nem találkoztam még buggal.

Üdv netpeti98

(#41915) Formaster válasza BeLucZ (#41913) üzenetére


Formaster
addikt

Én még nem találkoztam ezzel a ledroppolással. Igaz nem sokat játszok az elmúlt hetekben.

(#41916) BeLucZ válasza Formaster (#41915) üzenetére


BeLucZ
addikt

lehet csak én vagyok peches és sikerül ennyi drophackerrel összetalálkoznom, de tuti hogy nem nálam van a gond, mert az egész csapatot ledroppolja tehát látom ahogy nekik is számol vissza

most vagy a battlenet ennyire szar vagy tényleg ilyen rohadt sok drophacker van, ranked meccsen még nem volt szerencsém ilyenbe belefutni, de kezd már buzira idegesíteni, hogy beverjük az ellent mint a sz@rt és kikapunk, vicc :D

[ Szerkesztve ]

(#41917) föccer válasza föccer (#41910) üzenetére


föccer
nagyúr

Hopp, ez privát akart volna lenni. :D

Most már mindegy :C

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#41918) LinogeOW válasza föccer (#41917) üzenetére


LinogeOW
aktív tag

:C

(#41919) whitezo88


whitezo88
nagyúr

gold ligába, 100 apm körülre P buildek [link]
így legalább aki nem tudja lekövetni a Gm vs Gm játékokat, mankó.

(#41920) Eyesis válasza BeLucZ (#41916) üzenetére


Eyesis
őstag

valszeg nalad lesz valami gubanc... én a helyedben ujratennem a oprendszert, aztan a gamet is..

Eyesis

(#41921) Formaster válasza BeLucZ (#41916) üzenetére


Formaster
addikt

Ja hogy ez unrankedben van? Olyat nem szoktunk ;]

(#41922) oxox


oxox
addikt

Tegnap este en csak egy random 3v3 game-t toltam (stikaban :) ) nekem az uj jminimap tunt fel....pixel halmaz volt nalam, pl. a kristalyok de hatarozottabban jobb nekem (lehet ez most csak a tv elonye, de eddig egy ellenfel/kis piros pont alig latszott...pl. egy probe, vagy medic...mostmeg szepnagy pixel palmaz :DD :DD :DD bal lent ...orulok neki komolyan mondom :D )

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#41923) Eyesis


Eyesis
őstag

Hamarosan láthatjátok koreai kommentárral Breach-et és Psz-t küzdeni két koreaival itt: http://starcraft2.hu/2013/07/30/slit-2013-summer/
http://tvpot.daum.net/wonbin7.do

Eyesis

(#41924) föccer válasza Eyesis (#41923) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem tudtam elérni egyik linkről sem a streamet. Direkt linket tudna valaki adni, illetve pontos kezdést tudni lehet?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#41925) Eyesis válasza föccer (#41924) üzenetére


Eyesis
őstag

elég szar stream oldal...
http://tvpot.daum.net/wonbin7.live
do atment liveba :D
amugy nem tudom nezni mert linuxon vagyok es ez valamit tlepeitene..

Eyesis

(#41926) föccer válasza Eyesis (#41925) üzenetére


föccer
nagyúr

Áhh, ez sem akar menni. Valami hülye koreai szöveget nyomat, amit google nem tud fordítani :(

Ennek örömére toltam 2 ladder meccset. elsőn PvP-bennyaltam egy DT rusht. A másik egy TvZ-volt, ahol én voltam a Z-vel. Az elklen bunker reaperezett. ledobtam a naturálra a clawert. Legalábbis azt gondoltam, mert egy spore colonit sikerült :C Frankó. Nem baj, ennek ellenére kivédem a rusht, csak elég sok linget kellett hozzá lehoznom dronok helyett. Megyek deríteni, lingekkel a faltól csak 2 tech labot láttam. No mondom amilyen szerencsém van, jönnek a bansheek. 1 overt már leszedtek, amire odaért a másik elég későn volt. Leraktam 3 spore-t a 2 bázisra. Mint kiderült nem starportok voltak, hanem raxok. Frankó, semmi gazdaság, semmi unit. Az ellen kiexpel, mondom okés, rakom a 3.at. Erre megjeleink egy szép nagy mm gombóccal. :C

Okés, mára hagyom a meccseket, nem megy ez nekem. :))

üdv,föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#41927) Alg válasza föccer (#41926) üzenetére


Alg
veterán

Tegnap én is nyomtam 2-t futás előtt.

