Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) sith7


sith7
nagyúr

Azt elfelejtettem a tegnapi nappal kapcsolatban, hogy Ghoosty - val is toltunk 2v2 - t, illetve ő tolta, én csak aszisztáltam :DDD

Kegyetlenül tolja a terran -t :K , a 2 meccs összesen nem tartott 20 percig ... persze mi nyertünk :DD

(#7002) Ghoosty válasza sith7 (#7001) üzenetére


Ghoosty
őstag

Köszönöm a dícséretet, de azért ennyire nem vagyok jó, szerintem az ellenfelek voltak gyengék. :B

Amúgy az eleje egész jól megy, de ha ott megállítanak, akkor nehezen tudom összeszedni magam. Ezt a teljesítményt még egyelőre úgy tudom hozni, hogy nem derítek, tehát mindig fix build orderem van, ahol csak 1 dologra kell figyelni.

Jelentem: tegnap sikeresen befejeztem hardon a campaignt.

[ Szerkesztve ]

(#7003) Hell


Hell
tag

Sziasztok!

Szeretnék kérni egy guest kódot.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Hell..............................................BC2, BF3, BF4 nick: WarthogHell

(#7004) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Letöltöttem egy "próbaverziót", azon nyomtam a SP-t tegnap.
17"-os monitoron 1280x1024-ben. Hangulatos a játék, van atmoszférája stb, de
alig tudom megkülönböztetni a terrán gyalogos egységeket melybe az SCV is beleértendő.
Ez azért is kellemetlen, mert terrannal (és a SP csak arról szól) a marinok/medicek/firebatok a kedvenceim, illetve most már a marauderek is.

Tapasztalta ezt más is, vagy velem illetve a monitorom méretével van a probléma?

J.

(#7005) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Meg tudná valaki mondani, hogy hogyan tudom monitorozni a frame ratet az SC2-ben?

J.

(#7006) Djuree válasza joysefke (#7004) üzenetére


Djuree
félisten

hát pedig eléggé megkülönböztethetők sztem :U én is 17-es moncsin tolom, de én látom ki kicsoda :)

tedd fel a fraps nevű programot, az kiírja folyamatosan...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#7007) kovsol válasza joysefke (#7004) üzenetére


kovsol
titán

javaslom egy szemész felkeresését, mert én a 15,6" os laptopon is látom 1280x800 as felbontás mellett

May the Force be with you!

(#7008) joysefke válasza Djuree (#7006) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Persze, amíg 3-4 ember van egy területen, addig megkülönböztethető, de amikor már 30-40 gyalogos egység (pl 10SVC, 20 marine, 5 marauder, 5 firebat, 5 doc), akkor a csata hevében már fogalmam sincs, hogy ki kicsoda. A régi SC sokkal átláthatóbb volt...
szerintem.

J.

(#7009) sith7 válasza Ghoosty (#7002) üzenetére


sith7
nagyúr

Ne szerénykedj :N

Ha nem gyűlölném ennyire ezt a cheat - es terran - t, akkor ilyen menetek után tuti átállnék arra :DDD :DDD :DDD

Utánna még toltam Cettlee - vel is, ahol 2v2 - ben bekaptunk 2 platinás terran - t, le is nyomtak, mint a bélyeget :W
Ők is azt csinálták, mint Te; csak előtte még egy kis reaper cumi - t is benyomtak
Összeszokott csapat volt, kb. másodpercre ugyanazt csinálták, az egyik engem , a másik Cettlee - t szivatta :W

mod: Cettlee bakker, nem bírom leírni a neved elsőre jól, itt így van, a sc2 - ben meg nem :))

[ Szerkesztve ]

(#7010) Djuree válasza joysefke (#7008) üzenetére


Djuree
félisten

minek viszel SCV-t támadni? :U

ha meg nem látod akkor oszd be csapatba őket hotkey-re és egyből ki tudod őket jelölni :K

eleve a mara nagy debella, azt még sztem a vak is látja, az orvos fehéres, az is látszik, a firebat pirosas, az is látszik sztem, a mariska meg a legvékonyabb mind közül :U

sith7: írjá cetlit :DDD :C

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#7011) Darth_Revan válasza joysefke (#7008) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Jah csúnya SC2, hogy merészeli, hogy kidolgozottabb és részletesebb grafikája van, ami miatt nagyobb, egybenálló tömegben nehezebb megtalálni az SCV-t ?:)

