Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41951) adrian360 válasza oxox (#41949) üzenetére


adrian360
őstag

egy bizonyos marine szám felett már kevés a charge zela, splash damage nélkül nem lehet kezelni.

(#41952) oxox válasza BeLucZ (#41950) üzenetére


oxox
addikt

arrol volt szo mi eszi a tank+marine-t...legirol nem volt szo.

Petivel volt, hogy bevertunk egy terran+tosst...a terrannak gyakorlatilag nem maradt egysegyarto epulete mire a seregunket megfogtak., mar elkonyveltuk a gyozelmet...elkezdett termelni a terran, es a tossnak tolta at a penzt, a toss fejlesztette a zeakat, majd amint kesz volt a charge zuditotta rank 10-20-asaval....semmit nem ert ellenuk a tank+marine, de meg a ff-sem mert az expemet probaltuk vedeni es tul szeles volt...ugy ettek magukban a zeak a seregunket, hogy csak pislogtunk mint hal a szatyorban, se penzunk sem idonk nem volt legire allni....imonak meg cirogatas kb a tank lovese (imadom, hogy milyen jol birja :DDD ). egyebkent archonal kiegeszitve nagyon jo gomboc, ha mar legit akarsz...de most early gamerol volt szo...ott meg nagy legisereget senki nem hoz.

tankra droppal szoktak meg probalkozni, dehat a marine+void+sentry eleg jol vedi. ami fogja eleg jo aranyban az a tank szinten...masnak nincs korai jatekban sem akkora range-e, se akkora raadasul splash damage-e. blinkelni is szoktak, dehat azt is szereti a marine /nekem meg nehany zea mindig lent van, mert gazhiany van....szova

adrian360 - ez igaz....de akkor mar vagy colo-vagy ht-ra kell techelni...de sima (nem brutal) tank marine ellen a legjobb foldi toss valasz a charge+zea /persze nem 200/200-nal/. meghat a team-et kulon kell valasztani a single-tol...Petinek van mikor van 4-5tankja 4-5 marinnal (a tobbi elfogy addigra), megsem kell felnie, mert az ff tuti (mostanaban mar kombozom mothership-time-al...nahh az brutal, ugy meg az imo is olvad)

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#41953) Alg


Alg
veterán

3meccs 3 ZvT win... undorító ez a mass ling-baneling nyitás ;] még elég gyengén megy, mi lesz ha belejövök?

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#41954) BeLucZ válasza Alg (#41953) üzenetére


BeLucZ
addikt

pár huncut widow mine keresztül húzhatja a számításaidat :D blue flame helionokról ne is beszéljük, hozzájuk se tudsz érni és elpusztul az összes ling bling ha okosan mikrózik az ellen

[ Szerkesztve ]

(#41955) Alg válasza BeLucZ (#41954) üzenetére


Alg
veterán

Lehet, de mindenki 4-6 hellionnal nyit (és általában kinyíratja őket), szóval mire odaérek max 2-3 mine van kész, én meg 4-5 hatchery-ből ontom az 1/1 ling/banelinget

Blue flame ott még kanyarban sincs, ~10 percről beszélünk

Nyilván nem verhetetlen taktika, de sokkal jobban tetszik mint a muta tech-túlélni-túlélni-túlélni- ultralisk push!

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#41956) BeLucZ válasza Alg (#41955) üzenetére


BeLucZ
addikt

bár én nem vagyok zerg játékos de ultrát még az életben nem hoztam senki ellen, ormótlan buta állat :D pillanatok alatt legyakják, kevés egység nem tud előle elmenekülni vagy kimikrózni, de amelyik meg nem tud ellene mikrózni az legyakja, pl thor immo, muta az oké, az alap nálam is ha zerggel vagyok, kellő mennyiségben az is nagyon impresszív tud lenni

egyszer azon nevettem hogy volt egy olyan 4 v 4 ahol ultrákkal kergette egy gyerek a blink stalkereimet, vicces volt ahogy futott utánam én meg mindig belelőttem és elblinkeltem :D megmondom őszintén rühellem a melee egységeket, ez alól kivétel talán a ling de az is csak azért mert 4.7es move speedjével ez nem akkora hátrány, de pl zela charge fejlesztés nélkül kuka, vagy pl a dt is a francért melee, kár hogy rá nem hat a charge, ugy jóval ütősebb lenne :D

[ Szerkesztve ]

(#41957) adrian360 válasza BeLucZ (#41956) üzenetére


adrian360
őstag

pedig az ultra nagyon jó, főleg ha van mögötte pár queene ami gyógyitja :) kell hozzá a páncél fejlesztés, és így hatos armorral már elég szép golyófogó tank egység lesz.