Egyiken egy P-tól megkaptam hogy milyen sz@r cheater fajjal vagyok - 8gate+robo+DT-t nyomott volna 2 bázisról(nem lesz ez kicsit sok? ;] ), nulla korai nyomásgyakorlással, persze hogy fogta a roach-hydra, főleg hogy a DT-ket összerakta archon-nak, nem használta semmire.

Másik meg a warp prism drop+rámpa force fieldet cseszte el, prism-et leszedték a queen+spore-ok, forcefield mellett elfértek a lingek... :DDD

Azelőtt volt egy T is, banshee-t kiszúrtam, fogtam. Erre jön vagy 20 hellionnal, berushol a 3. bázisra, leszedi a drone-okat, majd mainre, ott is párat, de elvesztette az összes helliont közben. Ezután már csak 5 drone előnyöm volt :DDD a roach-hydra counterpush-t esélye nem volt fogni.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#41928) Eyesis válasza föccer (#41926) üzenetére


Eyesis
őstag

nekem sikeresebb volt a reggeli ladderem :) KR-en toltam elso ranking meccsnek, bronzost kaptam 300 winnel.. Valami taiwani csóka volt, jó fej volt az elején, de gg nélkül távozott :) Szerencsétlenségére én derítettem, hogy banling bustolni akar, ezert volt wm es fal és 3 bunki, nem is mert jönni inkább, aztán ment mutara, én meg mondom akkor thor, elindultam a sereggel utközben a fele muta lehalt, aztan az utanpótlás thor otthon kivégezte a maradékot :)

Eyesis

(#41929) Tuco Ramirez válasza Alg (#41927) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Tegnap én is megkaptam az "op zerg"-et egy terrantól. :K Korai expre ment, de a natural rámpájánál lévő bunkerét gyorsan elintézte egy tucat ling meg pár bane, utána mentek a levesbe a naturalon lévő scv-k is. Utána ezerrel kezdte elfalazni a main feljáróját bane bust ellen, de nekem eszem ágában sem volt ilyesmit csinálni, kényelmesen duplát expeltem és feldrónoztam magam mire újra kimerészkedett a naturalra. Utána mutákkal terrorizáltam kicsit és lecsaptam a nagyon későn kimozduló MMM+tank sereget. Innentől lényegében vége is volt a meccsnek, beszorult 2 bázisra és egy 40-50 banelinges bust-al kivégeztem. Persze ezután jött az opézergezős szájkarate, ami vicces volt, mert az égvilágon semmilyen harasst nem csinált (se hellion run-by, se drop, se banshee harass), utána meg csodálkozik, hogy a zerg a fejére nő... ;]

Ja, mindez WoL-ban. Komolyan mondom, tiszta felüdülés HotS után WoL-ban a ZvT. Nincsenek sem rohadt aknák, sem pedig villámmedivac-ek. :))

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#41930) DarthPeeter


DarthPeeter
aktív tag

Rávettem magam nagy nehezen, hogy lejátsszam a maradék 2 1v1 besorolómat,
Első körben kaptam egy diás ( már itt elment a kedvem megint az egésztől :DDD ) P-t. Derítésnél látom, hogy se exp, se gate, semmi, na mondom proxi, rakom is a bunkert meg egy turretet a mainre. Jól tettem, mert a 7.-8. percben jött is a stalker-zea-dt! push. A szerencsém az volt, hogy a dt-t be tudtam kergetni az egy turrethez meg volt scannre energiám. Visszavertem, de nem maradt szinte semmi seregem. Én hülye meg expeltem mikor megláttam h ő is kint van már, meg is lett az eredménye 10p után átment a tank-mm seregemen... A grafikon mutatta h mikor expelt én meg még nem akkor 5x akkora seregem volt, ha támadtam volna simán verem, de büszke teknős T-ként nem így tettem... :(
2. meccs T ellenfél, besorolatlan, juhé végre talán esélyem is lesz. Scout alapján korai reapert sejtettem, de nem jöttek, viszont mivel alapból tank-marine-ra mentem így mondom jó lesz 1-2wm is otthonra, le is raktam őket. 3 tank után pusholtam is, út közben szemből jött 5-6 marine el is tűntek hamar, beérek a mainje elé expelne bőszen, meg is bűntettem, de közben meg jött egy 4 hellionos drop. Hát a wm-ek ezt hamar intézték, vesztettem 2-3 scv-t :P Még próbálta volna 1db banshee-vel menteni a menthetetlent,de a marineok leszedték.
GG nélkül kilépett, mint kiderült eddig platina volt. Szóval 1 dia lose, 1 plat win és megint gold vagyok.. Szerintem én sosem fogok feljebb kerülni ( főleg ilyen sok 1v1-el amennyit én játszok ) :D

(#41931) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Sziasztok.
Valaki tudja, hogy az utóbbi Patch milyen grafikai javítást tartalmazott pontosan?

