Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42801) netpeti98 válasza Tuco Ramirez (#42800) üzenetére


netpeti98
addikt

Ezt én is hiányolom, az egyetlen megoldás addig átmenni egy másik szerverre.
Mondjuk remélem engem nem fog lesorolni, azért mert csak hétvégén játszom. Mondjuk ilyenkor lecsökken a bonus poolom 0-ra.

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#42802) Eyesis válasza netpeti98 (#42801) üzenetére


Eyesis
őstag

Unranked lett erre kitalálva amúgy...

Eyesis

(#42803) zuzu000


zuzu000
őstag

Streamelek juhúú. szar is vagyok, rég is játszottam, terrannal megyek :D. de több mint a semmi. ^^

(#42804) föccer


föccer
nagyúr

Winner, Eyesis: Folytatjuk a tegnapit? Megpróbálok hangot csiholni a TS-be. Tegnap nem tudom mi ütött belé... :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#42805) oxox válasza föccer (#42804) üzenetére


oxox
addikt

nemfaj.......... :U

de csak azert nem mert dolgozoba vagyok :DDD

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#42806) föccer válasza oxox (#42805) üzenetére


föccer
nagyúr

Féltékeny vagy? :)))

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#42807) föccer


föccer
nagyúr

Most nézem, hogy TLO átigazolt az EG-hez? :Y

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#42808) zuzu000 válasza föccer (#42807) üzenetére


zuzu000
őstag

Es incontrol a liquidhez :DDD
Csak egy program kereteben, majd visszamennek.

(#42809) Eyesis válasza föccer (#42804) üzenetére


Eyesis
őstag

nekem ma offos :( de holnap talan :)

Eyesis

(#42810) execute93 válasza zuzu000 (#42808) üzenetére


execute93
őstag

Olyan program, hogy eun ott van a Liquid klánban:DDDDDDD

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#42811) Winner_hun válasza föccer (#42804) üzenetére


Winner_hun
félisten

Most értem haza... ma már biztosan nem.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#42812) execute93


execute93
őstag

Mondoconra jön valaki?

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#42813) zuzu000 válasza execute93 (#42812) üzenetére


zuzu000
őstag

En megyek :D

(#42814) oxox válasza execute93 (#42812) üzenetére


oxox
addikt

ez a szombat/vasarnapi jatekos talalkozo?...csakmert asszony keresztfiat en kiserem el majd valami ilyesmire vasarnap (assasin creed jelmezben fog paradezni :) )

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#42815) execute93 válasza zuzu000 (#42813) üzenetére


execute93
őstag

Én versenyzek xd

(#42814) oxox Ja-ja! Mondocon jelmezes hülyeség:D

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#42816) oxox válasza execute93 (#42815) üzenetére


oxox
addikt

nahh akkor majd sasolok, hatha kiszurlak :DDD

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#42817) zuzu000 válasza execute93 (#42815) üzenetére


zuzu000
őstag

én akkor majd drukkolok :D de lehet lesz ott más dolog is mint az sc2 :P (szentségtörés, tudom)

(#42818) execute93 válasza zuzu000 (#42817) üzenetére


execute93
őstag

Én csak azért megyek mert meghívtak:)

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#42819) zuzu000


zuzu000
őstag

azt meg lehet valahogy oldani, hogy csak multiplayerezni lehessen? hogy ki tudjam törölni a campaign mappát? mert 7GB-ot foglal és semmi értelme, ha nem egyjátékosozom. SSD-n számítana.

(#42820) föccer válasza zuzu000 (#42819) üzenetére


föccer
nagyúr

Szerintem nem lehet.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#42821) AlyArkhon


AlyArkhon
őstag

Meghalt még valakinek sc2 vagy csak nálam van valami galiba ?

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#42822) föccer válasza AlyArkhon (#42821) üzenetére


föccer
nagyúr

Nekem tegnap is csinálta :(

üdv,f öccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#42823) Angelo69 válasza AlyArkhon (#42821) üzenetére


Angelo69
senior tag

+1 :(

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#42824) 용 Bob válasza AlyArkhon (#42821) üzenetére


용 Bob
senior tag

Itt is, ebben a pillanatban.