(#41958) Tuco Ramirez válasza BeLucZ (#41956) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Nagyon jó az ultra a HotS-ban. Bírja a strapát és olyan szépen takarítja az aknákat és szedi szét a PF-eket, hogy öröm nézni. :) MMM ellen pedig kell mellé infestor fungalozni, és rögtön nem tudják kite-olni.

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#41959) föccer


föccer
nagyúr

TP valaki?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#41960) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Profik gaming gearje: [link]

(#41961) netpeti98 válasza föccer (#41959) üzenetére


netpeti98
addikt

Én most ráérek.

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#41962) LinogeOW válasza whitezo88 (#41960) üzenetére


LinogeOW
aktív tag

ah, a régi bnet menü
akkor még jó volt ez a játék. :)

(#41963) adrian360 válasza whitezo88 (#41960) üzenetére


adrian360
őstag

ezek a rövid billentyűk nagyon bejönnek :)

(#41964) BeLucZ válasza LinogeOW (#41962) üzenetére


BeLucZ
addikt

egyet értünk :) ahogy haladtunk előre az időben, annál jobban baszták el szerencsétlen játékot a menütől kezdve mindennel, nem beszélve a mesterséges gépigény emelésről 0 látványkülönbséggel :) tudnak ezek a blizzardos srácok

én azt mondom hogy az 1.4.3-as patchig volt jó a játék, utána technikai szempontból folyamatosan hazavágták az egész kezelőfelületet meg struktúrát, nagyon nem szeretem

[ Szerkesztve ]

(#41965) oxox válasza BeLucZ (#41956) üzenetére


oxox
addikt

ha van helye az ultranak, akkor brutlisan szetszabja a toss labdat...lenyege hogy ne a rampan, vagy szuk helyen probaljanak vele csatat nyerni...igazi nehezpancelos, kb mint s kozepkorban, atgazol... hots-ban mar nem is olyan butus. kell ra a fejlesztes, ha az megvan akkor a stalkert mint kes a vajon...imo/void...es ha leszedted akkor lehoz a zerg 25mutat es gg :DDD
teamben szoktam korai ultrara techelni...sajnos ott a fejlesztesek meg elmaradnak, nem full tap, de jol allja a pofonokat...amugy ultra melle szoktak lingeket is hozni...akkor meg aztan probalhatsz szaladgalni.

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#41966) BeLucZ válasza oxox (#41965) üzenetére


BeLucZ
addikt

hát amit én szoktam építeni deathballt azon át nem mennének az ultrák még nyílt terepen sem :D 3/3/3-as colo immo stalker ballnál olvadnának rendesen az ultrababák főleg minimális microval, de megkockáztatom akkor is bevernék őket ha 1 helyben állnának a sereggel, light unitok ellenviszont tényleg fasza, de egy igazi P deathballnak félelmetes dpse van, groundon szerintem kiba nehéz megfogni

(#41967) adrian360 válasza BeLucZ (#41966) üzenetére


adrian360
őstag

kapsz pár viper ködöt és elolvad a sereged :)

(#41968) Alg


Alg
veterán

Stardust vs Hyun, jó kis PvZ lesz hamarosan ROG-on

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#41969) oxox válasza BeLucZ (#41966) üzenetére


oxox
addikt

jo neked...colo ellen hoz corruptort, es/vagy vipert, es a maxolt ling+ultra ugy atmegy rajtad, hogy csak nezel... de ez ellen meg a sh roach-hydra is siman jo, nehany corrptorral/overseerel meg meg sem kozelited az sh-kat mielott megsemmisul a sereged. tegnap vertem egy dia zerget..szinten erre ment...rohangalnom kellett a colokkal, mert a sh ugy evett mindent, hogy majd sirva fakadtam....vegul szerencsesen elkaptam 5-6dt-vel az shkat miutan az overseert kifokuszaltam...de annak ellenere, hogy az sh lassu nagyon jol controlalta a map ra eso reszet (kb felet)

amugy a ballodobol csak az imo eszi az ultrat, a tobbit jol allja...ha a colok elestek a lingek szetzabaljak a stalker+imo sereget,....3 egysegbol a tosst meg nem nevezzuk ballnak...kell oda a msc, a void, a zeak...ht, archon....

