Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42151) pincehely


pincehely
addikt

Hogy ma milyen noob-okat fogok ki 5/5 behúzva.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#42152) whitezo88 válasza föccer (#42150) üzenetére


whitezo88
nagyúr

(#42153) execute93


execute93
őstag

EG Lan! Én is ott leszek! Egész nap Sc2!!!:))

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#42154) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Sziasztok!

Kezdjük azzal, hogy [még] csapnivaló játékos vagyok, laddert is elkezdtem, de egyelőre a kampányt szeretném végigvinni brutálon. Kerrigan kell!!! :)
A legtöbb egyszerűen elsőre ment, olyanok is amikről sok sírást olvastam sok helyen (Engine of Destruction, Welcome to the Jungle), viszont az In Utter Darkness az valami katasztrófa. Odáig jutottam, hogy több youtube 'guide' videót is pixel pontosan leutánoztam, de az ellenségek teljesen máshol, más kompozícióval jönnek, focus-firet használnak, stb... amit egy videón sem tapasztaltam.
(kb. kívülről tudom annyit tanulmányoztam párat). Többségük még 2010-ből való, azóta teljesen átprogramozták a kampány AI-jét, vagy mi történt?
Tudtok valami még most is működő n00b-biztos low apm-es taktikát? :)

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#42155) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Pár napja játszottam ezt a meccset. Nagyon gyanús volt az elején az ellenfél, nem véletlenül. Reakcióidőkön van még mit javítani, de amit elterveztem azt legalább sikerült véghezvinni.

Colo droppok meg egyre jobban mennek, de van még mit fejlődni rajta. Jó lesz ez, warp gate itt nem kell, felesleges, lassít, elvonja a figyelmet. Egyszerűen terran üzemmódba kell kapcsolni és akkor nincs gond:D

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#42156) ÁdiBá válasza nonsen5e (#42154) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Az még nem is nehéz misszió Brutálon.
Az utolsó pálya na az már elég kemény...
Csinálj rengeteg kolosszust a falakat pedig rakosgasd végig canonnal.
Ennyi.
2500 at simán megtudsz úgy ölni, utána már meg is halhatsz ezen a pályán.
Ha jól tudom egy pontot meg kell védeni, majd 2500 at meg kell ölni.
Előre mondom ez könnyű misszió Brutálon, az utolsó pálya már jóval keményebb...

ÁdiBá

(#42157) Alg válasza nonsen5e (#42154) üzenetére


Alg
veterán

Igen változott az AI, nem tudom hogy kampányra kihatással van-e, de okosítottak rajta kiadás óta.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#42158) Tuco Ramirez válasza Winner_hun (#42155) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Atyaég, mennyi statisztikai adat! :Y Asszem én is felregisztrálok erre az oldalra... :K

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#42159) föccer válasza Tuco Ramirez (#42158) üzenetére


föccer
nagyúr

SC2 Gears. Nézz utána, ha érdekelnek a játék statisztikák, elemzések.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#42160) Tuco Ramirez


Tuco Ramirez
őstag

Possible changes for balance

A Viperes rész akár még érdekes is lehet, bár gőzöm sincs pontosan mit jelenthet az " increase the rate of Vipers’ spells". :U

föccer: Köszi a tippet! :)

[ Szerkesztve ]

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#42161) whitezo88 válasza Tuco Ramirez (#42160) üzenetére


whitezo88
nagyúr

keveset használják ezzel akarják ösztönözni.

de legalább instant halál Feedback esetén :D

(#42162) Tuco Ramirez válasza whitezo88 (#42161) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Eddig is csak terran mech ellen vagy a colok (és esetleg immok) kirángatására volt értelme használni, ez akkor sem fog változni ha tényleg meglépik a változtatást egy újabb balance patch-ben. :U A feedback meg eddig működött ellenük, mert az első dolog amit a Viperrel csinálsz, hogy azonnal viszed egy épülethez, hogy csontra felszívják magukat energiával.

[ Szerkesztve ]

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#42163) zuzu000


zuzu000
őstag

Másnak is 20GB a starcraft mappa? :Y
SSD-n van nekem, nem lehet valamivel csökkenteni?