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#42825) BeLucZ válasza AlyArkhon (#42821) üzenetére


BeLucZ
addikt

de jó akkor már megnyugodtam, azt hittem a netemmel van valami fail, folyamat kivágott a bnet

(#42826) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Call to Action: October 3 Balance Testing

Protoss
Oracle

Movement speed increased from 3.375 to 4.0
Acceleration increased from 2 to 3
Revelation casting radius increased from 9 to 10

Terran
Armory

Vehicle and Ship Weapon upgrades have been combined

Siege Tank

Siege Mode attack period decreased from 3.0 to 2.7

Widow Mine

Sentinel Missiles splash radius decreased from 1.75 to 1.25

Zerg
Roach Warren

The Tunneling Claws upgrade now increases burrowed Roach movement speed from 1.41 to 2.25.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#42827) föccer válasza Winner_hun (#42826) üzenetére


föccer
nagyúr

Oracle buff nagyon hiányzott. Annyira keveset használt, elnyomott és egyébként is használhatatlan unit volt. Miért nem kapott +100 hp-t, meg shieldet? :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#42828) Winner_hun válasza föccer (#42827) üzenetére


Winner_hun
félisten

Pár hete még csak kevesebb gáz volt tervben

Majd kialakul, nem minden tesztelős változtatás került bele eddig a játékba.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#42829) zuzu000 válasza föccer (#42827) üzenetére


zuzu000
őstag

szarkazmust érzek, vagy tényleg?

(#42830) Klemice válasza zuzu000 (#42829) üzenetére


Klemice
senior tag

jól érzed

(#42831) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Már megy.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#42832) Tuco Ramirez válasza Winner_hun (#42826) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

A Widow Mine nerfnek már nagyon ideje lenne. Ha meglépik, megyek vissza HotS-ba 1v1-ezni. :)

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#42833) execute93


execute93
őstag

Kis stream, BBQ

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#42834) föccer válasza Tuco Ramirez (#42832) üzenetére


föccer
nagyúr

A WM annyir anem zavart. Elég hosszú cooldownja volt, így egy pici odafigyeléssel el lehetett kerülni a nagyobb károkat. Az oracle viszont eddig is irdatlan pusztítást tudott okozni, még akkor is, ha figyelt az ember. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#42835) Tuco Ramirez válasza föccer (#42834) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Ha meglepnek oracle-vel akkor az autoloss, ez tiszta sor, de azért statikus légvédelemmel elég egyszerű counterelni és általában csak a játék elején hozzák a tossok (ha arra mennek). Viszont a WM az egész meccs alatt kemény dió zergként. Lehet, hogy hosszú a cooldown-ja, de ha egyszer becsap 2-3 WM a ling-bane sereg közepébe, akkor ott kő kövön nem marad. És ehhez képest röhejesen olcsó. Tudom-tudom, egy ling előre, akna robban, overseer előre aztán kiszedni az aknát... utána lehet kicsit előre menni és ugyanezt ismételgetni. Egy olyan fajjal aminek a fő fícsörje a mozgékonyság. Persze én vagyok a béna, meg szar a mikróm, de valahogy mégis úgy jött ki, hogy a HotS-os ZvT-ben küzdenem kell a mapcontrol-ért (zergként, vicc), 2-3 akna rövidre zárja a ling runby-okat és az idő felét aknakereséssel és -szedéssel töltöttem. Hát köszi, nekem ehhez nincsenek idegem, inkább WoL-ozok tovább amíg meg nem lépik ezt a meglebegtetett WM nerfet.