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#41970) AlyArkhon válasza Alg (#41968) üzenetére


AlyArkhon
őstag

Jó kis első meccset toltak. Bakker csak hallgatom hogy az egyik kommentátor hangja de hasonlít az egyik pro player hangjára :DDD közben párommal is beszélgettem , aztán amikor vége lett az első meccsnek akkor látom hogy Idra az :R

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#41971) Alg válasza AlyArkhon (#41970) üzenetére


Alg
veterán

Jah, kommentátorként is ugyanakkora **** mint játékosként (volt)...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#41972) adrian360 válasza Alg (#41971) üzenetére


adrian360
őstag

messze jobb, mint Khaldor

(#41973) BeLucZ válasza oxox (#41969) üzenetére


BeLucZ
addikt

trükközésről nem volt szó , egy az egyben ground felállásról beszéltünk, azt jöttök itt a viper meg cloud meg corruptorral :D hát hogyne,akkor itt meg van HT meg feedback meg chargolt void meg archonok a lingek ellen pl, én azt mondom hogy full ground felállásban trükközés nélkül igen nehéz beverni ezt a felállást,

(#41974) adrian360 válasza BeLucZ (#41973) üzenetére


adrian360
őstag

ja értem neked lehet immod, colod, és stalkered, de a zergnek csak ultrája ... de ha csak ground akkor hoz pár infestort és lefogja a sereged. vagy hoz swarmhostokat mint már említették. vagy már az is trükközés ?

(#41975) BeLucZ válasza adrian360 (#41974) üzenetére


BeLucZ
addikt

hát szerintem ha sok coló van, nem sokat ér az infestort mert mire odaérne fungalozgatni, beolvad az összes, amúgy is elég sérülékeny, nem tudom mit vagytok úgy oda a swarm hostért :D nagyon szivesen kiprobálom valakivel ezt a felállást egyszer

(#41976) adrian360 válasza BeLucZ (#41975) üzenetére


adrian360
őstag

az infestor a stalkerekre köpi a fungalt nem a colóra
mivel 10 range-ről köpköd, a stalker meg 6-os, a colok a stalkerek mögül 9-esek, nem igazán olvadnak el :) mármint normális unit control mellett, ne bronz ligáról beszéljünk.

(#41977) BeLucZ válasza adrian360 (#41976) üzenetére


BeLucZ
addikt

ne menjünk szerintem bele nagyon ebbe a játékelméletbe, mert úgy járunk mint mikromanus kollégával :D
mindenre lehet valamit mondani, nekem az a tapasztalatom, hogy a gyakorlatban buzi erős ez a felállás, nyilván mint bármi mást ezt is lehet counterelni, de az elmélet meg a gyakorlat megint más

(#41978) adrian360 válasza BeLucZ (#41977) üzenetére


adrian360
őstag

tényleg nem bántásból de most megnéztem a karakterlapodat hogy milyen ligában játszol.
azon a szinten lehet hogy erős ez a kompozíció, de már goldban is biztosan kevés egy ilyen labda

(#41979) BeLucZ válasza adrian360 (#41978) üzenetére


BeLucZ
addikt

hát azért ez igencsak ledegradáló volt szerintem.... 1 v 1-et szinte sosem tolok, csak teamet de ott elég jól szokott szerepelni, viszont ezt a felállást kevésnek semmilyen helyzetben nem nevezném :)
te milyen ligában játszol és milyen hatékonysággal? csak nem egy GM-hez van szerencsém? :U

szerk: megnéztem, azért a te profilod se annyira durva szerintem :) legalább 1 v 1 dia lenne vagy valami, de attól igen messze van

[ Szerkesztve ]

(#41980) adrian360 válasza BeLucZ (#41979) üzenetére


adrian360
őstag

egy szóval sem mondtam sose hogy pro játékos vagyok
1v1-et én se nagyon játszok, szinte csak a wol elején, 2v2-ztem sokat ott dia voltam.

4v4-nek semmi köze a valódi játékhoz, ha csinálsz 200/200-at szimplán scv-ből, akkor is nyerhetsz.

(#41981) Alg válasza adrian360 (#41980) üzenetére


Alg
veterán

Szerintem menjetek szobára unit test map-re

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#41982) AlyArkhon válasza Alg (#41981) üzenetére


AlyArkhon
őstag

Teljesen jók voltak ezek a meccsek . Thx a linket megérte megnézni , az utolsó meccs sem volt egyszerű. :D
Nézem is tovább a közvetítést.

Az alábbi beszélgetésükhöz meg annyit, hiába vitatkoztok mert a tankok agyon verik az összes colot meg infestort sh t meg mindent . :DDD /amennyi értelme volt ennek a mondatnak kb annyi értelme van annak is amiről folyik a csetelésetek itt a PH forumon p vs z témában / :DDD

lol most láttam csak meg " szobára " :C

[ Szerkesztve ]

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#41983) BeLucZ válasza Alg (#41981) üzenetére


BeLucZ
addikt

sajna dolgozom, így nem fog menni :D de kerítünk majd rá sort szerintem, itt a fórumon szerintem már sokan sok meccset lejátszottunk elméletben :) gyakorlatba nehezebb átvinni a dolgokat, főleg a skillesebb műveleteket

(#41984) oxox válasza BeLucZ (#41983) üzenetére


oxox
addikt

azt mondtad, hogy a tossnak meg mozognia sem kell :) zergnel ilyet nem kotottunk ki.... :DD
az csak atgyalaogol :B

