Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41201) oxox válasza netpeti98 (#41200) üzenetére


oxox
addikt

ellenem ezt a kombot phonixekkel szoktak alkalmazni...korabban kesz van, es a 3gate robot pl siman fogja.
ugye 1 phoenix 150/150 az imo meg 250/150 ...
3phoenixel beropkodnek szedot szedni, ha ellentamadasba megyek, akkor meg emelgetik a unit-jaimat, ill. ha ugyes akkor droppolni sem tudok.
Mondjuk nekem a 3gate-robo nyitas meg mindig szimpibb mint a 4gate (azt eszem is vele), ill. a 3gate+stargate (onnan meg tovabb nem eri meg techelni early gameben...bar az early tempest lehet nem is lenne hulyeseg, csak nekem nem jon be annyira a legiharc)

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#41202) whitezo88


whitezo88
nagyúr

a noskill duál SH ellen mi a jó? (map közepére takony, burrow, spore, meg védő egységek) low liga, tehát nincs kétszáz apm. tegnap is 2x benyaltuk. obs meg Tempest úgy vélem jó rá de az obst folyton lekapják. colo ellen meg ott a viper meg a Corr. Droppolni a bázisukra folyamatosan?

amúgy nagyon számít a társ 2v2ben, nem véletlenül van faligában olyan hogy az egyik gyémánt meg master akár. egyedül nagyon nehéz kettőt kezelni. meccs: pvz (mi) vs tvp. t azonnal drop, egyedül vitte a játékos. azt csinálta hogy csinált egy PF rusht (2 zelám volt csak nem tudtam mit csinálni), elmentem expre le. társamhoz hozzá se nyúltak de én gyorsabban csináltam így tíz VR-t meg 5 immot mint ő ugyanennyi mutát. ráadásul 2x is felnyársalta a rocs seregét. én kóstolgattam, expet is szedtem de nagyon sok stalkere volt már. mikor megindult, nem tudtam tartani hiába a fenti seregem, mégha jól meg is tizedeltem, szétkapott. ha a zerg nem társam nem expel és nem nyomja a mutát nem tudok mit csinálni sajnos. ugyanez másik játékostársammal, T. end gamebe (minden játékos 3-4 basen) ellen teknősözik, én nyomatom a Tempestet bázisa meg Thorok, tempestek ellen. társam meg mass marine huszadik percbe is meg pár tank.. egy időt után már nem tudtam tovább harcolni, pedig jól ment. Mikor már nyaggattam hogy huszadik percbe hol vannak a BC-k minimum, hozott kettőt aztán kampó.

[ Szerkesztve ]

(#41203) mikromanus válasza whitezo88 (#41202) üzenetére


mikromanus
veterán

Pár colo. és védő egységek, aztán kezdődhet a hidegháború. Középen sokat nem érnek, a colok egy tömeg felett meg elég jól kezelik a loctustömeget. Esetleg amikor már eltávolodtak a loctusok, akkor beleblinkelni a SH-k közepébe. Persze ha folyamatosan jönnek a loctusok, vagy erős a védelem, akkor ez nem buli. Ha tudod hol vannak a hostok elásva és nem nagyon mozog el, akkor lehet a területre stormot is nyomni. Vagy csak kb bevéded az exped feelöli oldalt és a gw unitokkal bedropolsz/bewarpolsz, vagy beblinkelsz a hátországba. Ha kevés a légvédelem, akkor épp mehet void, vagy phoenix is. Kis emelgetés mindig jó. Meg amit egyszer kiszaggatsz a földből, az külön parancsig nem ássa vissza magát :D

Minden helyzetfüggő. néha nagyon szivatós tud lenni a SH...

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#41204) Tuco Ramirez válasza mikromanus (#41203) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Hogy mennyire, arra jó példa ez a VOD Day9-tól (3 részes, de érdemes megnézni). :)

a noskill duál SH ellen mi a jó?

Ilyenkor elég immobil a zerg sereg, úgyhogy harass orrvérzésig (zela/DT drop, proxy warp-in), közben colo-kkal tartani a locust áradatot.