ÁdiBá

(#41932) #24650752 válasza ÁdiBá (#41931) üzenetére


#24650752
törölt tag

Itt a pontos lista a változtatásokról.

(#41933) BeLucZ válasza Eyesis (#41920) üzenetére


BeLucZ
addikt

gondolod? hát nem tudom, rankedben nincs ilyen sőt custom gameben sem találkoztam ezzel a jelenséggel, csakis kizárólag unrankedben

nem hinném hogy nálam lenne gond, mert a többiek is cumiznak, mármint a csapattársak, tehát vagy tényleg ennyi drophacker van vagy a blizz droppol le minket, ettől függetlenül lehet megpróbálom 1x ruter nélkül közvetlen modemmel, hátha(vezetékkel tolom, tehát nem lehet a wifi gond), általában én sosem laggolok mindig vmelyik másik okos szokott és pont a végén jön a cumi, tehát azért is érdekes picit a dolog mert ha nálam lenne szarság az jelentkezne már az elején is de egész meccsen hibátlan nekem, tehát egy ilyen vagyért ujrarakni az egész rendszert nincs kedvem meg a játékot

amúgy mivel sok szarságot hallottam az új nv driverekről hogy itt fagy ott fagy, én a 314.22 whqlt használom még mindig a 670eshez ez elég stabil jószág, starcratban ugyis mind1, mert a proci limitál midgametől

de ezt más is emlitette már , talán ádibá volt, szóval nem egyedi esetről beszélünk, próbáljatok ki néhány 4 v 4 unranked meccset

(#41934) oxox válasza DarthPeeter (#41930) üzenetére


oxox
addikt

teknos taktika mar megy, de megkene tanulnod droppolni....platina topban lennel siman
a helion vs wm faja volt :DDD

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#41935) 용 Bob válasza ÁdiBá (#41931) üzenetére


용 Bob
senior tag

Nekem low-medium beállításról átrakta a patch Ultrára. Első játéknál szaggatott kicsit, utána tűnt fel.

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#41936) oxox válasza 용 Bob (#41935) üzenetére


oxox
addikt

nekem visszavette a felbontast, es kb medium/low beallitasra rakta (full hd-n problema nelkul jatszok) 3v3, 4v4-ben fordulhat elo lagg nagy csapatosszeugrasnal...vissza is allitottam (bar igy a minimap nem eleg pixeles :O )

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#41937) DarthPeeter válasza oxox (#41934) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Hát igen, csak ahhoz rá kellene állnom rendesen az 1v1-re, de most mit csináljak, ha a teamgame-et sokkal jobban élvezem ? :D

(#41938) Eyesis válasza DarthPeeter (#41937) üzenetére


Eyesis
őstag

sok a duma, nem megy az 1v1 :)

Én már egyre kevésbé szeretem a sok v sokat, persze ettől meg szinte csak azt játszom :)

Szerintem próbáld meg azt gyakorolni, jogy agresszíven expelsz... 2-3-4 base és 200/200 csatázás úgy hogy nem egy fronton.. az mindegy hogy droppal vagy maskepp :)
amugy a proxy banshe, vagy egy sima reaper is segít javulni, a multitaskban.
De mondom, az a legfontosabb szerintem, hogy stabil legyen a makród, és tudj csata közben is sereket hozni..

Eyesis

(#41939) AlyArkhon válasza Eyesis (#41938) üzenetére


AlyArkhon
őstag

Én is szoktam "sereket" hozni a géphez és meg is iszom őket . :R :DDD igaz nem játék közben. :R Az lenne csak az igazi multi tasking :DDD :DDD

(bocsmár , nagyon pöröghettél a hsz megírásával ) :DDD

[ Szerkesztve ]

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#41940) Eyesis válasza AlyArkhon (#41939) üzenetére


Eyesis
őstag

Igen, sietősen szoktam írni. :)

Winnerhun: rápróbálunk? Ma este 20:00tól kezdődik... http://binarybeast.com/xHotS1308012

[ Szerkesztve ]