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#42836) föccer válasza Tuco Ramirez (#42835) üzenetére


föccer
nagyúr

Ling bling már nem nagyon megy tvt-be sajnos, többek között a WM-ok miatt sem. Orackle ellen statikus védelem kell persze, ami viszont költség. Ha nem sikerül deríteni, akkor vagy vakon költesz a turettre/sporera/forge+cannonra, áldozva a techelésből és a makróból, vagy autoloose. Szép kilátások.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#42837) Tuco Ramirez válasza föccer (#42836) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

A ling-bane már tényleg nem hatékony, Jaedong is szívott vele Polt és Bomber ellen rendesen. Roachok nélkül nem megy már a ZvT HotS-ban.

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#42838) BeLucZ válasza föccer (#42836) üzenetére


BeLucZ
addikt

ki lehet bírni azt a 100/75 mineralt vagy 150et p-ként és elég 1 db, annyit megér, hogy ne kelljen rettegni

(#42839) oxox válasza föccer (#42836) üzenetére


oxox
addikt

szerintem toss-t szivatja leginkabb...foleg ha utana raal 3gate phoenixre, hiszen ha tamadsz akkor a probe-k banjak, ha forge-ra mesz, akkor is terrorizal kozben phoneixekkel, es mellette meg ki is expel, 3gate robo ugye bukta ellene...4gate talan megoldas, de ugyes phoenix felkapkodassal ki-ki meccs (winnerhun pl ezt igen jol csinalja ha jol emlekszem)

terran eseteben nincs gond, mindegy, hogy mmm-re, vagy tank marine-ra techel, nem kell turetre kolteni...1wm 1 lovessel leszedi a draga oracle-t, es a toss szivhatja a fogat, hogy olyanra techelt amire semmire nem megy a kesobbiekben....ill 5marine is leszed egy oracle-t (ha kettovel jonne...bar az gazilag akkor matt is)

zerg....nagyon ne sajnaljuk, egy spore mennyi 75mineral+1drone...az oracle -hoz kepest apropenz. es nem vakon elkoltott penz, dt-ktol is elveszi a kedvet a tossnak.

(#42838) BeLucZ - nem eri meg cannon-t lerakni...egyreszt nem 150mineral, hanem 300...a jatek ennyire korai szakaszaban nem raknak forge-t toss ellen, es ha 4-5-6 phoenix ezek utan beroppen hullanak a probe-k pillanatok alatt, es 300mineral a semmire az majd egy exp az ellenfelnel.

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#42840) BeLucZ válasza oxox (#42839) üzenetére


BeLucZ
addikt

spore nagyon op lett amúgy, erős is sok hp és rohadt olcsó

(#42841) oxox válasza BeLucZ (#42840) üzenetére


oxox
addikt

igen-igen, es nem kell evo sem hozza.

tegap volt egy vicces 3v3-unk DPetivel
mindketten zergek, csapattarsunk T, ellen TTT. a csapattarsunkat az elejen lezuztak (DPeti blingre ment, en massoltam a roachokat)...nem tudtuk menteni, mert a csapattarsunk arra nem volt kepes, hogy a wd-it elassa. jottek tovabb (mmm+tank), majd nagy nehezen megallitottuk oket, de engem lentrol lottek a tankok, DPetinek meg lassuak voltak a blingjei....hat a kilepes hataran voltam bevallom, mire DPetinek lejott az elso swarmh-tja, addigra elfogyott a roach+hydra seregem...hydra epuletem leszedtek (meg a mainem felet), kozben kisunnyogtam aranyra...hydra vissza boszen fejlesztes...nagy nehezen nullaztuk a mainem alatt rostoklo 6-8 tankot, DPeti fosta ki a Shostokat, en probaltam visszatechelni magam, csapattarsunk vegetalt...SH+Hydra egyutt brutal :DDD volt.