SCV-t mire is használod csatában? Golyófogónak ? :D

(#7012) joysefke válasza Djuree (#7010) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Djuree, Darth:

Lényegtelen, hogy miért van ott az SCV, ott van és késsz..
Az oka ennek mellesleg, az, hogy a lávás pályán gyakran kellett kimenekítenem az SCV-ket, akkor ezek persze nem dolgoztak, hanem egy tömbben álltak (a seregem mellett, esetleg azzal összekeveredve.
Ha netán multiban szeretném nyomni az SC2-t, akkor nem árt, ha minden SCV-t gyorsan észreveszek, ami nem dolgozik, illetve az ellenfelemnek az egységmixét gyorsan és pontossan fel tudom mérni. ennyi.

Itt most nem arról van szó, hogy nagyobb lett a játéktér, nagyobb a felbontás, stb, hanem az egységek, amelyeket eddig láttam kevéssé karakteresek mint SC1-ben. Itt minden gyalogság nagy kövér páncélba van rakva és késsz ennyi.

Jó példa erre az SCV, azonnal ki tudtad szúrni a pályán, nagyon elkülönölt a marine-tól. Ez pedig nem igaz az új SCV-re. Ha belekerül egy marincsapatba, ember legyen a talpán aki a csata hevében észreveszi.

J.

(#7013) whitezo88 válasza joysefke (#7012) üzenetére


whitezo88
nagyúr

a katonák mit keresnek a mineralok mellett? a slacker SCV-ket meg mutatja bal lent.

(#7014) Djuree válasza joysefke (#7012) üzenetére


Djuree
félisten

a nem dolgozó scv-ket jelöli a gém a bal alsó sarokban ;) csak rákattintasz és kijelöli a lógó scv-t.
nem tudom miért nem látod át az egységeket, nekem nincs ilyen problémám. nem rossz a szemed esetleg?

whitezo88: nemtudtad hogy kell katona a mineral mellé? nehogy ellopják :DDD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#7015) joysefke válasza whitezo88 (#7013) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ha már válaszolsz a hozzászólásomra, akkor már igazán el is olvashatnád...

Én nem egy pisáló scv-t akarok kijelölni a tömegből, hanem az aktuálisan megjelenített csatateret akarom átlátni. Hogy miért, azt is leírtam már.

Öszintén gondolom, hogy SC: BW-be kéros lenne beleintegrálni ezt a slacker SCV vagy milyen featuret, mert annyira átlátható a gém, hogy igazán a playeren múlik, hogy dolgoznak e az scv-i vagy sem. SC2-ben már jó ötletnek tartom, mert sokkal nehezebb átlátni a játékteret és a kósze scv-t észrevenni.

[ Szerkesztve ]

(#7016) kopaszqtya válasza joysefke (#7015) üzenetére


kopaszqtya
tag

ilyen már velem is előfordult,hogy nem vettem észre őket.

(#7017) joysefke válasza Djuree (#7014) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Távolra rossz, közelre nagyon is jó...

(#7018) Djuree


Djuree
félisten

akkor meg játssz vele sokat és majd megszokod :K pár nap után tudni fogod ki kicsoda :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#7019) joysefke válasza kopaszqtya (#7016) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

És pont ezért gondolom, hogy nem lessz E-Sport az SC2 ből.
A nézők egyszerűen nem látják át a csatát, nem látják át a játékot, nem tudják eldönteni, hogy éppen mit látnak. (Ez SP re igaz, multit még nem próbáltam, de gondolom hasonló a helyzet)
A Brood War ezzel szemben gyönyörűen átlátható, még a képzetlen szem számára is.

J.