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#41985) BeLucZ válasza oxox (#41984) üzenetére


BeLucZ
addikt

fáradt vagyok én már ehhez :D vitatkozunk itt az OP taktikákról és seregösszeállításokról mikor mindenki tudja, hogy a mass thor a tuti :DDD (csak vicc)

(#41986) whitezo88 válasza BeLucZ (#41985) üzenetére


whitezo88
nagyúr

anno még wol idején-elején haverral találkoztunk olyan párossal (PP), akik miután kb 36 cannont megépítettek, duál Mothershippel támadtak. Nem jött be :DDD

(#41987) oxox válasza whitezo88 (#41986) üzenetére


oxox
addikt

3v3 4v4 fun gamben mi is csinaltunk joparszor mothership rusht...tobbnyire bejott....a cloak durva tud lenni a jatek "elejen"

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#41988) Archanon


Archanon
őstag

Lehet ebben a játékban egyáltalán győzni?!... :D :W Tököm tele van, állandóan elkalapálnak valami miatt. Vagy a csapattársam alszik el, vagy csak szimplán béna, vagy én vagyok béna... áá.

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#41989) föccer válasza Archanon (#41988) üzenetére


föccer
nagyúr

:DDD

Toljál 1v1.et, TP-been nem fogsz tudni megtanulni játszani.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#41990) Winner_hun


Winner_hun
félisten

StarCrafts Season 2 Episode 13 Thunder and Lightning

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#41991) Archanon válasza föccer (#41989) üzenetére


Archanon
őstag

Lehet az lesz... mindig kifogok ilyen lvl 40-es csapattársakat, azt hiszem jók lesznek, erre még terjeszkedni sem képesek, falat se húznak, és mire nekem már hadseregem lenne (lassú üzemmódhoz képest is), neki 10 katonája, és 1 thor... anyám. :W Hogy szereztek az ilyenek ennyi tapaszpontot?! Pedig én se vagyok valami ász, de legalább próbálkozom. :))

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#41992) föccer válasza Archanon (#41991) üzenetére


föccer
nagyúr

Dobj fel 1-2 replayt, had csámcsogjunk rajta :D

Winner: Ne nee, már megint szegény zergeket bántják :D

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#41993) rt06 válasza Winner_hun (#41990) üzenetére


rt06
veterán

ez volt a 2 evad leggyengebbje

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#41994) oxox válasza Archanon (#41991) üzenetére


oxox
addikt

ellent kell mondanom foccelingel...meglehet tanulni teamben is jatszani (mast kivan a team jatek, es lassabban fejlodsz), persze nagyban segit ha talalsz magadnak egy-ket allando csapattarsat. teamjatek also ligaban ko-papir-ollo.

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#41995) adrian360 válasza oxox (#41994) üzenetére


adrian360
őstag

lehet teamben is fejlődni csak kell hozzá :
- állandó csapattárs
- mikrofon hogy normálisan kommunikáljatok egymással
- 2v2 vagy 3v3 (4v4 már felejtő)

(#41996) whitezo88 válasza Archanon (#41991) üzenetére


whitezo88
nagyúr

A szinthez csak segg kell. Minel tobbet jatszol annal tobb xp, ennyi. Ha csak worker rusht jatszol randommal akkor is elerheto a lv90. Csak sokara :)

(#41997) Archanon válasza adrian360 (#41995) üzenetére


Archanon
őstag

Na a mikrofon még mindig hiánycikk... de tervezem a skype bevezetését, szóval pont kapóra jön majd. És végre egyedül vagyok a szobámban, nem szűrődnek be faluhangok meg állathangok, és senkit nem zavarnék a dumálással. ^_^

Most nyomtam le két teames meccset, de ez is csak azért nyertük, mert kifogtunk lassan fejlődő elleneket. A grafikonok viccesen néztek ki...

#whitezo88: Jó, csak az ember azt hinné, hogy aki magasabb szinten van, az némileg több tudást is képvisel. De úgy tűnik itt ez nem így megy. :DDD

[ Szerkesztve ]

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#41998) whitezo88 válasza Archanon (#41997) üzenetére


whitezo88
nagyúr

a liga a fontosabb nem az hogy mennyi a szintje. azt meg látod a képe keretén.

(#41999) föccer válasza Archanon (#41997) üzenetére


föccer
nagyúr

A lvl az maximum e-penisnek jó. Mérvadónak kb annyira, mint hogy mekkora monitoron játszik valaki. :)

Mi leginkább TeamSpeakert szoktunk használni meccs alatti dumáláshoz. Tedd fel te is a legfrissebb klienst. Szerver cím az első hsz-ben.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#42000) Tuco Ramirez válasza Archanon (#41991) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

AI elleni meccsekkel is fel lehet tolni akár maxra is a level szintet szóval az kb. semmit sem jelent...

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.