Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) Alg


Alg
veterán

6 meccs, 4 lose és 2 DC (haldoklik a gépem, diploma után szervizbe megy)...

Azt hiszem ma nem játszok többet inkább. :U

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#21002) rt06 válasza kovsol (#21000) üzenetére


rt06
veterán

boxer is, mvp is code a-ban van, igy naluk ertheto a b besorolas (felteve, hogy az mar b-nek szamit, aki nem jut be code s-be)

viszont amit nem ertek, hogy vanvanth is code a-ban van, raadasul semmivel nem jutott tovabb, mint a szoban forgo ket masik jatekos (o es boxer ro16-ig jutott, mvp dontoig)

kozben nezem, vanvanth felkerult code s-be

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#21003) föccer válasza rt06 (#20998) üzenetére


föccer
nagyúr

Köszi a meccseket. Nem igazán voltam magamnál sajna. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#21004) Winner_hun


Winner_hun
félisten

3v3, ellenfél zerg zerg zerg és favored. Nem is volt húzós meccs. Tripla 6 poolra készültünk /falazás/, de nem lett az. Ok akkor maradok a phoenix-es tervnél (:U:D) eléggé bejött. Ghoosty meg sittes aztán ledarálták őket.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#21005) sith7 válasza Winner_hun (#21004) üzenetére


sith7
nagyúr

Ha te nem fingatod őket az elején a phoenix - ekkel , akkor nem sikerült volna :N ... jó game - k voltak :))

(#21006) JSaN


JSaN
addikt

Szerda van, es vele eggyut megjott az 1.3.3 patch is.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#21007) Alg válasza JSaN (#21006) üzenetére


Alg
veterán

US szerveren az emberek felének belépéskor crash... :U

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#21008) kovsol válasza Alg (#21007) üzenetére


kovsol
titán

én már online vagyok, április 11. 11:30 óta nem voltam online :Y majdnem egy hónap

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#21009) Ghoosty válasza Winner_hun (#21004) üzenetére


Ghoosty
őstag

Durván be sporecolony-zta magát az egyik. Kilőttem 3-at és szóltam Winnernek, hogy jöhet vissza, már védett a légtér, erre látom, hogy ugyanannál a játékosnál van még 4 db. Azt már nem kellett leölni, kiléptek. (nekem az eredményhírdetésnél even match-et írt)

Amúgy Sittes megígérte, hogy ha mutáznak, akkor letörli az SC-t. Ezt nem kockáztathattuk meg, korán kellett támadni.

[ Szerkesztve ]

(#21010) kovsol válasza Ghoosty (#21009) üzenetére


kovsol
titán

"Amúgy Sittes megígérte, hogy ha mutáznak, akkor letörli az SC-t. Ezt nem kockáztathattuk meg, korán kellett támadni."
lol :C azért nem kell túldramatizálni ezt a muta dolgot se, főleg ha van fönix és void ray is a világon amivel szerintem egy korai szopatással nagyon el lehet lehetetleníteni az ellenfelet.

May the Force be with you!

(#21011) sith7 válasza kovsol (#21010) üzenetére


sith7
nagyúr

Nem dramatizáltam túl, csak mondom, ha mindegyik mutára megy, és nekem van kb. 10 stalkerem, ők meg megjelennek fejenként 6-8 mutával, az 18 - 24 db, mire a 2 társam odaér, mi marad a bázisomból , és ugyanez rájuk is vonatkoztatva ... bár Ghoosty visszatért a győkereihez, ismét T - vel tolja :B ... marine OP :P ... szóval nála lehet nem lett volna gond ;)

(#21012) _OldBoy_


_OldBoy_
tag

Tornagyőzelem statisztika fajok szerint

---> http://silver2master.com/ <--- OldBoy #863

(#21013) kovsol válasza _OldBoy_ (#21012) üzenetére


kovsol
titán

azt nem értem ha a Protoss OP :DD akkor miért a Terranok vezetik az ilyen statisztikát? (^_°)

May the Force be with you!

(#21014) _OldBoy_ válasza Alg (#21007) üzenetére


_OldBoy_
tag

Nekem nem volt semmi gondom patch után, lehet hogy a szerencsésebb felében voltam :)

---> http://silver2master.com/ <--- OldBoy #863

(#21015) rt06 válasza kovsol (#21013) üzenetére


rt06
veterán

sokkal jobb lenne egy idoben folytonos tablazat, amin latszana a valtozas is (ez ugye a megjelenestol lezajlott bajnoksagok eredmenyeit omlesztve mutatja)

mellesleg azt hogy csinaltak, hogy elso helyezettbol tobb van, mint runnerup-bol?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#21016) kovsol válasza rt06 (#21015) üzenetére


kovsol
titán

Én is erre gondoltam amúgy, hogy arra lennék kíváncsi egy adott verzión belüli versenyek eredményei hogyan alakulnak, és a változást így lehetne látni is, hogy épp melyik javítás mennyire piszkált bele az erő egyensúlyba.