(#42164) kovsol válasza zuzu000 (#42163) üzenetére


kovsol
titán

nekem 14,1GB

May the Force be with you!

(#42165) JSaN válasza zuzu000 (#42163) üzenetére


JSaN
addikt

Szinten SSD, a jatek meg csak 13.6 gb.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#42166) zuzu000


zuzu000
őstag

Megvan mi lesz a gond. Mivel mentem koreai illetve amerikai szerverre, szerintem letöltötte az ahhoz szükséges dolgokat is. Kitöröltem a kokr és enus végezetű fájlokat, így már nekem is annyi!
Köszönöm :R

(#42167) whitezo88


whitezo88
nagyúr

a versenyeken főleg miért hordanak két fülest? egy agybadugóst és egy normált. a nagy füles csak üres és hangtompításra való? magában viszont már nem lenne jó?

(#42168) adrian360 válasza whitezo88 (#42167) üzenetére


adrian360
őstag

az agybedugóson hallgatja a játékot, a nagy fülesre meg kap egy kis alapzajt, vagy valamit, hogy még véletlen se hallja a casterek meg a közönség hangját.

(#42169) föccer válasza whitezo88 (#42167) üzenetére


föccer
nagyúr

Ahogy adrián is mondja, a nagy füles csak szigetelésként és fehér zajként van fent.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#42170) Lokids válasza föccer (#42169) üzenetére


Lokids
addikt

Olcsóbb, mint hangszigetelni a szobákat. :P

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#42171) Tuco Ramirez


Tuco Ramirez
őstag

Ha már versenytéma, tudja valaki, miért nem rendeznek a nagy 1v1 tornákhoz (GSL, DH, WCS, NASL, IEM stb) hasonló szintű profi több v több bajnokságokat...? :F Van épp elég nagynevű sc2 gamer klán és szerintem sokakat érdekelnének az ilyen versenyek (engem is)... :U

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#42172) föccer válasza Tuco Ramirez (#42171) üzenetére


föccer
nagyúr

Leginkább azért, mert az SC2 1v1-re van balancolva. több v többre kb lehetetlen kibalancolni. Azon kívül a több v több-re nagyon kevesen kíváncsiak, így sokkal kisebb reklámbevételt hoznának a közvetítések.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#42173) whitezo88 válasza föccer (#42172) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Illetoleg 1v1 ben 6 fele matchup van. 2v2ben joval tobb. Valami matekos majd kiszamolja de valahol 20 es 30 kozt elvileg :)

(#42174) Tuco Ramirez válasza föccer (#42172) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

A top játékosok team meccseire (2v2-re gondolok) szerintem sokan kíváncsiak lennének. A balansz témában igazad lehet, de azért egy próbát megérne a dolog szerintem.

whitezo88: Épp ez a lényeg, a nagyobb változatosság. :)

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#42175) föccer válasza Tuco Ramirez (#42174) üzenetére


föccer
nagyúr

A páros teniszre sem kíváncsi senki, pedig ott is a top playerek játszanak. Itt sem lenne másképpen.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#42176) oxox válasza föccer (#42175) üzenetére


oxox
addikt

halkan azert hozzatennem, hogy a legnezettebb sportok csapatsportok, es nemsok balance-olt verseny/bajnoksag van

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#42177) whitezo88 válasza Tuco Ramirez (#42174) üzenetére


whitezo88
nagyúr

de úgy értem 1v1ben 3 dologra számítasz és ezen belül is több pontos buildet kell betanulni. 2v2ben ellenfélnek 6 féle páros jöhet akik pont kétszer annyiféleképp tudnak buildet csinálni amellett hogy nektek is többet kell betanulni pontosan. a kommentátorok meg a huszonvalahány matchup miatt felköthetik a gatyájukat, 1v1ben ugye 6 féléhez kell tudni hogy mi következhet. 2v2 meg nem standard, hanem speckó közös taktikák vannak. Két nagyon jó játékos akár 85% winratet is összehozhat és master ligában, épp tegnap nézegettem ilyeneket, sok olyen van. 85w, 11l meg hasonló... 1v1ben azért közel sincs így, top gm-eknek se ilyen arányuk van max 60-40 körül.