[ Szerkesztve ]

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#41205) adrian360 válasza mikromanus (#41203) üzenetére


adrian360
őstag

Mivel mondta hogy vannak spore-ok, igy a void semmit nem ér :) a nagy probléma ilyenkor az hogy a spore-ok egyből szedik az observereket, igy nagyon nehéz a detektálás.

ha igy áll fel középen a sereg, akkor tényleg marha nehéz feltörni. egyikőtök hozza a sok colossust de készüljetek hogy azért corruptorokkal ne lövöldözzék ki, és tartsátok a vonalat, mig a másik droppokkal próbálja szét szedni a bázisokat.
stormozni marha nehéz sh-kat, mivel csak 9-es rangeből lehet stormozni, a locustok meg elmásznak vagy 30-ig, és ha megvan a fejlesztés akkor folyamatosan jönnek azok a szarok.
persze értelmes játékos hoz pár vipert, és berángatja a colokat locustok közé és egy másodperc alatt vége.

beleblinkelés hülyeség, mivel nem tudod olyan gyorsan kiszedni őket hogy megérje , kiszedsz max kettőt hármat, de a következő hullám locust kinyirja az összes stalkert, és mivel a blink cooldown-on lesz még menekülni se tudsz.

egyértelműen a droppokal valahogy operálni, de nagy szivás az egész

[ Szerkesztve ]

(#41206) BeLucZ válasza adrian360 (#41205) üzenetére


BeLucZ
addikt

még az a szerencse hogy a locustok nem lőnek légire :D akkor tényleg OP lenne

amúgy szerintem a SH-s nyomoroncság ellen a megoldás sok colo meg mass air, tempest void duo

[ Szerkesztve ]

(#41207) oxox válasza whitezo88 (#41202) üzenetére


oxox
addikt

ha van terran a csapatban akkor szerintem mass tank...vagy tank viking

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#41208) mikromanus válasza adrian360 (#41205) üzenetére


mikromanus
veterán

Ha kevés a spore, vagy a hydra/corruptor, akkor attól még simán jó a void. Ha sok, akkor annyira nem buli. Ha úgy rakja le, hogy egyszerre jön ki az összes loctus és egy irányba mennek, akkor oldalról/hátulról esetleg bevághatsz némi fürgébb hadtestet a loctusok közti szünetben. vagy épp stormot. Sajna jó eséllyel creepen mozognak, ott meg ha van tumor, akkor van vision is. Vagy marad a feltartás és drop/warp/betámadás máshol. Ha már rákúszott a loctustömeg az expedre, akkor ott már baj lehet... :Y

200-200 körüli supplynál már eléggé sokesélyes a csata.

(#41206) BeLucZ
Tényleg. A tempest is nagyon jó lehet a mixbe. Veszett nagy lőtávja van és nagyon kemény sebzése. Kikapkodni se túl egyszerű...

[ Szerkesztve ]

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#41209) oxox


oxox
addikt

sh ellen eszembe jutott meg egy jo....DT fal :)

egyszer ultra ellen mar alkalmaztam (igaz nem tudatosan...csori ultrak probaltak lejonni, de a feljaron beleutkoztek a dt erofalba...hamar ff nem allitja meg oket :) )....szepen berak az ember a colok ele 7-8dt a locustok meg ugye kerulgetik...addig kevesebb colo is eleg...tempest a dt-knek fedezeknek, ha detectel megjelenne...

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#41210) mikromanus válasza oxox (#41209) üzenetére


mikromanus
veterán

ÍJó ötlet... Amíg nem hoz overseert, vagy nem csusszannak be a spore hatótávba. Onnan picit költséges lesz. De nem tűnik kivitelezhetetlennek. Főként ha közben máshol is nyaggatják és nem figyel eléggé 2 kilóméterrel a hostok elé. ;)

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#41211) oxox válasza mikromanus (#41210) üzenetére


oxox
addikt

erre kellenek a tempestek...csakhat a supply a kenyes a dologban.

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#41212) mikromanus válasza oxox (#41211) üzenetére


mikromanus
veterán

Jaja. Lehet sakkozgatni. A zergnek se olcsó supplyban az ásóka, meg a loctus-móka. Biztos, hogy vegyesfelvágott kell mindkét oldalra ha sikeresen akar nyomulni. Ez már "advanced kő-papír-olló" helyzet. :DDD

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#41213) Tuco Ramirez válasza mikromanus (#41212) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Látom megint megy a theorycraft ezerrel. :DDD

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#41214) whitezo88 válasza Tuco Ramirez (#41213) üzenetére


whitezo88
nagyúr

SH iz OP kkthxbye

(#41215) mikromanus válasza whitezo88 (#41214) üzenetére


mikromanus
veterán

oxox is OP :D

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#41216) Tuco Ramirez válasza whitezo88 (#41214) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Valamiért éreztem, hogy ez lesz a verdikt. :D