May the Force be with you!

(#21017) _OldBoy_ válasza kovsol (#21013) üzenetére


_OldBoy_
tag

Rég volt már a matekóra de megpróbáltam súlyozott átlagot számolni a race distribution és a win alapján. Eszerint az összes tornagyőzelem aránya az indulók aránya szerint súlyozva:

T - 58%
P - 24%
Z - 18%

---> http://silver2master.com/ <--- OldBoy #863

(#21018) hajsza válasza kovsol (#21016) üzenetére


hajsza
aktív tag

Szintén zenész. Én is egyből arra gondoltam, hogy az egyes fajok erőviszonya minden egyes patch-csel megváltozott, ezért jobb lenne patch kiadásonkénti bontásban látni az eredményeket (pl. a roach lőtáv megváltoztatása minden bizonnyal javított a zerg játékosok eredményén).

(#21019) rt06 válasza kovsol (#21016) üzenetére


rt06
veterán

volt ilyesmi korabbn, szinten _Oldboy_ linkelte, ha jol emlekszem
vilag
korea

viszont szetrintem maga a patch modositasok nem feltetlenul a legfontosabbak, imho ugyanennyit, ha nem tobbet jelent a metagame valtozasa (amirol mar szinten tobbszor volt szo)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#21020) _OldBoy_


_OldBoy_
tag

Új post a blogomon - http://silver2master.com/hiatus

---> http://silver2master.com/ <--- OldBoy #863

(#21021) kovsol válasza _OldBoy_ (#21020) üzenetére


kovsol
titán

mennyiért vetted az amcsi accountot ?

(#21022) sith7 igen az a mostani javításban élni fog élesben is

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#21022) sith7 válasza kovsol (#21013) üzenetére


sith7
nagyúr

azért mert - és ezt az elmúlt napok meccsei is alátámasztják - a T az OP ;] :K

Akkor most ez az új patch már, amiről szó volt ? /pylo távolság csökkentés, archon stb./

(#21023) h.adam.92 válasza _OldBoy_ (#21020) üzenetére


h.adam.92
őstag

hogy hozzászóljak ehhez a feszülős 1v1-hez, én 2 sörike után olyan jó kedvvel játszottam, hogy ihajj :DDD
asszem még rt06 kollega írta itt, hogy a sör csodákra képes és tényleg :DD :R

(#21024) rt06 válasza sith7 (#21022) üzenetére


rt06
veterán

igen
pylon 7.5-rol 6.5-re
archon range 2-rol 3-ra
archon massive egyseg lesz
warpgate fejlesztes +20 masodperc
sentry build time -5 masodperc (csak gateway-ben)

h.adam.92: igen, en voltam

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#21025) sith7 válasza rt06 (#21024) üzenetére


sith7
nagyúr

köszönöm a kimerítő választ :R

(#21026) kovsol


kovsol
titán

arra vagyok kíváncsi, hogy mikor vezetik azt be, hogy ha valaki inaktív akkor veszíti a pontokat, mert pl WC3 ban volt olyan, hogy megvolt hány naponta nem játszottál egyet akkor levont egy bizonyos mennyiségű XP -t így az inaktív emberek nem lehettek elöl beragadva a ladderen

May the Force be with you!

(#21027) rt06 válasza kovsol (#21026) üzenetére


rt06
veterán

grandmasterben ez mar most is megvan (ugye ket het inaktivitas utan kidob), mashol meg imho nincs akkora jelentossege (esetleg master-ben), meg amugy is, minden season vegen ladder reset van (es valahol, mintha olyat olvastam volna, hogy rovidebbek lesznek a season-ok)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#21028) Alg válasza kovsol (#21026) üzenetére


Alg
veterán

Ere van a bonus pool.
Nem annak csökken a pontja aki inaktív, hanem annak nő, aki aktív :K

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#21029) _OldBoy_ válasza kovsol (#21021) üzenetére


_OldBoy_
tag

Bneten vettem online, €40 körül volt átszámolva ha jól emlékszem. Kár hogy csak utána olvastam át alaposan a PTR faq-t, ahol van egy ilyen pont: "* The player has had an active StarCraft II North America game account before February 22, 2011."

---> http://silver2master.com/ <--- OldBoy #863

(#21030) Shufny válasza rt06 (#20967) üzenetére


Shufny
őstag

DQs: Dimaga, Reason, Sarens, Vasilisk
[TSL]TL Punishes Cheaters

egy dolog, hogy csalás, de szerintem rossz ötlet volt az ilyen selejtező.

(#21031) kovsol válasza Shufny (#21030) üzenetére


kovsol
titán

arról valahol nem lehet olvasni, hogy mit is csináltak pontosan ?

May the Force be with you!