teniszhez nem jó hasonlítani mert olyan mint ha sc2-ben az összes 2v2 csak mondjuk PPvPP állna ugye mivel mind a 4 teniszező ugyanabból a helyzetből indul és ugyanazt kell csinálniuk (max más az ütőjük)

de ha mondjuk lehetne választani hogy teniszütő, squashütő vagy tollasütőjük legyen na az más :DDD

[ Szerkesztve ]

(#42178) Tuco Ramirez válasza föccer (#42175) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

A tenisz szerintem rossz példa ide. LoL, DotA 2...? Mindkettő szigorúan csapatjáték és bitang nagy nézőszámot vonz egy-egy színvonalasabb verseny.

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#42179) EczkE


EczkE
addikt

Starcraft Olimpia

Asszem mindenféleképpen!

(#42180) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Szerintetek mikor fogják már megcsinálni az EU szervert?
Mindenhol tök jól működik minden csak nálunk EU-ban van szopóka.
Kampánymód gajdul, 4v4 ismételten szar.
Most már jó lenne ha a Blizzard össze szedné magát, mert a f@szom kivan hogy 35 ezret fizettem két játékért azt most csak pislogok, mert amivel szeretnék játszani nem tudok...

Nem hiszem hogy olyan bonyolult dolog lehet megcsinálni egy szerver-t hogy jó legyen.
Mindennap Sinkanszen biztonsági berendezéseket rakunk össze japánba, és még senki nem halt meg miatta....
Blizzard ÉBRESZTŐ!

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#42181) BeLucZ válasza ÁdiBá (#42180) üzenetére


BeLucZ
addikt

ja hogy csak az eu szerver fos? huzok is át másikra, csak ott meg idegesítő a nagyobb ping, én is rohadtul unom már ezt a bugos foshalmazt, egy jó minőségi játékot időről időre jól elcsesztek :) nem igaz hogy 3 év alatt nem lehet megcsinálni úgy hogy problémamentesen gördülékenyen és gyorsan működjön :) pénz biztosan lenne rá, 4 v 4 hiba kritikán aluli, szinte már-már groteszk, blizzardnak össze kéne fognia valakivel, hogy a játékok tartalmi részét ők szerkesszék de a technikait ne :D ahhoz nem értenek

(#42182) euzsolt : ph topikot biztos nem követik, de sztem a saját battlenetes fórumjaikon is szanaszét fikázhatják őket...

[ Szerkesztve ]

(#42182) Formaster válasza ÁdiBá (#42180) üzenetére


Formaster
addikt

Szerintem feleslegesen mondod el ezt naponta. Kötve hiszem, hogy követi a blizzard a PH topikunkat.

(#42183) whitezo88 válasza ÁdiBá (#42180) üzenetére


whitezo88
nagyúr

én tegnap többet is játszottam, de semmit se vettem észre hogy rossz lenne...

(#42184) adrian360


adrian360
őstag

Az mondta már valaki hogy szar a 4v4 ? és hogy a 4v4 szar ? vagy volt róla szó hogy szar 4v4 ? azt tudtátok hogy szar a 4v4 ? és az a kurva 4v4 is szar. ja és az egész battle.net egy bughalmaz. meg szar a 4v4 :W

(#42185) Formaster válasza adrian360 (#42184) üzenetére


Formaster
addikt

ne felejtsd el, hogy a 4v4 szar. erőltetni kell, mert szar a 4v4 :C

(#42186) ÁdiBá válasza BeLucZ (#42181) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Nekem semmi gondom nem volt eddig a Bnettel. Nem is játszottam már 1 hónapja neten.
Kampány módokat teljesítem. Még van az új rész Brutálon és csókolom.
De így picit elveszi a kedvem hogy már elég régóta küzdöttem azzal a problémával hogy a 4v4 hibás eredményt ír ki parti végén. Kb 3 hónapja kezdődhetett el.
CSak néha jó lenne leülni pár órát játszani starcraft 2 gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#42187) BeLucZ válasza ÁdiBá (#42186) üzenetére