Eyesis

(#41941) Winner_hun válasza Eyesis (#41940) üzenetére


Winner_hun
félisten

99% hogy nem leszek itthon.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#41942) DarthPeeter válasza Eyesis (#41938) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Köszönöm a tanácsaid, i gen, egyébként az a legnagyobb bajom amit a legfontosabbnak írtál.
A makróm elég gyér és hajlamos vagyok elfelejteni utánpótlást gyártani csata közben, ami miatt már nem egyszer kikaptam...
Mondjuk hálisten egyre kevésbé izgulom el a meccseket, azzal legalább már nincs bajom :)
Én a 2v2-t szeretem a legjobban, áltában Oxox-al léptetjük ki a sok masterest :P Annyira összeszokott és jól működő csapat taktikánk van, hogy mikor volt mindkettőnknek ideje játszani, stabilan a master Top8-ban voltunk.
Na meg ugye teamgame-ben rá lehet fogni a másikra a vereség okát :D

(#41943) BeLucZ válasza DarthPeeter (#41942) üzenetére


BeLucZ
addikt

nem hozol söröket csata közben az a baj :D

teamben viszont jól tolod, azt észrevettem hogy a kedvenc egységet a siegetank :D lásd hotsban még fejleszteni se kell a sieget ez abszolút kedvez neked :P

[ Szerkesztve ]

(#41944) oxox válasza DarthPeeter (#41942) üzenetére


oxox
addikt

peldanak okaert tegnap kaptunk egy top gyemantos csapattarsat....4x bekaptuk oket egymas utan....ilyen meg nem volt sosem, hogy 4x...es 3x egymasutan ugyanazon a mapon...veletlenek mi :F
Elso kettot buktuk....massziv rusht nyomtak mind4x, elsore fogtuk, be is zartuk oket, csak sajnos feloroltek minket bentrol, ami furcsa, csakhat rohangalni kellett ide-oda (nekem elso game-em volt aznap, es elsoben altalaban eleg aluldiszponalt szoktam lenni). masodikban sikerult kozosen osszehozni /rossz falazas...ritkan megesik a legjobbakkal is :DDD , ill a terran proxy duplaraxozott, es berakott egy supplyt a falunkba :W
keson reagaltuk le...en scoutal voltam elfoglalva, Peti meg a proxyval.

3. 4. meccsben ugy elpicsaztuk oket, hogy eselyuk nem volt...csak nyomtak a rusht...egyszer be is tortek, de a helionok ettek a masodik vonalas lingeket...ill. volt egy cannon rush probalkozasuk is...szanalmasok.

Az osszeszokottsag+taktika mellett ami meg fontos, hogy mar late game-t sem bukjuk tobbnyire (eleg jol leraagaljuk az ellent)....pl. pont ez nem ment a fent emlitett parnak.

BeLucZ- early gameben a siege tank kb olyan brutal egyseg mint a sentry....hatha meg visiont is ad neki valami, vagy sentryvel korbefalazza....gyakorlatilag ez a taktikank alapja...a masik 20%, hogy tank marine, tank helion, vagy meg wm hozza, ill. hogy mi adja a visiont (bar mostanaba Stargate fele mozdul a merleg, merthogy DT-s is lehet fogni vele, es megiscsak tamadhatok :) )

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#41945) whitezo88


whitezo88
nagyúr

12 éves Master ligás coaching, bár ugye gondolom NA. dehát nem a kor számít... [link]

(ja meg ez 1 éves nem hots)

[ Szerkesztve ]

(#41946) DarthPeeter válasza BeLucZ (#41943) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Látod, erre nem is gondoltam, lehet ez lesz a jövőbeli sikerem titka! :D

Köszönöm a bókot :) , szeretem a tankot hiszen op :D Nagyon jól kombinálható egység, sentryvel szinte egyenesen verhetetlen, oxox-al szeretjük is ezt kihasználni :), csak elég lassú, meg unalmas, ha funolunk akkor kimondottan kerülöm, amíg nem hoz az ellen is jó néhányat belőle.

(#41947) DarthPeeter válasza oxox (#41944) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Hát ilyenre én sem emlékszem, 4x ugyan az az ellen ugyan azon a pályán..., DE azért csak ráéreztünk a gyengéjükre, nem is nagyon volt közük utána a meccsekhez ;]

(#41948) BeLucZ válasza oxox (#41944) üzenetére


BeLucZ
addikt

tank+marine amúgy szerintem az egyik legerősebb standard egységkombináció és az egyik leghatékonyabb is midgamig

[ Szerkesztve ]

(#41949) oxox válasza BeLucZ (#41948) üzenetére


oxox
addikt

sokmindennel lehet enni...chrzea+imo pl.

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#41950) BeLucZ válasza oxox (#41949) üzenetére


BeLucZ
addikt

na igen, csak annál pl nincs anti air unit, mig tank marineban van tehát univerzálisabb, ritkán láttam valakit az általad emlitett kombinációra menni, chargelotot is ki lehet mikrozni sok stimes marinnal, immot szintén szétszedik a marinok

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.