(#7020) joysefke válasza Djuree (#7018) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Hát a single playert tuti lenyomom :)

(#7021) whitezo88 válasza joysefke (#7019) üzenetére


whitezo88
nagyúr

szerintem elég keveseknek van gondja a replayeket áttenkinteni. én nem vagyok pro, de látom mit csinálnak (ráadásul van kommentár is).
egyébként már e-sport. az első is az volt.

nézz meg egy profi WoW Arena 3v3 vagy 5v5öt. ott tényleg semmit se lehet látni, még a kommentátor sem lát át mindent.

(#7022) sith7 válasza joysefke (#7019) üzenetére


sith7
nagyúr

Távol álljon tőlem, hogy én is firkáljalak, de akkor tényleg nálad van a gond, ha egy sima 1v1 - es meccset nem tudsz átlátni ... lehet a monitor, vagy a videókártya nem működik megfelelően

Ha ez átláthatatlan, akkor egy 2v2 ? 4v4 ??? :Y

Az, hogy a nézők nem látják át, nem tudják követni, ha nézek egy repet, vagy meccset a jútubon, én látom ki kivel van :U ... általában az ellenfelek támadják egymást :DDD
pár koreai néző is szerintem másképpen nyilatkozna :)

Djuree: :DDD

(#7023) kovsol válasza Djuree (#7010) üzenetére


kovsol
titán

én is szoktam párat vinni, mivel automata reparir bekapcsolása után szépen javítgatja a tankokat csata közben és rá se kell nézned úgy is végzi a dolgát, meg a frontvonalból hátra húzott helionokat is szépen megjavítja
persze csak singliben szoktam, mert multiban úgyis instant kilőné egy értelmes ellenfél, de a gép buta

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#7024) nofi


nofi
őstag

Lassan lejár a próbaidőm, de eldöntöttem, hogy nekem kell ez a starcraft 2, akár béna vagyok, akár nem :P
Vette valaki esetleg MM-ban? Jó lenne tudni ott mennyibe kerül.

Xbox GT: nozsolt

(#7025) arpi6k válasza nofi (#7024) üzenetére


arpi6k
addikt

14990

Intel & ATI

(#7026) Thome válasza joysefke (#7019) üzenetére


Thome
addikt

Nem piszkálásképp, de szerintem a szemed rossz, ugyanis simán átlátható egy nagy sereg is, ha van benne SCV. Ha pedig csak az SCV-ket akarod kijelölni, akkor dupla katt az scv-n, és kijelöli a környékbeli összeset.

(Igen, én viszek mostanában a csatába is, hadd javítsák a gépi egységeket.)

(#7027) kovsol válasza joysefke (#7015) üzenetére


kovsol
titán

amúgy oldalt (minimap fölött) jelzi hogy hány SCV tétlen épp és oda kattintva ki is jelöli azonnal az elsőt

May the Force be with you!

(#7028) nofi válasza arpi6k (#7025) üzenetére


nofi
őstag

Azigen! :Y Köszönöm, megspóroltál egy kis utat :R Akkor osan lesz 12.990-ért

Xbox GT: nozsolt

(#7029) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

LOL, tegnap este 24/25-ön állt a "csinálj meg 25 pályát hardon" achievementem, ma meg már 0/25 :Y :Y
(Visszatöltöttem tegnap lefekvés előtt egy pályát, amit korábban hardon csináltam meg és letoltam brutalon...ha ez "resetelte" a számlálót, akkor GG :((( )

[ Szerkesztve ]

(#7030) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ha már a replayek szóba kerültek:
Honnan lehet letöltni sc2 repeket?

(#7031) Djuree válasza Darth_Revan (#7029) üzenetére


Djuree
félisten

az aztán szép lenne :U

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#7032) KrAt válasza Darth_Revan (#7029) üzenetére


KrAt
veterán

Ez így van pl Portal-nál is, ha visszatöltesz egy másik pályát, akkor nulláz. :(

(#7033) megint én válasza Darth_Revan (#7029) üzenetére


megint én
őstag

Na akkor vidd végig brutalon... xD Menni fog, a Hard túl könnyű. Én is végigviszem mégegyszer Brutkón.