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#41217) Ghoosty válasza whitezo88 (#41202) üzenetére


Ghoosty
őstag

Konkrétan erre még nincs tapasztalatom, de szerintem egy mass void-raynek ütnie kell. Charge-ot benyomva úgy hullanak a védelmi épületek, hogy nézni is rossz. Mivel egy csomó supply le van kötve SH-ban, ezért túlerőben vagy. Már régen néztem, de úgy emlékszem, hogy corruptort is üti a VR. Tehát marad a hydra.
Ha nagy mennyiségű hydrával védik, akkor megvárod, míg elindul egyik irányba a loctus sereg és oldalba kapod sima deathball-lal.

(#41218) whitezo88 válasza Ghoosty (#41217) üzenetére


whitezo88
nagyúr

igen utólag én is theorycraftoltam. legközelebb ez lesz, frontot tartani aztán droppok, ill mass Air.

(#41219) adrian360 válasza Ghoosty (#41217) üzenetére


adrian360
őstag

mass voiddal egy baj van : oké kinyírod az SH-kat, de a zerg erre újra maxol hydrából és mire oda érsz a bázisához már ki is keltek, és volt void nincs void. zerg ellen nem szabad egy egységet maxolni, mert egyből tud countert váltani, és hello van.
maga az SH nem OP, mint ahogy a BL sem az, de egy egyég kompoziticóban, sh-corruptor-overseer olyan op mint a bl-infestor :)

[ Szerkesztve ]

(#41220) Ghoosty válasza adrian360 (#41219) üzenetére


Ghoosty
őstag

Azért ez nem egészen így megy.
Egyszer countereltem a teljes seregét és leírtottam a pályáról. Már óriási veszteség a z-nek.
Ahhoz, hogy újra maxoljon hydrából, kell egy valag bank, egy valag lárva, kell hogy legyen lenn hydralisk den. Hogy érjen is valami, kell, hogy meglegyen neki hozzá a fejlesztés. Azért én ezt megnézem, hogyan csinálja valaki végig alacsony ligában. Persze a másik meg közben malmozik, semmiképp nem hoz semmit hydra ellen. Kapásból a VR óriási gázigénye miatt marad egy csomó mineralod, amiből lehet hozni zelát, ami pont szereti enni a hydrát.

bl-infestor OP?! :) Egy nagyobb kupac blink stalker megeszi reggelire, mert a fele sereged (corruptor) nem is tudja támadni. Ha nem véded meg a BL-ek alját, akkor védtelenek. Pro meccseken szinte sose látom ezt a kombót, vagy ha igen, mindig ki van egészítve valami földivel is. 2v2-ben, egy deathball főle berakott corrupor+BL, na az már üt mint az ipari áram, mert tényleg csak akkor tudod counterelni, ha számítasz rá.

(#41221) Alg válasza Ghoosty (#41220) üzenetére


Alg
veterán

Ha nem véded meg a BL-ek alját, akkor védtelenek. :C :P ;]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#41222) Ghoosty válasza Alg (#41221) üzenetére


Ghoosty
őstag

Már nem egyszer csináltam meg, egy kupac marine, stim, beszalad, leszed 2-t, majd elszalad, mert túl sok lesz a broodling. Ugyanez stalkerrel is megy. Beszalad, vagy beblink, lősz párat és elmész.

(#41223) Alg válasza Ghoosty (#41222) üzenetére


Alg
veterán

Nem erre gondoltam, az érdekes nyelvtani fordulatra próbáltam rávilágítani, bocsánat :B (ha valamit nem védesz meg, akkor védtelen)

Kicsit az államvizsgára készülés közben :U ráuntam az 1v1-re (de lehet csak a sok zvz tett be), arcade-ozgattam, lehet majd kipróbálom a random 4v4-et, ott úgyis azt csinálok amit akarok, nem érdekel az eredmény meg a liga...

jah, vizsga meglett tegnap

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#41225) Ghoosty válasza Alg (#41223) üzenetére


Ghoosty
őstag

Igazad van, tényleg furán hangzik, de corruptort hiába nem véded meg levegőből, az nem lesz védtelen.

Grat az államvizsgához.

(#41226) netpeti98 válasza oxox (#41201) üzenetére


netpeti98
addikt

Mondjuk, ha 4 gate jön akkor én is rögtön 3 gate+robot csinálok. Ha utána jön az ellenfélnél void akkor Stalker (bár már kaptam ki mass void+colo-tól), ha nem akkor a voidok és az immok elé charge zeákat.