BeLucZ
addikt

ne legyenek hiú álmaid :) ez túl szép lenne :) UGYANIS SZAR A 4V4 :D

(#42188) adrian360


adrian360
őstag

A héten unalmamban nekiálltam 1v1-zni, ebben a szezonban először. silverből kellett egy ilyen stat, hogy végre feldobjon goldba. :F

régebben mintha könnyebben dobált volna feljebb, igaz most hogy nem lehet szezon közben leesni, úgy látszik kicsit keményítettek.
ami viszont szépen látszik hogy milyen zerg túltengés van ezen a szinten. volt hogy zsinórban 7 pvz-t játszottam, pedig azt szeretem a legkevésbé :)
ebben a szezonban se lesz meg platina, ráadásul két hét múlva új szezonba biztos megint lentebb kezdek megint :)

(#42189) Winner_hun válasza ÁdiBá (#42180) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ne itt sírj hanem a hivatalos fórumon. Ezt nem olvassák, azt igen.

mod: ha hogy ezt más is írta. Így jár aki először válaszol aztán olvas tovább...:D

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#42191) Winner_hun


Winner_hun
félisten

StarCrafts Season 2 Episode 14 DeathBall

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#42192) Eyesis válasza ÁdiBá (#42186) üzenetére


Eyesis
őstag

ráadásul a login képernyőn is kinn figyel, hogy van ez a 4v4 probléma..

Eyesis

(#42193) Tuco Ramirez válasza adrian360 (#42188) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Mintha korábban valami olyasmit olvastam volna, hogy 60% W/L arány felett sorol a Blizz egy ligával feljebb, 40% W/L alatt pedig lejjebb eggyel (gondolom egy szezonra vonatkoztatva). Aztán ki tudja... :(

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#42194) föccer válasza Winner_hun (#42191) üzenetére


föccer
nagyúr

Gyenge. :( Nagyon hiányoznak a 2. évadból azok az apró, bujtatott poénok, ami az első évadban annyira jellegzetes volt. Ha így folytatja, nagyon hamar el fog tűnni a többi tucat között.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#42195) Eyesis válasza föccer (#42194) üzenetére


Eyesis
őstag

pedig ahogy a zela bedobta a marint a lávába, az zseniális volt :)

Eyesis

(#42196) Tuco Ramirez válasza föccer (#42194) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

+1

Az első évad sokkal viccesebb volt. Kár, mert amúgy nagyon komálom ezt a sorozatot.

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#42197) adrian360 válasza Tuco Ramirez (#42193) üzenetére


adrian360
őstag

hát ezaz hogy elvileg 60%-os win rate elég, nekem meg stabilan 70% felett volt folyamatosan, és így kellett 50 meccs hogy feldobjon.

(#42198) sikalisk válasza adrian360 (#42197) üzenetére


sikalisk
tag

Szerintem meg nem a winrate számít, hanem, hogy kit versz el, ha minden azonos és lejjebb lévő ligást elversz, és a felsőbb ligásoktól meg rendre kikapsz, akkor nem dob fel.

univerzum < emberi hülyeség

(#42199) adrian360 válasza sikalisk (#42198) üzenetére


adrian360
őstag

ha azt vesszük hogy 33%-33%-33% ban adja az alacsonyabb-azonos-magasabb mmr-jü játékosokat, és a magasabbaktól kikapok, a többit megverem akkor az csak 66% , az még mindig messze van a 74%-tol :) de mindegy nem ragozom tovább, így működik, jobban kell igyekezni, vagy csak nem volt szerencsém, már lényegtelen.

(#42200) föccer válasza sikalisk (#42198) üzenetére


föccer
nagyúr

Sajnos konkrétumokat senki nem tud, így csak a találgatás megy. :( Régről dereng nekem valami Blizzardos nyilatkozat/cikk, amiben leírták (vázlatosan), hogy hogy alakul az ember mmr-re, de még abban a cikkben sem sem tértek ki a liga besorolásra.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.