(#21032) Shufny válasza kovsol (#21031) üzenetére


Shufny
őstag

Első linken le van írva. Másik acc -ról wineket adtak maguknak.

(#21033) rt06 válasza kovsol (#21031) üzenetére


rt06
veterán

az elso linken elvileg az van leirva, de en sehog nem birtam kihamozni belole

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#21034) iSonic


iSonic
addikt

de op lett a protoss :'( :DDD

(#21035) rt06 válasza iSonic (#21034) üzenetére


rt06
veterán

lett? eddig is az volt...;p

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#21036) iSonic válasza rt06 (#21035) üzenetére


iSonic
addikt

igaz :D

(#21037) oxox válasza iSonic (#21034) üzenetére


oxox
addikt

valahogy megis a terran szintjere kell emelni... :D

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#21038) iSonic válasza oxox (#21037) üzenetére


iSonic
addikt

hát akkor jöhetnének a nerfek, de nem kevés, hanem egy rakás.. :)

(#21039) kovsol válasza iSonic (#21038) üzenetére


kovsol
titán

kezdésnek pl a stim packolt egységek ugyan annyit sérülnek lövés közben mint amennyit sebződik a támadott egység, medivack saját életét adná át healelés közben nem az energián alapulna, thor csak földre tudna lőni, épületeket csak fejlesztés után lehetne röptetni, suplit nem lehetne lecsukni a föld alá, barack addig nem tudna termelni semmilyen egységet amíg nincs rajt addon

;] szerintem első körben ennyi elég is lenne ahhoz, hogy többet ne nyerjen terran tournamentet :DDD de ha mégse elég akkor tudok még kitalálni dolgokat

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#21040) Gergello


Gergello
addikt

IdrA to Cast NASL Week 5

Kicsit bajban vagyok ezzel az időeltolódással. Akkor ma este már lehet nézni?

(#21041) sith7 válasza kovsol (#21039) üzenetére


sith7
nagyúr

szép kis lista :DDD

(#21042) kovsol válasza kovsol (#21039) üzenetére


kovsol
titán

jah és csak poénnak szántam, most nem kell majd írni valami hosszú nem is erős a Terran posztot írni :))

May the Force be with you!

(#21043) iSonic válasza kovsol (#21039) üzenetére


iSonic
addikt

de örülök, hogy nem a blizzardnál dolgozol, így csak azt hihetem, hogy beteg vagy :D

(#21044) oxox válasza iSonic (#21043) üzenetére


oxox
addikt

Kovsol for President! :)

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#21045) rt06 válasza kovsol (#21039) üzenetére


rt06
veterán

meg ezek melle igazan levehetnek a marint c14-eserol a torkolattuzet

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#21046) hajsza válasza Shufny (#21030) üzenetére


hajsza
aktív tag

Elkezdtem olvasni a hozzászólásokat a TL fórumon. Csak a 3. oldal után vettem észre, hogy ezeknek a dátuma 2009 decemberi. Szóval ezek nem most történtek és ezek szerint nem az SC2-vel. Ti tisztában voltatok ezzel?

(#21047) h.adam.92 válasza kovsol (#21039) üzenetére


h.adam.92
őstag

jól hangzik xD

(#21048) rt06 válasza hajsza (#21046) üzenetére


rt06
veterán

igen, ezek tsl2 sejeltezon tortentek, aminek eredmenyekeppen nem jatszhat pl dimaga tsl3-on (ezert aktualis a dolog jelenleg is, hiszen o sc2-ben is aktivan reszt vesz kulonfele ligakban)

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#21049) Shufny válasza hajsza (#21046) üzenetére


Shufny
őstag

Természetesen, csak azon spekuláltak, hogy miért van eltiltva Dimaga TSL3 -ről.

(#21050) CooLM@$TeR válasza iSonic (#21034) üzenetére


CooLM@$TeR
tag

Nem sok közöd van a balancehoz, de legalább már mindenki tisztában van itt vele és legalább nem zavarod meg a népek fejét az okosságoddal. :) Múltkori vitánkban is mondtam neked, hogy a Thor Cannon imba Colossus ellen, s azóta legalább annyiszor feltűnik midgameben Colossus ellen mint Viking. A Blizzard is kiemelte az értékelésében, hogy vegyes mixeknél PvT-ben nincs igazi counter a Thorra, ezért kellett a feedback lehetőséget visszaadni. Konkrétan TSL döntőben Thorzain mindenkit Thorral vert agyon, egyáltalán nem gyenge egység csak ugye aki elfogult, attól ne várjunk reális értékelést.

Tudod ez a különbség azok között, akik 12 éves foglalkoznak Sc-vel és előre megmondanak valamit, hogy mi nem balanceos a játékban mig az újonc nagyhangúak meg 1 év RTS tapasztalat után már azt hiszik, hogy ők itt a szakértő janik. :C

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.