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#41227) adrian360 válasza Ghoosty (#41220) üzenetére


adrian360
őstag

nem látod ezt a combót ? akkor tavaly nem láttál egy pvz-t se ..... WoL PvZ arról szólt az utolsó évben hogy a protoss tolt egy 2 base allint, amivel vagy nyert vagy nem, ha a zerg túlélte kihozta a BL-infestort és gg a protossnak. igen blinkstalker kilövi a broodlordot ha alá tud blinkelni, de ezért van az infestor, ráköpi a fungált és nem tud sehova se blinkelni :) (WoL -os fungal ugye azonnali volt, nehezebb kikerülni) aztán meg jöttek a maradék energiából az infested terránok :)

A másik : mire te kihozol protossként egy mass void sereget az nem kis idő. addig a zerg is termel ugyebár.
mivel lefoglalja a pálya közepét nyugodtan expelhet amerre akar tehát lesz pénze. mivel áll egy ideig az SH-ban a supply gyűlik a pénz és gyűlik a lárva. egyetlen probléma ha nincs hydra den, de hát az ő baja ha ennyire noob. zela meg csak akkor szereti a hydrát ha van hozzá charge, meg 3/3-as, különben a hydra megeszi mire odaérne hozzá.

(#41228) Alg válasza adrian360 (#41227) üzenetére


Alg
veterán

WoL PvZ arról szólt az utolsó évben hogy a protoss tolt egy 2 base allint, amivel vagy nyert vagy nem, ha a zerg túlélte kihozta a BL-infestort és gg a protossnak.

Vagy nem, és akkor jött az archon toilet, vagy szanaszét harassolta a P a lassú sereges zerget, vagy vagy vagy...

Jobb lenne itt inkább valós élményeket meg taktikákat olvasni mint a sok theory/papercraftot, mert már kicsit unalmas az ez meg az ezért meg azért (volt) op duma... főleg hogy egy hasonló taktikához nem is biztos hogy elég a mi tudásunk (én pl véletlenül sem próbálnék meg egy ilyen swarm host-os viper-es corruptoros dolgot, egyrészt mert nem tetszik, másrészt meg mert nincs meg hozzá a multitask/unit control képességem. A mutalinget viszont nagyon élvezem jelenleg)

Szerk: egyébként amíg annyi hiba van a makró/build order/mechanikai részeken mint nálunk(értsd: master alatt), addig semmi értelme OP stratégiákról beszélni.

Szerk2: többvstöbb balance-ról meg pláne, a Blizz bevallottan az 1v1 balance-ra törekszik.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#41229) Winner_hun válasza Ghoosty (#41225) üzenetére


Winner_hun
félisten

3 win 12 loss, szerinted?:D Najó, a legutolsónál már nagyon fáradt voltam, zerg ellen elfelejtettem hogy ffe-vel kéne nyitni, inkább nyomtam egy alteffnégyet.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#41231) Ghoosty válasza Winner_hun (#41229) üzenetére


Ghoosty
őstag

Nekem valahogy a régi meccseken tapasztalt küzdőszellem hiányzott. Bár lehet, hogy megvan már a tapasztalatod és tudod, mikor felesleges. De az egyik meccsen, megleptek a muták, volt stormod, volt pár stalkered (+colo, zela sebzés felfogónak) és volt stargate is főnixnek, de különösebb összecsapás nélkül kiléptél.

(#41232) BeLucZ


BeLucZ
addikt

Tegnap 12 órát unrankedeztem egy huzamban 4 v 4 -et, néha felálltam enni,inni és wczni :D Amit megfigyeltem, hogy pofátlanul sok a zerg player és minden második zerg vagy mass hydrára ment vagy mass SH, most lehet én futottam bele pont ilyen szériába, de már rohadtul untam a zergeket :D

amúgy elkezdtem gyakorolni a phoenix mikrót, ha az ember belejön tényleg nagyon huncut dolgokat lehet vele művelni és bődületesen jó mapkontroll egység, kezdem megkedvelni, oracle sztem több v többen nem igazán hatásos; drága és könnyen kiszúrják, védik

[ Szerkesztve ]