(#7027) kovsol. Igen, sőt, ha nyomva tartod a ctrl-t akkor az összes inaktívot jelöli. De nem mindíg jó, mert én a seregben is hagyok 5-6 SCV-t, mert javítok velök, és autoturretet is rakok velük, stb..

[ Szerkesztve ]

(#7034) Djuree válasza kovsol (#7023) üzenetére


Djuree
félisten

igen, én is, de ő kisemberek mellé visz, azoknak max a fegyverét tudja javítani :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#7035) arpi6k válasza nofi (#7028) üzenetére


arpi6k
addikt

Ez a tatabányai mm volt, megjelenés másnapján. Nem tudom most mennyi lehet. (Én is csak azért vettem meg ott mert ott elfogadják a Sodexo-s utalványt. :D )

Intel & ATI

(#7036) Zomb€€ válasza megint én (#7033) üzenetére


Zomb€€
őstag

autoturretet is rakok velük

SCV-vel?

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#7037) Darth_Revan válasza KrAt (#7032) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Csak az a baj, hogy VALVe-al ellentétben, Blizz alapból úgy tervezte, hogy bárki bármikor tölthessen vissza pályát, hogy újra megcsinálja achievementért :U
(A hajón levő konzolból töltöttem be, nem mentett játékállásból...)
Hát ha mocskosan akar játszani, akkor ő baja, tudok én trükköt amivel 1 küldetés alatt visszanyomom 24/25-re :D

#7033 Hát nemtom, pl az utolsó prophecy küldetés hardon se volt könnyű :)

[ Szerkesztve ]

(#7038) nofi válasza arpi6k (#7035) üzenetére


nofi
őstag

Szerintem a budaörsiben is ennyi, tekintve, hogy a tesco is így árazta be. Melegétkezésivel én is szívesen vennék starcraftot :)

Xbox GT: nozsolt

(#7039) Djuree válasza nofi (#7038) üzenetére


Djuree
félisten

tesco-ban megteheted :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#7040) nofi válasza Djuree (#7039) üzenetére


nofi
őstag

De ott is 14.990 az újság szerint :( Akkor már inkább az osan 12.990 -ért

Xbox GT: nozsolt

(#7041) kopaszqtya válasza nofi (#7040) üzenetére


kopaszqtya
tag

11.500
én is innen vettem.

(#7042) Djuree válasza Zomb€€ (#7036) üzenetére


Djuree
félisten

gondolom a légvédelmi turretre gondolt :) vagy nem :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#7043) nofi válasza kopaszqtya (#7041) üzenetére


nofi
őstag

Ez még jobb és ma pont útba esik. Félre is rakattam. Köszi! :K

Xbox GT: nozsolt

(#7044) whitezo88 válasza joysefke (#7030) üzenetére


whitezo88
nagyúr

így külön nem tudok róla, de youtube-on van ezer. (HD Starcraft, Husky Starcraft-ra keress)

(#7045) LucifeI2 válasza Darth_Revan (#7037) üzenetére


LucifeI2
őstag

Én is visszatöltöttem, de nekem megmaradt a 24/25.

(#7046) Darth_Revan válasza LucifeI2 (#7045) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Érdekes, eléggé bugos ez a része a játéknak. Mind1, max ~40 perc alatt "0-ról" meg is lett a 25/25 ;]

(#7047) LucifeI2


LucifeI2
őstag

Nekem az az egyetlen problémám a játékkal, hogy egy alt+tab után, ha vissza akarok térni a játékba, akkor 1-5 percig csak egy fekete képernyőt látok és semmi sem történik. Másnak is így viselkedik alt+tab után? Gyakorlatilag gyorsabb, ha bezárom mindig a játékot, aztán elindítom újra.

(#7048) Djuree válasza LucifeI2 (#7047) üzenetére


Djuree
félisten

nekem is ilyen, elég fos :U

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#7049) bpx válasza LucifeI2 (#7047) üzenetére


bpx
őstag

én is észrevettem, hogy sokáig tart, de nálam max. 20-30mp alatt azért magához tér

(#7050) Thome válasza Djuree (#7048) üzenetére


Thome
addikt

Nekem fél perc, és teljesen jól minden visszaáll.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.