Ami a lenyeg egy rakas banshee leszedett aranyrol, majd ment tovabb Petihez....ledobtam vagy 6-8spore-t, es a maradek bansheeknek el is vedtem a kedvet..csakhogy a spore hasznalhatosagat/olcsosagat alatamasszam :DDD

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#42842) BeLucZ válasza oxox (#42841) üzenetére


BeLucZ
addikt

ja igen és már evo sem kell hozzá hanem elég a pool amit ugyis kell rakni, hát gondolom azért hozták ezt így be, mert retek sok zerg kikapott a gyenge korai aa miatt

(#42843) Winner_hun válasza oxox (#42839) üzenetére


Winner_hun
félisten

dt-ktol is elveszi a kedvet a tossnak

Az enyémet ugyan nem:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#42844) Tuco Ramirez válasza oxox (#42841) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Az én tapasztalatom viszont az, hogy 4+ banshee ellen már kevés a spore, még ha 6-8-at is leraksz belőlük. Jó pozicionálással egyesével kifókuszálják őket (2 sortűz/spore). Ha nincs meg időben a spire és a gáz néhány mutára, akkor game over. Anno terran koromban a 2 port banshee build-el a TvZ-k 80%-át simán nyertem. És nem meglepő módon kevesen írtak be gg-t a meccs végén... :)

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#42845) oxox válasza Tuco Ramirez (#42844) üzenetére


oxox
addikt

osszeogurhatunk, legyen nekem 6spore, neekd 4banshe.....siman fogom, spore veszteseg nelkul :DDD
mert egy igen fontos egyseget kihagytal a kepletbol....gyakorlatilag a legfontosabb zerg egyseget. bar az alapfelteves az oracle hasznaltarol szolt, de spore+queen es johetnek a bansheek.

winner - jolvan a kivetel erositi a szabalyt....akkor 1spore (es 6 crawler kore)

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#42846) BeLucZ válasza Tuco Ramirez (#42844) üzenetére


BeLucZ
addikt

ha okosan van elhelyezve a spore meg finom kis queen támogatással meg lehet úszni, de tény ha meglepetésként jön a banshee roham akkor csúnya vége lehet, theorycraft rulz :P mi lenne ha :D

(#42847) Tuco Ramirez válasza oxox (#42845) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Nem hagytam ki a számításból a queen-t. Tegyük fel időben deríted a banshee-ket és még van időd 4-4 spore-t lerakni a mainre és a naturalra, és +1-1 queent kezdesz építeni (ez azért már jelentős mineral és dronekiesés). Ott van még 1-1- queen is, de max egy transfusion-ra van energiája vagy még annyira sem, hiszen addig folyamatosan a lárvát köpködted és a tumorokat pakoltad le velük. 4 sporet nem tudsz úgy lerakni, hogy egyszerre legalább kettő lője a banshee-ket és egyben minden lehetséges támadási szögből védjék a hatchet és a drone-okat. Ellövöd a transfuse-t, felhozod a másik queen-t is és így azért már lehet védeni. De expelni már nem tudsz és védekezésbe vagy szorítva amíg a spire el nem készül. Ez már önmagában fél győzelem a terrannak.

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#42848) oxox válasza Tuco Ramirez (#42847) üzenetére


oxox
addikt

most egy base all in bansheerol beszelunk, vagy ket base tech game-rol, mert utobbinal azert csunya lenne, ha a zergnek nem lenne semmi ami felfele is lo? egy base ellen queen+ spore-al szerintem lehet fogni, lehet keslelteti a masodik expet valamivel, es szaladgalos, de a terran techje innen nem el meg, es expelni a terranak is kell, neked meg mar van egy elo exped. zergkent en a korai helionokat utalom inkabb.

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#42849) Tuco Ramirez válasza oxox (#42848) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Alapvetően a 2 port banshee-ről beszéltem, ott marad fölös mineral az expeléshez is. Szerencsére ilyet ritkán csinálnak ellenem, inkább a 4-6 hellionos nyitás után jönnek a banshee-k. Az se egyszerű történet, de azért addigra már többnyire kész(ül) a spire is.

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#42850) föccer válasza BeLucZ (#42840) üzenetére


föccer
nagyúr

Csak biological ellen erős, ezért is lett vége a ZvZ muta háborúnak. A fő problémám az, hogy 2-3 dront be kell áldoni, ami Z-ként mindig fáj. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.