(#41233) mikromanus válasza BeLucZ (#41232) üzenetére


mikromanus
veterán

A 4v4 komolytalan dolog. Ott aztán repkednek a BC, carrier és void hordák supply limitig. Meg alkalmanként cannon erdő nehezíti a haladást. Olyan komoly izommunka van az agyműködésben, hogy Connan is elsápadna (Tudod, az amelyik Schwarzi volt még). Amúgy azt az ivást, kaját WC-t meccs közben nyomtad? Néha még az is beleférhet. :DDD

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#41234) netpeti98 válasza BeLucZ (#41232) üzenetére


netpeti98
addikt

Én is kezdem megszeretni a Phonixeket, PvZ-ben gyakran hozok kezdésnek 4-5 főnixet (amit múltkor tanácsoltak itt a fórumon) és bemegyek szórakozni a zerg base-re. Múltkori termés: 3-4 queen, egy adag drone és pár over. Persze, hogy mass hyra lett belőle nála amit a colo-k simán leszedtek.

(#41233) mikromanus: néha én is szoktam inni 1v1 meccs közben :DDD

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#41235) BeLucZ válasza mikromanus (#41233) üzenetére


BeLucZ
addikt

nem, szünetekben :D komolytalan ez tény, de kikapcsolódásra jó, én általában kikapcsolódni ülök le a gép elé, na most 1 v 1 ben ez feszült idegeskedés lenne :) sajnos :( meg azért is szeretem 4 v 4-et, mert minden taktikot nyugodtan ki tudok próbálni

(#41236) mikromanus válasza BeLucZ (#41235) üzenetére


mikromanus
veterán

Inkább menj 2v2-re ha próbálgatni akarod a szárnyaidat. Az mérsékeltebben idióta. Abból nem tanulsz hogy az ellen 4 vs 1 jellegben rushol, vagy csak építkezik és mass carrier/BC/Void-dal támad (Persze 3-3 fejlesztésessel). Meg mindent teleszar canonnal. Hm... Mondjuk most lehet frissült a felhozatal. Mass tempest is lehet. A pro(ti)k szerethetik nagyon a sok vs sok meccseket. A zergnek nincs ilyen "ultimate weapon"-ja. A host ugyan jó, de levegőbe nem lő és az ilyen sok vs sok meccseken nagy unittömegek vannak. Sok légi vagy colo ellen nem elég a host. Az ultrák is nagyon jók, csak a kedveltebb légi massolásra azok is rugalmatlanok. Nem, nem sírok. Nem a zerg szar, hanem a nagyobb résztvevőszám a kevésbé kiegyensúlyozott.Biztos kell hozzá skill, de arra inkább nem gyúrnék. Ha épp nem ilyen agyament marhaságokat nyom mindenki, akkor se egy versenyközeg a "tömegmeccs". Inkább mellőzd! ELsorvad tőle az agyad és szőrős lesz a tenyered... ;] :DDD

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#41237) BeLucZ válasza mikromanus (#41236) üzenetére


BeLucZ
addikt

kár hogy nincs 8 v 8 :D gondolj bele milyen káosz lenne ott, sokszor 4 v 4 ben is nehéz követni az eseményeket :) ja meg nem lenne proci ami elbírná :D

2 v 2 akkor tetszene ha lenne egy stabil csapattárs aki masteres :D xD

(#41238) oxox


oxox
addikt

tegnap 2v2-ztem....volt egy nagyon idegesito.
PP mi TP ellen...bevertek minket, es mivel eldugtam egy probe-t a bazisukon dt-re mentem...elegge megcsapkodtak minket (nekem 1gate nehany pylo+cyber veszett oda...csapattarsnak csak egyseg), erre beirja, hogy gg, es afk marad :Y
persze a dt-k megerkeztek es meg is fogtam oket, kozben a bazisukat is boldogitottam...az idiota csapattars meg afk volt...ha marad siman nyerunk...

ami viszont brutal jo volt
PZ (mi) TP (ellen) droppal probalkoztam kevesebb sikerrel, de arra pont jo volt, hogy a zerg kozben a masodik expjet kinindzsazta aranyra...sajnos nem volt agysebesz a srac, mert nagyon eroltette a ling+muta kombot, annak ellenere, hogy tele volt a map widowmine-okkal....a map jobb felen pofoztuk egymast a toss-al /drop+blinkelest probalgattam/ ott mass stalker+void/. aztan beleszaladtam egy nagyobb pofonba, es a bazisomig visszakellett vonulni, ide mar a terran is jott...ff-el lent tartottam oket....kozben a zerg nem tudom mit csinalt, mert a main-jeeig legyalulta a terran...ott a megmaradt seregemmel fogtam meg oket...a pajtasnak kb 15mutaja maradt eletben amugy nulla gazdasag, nekem a main kimerult, egy exp...a masodik expemet joparszor canceleznem kellett...kozben a terran mar ket expen, a toss 3 expen (1 arany belo

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#41239) oxox


oxox
addikt

dupla...remeg a kezem :)
nem kell masteres csapattars...Petivel egyikunk sem az, es mar tobb szezont mastertopban zartunk...ha jatszana mostanaba, akkor ott lennenk most is.

Belucz -egy olyan csapattars kell akivel kidolgoztok 3-4taktikat, es megtanuljatok fogni a sajtokat...
ilyen volt nalunk kezdetben a tank-marine-gw unit-void kombo...majd robo..ill. petinek tank-helion, wm-marine stb, nekem robo+mothership stb..stb...hameg meg a mapok adottsagait is hasznaljatok, akkor tuti a dolog. meg ne massolj egy unitot :)

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#41240) netpeti98 válasza BeLucZ (#41237) üzenetére


netpeti98
addikt

16 200/200-as sereg egymásnak esne, az egy kicsit gépgyilkos dolog lenne. :DDD

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#41241) oxox válasza netpeti98 (#41240) üzenetére


oxox
addikt

sikerult kiprobalni amit szerettel volna?

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#41242) BeLucZ válasza netpeti98 (#41240) üzenetére


BeLucZ
addikt

hidd el, ha 8 db 200/200 sereg egymásnak esik, úgy térdel be a 4.8 Ghz-es 3570k is hogy öröm nézni :D na az az igazi laggparty

(#41243) netpeti98 válasza netpeti98 (#41240) üzenetére


netpeti98
addikt

Még nem. :(

Üdv netpeti98

(#41244) Tuco Ramirez válasza BeLucZ (#41235) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Erre jó az unranked 1v1-ben is. Nincs az az idegeskedés mint tétmeccseken. Ha nem érzem formában magam, inkább unrankedet tolok, mint hogy bosszankodjak a lerontott ladder statisztikán. De új buildek kipróbálására is jó.

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#41245) Eyesis


Eyesis
őstag

Látom removeolva lett a celeb monitorom :) mindegy:)

Szoktatok 2v2 randomozni? Nekem nagyon vegyesen dobal tarsat is meg ellenfelet is..

Eyesis

(#41246) oxox válasza Eyesis (#41245) üzenetére


oxox
addikt

gyemant ligaban mar 80%-ban normalis tarsakat dobal...nemcsak kutyautoket....platinaban ez a szam kb 60%...komolyan mondom nehezebb bronzbol aranyig feljutni, mint plainabol gyemantba (ugyanazzal a tudassal, random csapattarsakkal)

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#41247) Eyesis válasza oxox (#41246) üzenetére


Eyesis
őstag

akkor jó úton járok, már platina vagyok :)
Bár ma is volt aki kilépett, szerencse ellenfélnél :)

Eyesis

(#41248) oxox válasza Eyesis (#41247) üzenetére


oxox
addikt

ha az elejen lep ki az a kisebbik baj....platinaban nagyon ott kell lenniuk, hogy a masik gazdasagaval a hatorszagban megfogjanak...DPetivel is volt, hogy dc-zett....sima ugy...csak supply meg szedo...csak bunkerral, cannonal, vagy valami hasonlo fallal foghatnak....esetleg 6-7pool...mas nemnagyon. bunkerbol is tobb, mert hamar kesz az army...

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#41249) Eyesis válasza oxox (#41248) üzenetére


Eyesis
őstag

itt most kileptek, de pár napja volt egy fazon, 6 droneval vonatozott a probe utan, ugy mar az ellenfel is irta neki hogy menjen vissza banyaszni :)
nagyon bena volt, mondom akkor leszarom 5 barackbol marin stimmel, scvkkel es go, protoss 2ot expelt terran 1et, protoss levegore ment volna de becsaptam oket annyira hogy utana nagy nehezen nyertem is :) de nem volt egyszeru :)

Eyesis

(#41250) netpeti98


netpeti98
addikt

Ha újra kellene telepítenem a Windows-t, akkor valahogy át lehet menteni 1 az 1-ben a SC2-t vagy kénytelen leszek újra letölteni mind a 14 GB-t?

Üdv netpeti98

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.